Veere betaalt verhoging wegschap pas in 1984 radio't westen Drijvende dancing aan Middelburgse Loskade Eon dag zonder krant is een minister gO zonder portefeuille. "Ijf COMPROMISVOORSTEL VAN CDA Buurtvereniging boos op Souburgse Burgerzin Festival Eigen Werk voor ouderen 599.-6S.S0 STEREO 18 VEEKE - De gemeenteraad van Veere heeft woensdag na een uitvoerig debat besloten om wel akkoord te gaan met een gewijzigde (dus hogere) bijdrage aan het Wegschap Walcheren, maar onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat die verhoging pas ingaat op 1 januari 1984. Hiermee volgden de raadsleden en het college van b en w een compromisvoorstel van CDA-er C. Joziasse. Deze steUingname zal zo spoedig mogelijk aan het dagelijks be stuur van het Wegschap schrifte lijk worden meegedeeld. Zoals bekend dreigen de bijdragen voor alle Walcherse gemeenten (behalve Vlissingen) te worden verhoogd, door de uittreding van Vlissingen uit het Wegschap. Vlissingen is het niet eens met de berekening van de zogenaamde omslag over de acht gemeenten. Ook een door het db van het Wegschap voorgestelde tege moetkoming aan de wensen van de gemeente Vlissingen is tot nu toe zonder resultaat gebleven. B en w van Veere stelden de raad daarom voor niet met een verho ging (van 9000,-) per jaar ak koord te gaan, zeker niet omdat deze volgens het wegschap een terugwerkende kracht zou moe ten hebben tot 1 januari 1982. PvdA-raadslid J. van Nieuwen- huijzen was de enige die in het begin van de discussie zei het Wegschap net zo lief te zien ver dwijnen. ,Jk heb de indruk dat deelname aan het Wegschap ons meer kost dan wanneer we er geen bijdrage aan leveren. Maar ik zou wel graag willen weten wat Gs: bij VVV stafmedewerker voor promotie MIDDELBURG Het dagelijks bestuur van de provincie vindt, dat de Zeeuwse VVV de toeristi sche promotie van Zeeland in haar activiteiten moet verster ken. Het college van gedeputeer de staten is daarom bereid een aanzienlijk deel te subsidiëren in de salariskosten van een nieu we stafmedewerker voor de WV, die zich vooral met de promotie van Zeeland, mogelijk heden voor seizoensverlenging, contacten met het bedrijfsleven •en aanboren van nieuwe mark ten (Engeland) zou moeten bezig houden. Ook willen gs uitbreiding van het personeel van de provinciale WV met een secretaresse toe staan. In de kosten van 157.707 gulden per jaar stelt men de staten een provinciebijdrage van 90 procent (135 mille) per jaar voor. Gs geven aan, dat de personeels uitbreiding nodig is vanwege de groeimogelijkheden van de toe ristische sector. Men stelt vast, dat de terugloop van het toeris me in en naar Nederland is omge zet en dat „de huidige toeneming van het binnenlands toerisme het bedrijfsleven kansen voor een gezonde ontwikkeling biedt". De stafmedewerker van de WV zal alle tijd aan promotionele activi teiten moeten besteden en niet aan de andere, meer algemene VW-werkzaamheden. GS zullen regelmatig overleggen met het dagelijks bestuur van de WV over belangrijke aangele genheden. Het college vindt „ver groting van de bestuurskracht van de provinciale WV, in het bijzonder van het dagelijks be stuur, belangrijk". inwoners van een gemeente beta len voor het onderhoud van de wegen, waar geen instantie als het Wegschap bestaat". Op zijn vraag kond de verantwoordelijke wethouder, W. Sanderse. geen antwoord geven. Ook M. Mol (D'66/Gemeente Be lang) zei er