Open dag Goese serviceflat moet 'scheef beeld' wijzigen h Goes heeft plan voor 40 werkloze jongeren BABY-HOME Fietspad 's-Heerenhoek naar Heinkenszand snel aanleggen OPHEFFINGSUITVERKOOP!! WOENSDAG 20 APRIL 1983 WISSEL SEVELANDEN PZC/streek 16 HUREN VAN 'DE SCHAKEL' WORDEN BEVROREN Werklozen- project Hollandse Hoeve RAAD MAAKT EINDE AAN BESLUITELOOSHEID WERK MET BEHOUD UITKERING 10 - 20 - 30 - 40 - 50% korting GOES Dc stichting serviceflats De Schakel cn De Horst in Goes houdt zaterdag 7 mei een open dag in gebouw De Schakel. Deze is vooral bedoeld als een poging iets te doen aan de toenemende leegstand van flats in De Schakel (in De Horst is geen leegstand). Van de in totaal 114 appartementen staan er 18 leeg, waaronder 11 éénkamer-appartementen. En hoewel er volgens de directie van de beide serviceflats tekenen zijn die er op duiden dat er weer wat meer interesse komt voor de serviceflats, wordt De Schakel door middel van de open dag extra in de belangstelling gebracht. Geïnteresseerden kunnen vanaf 10 tot 17 uur in De Schakel terecht Na een ontvangst met een kopje koffie kan informatie verkregen worden van di rectieleden en/of medewerkers van De Schakel en uit folders. Verder kunnen bezoekers op eigen gelegenheid een kfjkje nemen in het gebouw. Daartoe GOES Het gemeentebestuur van Goes wil, in het kader van de verlich ting van de werkloosheid, het recrea tiegebied Hollandse Hoeve gaan af ronden. Aan het ministerie van sociale zaken is medewerking gevraagd voor het inzetten van ongeveer elf jeugdige werklozen, die gedurende één jaar op vrijwillige basis in het recreatieplan aan de slag kunnen. Dat gebeurt dan met behoud van hun uitkering, terwijl nog nagegaan wordt of er naast die uitkering ook een wekelijkse onkos tenvergoeding verstrekt kan worden. Het project is een vervolg op de werk zaamheden die momenteel in de Hol landse Hoeve aan de gang zijn (even eens met inschakeling van werklozen). Er is een bedrag van ongeveer 300.000 gulden mee gemoeid. Bij de afronding van het recreatieplan Hollandse Hoeve (een gebied van 20 hectare met onder meer een kinder boerderij. ponyweide, waterspeeltuin, zwembaden, sportveld, midget,golf baan. lïetscrossbaan, activiteiten- schuur) gaat het met name om verster king van de 'elk-weer-functie': aanleg van een plein, waaraan diverse onder komens worden geplaatst van waaruit verschillende ambachtslieden hun pro ducten kunnen fabriceren en verko pen; een fiets-uitleen; aanvullende par keeraccommodatie; uitbreiding van de horecavoorziening. Voor de uitvoering van de werkzaamheden wordt gedacht aan jongeren op het niveau van lager beroepsonderwijs. Wethouder J. Dijkgraaf (sociale zaken/ werkgelegenheid) en directeur maat schappelijke ontwikkeling J. de Reus vinden uitvoering van het project erg belangrijk. „We hopen dat hierdoor mensen die nog nooit aan de slag konden, wat arbeidservaring ermee kunnen opdoen. Dat geeft wellicht ook wat voorsprong bij sollicitaties", aldus drs Dijkgraaf. Het feit dat er veel handwerk aan te pas komt, ziet hij niet als een ernstig bezwaar. De wethouder onderstreept dat het om een zinvol karwei gaat. met duidelijk zichbare resultaten. Handmatig Directeur De Reus merkt op dat inder tijd bij de opzet van de sociale werk voorziening een discussie is gevoerd over het al dan niet handmatig aan pakken van buitenprojecten; een dis cussie, die nu opnieuw 'oplaait'. De Reus acht niet-handmatig werken (dus inschakeling van machines) moeilijk bij projecten in het kader van de bestrijding van de werkloosheid. „Als je dat doet, dan kom je gauw in de sfeer van de concurrentie-vervalsing. En wat dat betreft zijn de grenzen toch al moeilijk te trekken". Wethouder Dijkgraaf stelt dat, „tegen alle ver drukking in", toch doorgegaan