Huisvuil Sas van Gent gaat naar stort Dekkerspolder 'Uif-Temeuzeiu plan coup bij J'Uit' Weghalen invoegstrook bij Tivoli is gevaarlijk 'Familiebeurs' in de Braakman Terneuzen AANZIENLIJKE BESPARING VOOR GEMEENTE Zomerwoning in Breskens uitgebrand VAN 11 TOT EN MET 15 MEI Sombere vooruitzichten voor werkgelegenheid FINANCIEN OORZAAK MENINGSVERSCHIL VRIJDAG 22 APRIL 1983 SAS VAN GENT De gemeente Sas van Gent gaat met ingang van vandaag (vrijdag) huisvuil storten op de vuilnisbelt van de Centrale Vuilverwerkende Industrie (CVI) in de Dekkerspolder bij Westdorpe. Donderdagmiddag werd op het gemeentehuis van Sas van Gent daartoe het contract getekend. -PZC/ streek KOEWACHT De leden van het actiecomité 'Koewacht helpt Polen' hebben donderdagmiddag hun activiteiten besloten. Die bestonden uit het laden van twee grote vrachtwagens met goederen, allemaal verpakt in 2100 dozen. Vervolgens ging het richting Terneuzen waar ook nog een grote hoeveelheid goederen werden ingeladen, donderdagavond zette het trans port zich in beweging met als einddoel: Polen. Vier leden van het actiecomité Terneuzen maken de reis mee. leen de kinderen, maar ook de on derwijzers van die scholen hebben op een geweldige manier meege werkt. Dat blijkt overduidelijk uit het aantal tekeningen dat ze hebben gemaakt. Die zijn allemaal bestemd voor kindertehuizen", aldus Ankie Sas van Gent stortte het gemeentelijk huisvuil sinds september 1981 op de centrale vuilstortplaats voor Zeeuw- sch-Vlaanderen in de Koegorspolder bi) Terneuzen. Ondanks een raadsbe sluit van vorig jaar om dat vuil bij de Koninginnedag in IJzendijke UZENDUKE— Het koninginnedag- programma in Uzendijke begint om 9.30 uur met het hijsen van de vlag op de Markt. De muziekvereniging 'Ge- duld Overwint' zal vervolgens het Wilhelmus spelen, waarna de lagere- I schooljeugd ballonnen oplaat. s Om 9.45 uur maken de drumband 'Jeugdbelang* en muziekvereniging j 'Geduld Overwint' een rondgang door het dorp. Voor de kleuters is er vanaf 10.30 uur een spelletjesmorgen ln de hal van Verstraten aan de Tivoli. De klassen vier. vijf en zes kunnen zich vanaf dat tijdstip vermaken met een fbto-puzzeltocht. Vertrek vanaf het I jeugdgebouw. Voor 's middags ver- meldt het programma een spelletjes middag voor de klassen één, twee en drie (13.00 uur) weer in de hal van Verstraten, een kaarting en een bingo voor de bejaarden in de bejaardensoos (14.00 uur), een trimloop (15.00 uur) georganiseerd door de voetbalvereni- i ging IJzendijke, en een tienkamp 17.00 uur) waarvan de organisatie ln handen ls van de jeugdclub 'Oxford'. Het ko ninginnedagprogramma in IJzendijke wordt 's avonds afgesloten met een bolling voor volwassenen in de bejaar- 1 densoos 119.30 uur), een gratis disco avond in het jeugdgebouw met mede werking van disco 'Superflash' (19.30 uur) en een show van drumband 'Jeugdbelang' op de Markt (20.00 uur). De IJzendijkse drumband presenteert i zich bij die gelegenheid in de nieuwe i uniformen. Ook de show is nieuw. Bij slecht weer wordt opgetreden in de hal van Verstraten. CDA Sas van Gent tegen verhoging van veertarieven CVI te gaan verwerken, kon de ge meente tot nu toe niet in de Dekker spolder terecht omdat het raadsbesluit door gedeputeerde staten van Zeeland bij de Raad van State ter vernietiging was voorgedragen. Datzelfde gold ove rigens voor het raadsbesluit van de Toernooi Savok SAS VAN GENT - Woensdagavond kwam de Zeeuwse geselecteerde vol- leybaljeugd voor de voorbereiding op het Nederlands kampioenschap in Sas van Gent uit op een toernooi van Savok. In wedstrijden van 75 minuten werd op drie velden in sporthal De Vlaanderen gespeeld. Na afloop kon de volgende eindstand