Ernstige bezwaren tegen proef met taxibusjes 'Vara moet de naar de nering tering zetten' Frans- Vlaamse culturele dag trok ongeveer 200 belangstellenden Examen verkeerszekere hond9 afgenomen in St-Maartensdijk WISSEL SCHOUWEN PZC/streek Nieuwe mosselkotter in Yerseke Teleurstellende opkomst ontspanningsmiddag voor ouderen van Zonnebloem MAANDAG 18 APRIL 1983 VERVOERSBOND EN OR: HULST-De ondernemingsraad van de I vervoersmaatschappij Zuid-West-Ne derland en de vervoersbond FNV zijn het volstrekt oneens met de proef, die de ZWN wil nemen om taxibusjes in te zetten op dunbezette lijnen. Zoals be- I tend liggen er plannen om een derge- lijke proef te houden op de lijn Hulst- Lamswaarde (lijn 9). De vervoersbond beschouwt het experiment als een vorm van concurrentievervalsing en - zo laat de FNV in een brief aan de direo- tie van de ZWN weten -de kwaliteit en de zekerheid van de vervoersvoorzie ning zou weieens aangetast kunnen worden. Volgens de vervoersbond FNV zullen de beoogde lagere kosten vooral 'gehaald' worden uit de lagere loon- en arbeids voorwaarden van de werknemers in de taxi-sector. Op een dergelijke manier worden de werkgelegenheid en het ni veau van de arbeidsvoorwaarden in het Licht gewonde bij ongeval in Scherpenisse I SCHERPENISSE - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de pro vinciale weg Poortvliet-Scherpcnisse, raakte zaterdagmiddag omstreeks half vier de automobiliste J. IVL-O. licht ge- wond. Zij werd door een arts behan- deld. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Het ongeval gebeurd toen mevrouw O. linksaf de Langeweg inreed Zij had daarvoor voorgesorteerd maar een achteropkomende auto, bestuurd door J, L. uit Breda haalde in op het moment dat de automobiliste linksaf de Lange- weg inreed- - GOES Evenemententerrein, 9-22 uur: Energie Express. Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16,30 uur: Uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren. Schouwburg, 20 uur: 'Drie zusters', toneel door Zuidelijk Toneel Globe. Gasthuis, 20-21.30 uur: Uitzending Ra- wa. VLISSINGEN Bethesda-St.- Jospehziekenhuis, 20-21.30 uur: Uitzen ding Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I, 20 uur: Tootsie, a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: De vierde man, 12 jr.; Cinem'Actueel III, 20.30 uur: Herfstso- nate, 12 jr.; GOES Grand, 20 uur: De vierde man, 16 jr.; HULST De Koning van Engeland, 14.30 uur: Sexavonturen van twee monteurs, 18 jr.; 20 uur: Aas der azen, al; 20 uur: E.T., a.l.; 20 uur: De vierde man, 16 jr.; 20 uur: De vier vuisten van de duivel, a.l.; MIDDELBURG City, 20 uur; Final count down, al; OOSTBURG Ledel, 20 uur: Teenager in love. 18 jr.; TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Trail of the pink panther, a.l.; 20 uur: E.T., a.l.; VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: First blood, a.l.; Alhambra II, 20 uur: De vierde man. 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: Lmo's van Rodney Benn (lm 30/4): Kindergalerij. 10-18 uur: Illustraties van The Tjong King (lm 30/4); BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum. geopend van 14-16 uur; Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur: Schil derijen. aquarellen en tekeningen van mevr. Addi Kubbinga-Kwakkelstein (1 m 6/7); BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght'. 13.30-16 uur: Werken Arie Broers en Herman Gast (lm 1/6); DOMBURG Biologisch Museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. HAAMSTEDE De Bewaerschole, 14- 17 uur. Werken Ad Kikkert (lm 23 4); HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen: KAPELLE Bibliotheek. 