voorstander van te zijn uit het Wegschap te stappen, als blijkt dat het grootste deel van de wegen in de gemeente Veere door de gemeente zelf wordt onderhouden. C. De Visser (SGP/GPV/RPF): „Wij kunnen MIDDELBURG Ouderen in Middelburg krijgen dins dag 26 april de kans om eigen werk te presenteren. De Stichting Welzijn voor Ouderen in Middelburg houdt die dag het Festival Eigen Werk, een feest voor mensen vanaf 55 jaar voor wie het bezig zijn met verf, penselen maar ook met taal een hobby is. Wethouder M. Vinke opent in de benedenzaal van het dienstencentrum aan de Schuttershofstraat om twee uur 's middags een tentoon stelling van schilderijen, ke ramiek en voorwerpen uit klei, die alle zijn gemaakt door ouderen. Vervolgens begint om drie uur in de bovenzaal een gedichten- en verhalenfestival. Iedere ou- ons wel vinden in de argumenten van b en w. Maar we moeten niet uit het Wegschap stappen, om dat dat ons waarschijnlijk nog meer gaat kosten bijvoorbeeld aan materialen". Rompslomp Mevrouw M. Brouwer -te Rol- ler(WD) vond dat beter eerst afgewacht kan worden hoe de nieuwe wettelijke regeling 'uitke ring fonds wegen' eruit gaat zien. „Als we nu uit het Wegschap stappen geeft dat een hoop dere vanaf 55 jaar kan zelf geschreven gedichten en verhalen aan anderen laten horen. De tentoonstelling is opge zet door docenten en cursis ten van de creatieve cursus sen voor ouderen van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV). De toneelspeler Ge rard Baijens geeft het start sein van het gedichten- en verhalenfestival. De gedich ten en verhalen worden af gewisseld door muziek en liedjes van Jo den Hollan der. Een jury zal de prestaties beoordelen. De vorm en in houd van de gedichten en verhalen is vrij. rompslomp en wellicht moet dan alles weer veranderd worden als de nieuwe wet in werking treedt, die in 1985 wordt verwacht". J. Cevaal (CDA) vond dat ook gekeken moest worden naar de werkgelegenheidsaspecten. „Er zijn bij het Wegschap 23 mensen in dienst. Hun werk moet toch beschermd worden. Laten we in het Wegschap blijven". Wethouder Sanderse zei namens het college dat het voorstel van de heer Joziasse door b en w werd overgenomen. Verder benadruk te hij dat het helemaal niet zo zeker is dat bij het verlaten van het Wegschap de gemeente er voordeliger uitspringt. Sanderse: „We moeten ook niet uit het oog verliezen dat zo'n gemeenschap pelijke regeling borg staat voor het onderhoud aan de wegen. Ga je dat als gemeente helemaal naar je toe trekken en je verkeert op een gegeven moment in een benarde financiële situatie dan loop je het gevaar dat andere zaken voorrang krijgen. De kans bestaat dan dat het onderhoud aan de wegen wordt verwaar loosd". De gemeenteraadsleden besloten verder dat de beslissing ook zal worden gestuurd naar de andere gemeenten die een bijdrage aan het Wegschap Walcheren leve ren. FN V-jongeren praten in Goes over bezuiniging GOES - De FNV- jongerenbewe ging van Midden- en Noord Zee land houdt 3 mei een aktie- overleg over de bezuinigings maatregelen van het kabinet op de uitkeringen en lonen voor de jongeren. Het overleg wordt gehouden in 't Beest in Goes en begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. 