Breskens in de met de ylam naar titel Wedstrijd ongelegen Zeeuws elftal voor zaterdagclubs Kampioenschap voor Hulster volleyballers Mytilus overwint de zenuwen op tijd: 3-2 winst op EWC Robbie de Muijnck: tweede klas lijkt me een belevenis PZC/ sportkrant EGBERT AUDENAERD: WE HADDEN EEN FATSOENLIJK AFSCHEID IN GEDACHTEN... DEGRADANT RU NA RUST WEGGEVAAGD: 6-0 OOSTKAPELLE-TRAINER: ROOFBOUW OP SPELERS MAANDAG 18 APRIL 1983 16 BRESKENS - Terwijl een rijkelijke champagnevloed het Breskens-veld bijna omtoverde in een schuimende zee staat Ria-aanvoerder Egbert Audenaerd be teuterd naar het feestgebruis te kijken. Vreugde en droevenis op luttele meters van elkaar. „Vorig jaar hebben we zelf een kampioenschap meegemaakt. Als je dat bedenkt, dan doet dit echt wel even pijn", zegt Audenaerd, terwijl zijn jaloerse blik naar de dansende menigte is gericht De degradatie van Ria kwam overigens niet als een verrassing. „De laatste weken hing er bij ons al een sfeer van berusting". De kleedkamer van Breskens wordt lut tele minuten later omgetoverd tot een ware feestzaal. Flessen vol champagne, voor de wedstrijd stiekem naar binnen gesmokkeld, komen nu met veel bra voure tevoorschijn en spuiten meer vocht, dan de inmiddels open gedraai de douches. Robbie de Muijnck. met op zijn hoofd een wollen muts in clubkleu ren. krijgt in een belendend vertrek even de gelegenheid het woord te voe ren: ,We waren in het begin van de wed strijd te bang. We hadden van tevoren afgesproken, dat we zo mooi mogelijk zouden voetballen, maar je kan kan wel zoveel afspreken. Ikzelf was ook erg ge; spannen". De 22-jarige De Muijnck werd zondag voor de tweede keer in de zes jaar dat hij in het eerste van Bres kens speelt, kampioen. „Tja. de tweede klas. Het is moeilijk te voorspellen. maar voor de ploeg lijkt het me in ieder geval een belevenis". De kleine middenvelder van Breskens werd dit seizoen in het Zeeuws elftal gekozen. „Terwijl ik in de tweede helft van het seizoen toch niet zo best ge speeld heb. In het begin wel ja. maar de winterstop duurde te lang. Ik had niet verwacht, dat ik er bij zou zijn, maar na de selectiewedstrijd hier in Bres-, kens begon ik er over te denken. Toen ging het namelijk wel lekker". Weggespeeld Tegen Ria kreeg De Muijnck na rust eveneens ruimte om zich uit te leven. „In zo'n kampioenswedstrijd sta je toch onder druk, maar na het tweede en der de doelpunt konden we gemakkelijk uitlopen. Achteraf is die 6-0 wel te recht". Egbert Audenaerd: „We hadden een fatsoenlijk afscheid in gedachten, vooral na de eerste helft, maar daarna werden we toch weggespeeld. Het hing bij ons als los zand aan elkaar". Een jaar lang is Ria gewogen in de der de klas. maar na een goede start werd de ploeg halverwege het seizoen eigen lijk al te ücht bevonden Tegen Bres kens leed de formatie uit Westdorpe de elfde achtereenvolgende nederlaag. ..We hebben met veel blessures en schorsingen te maken gehad. Nee. dat is geen excuus, maar het heeft het er wel moeilijker op gemaakt. We hebben te Vreugde bij Robbie de Muijnck na het behalen van de titel weinig achter de hand. Vorig jaar wer den we met elf man kampioen. Nu moesten we vaak uit het tweede putten en dat team speelt onderaan in de twee de klas van de afdeling. Dat verschil is te groot. Het zal afhangen van de ont wikkelingen. maar ik denk dat we het volgend jaar weer moeilijk krijgen. Van daag merk je trouwens nog eens hoe dicht vreugde en teleurstelling bij el kaar liggen". Breskens-aavoerder Jan de Lobel wrijft Piet de Winde vriendschappelijk over de bol, direct na ajloop van het duel tegen