Schoolzwemmers moeten deel busgeld betalen renata jeugdschoenen Geld zomerzegels voor ANIB en ouderensoos Noordwelle VERBURG WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek OMDAT JE BEST WEL WEER 'NS ECHTE SCHOENEN WIL.. DONDERDAG 21 APRIL 1983 18 RAAD SINTPHILIPSLAND AKKOORD SINT-PHILIPSLAND De ouders van kinderen die gaan schoolzwemmen moeten in de gemeente Sint-Philipsland voortaan een bijdrage in de vervoers kosten betalen. Dat heeft de raad van Sint-Philipsland woensdagavond besloten. De bijdrage is bepaald op 25 procent van de kosten van het vervoer Dat betekent op dit moment 1,58 gulden voor de leerlingen uit Sint-Philipslanc en 1,78 gulden voor kinderen uit Anna Jacobapolder. J de Jager (cda) en de belde raadsle den van de Partij voor Algemeen Be lang stemden tegen de ouderbijdrage. De Jager vroeg zich af of de gemeente uit bezulnlgingsoogpunt zo'n betrekke lijk gering bedrag moeten terugvragen van de ouders. A. Komaat van de Prijsuitreiking van Bejaardenbiljart op de Bevelanden GOES Drie Bevelandse burgemees ters, rar. W. Blanken van Goes. H. Boer van Reimerswaal en G. Huitsing van Kapelle reiken woensdag 27 april de prijzen uit aan de biljarters van de Bevelandse Biljartcombinatie voor Bejaarden. Onderscheiden worden de winnende teams van de biljartcompetitie 1982/'83 en de winnaars van de individuele kampioenschappen. Aan de wedstrij den deden ongeveer 200 biljarters mee. De plaats van de prijsuitreikingen is de grote zaal van de Erasmusflat in Goes. Het begint om 16.00 uur. Koninginnedag in 's-Gravenpolder 's-GBAVENPOLDER - Het door het Oranjecomité in 's-Gravenpolder sa mengestelde programma voor de vie ring van koninginnedag begint zater dag 30 april 's morgens met een spelcir- cuit voor de deugd van 6 tot en met 12 Jaar, nadat ze tussen 8.30 en 9.00 uur op bet schoolplein van 'Andendiek' in groepen zijn ingedeeld. Het spelcircuit aan de Poelvoordestraat duurt van 9.00 tot 11.30 uur. Voor de peuters en kleuters is er van 9.30 tot 11.30 uur een gavrieerd programma met film, knut selen en dergelijke in het dorpshuis. 's-Middags is er van 13.00 tot 14.00 urn- een filmvoorstelling in en tegelijker tijd een playback-festival vóór het dorps huis. De Oranjespelen beginnen om 14.00 uur en om 16.00 uur staat een touwtrekwedstrijd op het programma. Een feestelijke optocht met medewer king van de carnavalsband 'Artisoks' start om 18.00 uur en de festiviteiten worden besloten met een groot Oranje- bal in het dorpshuis, met medewerking van het dansorkest 'The Pearls'. Dit bal begint om 21.00 uur. Informatieavond over alcohol en drugs in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De werkgroep Caritas/Kerk en Samenleving geeft, samen met een aantal deskundigen, maandag 25 april in 'De Vossenkuil' in Oud-Vossemeer een informatieve avond over de problematiek van alco hol en drugs, waarbij ook aandacht zal worden besteed aan de situatie op het eiland Tholen. Doel van de bijeen komst. die om 20.00 uur begint, is brede informatie te geven door middel van voordrachten en dia's over de oorzaken en behandeling van verslaving, de Wer king van verslavende middelen en pre ventie. Deskundigen die uit hoofde van hun beroep met deze problematiek te maken hebben, zullen de verschillende onderwerpen behandelen: A. Francke van het consultatiebureau voor alcohol en drugs, de arts A. W. A. de Looze, de heer Van Dongen van de afdeling socia le zaken van de gemeente Tholen, maatschappelijk werkster mevrouw P. Nuyten en de heer J. Dalebout van de rijkspolitie. De leiding van de avond is in handen van de heer P. Windt, consu lent maatscheppeijke activering. Country-festival in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM De Bergen op Zoomse country-formatie