Veldkorfbalderby tussen Animo een Swift gelijk Tjoba kon zegereeks van PSV niet stoppen Al gedegradeerd Dynamo verslaat Dragons: 74-55 Van der Wiel start met twee nederlagen GROTE SPAARDERS KRIJGEN'N ONMOGELIJK HOGE RENTE. MAANDRENTE-REKENING 5 JAAR VAST. Dames BV Souburg blijven kandidaat voor de titel LRV HULST HIELD BUITENWEDSTRIJD PAARDEN EN PONY'S PZC/sP°rtkrant Luctor vecht voor behoud MAANDAG 18 APRIL 1983 13 SOUBURGSE FORMA TIE GAAT MOEILIJK SL OT TEGEMOET I ADVERTENTIE I OOST-SOUBURG- Animo krijgt het moeilijk. Met de finish van de veldkorfbalcompetitie in zicht en na het 7-7 gelijke spel tegen Swift bedraagt de voorsprong in de gevarenzone slechts twee punten. Een penibele situatie, mede door de opmars van TOP Sassenheim, die in de laatste wedstrijden naar een positieve climax moet voeren om het eersteklasserschap te behouden. Nu heeft de Souburgse ploeg een plus punt. Gestaald door een jarenlange strijd tegen degradatie heeft Animo be lezen in een dergelijke finale die druk goed aan te kunnen, net iets meer in zijn mars te hebben dan andere bedreigde teams. In het duel tegen Swift werd al iets van die onverzettelijkheid duide lijk. Animo-Swift werd daardoor een aantrekken,!k kijkspel. Al vrij gauw was te zien dat Swift, ook nog niet zorgen vrij, zich aan zijn tegenstander aange past had. Het acteerde niet in de beken de soepele stijl, maar had gekozen voor keihard werken. Swift 'kleefde' aan zijn opponent die daardoor werd gedwon gen veel meters te maken. Het slaagde daarvoortreffelijk in en kwam met twee doelpunten winnend uit de opening. Na die 2-0 ging Animo echter een eerste keer in de fout. Van de Souburgse ploeg is bekend dat scoren niet tot de sterkste punten behoort. Het tweede aanvals- vak demonstreerde die onmacht, werk te weliswaar hard maar kon niet verhin deren dat de eigen verdediging onder druk kwam. Mede door een falend mid denvak van Animo kon Swift stormlo pen op een verdediging die onder de goede, en met geduld opgezette aan- valsacties wel moest wankelen. Lejo de Hond en Geme Melse bekroonden het overleg: 2-2. Souplesse Zoiets heeft Animo nodig. De veer kracht komt meestal uit een verbeten wil tot het uiterste te gaan. Ko Crucq accentueerde dat direct na rust, werd door Carla Joziasse gevolgd en bij 3-3 uit die twee strafworpen konden de lij nen opnieuw uitgezet worden. Het wedstrijdbeeld kreeg een nieuwe di mensie toen daarin de Swift-dames steeds nadrukkelijker op de voorgrond kwamen. Dat blok, met meer souplesse behept dan dat bij Animo het geval was (daar fungeren de dames als wa terdragers). nambijna moeiteloos de rol van spelbepaler op zich. Na Carla Joziasse waren het Sieka Geldof en Ka rin Maljers die de tegenstander op de tenen dwongen. Louter op inzet kreeg Animo dat karwei voor elkaar, schoof zelfs door naar 6-5 via Marjan Dellebeke, maar leek gesla gen toen Ploni Pouwelse en Sieka Geld of Swift naar een 7-6 voorsprong brach ten. „Ik had er tevoren nog voor ge waarschuwd", zei Animo-trainer Adri van de Berge, "de vrije ballen van Swift zijn levensgevaarlijk. Ze tuinden er toch in". Het was uiteindelijk toch niet desastreus, in het tijdsein werd Peter Crucq (die kort daarvoor een paar unie ke kansen had laten liggen) onregle mentair gestuit. De Animo-aanvoerder belastte zichzelf met het loodzware kar wei, hield zijn zenuwen in bedwang en haalde uit de strafworp 7-7. „Het kon wel eens een duur puntje zijn. gelet op de vechtlust denk ik dat de ploeg de eindsprint