ZEELAND Compartimenteringswerk verdraagt geen uitstel Inventaris restaurant verdwenen REUZE KNALEFFECT Alle werknemers van Bouwstaal op straat Vlissingers gepakt wegens verkrachting almanak HOSKADE STUURGROEP ADVISEERT MINISTER: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zoekactie naar opvarenden scheepje BEVRIJDINGSMARKT FAILLIETE BOEDEL Man ernstig gewond bij val van ladder 'ONVER WA CHTE DONDERSLAG' PZC PAGINA 13 DONDERDAG 21 APRIL 1983 yLlSSINGEN - Een onbemande op zee drijvende catamaran heeft woensdag tïgen de avond geleid tot een grootscheepse zoekactie naar vermiste opvaren- dfo. De catamaran werd rond kwart door zes door bemanningsleden van de Olau Hollandia gesignaleerd in de Wielingen, ter hoogte van Zeebrugge. Nadat alarm nas geslagen, werd een zoekactie op touw gezet, waaraan naast een reddingsheli- copter van de Belgische zeemacht, tevens door een reddingsboot uit Breskens en de Vlissingse sleepboot 'Evertsen' werd deelgenomen. Even na zeven uur werd de zoekactie afgelast, omdat de eigenaar van de catamaran zich had gemeld. Uit hun verhaal bleek dat de boot van het strand in zee was gedreven Later werd gemeld dat de Kortgeense vissersboot de KG 9 zich over de catamaran had ontfermd. Een woordvoerder van het Belgische Loodswezen kon woensdagavond niet met zekerheid zeggen wie de eigenaar van het vaartuig was. Wel is bekend, dat deze zich in Knokke-Heist had gemeld. De KG 9 heeft de catamaran naar zijn thuishaven Colijnsplaat gebracht. ZEEUWSE AARDENBURG Een aanzienlijk deel van de inventaris van het failliete restaurant 'De Elderschans' in Aardenburg is 'verdwenen'. De belastingdienst t had beslag gelegd op de inboedel, zodat er juridisch sprake is van 'verduistering'. Volgens curator mr H. den Hollander, die het faillissement afwikkelt, gaat het om een 'behoorlijk bedrag'. Aan de hand van de inventarislijst, die bij de beslaglegging is opge steld. wordt nu precies nagegaan welke spullen uit de boedel zijn gehaald. Dat zal eind van de week bekend zijn. Waar de goederen gebleven zijn is evenmin al be kend De eigenaar van het failliete restaurant. S C. J. V. uit Eede. kan aansprakelijk worden gesteld voor de 'verdwijning' van de goederen De belastingdienst in Oostburg weigerde nadere inlichtingen te geven De eigenaar kan door de belastingdienst voor de rechtbank worden gedaagd. Of dat ook zal gebeuren wilde men niet zeggen iDe spullen zijn enkele dagen vóór de uitspraak van het faillissement uit het restaurant gehaald. Volgens curator Den Hollander loopt de schuld van de eigenaar 'in de tonnen'. Daartegenover staan erg weinig bezittingen om dat het merendeel nog eigendom was van de voornaamste hypo theekhouder. de KMB in Oost- burg. De belastingdienst had als onderpand voor haar vorderingen beslag laten leggen op de inboe del. De betrokkene V. was woens dag niet bereikbaar om een reac tie te geven op de gebeurtenissen. Voor duizenden aan apparatuur gestolen TERNEUZEN Bij een inbraak in 't Klupuus in Zaamslag is in de nacht van dinsdag op woensdag is voor enke le duizenden guldens geluidsappara tuur gestolen. Ontvreemd werden twee eindversterkers, een platenspeler en een mengpaneel. kwaliteit zijn. maar zal nog lang kun nen doorwerken. Wellicht gaan er af zetgebieden blijvend verloren. Be dacht moet worden dat de economi sche schade voor de visserij groot kan zijn". Met klem wijst de stuurgroep erop, dat ontwikkelingen te verwachten zijn, die niet omkeerbaar zijn. Men concludeert dan ook, dat het uitstel ten stelligste moet worden afgeraden. Ook het dagelijks bestuur van de pro vincie heeft zich tot de minister ge wend met het advies de werken niet uitte stellen. De brieven van de stuurgroep en van gedeputeerde staten worden behan deld in de vergadering van de staten commissie voor milieuhygiëne, die er vrijdag 29 april over zal spreken. MIDDELBURG —Het voormalige zendschip van 'Radio Veronicade 