Hamburg en Juventus in Europacupfinale Smislov in de halve finale Advocaat dient klacht in tegen Vilé UITSLAGEN Jong Ambon rekent niet op steun van Breskens en Steen BENFICA ZORGT VOOR VERRASSING Hameeteman: 2.37.54 Midweeklotto Kuiper tweede PZC/sport RON TELUSSA WE MAKEN KANSEN NIET AF' Zaalvoetbal: kampioenen verloren^ Mölby en Rijkaard De Rooy breekt sleutelbeen SUCCES TRAINER SCHOTMAN Discipline brengt Nieuwdorp hogerop DONDERDAG 21 APRIL 1983 HAMBURG (ANP) Hamburger SV heeft woensdag in eigen stadion met moeite de finale bereikt van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Westduitse kampioen won met 2-1 van Real Sociedad en plaatste zich voor de tweede keer in zijn bestaan voor de eindstrijd van de Europacup 1. In 1980 was HSV voor de eerste keer finalist. Juventus is de tegenstander van de Hamburgers in de finale. De wedstrijd in Hamburg was een eenzijdige vertoning- De ploeg van trainer Ernst Happel, die voor een aanvallend concept had gekozen met Von Heesen voor vrije verdediger Hier- onymus, domineerde van begin tot einde. De Wöstduitsers slaagden er evenwel pas laat in te scoren. Jacobs zorgde pas in de 75e minuut voor 1-0, hoewel HSV aan 0-0 ook voldoende zou hebben gehad gezien de uitslag van 1-1 in het eerste duel. De 'slapende' defen sie van de Hamburgers was er de oorzaak van, dat de strijd vier minuten later weer geheel open was Uit één van de spaarzame tegenaanvallen liet Al varez doelman Stein met een hard schot kansloos: 1-1. Von Heesen maak te aan alle onzekerheid een einde. Hij bewees terecht in de ploeg te zijn opgenomen door de winnende treffer acht minuten voor het eindsignaal aan te tekenen: 2-1 Veertigduizend toeschouwers zagen Brylle zorgde drie minuten later voor Vanderbergh met een strafschop in de 2-0. Het derde Brusselse doelpunt van 38e minuut de score open. De Deen invaller Czerniatinsky viel pas in de DEN HAAG (ANP) De resultaten van de voetbalwedstrijden in de halve finales van de drie Europese bekertoernooien zijn als volgt: Europa Cup landskampioenen: Widzew Lodz (Pol) - Juventus (Itai 2-2 (eerste duel 0-2i. Hamburger SVV (WDli - Real Sociedad (Spa) 2-1 (eerste duel 1-1). Finale 25 mei in Athene: Juventus - Hamburger SV. Europa Cup bekerwinnaars: Waterschei (Bel? - FC Aberdeen (Schot) 1-0 (eerste duel 1-5». Real Madrid (Spa) - Austria Wien (Oos)3-l (eerste duel 2-2). Finale llmei in gothenburg Real Madrid - Aberdeen. UEF A-beker: Anderlecht (Bel) - Bohemians Praag fTsji 3-1 (eerste duel 1-0), Universitatea Craiova (Roe) - Benfica (Por) 1-1 (eerste duel 0-0). Finale op 4 (Brussel) en 18 mei (Lissabon) Anderlecht - Benfica. Bij een van de talrijke aanvallen van Hamburger SV springt de Westduitse speler Jimmy Hartwig over de Spaanse doelman. had gebracht (7-7). Het roulettebal letje verkoos een zwart cijfer en daar mee was Smislov de 'gelukkige win naar,. De partij tussen de grootmeesters stond in het teken van de puntdeling. Beide grootmeesters wisten slechts één partij te winnen Smislov zegevierde in de vierde ronde en Huebner won de negende partij. Wereldkampioen Anatoli Karpov voert het klassement aan in de strijd om het schaakkampioenschap van de Sovjet-Unie Karpov. die zijn afgebro ken partij tegen Lemer won, heeft zeven punten uit elf partijen. Poloega- jevski is tweede met 6 1(2 uit 10 en Psakis derde met 6 1/2 uit 12 052 De Philippijn Eugenio Torres heeft de zevende partij in de tweekamp in het kandidatentoernooi voor het we reldkampioenschap tegen de Hongaar Zoltan Ribli gewonnen. De Hongaar heeft de leiding met 4-3 De eerste vier partijen eindigden in remise, daarna won Ribli twee keer. HAMBURG (DPA) Bij de Westduit se midweeklotto '7 uit 38' zijn woens dag de volgende getallen getrokken 6, 13. 14. 16. 21. 29. 