weer ingezet heeft. We zullen het thuis af moeten maken", besefte Van de Berge. Bij Swift was het com mentaar kort: „Dit gelijke spel brengt ons waarschijnlijk ver genoeg uit de be dreigde hoek om veilig te zijn". TERNEl'ZEN - Het gaat slecht met Luctor. De Terneuzense korfbalselec tie zit in de eerste klas afdeling van het veldkorfbal in de hoek waar de klap pen vallen. En daar komt de ploeg na de wedstrijd tegen Blauw Wit niet uit. Blauw Wit won met 9-6, met All Ready knokt Luctor voor behoud. Zuidwes ters lijkt onstuitbaar op weg naar de titel en het district, de 9-6 overwinning op Tjoba III betekende weer een stapje in die richting. Seolto won thuis van AU Ready (7-3), Olympia-Swift II ein digde in 6-6. Een gehandicapt Zuidwesters had tijd nodig om zonder Corrie Wisse en Joke Schat de vakken aan te passen. In de openingsfase lièp het dan ook niet soe pel en beloofde Tjoba een zware klus te worden. Gaandeweg schoven echter Frans Koudyzer en Ko de Jonge steeds nadrukkelijker in beeld en dat. duo be paalde met Anneke Ober en Maarten van der Driest de ruststand op 5-2. Het gat was er, Koudijzer en De Jonge ble ven hun hoofdrol ook in de tweede helft vertolken, met ook nog doelpunten van Rolf Kamphuis en Chiel van Schijndel ging het nog gemakkelijk naar 9-6. Dezelfde eindcijfers kwamen er bij Blauw WitrLuctor. Aanvankelijk gaven de beide ploegen elkaar weinig toe en het evenwicht het zich ook in de score zien: 5-4 na een eerste helft waarin voor al de inzet en motivatie bij de thuis ploeg opviel. De bezoekers lieten het in de tweede helft plots afweten, konden vooral aanvallend weinig vuist maken en zagen de tegenstander uit de meer dere kansen wel naar resultaat gaan. Ad Verschuure (2), Anno LanTinga (2). Peter Verschuure. Ina Lievens. Kees Walhout, Dirk van de Steenhoven en Janet Krijger haalden de winst binnen. Seolto-All Ready was geen beste partij. In het veld was All Ready zeker gelijk waardig aan zijn gastheer, zeker de een voudigste kansen konden de gasten echter niet benutten. Dat brak (na een 2-1 ruststand) tenslotte op. Nadat Henk Provoost al vrij vlot in de tweede helft voor 3-1 gezorgd had, was het Peer KnoUema die de wedstrijd met twee treffers besliste: 5-1All Ready wist zich verslagen, sputterde nog wat tegen, maar ging weer eens mank aan afwer king. Daardoor 7-3 met Seolto-doelpun- ten van Arno en Piet Francke, Ina van de Linde, Henk Provoost, matchwin naar Knollema en Leo Harthoom. All Ready, dat weinig gelukkig was met de arbitrage, scoorde via Hans van Gastel, Corrie Kloet en Piet de Ronde. Olympia kwam tegen Swift sterk uit de startblokken (3-0), maar moest daarna inleveren van de voorsprong omdat de lange Swift-heren duidelijk in de wed strijd vielen. Toch 5-3 voor Olympia na een aantrekkelijke eerste helft. En zelfs 6-3 meteen na het begin van de hervat ting. Bij die stand viel de thuisploeg stil, keek tegen een schotloos aanvals- vak aan en gaf daarmee de bezoekers kansen om uit de tweede achtervolging 6-6 te halen. Jolien Reyerse Jolanda Hogenboom, Bert Mol, Sjaak van Her- turn en Jan Lokerse (2) pakten een be langrijk winstpuntje. Harry Buys (terug) naar Zuidwesters TERNEUZEN - Enkele jaren geleden verwisselde Harry Buys de korfbalver eniging Zuidwesters voor Animo. Bij de Souburgse club demonstreerde Buys zijn kwaliteiten vooal in de zaal competities en werd daar een van Zee- lands sterkste spelers. Met ingang van volgend seizoen keert de stijlvolle korfballer terug naar