'Nordemey'. zal met ingang van volgende week zaterdag ikoninginnedagi ligplaats kiezen aan de Loskade in Middelburg. Het is de bedoeling dat het tot een drijvende dancing omgebouwde vaartuig de ko mende maanden als nieuwe Walcherse publieksaitrac- tie zal fungeren. ,£n als het economisch meezit, zal het schip zelfs langer tn Middelburg kunnen blijven", zo zei woensdagavond woordvoerder Rob Koster namens de nieuwe exploitanten van het schip. Illustraties AGO-verzekeringen heeft zich bij het zoeken naar passende illustraties voor het jaarver slag over 1982 laten verleiden tot een speelse parafrase op de naam van het concern Zo kwam men uit op het onder werp Acht Grote Orgels. Men fotografeerde vervolgens acht grote orgels en fragmen ten daarvan in kerken die staan in de vijf Nederlandse ji hoofdvestigingsplaatsen. Daar door verscheen ook het oudste j. Nederlandse kerkorgel, dat. in H de Middelburgse Koorkerk, in 1 beeld. Een leuke vondst. Misschien een ideetje voor de verzekeringsdienst van ZLM. Voor een in het jaarverslag op te nemen serie van Zeven Leu- j| ke Meiden. En zou u dat een te seksistische benadering vinden dan mogen j, het van ons nog best Zeven Leuke Mannen worden Want ive moeten die dingen l ruim kunnen zien TERNEUZEN - Enkele bejaarden kregen de schrik i an hun leven bij hel - feestelijk bedoelde- knaleffect van het vuurwerk dat woensdag het slaan van de eerste paal voor een nieuw bejaardencentrum in Terneuzen begeleidde. Een reusachtige knal en veel kleurige papiersnippers moesten illustreren illustreren dat feestvieren geboden nas. omdat de nieuwbouw is begonnen voor het Temeuzense bejaardencentrum De Blide Er werd naderhand ook wel het een en ander gevierd, want de nieuw- en verbouw houdt in dat iedere bejaarde meer ruimte voor zichzelf krijgt Maar het was toch even schrikken MIDDELBURG - De stuurgroep Oosterschelde heeft minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat met klem geadviseerd de compartimenteringswerken in de Oosterschelde niet uit te stellen. In een brief aan de bewindsvrouwe stelt de stuurgroep, dat uitstel in strijd zou zijn met de hoofddoelstelling voor de Oosterschelde en het daarop gebaseerde beleidsplan. „De tijdelijke bezuinigingen wegen al lerminst op tegen de ongunstige effec ten op het gebied, waarbij wij wijzen op de investeringen van miljarden gul dens die zijn en worden gedaan ten behoeve van de natuurlijke waarden van de Oosterschelde", aldus de stuur groep. de brief wordt uiteengezet, dat uiU ri negatieve gevolgen zal hebben voor het milieu. De soortenrijkdom in de Oosterschelde zou afnemen, waarbij het met name om gevoelige en daar door biologisch waardevolle soorten. Naarmate het uitstel langer duurt is de kans op afname groter. Verder zal volgens de stuurgroep extra erosie aan schor- en plaatsranden optreden. Daar- gaat het om enkele honderden hectaren per jaar. Voor de vogels heeft uitstel van de compartimentering ne gatieve en positieve effecten, maar per saldo zal het resultaat ongunstig zijn. zo stelt de stuurgroep in de brief aan de minister. Visserij Uitstel zal voor de visserij nadelig zijn. De stuurgroep: „Wij wijzen met nadruk op de mogelijkheid van ernsti ge schade voor de visserij op het gebied van de marktsituatie. Reke ning gehouden moet worden met ern stige marktverliezen, die wellicht niet dan wel zeer moeizaam te zijn te herstellen. Het verloren gaan van be langrijke afzetgebieden zal zich niet beperken tot de periode waarin de Oosterscheldeprodücten van mindere DERDE DADER VOORTVLUCHTIG MIDDELBURG-5 ME11983 ARNEMUTDEN - Bij een 'bedrijfsonge- luk' in Amcmuiden is de heer P. van ff. zondagmiddag ernstig gewond ge raakt. Van W. hielp de heer M. bij de houw van zijn huis aan het eind van de Keetwcg in Arnemuiden. Met behulp van een bulldozer hadden de twee mannen twee zes meter lange ijzeren balken overeind gezet. Tegen een van die balken stond een