Oranje-dames simpel groepswinnaar bij WK Tikkietedik? Dubbel succes Brooijmans Serooskerke had geen moeite met Zaamslag Clubwedstrijd De Uitlaat levert goede motorcross op Ruime zege (3-0) van Hoek op Dinteloord NA 3-1 OVERWINNING OP WALES Weekje Equiline. PZC/sportkrant pakt Italiaan biljarttitel NOAD gelijk Bulgaarse winst tuminterland DODE BIJ TRAINING MAANDAG 18 APRIL 1983 14 HULST - Het zaal voetbaltoernooi van Huzavo (ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de club) kende het afgelopen weekeinde een erg merkwaardig slot. De slechte conditie van de vloer in de Hulsterse sporthal Den Dullaert Ier daar door vrij ernstig geblesseerd was geraakt, besloten de scheidsrechters het ter rein af te keuren. Dat betekende een vroegtijdig einde van het toernooi. Al in de eerste wedstrijd tussen De Meerpaal en Het Witte Huis kwamen twee spelers lelijk ten val. Een minuut na rust van die wedstrijd liep Karei Klaassen van het Witte Huis een zware hersenschudding op bij een valpartij. Een nader onder zoek leerde, dat de vloer over een strook van twee meter langs de buitenmuur erg vochtig werd en dat dit zich nog aan het uitbreiden was De vloer werd hierdoor speigelglad en de scheidsrechters zagen zich genoodzaakt het terrein af te keuren. De oorzaak van deze ochtigheidsverschijnselen worden toegeschreven aan het erg goede weer van zaterdag na een lange natte periode, Hierdoor gingen muren en vloeren meer vocht opgeven dan normaal. Aanstaande woensdag de wedstrijd tussen De Ster iHulst) en Marco Fit (Eindho ven) om het kampioenschap van Zuid I in Den Dullaert op het programma. KOEALA LOEMPOER Nederland heeft zaterdag tijdens de strijd om de wereldbeker voor dameshockeyteams in Koeala Loempoer ook de vijfde en laatste groepswedstrijd gewonnen. Tegen Wales werd het 3-1, na een ruststand van 2-1. Fieke Boekhorst, Annelies Kaptein en Marieke van Doorn maakten de Nederlandse treffers, Judith Foston had Wales halverwege de eerste helft de leiding gegeven. Met een sterk gewijzigd team naa Nederland zaterdag niet al te veel moeite met Wales: 3-1. Het was de laatste wedstrijd voor groep A Neder land was voor het begin van het duel al zeker van de eerste plaats, omdat Australië en de Verenigde Staten tot 1-1 waren gekomen, hetgeen voor Austaliè genoeg was voor kwalificatie voor de halve finales. Met West-Duitsland, woensdag de te genstander van Nederland in de halve eindstrijd, heeft Nederland nog een rekening te vereffenen. Twee jaar ge leden zegevierde de ploeg van coach Strödter in de finale van het toernooi Schaakclub Souburg naar promotieklas TERNEUZEN De beslissingswed strijd die gespeeld moest worden tus sen Terneuzen III en Schaakclub Sou burg om een plaatsje in de promo tieklas is door Souburg met grote cijfers gewonnen. De Walchenaren wonnen deze uitwedstrijd met 1-7 en gaan dus volgend seizoen in de Zeeuw se promotieklas van start. Als de Middelburgse schakers, die kampioen van Zeeland zijn in de hoofd klas, kans zien om met goed gevolg de promotiewedstrijden in de landelijke promotiecompetitie af te sluiten, gaan de Terneuzense reserves alsnog ook naar de promotieklas omdat er dan een extra plaatsje vrijkomt in de hoofd klas. De volledige uitslag Terneuzen Hl-Souburg 1-7. 