Silver Eagle Express viert vrijdag 29 april haar tienjarig bestaan met een country festi val in De Stoelmat in Bergen op Zoom. Dat gebeurt in een programma samen met Tulsa, Ben Steneker, Bob Ever- hart uit de USA en Piet Veerman van The Cats. De presentatie van de avond is in handen van de KRO-disk-jockey Ruud Hermans. Om de country-sfeer zo veel mogelijk te behouden heeft het organiserend bestuur besloten maxi maal 750 mensen toe te laten tot het concert Het programma begint om 20.30 uur, de deuren gaan een half uur eerder open. Koninginnedag in Lewedorp LEWEDORP - Met klokgelui begint zaterdag 30 april om half negen 's morgens de viering van koninginnedag In Lewedorp Een uur later atart. met muzikale begeleiding, een optocht van versierde wagentjes, fietsen, skelters, steppen, enzovoorts. Voor de optocht moet men zich opstellen bij de oude rk school. Gekostumeerd voetbal vooi dames en heren vanaf 16 jaar op de speelweide staat voor 10.30 uur op het programma. De festiviteiten in de mid dag beginnen om 13.30 uur met een vossenjacht door het dorp. waaraan alle leeftijden en groepen van ongeveer tien personen mee kunnen doen. De start is bis het verenigingsgebouw. De dansmarietjes 'Hup Marjannekens' tre den vanaf 15.30 uur op m het vereni gingsgebouw. waar om 16.00 uur eer talentenjacht voor de jeugd vanaf 6 Jaar begint. De viering wordt 's avonds tenslotte besloten met een Oranjebal met bingo in het verenigingsgebouw dat om 20.30 uur begint. PvAB wees er evenwel op dat het per schooljaar om zeventig gulden kan gaan. Voor ouders met twee school- zwemmende kinderen wordt het dan een heel bedrag. Burgemeester T. Vo gel vond dat laatste een theoretisch geval. Het CDA-raadslid maakte ook bezwaar tegen het verschil tussen de bijdrage die de ouders uit Sint-Philipsland moe ten betalen en de bijdrage die van de ouders uit Anna Jacobapolder wordt gevraagd. Dat verschil zit 'm in het feit dat de afstand naar het zwembad in Steenbergen vanuit Anna Jacobapol der groter is dan vanuit Sint- Philipsland. „We moeten uitgaan van één gemeente en niet van twee dor pen". betoogde De Jager. Vogel beloof de dat b en w zullen bekijken of het Wetzijn voor Ouderen vergaderde in Geersdijk GEERSDLJK - De Stichting Welzijn voor Ouderen vergaderde in het Drenthehuis in Geersdijk met bonds- en soosbestuurders. Er werd verslag gedaan van activiteiten in het afgelo pen seizoen. Zo is de afdeling Kortge- ne van de ANBO bijzonder tevreden idat voor de soosmiddagen gebruik gemaakt kan worden van het dorps huis 'De Pompweie'. Het beschikbaar stellen van een biljart door de ge meente werd eveneens bijzonder op prijs gesteld. In Kats zijn er wat moeilijkheden met de zaal, want door de verbouwing van de school moeten ook leerlingen van de zaal in het Nieuw Zeelandhuis gebruik maken. De afgevaardigden van de AN BO in Kamperland verwonderden er zich over. dat er verschil in subsidië ring is binnen de gemeente Wissenker- ke voor bonden van gelijke strekking. Zij zouden het tevens op prijs stellen wanneer er een betere samenwerking, kwam tussen de ANBO en de soos. De voorlichtingsmiddagen op Noord- Beveland, zo bleek verder, werden over het algemeen goed bezocht. De stich ting wil daar in het komende seizoen dan ook meer doorgaan. Er zal onder meer aandacht worden besteed aan de eigen bijdrage van een rijksdaalder bij de aankoop van medicijnen op recept. Koninginnedag in Wemeldinge WEMELDINGE - Dc Oranjevereniging in Wemeldinge laat de klokken van dc hervormde kerk zaterdag 30 april om acht uur 's morgens koninginnedag inluiden. Om half tien is dc school jeugd bijeen voor het dorpshuis voor een aubade. Waaraan mee wordt ge werkt door de muziekvereniging OKK en het majorettenpeloton 'Scaldis Girls'. Op