37 'Spel 77' leverde woensdag het volgen de winnende getal op 5282336 CUENCA (ANP) De eerste plaag stootjes zijn woensdag uitgedeeld in de Ronde van Spanje. De eerste etappe van Almusafes naar Cuenca kende een uiterst lastige finale, waarin met na me de Spaanse renners tempoversnel lingen doorvoerden. Juan Fernandez zegevierde met vier seconden voor sprong op Guido van Calster, de Belgi sche knecht van Giuseppe Saronni. De uitslag van de eerste etappe is 1 juan Fernandez (Spa* 235 km in 636.17 igem. 35.576 kmui. 2 Guido van Calster (Bel) op 4 see :t Jesus Suarez-Cueva iSpa) z.t.: 4 Bernard Hlnault (Frai z.t 5 Guv Nulens (Bel i t7 Hennte Kuiper (Nedi op 6 sec 9 Dominique Gaigne (Frai op 9 sec 10 Jan Wtjnants (Bel) z.t., 49 Frits van Blndsbergen op 42 sec 71 Henry Man/Iers z t97 Jan van Houwellngen op 1.21 Het algemeen klassement ziet er na de eerste etappe als volgt uit: 1 Dominique Gaigne (Frai 6 uur. 45 min. 17 sec.: 2 Henme Kuiper (Ned) op l sec:. 3 Bernard Hinault (Frai op 6 sec 4 Juan Fernandez (Spa) op 9 sec.: 5 Giuseppe Petito (Ita) op 17 sec22 Van Bindsbergen op 37 sec 50 Manders op 100: 98 Van Houwellngen op 2 23. 21 MIDDELBURG Er is nauwelijks iemand te vinden, die de degradatie van Jong Ambon zal toejuichen. Toch is de situatie voor het technisch best geschoolde en in normale doen meest aanvallende team uit de derde klas uiterst precair. De Molukse ploeg weet precies wat ze in de laatste twee wedstrijden van het seizoen, tegen SC Gastel en RIA Westdorpe, te doen staat. Winnen. Maar dan ng zijn de Middelburgers afhankelijk van wat BSC Roosendaal doet, de degradatieconcurrent, die n punt vr Jong Ambon staat Vanaf dat moment ging het slechts omhoog: van de derde klas in de afdeling naar de derde klas ln het district. Enkele jaren streed Jong Ambon aan de top van de derde klas. na het vertrek van onder meer de gevaarlijke spits Frans Walsapi kwam de klad er een beetje in. Juventus Michel Platini heeft Juventus de fina le van de Europacup 1 ingeloodst. De Franse vedette was de uitblinker in de moeilijke return in Lodz tegen het Poolse Widzew. Dank zij hem bevocht de Italiaanse kampioen een gelijk spel van 2-2 en was de overwinning van 2-0 tbuis goed voor de finaleplaats tegen Hamburger SV op 25 mei in Athene. In de 32e minuut verstuurde Platini een schitterende voorzet naar Rossi. De schutterskoning van het wereld kampioenschap opende de score. Ne gen minuten na de rust bracht Surlitt de stand in evenwicht De gelijkmaker was de inleiding tot een incident. Een van de Nederlandse grensrechters werd aan het hoofd ge troffen door een steen. Scheidsrechter Cliarles Corver verliet onmiddellijk het veld. Hij werd kort daarna ge volgd door de beide elftallen. De ge wonde grensrechter werd voorzien van een groot verband op het hoofd. Corver had op dat moment de wed strijd definitief kunnen staken. Juven tus zou in dat geval overgaan naar de eindstrijd. Volgens de reglementen van de Uefa was Widzew Lodz verant- woordelijk voor dit voorval. Tta overleg met zijn grensrechters en de Uefa-waamemer besloot Corver de wedstrijd na een kwartier te hervatten. De politie had intussen de dader inge rekend en opgesloten. De wedstrijd eindigde ook zonder Incidenten. Lodz had een sterk slotoffensief. Surlitt bracht de stand tien minuten voor tijd op 2-1. Hfj verraste Zoff met een vrije schop van grote afstand. De spanning duurde slechts twee minuten. Doelman Mlynarczyk maakte een overtreding tegen de Poolse spits van Juventus, de vorig seizoen nog voor Widzew spelen de Boniek Platini benutte de straf schop feilloos. Anderlecht Benfica en Anderlecht zijn de finalis ten in het UEFA-bekertoernooi. An derlecht werkte de tweede wedstrijd Bohemians Praag routineus af. De in de Tsjechische hoofdstad bevochten voorsprong van 1-0 werd in de eerste helft te Brussel uitgebouwd