1 N.O.G. - F. Kayser 0-1; 2 J. van de Vaart - R. Steijn 0-1; 3 C. Toorenaar - R Vermeulen ■remise; 4 D. de Knecht - J Koolhoven 0-1, 5 M,. Dieleman - P. Noorlander 0-1; 6 P. Slabbekoom - A. Vermue 0-1; 7 E. Roose - E. van Boven remise; 8 B. van de Vaart - T. van Boven 0-1. ELDA (SPA) Marco Zanetti heeft als eerste Italiaan in de geschiedenis een Europese biljarttitel veroverd. Zanet ti werd zondag in Elda (Spanje) Euro pees kampioen in het kader 47/2, door in de finalegroep ook zijn slotpartij, tegen Hose, in twee sets te winnen. Vultink eindigde als derde na winst tegen de Belg Bracke. De eindstand in de finalegroep is: 1 Zanetti 3 gew. part. 24 setpunten 46,15 alg. gem.. 2 Hose 2. 14. 31.35. 3 Vultink 1. 8, 18,32; 4 Bracke 0.2.19,09. Het klassement is verder; 5 Wildfóster. 6 Bourezg, 7 Albert. 8 Tusset. 9 Mastny. 10 Wijnen. Snelschaak titel Schouwen voor Middelburger Montè BRUINISSE Zaterdag werd in het Nederlands hervormd verenigingsge bouw in Bruinisse het open snel schaakkampioenschap van Schouwe- n-Duiveland gehouden. Titelverdedi ger was Ad de Feijter van Landau uit Axel, die verdrongen werd door Peter Monte uit Middelburg, die een vrijwel vlekkeloze score achter zijn naam wist te brengen. Met 6,5 punt uit 9 partijen wist hij de titel die onder andere ook al een paar maal was veroverd door oud-Zierikzee-speler Jan Seeleman in de wacht te slepen. De 42 schakers speelden eerst voorron den, waarbij het behaalde aantal pun ten bepalend was voor de plaatsing in een van de finales In de hoofdfinale kwamen drie Middelburgers terecht. Peter Monté. Hans Groffen en Bert Hendrikse. terwijl ook Vlissingen met drie man was vertegenwoordigd; Mi chael Wise. Rudie de Smit en Roeland van Oorschot. Ad de Feijter. de titel houder van vong jaar werd op basis van zijn aantal punten in de voorron den naar de tweede groep verweezen. die door clubgenoot Eric Bolleman werd gewonnen In de eerste groep waren ook enige niet-Zeeuwen vertegenwoordigd M. Verolme uit Rotterdam en T.| van Onzen uit Moerwijk uit Den Haag. De uitslagen; A-groep: 1 P. Monté 6.5 p 2 H. Groffen 6 p. 3 M. Wise 5 p.. 4 B. Hendrikse 5 p 5 L H. Mulder 4.5 p 6 R. de Smit 4,5 p: 7 M. Verolme 2.5 p.; 8 R. van Oorschot 2 p9 T van Onzen 0 p. B-groep: 1 E Bolleman. 2 A de Feijter. 3 R van de Veeken; 4 R. Bal. 5 M. de Smit c-groep: 1 A Douw; 2 R Faase 3 J. de Jonge. 4 V Droogers. 5 J Hollander D-groep: 1 T. Donker 2 Jaap de Jonge. 3 J. van de Bos. 4 A van Klinken; 5 K van de Bos. E-groep: 1 S Spiegels; 2 A Visser, 3 P. Holleman; 4 S. Stoel; 5 J. Stouten. om de FIH-beker door het beter benut ten van strafballen. Gijs van Heumen was niet ontevreden met West- Duitsland als tegenstander. „Ik weet zeker dat ze bang voor ons zijn," zei hij. nadat ook Canada (4-0 tegen de Sowjel-Unie) de halve finale had zien binnenstappen. „We zullen ze pakken, let maar op." Nadat het Westduitse team het toer nooi bijzonder zwak was begonnen, met twee nederlagen in de eerste dne wedstrijden, werd de halve-finaleplaats toch een feit door een overwinning van 4-2 op Engeland. De Engelse dames zouden zich bij een nederlaag met één doelpunt verschil bij de laatste vier hebben geplaatst. De Engelsen waren na afloop terecht woedend op de Franse scheidsrechter Lawton. Deze presteerde het om direct na de hervatting een glaszuiver doel punt van Jane Swinnerton af te keu- SINT-PHILIPSLAND De 0-0 van NOAD'67 tegen SSV (uit Fijnaart) is een zeer terechte puntenverdeling. Een 4-4 had nog leuker geweest, want beide ploegen speelden vol op de aanval. Kansen waren er ook in overvloed, maar ondanks de nodige hachelijke situaties voor de doelen wilden doel punten niet komen. Jos van Splunter en Jo Quist troffen bovendien paal en lat. NOAD kreeg dan ook iets meer kansen, maar een winnaar had dit aantrekkelijke duel niet verdiend. Het bleef bij 0-0. De ploegleiding van Engeland diende