14-17 uur: Bronsplastieken van Marijke Schouten (lm 20/4): MIDDELBURG Galerie De Wijn stock: Werken Tineke Spaan. Henny Huser en Janny van Rij (lm 25 6); OOSTKAPELLE Molenweg 36.10-12 uur: fossielenmuseum; SAS VAN GENT Bibliotheek. 13.30- 17.30 en 18.30-20 uur: Schilderijen, te keningen en volkskunst van diverse kunstenaars (lm 4/5); TERNEUZEN Galerie 'Arty Party'. 10-18 uur: Werken Franklin van den Berg dm 23/4); Stadhuis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: Oude culturen dm 29 5); THOLEN Gasthuiskapel. 9.30-12 en •14.30-17.30 en 19-21 uur: Foto's van Harm Venekamp. VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na'. 14-17.30 uur. Expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kantklossen' en 'Bode bussen' (lm 15/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. OUOO-14444 look voor nulieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Slichting 'Blijf van rn'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. streekvervoer negatief beïnvloed. De FNV laat weten om die redenen mede werking aan een dergelijk project te onthouden. Regiobestuurder Dilia van der Heem van de vervoersbond zegt een eerste stap op weg naar privatisering van het openbare vervoer. Maak eerst de tarie ven zo hoog dat er niemand meer ge bruik maakt van openbaar vervoer. Dan wordt de bezettingsgraad dus laag. Vervolgens wordt de lijn nauwelijks nog te exploiteren, doordat niet meer aan de norm van de minimum bezetting wordt voldaan. De voorziening valt dan weg en daar is dan de taxi! Ook is het gevaar groot dat in de exploitatie de taxi in vergelijking met het openbaar vervoer zo goedkoop is dat de normen bijgesteld zullen worden en de open baar vervoerfijnen eerder afgebouwd zullen worden". Voorzitter A. Vereecken van de onder nemingsraad van de ZWN ziet de proef als een aanval op de arbeidsvoorwaar den van de werknemers in het open baar vervoer. Voor zover de zaken er nu voorstaan, zal de ondernemings raad weigeren deel te nemen aan de werkgroep, die het project moet bege leiden. „Als er dan toch geëxperimen teerd moet worden met taxibusjes, dan wel met eigen personeel", is de voor waarde van Vereecken. Ook wijst hij Expositie van filatelisten trok ruim 6000 mensen MIDDELBURG - Het fraaie zomer weer van afgelopen zaterdag is er waarschijnlijk mede oorzaak van dat het bezoekersaantal van de postzegel tentoonstelling 'Midphilex' in de Mid delburgse evenementenhal De Kruit- molen wat is tégen gevallen. Toch be zochten nog ruim zeshonderd belang stellenden de expositie die werd ge houden in het kader van het 40-jarig bestaan van de afdeling Middelburg van de I. V. Philatellca. Vooral zondag was het er erg druk. De kwaliteit van de tentoongestelde ze gels was buitengewoon hoog. mede door de Inbreng van de Belgische inzen ders die voor het eerst met hun Neder landse coUega-filatelisten samenwerk ten. Vooral de jury was zeer positief in de beoordeling. De prijzen werden als volgt toegekend: groep A (Nederland en voormalige koloniën): zilver: C. F. de Baar (tevens wisselbeker). R. A. Sleeuw en C. B. van Nugteren; verguld zilver: G. S. Wolfert J. Hintzen en C. B. van Nugte ren; brons: B. C. van Tienhoven; verzilverd brons: C. B. van Nugteren. Groep B (Europa): zilver: mevrouw De Groote-Everaert, P. K. Joosse. J. van Oosterhout, verguld zilver: A. R. Speeckaert en W. Deijnckens; brons: J. Adrlaansen. J. S. van Oosterhoud, A A. Theune en C. Hageman; verzilverd brons: P. K. Joosse. C. J. Bal. J. D. Zuidwegt en J. van Oosterhoud. Groep C(buiten Europa): zilver: J. Houtekamer; brons: A Bouwense en D. J. Muller, verzilverd brons: A J. S, de Meyer, F'. T. Dop en T. Westrate. Groep D (thematische voorstellingen): zilver: M. A C. M. van de En- de en P. D. Jobse: brons: A. Verspuy, P. Ka mermans. Wajon-van de Weij: verguld zilver: J. H. W. Kayer; verzilverd brons: G. E. Houte kamer. J. Houtekamer, Bejaarden Flipland gaan weer op reis SINT-PHILIPSLAND De commissie voor het open bejaardenwerk Sint- Phllipsland houdt 10 mei de jaarlijkse reis. De tocht voert ditmaal naar het domein Bokrijk in België. Daar bestaat gelegenheid de tuinen en omgeving te bekijken. Bovendien staat een bezoek aan het openluchtmuseum op het pro gramma. De bus vertrekt vanuit Anna Jacobapolder vanaf het dorpshuis om streeks 12.30 uur. In Sint-Plulipsland kunnen belangstellenden om 13 uur instappen bij dorpshuis de Wimpel. De bus stopt eveneens bij het postkantoor en de bushalte op de Oostdijk. op de vermindering van de service aan het publiek. De vervoersbond meent dat haar be zwaar tegen het experiment niet hoeft te betekenen dat er op geen enkele wij ze tot inzet van kleiner materiaal in de lijndienst kan worden gekomen. Uit- gangspunt daarbij is wel - aldus de FNV - dat het vervoer wordt verricht door het streek vervoerbedrijf, met eigen per soneel onder de geldende arbeidsvoor waarden, zoals die zijn neergelegd in de CAO autobusdienstondememingen '82/'83. Vernielingen in Zierikzee ZIERIKZEE - In de nacht van op maandag zijn door baldadige jonge lui op verschillende plaatsen in Zierik zee vernielingen aangericht Met name op de Schuithavendam en de Hem wer den auto's bekrast, regenpijpen van de muur gerukt, bloembakken omver ge gooid. hekjes kapot gemaakt en tuin tjes vernield. De politie stelt een onder zoek in. Woord en Daad Schouwen en Duiveland bijeen ZIERIKZEE - Het comité Schouwen- Duiveland van de reformatorische hulpactie Woord en Daad houdt vrijdag 22 april een voorlichtingsavond in de christelijk gereformeerde kerk in Zie rikzee. De heer I. 't Lam laat een diase rie zien over Haiti. Het koor van de christelijk gereformeerde kerk in Zie rikzee zingt enkele liederen. Ds M. van de Sluys neemt de opening en de medi tatie voor zijn rekening. De organisatie is in handen van comité-voorzitter C. A Goudzwaard uit Haamstede. Er zijn goederen uit de derde-wereldlanden voorhanden. De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. In Sint-Maartensdijk werd. het gedrag van de herdershonden in het verkeer getest. SCHERPENISSE - De vereniging van fokkers en lief hebbers van Duitse herdersbonden VDH kringgroep Tholen en omstreken hield zaterdag voor de eerste maal een examen 'verkeerszekere hond'. De gehoor- zaamheidsproef aan de lijn en los vond plaats op het clubterrein aan de Langeweg in Scherpenisse. De twaalf combinaties gingen daarna naar SintrMaar- tensdijk voor het praktische gedeelte. Vanaf het markt plein gingen geleiders en honden op pad voor een wan delroute door Kaaistraat en Molenstraat. Tijdens dat traject lette de examenleiding erop hoe betrouwbaar en gehoorzaam de honden in het verkeer overkomen. Mede door de pnma weersomstandigheden trok deze examendag, die een Thoolse primeur was, redelijk wat publieke belangstelling. Keurmeester A Dortmans uit Schijndel kon een tiental diploma's uitreiken en dat betekent dat twee combina ties teleurgesteld moesten wórden- Afsluitend was er een dankwoord van examenleider en kringgroepvoorzitter J. Benningshof. De geslaagden zijn; R van der Jagt, Oud-Vossemeermet Oscar; A. Vroegrijk, Poortvliet met Floris; J. Jacobs. Vlissingen met Teufel; A de Ruiter, Tholen met Nestor; J. van de Broek. Sint-Maartensdijk met Nelson; J. Ver- wey, Sint-Maartensdijk met Paco; H. van Nieuwenhuy- zen, Poortvliet met Condor; L. van de Burch, Nieuw- Vossemeer met Azan; G. van de Burch. Nieuw-Vosse- meer met Ducko; J. Kiezenberg, Bergen op Zoom met Iras. DISTRICTSVOORZITTER SLIJKHUIS: KAPELLE - „De Vara moet de tering komst niet vergeten