met twee treffers, zodat de kwalificatie voor de eindstrijd in het UEFA-bekertoernooi al in de rust zo goed als vast stond. HULST Zeeuws zaal voetbalkam pioen De Sterre is gisteravond in Hulst eervol ten onder gegaan in het eerste duel met het Brabantse Marco Fit om het kampioenschap Zuid I. Met een ruime 4-1 overwinning verzekerde Marco Fit zich bijna zeker van een plaats in de eindronde om het Neder lands kampioenschap. De Brabanders, in 1981 Nederlands kampioen en reeds vijf keer eerder kampioen van Zuid I, maakten direct na het beginsignaal van de uitstekend leidende scheidsrechter Debbaut een prima indruk. Niettemin creeérde de Hulster formatie zich vooral in de eerste helft enkele fraaie kansen, waar van er geen enkele werd benut. Marco Fit ging slagvaardiger te werk. Reeds I ui de derde minuut opende de razend snelle Van de Ven de score op aange ven van Van Veen: 0-1 Na enkele I mogelijkheden voor de thuisclub van onder andere Lucas van de Voorde en Peter Plcavet voerde Leushuis de score ln de veertiende minuut op tot 0-2 na Slordig uitwerpen van een overigens goed op dreef zijnde doelman Ron de Rijcke. Nog voor rust liep Marco Fit naar een comfortabele 0-4 stand door doelpunten van Lavallett, die schitte rend soleerde, en Van de Ven. ZEIST (ANP) Jan Mölby en Frank Rijkaard van Ajax zullen de topwed slrijd in de eredivisie tegen Feyenoord op 1 mei moeten missen, evenals het duel van het komende weekeinde te gen FC Utrecht. Beide spelers liepen in de hekerwedstrijd tegen PSV op 13 april elk tegen hun derde gele kaart op. VELDEN (ANP) Vassili Smislov uit de Sowjet-Unie heeft zich woensdag geplaatst voor de halve finales van het kandidatentoernooi om het wereld kampioenschap schaken. In Velden moest de roulettetafel uitkomst bie den, omdat de tweekamp tussen de oud-wereldkampioen en de Westduit se grootmeester Robert Huebner na veertien partijen nog geen beslissing DEN HAAG (ANP) Theo de Rooy heeft woensdag tijdens een wielerkoers in Anderluez (België) bij een valpartij een sleutelbeen gebroken. Dokter Derweduwen uit Mol heeft woensdag foto's van de breuk gemaakt. Dc pechvolle coureur wordt donderdagochtend geopereerd. De herstelperiode vergt ongeveer twee tot drie we ken. De koers leverde overigens een zege op voor de Belg Michel Pollentier. Bert Oosterbosch be zette de vijfde plaats. Vorig jaar overkam De Rooy het zelfde. Toen echter sloeg het nood lot in januari toe. waardoor zijn seizoenopbouw nauwelijks in ge vaar kwam. Het wegvallen van de in het Limburgse Spaubeek woonachtige renner is de tweede tegenslag voor de succesvolle for matie van ploegleider Peter Post. Eerder raakte Gerrie Knetemann ernstig gewond, toen hij tijdens een wedstrijd in belgiè tegen een geparkeerde auto reed. De Rooy was één van de twaalf renners, die Post voorlopig had geselecteerd voor de Amstel Gol- draee. die zaterdag wordt gehou den. De tien coureurs die deelne men zijn: Jan Raas. Leo van VLiet. Jacques Hanegraaf. Adn van Hou- welmgen, Henk Lubberding. Cees Priem, Bert Oosterbosch. Johan Lammerts. Ad Wijnands en Johan van de Velde. UTRECHT-DEN HAAG (GPD) De Haagse advocaat mr. B.J.J. Schwane- beck wil nu eindelijk wel eens weten of de beschuldigingen waar zijn dat de advocaat mr. F.ric Vilé, tevens voorzit ter van het sectiebestuur betaald voet hal van de KNVB. betrokken is ge weest bij het zwart-geldschandaal van FC Utrecht. Om die reden heeft hij woensdag offi cieel een klacht ingediend tegen Vile bij de hoofdofficier van justitie in Utrecht Ook verzocht hij de Orde van Advocaten in het Utrechtse arrondisse- laatste seconden. Jakubec had in de 54e minuut tegen gescoord. De finale wedstrijden tussen Benfica en Ander lecht worden op 4 mei en 18 mei gespeeld. De Belgische club speelt eerst thuis. Benfica Voor het eerst