nog een protest in, maar de wedstrijd leiding kon dit nier meer accepteren, omdat de termijn van tien minuten na de afloop van de betrokken wedstrijd was overschreden. Daarmee bespaarde Engeland wel de kosten van een pro test: 400 Zwitserse francs, ongeveer 520 gulden- Uitslagen groep A Nederland-Wales 3-1: Schotland-India 2-0, Auslralié-VS 1-1. Eindstand groep A. 1 Nederland 2 Australië 3 Verenigde Staten 4 Schotland 5 Wales 6 India 0 9 7-2 1 6 10- 6 16 6-3 15 4-5 2 3 5-11 4 14-9 0-0; Canada- Sowjet-Unie 4-0; West-Duitsland-Engeland 4-2. Eindstand groep B 1 Canada 5 3 1 1 7 10- 4 2 West-Duitsland 5 3 0 2 6 8-5 3 Engeland 5 2 2 1 6 10- 9 4 Nieuw-Zeeland 5 1 2 2 4 5-6 5 Argentinië 5 1 2 2 4 2-4 6Sowjet-Unie 5 1 1 3 3 3-10 TERNEUZEN De amateurs van de wielervereniging Zecuwsch- Vlaanderen hebben zich zaterdag tij dens de Hel van 't Mergelland voor clubploegen uitstekend geweerd. Na een slopende race over 180 kilometer moest Joop Brooijmans uit Kuitaart bij de aankomst alleen Joop Ribbers voor laten gaan. Een uitstekende pres tatie derhalve van de voormalige Zeeuwse kampioen, die zich vanaf de eerste kilometers erg strijdlustig toonde en verschillende malen bij een vluchtpoging betrokken was. Ab Verplanke uit IJzendijke bewees andermaal dat hij reeds vrij vroeg in het seizoen in een optimale vorm ver keert. Hij eindigde als vierde in deze loodzware klassieker. Ook de junioren van Zeuwsch-Vlaanderen stonden aan het vertrek in de 't Mergelland en van hen wist met name Patrick van Passel uit Sluiskil voor een verrassing te zorgen door als vijfde de aankomstlijn te overschrijden. Eric Vereecken uit Sint Jansteen en Wilfried de Krijger uit Biervliet reden de wedstrijd eveneens uit en eindigden in het grote peleton. Interclubwedstrijd Daags na zijn uitstekende verrichting in de Hel van 't Mergelland sloeg Joop Brooijmans. amateur Joop Brooijmans in de slotfa se van de interclubwedstrijd in Phi lippine keihard toe. Met nog een paar kilometer voor de wielen ontsnapte hij uit een kopgroep van vier man, die reeds in de beginfase van de wedstrijd was ontstaan. Solerend bereikte Brooijmans winnend de aankomstlijn. Reeds na de eerste ronde van ruim zeven kilometer wwas de strijd bij de amateurs beslist. Het viertal Joop Brooijmans. Carlo Steel. Peter van Acker en Karei van Goethem kwam aan de leiding om niet meer terug gepakt te worden. In de slotkilometers flitste Brooijmans weg om op die ma nier te winnen. De overige winnaars in Philippine: Ronnie Hamelinck (nieu welingen), Jos van Baal (junioren), Wil ly de Feber (liefhebbers/veteranen) en trimmer Kees van de Dries. De uitslagen: Nieuwelingen: 1 Ronnie Hame linck; 2 Jan Mobach; 3 Johan var. Schaick. 4 Mark de Smit: 5 Jan Oreel. 6 Robert de Jonge. 7 Alexander Mast: 8 Hans Janssen. Junioren: 1 Jos van Baal; 2 Patrick van Passel; 3 Conno van de Sande; 4 Bennie de Wever; 5 Edward Koets. Liefhebbers/vetera nen. 1 Willy de Feber; 2 Ad van der Ploeg; 3 Frans Meijaard; 4 Siep van Dongen: 5 Nout Westerbeke. 6 Ruben de Wit: 7 Wim Wielhou- wer; 8 Lau de Jager; 9 Bert Steenbakker; 10 Wil Zweemer. Trimmers. 