SLAGERIJ BLANKENBUR6H Middelburgse VVV denkt aan verhuizing S 500 gram hacheevlees Walcheren door zege op Veere ronde verder RENATA, OMDAT GOEDE SCHOENEN BELANGRIJK ZIJN... r enata Wijziging Wegschap kost Westkapelle 2910 gulden 16 WOENSDAG 20 APRIL 1983 |tj GEMEENTE VLISSINGEN WET GELUIDHINDER/VLISSINGSESTRAAT Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn voornemens over te gaan tot indiening van een verzoek bij bet college van gedeputeerde staten van Zeeland tot vaststelling van hogere grenswaarden ingevolge de wet op de geluidhinder ten behoeve van een bouwlokatie van de Vlissingsestraat ter hoogte van de kruising Zwartezeestraat) Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stukken, ligt ingaande donderdag 21 april 1983 gedurende een maand ter inzage in het stadhuis op de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 147. Gedurende deze termijn kan een ieder ten aanzien van het ontwerp-verzoek schriftelijk opmerkingen maken bi) hun college. Op 9 mei 1983 om 10.30 uur zal in het stadhuis te Vlissingen een openbare zitting worden gehouden, tijdens welke een ieder m de gelegenheid zal zijn tot het maken van opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek HINDERWET Kennisgeving beschikking op vergunningaanvragen. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij naar aanleiding van de aanvragen van 1. De N.V. Prov. Zeeuwse Energie-Maatschappij te Middelburg, onder het stellen van voorschriften vergunning ingevolge de hinderwet hebben verleend tot het oprichten en in werking hebben van een 300 kW- windturbine op een perceel aan de Europaweg-Zuid te Vlissmgen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M. nr. 520 2. de heer A. J. Weezepoel, Paul Krugerstraat 45 te Vlissingen, onder het stellen van voorschriften vergunning ingevolge de hinderwet hebben verleend tot het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor machinale houtbewerking (timmermanswerkplaats), op het perceel plaatselijk bekend Paardenstraat 45 te Vlissingen. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van 21 april tot. en met 20 mei 1983. elke werkdag behalve zaterdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur. De bescheiden liggen eveneens gedurende bovengenoemde periode ter inzage buiten de werkuren op woensdagen van 17.45 uur tot 20.45 uur in de informatiehoek in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid. van de wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot en met 20 mei 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22. tweede lid. of 28. eerste lid. onder c van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de artikelen 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid. onder c, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingten) worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking(en) dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Is een dergelijk verzoek gedaan dan worden de beschikking(en) niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1. 2513 AA, 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state BOUWAANVRAGEN De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat bij het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente zijn ingekomen de volgende bouwaanvragen: Naam aanvrager aard werkzaamheden t.b.v. pand F. A. Suurbeek uitbreiden kamer Grote Abeele 42 A. A. Mies uitbreiden en ver- Kasteelstraat 69-81 bouwen verkoopruimte M. J. van Bergen bouwen garage Singel 22 Burgemeester en wethouders overwegen de gevraagde bouwvergunningen te verlenen waartoe de artikelen 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en/of 50. lid 8 van de woningwet de mogelijkheid openen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwvergunning een beslissing wordt genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen, ingaande 21 april 1983 gedurende 14 dagen (derhalve tot en met 4 mei 1983) voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening ter gemeenteecretarie, kamer 147. Gedurende bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gelegen heid schriftelijk hun eventuele bezwaren hiertegen jn te dienen bij burgemeester en wethouders. HINDERWET Kennisgeving vergunningaanvragen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend: 1. Dat het havenschap Vlissingen, postbus 1056 te Oost-Souburg vergun ning heeft gevraagd tot het oprichten en in werking hebben van