worden opgemaakt. Heren en jongensjunioren: 1 De Sterre 5 pnt, 2 Zeeland 4; 3 Savok 0 pnt. Dames en meisjesjunioren: 1 Savok 4 pnt; 2 Voor waarts 4; 3 Zeeland 1 pnt. Meisjes en adspiranten: 1 De Sterre 6 pnt; 2 Savpk 1.5; 3 Zeeland 1,5 pnt. OOSTBURG - De nieuwste werkloos heidscijfers geven voor Zeeuwsch- Vlaanderen weinig redenen tot vreug de, meent FNV-districtsbestuurder M. L. Strous. De FNV-bestuurder sprak tijdens de jaarvergadering van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de FNV, donderdagavond in café 'Ambassadeur' in Oostburg. Strous was somber over de industriële situa tie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Nogal wat bedrijven kampen met afzet- of andere problemen, waardoor nogal wat mensen worden ontslagen. Hij noemde met name de Cokesfabriek in Sluiskil en de Glasfabriek en de Zuid- chemie in Sas van Gent. Bij genoemde bedrijven zouden in de toekomst best nog wel eens meer ontslagen kunnen vallen, aldus Strous. Bij de Schelde in Terneuzen is de situatie al evenmin rooskleurig. Zoals de zaken er nu voor staan moet er rekening worden gehou den met minimaal 30 a 35 ontslagen en mogelijk nog meer. Bij Dow Chemical lijkt op het eerste gezicht weinig aan de hand. Hier be driegt echter de schone schijn. Het afstoten van contracters vond Strous in dat verband een veeg teken aan de wand. De nieuwe research-afdeling noemde de FNV-bestuurder een licht puntje. „Wat het aan arbeidsplaatsen gemeente Hontenlsse. die ook met de particuliere CVI in zee wilde. Nu echter de Raad van State enkele weken geleden weigerde de raadsbe sluiten van beide gemeenten te vernie tigen, is de stort van huisvuil in de Dekkerspolder legaal geworden hoe wel dat in feite weer in tegenspraak is met het provinciale afvalstoffenplan. Dat plan immers gaat voor huisvuil uit van één centrale belt voor Zeeuwsch- Vlaanderen en staat in de Dekkerspol der slechts het storten van bedrijfsvuil toe. Na de uitspraak van de Raad van State hebben de Sasse gemeentebestuurde ren donderdag dan het raadsbesluit uitgevoerd en met de CVI een overeen komst getekend. Het ligt in de ver wachting dat de gemeente Hontenisse op zeer korte termijn hetzelfde doet. al stort die gemeente het huisvuil dan al langere tijd in de Dekkerspolder. Sas van Gent is in de Dekkerspolder overigens guldens per ton huisvuil goedkoper uit dan in de Koegorspol der. Gemeentesecretaris A. Zwartelé zal opleveren moeten we echter af wachten". De steeds verdergaande au tomatisering bij Dow daarentegen zou best eens arbeidsplaatsen kunnen kos ten. Redelijk draaien volgens Strous de NSM en de suikerindustrieën. Het niet- doorgaan van het VOW-project maakte de situatie er niet beter op. vond Strous. De onzekere verbindmg blijft een handicap voor de industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Fel haalde hij uit naar de landelijke overheid, die hij betichtte van een 'schandalig beleid' ten aanzien van de VOW. Verder merk te Strous op dat de FNV ln principe niet tegen vrijwliigersprojecten is, op voorwaarde dat ze werkloosheid niet verder verhogen. Met name bij projec ten in de bouwsfeer heeft Strous echter zo zijn bedenkingen. Men diende hier erg attent op te zijn, vond hij. De jaarvergadering van de FNV- afdeling werd geopend door bestuurs voorzitter J. Maas. Hij constateerde dat de afdeling een goed eerste jaar achter de rug had. Verheugd was hij over het feit dat de bestuursleden trouw de vergaderingen bezochten. Er was donderdagavond nog een be stuursverkiezing. De heren J. Maas, J. Houg en F. Staelens werden allen herkozen als bestuurslid. berekent dat de overstap naar de CVI zijn gemeente op jaarbasis zo'n twin tigduizend gulden scheelt. Nu Sas van Gent uit de gemeenschappelijke rege ling voor de Koegorspolder is getre den, verwachten ingewijden dat de stortprijzen voor die vuilbelt bijstel ling behoeven. Feest in Hulst op koninginnedag HULST Het Oranjecomité Hulst heeft voor Koniuginnedag op 30 april een uitgebreid programma samenge steld. Het programma, 9.00 uur: aanvang atletiekwedstrijden op het gemeente lijk sportpark aan de Zandstraat. 