'Werkloosheid stijgt niet door baanlozenprojecten' Wissel Zeeuws- Vlaanderen FRITS VERVAET, LEIDER PROJECT SAS EN AXEL Koninklijke onderscheiding twee muzikanten Terneuzense harmonie MAANDAG 18 APRIL 1983 AXEL - Frits Vervaet, projectleider van het gezamenlijke baanlozenproject van de gemeenten Axel en Sas van Gent, is niet bang dat de door de gemeenten goedgekeurde vrijwilligersprojecten de werkloosheid nog verder zullen doen stijgen. Deze vrees sprak districtsbestuurder M. L. Strous van de FNV vorige week uit tijdens een vakbondsvergadering in Zuiddorpe. Volgens Vervaet betreft het hier projec ten, die anders niet ter hand zouden worden genomen. Hij verwacht daaren tegen dat de vrijwilligersprojecten voor extra werk zullen zorgen „Het is niet de bedoeling dat we terug gaan naar de oertijd. Voor bepaalde werkzaamhe den, zoals het graafwerk, zal een beroep gedaan worden op bestaande bedrij ven. Dat geldt ook voor transportwerk zaamheden en de levering van materia len". Vervaet wijst er verder op dat de toet singscommissie, die de projecten heeft goedgekeurd, niet over één nacht ijs is gegaan. In de toetsingscommissie heb ben behalve de projectleider ook verte genwoordigers van werknemers, werk- Vakmanshow '83 in Clinge trok 1800 bezoekers CLINGE De Vakmanshow *83 die het afgelopen weekeinde in het ge meenschapscentrum Malpertuus werd gehouden, is volgens de organisatoren een doorslaand succes geworden. De show trok 1800 bezoekers. De organi satoren hadden gerekend op ongeveer duizend en zou met dat aantal al zeer tevreden zijn geweest. Het ziet er wel naar uit dat het volgend jaar weer een dergelijke beurs gehouden wordt. In welke vorm is nog niet bekend. De vakmanshow was een initiatief van zes Cllngse ondernemers, die het pu bliek met dit evenement een kijkje achter de schermen wilden gunnen. Er was onder meer te zien hoe een bakker zijn brood bakt, men kon een slager aan het werk zien en verder waren er een fïetsenhandel, een elektromotoren en wikkelhandel. een frituurbedrijf en een schildersbedrijf. Kledingbeurs Sluiskil SLUISKIL - In het Gildehuis in Sluiskil wordt zaterdag 23 april opnieuw een kinderkledingbeurs gehouden. De op brengst gaat dit maal naar Scouting Sluiskil. De beurs begint om 9.30 uur en is om 12.00 uur afgelopen. Standen huisleage Sasse bowlingbond SAS VAN GENT - Met nog een periode te spelen is het woensdag-team Azijn halzen van bowlingbond Sas van Gent niet meer in te halen door de concur rentie. Wie zijn tegenstander wordt in de finale zal pas aan het eind van de laatste periode bekend zijn. Die laatste periode is donderdag. Standen na 5 periodes: Woensdag teams: 1 Azijnhalzen. 2 De Mosselbank, 3 Pinknokkers. Woensdag heren: 1 Th. Neve, 2 V. Neve, 3 W de Coene, 4 U. [Verslijpe, 5 K. de Roo. Woensdag da mes: 1 E. Ranschaert, 2 E. Neve, 3 Th. Neve, 4 C. Lauret. 5 M Notschaele. Don derdag teams: 1 The Throwers, 2 Speel vogels. 3 Treffers. Donderdag heren: 1 W. Lammens. 2 R Lammens, 3 J. de Leux, 4 F. Roeb. 5 C. de Caluwe. Don derdag dames: 1 S. Lammens, 2 E. de Leux, 3 M. de Clerck, 4 L. de Block, 5 M. Dijsselinck. Openbare vergadering fractie D en T NIEUWVLIET Dinsdag houden het bestuur en de fraktie van D en T hun maandelijkse openbare vergadering om de gemeenteraadsagenda van 21 april te bespreken. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Stadsherberg te Nieuwvliet en begint om 20.00 uur. Na afloop van de agenda-bespreking is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Vredesplatform betreurt houding b en w Terneuzen TERNEUZEN - Het Vredesplatform Zeeuwsch-Vlaanderen betreurt het dat het college van b en w van Terneu zen niet is ingegaan op het voorstel van het raadslid voor Links Perspectief Terneuzen Ardengo Persijn om deel te nemen aan de conferentie tussen de vredesbeweging en de gemeentebestu ren in juni van dit jaar. Het vredesplatform heeft vooral moeite met de argumenten van burgemeester C. Ockeloen. In een brief aan het dage lijks bestuur van Terneuzen zegt het vredesplatform te hopen dat er ooit een dag komt waarop het college in zal zien dat de problematiek rond de kernwa pens wel degelijk een zaak is waar zij zich als verantwoordelijke bestuurder zorgen om moeten maken en conferen ties bij te wonen als die van 9 juni. Het vredesplatform heeft bovendien in een brief aan de gemeenteraadsleden van Hulst, Hontenisse, Axel, Oostburg, Sas van Gent, Sluis en Aardenburg ge vraagd de discussie over dit onderwerp in de gemeenteraadsvergaderingen te voeren en een voorstel in te dienen, waarmee de uitnodiging van de initia tiefnemers van de conferentie wordt ge steund. Het doel van de conferentie is het nader bezien van de rol en de taak van de ge meentebesturen bij plaatsing of trans port van kernwapens. De vraag waar het om draait is: hoe ver gaat de zeggen schap over het eigen grondgebied. De conferentie is een initiatief van zeven Nederlandse burgemeesters. Vijftig ge meenten hebben zich voor de conferen tie reeds aangemeld. letjes bij de kerk in Zuiddorpe worden onder handen genomen. Frits Vervaet uit Sas van Gent is sinds 1 april actief als projectleider van het baanlozenproject van de gemeenten Axel en Sas van Gent. Als vrijwilliger was Vervaet nauw betrokken bij de op zet van het project, Vorig jaar augustus werd hij door de gemeente benaderd met de vraag een plan voor haanlozen uit te werken. De doelgroep, waar het intergemeentelijk project zich op richt, omvat zo'n 700 personen, waarvan on geveer de helft jongeren zijn van 20 jaar. Bij het opstellen van het plan had Ver vaet enkele belangrijke doelstelling voor ogen. „Het proj eet heeft tot doel de haanlozen uit hun isolement te halen. Verder wordt veel aandacht besteed aan zinvolle vrijetijdsbesteding. Tot slot proberen we bij de haanlozen be langstelling op te wekken voor de ar beidsmarkt". Vervaet aangemeld, urn wat voor pro jecten het precies gaat, wil de project leider op dit moment nog met zeggen. „De meeste projecten zijn nog in een heel pril stadium", is het enige dat hij wil loslaten. Frits Vervaet heeft in het verleden, als vrijwilliger van de provinciale stuur groep werkloosheid, verschillende van dergelijke initiatieven begaleid. Het is hem duidelijk opgevallen dat werklo zen het opzetten van een eigen bedrijfje vaak onderschatten. „Men denkt te licht over geldkwesties". Mensen roe pen meestal te laat hulp in. „Het is dan een kwestie van pompen of verzuipen. Ja, dan kun je niet veel meer doen. Van daal- dat ik de mensen op het hart wil drukken: bezint eer ge begint". Cursussen Frits Vervaet gevers, de ministeries van economische en sociale zaken en de gemeenten Axel en Sas van Gent zitting. Tot de goedge keurde projecten behoren onder andere de bestrating van het kerkplein te Phi lippine en het opknappen van de wa genschuur bij het Axelse streekmu seum 'Het land van Axel'. Ook het oude klooster te Sas van Gent en de kapel- In de praktijk komt dat neer op cursus sen en vrijwilligersprojecten. Deze week starten vier