Zestig sollicitanten functie burgemeester Kortgene 'Bereidheid tot inleveren heeft de grens bereikt' Middelburgse kazerne houdt een 'open huis' 'Maske im Blauin Öostburg Forse boete voor autorijden ondanks intrekken rijbewijs mSSEL BEVELANDER GEMEENTERAAD SCHETSTE PROFIEL 'Savage Isle' treedt op in Middelburg Sportraad Goes wil nieuwe hal aan Van Hertumweg DONDERDAG 14 APRIL 1983 PZC/streek 23 KORTGENE De nieuwe burgemeester van Kortgene zal een veelzijdig man of vrouw moeten zjjn. Uit de verlanglijstjes van de vier raadsfracties van de gemeente kwamen woensdagavond nogal wat wensen naar voren. Opvallend was dat veel van de eigenschappen toegeschreven konden worden aan voormalig burgemeester J. L. D. van der Linde, zoals inzet voor regionale samenwerking en een belangstellend oog voor de dorpsvernieuwing. Commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, nam van de verlangens notitie tijdens de vergadering, samen met zijn chef kabinet, mr A. C. de Ru. De heer Boertien heeft een ruime keuze. Niet minder dan zestig kandidaten meldden zich voor het Kortgeense burgemeesterschap aan. „Een van de grootste aantallen, die ik ooit heb meegemaakt", zei de commissaris. Onder de sollicitanten bevinden zich zes vrouwen. De leeftijd loopt uiteen van 27 tot en met 54 jaar. Uit de PvdA-hoek kwamen de meeste liefheb bers: 33. Voorts meldden zich 10 WD'ers en 10 CDA-mensen aan. D'66 blijkt met vier sollicitanten te zijn vertegenwoordigd Eén aanmelder heeft geen politieke richting en van twee sollicitanten is de voorkeur niet bekend. De kerkelijke gezindheid van de sollicitanten is: 21 hervormd. 8 gereformeerd. 6 rooms-katholiek, 6 geen godsdienst en van 19 was de gezindheid niet bekend. De werksfeer van de sollicitanten varieert: onder wijs. overheidsdienst, recreatie, volks gezondheid, welzijn. Een politieke functie hebben 21 aanmelders. Drie fracties vinden het niet belangrijk of de toekomstige eerste burger een man of vrouw is. Kwaliteit staat voor op. is de mening. Voor de SGP is het geslacht wél belangrijk. „De plaats van de vrouw ligt volgens Gods woord elders". stelde de SGP'er G Blanken- stijn. Duidelijk was dat géén van de fracties een te jonge burgemeester wenste. Iemand van middelbare leef tijd heeft de voorkeur Toch ook weer niet iemand, die Kortgene als eindfase van zijn of haar loopbaan ziet. verdui delijkte J. Dobbelaar (pvda). WD- woordvoerder J. H van Oeveren-De Rijke pleitte voor iemand met een goed Nederlands taalgebruik. „Wij zijn geen voorstander van een kandidaat, die de vaak onbegrijpelijke vaktaal uit de welzijnssector hanteert", vertelde ze. toe. En natuurlijk zien alle fracties het liefst iemand uit eigen kring op de burgemeesterszetel plaatsnemen. Be langrijk achtten alle partijen eveneens een kandidaat, die zich inzet voor het plattelandsgebied Kortgene. met al zijn eigenschappen. VVD en CDA haal den daarnaast de financien van de gemeentekas aan. Schaap Commissaris Boertien kreeg het van de VVD duidelijk te horen: „Ook wij zijn op zoek naar het welbekende schaap met de vijf poten. Maar we zijn ons er heel goed van bewust dat we straks iemand krijgen die. hopelijk, niets menselijks vreemd is". Er werd géén vertrouwenscommissie inge steld. Voorlopig duurt het toch nog - schatte de heer Boertien - minimaal vier maanden voordat Kortgene een nieuwe burgemeester heeft. Zwaardere straf rijden onder invloed DEN HAAG - Met een veroordeling van de Middelburgse politierechter lot duizend gulden boete, een jaar intrekking van het rijbewijs en een week gevangenisstraf voorwaardelijk kwam M. K. uit Yerseke in hoger beroep bij het Haagse Gerechtshof. Hij was in Kortgene aangehouden met een alcoholpromilage van 2.11 en wei gerde een maand later, ook in Kortge ne, een bloedproef. De procureur generaal zag. vooral door het feit dat verdachte tot twee maal toe in de fout ging, geen reden tot strafver mindering. Het hof ook niet. K. werd veroordeeld tot tweeduizend gulden boete, een jaar intrekking van het rijbêwijs en twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. MIDDELBURG Morgen, vrijdag 