'EIGENMA CHTIG HANDELEN MET SUBSIDIE' VLISSINGEN - De buurtver eniging Wan Duyvenvoorde' te Oost-Souburg is ontevreden over het beleid van het Vlissingse Co mité Organisatie Feestelijkhe den (COF) en de dorpsvereniging 'Souburgs Burgerzin', omdat de ze geen subsidie ter beschikking stellen voor de 5 mei-viering van de buurtvereniging. Zij zegt dit in brieven aan de betreffende orga nisaties en aan de gemeente Vlis singen. Het eollege van b en w van Vlissingen wordtin verband hiermee gevraagd in de toekomst een aparte begrotingspost in te voeren voor de 5 mei-viering. De buurtvereniging wil dit jaar de vijfde mei vieren, maar krijgt daarvoor geen geld van 'Sou burgs Burgerzin', die voor festivi teiten in Souburg geld ontvangt van het COF. De buurtvereni ging vraagt het COF waarom dat het geval is. Ze wil bovendien meer openheid over de verdeling van de subsidie die het COF jaarlijks krijgt van de gemeente Vlissingen. Ook vraagt de buurt vereniging het comité in de toe komst direct geld te verstrekken aan de buurtvereniging en dus niet meer via Souburgs Burger zin'. De buurtvereniging beschuldigt Souburgs Burgerzin verder van het geven van 'onware informa tie' over de subsidie, die de dorpsvereniging krijgt van het Vlissingse comité. De verdeling van dit geld zou bovendien op zeer ondemocratische wijze ge beuren. De buurtvereniging wil met beide organisaties een ge sprek over deze problemen. Bestuurslid mevrouw I. Beek man van 'Souburgs Burgerzin' noemt de beschuldigingen niet terecht. „Wij wisten drie maan den geleden nog niet hoeveel geld we zouden krijgen van het COF, en dat hebben we de buurt vereniging ook steeds verteld. We dachten eerst dat we 500 gulden minder zouden krijgen dan vong jaar, maar dat bleek achteraf niet zo te zijn". 'Souburgs Burgerzin', die activiteiten in heel Oost- Souburg organiseert, kreeg van het comité 3200 gulden. Daarvan is 1255 gulden voor activiteiten van de buurtvereniging op konin ginnedag. Volgens de heer C. Louwerse van het COF krijgt de buurtvereni ging geen subsidie voor de 5 mei-viering omdat daarvoor geen geld is. Het COF had vol gens hem ruim 29.000 gulden subsidie aangevraagd bij de ge meente, maar kreeg slechts 21000 gulden. Dit geld moest worden verdeeld over elf ver schillende instellingen in de ge meente Vlissingen en is met na me bedoeld voor koninginnedag. Andere festiviteiten kunnen daardoor volgens hem niet met dat geld worden gefinancierd. Hij zei verder geen commentaar te willen geven over deze zaak. VOORMALIG ZENDSCHIP RADIOPIRAAT VERONICA MIDDELBURG De Loskade, ter hoogte van de Vitrite- fabriek: dat wordt de plaats waar het tot drijvende dancing omgebouwde schip van de voor malige radiopiraat "Veronica' in Middelburg zal worden afge meerd. Zoals het programma er nu uitziet zullen er aan boord vrijwel dagelijks activiteiten gaan plaats vinden. In het week einde zijn er optredens van in ternationaal bekend staande ar tiesten. Met de verbouwing tot vermaak- centrum in het Groningse Zout kamp is het roemruchte schip de 'Nordemey' een nieuwe levensfa se ingegaan, nadat talloze eerde re pogingen om het schip een nieuwe bestemming te geven wa ren mislukt. Twee jaar geleden nog zag het er naar uit dat de 'Nordemey' onder de slopersha mer zou komen. Het bedrijf Van der Marei in Ouwerkerk had het schip aangekocht om onderdelen van het vaartuig na de sloop als oud ijzer te verkopen, Vanaf de 'Nordemey' werden tien jaar lang radio-uitzendingen ver zorgd door de in dat stadium nog illegale Radio Veronica. Het schip lag in die tijd, even buiten de territoriale wateren voor de Noordzeekust