een dienstencentrum met bijbehorende propaantank op het perceel plaatse lijk bekend Engelandweg 53 te Vlissingen-Oost. 2. Dat het waterschap Walcheren, Groenmarkt 10 te Middelburg vergun ning heeft gevraagd tot het oprichten en in werking hebben van een automatisch werkend open schroefpompgemaal in de Zwanenburgse- sprink nabij de Bachlaan, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie L, nr. 1413; 3. Dat het waterschap Walcheren voornoemd vergunning heeft gevraagd tot het oprichten en in werking hebben van een automatisch werkend open schroefpompgemaal in de Broederhoeksprink nabij de Paauwen- burgweg (tussen de Puccinilaan en de Offenbachlaan). kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie L. nr. 1779. Zij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder voorschriften. Vanaf heden liggen deze aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken, alsmede de ontwerp-beschikkingen ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie en wel op werkdagen behalve zaterdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen en de daarop betrekking hebbende stukken liggen eveneens buiten de werkuren ter inzage van 21 april 1983 tot en met 20 mei 1983, op woensdagen van 17.45 tot 20.45 uur, in de informatiehoek in de hal van het stadhuis. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke, gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning en) kunnen bij hun college worden ingediend van 21 april tot en met 20 mei 1983. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom (telefonisch) wordt verzocht kunnen tot en met 13 mei 1983 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling Zij vestigen er de aandacht op dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de kroon tegen de genomen beschikking- (en). Vlissingen. 20 april 1983. De Gemeentelijke Middelbare Technische School te Vlissingen vraagt wegens uitbreiding met ingang van het schooljaar 1983/1984 sollicitanten voor de volgende vacature DOCENT (M/V) WERKTUIGBOUWKUNDE bij voorkeur 2e graads bevoegd, voor 29 lesuren. Sollicitaties vóór 25 april te richten aan het college van burgemeester en wethouders, per adres Marconiweg 1. 4382 NE Vlissingen, onder vermelding van vacaturenummer 83-06 op de enveloppe. Belangstellenden kunnen. Indien nodig, nadere inlichtingen verkrijgen bij de directie van de school (01184-78400) Orgelconcert in Vlissingen VLISSINGEN In de serie orgelcon certen onder auspiciën van de Orgel commissie Vlissingen, zal zaterdag 23 april de Rotterdamse organist Gerard L«gierse een concert geven op het orgel van de St.-Jacobskerk. Uitge voerd worden werken van J. P. Swee- linck, J. S. Bach, H. Andriessen, E. Gigout. A. Guilmant en L. Borllmann. Gerard Legierse studeerde aan het Rotterdams Conservatorium orgel en piano bij resp André Verwoerd en Elly Salome. In 1979 behaalde hij het solis tendiploma orgel met onderscheiding Legierse concerteerde reeds vele malen ,in binnen- en buitenland. mededelingen) Bestuurscommissie Welzijns accommodaties Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 26 april om 19.30 uur in de verga derruimte van het pand Stadhuisstraat 2. Onder meer worden behandeld. verzoek toestemming gebruik openlucht theater Toorenvliedt t.b.v. Int. Jeu de Boules-toernooi. brief S K W -Middelburg: betreft verzoek materiaal t.b.v. bestrating stukje grond nabij wijkgebouw aan de Nassaulaan. vaststelling roosters sportaccommoda ties seizoen "83 '84 Secr. mej. C. Manuputty (toestel 256). Wanneer u tijdens de genoemde vergadenn- giem over een of meerdere van de te behan delen ondenoerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commis- siesecretanisiesse op het stadhuis. Tel.: 01180-26251. Bij de commissiesecretartisiesse en het bu reau voorlichting van de gemeente liggen de volledige agenda's met bijbehorende stuk ken voor u om in te zien. Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders hebben beslo ten: a. het parkeerverbod geldende voor de noordzijde van het gedeelte van het Domburgs Schuitvlot. over een lengte van 12 meter, gerekend vanaf de hoek Domburgs Schuitvlot/Achter de Houttui nen zodanig uit te breiden dat het par keerverbod zal gaan gelden voor de gehe le noordzijde van het oost-west-lopende gedeelte van het Domburgs Schuitvlot; b. een parkeerverbod in te stellen voor de onbebouwde zijde van het gedeelte van de Beenhouwerssingel tussen de Lange- viele en de Papenstraat. Tegen dit besluit kan iedere belanghebben de tot 21 mei 1983 beroep instellen bij de kroon. Een beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin maar worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij hel bureau voorlichting, Stadhuis straat 2. Hinderwet Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij op grond van het bepaalde in artikel 29. vijfde lid, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne wederom een ont werp hebben opgesteld voor een positieve beschikking onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen op de aanvraag van de heer E Duyvelaar. Breestraat 4 te Vlissingen om vergunning ingevolge de hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een reparatiewerkplaats annex garage op het perceel Veerseweg 40 te Middelburg. Dit tengevolge van ingediende bezwaren naar aanleiding van de eerste ontwerp beschikking, welke zij tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage hebben gelegd vanaf 8 oktober 1982. Deze bezwaren geven aanlei ding tot het aanvullen van de voorschriften met een voorschrift ter voorkoming van stankoverlast. De ontwerp-beschikking. alsmede de aan vraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf heden tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikking op aanvraag elke werkdag van 08 30 uur tot 12 00 uur en van 14 00 uur tot 16 30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middel burg. Genoemde ontwerp-beschikking, als mede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen eveneens vanaf heden tot 4 mei 1983 buiten de werkuren ter inzage op zaterdagen van 10.00 uur tot 13.00 uur in de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13 te Mid delburg. De aanvrager, alsmede degenen die bezwa ren hebben ingebracht naai- aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs met in staat is geweest, kunnen by hun college tot 4 mei 1983 schriftelijk gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. De persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift hebben in gediend. worden indien daarom wordt ver zocht. niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Plan bibliotheekvoorziening 1983/1985 De burgemeester van de gemeente Middel burg maakt overeenkomstig het bepaalde in artikel 8 van de wet op het openbare biblio theekwerk bekend dat. vanaf heden tot en met 29 juni 1983 voor een ieder ter gemeente secretarie (bureau voorlichting) ter inzage is neergelegd. 'Het Landelijk plan voor de openbare bibliotheekvoorziening 1983- 1985'. Gedurende genoemde termijn kan iedere belanghebbende, die tijdig bezwaar heeft gemaakt tegen het provinciaal plan, dan wel die belanghebbende die door afwijking van het bedoelde provinciale plan in zijn belang is getroffen, bij Hare Majesteit de Koningin tegen het landelijk plan in beroep komen. ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK 'DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM Eerste kwaliteit Altijd extra voordelen Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. Extra voordelig deze week: 1 kilo fijne riblappen11,50 1 kilo varkensfilet13,50 1 kilo ribkarbonade10,50 1 kilo mager spek6,00 1 kilo scbouderlappen0,00 1 1 kilo rundergehakt 1 kilo mager gerookt spek 2 500 gram saucijsjes 500 gram nasivlees 10,40 8,00 3,50 0,20 6,20 Speciale reclame voor uw diepvriezer: 10 kilo magere runderlappen 162,00 10 kilo dikke riblappen132,00 10 kilo doorregen runderlappen 108,60 5 kilo bieflappen92,00 5 kilo hamlappen56,00 150 gram ontbijtspek 150 gram gebraden gehakt tartaar per stuk Slavinken 4 halen/3 betalen. 2,10 1,40 1,29 1,40 I I l Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Jf VLISSINGEN In de strijd om het Walcherse Voetbalkampioenschap 1983 werd gisteravond een aantal wedstrijden gespeeld. Opvallend uit slagen waren de winst van Walcheren op Veere (2-1) en de zege van VCK op Jong Ambon (5-4). Walcheren bereikte voor het eerst de tweede ronde. Dat ten koste van Veere. dat uitgeschakeld is. Vlak na rust opende Piet de Nooijer voor de Vlissin- de 14e minuut maakte Wim Sabanders dne kwartier Na zestien minuten geluk. Joes Siwabessy bracht zijn opende Nico Bakker de score uit een ploeg op voorsprong, maar met een voorzet van A-junior Franklin Victor, kopbal herstelde Peter Brasser het die zelf voor 2-0 zorgde Bram van evenwicht. Joes Siwabessy en Martin Eenennaam maakte er met een af- Brasser