NVSH wil de animo voor een naaktstrand peilen Eerste nummer van informatieblad sportieve recreatie in Hontenisse Culturele commissie gemeente Hontenisse Schoolvoetbal wfclaud van Dixhoorn Huisomroep De Sterre Clinge in de lucht van SCHOENEN schoenen lederwaren gy LEDERWAREN Zwembad Koewacht korter geopend Subsidie voor telefonische hulpdienst Vrouwencontactdag in Axel matig bezocht VOORZIENING DRINGEND GEWENST STIMULEREN EN AD VISEREN MOVERS ANDER WOORD VOOR KOMFORT. J0NDERDAG 21 APRIL 1983 PZC/streek mi immi BlTlÉr^ tel 2814 Noordstraat, Terneuzen TERNEUZEN De Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming (NVSH) in Terneuzen wil 10 mogelijk nog dit jaar een naaktstrand aan de Zeeuws-Vlaamse kust. De vereniging gelooft dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen grote belangstelling is voor naaktrecreatie, maar dat mensen het laten afweten omdat er aan de kust geen voorzieningen zijn. De NVSH gaat daarom de komende weken peilen hoe groot de animo in de regio is. Met die gegevens zal daarna een beroep worden gedaan op de gemeentebesturen. Naaktrecreatie in de open lucht is in Zeeuwsch-Vlaanderen tot nu toe offi cieel taboe. En het ziet er niet naar uit dat dat op korte termijn zal verande ren. Nog deze week werd uit een over leg tussen b en w van Oostburg en het bestuur van de vereniging van re- creatie-ondernemers in West- Zeeuwsch-Vlaanderen duidelijk, dat er in elk geval het komende zomerseizoen geen naaktstrand zal worden gereali seerd. Dat zal op z'n vroegst volgend [aar pas kunnen gebeuren. Zandstraat viert feest op 30 april ZANDSTRAAT - Het buurtschap Zandstraat bij Sas van Gent heeft een programma voor koninginnedag- 30 april- klaar. Buurthuis 'De Straete' is bet centrum waar alle festiviteiten om draaien. Vanaf 10 uur kan de jeugd er meedoen aan kinderspelen, om 14 uur rordt er een gaaibolling gehouden en om 19 uur volgt er een optreden van drumband/majorettenkorps 'De Ar- no's'. De viering wordt om 21 uur besloten met een bal. Wanneer het regent zal de gaaibolling worden ver vangen door een kaarting. Soos alleenstaanden Kxel houdt avond AXEL - De soos voor de alleenstaan den voor Axel en omgeving houdt saterdag een gezellige avond in 'De Halle'. De Veronica's verzorgen de mu ziek en de bezoekers kunnen ook deel nemen aan een bingo en een loterij. De avond begint om 20.00 uur. Feestavond Hoekse biljartvereniging HOEK De biljartvereniging DOS (Door Oefening Sterk) in Hoek houdt vrijdag de jaarlijkse feestavond voor de leden van de club. Tijdens deze bijeen komst, die om 19.30 uur begint, worden de resultaten van het afgelopen seizoen bekendgemaakt. Op het programma staat ook de huldiging van de club kampioen en van de kampioenen van de damesclub van DOS. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door 'De Wil liams'. De NVSH in Terneuzen is het daarmee bepaald niet eens. De vereniging vindt dat gemeentebesturen en -raden de belangstelling voor naaktrecreatie da nig onderschatten. „Wij hebben het idee dat naaktrecreatie in Zeeuwsch- Vlaanderen niet serieus wordt geno- De uitslagen van poule A zijn: Heilig Hart Nobelhorst 0-0. Heilig Hart Marijke school 0-4, Schakel 2 Marljkeschool 0-7, Heilig Hart Terhole 2 1-0, Terhole 2 Marijke- school 0-10, Nobelhorst Schakel 2 2-0, Nobelhorst— Marijkeschool 0-2. Schakel 2 Terhole 2 0-2, Nobelhorst Terhole 2 2-0, Heilig Hart Schakel 2 6-1; eindstand: 1 Marijkeschool, 2 Nobelhorst, 3 Heilig Hart, 4 men. In tegenstelling tot anderen den ken wij dat de animo wel groot is". Melden Om die stelling met cijfers te kunnen staven, wil de NVSH dat kandidaat- naaktrecreanten zich schriftelijk mel- Terhole, 5 Schakel 2. Poule B: Marijkeschool 2 Terhole 0-2, Schakel Terhole O-l, Mariaschool Schakel 0-4, Nobelhorst 2 Marijkeschool 2 0-1, Schakel Marijke school 2 5-0, Mariaschool Marijkeschool 2 0-2, Mariaschool Terhole 0-0, Nobelhorst 2 Terhole 0-3. Schakel Nobelhorst 2 2-0; eindstand: 