cursussen in Sas van Gent en Axel: twee taalcursussen. En gels en Frans, eerste hulp en pech on derweg, deze laatste in nauwe samen werking met de ANWB. Per cursus heb ben zich gemiddeld vijftien a twintig mensen opgegeven. De belangstelling valt Frits Vervaet mee. Werklozen, die een alternatief werkge legenheidsproject willen starten, wor den ook geholpen. Er heeft zich inmid dels een aantal mensen met ideêen bii Drie gewonden bij botsing IJzendijke IJZENDIJKE - Bij een aanrijding tus sen twee personenauto's op de krui sing Parkzicht in IJzendijke raakten zondagavond omstreeks 19.00 uur drie personen gewond. De 24-jarige A. de M. uit Gent liep lichte verwondingen op. De 64-jarige H. G. van W. uit Dongen werd met rugklachten overgebracht naar het Oostburgse ziekenhuis. Zijn echtgenote werd eveneens naar het Oostburgse ziekenhuis gebracht maar kon dat na behandeling weer verlaten. Beide auto's werden geheel vernield. Het ongeluk ontstond toen bestuurder De M. komende vanuit de Turkeijeweg op de kruising geen voorrang verleende aan de uit richting Schoondijke komen de auto bestuurd door Van W. Beide auto's belandden door de botsing op een vluchtheuvel. De heerA. C. de Doelder feliciteert zijn collega A. van Meurs rechts op de foto) vlak voordat burgemeester C Ockeloen Van Meurs de medaille opspeldt. A. C. DE DOELDER EN A. MEURS GEHULDIGD Een van de zes dubbelspannen. De stoet van paarden en wagens vormt een nostalgisch gezi HEIKANT - De vereniging Zeeuws-Vlaamse aanspan ning 'In de Triem'n' was zondag voor een gezelligheids- rit op pad. De rondrit van zo'n vijfentwintig kilometer met paard en wagen voerde langs de Oost-Zeeuws- Vlaamse dreven. In de stoet bevonden zich onder meer zes dubbelspannen en verder authentieke koetsen en wagens als een 'Spider', 'Phatom' en enkele 'Landin- spanningen'. De vereniging van liefhebbers van aangespannen rijden maken zo'n zes keer per jaar een rit voor de gezelligheid. Dan wordt een zo pitoresk mogelijke omgeving uitge zocht om in rond te toeren. De stoet met paarden en rijtuigen vertrok om elf uur bij de familie Martens (één van de leden) in Heikant. Om twee uur 's middags was er een ontvangst in Koewacht door de winkeliersvereni ging Daar kregen de deelnemers aan de rit een drankje aangeboden. De 'sherrystop' heet dat in de kringen van 'In de Triem'n'. Ter afsluiting werd bij de familie Martens in Heikant erwtensoep gegeten. De Zeeuws-Vlaamse club is ook in vol ornaat present op de Geuzenfeesten in Biervliet en tweede pinksterdag op een paardenevenement in Axel. Dan wordt een show met antieke rijtuigen gehouden. TERNEUZEN - Twee muzikanten van de harmonie 'De Vliegende Hollander' uit Terneuzen zijn zaterdagmiddag on derscheiden met de eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde tijdens de vie ring van het jubileumfeest van de har monie. Burgemeester C. Ockeloen speldde bij de heren A. C. de Doelder en A. van Meurs uit Terneuzen de bij de onderscheiding behorende versierse len op. De heer De Doelder is al sinds 1923 - dus zestig jaar - lid van De Vliegende Hol lander en de heer Van Meurs zit sinds 1926 in de muziek, hoewel niet al die tijd bij de Terneuzense harmonie. Het was een feest in de kantine van het Zelden- rustcollege in Terneuzen. Ter gelegen heid van het negentigjarig bestaan van De Vliegende Hollander, die in 1983 is opgericht als De Vereenigde Werklie den, hield het bestuur een receptie. Burgemeester Ockeloen van Terneu zen ging in zijn toespraak tot de gehul- digden