moet worden met dergelijke projecten. „Al moet dat niet in de sfeer van de werkverschaffing van de dertiger ja ren, want dan hoeft het voor mij niet meer". Bij de aanmelding van het plan bij het ministerie van sociale zaken is het Bevelandse project "mensen zonder baan' ingeschakeld. Voorbereiding en uitvoering zijn echter volledig in han den van de gemeente Goes zelf; het regionale project fungeert als sluis. Volgens wethouder Dijkgraaf beteke nen de initiatieven van de Ganzestad zijn de keuken, de kapsalon, de wasse rette. de hobbyruimte, de winkel en de berging opengesteld Ook zijn enkele appartementen te bezichtigen, onder meer twee bewoonde flats met twee en drie kamers, een leegstaande tweeka merwoning en twee gemeubileerde mo delwoningen. De directeur van de twee servicefiats. J. Horstman, is van mening dat er de Seaport Quartet in De Westpoort Goes GOES In café De Westpoort in Goes treedt vrijdag 22 april The Seaport Quartet met Ella Rose Mitchell op. Deze jazzband is vrij nieuw in de Nederlandse jazzwereld. Het kwartet is al eerder opgetreden tijdens het North- Sea Jazzfestival, bij Swinging Scheve- ningen en gedurende de Noordeinse Jazzdagen. Zij zijn gespecialiseerd in de zogenaamde mainstream-jazz. Ella Rose Mitchell is een jazz-zangeres met een klassieke ondergrond. Zij maakte deel uit van verschillende bekende bands en trad op in onder andere Parijs. Italië, Yoegoslaviè en Duits land. The Seaport Quartet bestaat uit: Sieg Pfeffer, tenor- en sopraansax en clarinet. Menno Radema op piano, Will Soffers op de bas en John Muis op drums. De aanvang is 21.30 uur. Bijeenkomsten over energiediscussie GOES In het kader van de Brede Maatschappelijke Discussie over Ener gie zijn er op vrijdag 22 april en op woensdag 27 april discussiebijeenkom sten in de Prins van Oranje in Goes. De Stuurgroep Maatschappelijke Discus sie Energiebeleid adviseert de belang stellenden om vooraf de krant Eenergie voor Morgen of Het Tussenrapport door te nemen. Aanvang van de beide bijeenkomsten is 20 00 uur laatste tyd een verkeerd beeld over servicefiats naar voren is gekomen. Zo bestrijdt hij verhalen over omvangryke leegstand in De Schakel. Ook is het volgens hem beslist niet zo dat de leegstand leidt tot exploitatie tekorten. Horstman wijst er op dat dat de exploitatie van de serviceflats ter goedkeuring wordt voorgelegd aan de gemeente Goes. Die heeft zich ook garant gesteld voor eventuele exploita tieverliezen. maar Horstman stelt dat er geen aanwijzingen zijn dat Goes 'binnen afzienbare tijd" bij moet sprin gen door middel van de huurgarantie Bevroren Desondanks wordt wel gewerkt aan maatregelen die de huurlasten voor bewoners die wat krapper bij kas komen te zitten, omlaag moeten bren gen. Zo blijven de huren van De Schakel tot 1 juli 1984 bevroren op het huidige peil. Ook kunnen de bewoners afzien van verschillende onderdelen van het servicepakket, zoals de warme maaltijd en de hulp in dc huishouding die nu nog in de huurprijs zijn meege rekend. Verder wordt een intern on derzoek verricht naar een efficiënter organisatie. Daarnaast zijn en worden energiebesparende maatregelen geno men. Toch z\jn de huren van de flats zodanig dat lang niet iedereen een apparte- NCVB vergaderde in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - De NCVB- afdeling Wolphaartsdijk hield-de jaar lijkse vergadering in verenigingsge bouw De Brug in Wolphaartsdijk. Me vrouw Schermer uit Goes gaf de aan wezigen enige uitleg over de werking van de ziekenomroep Nomen Nescio De leiding van de vergadering lag irn handen van mevrouw Schipper ment kan betrekken. Uit woorden van de directie blijkt dat er weliswaar in sommige gevailen huursubsidie gege ven wordt maar het komt dan nog voor dat de kosten te