zijn oude vereni ging. Buys veranderde onlangs van werk kring. moet bij zyn nieuwe werkgever een cursus volgen en kan daardoor min der tijd vrij maken voor de korfbalsport en vooral de trainingen. Bij Animo han teert men al geruime tijd het principe dat er per week twee trainingen gevolgd moeten worden om in aanmerking te komen voor de eerste selectie. Nu dat om studieredenen niet meer opge bracht kan worden heeft Buys besloten terug te gaan naar Zuidwesters. Hy volgt daarbij Animo-trainer Van de Berge, die met ingang van het nieuwe seizoen bij deze Souburgse vereniging als oefenmeester gaat werken. Italië verliest van Bulgarije BOEKAREST Wereldkampioen Ita lië brengt er bij de voorronden van het Europese kampioenschap niets van terecht. Zaterdag verloren de 'Azzuri' in Boekarest met 1-0 van Bulgarije. De Italianen hebben uit de vier tot dus verre gespeelde wedstrijden slechts drie punten gehaald. De wedstryd. die door 80.000 toeschou wers werd bijgewoond, werd in de 25-ste minuut beslist door een doel punt van Bolonyl Het was een verdien de zege voor Bulgarije, dat in Italië een doelpuntloos gelykspel bereikte. In de harde wedstnjd moesten de Italianen in de tweede helft nieuwe krachten inzetten voor de geblesseerde Antog- noni en Bettega Tsjechoslowakije hield zaterdag door een overwinning met 6-0 op Cyprus de kans om groep vijf van het kwalifica tietoernooi voor het Europees kam pioenschap te winnen en zich daarmee te plaatsen voor de eindronde in 1984 in Frankrijk. Drie weken na het schamele geiykspel (1-1) in Nikosia wilden slechts 7000 toeschouwers in Praag het optreden van het. Tsjechoslowaakse team vol gen. Ditmaal ging het de Midden Europea nen beter af. De doelpunten werden gemaakt door 4 Danek, 29 Vizek, 37 Prokes. 48 Vizek. 57 Jurkemik en 71 Jakobec. De stand in groep 5 1 Roemenie 4 3 1 0 7 6-1 2 Tsj.slowaküe 4 1 3 0 5 11- 5 3 Zweden 3 11 13 3-4 4 Italië 4 0 3 1 3 3-4 5 Cyprus 5 0 2 3 2 3-12 Sparen op onze Maandrente- rekening. Een rekening met een minimale inleg van f15.000,-. Maar met een maximale rente van maar liefst 7%Wat neer komt op een effectieve rente van 7,23%. Die per maand wordt uitgekeerd. Kortom, wie 'n Maandrente- rekening neemt wordt er financieel fors wijzer vaa zeeuwse S bondsspaarbank Districtskantoren: Coosie Buskenstraat 145, Vlissingen, tel. (01184) 15160 Grote Markt 12. Goes, tel. (01100) 12610 Herengracht 4-5, Temeuzen, tel. (01150) 13771 TERNEUZEN - De Zeeuwse districtsploegen komen in het veldkorfbal maar moeizaam tot resultaten. In de promotieklas kon Tjoba thuis de karapioensaspi- raties van het bezoekende PSV niet afstoppen (4-12). In de eerste klas deelden Animo en Swift de inzet bij 7-7. Bij de derdeklassers haalde alleen Stormvogels (thuis tegen Merwede) een punt bij 5-5, bleven TOP A en Ondo met lege handen. Top-Meervogels werd 3-6, Ondo-Overkanters ging naar 6-12. Tjoba bleef In de wedstrijd tegen PSV lang een geUjkwaardige tegenstander, kwam wel met 0-2 achter, maar vocht zich op basis van inzet naar 1-2 en 2-4. In die periode werd het gebrek aan afwer king echter weer eens schrijnene bloot gelegd. Kansen werden voldoende ge schapen, het schot kwam er niet uit. Voldoende voor de bezoekers om via een sterke eindsprint en vrij soepel naar een 7-2 voorsprong bij rust te gaan. In de tweede helft liet PSV zien terecht kampioen te worden. De ploeg was ont ketend, accentueerde het klassever- schil tenslotte in 12-4 winstcijfers en de titel. Tjoba scoorde langs