worden, aldus het naar de nering zetten", zei de voorzit- ^grslag. - - -Het, satirische Vara-televisieprogram- ma Pisa stond tijdens de vergadering aan enige kritiek bloot. Een Varalid noemde het een 'pisserig' programma, een andere aanwezige zei dat de pro- Zendpiraten op Schouwen-Duiveland uit de lucht geplukt RENESSE/BRUIN1SSE - Op Schou wen-Duiveland zijn het afgelopen weekeinde twee radiopiraten uit de lucht geplukt. In samenwerking met de radiocontroledienst legde de politie zaterdagmiddag radio 'Formidabel' in Renesse het zwijgen op. De zendappa ratuur was eigendom van D. B., die vanuit een schuurtje bij de manege Grol uitzond. De apparatuur, ter waar de van ongeveer duizend gulden, is in beslag genomen. Tegen B. werd pro ces-verbaal opgemaakt. Radio Bruinisse, bediend door J de J. en L. M. B.. werd zondagmiddag t ijdens Vier gewonden bij aanrijding in Zierikzee ter van de Districtsraad, Jan Slijkhuis, zaterdagmorgen tijdens de in hotel De Zwaan in Kapclle. De omroep heeft te kampen met ledenverlies, advertentie- terugloop bij de Varagids en minder toebedeelde zendtijd. Berekeningen toonden aan dat het to tale tekort bij de omroep in 1982 neer kwam op 5,40 per lid. Slijkhuis bere kende dat door en kwam op een tekort van 1,35 per lid per kwartaal.Als we dus de Varagids een dubbeltje per ex emplaar duurder maken zijn we eruit", berekende Slijkhuis. Hier voegde hij echter aan toe dat ook dit geen oplos sing was, omdat zelfs die kleine verho ging voor een hoop leden aanleiding zou zijn de gids op te zeggen. In het jaarverslag van het district Zee land wordt melding gemaakt van de ge varen voor de Vara in verband met het steeds naderbij komen van de kabelte levisie en de satelietenomroep. Het is daarom belangrijk, volgens het jaarver slag. voor de komende jaren een goed beleid uit te stippelen. Het Vara-profiel moet gehandhaafd blijven en zonodig versterkt worden, met de aankoop van films, series en eigen producties zal gramma-makers nog heel wat kunnen leren van het Belgische TV-Touché. Verder werd nog melding gemaakt van de dit jaar gestarte landelijke actie 'Bakkies voor Nicaragua'. Het Vara-dis- tricht Zeeland heeft deze actie op pro vinciaal niveau ook aangepakt. Slijk huis deelde mee dat het resultaat tot nog toe is dat een gebied in Nicaragua zo groot als de provincie Zeeland is voorzien van een draadloze communi catieverbinding. Ter nagedachtenis van het onlangs overleden districtslid P. van Ast werd een minuut stilte in acht genomen. ZIERIKZEE - Bij een aanrijding in de nacht van zaterdag op zondag zijn in Zierikzee vier mensen gewond ge raakt, van wie één ernstig. Het ongeluk gebeurde omstreeks twintig over drie op de kruising Jannewekken-Gracht- weg-Schuurbeque Boeijestraat. Beide betrokken auto's werden geheel ver nield. Bestuurder M. K. uit Brouwershaven wilde komende van de Grachtweg rechtdoor, maar verleende daarbij geen voorrang aan de van rechts komende auto, bestuurd door A. de V. uit Zierik zee. Bestuurder K. en zijn twee passa giers P. S. uit Brouwershaven en M. van de K. uit Zierikzee werden uit de auto geslingerd. Zij werden alle drie overge bracht naar het Rode Kruisziekenhuis In Zierikzee. S. kon dit na behandeling weer verlaten. De V. werd van allen het ernstigste gewond. Ook hij werd opge nomen in het Zierikzeese ziekenhuis. YERSEKE - Met ongeveer driehon derd mensen aan boord heeft de nieu we mosselkotter Cecilia - YE 19 zater dagmiddag zijn eerste officiële proef vaart gemaakt. Het schip kon de passa giers zonder de geringste moeite ber gen. De capaciteit van de Cecilia be draagt 1250 mosseltonnen. Met de proefvaart vond tegelijk de over dracht van het schip plaats. Maaskant Shipyards uit Bruinisse'Stellendam