hoog zijn voor poten tiële bewoners. Daarom worden vol gens de directie alleen mensen toegela ten. Een woordvoerder van de gemeen telijke sociale dienst licht toe dat die dienst geen aanvullende bijdragen meer aan nieuwe bewoners verleent om het huren van een appartement moge lijk te maken. De dienst heeft wel een regeling getroffen met een aantal men sen dat al een flat huurt, maar daar kunnen geen nieuwe gevallen meer aan toegevoegd worden. Dat betekent, vol gens de zegsman van de gemeentelijke sociale dienst, dat mensen die de kos ten niet meer op kunnen brengen moe ten verhuizen. Horstman voegt daar aan toe dat in zuike gevallen wel met de betrokkenen bekeken wordt of er een oplossing te vinden is. bijvoorbeeld verhuizen naar een goedkoper apparte ment in een van de flats. De weg lussen Heinkenszand t fi etsen. 's Heerenhoek, waarvan veel gebruik wordt gemaakt door scholieren, die naar Co Oranjefeesten in Wissenkerke WISSENKERKE - Het Oranjecomité in Wissenkerke heefteen feestprogramma opgesteld voor koninginnedag. Om half acht 's morgens gaan de kinderen vanaf het Dorpsplein achter de muziekvereni ging Apollo aan naar het sportveld. Te gen negen uur opent burgemeester P. Wisse de kinderspelen, die tot kwart over tien duren. Om half elf begint er een filmvoorstelling in het Dorpshuis. Om twaalf uur worden de prijzen van de kinderspelen uitgereikt 's Middags om een uur begint het vormen van de kin deroptocht, die om half twee, op de mu ziek van Apollo door het dorp trekt. Om half drie geeft Apollo een concert in de Voorstraat. Om kwart over drie begin nen daar ouderwetse volksspelen. Van vier tot kwart voor vijf is er een kinder drive-in in het Dorpshuis. Om kwart voor vijf begint een touwtrekwedstrijd De prijsuitreiking van de verschillende wedstrijden vindt 's avonds vanaf acht uur plaats in De KroonTevens is er een disco-show in het Dorpshuis GOES Binnen het gemeentelijk apparaat van Goes zijn veertig tot vijftig tijdelijke arbeidsplaatsen te vervullen door werklozen met behoud van uitkering. Ze kunnen werkzaamheden verrichten die thans door dc aanwezige ambtenaren èn door de beperkte financiële mogelijkheden niet aangepakt kunnen worden. Volgens wethouder J. Dijkgraaf van sociale zaken'werkgele genheid en directeur maatschappelijke ontwikkeling J. de Reus gaat het om taken die de bestaande werkgelegenheid bij de gemeente en particuliere bedrijven niet schaden. De vier directies van de gemeente (maatschappelijke ontwikkeling, ruim telijke ontwikkeling, interne organisa tie en gemeentewerken) hebben elk een inventarisatie van de taken en bijbeho rende banen gemaakt. Het gaat om werk op verschillend niveau (variërend van lager beroepsonderwijs tot acade mische opleiding) en van verschillende lengte (een half tot twee jaar). Wethou der Dijkgraaf beklemtoont dat het gemeentebestuur met dit zogeheten 'Plan Goes' vooral jeugdige werklozen wil helpen. Hij voegt eraan toe dat naast het doorgaan van de uitkering ook een onkostenvergoeding verleend wordt (in de vorm van een soort fiets en koffiegeld). In hoeverre de arbeidsplaatsen daad werkelijk ingevuld kunnen worden door baanloze jongeren, moet nog afge wacht worden. Eerst zal het plan van de gemeente getoetst moeten worden. De activiteiten mogen namelijk niet concurrentie-vervalsend zijn. Wethou der Dijkgraaf en directeur De Reus vertellen dat het wachten is op de komst van regionale toetsingscommis sies. die werkgelegenheidsprojecten moeten beoordelen. Ze onderstrepen dat tot nog toe heel wat plannen om werklozen tijdelijk te helpen zijn ge strand op het ontbreken van toetsings mogelijkheden (door het rijk voorge schreven). geen zorgen. „Het zijn nuttige en best aardige projecten, die anders met ter hand genomen kunnen