Ria. BRESKENS - Met een halfvolle fles champagne in zijn handen zat Piet de Winde na afloop van Breskens-Ria stil na te genieten van het succes. Via een alles zeggende 6-0-overwinning op degradant Ria greep Breskens zondagmiddag in de titel in de derde klas van het zondagvoetbal. De bekroning van een constant seizoen. „We hebben eigenlijk voortdurend bovenin meegedraaid. Voor deze wedstrijd twijfelde ik eigenlijk al niet meer", verklaarde de Breskens-oefenmeester. Voor de wedstrijd vertoonde Piet de Winde desondanks de spanning van een middelbare scholier, die vlak voor het eindexamen staat. Die nervositeit had zich ook meester van zijn ploeg ge maakt. „Het liep erg stroef, maar daar na kwam toch de vlam In de pijp", stel de De Winde tevreden vast. „Dat is dit seizoen een van onze sterke kanten ook geweest. We konden altijd scoren en ook uit zwakke wedstrijden punten ha len". Dat uitte zich in de eerste helft van de ontmoeting met Ria al gedeeltelijk. Breskens had veel moeite in de opbouw en kwam nauwelijks aan goed aanvals- spel toe. Tien minuten voor rust scoor de Mllco van der Hooft met het hoofd toch 1-0 na een prima vrije trap van Robbie de Muijnck. Dat was de enige mogelijkheid, die Breskens voor rust kreeg. Voor de rest was het aantal fou tieve passes net zo talrijk als de papiers nippers en wc-rollen, die het doelgebied van Ria-keeper Hennie de Guchteneire al na vijf minuten in een sneeuwland schap hadden omgetoverd. Platwalsen Het tweede - verlossende - doelpunt viel pas halverwege de tweede helft. Een ver schot van Robbie de Muijnck verdween via een Ria-verdediger in het doel. Daarmee was gelijk het sein gegeven voor de Breskens-stormloop. De druk was van de ketel en Ria werd in de resterende twintig minuten plat gewalst. Milco van der Hooft zorgde even later voor 3-0 en tien minuten voor tijd scoorde Bram van de Broecke met een sublieme lob over zo'n 35 me ter 4-0. nadat Henny de Guchteneire ver uit zijn doel redding had moeten brengen. Even later kon Jan de Lobel er simpel 5-0 van maken na goed voor bereidend werk van Willem van de Broecke. die in het veld gekomen was voor Adrie Kodde. Diezelfde Van de Broecke zorgde uiteindclij voor 6-0. Milco van der Hooft en Willy de Jaeger (de beste man van het veld) misten vlak voor tijd nog ideale mogelijkhe den om de score te vergroten. „Het is zoals ik daarnet al zei. je moet ook uit zwakkere wedstrijden punten pakken om kampioen te worden. Dat hebben we gedaan. Voor de winter speelden we trouwens mooier, dan er na. Na de winterstop hebben we veel punten op mentaliteit moeten pakken We zijn daarom als collectief kampioen geworden Nee. ik wil geen namen noe men van spelers, die uitgeblonken heb ben. Iedereen is bereid geweest zich voor het team op te offeren stelde Piet de Winde nog. „Volgend jaar? Ik weet niet wat het dan wordt. Het hangt er ook een beetje vanaf of de ploeg hij elkaar blijft. Het ziet er naar uit, dat we bij elkaar blij ven. We zouden verder nog wel een ge routineerde speler kunnen gebruiken. Er is sprake van dat Rudi Snauwaert terug naar Breskens komt. We zouden hem goed kunnen gebruiken". VLISSINGEN - De Zeeuwse teams in de nationale volleybalcompetitie schreven zaterdag geschiedenis. De heren van Morres Hulst promoveerden via het kampioenschap 3F naar de tweede divisie en de dames uit Hulst staan aan de poort van de eerste divisie. Ook in het zwartboek werd een bladzijde beschreven, want door een 3-2 nederlaag bij Blauw Wit degradeer de EWC naar het district Zeeland. Marathon verloor de uitwedstrijd van Soetelieve met 3-0. Niet langer dan