en de jubilerende harmonie in op de geschiedenis van het culturele le ven. Hij wees erop dat veelsectoren van het culturele leven zijn verdwenen on der druk van de komst van de televisie en de radio. Hij prees de mensen, die de Werklozen kunnen in sporthal Oostburg OOSTBURG In het kader van het Werklozenprojekt Oostburg, Aarden burg en Sluis is er een regeling getrof fen met de leiding van sporthal 'De Veerhoek' te Oostburg. Elke dinsdag middag tussen 13.30 en 15.00 uur kun nen mensen zonder baan gebruik ma ken van de diverse mogelijkheden die de sporthal biedt. Zware schade bij ongeval Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - Bij een botsing op de kruising van de Woestijnestraat met de Statenboomweg bij Nieuw-Na men zijn twee auto's zondagmiddag omstreeks drie uur zeer zwaar bescha digd. Beide voertuigen moesten weg gesleept worden. Het ongeluk gebeurde toen J. V. uit Roosendaal, die voor de kruising op de Statenboomweg stond te wachten, plotseling optrok op het moment dat de automobilist N. R. uit Bergen, die over de Woestijnestraat reed, op de kruising arriveerde. harmonie door die moeilijke tijd heen hebben weten te slepen. De burgemees ter sprak zijn dank uit 'voor negentig jaardienen van de gemeenschap'. „In de twee muzikanten eren we niet alleen hun eigen prestatie, maar mede die van Activiteiten in 't Trefpunt Axel AXEL - In het bejaardendienstencen trum 't Trefpunt in Axel wordt woens dagavond een toneelavond gehouden. Voor de pauze treedt de toneelgroep 'Spuie' voor het voetlicht met het blij spel 'Mijnheer logeert bij zijn vrouw'. Na de pauze brengt het amateurgezel schap van 't Trefpunt' het stuk 'De nar cose voor de De toneeluitvoering be gint om 19.30 uur. Woensdag 27 april wordt een diner ge geven ter afsluiting van de winteractivi teiten. De heer Berrevoets uit Goes zal dan optreden als conferencier. Deze bij eenkomst begint om 18.00 uur. Rommelmarkten in Hulst en Koewacht werden druk bezocht HULST/KOEWACHT Het OJC (Open Jongeren Centrum) Hulst hield zaterdag een geslasagde rommel markt op de Grote Markt in Hulst. Tijdens de voorbije weken hadden de leden van het OJC een grote hoeveel heid oude spulletjes bij elkar gebracht en zaterdag wist men daar een groot gedeelte van aan de man te brengen. Tijdens een veiling gingen artikelen en waardevolle spullen uit grootmoeders- tijd onder de hamer. Omstreeks vijf uur in de namiddag werd een punt gezet achter de verkoop activiteiten. Toen bleek de opbrengst ongeveer duizend gulden te zijn. De opbrengst komt geheel ten goede aan de inrichting van de OJC-ruimte in het Hulster Houtenkwartier. Ook de rommel- en antiekmarkt in Koewacht, een organisatie van de mu ziekvereniging EMM (Eendracht Maakt machty) genoot zaterdag een grote publieke belangstelling. Rond het middaguur was er een ver koop bij opbod van antieke spullen. Voor sommige artikelen bestond zo veel belangstelling dat de prijzen in de hoogte schoten. Na afloop van de rom melmarkt sprak het bestuur van EMM uit Koewacht van een succes. De op brengst van de rommel- en antiek- jnarkt'komt geheel ten goede aan het uniformen- en instrumentenfonds van de muziekvereniging. de vereniging", zei hij. Ook de echtge notes van de onderscheiden muzikan ten werden in de hulde betrokken. Alle onderdelen van De Vliegende Hol lander gaven, onder leiding van P. Eek man een kort optreden, 's Avonds was een feestelijke bijeenkomst, eveneens in het Zeldenrustcollege. Het dansor- kest Roots zorgde voor de muziek