worden. Uit breiding van het gemeentelijk appa raat ervoor, zit er totaal niet in", betoogt Dijkgraaf. De wethouder brengt naar voren dat het gemeentebestuur nog andere pij len op de boog heeft bij bestrijding van de werkloosheid. Hij noemt het initiatief van de Goese sportraad voor overdag-activiteiten. Bekeken wordt of zoiets ook in de culturele sector mogelijk is, terwijl ook zal worden nagegaan in hoeverre mensen met een onderwijsopleiding die niet aan de bak konden komen, kunnen worden ingeschakeld bij het onderwijs. Bij de reconstructie van de Beukenstraat in Goes-zuid wil het gemeentebestuur mensen zonder werk inzetten, onder begeleiding van een particuliere aan nemer. In dit verband stelt drs Dijk graaf dat het bedrijfsleven op meer fronten een bijdrage kan leveren aan de verlichting van de werkloosheid, vooral als het erom gaat jonge i arbeidservaring te laten opdoen. HEINKENSZAND Het heeft lang geduurd, maar de Borselse gemeente raad weet nu in ieder geval wat hij wil met het fietspad tussen Heinkenszand en 's-Heerenhoek; aanleggen en wel zo snel mogelijk. Tot die conclusie kwam de raad dinsdagavond in een extra raadsvergadering in het gemeentehuis te Heinkenszand. Meteen al bij de aanvang van de CNV-er Jorritsma over arbeidsethiek bij CDA in Goes GOES „De calvinistische moraal is dc oorzaak van een overdreven waar dering van hard werken". Tot deze bewering kwam de CNV-er S. Jorrits ma tijdens de maandagavond gehou den CDA-ledenvergadering in het Slot Ostende in Goes. Zijn spreekbeurt droeg het thema: 'Arbeid de zorg voor de toekomst'. Andere gastsprekers tij dens de bijeenkomst waren: drs J. Dijkgraaf, wethouder in Goes en J. M. Besuyen, ondernemer. Jorritsma, bestuurder van de indus triebond CNV, ging in op het gevoel van 'er-niet-meer-bij-horen' dat vele werklozen hebben. Hij vroeg zich af of beroepsarbeid m de toekomst nog wel die belangrijke plaats moet innemen die het thans heeft. De vakbondsman stelde voor om de arbeidstijd los te koppelen van de bedrijfstijd. Hij toon de zich een voorstander van het ver vangen van de vier-ploegendienst door de vijf-ploegendienst. Besuyen, een aannemer uit de regio, vond dat de laatste jaren de kosten teveel gestegen zijn. De kwaliteit van de vervaardigde producten is echter met evenredig gegroeid. „Op een der gelijke manier moet het fout gaan met de economie", aldus de aannemer. Be suyen stelde voorts dat een hogere productie de automatisering zal afrem men. Hij was tegen het feit dat de overheid banen schept die geen per spectief beiden. Wethouder Dijkgraaf was bang dat Nederland in de toekomst een techno- losiche achterstand zou krijgen. „We moeten er niet van staan te kijken als er binnen met al te lange tijd mensen zijn. die nooit aan betaalde arbeid zullen toekomen", betoogde de wet houder. Hij ging ook in op de rol die de gemeente speelt bij de werkgelegen heid. Hij zei dat er bij de gemeente Goes werk is voor zo'n vijftig mensen buiten de gewone ambtenaren om. De financiële middelen om die mensen aan werk te helpen zijn er echter niet, volgens Dijkgraaf. vergadering zorgde burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel voor een verrassende draai van de discussie. Hij deelde namelijk mee dat het college van burgemeester en wethouders terug was gekomen op een eerder voorstel om het fietspad niet aan te leggen, in verband met de financièle onzekerhe den. Dat voorstel was tot voor de aanvang van de raadsvergadering nog aan de orde Van den Heuvel deelde echter mee dat een belangrijk deel van de onzekerheid was weggenomen, zo dat het college alsnog voorstelde om het pad wel aan te leggen. Dat had onder meer te maken, vertelde hij, met het feit dat de verandering van de wet uitkering wegen niet zal ingaan op 