leverde de YE 19 af aan eigenaar J. Bar- be bv uit Yerseke. Onder de genodigden, die in het zonni ge weer de Oosterschelde opgingen, be vonden zich de burgemeesters van Bruinisse en Reimerswaai. vertegen woordigers van het produktschap voor vis en visprodukten. mensen van het ministerie van landbouw en visserij, za kenrelaties van Barbé. familie en ken nissen. Na afloop verzamelden de be langstellenden zich in restaurant Nolet te Yerseke voor een receptie. De Cecilia - YE 19 is 36 meter lang en 7 meter breed. Het casco is vervaardigd in Polen. Maaskant Shipyards is circa taen weken met de afwerking bezig ge weest. De Cecilia dient als vervanging voor het vorige schip van Barbé. de Yer seke 9. Dat schip wordt nu in Bruinisse ingezet. De nieuwe mosselkotter is een dubbelschroever. Twee motoren ver zorgen de aandrijving. Ledig is de diep gang ongeveer één meter. Geladen is de diepgang 50 centimeter meer. Aan boord van het nieuwe schip werken drie mensen. Het schip is voorzien van een aantal zeer moderne technische snuf jes, zoals de computergestuurde auto matische piloot. Volgens Gustaaf Bar bé heeft het schip als eerste ln Neder land een dergelijke voorziening. De zee radar is vrij groot. Op het 12-inch beeld kan duidelijk onderscheid gemaakt worden tussen de verschillende echo's (van bijvoorbeeld bakens). De Cecilia is het tweede schip van Bar bé bv. Flinke schade bij botsing Zierikzee ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag' om streeks kwart voor één zijn twee auto's aanzienlijk beschadigd bij een aanrij ding op de kruising van de Jannewek- ken en de Touwbaan in Zierikzee. Auto mobilist P. K. uit Spijkenisse die over de Touwbaan reed, gaf daar geen voor rang aan A. van G. uit Rotterdam, die ln de nchting van het centrum reed. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Ds A. Kamermans doet 8 mei intrede in Scharendijke SCHARENDIJKE - Kandidaat A. A. R, Kamermans uit Kampen, die onlangs een beroep aannam naar de gerefor meerde kerk in Scharendijke, doet zon dag 8 mei om 14.30 uur zijn intrede. De bevestiging door ds P. Blokland van Zierikzee is 's morgens om 9.30 uur. De diensten worden gehouden in het kerk gebouw aan de Dijkstraat in Scharen dijke. De heer Kamermans werd 7 april 1953 in Vlissingen geboren. Hij bezocht net gymnasium in Goes en studeerde theo logie in Kampen. De vacature in Scha rendijke ontstond in september 1977, toen ds P. Paulus naar Zutphen ging. Kledingbeurs Sluiskil SLUISKIL - In het Gildehuis in Sluiskil wordt zaterdag 23 april opnieuw een kinderkledingbeurs gehouden. De op brengst gaat dit maal naar Scouting Sluiskil. De beurs begint om 9.30 uur en is om 12.00 uur afgelopen. Aquariumvereniging Labeo Tholen bijeen THOLEN - De aquariumvereniging 'La- beo' uit Tholen houdt vanavond, maan dag. een bijeenkomst in Meulvliet in IN PRINS VAN ORANJE IN GOES 'studio' een schuurtje achter een wo ning in Bruinisse. Ook hier werd de hiermee terdege rekening gehouden zendapparatuur, met een waarde van moeten worden. Ook de vrolijke ten dens in de programma's mag in de toe- de uitzending betrapt. Zij hadden als Tholen. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, Wordt een lezing gehouden over het onderwerp 'Zwart wit', geillustreerd met dia's. De lezing werd gemaakt door het district Lim burg van de aquariumvereniging. zo'n 1200 gulden, in beslag genomen en er werd proces-verbaal opgemaakt. IN ZUIDLANDTHEATER IN TERNEUZEN TERNEUZEN - Tegen de tweehonderd belangstellenden hebben zaterdag in het Zuidlandtheater in Terneuzen de Frans-Vlaamse culturele dag bijge woond. 