15 april, geeft de Middelburgse hard-rock formatie 'Savage Isle' een optreden weg in bar American aan het Plein 1940 te Middelburg. De zeer bekende band speelt eigentijdse, swingende hard rock in geheel eigen stijl. De groep bestaat nu al enkele jaren in de volgen de vaste bezetting: Bert Hoogerheide - bas. zang; Peter Schipper - gitaar en Peter Domisse - drums. De aanvang is om ongeveer 21.00 uur. Openheid Organisatietalent, managerkwalitei ten. mensenkennis en soepelheid de nieuwe Kortgeense burgemeester kan niet zo maar iemand worden, bleek woensdag. Bovendien legden het CDA. de SGP en de PvdA de nadruk op openheid naar de burgers en de raad Staatssecretaris spreekt in Zierikzee ZIERIKZEE - Staatssecretaris van so ciale zaken, L. de Graaf, houdt maan dag 2 mei een inleiding voor het CDA-Zierikzee. De bijeenkomst wordt gehouden in het hervormd vereni gingsgebouw en begint om 20.00 uur. Body-building-ster uit Amerika in Goes GOES Miss Olympia, de grootste vrouwelijke ster op body-building- gebied, brengt maandag 18 apnl een bezoek aan Goes. Dat gebeurt m sportschool Vit aan de Voor stad, tijdens een mode-show. De Amerikaanse zal een en ander uiteenzetten over haar sport en een demonstratie geven. Er is gele genheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om 19.00 MIDDELBURG - Touwdemonstraties door commando's, de presentatie van wapens en legervoertuigen en de uit deling van gratis erwtensoep behoren tot de ingrediënten van het 'open huis' dat zaterdag 16 april (10 tot 16 uur) gehouden wordt in de Middelburgse generaal-majoor Berghui jskazerne. Aan de Zuidsingel presenteren diver se militaire en burgerlijke organisa ties zich via stands aan de bezoekers. Volgens kapitein J. Krijger, belast met de organisatie, is gestreefd naar een feest dat. in het licht van de algemene financiële malaise, niet al te veel geld mocht kosten. Men is in die opzet geslaagd. De commando's zullen op het binnen terrein ieder uur een touwdemonstra- tie geven vanaf het dak van het ge bouw. Ook geven zij voorlichting over het gereedmaken van parachutes. Op GOES Evenemententerrein, 9-22 uur: energie-expresse. MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. TERNEUZEN Grote Kerk. 20 uur: concert door acht organisten. Julianaziekenhuis. 20.15-22.15 uur: uit zending Radio-Juliana VL1SSINGEN Bethesda-St- Josephziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: Tootsie, a.l. Roxy II. 20 uur: The New York ripper, 16 jr. Cinem' Actueel I, 20 uur: AU that jazz, al Cinem' Actueel n, 20 uur: De vierde man, 12 jr Cinem' Actueel m, 20 uur: Butterfly. 16 jr. GOES Grand. 20 uur: De vierde man. 16 jr. HULST De Koning van Engeland. 20 uur: De vier vuisten van de duivel, a.l.; 20uur: Aas der azen, a.l.; 20 uur: Forces vengeance, 16 jr.; 20 uur: Sexavonturen van twee monteurs, 18 jr, TERNEUZEN Zuidlandtheater, 20 uur Possession. Luxor. 20 uur: Trail of the pink pan ther a.l20 uur: Aas der azen. a.l. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: First Blood. Alhambra II. 20 uur: De vierde man. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: lino's van Rodney Been (tm 30/4). Kindergalerij, 10-18 uur: illustraties van The Tjong King <t'm 30/4) Streekmuseum, 13.30-17 uur: 'Met pa- iet en tekenstift' (t/m 30/4) BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: werken George Minne (t'm 16/4). BRUIN1SSE Visserij- en oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur. Gemeentehuis, 9-12 en 14-17 uur: schil derijen. aquarellen en tekeningen van mevr. Addi Kubbinga-Kwakkelstein (t m 6/7). BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght', 13.30-16 uur: werken Arie Boers en Herman Gast (t/m 1/6). DOMBURG Biologisch Museum, 10- 17 uur 'De natuur in Zeeland' GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'De bijenteelt vroeger en nu' (t'm 1/5). Lunchcafé. 9-21 uur: werken J C. West- strate (t'm 30/4). HAAMSTEDE De Bewaerschole. 14- 17 uur: werken Ad Kikkert (t/m 23/4). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. KATTENDIJKE Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: werken diverse kun stenaars. MIDDELBURG Galerie De Wijn stock: werken Tineke Spaan. Henny Huser en Janny van Rij (t/m 25/6). Galerie Montpamasse, 14-18 uur: werken Saint Geniès (t'm 23/4). Zeeuws Kunstenaarscentrum. 10-17.30 uur: grafiek en etsen van Hans Lücken. raku keramiek van Aline Kuut (t/m 27/4). Galerie Roelant, 11-17.30 uur: grafische werken van Rob Clous (t/m 17/4). Zeeuws Museum. 10-17 uur werken over Hercules Seghers (t/m 27/4). St.-Janstraat 41. 14-17 uur: touwplas- tleken van Anneke Ruimschotel. Ambachtencentrum. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. Burgerzaal. 10-12 en 14-17 uur: '50 jaar OCMA' (t/m 16/4). TERNEUZEN Galerie 'Arty Party', 10-18 uur: werken Franklin van den Berg (t/m 23/4). Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: oude culturen (t'm 29/5). VLISSINGEN Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t/m 16'4). Zaal Bellamy 19. 10-12.30 en 13.30-17 uur: plastieken van Louis Damen (t/m 22/4). Gevangen toren, vanaf 17 uur: werken Kees Roovers. Galerie Marquis. 13.30-17.30 uur: werken Jeroen Henneman en An toni Sequi (t'm 30/4). Reptielenzoo 'Iguana'. 14-17.30 uur: ex positie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum. i0-12 en 13 30-17 uur: 'Kantklossen' en 'Bode bussen' (t/m 15/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur weekends van 20 00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur hetzelfde terrein zijn verschillende le gervoertuigen te zien. waaronder een Leopard-tank en een pantserrupsvoer tuig voor luchtafweer. Verder treffen de bezoekers er stands aan van de Middelburgse brandweer (nieuwe en oude voertuigen), de ko ninklijke marechaussee, gemeentepoli tie, Bescherming Bevolking, de Wel zijnszorg (hier worden artikelen met militaire opdrukken verkocht), de mili taire tehuizen, de nationale reserve en de Gravendienst. De laatste geeft voor lichting over de wijze waarop tot nu toe slachtoffers van de tweede wereldoor log worden geïdentificeerd. Ook in Zee land is deze dienst actief, met name in Zeeuwsch-Vlaanderen waar bij de ge vechtshandelingen twintigduizend mi litairen omkwamen. Het kazernegebouw aan de Zuidsingel is te bezichtigen. Het publiek kan kennis maken met de wijze waarop de manschappen gelegerd worden, met de opleidingen militaire administratie terwijl de kantines geopend zullen zijn. Ook het schoolgebouw aan het straatje tussen Zuidsingel en Molenwater is opengesteld. Ervoor staan voorlich tingsauto's van de politie en de Neder landse Landmacht. In het gebouw en eromheen worden voertuigen en wa pens getoond. Ook zijn de personeel- wervingsbureaus van marine, lucht- en landmacht er aanwezig. Tenslotte vinden er doorlopend film voorstellingen plaats. Te zien zijn een NAVO-film. een rolprent over Unifil m Libanon, een exemplaar over de ver richtingen van de commando's en 'Sol daat zonder franjp'. Om de band tussen de kazerne en de burgerij te benadruk ken worden ook 'Middelburg Monu- mentenstad' en 'Waar de zee het land ontmoet' gedraaid. Het open huis is onderdeel van de festiviteiten in ver band met het feit dat de militaire administratie 50 jaar in Middelburg is. Uitslaande brand in garagebox Yerseke YERSEKE - De brandweer van Yerse ke moest woensdagmiddag uitrukken voor een uitslaande brand in een garagebox aan de Kerkhoekstraat in Yerseke. Volgens een woordvoerder van de brandweer is de brand vermoedelijk veroorzaakt door met vuur spelende kinderen. De brandmelding kwam even na drie uur en om kwart over drie kon de brandweer het sein brand mees ter geven. Met twee stralen hoge druk en één straal lage druk werd het vuur geblust Ook werden de belendende boxen met persluchtmaskers verkend- Voor die boxen bestond door het snelle ingrijpen echter geen gevaar. De omvang van de schade is nog niet bekend. De box, eigendom van aanne mersbedrijf Martijn uit Yerseke, stond vol met bouwmaterialen en aanbouw- keukens. Het schadebedrag is afhanke lijk van het feit of er nieuwe of oude keukens waren opgeslagen. Dat was woensdag nog niet duidelijk. De rijks politie van de groep Reimerswaal heeft de zaak in