1 Kees van de Dries; 2 Meerten Dallinga; 3 P Hoondert; 4 Bertus Wieles; 5 Mario Willems; 6 Danny Soethaert; 7 Bram Leenhouts: 8 Theo Wul- lems; 9 Bob Hamlink, 10 Camiel de Rooij. Amateurs, 1 Joop Brooijmans, 2 Carlo Steel: 3 Peter van Akker; 4 Karei van Goethem: 5 Een aanval van Serooskerke SEROOSKERKE Anders dan de 2-1 uitslag doet vermoeden heeft Zaamslag weinig kansen gekregen in Serooskerke. De Zeeuwsvlamin gen ondergingen een moeilijk eer ste half uur en toen bleek de verde diging het erg moeilijk te hebben. Doelman Willy Nieuwelink is dan een erg betrouwbaar sluitstuk. Pech hadden de bezoekers, dat na een kwartiertje Joop Kolijn met een gescheurde wenkbrauw naar de dokter moest (ongelukkige botsing). Later echter konden de Zeeuwsvla mingen Serooskerke gemakkelijk bedwingen. De laatste periode voor de rust en ook nog direct na de hervatting was Zaamslag beter. maar het probleem is toch de voor hoede. Jan de Zwart, Ko de Jonge en Maarten van der Staal met name werken nog het hardst, maar van werkelijk uitgespeelde kansen is zel den sprake. Het verschil is eigenlijk Jan Riemens. Die was na drie minuten al los van zijn bewaker en liet Nieuwelink kansloos: 1-0. De overige kansen moeten ook van Riemens komen en Nieuwelink had in de eerste helft daar goed zicht op. Serooskerke maakte een matige indruk. Na de glanzende wedstrijden van de afge lopen week (in Krabbendijke en in Nieuwland) speelde de kampioens kandidaat alleen het eerste half uur en het laatste kwartier goed. De rest van de tijd was het onzuiver, veel balverlies en nauwelijks kansen. De strijd we$d beslist na 25 minuten in de tweede helft. Op dat moment tegen de verhouding, want Zaam slag had veel meer balbezit, maar Jan Riemens. en Henk Wondergem dede het vóobereidende werk en Hans Adriaanse haalde van zo'n twintig meter hard uit" 2-0 Toen speelde Serooskerke gemakkelijker. Adrie Moelker bleef hard werken op het middenveld, maar meer doel punten kwamen er niet. Eigenlijk nog verrassend werd het een minuut voor tijd nog 2-1 dankzij Maarten van der Staal. VLISSINGEN Leo Stroo, Kees den Dekker en marcus van Kempen in de klasse 125 cc A en Bennie Poppe en Kees Zuidhof in de 250 cc zorgden gisteren voor topmotorcross in hun klassen tijdens de motorcrosswedstrijden van de MSV De Uitlaat op het circuit in Vlissingen/Oost. Wiel aan wiel streden deze crossers voor elke meter en de punten voor het clubkampioenschap van De Uitlaat. Leo Stroo, lang alleenheerser in de klasse 125 A, kreeg in de eerste manche al direct Kees den Dekker in zijn wiel. Marcus van Kempen kwam in de eerste bocht ten val en moest als laatste aan een lange achtervolging beginnen. Vooraan vochten Leo Stroo en Kees den Dekker om de eerste plaats. Maar Krijn van der Bent; 6 Ab Verplanke. 7 Hansin de derde ronde maakte Den Dekker Moens: 8 Carlos Boerman; 9 Leo de Jonge. 10 een foutje en daarmee zat Stroo voorlo- Henk Remijnsen. pig op rozen. Marcus van Kempen vocht zich na zijn val op een prachtige manier terug en op één ronde van het eindekwam hij in het wiel van Stroo. De tijd was te kort voor Van Kempen om nog een succesvolle aanval op Stroo te openen. De tweede manche leverde een fel gevecht op tussen Leo Stroo, op kop vertrokken, en Kees den Dekker. Rondenlang bleef Den Dekker ADVERTENTIEI Wie afslankt met verstand, doet een weekje de Equiline-kuur. Equiline is een zorgvuldig samengestelde complete vloeibare maaltijd. Kant-en-klaar. Met veel eiwit, weinig vet en koolhydraten en met 12 verschillende vitaminen en 11 verschillende mineralen. Het enige dat u mist is een teveel aan calorieën. Verantwoord afslanken gaat het beste met Equiline. Haal het bij de vakman, uw drogist of apotheker. ASSEN De Bulgaarse meisjes hebben de damesturninterland tegen Neder land in Assen gewonnen met 379.65 punten tegen 360.85 pnt. De uitslag van de keuzestof was 150.65 pnt tegen 178.50. De individuele resultaten Nederland: paardsprong. brug ongelijk, balk, vrije oefeing. totaal, klassering Wilmink Tzavos Eenkhoom