en voor de jeugdige leden was er een spel- lenhoek ingericht. Kop-staartbotsing kruising in Sluis SLUIS - Bij een kop-staartbotsing op de kruising Nieuwstraat-Ridderstraat in Sluis, zondagmiddag omstreeks kwart over vier. zijn drie personenau to's behoorlijk beschadigd. Bestuurder A. van L. uit Maldegem stopte met zijn auto op de kruising. Bestuurder P. G. van M. uit Beemem (Bzag dit te laat en reed met zijn auto tegen de achterzijde van het voertuig reed achterop Van L De daarop komende bestuurder L. P. M. H. uit Evergem (B) zag dit eveneens te laat en en botste tegen de achterkant Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Schrijfavonden Amnesty SCHOONDIJKE De werkgroep Wes- t-Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty International houdt dinsdag en woens dag weer schrijfavonden. Dinsdag is het in de bejaardensoos aan de Rose- marijnstraat in IJzendijke en ten huize van mevrouw D. Kramer, Zegveld straat 5 in Zuidzande. Woensdag is er een schrijfavond ten huize van me vrouw A. Ruygrok aan de J. F. de Millianostraat 57 in Breskens. Alle bijeenkomsten duren van 19.00 tot 21.00 uur. Er kan worden geschreven voor gevangenen in Pakistan, Polen en Kenia. Bromfietser gewond ongeval Terneuzen TERNEUZEN - Bij een botsing op de kruising van de Leeuwenlaan met de Koninginnelaan in Terneuzen is zon dagmiddag rond drie uur de bromfiet ser W. van U. uit Terneuzen gewond ge raakt. Hij is met een gebroken rib opge nomen in het ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde toen de automo bilist J. H. uit Sas van Gent, die over de Koninginnelaan reed, rechtsaf Leeu wenlaan inreed. Daarbij kwam hij in botsing met de bromfietser, die even eens over de Koninginnelaan reed en rechtdoor wilde. BRESKENS - Met het hijsen van de clubvlag opende wet houder J. Vergouwe zaterdag de nieuwe steiger aan De Veste te Breskens van de model bouwvereniging Oostburg. Even tevoren was Vergouwe van een nabijgelegen camping afgehaald met een rubberboot, die getrokken werd door een modelbouwsleepboot. De steiger ls tot stand gekomen met materialen die deels door de gemeente Oostburg en deels door de Oostburgse modelbouwvereniging werden bekos tigd. Na het officiële gedeelte werd een demonstratie gegeven met circa veertig bouwmodellen. Zo werd een zeilwed strijd en een wedstrijd voor raceboten gehouden. Medewerking werd verleend door de modelbootvereniging Walche- Van de nieuwe steiger zal voornamelijk op zondag gebruik worden gemaakt Wethouder Veroouwe beproeft een van de modelboten. Bedroefd, maar dankbaar omdat we hem zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede dat. voorzien van de H. Sacramenten der zieken, van ons is heengegaan onze lieve vader, schoon vader, groot- en overgrootvader, broer, schoon broer, oom en neef THEOPHILUS HAEMERS weduwnaar van Clementina M. de Smet in de gezegende ouderdom van 90 jaar. Waterlandkerkje: Istella Haemers Ronald en Tilly Jenneke, Jan-Martijn Breskens: Julién Haemers M. Haemers-De Martelaere Monique en Kees Peter St.-Kruis: Hilair Haemers M. Haemers-van Risseghem Ingrid en Paul De Backer Steven Marion Dewilde -Haemers Maikel Familie Haemers Familie De Smet 4508 PN Waterlandkerkje, 15 april 1983 Wildeweg 1 De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op dinsdag 19 april om 10.00 uur in de Parochiekerk van St.-Niklaas te Water land-Oudeman. Gebedsdienst maandag om 19.00 uur in de kerk te Waterland-Oudeman. Zij. die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20