's Morgens was er een academi sche zitting en 's middags stond de cul turele dag in het teken van beeld en muziek. Het doel van deze dag. georga niseerd door de stichting Zeeland- Frans Vlaanderen, was aandacht te vragen en belangstelling te wekken voor Frans-Vlaanderen als deel van de Nederlandse taal- en cultuurgemeen schap. De stichting was. gezien de om standigheden (waaronder het strlende weer en het bezoek van de Franse pre sident Mitterrand aan Noord-Frank rijk die dag), tevreden over de op komst. Tot die Nederlandse taal- en cultuurge meenschap behoort ook de 'westhoek' van Frankrijk waar men de eigen iden titeit probeert te behouden. Het comité Frans-Vlaanderen in Waregem organi seert daarom vrije cursussen Neder lands voor volwassenen, waarvoor veel belangstelling bestaat. De universitei ten van Rijssel hebben Nederlandse fa il gekregen en voor de middel-- Professor dr M. Anselin, hoogleraar bare scholen wordt het opnemen van Nederlands in het studiepakket verge makkelijkt. Burgemeester C. Ockeloen opende de academische zitting met een inleiding, waarin hij de geschiedenis van Terneu zen schet ste, met name de invloed die het graven van het Kanaal van Terneu zen naar Gent op de streek heeft gehad. Hij gaf aan dat Terneuzen altijd een sleutelpositie heeft gehad voor een deel van Vlaanderen. „Eeuwenlang is Ter neuzen de enige verbinding van Vlaan deren met de zee geweest". Ook ging de burgemeester in op hoe overige Neder land - en zelfs Zeeland - tegen Zeeuwsch-Vlaanderen aankijkt. Hij merkte op dat de Zeeuws-Vlaming vaak de indruk heeft minder goed bedeeld te worden als het bijvoorbeeld gaat om voorzieningen. „Het rijk rekent graag met statistieken, maar men vergist zich in de grootte en uitgestrektheid van het gebied". Ook in de relatie met 'Middel burg' meende Ockeloen te bespeuren dat men zich daar niet zo realiseert dat eenderde van alle Zeeuwen in Zeeuwsch-Vlaanderen woont. aan de rijksuniversiteit Gent. hield een lezing met als titel 'Terneuzen en Duinkerke. een parallel?' Behalve dat zowel Duinkerke als Terneuzen aan de uiterste rand van het land en verweg van de beleidscentra ligt vond de pro fessor weinig paralcllen lussen de twee zeehavens. Anselin meende dat de sterke afhanke lijkheid van Duinkerke van olie en ert sen ivoor Umsori sinds 1979 een con stante achteruitgang van de trafieken met zich heeft meegebracht, terwijl de verscheidenheid van de aan- en afge voerde stoffen en produkten in Terneu zen een trage, maar continue stijging van het verkeer heeft veroorzaakt Ook wees de professor op het slechte imago, dat Duinkerke heeft als gevolg van de sociale troebelen, terwijl Terneuzen eerder een rustiger sociaal klimaat ver toont. dat veiligheid biedt aan reder en investeerder. De academische zitting werd muzikaal omlijst door Arie Karreman piano), Ar thur Neele i viooli en Petra Neele celloi. Francis Allacker uit het Franse Bieren over 'De huidige FYans-Vlaem- sche Beweging'. Aan het eind van de academische zitting werd het gezel schap ontvangen door de gemeente Terneuzen. 's Middags was er een optreden van het kamerkoor 'Vocalitas', onder leiding van Arie Karreman en de culturele dag werd besloten met het klankdiaporama 'De Schoonheid van Frans-Vlaande ren'. Tijdens de culturele dag was er in de hal van het Zuidlandtheater een ten toonstelling van platen, kaarten, bro chures en boeken over Frans-Vlaande ren en een expositie van poppen in kle derdracht van Frans-Vlaanderen en het land van Axel. 2 In het Temeuzens Museum aan de Burgemeester Geillstraat is nog tot 30 apni een tentoonstelling te zien over de zeehavens Terneuzen en Duinkerke. Er is documentatie-, foto- en ander mate riaal. waaronder een werkend model van een kraan uit de Terneuzense ha ven De openingstijden zijn maandag van 13.00 tot 17.00 uur. dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 