het sportveld 'De Boenzeboogerd' begint om half elf de schoolvoetbal- competitie tussen de openbare lagere school en de christelijke school 'De Hoeksteen'. De beker die dit toempoi tot inzet heeft, is nu in het bezit van 'De Hoeksteen'. Tijdens de pauze is er een show van de 'Scaldis Girls'. Tegelijk met de voetbalwedstrijd beginnen op het sportveld spelen voor de kleuters. Om kwart voor één wordt - wederom op 'De Boenzeboogerd' - een aanvang ge maakt met de kinderspelen (6 tot 12 jaar), die tot half drie duren, want op dat tijdstip treden de buurten tegen elkaar in het krijt, met een wedkamp, die onder meer telefoonboekscheuren, kruiwagenrace, ringsteken op de fiets en penaltyschieten omvat. De boeren- kapel van OKK fleurt de gebeurtenis sen muzikaal op. In de pauze geeft dé Wemeldingse schuttersvereniging 'Sint Andries' een demonstratie boog schieten. In het begin van de avond, vanaf zeven uur, trekt een optocht van versierde fietsen, steppen en dergelijke door het dorp, begeleid door OKK en de 'Scaldis Girls'. De stoet begint op het Dorpsplein. De viering van konin ginnedag wordt besloten met het tradi tionele Oranjebal m het dorpshuis, dat om hall negen begint en waaraan me dewerking wordt verleend door 'Shoc king Team'. Schieting in 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - In "De Koren beurs" hield men een schieting op de liggende wippen, uitgaande van "Vrye Schutters". Er waren 53 schutters. Uit slag eerste wip; eerste hoofdvogel Jac. v.d. Dries. VJ.O.S., 's-Heerenhoek: tweede hoofdvogel J. v.d. Kamp. Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk, eerste zij vogel W. Boudens, Willem Teil, Ove- zande, tweede en derde zijvogel J. v.d. Kamp, Doel naar Hoger; vierde zijvo gel H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; eerste kal A. Rentmeester, Willem Teil, tweede kal P. Timmermans, Vrye Schutters, 's-Heerenhoek; derde kal P. Vette, Concordia, 's-Heerenhoek; vier de kal A. Geense, Zorgvliet. Ellewouts- dijk. Meeste kleine vogels G. Voet. Soranus, Heinkenszand. zes stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel, H. Koens, Spes Nostra; tweede hoofd vogel P. Boonman. Willem Teil; eerste zijvogel. P Timmermans. Vrye Schut ters, tweede zijvogel G. Voet, Soranus; derde zijvogel H. Moison. Eensgezind heid. 's-Heerenhoek. vierde zijvogel Jos. Rentmeester. Willem Teil: eerste kal P. Lamers. Soranus 2: tweede kal A de Jonge, Soranus; derde kal M. Ny- sten, Vrye Schutters; vierde kal A. v.d. Vries, Vrye Schutters. Meeste kleine vogels Jac. de Baar. Willem Teil, vijf vogels. De vliegende vogelprijzen wa ren voor Jac. Traas, Eensgezindheid en A. Voet. 8oranus. Dat de andere raadsleden De Jagers opmerking over de ene gemeente die Sint-Philipsland en Anna Jacobapol der samen vormen goed ter harte had den genomen, bleek even later. De CDA'er pleitte ervoor een meevaller die verband houdt met bestratingswer- ken in Anna Jacobapolder. vooral ten goede te laten komen van dit dorp. „Maar het is toch één gemeente", hoon den de andere raadsleden. Waarop De Jager er maar het zwijgen toe deed. De meevaller betreft een subsidie van ruim 190.000 gulden voor de al in 1977 uitgevoerde werkzaamheden. Het be drag is nu uitgekeerd, maar de gemeen te heeft de afgelopen jaren steeds een tiende deel ervan afgeschreven, zodat er nu ongeveer 118.000 gulden beschik baar komt. De raad besloot dit geld in de reserves voor riolering en openbare werken te stoppen. Vlot ging de Fliplandse raad akkoord met het bestemmingsplan Kern Sint- Philipsland. Voor de ontsluitingsweg ten behoeve van het industrieterrein werd grond aangekocht. Koor Oud-Vossemeer nam afscheid van pater Wim Porre OUD-VOSSEMEER - Het jongeren koor 'Con Amore' in Oud-Vossemeer nam