één set heeft Morres concurrent WC de illusie gegund dat de Hulsterse formatie zaterdag een te kloppen ploeg zou zijn. Toen de eerste set via 15-13 naar de thuis club gegaan was, moesten de Bra banders echter gelaten ezien hoe Morres dit keer wel toesloeg en pro motie plus kampioenschap greep. Vooral aanvallend had de Zeeuwse ploeg in de anderhalf uur durende wedstrijd veel meer in huis dan WC, terwijl de stop nagenoeg foutloos was, m tegenstelling tot die van de Vughtse ploeg Daardoor ook kwam de set up bij Morres beter aan het net en gaven de Hulsterse aanvallers re gelmatig het WC-blok het nakijken. In de eerste set kreeg de volle tribu ne. opgeluisterd door een gelegen heids-huisorkest. nog de meeste strijd te zien. Morres liep enkele pun ten uit. maar nonchalance bracht WC toch langszij en zelfs voorbij de thuisclub (11-12). In de finale bleek Morres echter op tijd zichzelf, zodat het via 15-13 1-0 werd. In de tweede set was het alles Morres wat de klok sloeg. Keer op keer kreeg de WC- verdediging het nakijken en de 15-4 zege kwam dan ook niet als een ver rassing. Die 2-0 voorsprong maakte Morres meteen kampioen. De derde set ontsierde de wedstrijd wat door dat de hoofdscheidsrechter weigerde het intussen door zweet en dweilen spekglad geworden veld te verruilen voor het aangrenzende speelveld. WC bleek in dit glijballet iets stand vastiger en kwam via 10-15 tot 2-1 terug. Toen er daarna wel van veld geruild werd, stond Morres verder geen grappen meer toe en via 15-7 werd de 3-1 eindstand bereikt. Mor res had zich ook in de laatste compe titiewedstrijd de sterkste getoond en mag zich volgend seizoen gaan me ten met de ploegen uit de tweede di visie C Voor de dames van Morres krijgt het seizoen 1982/1983 nog een staartje. Dankzij de resultaten van de afgelo pen weken betekende de gemakke lijke 3-0 overwinning op het bezoe kende Sarto 2 tenslotte een gedeelde eerste plaats in 2C. zodat een beslis singswedstrijd tegen Artemis/Ra pid komende zaterdag moet uitma ken wie zich kampioen mag noemen. Ongetwijfeld gaat de Morres-af- vaardiging vol goede moed aan die wedstrijd beginnen, want eindelijk kon trainer Everaert weer tevreden zijn over de spelverzorging van zijn dames. „Technisch was het weer pri ma verzorgd vanmiddag. Iedereen speelde weer optimaal geoncen- treerd. Dit was weer het oude Mor res". De setstanden: 15-6,15-9 en 15-5. Voor EWC viel definitief het doek. De laatste paar jaren zakte de eens zo roenruchte ploeg steeds verder weg. vorig jaar degradeerde het team zelfs, maar bezorgde het kampioen schap van de reserves een verlenging van de verblijfsvergunning op natio naal niveau. Dit keer is er waar schijnlijk geen pardon. „We hebben de competitie halverwege het sei zoen uit handen gegeven", aldus ge- legenheidscoach Harry Mooibroek. „We hadden een sterke start en in het slot van de competitie pakten we ook weer regelmatig ons puntje mee. Maar halverwege ging de ene zes- puntenwedstrijd na de andere verlo ren". EWC gaf zich overigens niet zo maar gewonnen. De eerste sets wa ren zaterdag voor thuisclub Blauw Wit. dat aan een overwinning vol doende had om in 3F te blijven, maar toen in de derde set Mooibroek zelf mee ging spelen bij EWC bracht dat zoveel rust, dat de Vlissingers over tuigend op 2-2 kwamen. Vooral ver dedigend werden er bergen werk ver zet. In de beslissende set wisselden de teams van veld bij een 7-8 voor sprong voor EWChe t werd nog 11-1, maar toen lachte het fortuin Blauw Wit wat meer toe dan EWC, zodat de strijd bij 15-12 gestreden was. De eni ge hoop die de Vlissingers nu nog mo