Gerrie de Reyger (2). Johan Harinck en Jan Kooi man. Stormvogels pakte in de opening het beste van het spel, drong tegenstander Merwede constant in een verdedigende rol, maar benutte de scoringskansen onvoldoende. Het gat had bij rust dan ook groter moeten zijn dan de 3-1 die nu op het bord kwam. Vanuit een sterke verdediging kwam Merwede in de twee de helft eerst langszij (3-3) om vervol gens ook over de opponent te gaan. In een laatste offensief waarin veel kansen kwamen trok Stormvogels de zaken recht, het gebrek aan stootkracht deed het duel tenslotte op 5-5 naar de finish gaan. Het gelijke spel is niet genoeg om van de laatste plaats af te geraken. Lau- rus Roelse (2). Sonja van der Welle, Ani ta Adriaansen en Daan de Pagter (in de ZWAKKE PREST A TIES VAN VOLHARDING EN B VS En doelpoging van Animo (gestreepte shirts) 7-7 eindigde. a de wedstrijd tegen Swift, die in VLISSINGEN - Het damesteam van Dynamo heeft in de wedstrijd tegen The Dragons laten zien dat het jammer is dat de ploeg degradeert uit de eerste divisie van het landelijk basketbal. Want de manier waarop The Dragons(dat derde staat) werd weggespeeld mag als prima worden beschouwd. De 2-1-2 zone van Dragons werd behoorlijk beziggehouden door Louise Hendrikx en Willy Goed hart. Deze speelsters konden keer op keer de bucket binnendringen. Om dit gevaar in de kiem te smoren werd de zone wat kleiner gehouden. Echter toen hadden de afstandschut- een paar specifiers kon de achterstand niet verder verkleind worden, en het eerste team greep dan ook verdiend de overwinning (50-47). BV SOUBURG 2-SMOKKELHOEK Te gen Smokkelhoek gaf BV Souburg 2 op nieuw aan dat het dit seizoen beter speelt dan iedereen verwacht had. Smokkelhoek werd in de beginfase ge lijk op een achterstand van 10-2 gezet. De wedstryd was toen eigenlijk al ge speeld. Doordat de Kapelse ploeg maar met vijf man was gearriveerd speelde ze erg vertragend, met als gevolg een on aantrekkelijke wedstrijd van Smokkel- hoek-zyde en een lage score by rust: 21- 13. BV Souburg bleef in de tweede helft de beste ploeg wat zich ook uitdrukte in de eindstand. De Souburgers behaal den een dik verdiende overwinning op het zeer tegenvallende Smokkelhoek (37-21). VLISSINGEN - Door de winst van Val- kenisse tegen ELBC (56-51) en door zelf te winnen van Jumping Crabs (56-70) blijft BV Souburg in de dames le klas van het district basketbal kanshebber voor het kampioenschap, samen met datzelfde Valkenisse en ELBC. JUMPING CRABS-BV SOUBURG Het Souburgse team dat moest winnen om in de race voor het kampioenschap te blyven kwam zeer gemotiveerd aan de start. BV Souburg nam snel een voor sprong van 16-6, waarin vooral Karin Snoek een groot aandeel had. De Sou burgse ploeg snelde voort en bouwde de voorsprong uit naar 18-34. Toen was het woord even aan de Crabs, want de by het rustsignaal was de stand 27-38. Na de hervatting werd de party snel besüst door BV Souburg. Jumping Crabs kwam weer op een grotere achterstand te staan (40-62). De zeer hoge foutenlast van BV Souburg was ervoor verant- woordelyk dat de Crabs iets naderde, maar de winst voor Souburg was allang binnen (56-70). Topscoorders: Ellen Smit 23 punten, Karin Snoek. 