1 Terhole, 2 Schakel, 3 Marijke school 2, 4 Mariaschool, 5 Nobelhorst 2. den bij de vereniging in de Schoolweg in Terneuzen. „Daarmee kunnen we dan aan het werk om toch nog een stuk strand voor naaktrecreatie te laten aanwijzen", al dus de NVSH. De vereniging wijst daarbij ook op het aantal naaktzwem mers, dat elke zaterdag aanwezig is in de Axelse zwemschool Arons. Daar kan sinds september 1982 op zaterdagen van drie tot vijf uur worden gezwom men. Wekelijks komen gemiddeld der tig mensen op die zwemuurtjes af. .Mensen komen niet alleen uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook uit België". Overigens gaat de NVSH ook pogin gen in het werk stellen om op een camping aan de kust een terrein voor naturisten te verwezenlijken. „Want", stelt de vereniging vast, „uitbreiding van naaktrecreatie in Zeeuwsch- Vlaanderen is gewoon noodzakelijk. Wij worden daarover regelmatig bena derd. Receptie b en w Terneuzen op 30 april TERNEUZEN - B en w van Terneuzen houden zaterdag 30 april de traditione le receptie ter gelegenheid van konin ginnedag in de Burgerzaal van het stadhuis. Vertegenwoordigers van ver enigingen en instellingen zijn welkom tussen 11 en 12 uur. AXEL Bezuinigingsdrift heeft b en w van Axel doen besluiten de open stelling van het openluchtzwembad in Koewacht dit jaar te beperken. Het komende zomerseizoen zal het zwembad zijn geopend van 11 juni tot en met 14 augustus. Die data zijn gekozen omdat het bad in die periode in verband met de dan heersende ge middelde temperaturen niet verwarmd hoeft te worden. Overigens hebben b en w als gevolg van de beperkte open stelling ook de abonnementstarieven met 25 procent verlaagd. Die mededeling doet het Axelse college aan de gemeenteraad voor de vergade ring van dinsdag 26 april om 19.30 uur in het voormalig waterschapsgebouw. Aan de orde komt dan voorts de ver koop van grond tegen gereduceerde prijzen aan de regionale Zeeuws- Vlaamse woniïigbouwvereniging en het verlenen van een bijdrage aan de hengelsportvereniging GOA. Die bij drage is nodig voor oeververbetering van een dijkje in de Kleine Kreek. TERNEUZEN: TERNEUZEN B en w van Ter neuzen willen de Telefonische Hulpdienst Zeeland voor 1984 een subsidie geven van 1504,-. Sub sidie-aanvragen van de Stichting Gehandicapten Adviesbureau Zeeland en Jeugd en Gezin wor den afgewezen. Dat blijkt uit de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering van volgen de week donderdag. De raadsleden buigen zich ook over een voorstel om een verorde ning vast te stellen voor het ge bruik van het columbarium (een ruimte waar urnen kunnen worden geplaatst) op de Zuiderbegraaf plaats. Voor het gebruik van een umenruimte moet 1405.- worden betaald. De plaats blijft dertig jaar beschikbaar. Voor '83 willen b en w bijna 3.9 miljoen beschikbaar stellen voor het sociaal-cultureel werk. Daar van komt ruim 2.1 miljoen voor rekening van Terneuzen en ruim 1,7 miljoen uit rijksbijdragen. Dit staat in een wijziging van het programma voor deze werksoort voor het lopende jaar. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. AXEL Een nieuwe im puls voor het vrouwen werk. Dat was het doel van de vrouwencontact dag die woensdag in het Axelse culturele cen trum 'De Halle' werd ge houden. Vrouwenorgani saties als het vrouwen contact 't Wuufje, de Vi- do-groep, de Praat-inn, VOS en Vrouwen voor Vrede namen er aan deel. Daarnaast waren er in formatiestands van de plaatselijke bibliotheek en de boekhandel Belle mans. De Temeuzense Cokkie Acke exposeerde batikwerken. Of de organisatoren van de vrouwendag (Praatr inn. 