9.00 uur: carillonbespeling: 10.30 uur: muzi kale rondgang door het majorettenpe- loton 'De Vossen' uit Hulst met mede werking van een geluidswagen; 14.00 uur: zwemwedstrijden in het gemeen telijk overdekt zwembad 'De Driehoek' in Hulst. Inschrijven vanaf 13.00 uur in het restaurant van het zwembad. Na afloop ontvangt iedereen een oorkon de. Daarnaast zijn er verschillende bekers en medailles te winnen. 14.00 uur: fietsenrally voor het hele gezin. De organisatie hiervan is in handen van het buurtcomité 'De Statie'. De inschrijving en de start is in café 'De Eendracht' aan de Stationsweg in Hulst. Aan de fietstocht kunnen naast gezin nen ook groepen, verenigingen en Indi- viduelen deelnemen; 14.30 uur: start van een gezelligheidsrit voor auto's. De inschrijving daarvan staat open tussen 11.00 en 12.00 uur in hotel 'De Koren beurs' op de Grote Markt in Hulst; 14.30 uur: aanvang prijskaarting in café Blommaart aan het Schuttershof. In de loop van de middag staat daar ook een koninginneschieting op het programma: 19.00 uur: bingo voor be jaarden in het restaurant van het ver- zorgings- en bejaardentehuis 'De Blau we Hoeve' in Hulst; 20.30 uur: prijsuit reiking van een autorally. Schoolvoetbal in Sas van Gent SAS VAN GENT De uitslagen van het in Sas van Gent gespeelde toernooi om de finaleplaatsen van het Zeeuwse schoolvoetbalkampioenschap zijn door een technische storing donderdag niet in de krant gekomen. De wedstrij den werden woensdag gespeeld op het gemeentelijke sportveld in Sas van Gent. De uitslagen en eindstanden van Sas van Gent: poule A Warande - Michaelschool 3-0; Warande - De Werf 5-1; Warande - Valcken- burcht 0-1. De Werf - Valckenburcht 0-1; Michaelschool Valckenburcht 0-0; De Werf- Michealschool 1-1. eindstand: 1 Valcken burcht, 2 Warande; 3 Michaelschool; 4 De Werf. Poule B. Frederik Hendrik - Westdorpe 0-6, De Eikelaar - Westdorpe 0-2, Warande 2 - Westdorpe 0-9, Warande 2 - De Eikelaar 0-4; Warande 2 - Frederik Hendrik 1-0: Frederik hendrik - De Eikelaar 0-3. Eindstand. 1 Westdorpe: 2 De Eikelaar. 3 Warande. 4 Fredenk Hendrik. Het uit ongeveer vijftien leden be staande comité Koewacht heeft in de voorbije weken verschillende ac ties op touw gezet. Die bestonden uit enkele collectes en een fancy-fair in het gemeenschapscentrum 'De Vlaschaard' in Koewacht. In totaal werd daarbij een bedrag van 2300 gulden bijeen gebracht. Het meren deel van de goederen bestaat uit dames-, heren- en kinderkleding. Volgens Ummenthum houdt het me ningsverschil verband met financiële perikelen. "Uit' zou - zo zei hij onderdag Koninginnedag in Lamswaarde LAMSWAARDE Het feestcomité Lamswaarde heeft in nauwe samen werking met het stichtingsbestuur van het gemeenschapscentrum 'De Luifel' voor 30 april (Koninginnedag) weer een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Het feestprogramma: 9.15 uur samen komst van de kinderen en kleuters aan de Oostvogel: 9.30 uur: muziekvereni ging 'Vrijheid Eendracht' gaat in op tocht met de kinderen naar het sport veld; 9.45 uur: start van de volksspelen op het sportveld; 13.30 uur: prijsuitrei king van de volksspelen in 'De Luifel'; 14.00 uur: start van een fietsenrally voor de schooljeugd aan 'De Luifel'. Inschrijven daarvoor op school; 14.00 uur: start van een fietsenrally voor ouderen aan 'De Luifel'. Inschrijven vanaf 13.30 uur in 'De Luifel'; 14.30 uur: Oranje-schieting in zaal Gerrits; 17.00 uur: prijsuitreiking van de fietsenrally voor de schoolkinderen; 21.00 uur: dansavond in 'De Luifel' met medewer king van het orkest 'Johny and the Beatnix'; 21.30 uur: prijsuitreiking van de fietsenrally voor groten in 'De Lui fel'. De eerste beurs in 1982 trok vele duizenden bezoekers. Reden voor het organiserende bureau om opnieuw een familiebeurs te houden voor de uiteen lopende branches uit vooral het midde- n- en kleinbedrijf. Maar op het programma staan ook tal van nevenactiviteiten, zoals de ballon nenwedstrijd op de openingsdag. Op Hemelvaartsdag wordt voor de jeugd een vliegerwedstrijd gehouden; in de avonduren verzorgt de Terneuzense kledingontwerpster Digma Blaaus een modeshow van haar handgebreide en gehaakte kleding. Vrijdag 13 mei ontvangen de organisa toren gasten van 'De Zonnebloem'. Die zullen een aparte rondleiding over de Daarnaast ongeveer 60 dozen le vensmiddelen. „Het grootste deel daarvan hebben we gekocht", aldus Ankie de Kloe van het actiecomité uit Koewacht. De goederen bestaan verder uit tandpasta, breiwol en een grote hoeveelheid waspoeder. Inge laden werden verder ook 32 dozen met speelgoed. „Het merendeel daarvan is allemaal afkomstig van kleuter- en lagere scholen. Niet al- n de PZC - J'Uit het liefst opheffen en het budget bij de eigen kas voegen. De Hulster, donderdagmorgen: „Ik laat die woorden voor rekening van Peter Ummenthum. Het verbaast me niet. dat hij dergelijke uitspraken doet. Maar er klopt niets van. Wij hebben deze week samen met J'Uit bekeken hoe we het best verder kunnen werken. J'Uit is altijd een onderdeel van de Uitrwerkgroep geweest, een deel van het geheel." Ook Ummenthum's constatering dat de jongeren het werken vrijwel onmo- Geslaagden diploma EHBO Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN Onder het toe ziend oog van kaderinstructrice me vrouw M. Hamelinck-van Poecke deed een groot aantal jeugdigen examen voor het jeugddiploma EHBO-A. Aan wezig daarbij waren voorzitter L. van Campenhout van de afdeling Sint- Jansteen en Lotusslachtoffer J. Ferket. De cursus stond ln onder leiding van mejuffrouw B. d'Hooghe, mevrouw E. Samen-Blendeman, mevrouw J. van Goethem-d'Hooghe. mevrouw C. Ver- wey-Tissen. mevrouw R. Burm-Morcus en mevrouw C. van Waesberghe-Kints. De diploma's worden op een later tijdstip uitgereikt. In totaal slaagden 32 personen. beurs krijgen met daarbij een show van zelfmaakkleding en handwerken. Vrij dagavond staat er een demonstratie krachttraining op het programma met een wedstrijd sterkste man of vrouw. De Doormangroep van scouting Neder land zet zaterdagmiddag in het Braak- mansbos een speurtocht uit. De zeever kenners uit Oostburg bevaren met hun bootjes de Braakmanpias. Overleg is nog gaande met de Zevac over een oriéntatierit op zaterdagavond. De slotdag van de familiebeurs staat in het teken van het kind. Een paar dentram zorgt voor rondritjes en de Terneuzense fotograaf verzorgt een kindermiddag. de Kloe. De vrachtwagens zijn eigendom van een Belgische firma. Omdat bij te rugkomst goederen uit Polen wor den meegebracht is het comité uit Koewacht alleen brandstoffen ver schuldigd. „Het geld dat we daar door hebben kunnen sparen hebben we weer kunnen gebruiken om goe deren te kopen", aldus een duidelijk tevreden Tonny van Mossevelde uit Koewacht. gelijk wordt gemaakt doordat ze ln de toekomst een strakke begroting moe ten indienen doet hij met een schou derophalen af. „Er hoeft helemaal geen rekenwerk meer te worden verricht. Voorheen, toen we nog waren aangeslo ten bij de Stichting Cultuurspreiding Zeeland, was dat wel het geval. Maar nu neemt de gemeente die taak op ach. Wat Ummenthum zegt laat ik voor zijn rekening: hij is vaak nogal verward." Hij bevestigt dat J'Uit „werkt zoals het moet" en dat er voor de TJit'- werkgroep dan ook geen enkele reden is om in te grijpen. BRESKENS Donderdagavond rond elf uur is er brand uitgebroken in een houten zomerwoning aan de Nieuwe Sluisweg in Breskens. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, kon niet verhinderd worden dat de woning tot de grond toe uitbrandde. De woning stond op het zomerwonin genterrein het Halve Moantje. De oor zaak is nog niet bekend. Ook kon de eigenaar van de woning donderdag avond laat nog niet worden opge spoord. De brandweer had de brand in tien minuten onder controle. Brandweerteams Zeeland naar wedstrijden Ede VLISSINGEN - Jeugdbrandweerteams uit Vlissingen en Middelburg nemen deel aan de selectiewedstrijden, die zaterdag in het Gelderse Ede worden gehouden. De beste teams uit deze wedstrijden nemen deel aan de landelijke finale, die zaterdag 4 juni wordt gehouden op de Vlissingse Boulevard de Ruyter. In Ede spelen de juniorenteams Mid delburg 1 en 2 en Vlissingen alsmede de aspirantenteams Vlissingen 1 en 2 en Middelburg. Eerder werden er selectie wedstrijden gehouden in Nieuw- Vennep, Haarlemmermeer en Breuke- len. Ook daarvan worden de beste teams afgevaardigd naar de landelijke finale. Surfwedstrijd Zuidwest Zeven bij Kamperland KAMPERLAND De windsurfvereni- ging Zuidwest Zeven houdt zondag <24 april) op het Veerse Meer de eerste clubwedstrijd van het nieuwe seizoen. De wedstrijd in de open klasse, waar aan overigens alleen leden van de vereniging kunnen meedoen, vindt plaats bij camping De Schotsman te Kamperland. De start van de eerste manche (er zijn er in totaal vijf) ls om ongeveer 11.30 uur. SAS VAN GENT De CDA- ledenvergadering van de afdeling Sas van Gent heeft zich woensdagavond fel gekant tegen de voorgestelde ver hoging van de tarieven van de veerbo ten op de Westerschelde. De Sasse CDA'ers vinden de verhoging een ver dere aantasting van de kwaliteit van de verkeersverbinding tussen de beide oevers van de Westerschelde. De protesten tegen de verhoging van de veertarieven werden door de leden van het CDA verpakt in een motie. Daarin staat, dat ministeriële voorne mens schadelijk zijn voor de ontwikke ling van Zeeuwsch-Vlaanderen. De le den van de CDA-tweede-kamerfractie worden dan ook opgeroepen om hun Invloed aan te wenden om een goed overleg tussen overheid en bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen te laten plaatsvinden. Gastspreker statenlid J. Ramondt was bijzonder blij met het totstandkomen van de motie aan de CDA-tweede-kamerfractie. „Wat de provinciale staten van Zeeland betreft: wij zullen er alles aan doen om de verbindingen optimaal te behouden", zo hield Ramondt de 25 aanwezigen voor. De gemeenteraadsfractie van het CDA ln Sas van Gent, dient tijdens de raadsvergadering van donderdag 28 april eveneens een motie in over de veerverbindingen van de Westerschel de. Rommelmarkt bij Terneuzense school De Oude Vaart TERNEUZEN Zaterdagmorgen 23 april wordt er op de christelijke lagere school 'De Oude Vaart' in Terneuzen een rommelmarkt met daarbij een Vlaamse kermis gehouden van half tien 's morgens tot twaalf uur 's mid dags. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van een videorecor der voor de school. Bestuurswisseling bij ouderenbond Heikant HEIKANT De afdeling Heikant van de rooms-katholieke bond van oude ren hield donderdagmiddag haar alge mene jaarvergadering in het gemeen schapscentrum 't Heike' in Heikant. De bijeenkomst begon met een eucha ristieviering die werd voorgegaan door pastoor Van Leemput van Heikant Het bejaardenkoor van de afdeling Hiekant nam het muzikale gedeelte voor zijn rekening. De heer Weemaes. hield een spreekbeurt over het welzijn van bejaarden en gepensioneerden. Op de agenda stond verder ook een be stuursverkiezing. Aftredend was L. van Waesberghe. Hij stelde zich met meer herkiesbaar. Verder werd het bestuur ook uitgebreid tot zeven personen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen: P. de Bodt, mevrouw Van der Aa en F. de Brouwer. Na afloop van de vergade ring volgde een gezellig samenzijn met een uitgebreide dia-serie over de na tuur ln het algemeen door de heer Herrewegh uit Heikant HULST De Hulster afdeling van Veilig Verkeer Nederland (WN) en de Algemene Belangenvereniging van Autorijschoolhouders (ABVT in die gemeente zijn teleurgesteld dat rijkswaterstaat de uitvoegstrook op de rijksweg 60 bij het kruispunt Tivoli heeft verwij derd. Zij vinden dat daarmee een vlotte en veilige doorstroming van het verkeer bepaald geen goede dienst wordt gedaan. „Wij betreuren", zegt WN- voorzitter J. Koetsenruyter, „de maatregel zeer. Er ontstaat nu zachtjes gezegd een zeer ongelukkige verkeerssituatie, waaruit weieens ongevallen zouden kunnen voortkomen". De uitvoergstrook naar Hulst op rijksweg 60 werd donderdag door rijkswaterstaat verwijderd bij het leggen van een nieuwe teerlaag op de weg. De strook zal echter niet meer worden ingetekend, omdat die naar de normen van rijkswaterstaat te klein zou zijn. Autorijschool-houders en WN betreuren het dat rijks waterstaat de maatregel heeft genomen zonder vooraf enig overleg te plegen. „Een kleine invoegstrook". zegt Koetsenruyter. „is in elk geval beter dan helemaal geen strook. Waarom heeft rijksterstaat niet gedacht aan bijvoorbeeld verlenging. Daar is alle ruimte voor. De doorstroming van het keer kan nu flink in de knel komen, zeker als straks de zomerrecreatie op gang komt. De rijksweg 60 is toch de belangrijkste doorgaan de weg in OostrZeeuwsch-Vlaanderen Rijschool-woordvoerder P. de Vlieger is het daarmee eens. Hij stelt onomwonden vast dat er met de verwijde ring van de invoegstrook een gevaarlijke verkeerssitua tie is ontstaan. „De norm van rijkswaterstaat is onzin. Zoiets kun je dan misschien op kleine dorpen wel doen, maar niet op deze rijksweg". De WN Hulst bespreekt de invoegstrook volgende week woensdag in de be stuursvergadering. Koetsenruyter: „Er zullen vrijwel zeker brieven over worden gestuurd naar rijkswaterstaat en de gemeente. Als er niet opnieuw een invoegstrook komt. moeten er maar stoplichten worden aangelegd. De kruising is immers vrij intensieF'. De kruising Tivoli bij Terhole. Het verkeer moet nu zonder invoegstrook de vrij drukke, teeg oprijden. TERNEUZEN Voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt van woensdag 11 tot en met zondag 15 mei in de evenementenhallen van Ador in het recreatiegebied 'De Braakman' een familiebeurs gehouden. Ongeveer vijftig bedrijven uit Zeeuwsch-Vlaanderen nemen er aan deel. Organisator Internatio nale Publiciteitsdiensten (IPD) uit Terneuzen laat burgemeester C. Ockeloen 'Family '83' op 11 mei om 17.00 uur openen. TERNEUZEN De 'Uit'-werkgroep Terneuzen is er nooit op uit geweest om J'Uit Terneuzen, dat evenementen voor jongeren organiseert, om zeep te helpen. „Integendeel, we zijn blij dat J'Uit goed draait. Dat is ook ons belang," zegt voorzitter Jaap de Hulster in een reactie op beschuldigingen van de penning meester van J'Uit, Peter Ummenthum, dat zijn organisatie op sterven na dood was na een 'couppoging' van 'Uit'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33