gen koesteren is dat er een team uit een van de competities teruggetrok ken wordt of dat De Sterre toch van promotie zou afzien, maar die moge lijkheid lijkt erg klein. In Den Bosch hoefde het voor Mara thon kennelijk allemaal niet meer zo nodig. Vorige week was de beslissing al gevallen, deze wedstrijd tegen Soe- telive was niet meer dan een formali teit. Via 15-6, 15-4 en 15-11 won de thuisclub. De heren van Morres Hulst, die de titel grepen in de derde divisie VLISSINGEN - Mytilus 1 mag zich sinds zaterdag kampioen van dc dame- spromotieklas van het volleybaldistrict Zeeland noemen. In Vlissingen overwonnen de Goese dames hun zenuwen en concurrent EWC 1 (2-3), waardoor zij volgend seizoen nationaal volleybal mogen spelen. Morres 2 belandde na nederlagen tegen IJVC en Dynamo'70 nog wat vaster op de onderste plaats in de herencompetitie. Mytilus 1 bleef met 3-1 de baas over een zwak opererend Scheldesport. Zenuwen hebben de beslissende competitiewedstrijd tussen EWC 1 en Mytilus 1 van de eerste tot de laat ste minuut beheerst. Zenuwen leg den de Mytilusploeg in de eerste set volledig lam, zenuwen zorgden er voor dat tenslotte niet de beste, maar de gelukkigste zich winnaar en dus kampioen van Zeeland mocht noe men. In de eerste set leek EWC van die zenuwen het minst last te heb ben. Vanuit een diepe service werd het Goese bastion bestookt, dat al snel verschillende bressen vertoon de. 15-6 was het verbluffende resul taat van die openingsset. Even ver bluffend was overigens het vervolg, want via 4-15 trok Mytilus de stand weer in evenwicht. En de Goese da mes bleven doorgaan, maar vanaf 6-9 in de derde set bleken de zenuwen onverwacht toch weer sterker dan de Goese dames en een wilskrachtig EWC profiteerde daarvan dank baar: 15-11. Na 8-4 voor EWC in de vierde set dacht iedereen dat de strijd gestreden was. Door werklust en het teruggekeerde zelfvertrouwen pakte Mytilus toch verrassend de winst. In de beslissende set lag het initiatief steeds bij Mytilus. maar EWC wenste zich pas op het aller laatst bij de dreigende nederlaag neer te leggen. 14-14 werd het zelfs nog, maar toen was het ook ineens gebeurd. Via een wat gelukkiguitval- lende beslissing van de scheidsrech ter werd het 15-17 en zegevierde Myti lus met 3-2. Bij de dames won Even Kijken thuis van Voorwaarts met 3-2, boekte Sc Morres verrassend winst bij Athana- tos 1-3) en versloeg Morres 2 de Myti- lus-reserves met 3-0. Bij de heren was er een onverwachte nederlaag van Even Kijken tegen het bezoekende Verdegem. Enkele we ken achtereen presteerde Even Kij ken goed, maar vorige week en zater dag was het helemaal mis van de Zuidzandse ploeg. „We spelen op dit moment erg onzeker", vertelde Arjen Leijten na afloop. „De ploeg mist zelf vertrouwen, wat vooral in een vol strekt falende aanval duidelijk werd. De meeste ballen verdwenen buiten de lijnen, in het net of in het blok. „Het zelfvertrouwen van Even Kij ken werd al niet groter door de afwe zigheid van Adrie de Feijter en Hans Herman, waardoor twee spelers van het tweede de selectie zaterdag com pleteerden. Toen de thuisaanval overschakelde op plaatsballen kwam er even wat meer succes, maar het was tenslotte toch Verdegem dat zegevierde. Mytilus versloeg in eigen huis een zwak optredend Scheldesport met 3- 1 De Terneuzenaren maakten vooral veel stopfouten, waardoor er van ef- fektief aanvallen doorgaans niet veel kwam. Het Goese blok was dan ook heer en meester. EWC 2 reserveerde zo goed als zeker de tweede plaats op de ranglijst door een 3-0 overwinning op Athanatos. VLISSINGEN - Voor dc voetbalverenigingen