ln twintig jaar staat Benfica weer eens in de finale van een Europees bekertoernooi. De winnaar van de landskampioenencup in '61 en '62 plaatste zich woensdag verrassend voor de eindstrijd van het toernooi om de UEFA-beker ten koste van Universi tatea Craiova. Thuis had Benfica geen zins overtuigd met een resultaat van 0-0. De weg naar de finale leek afgesne den. De Roemenen, die nooit eerder zo ver waren doorgedrongen, kwamen al in de 17e minuut op voorsprong door Balaci. De marge werd echter niet uitgebouwd. Benfica behield daardoor een kans. Als de Portugese ploeg een maal zou scoren, was de kwalificatie een feit. Vandaar dat de ploeg stug bleef verdedigen. Het doelpunt kwam in de 57e minuut. De Joegoslaaf Filipo- vic schoot voor Benfica raak bij een van de counters. Benfica ging over op grond van het vreemde bodem ge maakte doelpunt. UTRECHT De Vlissingse atleet Pe ter Hameeteman van Zeeland Sport heeft in de marathon van Utrecht een persoonlijk record gelopen. 2.37.54. Hij verbeterde zijn beste tijd met zes minu ten. ment te onderzoeken of Vilé schade heeft toegebracht aan de advocaten- stand en daarvoor tuchtrechtelijk be straft zou moeten worden. Mr Schwanebeck zegt dit initiatief te hebben genomen op grond van publi caties tn het weekblad Vrij Nederland. ..Je zou er uit kunnen opmaken dat Vile vermoedelijk is betrokken bij strafbare feiten De artikelen bieden volgens my voldoende grond voor een onderzoek' Nadat de kwestie afgelopen maandag avond eveneens op de tv aan de orde De Brabantse ploeg krijgt aanstaan de zondag bezoek van kampioen Breskens en moet op de laatste wedstrijddag naar Steen, dat de race om het kampioenschap verloor. Jong Ambontralner Ron Telussa re kent overigens niet op hulp van de Zeeuws-Vlamingen. „We hebben Steen een punt afhandig gemaakt en daarmee Breskens geholpen, maar ik maak me geen illusies, dat Breskens ons helpen zal. We moeten het zelf maken. We moeten in die twee laatste wedstrijden doelpunten maken en dat is nu juist ons moei lijkste punt gebleken in deze compe titie". Geen afmakers Hoewel de aanloop naar het seizoen prima was voor Jong Ambon heeft de ploeg de gehele competitie in de degradatiezone gesukkeld. Ron Te lussa, een 29-jarige maatschappe lijk werker bij de vereniging Kin- derzorg, maakt duidelijk: „De eer ste zeven wedstrijden hebben we puur aanvallend gespeeld, we creerden kansen bij de vleet maar in het afmaken er van schoten we hopeloos tekort". De trainer weet ook waar dat aan ligt: „We hebben een erg jonge aanvalslinie, die op het beslissiende moment niet ge noeg scherpte heeft". Het heeft de ploeg ook tegengeze ten. oordeelt Telussa, die enkele jaren geleden Bert Pentury als trai ner bij de Molukse ploeg opvolgde. Hij geeft wat voorbeelden „Tegen Divo kregen we een doelpunt tegen dat duidelijk buitenspel was. Boven dien waren er enkele scheidsrech ters, die op het beslissende moment geen penalty aan ons durfden te geven. Tegen Steen werd Frank Tuankotta drie minuten voor het einde in het strafschopgebied neer gelegd, maar de arbiter legde de bal wel buiten het zestien-metergebled voor een vrije trap. Ook tegen Bres kens hadden we schitterende kan sen om de partij in ons voordeel te beslissen" Verdedigend systeem Nog vr de winterstop heeft Ron Telussa ztjn ploeg een wat verdedi gend systeem laten spelen, waarbij met twee spitsen geopereerd werd. Het leverde punten op en daardoor aanvaardden de puur op aanvallen ingestelde Amboese spelers de nieu we opdracht. De winterstop kwam de ploeg overigens niet ten goede (drie nederlagen op een rij er vlak na) waardoor Jong Ambon in de gevarenhoek terecht kwam. Jong Ambon heeft het bovendien moeilijk omdat tijdens de donkere dagen op kunstgras getraind moet worden. „Het enige voordeel is", zegt Ron Telussa. „dat