bepaalden de ruststand op 3-3. standsschot 3-0 van. Een kwartier na de hervatting kogelde Izak Rahata van afstand raaK (3-4), maar Eddy van Hanegem en (vier minuten voor t.ijd) Peter Brasser hiel pen VCK aan de zege VOORHEEN: ROOVERS SCHOENEN ai •O 3 >.s Vandaag, woensdag 20 april demonstreren wij vanaf 10.00 uur in onze zaak te Vlissingen. Demonstratie-aanbieding: WMF pannenset 5-dlg. Metropole nnn Normaal^öö^"Nil 398,00 Pannenset Bio Star 4-dlg., normaaW95^Nil 395,00 Koekepan 24 cmssr.Np 39,90 28 cm95^.Nu 49,99 Bij aankoop van een WMF snelkookpan 50,- reductie! vlissingen goes OO VOORSTEL B EN WAAN GEMEENTERAAD WESTKAPELLE - Het college van b en w van Westkapelle stelt de gemeente raad voor om alsnog te besluiten tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Wegschap Walcheren en daarmee tegemoet te komen aan de wensen van de gemeente Vlissingen. Dit betekent dat de andere deelnemende gemeen ten 37.539 gulden meer aan omslag moeten opbrengen, wat voor Westkapelle neerkomt op een bedrag van 2910 gulden per jaar. Het voorstel wordt donderdag 28 april besproken in de gemeenteraad van Westkapelle. De raadsvergadering begint om 20.00 uur. Het college van b en w stelt, dat het Wegschap de gemeente Vlissingen graag wil behouden als deelnemer in de gemeenschappelijke regeling en daar voor geen andere oplossing ziet. dan alsnog tegemoet te komen aan de wensen van Vlissingen. die worden ondersteund door de gemeente Middel burg. Een eventuele uittreding van Vlissingen kan namelijk grote gevol gen hebben voor de overige deelne mers. waardoor wellicht ook enkele andere zullen uittreden, met als waar schijnlijk resultaat dat het Wegschap geheel uiteen zal vallen. Inmiddels heeft het college van b en w van Vlissingen. zoals gemeld, de gemeente raad van Vlissingen voorgesteld het eerder genomen besluit om uit te tre den te handhaven, ondanks het voor stel van het bestuur van het Wegschap alsnog akkoord te gaan met de door Vlissingen gevraagde andere verdeel sleutel voor de gemeentelijke bijdra gen en de verwachting, dat het meren- gers de score uit een strafschop en een Een iets feller Zeeland Sport klopte kwartier later maakte Harrv Koster twee dagen na de degradatie uit de (eveneens van elf meier) gelijk:l-l In de laatste minuut zorgde Ronald Wit- senburg voor de Walcherse winst: 2-1. VCK heeft in eigen huis Jong Ambon vierde klas KNVB RCS Bij de rust was de stand nog gelijk il-li door treffers van Jos Kort van Zeeland Sport en Wilder Verbeek. Rudy van de Weele met 5-4 verslagen Bij de rust was de zette RCS m de 23e minuut op 2-1 stand 3-3. Erwin Versluijs scoorde uit een strafschop het eerst doelpunt en in ONDERHANDELING OVER PAND MARKT maar via Geert Jan Mannissen en MIDDELBURG - Het algemeen bv Adrie Koolwijk werd de einduitslag op stuur van de plaatselijke Middelburg. 1T1' I«!l ir... 2-3 bepaald. Middelburg kwam tegen Domburg niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De bijna afdelingskampioenen kwamen in de 35e minuut van de eerste zelfs op voorsprong, toen Krijn Maljaars se VW onderhandelt met de Westland Utrdcht Hypotheekbank over het hu ren van een deel van het bankkantoor aan de Markt 65. Dit is dinsdag desge vraagd bevestigd door de heer H. Bogaert, voorzitter van de VVV. Top houdt rommelmarkt ARNEMUIDEN Vrydag 13 mei houdt de korfbalvereniging TOP voor JmMuEk romnSm™kteDlzrïirdt &te'XS Vofgens'hem concentreren 4e onder- SSseSÏ om de vete koeten. d,e »««- Handet,n5e„al=hop EetogenbUkop de een vereniging heeft ie dekken De rommelmarkt wordt gehouden op de Markt in Arnmeuiden. Men vindt op de rommelmarkt ook een poffertjes kraam. Goudse stroopwafels, schiet- burg. ook uit een strafschop, langzij hoogte van de huurprijs. Springen ze af Michael Dek was de maker van die dan is er volgens de heer Bogaert nog treffer. Nieuwland won met 3-0 van Zeelandia tent. rad van avontuur en er wordt een domineerde de thuisploeg de tweede Resultaten Vlissings recreatie-volleybal VLISSINGEN - In de Vlissingse compe titie recreatie-volleybal staat DOK ge volgd door Ardito. Bij de heren werd Marathon 1 winnaar. De uitslag is: Dames DOK 18-49 Arduo 18- bijeenkomst in gebouw De Vergulde 37. Marathon 2 Scheldemond 14-24. LVV 19- Baars aan de Baarsjesstraat in Middel- 24. VCG 15-15. Bondsspaarbank 13-5 Heren burg De heer Bal van Veilig Verkeer Marathon l 13-37. PZEM 13-31. EWC 12-20. Nederland houdt een lezing