bij Scheveningen. Van daaruit werden eerst op de 192 meter, later op de 538 meter programma's de ether in ge stuurd. Aan het bestaan van de 'piratenzender' kwam een einde toen Nederland in 1974 het ver drag van Straatsburg ratificeer de. Daarna kwam er voor de 'Norder- ney' een periode van vele om zwervingen. Voortvarende plan nen om het schip in te richten als drijvend museum, dat de herin nering aan de radiopiraterij op het water levend moest houden, kwamen nimmer van de grond. Eind 1981 verkocht sloper Van der Marei het schip aan de Neder landse zakenman J. Groeneweg, die het schip een recreatieve be stemming wilde geven. Verbouwing Dat plan mondde uit in de ver bouwing tot dancing met een capaciteit van vele honderden bezoekers. De uit Vlissingen afkomstige 27- jarige organisator Rob Koster, die op het in een nieuwe hoeda nigheid gekomen schip de scep ter gaat zwaaien. Het woensdag avond weten, dat Middelburg als ligplaats is gekozen, 'omdat er buiten 'De Hooizolder' in Westkapelle op Walcheren geen accomodaties zijn om een groot publiek onderdak te kunnen bie den'. Koster verwacht een flinke toe loop van belangstellenden uit met name Middelburg en Vlissin gen, vanwaaruit zo mogelijk een extra busverbinding met de lig plaats aan de Loskade m Middel burg tot stand zal worden ge bracht. Daarnaast wordt gemikt op het toerisme op Walcheren. Het is niet de bedoeling om het ruim vijftig meter lange en acht en een halve meter brede schip een discotheekfunctie te geven. „Wij willen" aldus Rob Koster, „een breed pubhek bereiken. Daarom zullen we ook artiesten aantrekken, waar veel ouderen op af komen". In dat verband noemde Koster namen als die van Lee Towers. Samantha Jones en Lori Spee. Op vrijdagavonden of zondag avonden zullen dj's van Hilver sum 3 op het voormalige zend- schip actief zijn In de loop van de komende weken worden dl's verwacht als Ene de Zwart. Ferry i.iaai, Ad Roland en Edward Niessing. De 'Nordemey' wordt op Konin ginnedag feestelijk ingehaald. Het schip wordt volgende week zaterdag omstreeks een uur aan de Loskade in Middelburg ver wacht Het Middelburgs Muziek korps zal dan op de kade aanwe zig zijn voor een muzikale verwel koming. Tussen half twee en twee uur zal zanger Willem Duyn vanaf het dek een programma presenteren. Van twee tot drie uur treedt de groep de Dolly Dotts op. Later op de middag wordt een algemeen programma afgewerkt, waarna een receptie voor genodigden begint. Om streeks half zes verricht wethou der Gerrit Schoenmakers van Middelburg de officiële inge bruikstelling van de drijvende dancing. Vanaf zeven uur s avonds tot twee uur 's nachts is het schip voor het publiek toe gankelijk. Het avondvermaak aan boord bestaat dan uit een herhaald optreden van de Dolly Dotts. enkele showballetgroepen en go-go-girls Het schip zal ter gelegenheid van de officiële inge bruikstelling als nieuwe trek pleister 's avonds feestelijk zijn verlicht. van 2 345. voor de zaak met de 2 pluspunten VAKMANSCHAP en SERVICE Middelburg. Markt 73. tel 01180 -12587 VHisingen.Walstraat86.tel 01184 -12814. DONDERDAG 21 APRIL 1983 Aristona kleurentelevisie 66 KS 3702 5 Met 66 cm/110° beeldbuis S Orion portable kleuren- J 90 Voorkeurzenders. 2 televisie Automatische fijnafstemming 1 Met 36 cm beeldbuis Geschikt en grote frontluidspreker a.B voor alle zenders. Philips kleurentelevisie 16 CT 3418 Met 42 cm/90° QS beeldbuis. Groene toets voor beeld en geluid. Tip-druktoetsen voor 90 voorkeurzenders. jÉL. Grundig kleurentelevisie A6402TT Met teletekst en draadloze afstandsbediening. 