je er onder alle omstandigheden op kunt spe len. Grote nadelen zijn. dat het veld te smal is, waardoor je er geen combinaties op kunt uitvoeren. Daardoor heb je achterstand op ploegen, die ook in de winter op gras kunnen trainen. Bovendien heb je op kunstgras lang niet zoveel weerstand als op gras. Toen de ploeg bij het ingaan van de zomer tijd weer op gras kon trainen waren de spelers halfweg al moe". Er is dus voor Jong Ambon nog niet zoveel veranderd sinds het Nadorst- arodaveld, dat regelmatig, bij grote regenval, verruild moest worden voor de bolwerken of grote parkeer terreinen, vindt Ron Telussa. Een andere tegenslag voor Jong Ambon is, dat de uitstekende doel man Sam Telussa (met Lucas Waisa- pi n van de beste keepers, die het was gesteld in de „Alles is anders show" van Aad van den Heuvel, be sloot de Haagse advocaat zelf stappen te ondernemen. „Ik heb me er over verbaasd dat ook in die uitzending geen enkele reactie werd gegeven van de kant van Vile of de KNVB. Daarom vond ik het tijd worden om zelf de kat de bel aan te binden" In de brief aan de hoofdofficier van justitie verzoekt Schwanebeck om in het onderzoek de twee journalisten van Vrij Nederland te horen. Hij zegt pei soonliik geheel neutraal ten opzichte team ooit had) door weekeinddien- sten bij de spoorwegen niet aan alle wedstrijden kan meedoen. Hoe be kwaam Sam Telussa keept bewijst zijn selectie als doelman van het nationaal team van de Nederlandse Spoorwegen en daarmee Wagenin- gendoelman Harry Suvee verdrong. 25-jarig bestaan Het zou juist nu Jong Ambon het 25-jarig bestaan viert triest zijn als de eerste selectie moet degraderen. Dat is namelijk nog nooit gebeurd. Degradatie was er nimmer in de afgelopen twaalf jaar na de hero prichting van de club die in het begin van de jaren zeventig door intemme oorzaken ontbonden werd. MEUWDORP Herman Schotman houdt zijn hart vast.... Met nog drie wedstrijden te spelen staat zater dag vierde klasser Nieuwdorp com fortabel aan de leiding met drie punten voorsprong. Maar Nieuw- dorp-trainer Schotman, die in Nieuwland woont, twijfelt toch nog. De 51-jarige 'groundsman* (ter reinchef) van het tennispark Zwa nenburg in Vlissingen, is bang dat zijn spelers zich te veel laten beïn vloeden door de supporters. Schot man weet, dat die supporters rede neren: als onze ploeg een puntje pakt en de tegenstander verliest en als we dan de volgende wedstrijd winnen, terwijl een andere oppo nent gelijkspeelt, zijn we kam pioen. Schotman weet, dat dit soort risico's niet gelopen mogen worden. .Misschien kunnen wè daardoor de boot net missen", meent Herman Schotman, in zijn actieve voetbalpe riode een snelle buitenspeler, die later via de middenlinie naar de verdediging verhuisde. Hij speelde voor Zeelandia en Middelburg, by de laatste ploeg onder Jan Ravenschot. „Maar we hebben voor de 28 punten van dit moment keibard moeten werken, voor de resterende moeten we het ook", verzekert de Nieuw- dorptrainer, die er zelf van overtuigd is. dat zijn formatie naar de derde klas zal promomoveren. Degradatiezorgen En dat voor een ploeg, die vorige competitie nog in degradatiezorgen verkeerde. „We speelden toen een wat ongelukkig seizoen. Er waren veel blessures en ik bad toen een erg kleine groep". Dit seizoen heeft verzorger Jan Floris van de Berg erg zijn best gedaan om de ploeg blessurevrij te houden. Op enkele Herman Schotman: „Als de Nieuw- dorpspelers maar niet gaan reke nen". van Eric Vilé te staan. „Ik ken die hele man niet. Ik heb ook niets met voetbal te maken, maar lk vind dat hij door deze affaire de stand van de advocaten schaadt. Ik voel me daarmee aange sproken Wanneer ik een foutje maak m een echtscheidingszaak wordt er meteen aan de bel getrokken, terwijl Vilé zo maar door kan gaan De klacht zal niet door