zaterdag en zondag afscheid van pater Wim Porre van het Juvenaat van het Heilig Hart in Bergen op Zoom, die 14 jaar de jongerenactiviteiten. waaruit 'Con Amore' is voortgekomen, heeft be- geleid. Pater Porre heeft als aardrijks kundeleraar gebruik gemaakt van de VUT en wordt rector van een bejaar dentehuis in Nijmegen. Het jongeren koor hield daarom een reünie voor alle leden uit de afgelopen veertien jaar in het dorpshuis 'De Vossenkuil'. Daar werd in de eerste plaats de liturgie sa mengesteld voor de jongerenviering •van zondag. Vervolgens was er een ont spanningsprogramma, onder leiding van dirigent Leo Hermans uit Bergen op Zoom. Pater Porre hield een quiz Tijdens het officiële gedeelte richtte' voorzitter Bram Hommel van 'Con Amore' woorden van waardering aan het adres van de scheidende pastor en 'bood hem twee woordenboeken aan, die hem behulpzaam kunnen zijn bij zijn hobby puzzelen. In zijn dankwoord keek pater Porre met tevredenheid te rug op veertien jaar samenwerking met de jeugd van Oud-Vossemeer. Tijdens de jongerenviering van zondag morgen overhandigde Bram Hommel pater Porre een foto-album met hoogte punten uit de afgelopen veertien jaar. Na afloop van de mis maakten vele pa rochianen van de gelegenheid gebruik om afscheid te nemen van pater Porre. Vergadering Goese culturele raad GOES De culturele raad van de gemeente Goes vergadert vrijdag 6 mei. Aan de orde komt een aantal subsidieverzoeken. Ook wordt dc sug gestie besproken van de sportraad om de presentiegelden met de helft te verlagen in het kader van de bezuini gingen. Na afloop van de vergadering hebben de leden van de culturele raad een gesprek met burgemeester mr W. Blan ken. Onderwerp van gesprek zullen onder meer zijn de bezuinigingen, de accommodatieproblemen in de ge meente en de positie van het bureau vorming. De vergadering wordt gehou den in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Voor Rode-Kruisioop in Tholen al 500 voorinschrijvingen THOLEN - Voor de zesde Rode- Kruisloop in Tholen, die zaterdag ge houden wordt, zijn al 500 voorinschrij vingen binnen. De start is op het Marktplein, waar burgemeester E. Baerends om 14.00 uur de lopers over 1 kilometer op pad zal sturen, om 14.30 uur gevolgd door hen die 2 kilometer zullen afleggen. De 3- en 6- kilometerlopers vertrekken om 15.00 uur en voor de 10 en 15 kilometer wordt het startschot om 16.00 uur gelost. De route voor deze Rode-Kruisloop volgt de Molenvlietsestraat. het wan delgebied 'Bosje' en de Oudelandse- straat. Er zijn verschillende bekers ter beschikking gesteld, maar voor alle deelnemers is er een herinnering. De opbrengst van de Rode-Kruisloop is voor de Thoolse afdeling van het Rode Kruis. Men kan zich zaterdag nog tot een kwartier voor de start van elke afstand laten inschrijven. Het inschryf- bureau is gevestigd in café 'Old Shed' aan de Markt in Tholen Chr kleuterschool Oud-Vossemeer hield jaarvergadering OUD-VOSSEMEER - De christelijke kleuterschool 'Hummelvreugd' in Oud- Vossemeer hield de jaarvergadering in het schoolgebouw* onder leiding van voorzitter M. Droogers, die meedeelde, dat hij na acht jaar reglementair de voorzittershamer diende neer te leg gen. In zfjn plaats Werd gekozen de heer C. Droogers Czn. Ook aftredend, maar herkiesbaar was het bestuurslid C. Droogers Pzn, die dan ook herkozen werd. Het financieel overzicht van pen ningmeester M Wessels gaf een klein batig saldo te zien. Voorts werd meeg- deeld dat mevrouw A Niemandsver driet-Van der Jagt als vervangster was benoemd in de plaats van mevrouw Van der Heyden. Na de pauze vertoon de de heer Van de Berg uit Tholen films over Suriname, die hij ook van com mentaar voorzag Van links naar rechts K A den Hartog, H. WesterveldSlager. burgemeester