Elgenhuijsen Van Cleef Huiting Bulgarije: Marinova Topalova Demireva Trojanova Manolova Gramatikova 9.00 9.15 8.65 9.55 74.35 5) 8.70 8.25 8.70 8.76 59.35 (12) 8.95 9.20 8.35 9.05 72.45 9) 8.95 9.20 8.85 8.60 72.80 8) 9.00 8.55 8.80 8.55 69.10 (11) 8.90 9.00 8.80 8.80 71.65 (10) 9.75 9 65 9 65 9 75 76 95 1) 9.30 9.85 9.75 9.55 76.35 2) 9.65 9.65 9.70 9.40 76.05 3) 9.05 9.45 9.65 9.55 75.55 4)' 9 75 9.15 9.10 9.15 74.25 6) 8.75 8.90 9.10 9.30 73.00 7) kort op het achterwiel van Stroo hem daarbij zo sterk opjagend dat deze maal Stroo een stuurfoutje maakte en in het zand beet. Den Dekker nam resoluut de leiding over en stond deze niet meer af. De 250 en 500 cc-ers reden zoals gebrui kelijk bij deze wedstrijden samen. En zoals de voorgaande keren waren het weer de toppers in de 250 cc die aan de leiding reden. Dit keer was het niet alleen Kees Zuidhof die de 500 cc- mannen de baas bleef. Hij kreeg af te rekenen met een deze middag fantas tisch rijdende Bennie Poppe. Alleen de 500 cc-rijder Floor van Dommelen wist in de eerste manche Zuidhof en Poppe voor te blijven gedurende enkele ron den. Maar Bennie Poppe bewees dat hij, evenals Kees Zuidhof, een groot talent is. Na enkele ronde nam hij de leiding over en stond deze niet meer at Zuidhof kon tegen het einde nog even in het van Poppe komen, maar meer dan dat zat er niet in. De tweede manche gaf eenzelfde beeld te zien alleen met dit verschil dat Bennie Poppe vanaf het begin de 1 eiding nam. Ook in deze manche wist Zuidhof tegen het einde tot in het wiel van Poppe te komen maar moest de eerste plaats aan Poppe laten. De volgende cross wordt a.s. zaterdag verreden. De belangrijkste uitslagen van deze middag. 50 cc mini le manche: 1 Peter Pijnen, 2e manche 1 Marco Overweel50 cc le manche 1 Eddy Davidse. 2e manche: 1 Ronnie Pop pe. 80 cc: le manche 1 Ronny Bos. 2 Erwin Berendsen, 3 Henk Wouterse; 2e manche-1 Ronny Bos,. 2 Erwin Berendsen. 3 Martin Boodt. 125 cc-B. le manche 1 Johan Wesen- beek. 2 Chris Markusse. 3 Frans Huvers; 2e manche idem. 125 cc-A le manche: 1 Leo Stroo. 2 Marcus van Kempen. 3 Adnre v; Graaf; 2e manche 1 Kees den Dekker. 2 Leo Stroo, 3 Marcus van Kempen. 250 cc le en 2e manche: 1 Bennie Poppe. 2 Kees Zuidhof. 3 Henk Aamoutse 500 cc: le manche: 1 Floor van Dommelen. 2e manche 1 Rob van de Sande. MIDDELBURG Volgende week kun nen Hoek en Serooskerke dan onder elkaar gaan uitmaken wie het meeste recht op de titel heeft in de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal. Hoek moet daarna nog thuis tegen Terneuzense Boys en uit naar Wemel- dinge en Serooskerke dan nog thuis tegen Wemeldingc en uit naar BWR. Onderaan is er nog lang niets beslist. BWR haalde als enige een punt, dus Dinteloord blijft alleen nog op de laat ste plaats. NTVV - Krabbendijke 1-3: Terneuzense Boys - Kloetinge 0-0. We- meldinge - Kapelle 0-1: Serooskerke - Zaamslag 2-1; Hoek - Dinteloord 3-0: Tholense Boys - BWR 1-1 Hoek Serooskerke NTVV Kapelle Krabbend nke Tholense Boys Tem. Boys 19 10 8 1 28 40-24 19 12 4 3 28 36-21 19 9 5 5 23 30-22 19 8 6 5 22 36-27 19 8 5 6 21 28-28 19 7 6 6 20 29-28 18 7 4 7 18 25-27 Kloetinge 19 5 5 9 15 24-30 BWR 18 4 5 9 13 29-34 Zaamslag 19 5 3 11 13 16-28 Wemeldinge 19 3 7 9 13 22-35 Dinteloord 19 2 8 9 12 21-32 Hoek - Dinteloord Een regelmatige overwinning voor een beter Hoek. Dinteloord begon erg rus tig en voorzichtig en liet Hoek het initiatief. Zoals verwacht kwam het doelpunt toch. Na een half uur spelen knalde Jean Pierre Hubregtsen de Zeeuws-Vlamingen naar 1-0 Toen liep het gemakkelijker. Uit een