Oostkapelle. Hoek en Arncmuiden komt dc wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Belgie, donderdagavond aan staande in Axel. wel op een bijzonder ongelegen moment. Deze clubs, die belang rijke „leveranciers" zijn voor het provinciale team, moeten namelijk twee dagen later «zaterdag aanstaande) al weer aantreden voor uiterst belangrijke competi tiewedstrijden. Oostkapelle en Arncmuiden zijn immers nog altijd in de slag voor een promolieplaats naar de eerste klas. En Hoek wacht zaterdag op eigen veld het toptreffen tegen Serooskerke. De winnaar van die krachtmeting zal vrijwel zeker naar de tweede klas promoveren. Zoals bekend levert Oostkapelle twee basisspelers voor het Zeeuws elftal: aanvaller Gerard Schipper en vleugel- De kampioensploeg van Breskens. verdediger Eugéne Fagg Trainer Jan Meulmeester van Oostkapelle stelt vast: „Het betekent in feite dat er roof bouw op die jongens wordt gepleegd. Dinsdagavond moeten we met Oostka pelle een inhaalwedstrijd spelen tegen Oranje Wit Donderdagavond komen Gerard Schipper en Eugene Fagg in ac tie met het Zeeuws elftal en als klap op de vuurpijl moeten we dan zaterdag de wellicht beslissende wedstrijd by Alte- na spelen om een kans op promotie. Dat zijn dus drie zware wedstrijden in vijf dagen. Zelfs yoor beroepsvoetballers is dat een beetje te veel van het goede". Oostkapelle heeft dan ook officieel bij de technische commissie van de afde ling Zeeland gevraagd om Gerard Schipper en Eugene Fagg donderdag in Axel tegen de Belgen maar een halve wedstrijd in actie te laten komen. Coach Jo de Waal van het Zeeuws elf tal heeft in ieder geval wel begrip voor de problemen van Oostkapelle: „Aan dc ene kant wil ik natuurlijk tegen Bel gië de sterkst mogelijke formatie in het veld brengen, maar aan de andere kant moet ik ook de belangen van het Zeeuws voetbal in hel oog houden. En dat Zeeuws voetbal is er natuurlijk mee gediend als Oostkapelle alle kans krijgt om te vechten Voor een promo tieplaats naar de eerste klas". Met an dere woorden: coach De Waal heeft er wel vrede mee als hij Schipper en Fagg maar één speelhelft iji de wedstrijd kan brengen. Trainer Jan Dooms van Hoek zal na tuurlijk alles op alles zetten om in de thuiswedstrijd tegen Serooskerke de promotie naar de tweede klas veilig te stellen. Maar hij zal zyn spelverdeler Frans van der Pijl en verdediger Jan Hamelink toch niets in de weg leggen als zij tegen de Belgen de hele wedstrijd van het Zeeuws elftal willen meespelen Jan Doorns „Ik heb vroeger zelf ook een keer of vijf in het Zeeuws elftal ge speeld en ik weet hoe belangrijk dat in je voetballoopbaan kan zijn. Nooit zal ik bijvoorbeeld vergeten, dat ik doel man Jan van Beveren, toen nog keeper van Sparta, een keer passeerde, toen ik als spits in het Zeeuws elftal speelde. Bovendien acht ik de voordelen groter dan de nadelen. In een Zeeuws elftal, dat tegen een klasseteam als België speelt, leer je zoveel, dat je nooit ver stek mag laten gaan. Van mij mogen Van der Pijl en Hamelink dan ook de hele wedstrijd meespelen". Overigens is het meespelen van de weer gebles seerde Van der Pyl nog uiterst twijfel achtig. Arnemuiden heeft ook grote belangen bij het verloop van de competitie. Deze club is in het Zeeuws elftal met drie spelers (Jaap Meerman, Klaas van Bel- zen en Wim Geelhoed) sterk vertegen woordigd. Daar staat tegenover dat er voor de andere leveranciers van het Zeeuws elftal (onder meer Middel burg, Breskens en Sluiskil) weinig of geen belangen in de competitie meer op het spel staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16