J L Niemantsverdnet-Leenheer en A J Verjaal HAAMSTEDE - Tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis van Westerschouwcn in Haamstede heeft mevrouw H. Westerveld Slager, uitvoerend secretaresse van de landelijke stichting Comité Zo- merpostzegels woensdagmorgen via burgemeester J.L. Niemantsver- driet-Leenheer enkele schenkingen, met een totaal van 4.900,-, over handigd, afkomstig uit de verkoop opbrengst over vorig jaar. De schenkingen vielen ten deel aan het district Zeeland van de Algeme ne Nederlandse Invaliden Bond (ANIB) en de Sociëteit voor ouderen in Noordwelle. Bij deze gelegenheid bracht de lan delijk secretaresse zij deed dat vorige week ook al in Oostburg en Terneuzen - nog eens naar voren dat van de 260 comité's die zich lande lijk voor de verkoop van zomerpost- zegels inzetten, er in Zeeland slechts zes dit werk ter hand nemen. En omdat de 'bestedingen' van de lan delijke stichting Comité Zomerpost- roep van de uitvoerend secretaresse. „Want er zijn hier zes postkantoren, zodat het toch mogelijk moet zijn een eilandelijk comité van de grond te krijgen". De 'goede boodschap' voor de ANIB- Zeeland werd in ontvangst genomen door de voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland, de heer K. A. den Hartog, die stelde „het geld is op de goede plaats terechtgekomen". Hij wees er nog op dat de gift de invalidenbond in deze tijd van be zuinigingen goed van pas komt. En hij onderstreepte: „Veelal zijn de gehandicapten de dupe van de rege ringsmaatregelen. Een toenemend aantal leden kan zelfs de contribu tie niet meer betalen". De ouderen van Noordwelle toon den zich zeer verheugd met de schenking, bij monde met name van soosvoorzitter A. J- Verjaal. zegels zyn afgestemd op de provin ciale opbrengsten, heeft dty tot ge volg dat er in Zeeland, vefgeleken met de rest van het land. maar vrij weinig 'goede boodschappen' kun nen worden uitgedeeld. De gift van ƒ4.000,- aan de ANIB Zeeland, in de vorm van een garant stelling, is bestemd voor de aanschaf van een elektrische stencilmachine; de bejaardensoos Noordwelle ont ving een garantie groot 900.- voor de aankoop van een tafelbiljart. Verschil Mevrouw Westerveld merkte nog op te wensen dat er meer gelden voor Zeeuwse doeleinden beschikbaar zullen gaan komen. „Maar als er In een plaats of een regio geen comité werkzaam is, kan dat een enorm verschil uitmaken". Burgemeester Niemantsverdriet zag voor Schou wen-Duiveland echter wel een licht puntje. En zij ondersteunde de op- Jongerenkoor Waspik in Heinkenszand HEINKENSZAND - Het jongerenkoor van de parochie van de heilige Bartho- lomeus uit Waspik zingt zaterdag 23 april in een eucharistieviering ïn'de rk kerk in Heinkenszand, Het koor is naar Heinkenszand gekomen om de oude pastoor uit Waspik op te zoeken, die na 27 jaar verhuisd is naar zijn geboorte plaats. De dienst begint om 19.00 uur en staat onder leiding van pastoor Van Alphen. Uitvoering Jibidi in Kruiningen KRUININGEN Zaterdag 23 april houdt de kindervolksdansgroep 'Jibi di' (een afdeling van de Stichting Jon geren Ontmoetingscentrum Kruinin gen) de jaarlijkse uitvoering in 'Ons Dorpshuis'. De groep, die momenteel bestaat uit ongeveer dertig kinderen in de leeftijd tot 13 jaar, is verdeeld In drie klassen, die iedere maandagmiddag een uur oefenen. Zij doen oude en nieuwe folkloristische dansjes uit bin nen- en buitenland. Als speciale gast is voor deze avond uitgenodigd de huis vrouwenvolksdansgroep te Kruinin gen, onder leiding van Corrie Sinke, om een demonstratie te komen geven. Tij dens de pauze zal een verloting worden gehouden voor de bestriding van de kosten. De aanvang is om 19.30 uur. Collecte 's-HEER-ABTSKERKE - De collecte ten behoeve van de SAKO (kinderbe