voorzet van Jan Hamelink kopte Piet de Koeijer zijn ploeg naar 2-0 Even later viel Franz van der Pijl geblesseerd uit i weer zijn achillespees i. maar de strijd was toen al gestreden. Hoek bleef gemakke lijk de betere ploeg en toen De Koeijer werd gevloerd een kwartier voor tijd scoorde Jan Meertens uit de strafschop nog 3-0. Terneuzense Boys - Kloetinge Een matige wedstrijd, die maar snel vergeten moet worden. Kloetinge was Geuze haalde Brouwers onderuit en sterk in de tweede helft. De bezoekers Willy Heeren benutte de strafschop: hadden de hele wedstrijd overziende het meeste recht op een overwinning 1-1. De Zeeuwen hadden tien minuten na rust op voorsprong moeten komen. gehad, maar alle kansen afwegend is maar Boxhoorn zag zijn strafschop een 0-0 ook voor de Zeeuws-Vlamingen niet helemaal onterecht. Terneuzense Boys was meer aan de bal in de eerste helft, maar verder dan een kopbal van Rolf Wilting op de paal kwam men ook wel terecht niet. Er was evenwicht, er waren weinig kansen en als er al kansen waren, dan faalde men in de afwerking. Vandaar (wegens handsi gestopt. Met uitvallen had Jan de Vlies nog enkele malen pech. maar gezien het overwicht van de Brabanders in de tweede helft is de 1-1 0-0. Tholense Boys - BWR De Zeeuwen hoefden met zo nodig. De eerste helft was toch voor Tholense Boys. dal na een kwartier uit een hoekschop van Jan van de Vlies door een kopstoot van Piet Geuze op 1-0 kwam Henk Boxhoorn knalde daarna nog tegen de kruising, maar acht minu ten voor rust werd het toch gelijk. Bert NTVV - Krabbendijke Twee minuten voor tijd pas schoot Ronald Hoekman de Zeeuwen naar een verrassende 3-1 overwinning met twee doelpunten in twee minuten' De eerste hein was erg goed Beide ploegen speelden prima voetbal en het werd in een minuut 1-1 Eerst scoorde Kees van Iwaarden 0-1 en direct daarop maakte Jaap Noleboom gelijk: 1-1. De tweede helft was NTVV het meest in de aanval. Willem Elsenerus keepte weer een voortreffelijke wedstrijd en toen drie minuten voor tijd bij uitvallen enkele foutjes werden gemaakt in de NTW- defensie. profiteerde Ronald Hoekman attent en tweemaal; 1-3. Wemeldinge - Kapelle Een aantrekkelijke derby, die het beste met een gelijkspel afgesloten had kun nen worden. Het werd tien minuten voor tijd nog onverwacht 0-1. Peter de Waard bewees weer eens zijn waarde. Juist toen niemand het meer verwacht te haalde hij onverwacht en loeihard van dertig meter uit: 0-1. Wemeldinge knokte zich helemaal leeg in de slotfa se. maar Kapelle hield een krappe winst vast. Beide ploegen hadden de gehele wedstrijd weinig kansen gehad. Er was in alle linies evenwicht en opvallend was de rust in beide verdedi gingen. Halverwege de tweede helft liep Kapelle-speler Wilco de Jager nog tegen een waarschuwing op wegens commentaar op de leiding. PSEYER - Na zaterdagmiddag bij een ongeluk in de laatste training voor hel Westduitse wegrace-kampioenschap zwaar gewond te zijn geraakt, is de 29- jarige zijspancoureur Reinhold Ha- genmaier in de avond in een zieken huis in Speyer (WD1) aan zijn verwon dingen overleden. De wedstrijdleiding maakte het bericht van zijn overlijden pas zondag bekend. Door onbekende oorzaak raakte Ha- genmaier op een recht stuk van het cir cuit. dat gelegen is op het vliegveld van Speyer, van de baan. Hij werd van de motor geslingerd en belandde tegen een uitstekend gedeelte van een groot waarschuwingsbord. Daarbij liep hij zulke zware verwondingen op. dat hu kort daarop in het ziekenhuis in Speyer overleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14