en van 13 00 tot 17 00 uur en zaterdags van 9.30 tot 12.00 uur. GOES - De mensen van de Zonne bloem - een vrijwilligersorganisatie die zich onder meer bezighoudt met ziekenbezoek - waren zaterdag wat te leurgesteld over de opkomst bij de door hen georganiseerde ontspan ningsmiddag voor ouderen in de Prins van Oranje in Goes. Van de verwachte driehonderd bezoekers kwamen onge veer honderdzestig bejaarde zieken en Bestuurscommissie Zeeuws Steunpunt in Middelburg bijeen MIDDELBURG - De bestuurscommis sie van het Zeeuws Steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwassene neducatie komt vanmiddag (maandag) bijeen in het gebouw van het steunpunt aan de Rouaansekaai 43 in Middelburg. Op de agenda staan onder meer de eva luatie van het KASP-project. het eind rapport van het AKU-project, de begro ting '84 en de jaarrekening '82. De bij eenkomst begint vanmiddag om vier uur. Thema-avond van katecheten MIDDELBURG - De Zeeuwse Kateche ten Vereniging hondt een bijeenkomst, die morgen (dinsdag) om half acht 's avonds begint in gebouw De Schakel in Middelburg. Het thema van de bij eenkomst is;''De plaats van de kateche- se in school en gemeente'. Vier deskundigen spreken vanuit hun vakgebied over de aspecten van het godsdienstonderwijs. De sprekers zijn: M. Allewijn, docent aan de Christelijke Pedagogische Academie in Middel burg; W A. Jumelet. docent aan het Middelburgse Deltacollege; M. J. Geu ze. schoolkatecheet aan de openbare la gere school in Borssele en J. van de Put te. katecheet. De bijeenkomst is be doeld voor allen die belangstelling heb ben voor de geloofsvorming van jonge ren. gehandicapten naar de sterrenshow in Goes, die gehouden werd omdat de jaarlijkse dagboottocht om organisa torische redenen niet doorging. De or ganisatie van de middag lag in handen van de Zonnebloemafdeling Goes, in samenwerking.ract de afdeling Borse- le. Volgens de voorzitster van de afdeling Goes, mevrouw S. M. Koster, lag de oor zaak van de geringe opkomst in het feit dat er de laatste tijd te veel evenemen ten voor ouderen gehouden werden. ..Onze doelgroep kan niet al te veel drukte verdragen. Problemen rond het vervoer spelen hierbij ook een rol". Sommige reacties van de bezoekers we zen ook in die richting. Velen van hen waren kortgeleden nog te gast geweest bij de Ouderenontmoetingsdag in Heinkenszand. ..Voor ons was dat een leuke dag, maar een hele dag op je stoel zitten ut zu n warme zaal is wel ver moeiend. Deze middag hadden ze beter op een later tijdstip kunnen houden, dan krijgen onze oude botten wat meer rust", vertelde een bejaarde bezoekster. De zieken en gehandicapten waren gro tendeels afkomstig van verschillende verpleeginrichtingen en verpleegtehui zen in Goes. Ongeveer vijftig vrijwillig sters van de afdeltngen Goes en Borsele zorgden voor de begeleiding, terwyi acht mensen van het Rode Kruis pa raat stonden om op te treden bij on voorziene gebeurtenissen. De goochelaar Hans Kazan opende de show met een aantal trucs, waarbij hij assistentie kreeg van een dame uit het publiek. Bij het optreden van Conny Vink en Herbert Joeks deden zich aan vankelijk wat organisatorische perike len voor. De begeleidende organist Wim Bosch was namelijk niet op komen da gen. Connv Vink loste dat op door een band uit haar auto te halen waardoor ze toch een muzikale begeleiding had. Om de Weense liederen van Herbert Joeks te begeleiden werd op het laatste mo ment een beroep gedaan op de Goese organist C. Hoogesteger, die al in sport- kleding klaarstond om te gaan trim men maar zich toch bereid verklaarde om met zijn orgel naar de feestzaal te komen om de show te redden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25