scherming) heeft in 's-Heer-Abtskerke 117 45 gulden opgebracht FNV-jongeren praten in Goes over bezuiniging GOES- De FNV-jongerenbeweging van Midden- en Noord Zeeland houdt 3 mei een aktie-overleg over de bezuinigings maatregelen van het kabinet op de uitkeringen en lonen voor de jongeren. Het overleg wordt gehouden in 't Beest in Goes en begint om 20.00 uur. Ieder een is welkom. Jaarvergadering ANIB Schouwen ZIERIKZEE De afdeling Schouwen- Duiveland van de Algemene Neder landse Invaliden Bond (ANIB) houdt zaterdagmiddag de jaarvergadering in de kantine van het sociaal werkvoor zieningsschap De Zuidhoek in Zierik- zee. Op behandeling van de jaar jaarverslagen en een bestuursverkie zing, volgt een gezellig vergadergedeel te met veel muziek en bingo. Leden van de Zierikzeese Rode Kruis Colonne serveren hierbij broodjes en koffie. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Spreekbeurt Luteijn voor VVD Borsele HEINKENZAND - De VVD-afdeling Borsele houdt op donderdag 28 april een openbare bijeenkomst, aanvang 20.00 uur, ip het ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand. Het WD- kandidaatslid voor de eerste kamer en voorzitter van de Nationaal Coöpera tieve Raad, ir. D. Luteijn, zal op deze avond een spreekbeurt houden met als onderwerp landbouw en financiën. Tennis St.-Annaland SINT-ANNALAND De tennisclub Sint-Annaland behaalde een 6-0 (com- petitiet-winst op De Sprink 2. De Sint- Annalanders spelen in de tweede klas se van de district-herencompetitie en komen in hun poule uit tegen TSC 1 uit Goes, Kapelle 3 en De Sprink 2 uit Oostkapelle. De uitslagen en setstanden enkelspe len luiden als volgt: L. Goedegebuure - H. Schoolkate 6-0.6-1. C. van Dijke - A. Meyers 6-3, 6-1, A. Fase - B. de Visser 7-6,6-1, A. Kuzee - O. van Bleijswijk 2-6, 6-3, 7-6. Dubbelspelen: L. Goedegebuu- re/C. van Dijk - H. Schoolkate'A. Meyers 6-1,6-2 en A. Fase.'A. Kuzee R. de Visser/O van Bleijswijk 7-5. Dodenherdenking Goes en Kloetinge GOES Woendag 4 mei worden In Goes en Kloetinge de doden uit de Tweede Wereldoorlog herdacht in Goes gebeurt dat tijdens een samen komst in de Grote Kerk (om 19 30 uur), gevolgd door een kranslegging bij het monument in de muur van het stad huis. In Kloetinge vertrekt om 19 45 uur een stoet vanaf het Geertesplein naar de begraafplaats, waar op het graf van de Canadese militair J. P. Dicalre een krans wordt gelegd. Ontmoetingsdag Baha'is in Hulst HULST Baha'is uit Nederland en België komen zondag 24 april bijeen in het gemeenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst voor een regionale ont moetingsdag. Baha'is zijn aanhangen van een betrekkelijk jong geloof, dal midden vorige eeuw in Iran is ont- staan. De stichter is Baha'u'Iiah, die leefde van 1817 tot 1892. De ontmoe tingsdag in Hulst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk voor belang stellenden. ook van andere gezindten. Het programma ziet er als volgt uit van 10.00 tot 11.00 uur is er een ont vangst. Om 11 00 uur begint er een mediatief programma, verzorgd door de Baha'i-gemeenschap uit Middel burg. Mevrouw Marije Fienleg uit Bre da houdt een lezing. Van twaalf tot twee is het pauze. Om twee uur begint het middagprogramma, dat zal worden opgeluisterd door verschillende muzi kanten uit België en Nederland. Het doel van de bijeenkomst is hoofdzake lijk het leggen van onderlinge contac ten. De ontmoetingsdag staat in het teken van de 'Ridvan'. Dat is een periode, die loopt van 21 april tot en met 2 mei en die zeer belangrijk Is voor de Baha'is. De stichter van het geloof maakte zich namelijk in die periode bekend als 'de beloofde aller tijden'. Bovendien is 21 april de dag waarop de plaatselijke geestelijke raden in de gehele wereld worden gekozen. In die periode