23 pun ten en Tamara de Meulder 16 punten. VALKENISSE-ELBC De topper tussen Valkenisse en ELBC was zeer aantrek kelijk. Deze wedstrijd kon bepalen wie er kampioen zou gaan worden. Valke nisse stelde dit echter nog uit door ELBC te verslaan. Valkenisse had van het begin tot het eind een voorsprong. De agressieve zone verdediging van ELBC kon daar niets tegen doen, want alle speelsters van Valkenisse waren in een glanzende vorm. De ruststand gaf dat zeer duideiyk weer: 35-25. In de tweede helft werd de voorsprong iets verkleind tot zes punten, maar Valke nisse bleef overeind. Heel het team schoot van afstand zeer zuiver en ver scheidene leuke combinaties en drives waren voor ELBC teveel. Ze gingen te- nonder met: 56-51. MARATHON 1-MARATHON 2 Het eer ste team van Marathon startte in een vrij spannende wedstrijd met een 1-3-1 zone. Dit met de bedoeling om spelver- deelster Coby van Eenennaam uit te schakelen. Dit lukte wel maar nu nam Akke Boogaarts het scoren over. zodat het eerste niet uit kon lopen. De rust stand was dan ook gelijk 19-19» Het begin van de tweede helft was duidelijk voor Marathon 1 Via Anke Louws en Susan van de Laan stond het eerste na 8 minuten met 45-40 voor. Het tweede gaf zich echter niet gewonnen en kwam te- JOHN VAN DER WIEL rug naar 45-44. Door het uitvallen van ters vry spel om punten te vergaren. Als antwoord hier weer op ging The Dra gons man-to-man verdedigen, maar ook hierdoor kwam nem niet dichterby (ruststand 35-26). Ook in de tweede helft wisselde The Dragons steeds van verdediging. Er werd of een zone of een man-to-man afgewisseld met een press gespeeld. Het geconcentreerd spelende Dynamo reageerde hierop byzonder goed, want de spelletjes werden steeds aangepast. Tot 48-42 bleef het span nend maar toen Dynamo in twee minu ten acht punten pakte door steeds de bal te onderscheppen en de break te lopen was de stand na die twee minu ten: 56-42 De break, die heel de wed strijd kon worden gespeeld, zorgde voor het uitzonderlyk hoge schotpercentage van 65 procent. The Dragons trachtte toen het in feite al gebeurd was (16 pun ten achter) de boel nog te redden met een press over het hele veld. Maar door een stapje harder te lopen als de tegen stander kwam er steeds een meisje van Dynamo vrij die dan één tegen één de zaak probeerde te klaren. Zodoende werd de voorsprong vergroot in plaats van verkleind, met als gevolg: 74-55 voor Dynamo. Flash toonde haar kampioensschap in de heren hoofdklas waardig door het Goese Volharding in de laatste wed strijd van het seizoen dik te verslaan met 115-88. BV SOuburg bakte er ook niets van. Tegen Braggents werd met 100-48 verloren. Braggarts-BV SOuburg Souburg reisde zonder de basisspelers Jacco Jasperse, Djay Hindori en Ruud Cevaal, maar met good old Tom Jozias se af naar het zuiden van Limburg. Het mocht echter allemaal niet baten. Want het was bar en boos slecht wat BV Sou burg in het veld tegen Baggarts pres teerde. De verdediging van de Soubur gers reageerde veel te laat op acties van de tegenstander. Ruststand: 45-21. De eerste vyf minuten van de tweede helft waren voor BV Souburg helemaal slecht er werd geen punt gescoord) met als gevolg een 57-21 achterstand. Het gebrek aan bezieling moesten de Sou burgers dan ook zwaar bekopen met een 100-48 nederlaag. Volgende week wordt de party tegen Titanus afge werkt, zodat er in de laatste wedstrijd toch zeker revanche verwacht mag wor den. Flash-Volharding In deze laatste wedstrijd van het sei zoen dacht Volharding een rustig par- tytje basketbal te spelen. Tegenstan der Flash schoot de te nonchalante man-to-man verdediging van Volhar ding in de eerste helft echter finaal lek. Coach Hans Hoogeboom: „Deze ploeg is natuurlyk niet voor niets kampioen geworden. Je moet die