't Wuufje en de Vido- poep) hun doelstelling inderdaad verwezenlijkt zullen zien, is echter nog onduidelijk. Gistermid dag bij de opening van de contactdag door me vrouw E. A. Hack-de Feij- ter viel er slechts eer. matige belangstelling te noteren. Desalniettemin sprak mevrouw Hack in haar openingswoord van een goed initiatief, al betreur de ook zij de minieme opkomst. „Maar ik hoop dat deze dag toch zal bijdragen tot een groei van de activiteiten van vrouwengroeperingen". Naast informatiestands van vrouwengroepen werden gistermiddag twee films vertoond: 'Maatje 36'. een ironische produktie over het schoonheidsideaal. en 'Als je wilt, kun je mee doen', film over volwasse neneducatie. De vrouwendag werd be sloten met een optreden van de Antwerpse vrou wengroep 'Puur en onge zoet'. SAS VAN GENT/VOGELWAARDE Woensdag zijn in Sas van Gent en Vogelwaarde op de gemeentelijke sportvelden voorronden afgewerkt voor het schoolvoetbalkampioenschap van Zeeland. Daarbij kwamen in totaal achttien teams in actie. In Sas van Gent plaatsten de Valckenburcht uit Sas van Gent en de lagere school uit Westdorpe zich voor de eindronde, die volgende week in SintrJansteen wordt gespeeld. In Vogelwaarde plaatsten de Marijkeschool uit Axel en het eerste team van Terhole, een combinatie van de kleine scholen uit Terhole, Hengstdijk en Lamswaarde, zich voor de eindronde. De vier genoemde scholen strijden dan samen met de Moerschans en de Willibrordusschool uit Hulst, die zich vorge week al "van een finaleplaats verzekerden. Pupillen van 'De Sterre' in Clinge vechtenom de microfoon tijdens de eerste uilzending van de huisomroep van het internaat. CLINGE Onder de naam 'Radio- en televisie-omroep De Sterre' is woensdagmiddag de huisomroep van het zwakzinnigeninternaat 'De Sterre' in Clinge begonnen met uitzendingen. Algemeen directeur drs A T. J. Krol van 'De Sterre' nam de omroep in gebruik door een televisietoestel aan te zetten, waarop vervolgens het beeld verscheen van zijn eigen openingshandeling, in kleur. Ter gelegenheid hiervan was het feest voor de pupillen van 'De Sterre'. De Hulster ziekenomroep 'Radio Nightingale', die ook betrokken is geweest bij het opzetten van de omroep, verleende medewerking met een disco-drive-in-show. 'André Hazes' en 'Albert West' gaven elk een kort optreden. Directeur Krol wees er in zijn toespraak op dat de directie van 'De Sterre' in feite niets anders heeft gedaan dan voor de apparatuur zorgen. Hy zei het zeer plezierig te vinden dat in een tijd van bezuinigen dankzij vrijwilligers toch nog dergelijke activiteiten op touw gezet kunnen worden. Vervolgens overhandigde hij Janme Mercy, hoofd ontspanning en recreatie, een enveloppe met geld voor de aanschaf van grammofoon platen. Het ligt in de bedoeling om per week vier radioprogramma's uit te zenden: een nonstop- muziekprogramma, een kinderprogramma, een soort nieuwsprogramma en een verzoekplatenprogramma. Het werk hiervoor wordt gedaan door vy'ftien vrijwilli gers van zowel binnen als buiten 'De Sterre'. Deze vrijwilligers worden weer begeleid door Janine Mercy. De programma's bereiken de pupillen via de kabel. Elk paviljoen, leefgemeenschap, heeft de beschikking over een radio- en televisietoestel. De televisieprogramma's zullen voorlopig nog niet op vaste tijdstippen worden uitgezonden, maar incidenteel. Daarbij zal het hoofdza kelijk gaan om festiviteiten en activiteiten op De Sterre. Bij de opbouw van de omroep heeft De Sterre veel steun gehad aan de adviezen van de Hulster ziekenomroep. In de komende tijd zal bekeken worden in hoeverre de samenwerking vastere vormen kan aannemen. „De samenwerking bij de opbouw is in ieder geval zinvol gebleken", zegt medewerker Chris Vandeputten. KLOOSTERZANDE De Werkgroep Sportieve Recrea tie van de gemeente Hontenis se wil regelmatig een informa tieblad gaan uitgeven, met de bedoeling meer bekendheid te geven aan de sportieve recrea tie in de gemeente. Woensdag verscheen het eerste nummer. zij het nog in een beperkte oplage. Het blad is toegestuurd aan alle vereni gingen. instellingen en organisaties, die ten volle of zydelmgs met sportieve receatie te maken hebben. Ook ligt het blad ter inzage voor particulieren op de afdeling welzijnszaken van de gemeen te in Kloosterzande. Of het blad