1 januari 1985 maar waarschijnlijk enke le jaren daarna. Dat betekent dat de provincie, zoals het er nu uitziet, langer zal meebetalen aan het fietspad. En daardoor worden de financièle risico's voor de gemeente weer kleiner. Daarnaast had het college nog een ander trucje bedacht. Er zal namelijk in het vervolg gesproken dienen te worden over het fietspad tussen 's- Heerenhoek en Heinkenszand. In die volgorde zal het pad ook worden aan gelegd Dat heeft voor de gemeente het voordeel dat het pad komende vanaf 's-Heerenhoek vlot kan vorderen, om dat daar al veel grond in haar bezit is. De problemen rond de grondverwer ving komen pas nabij Heinkenszand en dan met name tussen de Westdijk en de Dorpsstraat. Met deze constructie kan het pad aan de ene kant worden aangelegd, terwijl de gemeente aan de andere kant nog de gronden aan het verwerven is. Dat heeft te maken met de mededeling van de provincie dat alle kosten die de gemeente voor 1 januari 1985 maakt voor subsidie in aanmerking komen. Mede daarom is voor Borsele haast geboden bij de aanleg van het fietspad. Naarmate men voor 1 januari 1985 verder vordert krijgt Borsele steeds meer subsidie van Plattelandsvrouwen Kattendijke bijeen KATTENDIJKE De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Kattendijke/Wilhelminadorp houdt op donderdag 21 april de gebrui kelijke maandelijkse bijeenkomst. De echtgenoten van de dames zijn bij deze vergadering ook aanwezig. Adjudant A, L. Aerts van de gemeentepolitie in Goes verzorgt op deze avond een lezing over inbraakpreventie. De uiteenzet ting wordt verduidelijkt door een dia voorstelling. De bijeenkomst wordt ge houden in het Blokhuis in Kattendijke. De aanvangstijd is 20.00 uur. het rijk. Mocht het lukken voor datum de grond voor het laatste sl te verwerven dan kunnen de kost daarvan ook nog in de subsidieregell meegenomen worden. De gemeenteraad toonde zich dinsd avond wel tevreden met deze c< structie, al lieten verschillende fr ties doorschemeren dat ze toch vóór de aanleg van het pad zouó hebben gestemd. PvdA-woordvoerc M. H. de Bart vertelde dat hel eenmaal moeilijk beslissingen nen is met een regering die regeert met! kasboek in de hand. Ondanks dat maakte hij zich st< voor het doen van investeringen om werkgelegenheid in stand te hoüd Hij zei dat zijn fractie nadere uitsp ken zou doen over het afwegen bepaalde uitgaven tegenover elka als de financiële risico's voor de meente zich openbaren. PPR-raad« J. de Koster gaf meteen al aan waar in voorkomende gevallen nog geld z namelijk bij de bedragen die de b gers moeten betalen voor gemeent? ke diensten, bij de zogenaamde be vloedbare posten van de gemeente bij het verhogen van de onroerendgi d-belasting. Verder pleitte hij voor. veilige fietsroute tussen Borssele Goes. Het CDA-raadslid W. Vem hechtte vooral waarde aan het asp veiligheid en toonde zich mede daan erg gelukkig met het nieuwe voois van b en w. „Het is goed dat u beleid durft te voeren", zei hij. WD-er H. F. Tijdens was benieu naar de financiële keuzes van de Pvi en de bezuinigingen van de PPR, m: - zoals Van den Heuvel constateerd gaf niet aan waar hij zelf nog financi ruimte zag. Van den Heuvel antwoo; de De Koster dat ook de gemeentes met de gedachte speelt haar toeko stige fietspad tussen 's-Heerenhoek Heinkenszand door te trekken naar Drieweg en vervolgens naar de Suik heul in Heinkenszand, maar hy weten dat dat voorloOZgnog toekom muziek is. Een voorstel om een brief naar minister te sturen over de financii onzekerheden van de gemeente Bor Ie werd nog even aangehouden. 