met dia's De bijeenkomst begint om half tien. geen man over boord. Het bestuur heeft namelijk nog een ander pand in Na een gelijkopgaande eerste helft centrum van de stad op het oog. Het bestuur wil in ieder geval de huidige lokatie aan de Lammerensteeg op termijn gaan verlaten. Binnen en buiten de kring van de vereniging is al meermalen kritiek geoefend op de slechte bereikbaarheid van het pand aan de Lammerensteeg Met name mensen die niet ter plaatse bekend zijn hebben moeite om het kantoortje te vinden. Voorzitter Bogaert sprak dinsdag de Zandstroomcontact in Middelburg MIDDELBURG - Het Zandstroomcon tact, een gezamenlijke groep van inwo ners van de wijken't Zand en de Stromenwijk in Middelburg, houdt o vandaag 'woensdag/ de maandelijkse hoop uit dat de leden van de VVV in de maand mei bijeengeroepen kunnen worddn Dan kunnen zij zich. wanneer de onderhandelingen succesvol verlo pen. uitspreken over de verhuizings kwestie. Bovendien kan dan de finan ciële situatie punt van gesprek zijn. Uit de voorlopige cijfers is gebleken dat deze zich voor 1983 gunstig ontwikkelt en dat er geen grote tegenvallers zijn. Op het ogenblik liggen de financiële stukken bij de gemeentelijke accoun tantsdienst in verband met de toeken ning van gemeentelijke subsidie. Intussen houdt de WV zich ook weer actief bezig met een ledenwerfcampag ne. Dat is nodig omdat de gemeente Middelburg de hoogte van de subsidies afhankelijk heeft gesteld van de bijdra gen die de VW van leden en donateurs binnenkrijgt. Tenslotte maakte de heer Bogaert be kend dat er een nieuw bestuur is voor de 'folkloristische commissie' die in de zomermaanden de traditionele twee grote ringrijderijdn op touw zet. In het oude bestuur zaten voornamelijk mensdn uit het voormalige VW- bestuur. De leden daarvan zijn onlangs alle afgetreden bij de afwikkeling van de moeilijkheden die de VVV de afgelo pen jaren in opspraak brachten. In het nieuwe bestuur van de folkloristische commissie zal jhr D. van Doorn (oud voorzitter) als adviseur blijven optre den. deel van de overige deelnemende ge meenten daarmee akkoord zal gaan. B en w van Vlissingen zijn namelijk van mening, dat de bijdrage berekend zou moeten worden naar de totale wegleng- te in de gemeente. Factoren als kada strale oppervlakte en Inwoneraantal zouden daarbij geen rol mogen spelen. Dat zou voor Vlissingen een bijdrage betekenen van 224.000 gulden, terwijl na wijziging van de regeling nog ruim 350.000 gulden moet worden betaald. Burgemeester en wethouders van Westkapelle stellen de gemeenteraad verder voor de Oude Zandweg te ver breden en te verbeteren, vanaf de broodfabriek tot aan de grens van de bebouwde kom. Het aansluitend ge deelte zou door het Wegschap moeten worden verbeterd. Daarna, over enkele maanden, zal volgens het college be kend zijn hoeveel te besteden valt voor andere straten. Voor 1983 is namelijk 200.000 gulden gereserveerd aan herbe strating, waarvan 101.000 gulden is bestemd voor de Zuidstraat, zodat nu nog 99.000 gulden over is. B en w stellen ook voor akkoord te gaan met de verbetering van de straat verlichting in de Bazienstraat. De kos ten daarvan worden geraamd op 2596 gulden. De gemeenteraad wordt verder gevraagd in te stemmen met de ver koop van de huurwoningen De Casem- broolstraat 43 en Noordkerkpad 48 aan de bewoners en met de verkoop van grond in het plan Kerkeweg IV aan P van Vaardegem en K. Huiszoon in Westkapelle. voor de bouw van autobo xen. Daarnaast stelt het college voor een subsidie van 1.2 cent per inwoner te verstrekken aan de werkgroep Na tuur- en Milieu-educatie Walcheren, voor een 'kringloopmarkt Walcheren' op 4 juni en van in totaal 260 gulden aan het Regionaal Educatief Centrum Walcheren voor het organiseren van een aktiviteitenmarkt en het uitgeven van een aktiviteitenkrant. Toeristenbelasting Ook wordt voorgesteld over te gaan tot controle op de toeristenbelasting. Het college van b en w van Westkapel le heeft namelijk de indruk, dat hier en daar onjuiste opgave wordt ver strekt. Het is volgens het college wel moeilijk te zeggen, of de kosten daar voor opwegen tegen de eventuele meeropbrengst. „Zeker is dat een pre ventieve werking uitgaat van een con trole en dat dit bovendien een zekere genoegdoening geeft aan dc verhuur ders, die wel precies en op tijd hel aantal overnachtingen opgeven", al dus b en w.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16