in de toekomst in een bredere opzet zal verschijnen en op grotere schaal zal worden verspreid is volledig afhankelijk van de respons die de werkgroep krijgt op dit eerste num mer. Het voornemen is om twee keer per jaar het bulletin uit te brengen. Hontenisse is de eerste in Zeeuwsch- Vlaanderen gemeente, die een derge lijk informatieblad uitgeeft. In de uitgave wordt informatie gegeven over problemen, wensen, wetenswaar digheden. ervaringen en nieuwtjes, die te maken hebben met deze vorm van ..j-auesteding. Verder bevat het blad praktijkinformatie voor de organi satie van activiteiten en wordt aan dacht besteedt aan landelijke, provin ciale en regionale ontwikkelingen op dit gebied, in het eerste nummer wordt vooral veel aandacht geschonken aan het begrip 'sportieve recreatie', waar over schijnbaar nogal wat verwarring bestaat. Daarnaast zal in de toekomst ruimte beschikbaar zfjn voor lezers. Het activiteitenprogramma van de werkgroep, die sinds 1979 bestaat, ziet er als volgt uit: 14 mei is er een trimloop in Hengstdijk, 21 mei, 1, 2 en 3 juni wordt de avondwandelvier daagse gehouden, 18 en 19 juni de twintigste Scheldewandeltochten en verder in het seizoen is er nog een strandwandeltocht vanaf Walsoorden, een zomerfietstocht, een avondfiets- vierdaagse in Vogelwaarde, dames voetbalwedstrijden in alle dorpen van de gemeente en een open tafeltennis- dag in Vogelwaarde. in Terneuzen TERNEUZEN - Het WD-kamerlid me vrouw S. Heemskerck Pillis-Duvekot en de Zeeuwse statenleden mevrouw J. Boogerd-Quaak (D'66) en Th. Baert (CDA) discussieren vrijdagavond over actuele politiek op een forumavond van de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie (JOVD) afdeling Zee land in Terneuzen. De bijeenkomst is in hotel 'Rotterdam' en begint om 19.30 uur. Kolonel Schurink leidt dienst Leger des Heils Terneuzen TERNEUZEN - De chef-secretaris van het Leger des Heils in Nederland, kolo nel R. J Schurink. leidt zondag 24 april een evangelisatiebijeenkomst van het Leger des Heils Terneuzen. Aan deze dienst, die om 17 uur begint, wordt meegewerkt door een verenigd muziek korps van het Leger des Heils uit Vlissingen en Middelburg. JOVD-forum over actuele politiek De Prins Frederikschool uit Sas van Gent in actie tegen de Eikelaar uit Koewacht. en het zelf organiseren van evenementen als concerten, toneeluitvoeringen, filmvoor stellingen en tentoonstellin gen. Ook zal het voorkomen dat de commissie advies aan de gemeente moet uitbrengen. Formeel is een budget voor de commis sie nog niet vastgesteld, maar op de begroting '83 van Hontenisse prijkt een bedrag van tienduizend gulden voor culturele evenementen, dat door het wegvallen van de stichting cultuur spreiding Zeeland momenteel geen be stemming heeft. Dat bedrag zal dus voor de commissie beschikbaar zijn. Het idee om een dergelijke commissie op te richten werd geboren in een vergadering van de gemeente met het orgelcomité Hengstdijk en een groep musici uit Kloosterzande over een sub sidie voor een culturele manifestatie. De commissie zal bestaan uit negen leden. Bij een eventuele selectie van kandidaten zal in het bijzonder worden gelet op de verdeling over de verschil lende dorpskernen en een spreiding naar leeftijd. Het ligt zeker niet in de bedoeling om leden te kiezen op basis van een bepaalde Instelling, organisa tie of groepering. Om tot de oprichting van een dergelij ke commissie te komen kunnen inwo ners van Hontenisse met ervaring, inzicht en belangstelling op het cultu rele vlak, zich melden bij het dagelijks bestuur van de gemeente tot uiterlijk 6 mei. Eind mei hoopt men tot de oprichting van de commissie te kun nen overgaan. KLOOSTERZANDE In de gemeente Hontenisse wordt een culturele commissie in het leven geroepen. Daarin zullen partculieren zitting hebben. De taak van de commissie wordt het stimuleren van ini tiatieven in de culturele sfeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33