51 name De Bart en De Koster voeld wel voor zo'n brief en waren ook benieuwd naar de reactie daarvan. Bart liet merken dat hem vooral passage interesseerde over het heB van onroerendgoed-belasting op lai bouwgrond. Burgemeester Van d Heuvel heeft al eens in het openbi laten weten daar wel voor te voeli Die passage stond ook in een brief dinsdag behandeld zou worden, werd aangehouden. Het CDA liet duidelijk merken niets voor zo'n bri te voelen, evenals de VVD. niet, dat Goes zich terugtrekt uit 'men sen zonder baan'. „De samenwerking In de provincie Zeeland is er ongeveer zullen we voorshands niet opzeggen, ook al hebben we over het functioneren van het project onze vraagtekens", aldus Dijkgraaf. Herdenking 1 mei op de Bevelanden GOES Het 1-mei-comite De Beve landen heeft voor de viering van de dag van de arbeid weer een aantal evenementen op het programma staan. De 1 mei-herdenking begint om 20.00 uur in de Prins van Oranje in Goes. Het PvdA-huisorkest bijt tijdens de bijeenkomst de spits af. Daarna volgt een toespraak van het PvdA-tweede kamerlid Jaap van der Doef. Hij spreekt over de dag van de arbeid. Een vleugje van een andere cultuur brengt de Surinaamse modeshow, die gevolgd wordt door een optreden van een Tjaw- taal zanggroep. In de zaal zijn verschei dene kraampjes met Surinaamse en Marokkaanse hapjes en drankjes aan wezig. Ook informatiemateriaal over deze landen en over de organiserende groeperingen zijn in ruime mate aan wezig. Tevens bestaat er gelegenheid tot het maken van een dansje. Naast de PvdA werken aan de 1 mei-viering mee de Vara en FNV. éen jaar gepraat over de opzet. Dijk graaf en De Reus hopen dat de werk zaamheden van de toetsingscommis sies snel kunnen beginnen, opdat het 'Plan Goes' op korte termijn tot uitvoe ring kan worden gebracht. Over de toetsing als zodanig maken ze zich Tweka Badmode '83. Verrassende kleuren, fraaie dessins, fijne materialen. Tweka '83, draagbare badmode voor elk plezier onder de zon. Wij tonen u graag hoe goed Tweka u past. Goes Lange Kerkstraat 46 tWöKcl Wegens gebrek aan opvolging houden wij een Kinderwagens - Wandelwagens - Boxen - Kinderstoelen - Autostoelen enz Ledikantjes - Commodes - Klepkasten - Hang-legkasten - Doorgroei kamers. ANTWERPSESTR. 117-BERGEN OP ZOOM Toestemming K.v.K. GEMEENTE KORTGENE HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning met toepassing van artikel 12 van de wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne. Op de secretarie van de gemeente Kortgene lig! vanaf heden tot en met 20 mei 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. alsmede elke maandagavond in dorpshuis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tot 23.00 uur. ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. P. A. Bouwense, Kaaistraat 4 te 4484 CS Kortgene, om vergunning tot het oprichten, ir, werking brengen en in werking houden van eer slagerij-worstmakerij aan de Kaaistraat 4 te Kortgene. kadastraal bekend, gemeente Kortge ne, sectie F., no. 2207. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen vat de vergunning kunnen door een leder tot en me! 20 mei 1983 schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Een ieder kan gemotiveerde bezwaren tegen hel verlenen van de aangevraagde beschikking mon deling inbrengen tijdens een openbare zitting die zal worden gehouden in het gemeentehui" van Kortgene op 6 mei 1983 om 10.00 uur. Indien men dat wenst worden de persoonlijk! gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daar toe dient schriftelijk en tegelijkertijd met hel bezwaarschrift te worden ingediend bij het ge meentebestuur. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen ter ge meentesecretarie van Kortgene op de afdeling algemene zaken (tel. 01108-1553). Kortgene, 20 april 1983. Burgemeester en wethouders van Kortgene, L. M. van der Weele. de burgemeester, wnd. M. Meesen. de secretaris. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28