de deken van advocatenorde. mr. LH Quant, wor den behandeld, maar door diens waar nemer mr. C C Bosselaar. Quant is namelijk kantoorgenoot van Vilé. „De jongens vechten keihard voor behoud van de derde klaspositie", zegt Ron Telussa. „De trainingsop- lomst is onder deze benarde om standigheden enorm. De jongens zouden het er ontzettend moeilijk mee hebben als ze een stap terug moesten doen. temeer omdat ze toch de laatste jaren een stempel op de derde klas hebben gedrukt. Ik zelf moet er uiteraard evenmin aan denken. Ik heb de gloriejaren mee gemaakt, waarin we in n ruk naar de derde klas van het district op rukten. Daaron denken de spelers en ik maar niet aan degradatie. We denken vooral aan de strijd om in de derde klas te blijven". spelers na is het dezelfde formatie van vorig jaar. die nu aan de top staat. Trainer Schotman heeft er geen moeite mee de oorzaken aan te wijzen. „Vorig jaar geloofden de spelers nog niet zo in de aanpak, die ik voorstond, maar nu kennelijk wel. De aanpak is duidelijk straffer dan andere jaren, de discipline is groter in het team. Het succes van dit seizoen is duidelijk te danken aan het collectief. Bovendien is bij Nieuwdorp de tijd om in het eerste team bezig te zijn voor je plezier duidelijk voorbij.Het moet wel mt plezier gaan, anders kun je net zo goed een zetten conferencier voor de ploeg zetten". Schotman weigert te accepteren dat zijn ploeg door geluk zo ver geko men, net zo min als hij aanvaardt, dat je door pech of een slechte scheidsrechter een wedstrijd ver liest. „Als je constant voor het doel van de tegenpartij speelt is een doelpunt uit vele kansen geen geluk. Als die tegenstander dan uit een uitval wint dan heeft die ploeg geen geluk of w/ij pech. maar wij hebben slecht verdedigt", oordeelt de N ieuwdorptrainer' De grootste voorsprong van Nieuw dorp was vier punten. Na een recent gelijkspel tegen concurrent Smer- diek en winst van de huidige naast belager Yerseke bleven er drie pun ten voorsprong over. Aanvankelijk stonden met Smerdiek Nieuwland en Mevo op de loer om fouten van de koploper af te straffen, maar met 15 punten uit de laatste acht wedstrij den is Yerseke naar "ooven ge stormd. „qua materiaal is Yerseke de beste ploeg van deze klas", oor deelt Herman Schotman. Streekderby De laatste drie partij van de aspi rant-kampioen gaan tegen SPS uit Poortvvliet/Scherpenisse, Nieuw land en Klundert. Met name de wedstrijd in en tegen Nieuwland is een echte streekderby. De strijd wordt ditmaal nog wat pikanter, omdat Herman Schotman voordat hij naar Nieuwdorp kwam enkele jaren bij Nieuwland trainde maar er weg ging omdat de samenwer king niet zo gesmeerd liep. Daarvr trainde Schotman vier jaar Kapelle („ik heb daar veel geleerd van Si mon Harinck, die van Middelburg terug kwam") dat in Schotmans laatste jaar naar de derde klas- promoveerde. Voor Kapelle trainde Schotman n jaar Zeelandia, daarvr vier jaar Heinkenszaud (waarmee hij degradeerde) en daarvoor was hij op 38-jarige leeftijd speler trainer van Noormannen. Nooit speelde Nieuwdorp hoger dan de vierde klas. „Als er geen verloop bij de ploeg komt ben lk niet bang om in de derde klas te spelen", zegt Herman Schotman. ..Met dit mate riaal moet dat kunnen. Als we het tenminste nu halen". Inmiddels heeft mr. Bosselaar ook een andere klacht tegen Vilé in behande ling. Deze werd ingediend door de Amsterdamse stichting „Zonder recht of titel" (ZOROT), die Vilé ervan be schuldigd in een zaak tegen krakers aan de Biltslraat in Utrecht opzette lijk onjuiste informatie te hebben ver strekt aan de vice-president van dr Arnhemse rechtbank. Mr. Bosselaar „De klacht is nog niet afgerond. Vile heeft een verweerschrift geschreven en dat heb ik aan de stichting opge stuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23