30 Voor keurzenders en 2 luidsprekers gfr ^'0 programmering tot 30 dagen vooruit of lj\ dageli|ks. Program- jWJjgggggjg ÉÉBBH makeuze van 15 M V; "gij voorkeurzenders. me? Philips video- Aristona portable videoset kamera VK 4100. Met video-recorderdeck Kleurenkamera met 22VR20, uitgerust met Picture 2/3 opnamebuis. Search, stilstaand beeld. Slow Ingebouwde elektret Motion en Audio Dubbing. mikrofoon met wind- Video tuner/timer 21VR20 kap. Kompleet met voor video-recorderdecl' "-rr 1 video] Video-recorder lEsEIjl/ Met Picture Search. Slow Motion en stilstaand beeldweer gave Voorprogrammering van 26 zenders, 5 programma's tot 16 dagen vooruit Met afstandsbediening.^^. Tokyo composet I DS5004 Radio met FM en AM. Cassettespeler met auto stop en opnameniveau- I regeling. Boxen met hogetonenspeakers. I van 390,- voorat. Sony video- jjtHIS recorder SL-C6E Streng gescheiden opname- en weergave- koppen. Frontloader met Picture Search en stil staand beeld in kleur^Ék Philips rack systeem F121 Tuner F2121 met FM, MG en LG Versterker F41212x26 watt. Platenspeler F 7122 semi-automatisch met element GP500II. Cassettedeck F 6121 voor metal, chroom en ferro cassettes, van 1.385,-voor Schneider audio-rack TS1403 Met stereo tuner/ versterker van 30 watt met FM, MG en LG. Cassettespeler met auto stop. Semi-automatische platenspeler. Kompleet met boxen, van 699,- voor radio-recorder D8614 Mikroprocessor gestuurde Stereo Stack. Met FM, KG. MG en LG Tiptoetsbediening. Voor net-, batterij- en akku- voeding. Philips kombi koel kast ARB 435 Koelruimte met automa tische ontdooiing en verstelbare rekken. Bruto-inhoud 225 liter. Aluminium binnen wanden. van 1.040,- voor Philips wasautomaat AWB911 Volautomatische voor lader. 17 Programma's, regelbare centrifuge, watertemperatuur afzon derlijk instelbaar en E-knop. van 1.225,- voor J»». Philips portable zwart/wit televisie 12 TX 2460 Met 31 cm/90° beeldbuis. Signaalsterkteregeling voor een optimale beeld- en geluids kwaliteit. ORuton stofzuiger O Meteen krachtige £2 700 watt jT motor en alle Q hulpstukken. Mixer RO 3109 Mixer-kombinatie op standaard met afneem bare kom van 2,5 liter. Kompleet met garden, kneedhaken en spatel, van 107,- voorjok. Indesit gasfornuis 122D. Met regelbare thermostaat en een royale oven. In witte uitvoering. Majestic diepvrieskastje DKK80 Gemakkelijk overal te plaatsen. Bedieningspaneel aan onder zijde. Afm.57 x 55 x 60 cm^A «BOSCHI Li I Bosch kombi koelkast k Tï Z268ZL Kkl j Dubbeldeurs koelkast (Philips diepvrieskist AFB550 Met ruim voorvriesvak en aluminium binnen wanden. Dooiwateraf- voer. Zuinig met energie. Dubbeldeurs koelkast met apart 4 sterren vriesvak. Extra grote inhoud van 257 liter. Volautomatische ont dooiing en smeltwater- verdamping, van 1.178,- voor Ruton koelkast ARC367 Met automatische ontdooiing. 160 Liter bruto. Geen vriesvak Zanussi wasautomaat 13 Programma's waar onder speciaal IWS wolwasprogramma. Majestic koelkast DKK145 Inhoud 140 liter. Groot vriesvak en handige indeling. Met thermostaat en binnenverlichting, van 349,- voor AEG turnamat was-^ automaat Met gescheiden was- en centrifugeerg^deelte. Centrifuge 2900 toeren per minuut. Energie- spaarprogramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18