ladder, waarmee Van W. naar boven klom. Door nog onduidelijke reden viel het slachtoffer van de ladder af. waarbij hij boven op M. terecht kwam. Van W. is met vermoedelijk een gebroken rugge- wervel overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg. De groep Veere van de rijkspolitie heeft het ongeluk pas woensdag bekend gemaakt VLISSINGEN - De Vlis singse politie heeft woensdag de Vlissingers J. V. M. S. (24) en G. C. G. (18) aangehouden in ver band met de ontvoering, mishandeling en ver krachting van een 38- jarige vrouw uit Vlissin- gen. Een derde verdach te is nog voortvluchtig. Zijn identiteit is echter wel bekend bij de poli tie. De Vlissingse vrouw zou in de nacht van dinsdag op woensdag met één van de verdachten naar huis gaan, om nog een 'afzakkertje' te nemen. Toen ze eenmaal in de auto zat, stapten nog twee mannen in, waarna ze werd geblinddoekt en naar de woning van eèn van hen gevoerd. Daar werd haar de blinddoek afgedaan. Vervolgens hebben de drie mannen haar verkracht, ondanks haar heftig verzet. Daar bij werd ze ook mishan deld, waardoor zij ver wondingen opliep aan het gezicht en haar gebit werd vernield. Ook wer den haar sieraden afge rukt. De vrouw is vervolgens weer in de auto gezet en geblinddoekt. Na een rit van enige tijd is zij m een greppel naast de weg ge duwd. In de loop van de nacht deed zij aangifte bij de Vlissingse politie. Deze kon twee van de verdachten 's morgens aanhouden in hun wo ning. Eén van hen zou al hebben bekend. De ver dachten zijn in verzeke ring gesteld en worden vandaag (donderdag) voorgeleid voor de offi cier van justitie. De twee de verdachte ontkent volgens de politie iets te maken te hebben met de verkrachting. WOLPHAARTSDIJK De rechtbank in Middelburg heeft woensdag Bouwstaal Zeeland bv in Wolphaartsdijk failliet verklaard. Hierdoor komen al le 33 werknemers op straat te staan. Getracht wordt de nog aan de werknemers schuldige lonen, vakantietoeslagen en zegels uitgekeerd te krijgen. Dat geld moet komen uit de kas van de bedrijfsvereniging. Voor de werknemers kwam het ontslag als een donderslag bij heldere hemel. Toen een aantal van hen maandag op het werk arriveerde, bleken toeleve ringsbedrijven tijdens het weekeinde materiaal bij Bouwstaal te hebben weggehaald. Sinds die dag ligt het werk in het bedrijf stil. Kort daarna is door het bedrijf zelf het bankroet aan gevraagd. Districtsbestuurder G. Klein van de hout- en bouwbond FNV is woensdag een groot deel van de dag in het kantoor van Bouwstaal aanwezig ge weest. om een aantal technische zaken af te werken. Hij was daar mede na- Auto gestolen VLISSINGEN - In de Scheldestraat in Vlissingen is dinsdagmiddag even na vijf uur een personenauto gestolen. De eigenaar van de auto. M. S. K. uit Vlissingen. was even een winkel bin nengegaan. maar had zijn sleutel in het contactslot laten zitten. Toen liij naar buiten stapte was de auto verdwenen Het kenteken van de auto, merk Chrys ler. is FN-71-ZT. mens het CNV. „We moeten er voor zorgen dat de mensen zo snel mogelijk een uitkering krijgen", aldus Klein. Zes jongeren aangehouden voor vernielingen VLISSINGEN De Vlissingse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag zes Franse Franse jongens in de leeftijd van 16 tot 18 jaar aange houden in verband met de vernielin gen aan negen auto's in de omgeving van de Keersluisbrug. De jongelui, bemanningsleden van een vissersschip, zijn woensdag na verhoor heengezonden. De jongens konden worden aangehou den in de Paul Krugerstraat. op aan wijzing van een van de buurtbewoners. Zij hadden om ongeveer 3.00 uur anten nes, spiegels en ruitenwissers van ne gen verschillende auto's vernield. De politie heeft een briefje geplaatst ach ter de ruitenwissers van de betreffende auto's. Desondanks waren woensdag middag bij de politie nog slechts vier aangiftes van vernieling gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13