jongens echt geen meter ruimte geven, want zelfs twee meter buiten de bucket schieten ze zuiver raak". Flash bracht dit gege ven ook nu weer m praktijk want voor dat Volharding het goed en wel besefte gaf het bord met de rust al 66-42 aan. Dat die 42 punten behaald waren was vooral te danken aan Peter de Vis, met 18 punten in de eerste helft. Trainer Hoogeboom had zijn spelers blijkbaar in de rust wakker geschud, want de Goese ploeg toonde ineens een stuk meer felheid. Het team van Flash werd forser aangepakt, zodat er meer scho ten mis gingen. Met als gevolg dat de in de eerste helft opgelopen achterstand niet veel groter werd. Eindstand: 115- slotfase nog geblesseerd naar de kant) scoorden. TOP Amemuiden maakte geen uitzon dering op de regel dat Zeeuwse ploegen moeilyk scoren. Na 0-1 pakte TOP ge decideerd het initiatief, een half uur lang werd vergeefs op de gelykmaker gejaagd. Die kwam er niet, wel een tweede doelpunt aan de andere kant omdat de TOP-verdediging onder de aanhoudende druk een steek liet val len. Blaas de Ridder luidde nog voor de pauze het herstel in: 1-2 en meteen daarna een fel achtervolgend TOP dat zowaar met de tegenstander op gelyke hoogte kwam (3-3). TOP bleef daarna 'hangen', creëerde zich wel kansen maar zag zijn aanval weer falen. Meer- vogels liet daarop zien hoe met dergely- ke mogelijkheden wel omgesprongen moest worden. Het had minder nodig om via een goedgericht schot ruim af stand te nemen: 3-6. Met TOP-doelpun- ten van Blaas de Ridder. Rita van de Ketterij en Jaap Tramper. Overkanters. een completere ploeg en koploper, had aan ONDO in de eerste helft een gemakkelyke tegenstander. Zonder veel tegenstand liepen de be zoekers in die periode naar 1-3 en 3-5. Het inzetten van Annemarie Stem leek bij de thuisclub een kentering teweeg te brengen. Met een goede binnenkomer zorgde zy direct na rust voor 5-5. Het volgende aanvalsvak kon die ly n echter niet doortrekken, werd op 5-9 achter stand en de beslissing gezet. Ondo liet het hoofd hangen en werd nog ruim ge klopt: 6-12. Naast Annemarie Stem de den Johan Wisse (2). Hans Mesu en An dre de Bree nog wat aan de score. Russische zege GOSLAR Dainis Liepinsje uit dc Sovjet-Unie heeft de Ronde van Ne- dersaksen voor amateurs gewonnen. De beste Nederlander was Teun v an de Vliet, die enkele dagen leider was. op de vijfde positie. De uitslag van de laatste etappe is: 1 Wech- selberger iOos) 3.39.19. 2 Marin iLux) op 18 sec3 Muzvka (Po!) op 1.00.4 Hofland (Ned) op 3.00; 5 Traxler iOos) op 3.05; 6 Ludwlg (ODli z-t.. 7 Liepinsje (Sovi zt. 8 Drogan (OD1) z.t.. 23 Verhoeven (Ned) z.t.; 28 Van Vliet (Ned) z.t. Het eindklassmenl Is: 1 Liepinsje (Sov) 27.16.4; 2 Raab lODll op 20 sec3 Radtke (OD1) op 1.14. 4 Felse iSovi op 1.27: 5 Van Vliet (Ned) op 2.30; 6 Romascanu (Roe) op 5.34; 7 Wororun (Sov) op 5.55; 8 Barth (ODl) op 6.35; 9 Verhoeven (Ned) op 7.22.10 Ludwig (ODD op 7.51; 12 Van Weers (Ned) op 11.22.24 Hofland (Nedi op 16.35; 27 Van Asten (Ned) op 20.40 31 Hoondert (Ned) op 22.43. HILVERSUM In eigen land wordt Nederlands jongste grootmeester John van der Wiel nog niet bejegend met het ontzag dat hij bij de internationale toernooien heeft afgedwongen. De 23- jarige Lcidse schaakprofessional on dervond dat dit weekeinde bij de start van het Nederlands kampioenschap, dat dank zij het inspringen van de 60-jarige AVRO cn een in schaken geïnteresseerde makelaarsgroep za terdag in de Hilversumse studio 1 kon beginnen. Langeweg en Paul van der