worden ook de nationale geestelijke raden ge kozen over de hele wereld, evenals het 'universele huis van gerechtigheid', het hoogste bestuurslichaam van de Ba- hé'i-gemeenschap. Gs: bij VVV stafmedewerker voor promotie MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie vindt, dat dc Zeeuwse VW de toeristische promo tie van Zeeland in haar activiteiten moet versterken. Het college van ge deputeerde staten is daarom bereid een aanzienlijk deel te subsidiëren in de salariskosten van een nieuwe staf medewerker voor de WV, die zich vooral met de promotie van Zeeland, mogelijkheden voor seizoensverlen ging, contacten met het bedrijfsleven en aanboren van nieuwe markten (En geland) zou moeten bezighouden. Ook willen gs uitbreiding van het personeel van de provinciale VVV met een secretaresse toestaan. In de kosten van 15U.U0U gulden per jaar stelt men de staten een provinciebijdrage van 90 procent (135 mille) per jaar voor. Gs geven aan, dat de personeelsuit breiding nodig is vanwege de groeimo gelijkheden van de toeristische sector. Men stelt vast. dat de terugloop van het toerisme in en naar Nederland ls omgezet en dat „de huidige toeneming van het binnenlands toerisme het be drijfsleven kansen voor een gezonde ontwikkeling biedt". De stafmedewer ker van de VVV zal alle tijd aan promotionele activiteiten moeten be steden en niet aan de andere, meer algemene VVV-werkzaamheden. Gs zullen regelmatig overleggen met het dagelijks bestuur van de VVV over belangrijke aangelegenheden. Het col lege vindt „vergroting van de bestuurs kracht van de provinciale WV. in het bijzonder van het dagelijks bestuur, belangrijk" Klaverjassen THOLEN - De Thoolse klaverjasclub De Tol beleefde op de laatste avond van dit seizoen de prijsuitreiking van het kampioenschap. De eerste prijs ging naar M Moeliker. die de wisselbe- kej; kreeg. Tweede werd P. Geene en derde J. Tazelaar. Vrijdag imorgem is er een koppelwedstryd tegen De Roe mers uit Scherpenisse. eveneens in De Tol in Tholen. Bevrijdingstrimloop en sportfilmfestival in Scharendijke SCHARENDIJKE De werkgroep Evenementen Scharendijke/.Ellemeet houdt 5 mei een bevrijdingstrimloop en een non-slop sportfilm-festival. De trimloop gaal van start om 19.00 uur. Het parcours krijgt een lengte van 2,5 kilometer en voert langs de jachtha ven over de dijk langs de Grevelingen en door het dorp Scharendijke. Aan de bevrijdingsloop kan worden deelgeno men door jeugdigen en ouderen. Diverse sportfilms worden vanaf 14.00 uur vertoond in de sporthal Putmeet waar tevens enige sport-stands worden opgesteld De trimmers kunnen zich tussen 18.30 uur en de start opwarmen met aerobicdancing. Alle deelnemers krijgen een erelint en een bevrijdings- loopballpomt met inscriptie. Na afloop is cr om 20.30 uur in de Putmeet nog een grote verloting met een speciale prijs voor de origineelst geklede deel nemer of deelneemster aan de bevry- dlngsloop In verband met de officiële opening zijn morgen, vrijdag 22 april onze WERKPLAATSEN na 12.00 uur gesloten! auto adria pta gnes EEN DAG ZONDER KRANT- IS EEN ROMEO ZONDER JULIA. HOFLEVERANCIER groei briljant FA8ERY DE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Lisp lerkstraai 30 6jk GEMEENTE KORTGESE De burgemeester van Kortgene maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Haven Colijns- plaat', zoals is vastgesteld door de gemeenteraad op 22 mei 1980 en goedgekeurd door gedeputeer de staten van Zeeland op 6 januari 1981 De goedkeuring van gedeputeerde staten is thans onherroepelijk geworden, waardoor het bestemmingsplan rechtskracht heeft verkregen. Kortgene. 21 april 1983 LEUK OH TE ZIEN. GOEDOMTE DRAGEN. Schoenenmodehuis Grote Markt 9 - Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30