Sterren, twee veelbelovende schakers: (de een twintig jaar geleden, de ander nu>. zetten hem meteen al op een straat lengte achterstand ten opzichte van de beide andere deelnemende grootmees ters: Jan Timman en Hans Ree. Deze begonnen beiden met twee maal winst. De aanwezigheid van ten minste drie van de vyf actieve vaderlandse groot meesters was een van de voorwaarden die de AVRO stelde om de organisatie" over te nemen, toen door geldgebrek de sponsors uit Friesland afhaakten. Van de vyf kon Sosonko zich niet vry maken wegens clubverplichtingen in Duits land en zegde Donner zonder opgave van redenen af. De uitslagen, eerste ronde: Ligterlnk - Van der sterren 0-1. Cuijpers - Van Wijgerden remise; Ree - Timmerman 1-0. Timman - Van Scheliinga afgebroken. Van der Vilei - Bóhm remise, Langeweg - Van der Wiel 1-0. Tweede ronde Van der Sterren - Van der Wiel afgebrBohm - Langeweg remise. Van Scheltinga - Van der Vliet 1-0. Timmerman - Timman 0-1. Van Wijgerden - Ree 0-1. Ligte- rink - Cuijpers 1-0. Na twee ronden is de stand: 1 2 Ree en Timman 2 punten. 3 Langeweg 1.5.4 Van der Sterren 1 en 1 afgebr 5 7 Bóhm. Van Scheltinga en Ligterink 1. 8 10 Cuypers, Van der VUet en Van Wygerden 0.5: 11 Van der Wiel 0 en 1 afgebr.: 12 Timmerman 0. HULST De organisatie van de eer ste buitenwedstrijd van dit seizoen in Zeeuwsch-Vlaanderen was in handen van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst die zaterdag de overi ge verenigingen uit deze kring op bezoek kreeg voor een wedstrijd voor paarden en pony's in de klasse B. De dressuurproeven, die verdeeld over vier ringen werden verreden, gaven bij de meeste combinaties goe de verrichtingen te zien, zodat de juryleden de nodige winstpunten kon den toekennen. Speciaal de in ring vier gestarte Anja Meertens van de Haringrutters leverde een schitterende prestatie door met haar paard een totaal van 147 punten by elkaar te ryden. Het springen be vond zich op een iets lager niveau. De meeste combinaties moesten nog wat wennen aan het buitengebeuren waar altyd veel meer afleiding is voor de paarden dan in een blnnenmanege. Uitslagen: Ring 1, B-dressuur pony's: 1 Ma rijke Bake, Hulst 129 pt; 2 mej. L. Lotens, Luctor et Emergo 128 pt: 3 Ilyo de Loos, Luctor et Emergo 121 pt. 4 Remco Rauw, Luctor et Emergo 120 pt. 5 Jaquellne v.d. Hemel, Haringrulters 120 pt. Ring 2. B-dressuur pony's: 1 Michael Jones, Zwinruiters 132 pt; 2 Karin Tazelaar. Zwin- ruiters 128 pt; 3 Wendy Hendrlkse. Klepper- tjes 126 pt; 4 Iltan Jones, Zwinruiters 125 pt; 5 Janine Tazelaar. Zwinruiters 123 pt. Ring 3. B-dressuur paarden 1 Els Slotvange, Oranjeruiters 127 pi; 2 Karin Allaert, Zwin ruiters 126 pt; 3 Patrick de Kind, Hulst 125 pt: 4 Saskia Hamehnk. Zwinruiters 125 pt; 5 Luc Comelissen. Hulst 123 pt. Ring 4. B-dressuur paarden: 1 Anja Meer tens. Haringrulters 147 pt; 2 Marleen v. Doeselaar. Zwinruiters 128 pt; 3 Mej I. Snoek.Luctor et Emergo 125 pt; 4 Mare Vael. Hulst 124 pt. 5 Kees Somers. Graeve Jan 124 Pt- Sprtngen klas B pony's. 1 Veerle v. Bert, Zwinnnters. 2 Sylvia Stoffels. Zwinruiters, 3 Karin Tazelaar. Zwinruiters. 4 Rob Teunls- sen. Graeve Jan. 5 Walter Murre. Klepper- yes: 6 Lars Strljdonk, Luctor et Emergo Springen klas B paarden: l Lla Praet. Hulst: 2 Frank Braspennincx, Hulst; 3 Luc Corne- Ussen, Hulst, 4 mej. J. Vermeulen. Zwinrui ters. (ADVERTENTIE) STAAT DER NEDERLANDEN LENING 1983 PER 1989/1993 inschrijving op 19 april a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13