onderzoek. Onderwijsproject van Hansweertse scholen HANSWEERT De scholen in Hans- weert voor kleuter- en lager onderwijs houden van maandag 11 april tot en met vrijdag 29 april een onderwijspro ject, getiteld 'Uit grootmoeders tijd'. Behalve binnenschoolse activiteiten, is er in samenwerking met Hansweert se verenigingen ook een buiten schoolsprogramma samengesteld. Zowel de schooljeugd, als andere inwo ners van het dorp kunnen aan buiten schoolse activiteiten meedoen. Zo is er zaterdag 23 april een braderie op de Boomdijk en de Eendracht. De ope ning is om 14.00 uur. Voorts treden die dag verschillende verenigingen op, Verder verzorgt het seniorenorkest Zeeland woensdag 23 april van 15.00 tot 16.00 uur een concert. Dat gebeurt in de rooms-katholieke kerk. Voorts kunnen belangstellenden vrijdag 29 april terecht op een tentoonstelling van het onderwijsproject. De officiële opening is om 19.30 uur, met medewer king van de muziekvereniging Schelde- galm. Op koninginnedag is er een feestelijke afsluiting. Het programma begint om 9 00 uur met een rondgang door Schel- degalm en een optocht met versierde fietsen. De kinderen zullen dan gehuld zijn in kleding uit 'grootmoeders tijd'. Verder zijn er onder meer een zeepkis tenrace. een ouderwetse voetbalwed strijd. een optreden van de gymnas tiekvereniging Sportlust en een pop penkast. De activiteiten worden besloten met disco voor jong en oud, wat om 22.00 uur begint in zaal Thalia. Daaraan voorafgaand is er disco voor jongeren vanaf 20.30 uur. OOSTBURG De Zeeuws-Vlaamse operette- en musi cal-amateurs tZOMA) brachten woensdagavond in het Oostburgse Ledéltheater de eerste in een serie van drie opvoeringen van de operette 'Maske im Blau'. De publieke belangstelling was groot, zoals bij een optre den van de populaire Zoma verwacht mag worden. Vandaag, donderdag, en vrijdagavond volgen de laat ste twee opvoeringen in het Ledeltheater. Voor vrijdag avond zijn er nog maar enkele plaatsen beschikbaar. De aanvangstijd van de voorstellingen is 19.30 uur. KANTONGERECHT MIDDELBURG MIDDELBURG - D? Goesenaar J. B. kreeg woensdag voor het kantonge recht in Middelburg overeenkomstig de eis van de officier van justitie 300 gulden boete omdat hij op nieuwjaars dag in zijn woonplaats aan het stuur van zijn auto zat, hoewel in november zijn rijbewijs was ingevorderd. B. had bezwaar gemaakt tegen deze invorde ring, maar dit bezwaar was nader hand door de rechtbank afgewezen. In elk geval had hij hangende de beslis sing niet mogen rijden. Zijn advocaat mr J. Boogaard vestigde er de aandacht op dat B. verwacht had dat deze zaak samen met het feit waarvoor het rijbewijs was ingetrok ken door de politierechter zou zijn behandeld, zodat het een tegenvaller voor hem was dat hij ook nog eens voor de kantonrechter moest verschijnen. Officier van justitie mr T. Stein ver klaarde dat het openbaar ministerie het echter nodig vond het rijden tij dens de invordering apart aan te bren gen bij de rechter Voor parkeren op een invalidenparkeerplaats kreeg B 50 gulden boete. D. G. H uit Hansweert werd op de Boomdijk betrapt op het rijden zonder rijbewijs op een motor. Bovendien had hij geen helm op. H verklaarde dat hij bezig was de motor schoon te maken om hem te verkopen en dat hij een blokje om reed om hem warm te draai en. Het ontbreken van het rijbewijs komt hem op 100 gulden boete te staan, de helm op 70 gulden. J. van D uit Heteren reed op de rijksweg A 58 onder Reimerswaal. waar aan de brug gewerkt wordt, 125 km per uur in plaats van de toegestane 70 km. Omdat dit binnen korte tijd zijn twee de snelheidsovertreding was, werd het verhoogde tarief van 6 gulden per kilometer toegepast, wat neerkwam op 330 gulden boete. Daarbij waarschuw de de officier hem dat de volgende keer zijn rijbewijs op het spel zou komen te staan. De Tholenaar B. H. T ging op dezelfde plaats eveneens in de fout met 115 km per uur. Hij vond de maximumsnelheid van 70 km op die plaats wel erg laag. omdat er helemaal geen obstakels op de weg waren en er ook geen werkvolk gevaar kon lopen. Bovendien was de rijbaan volgens hem maar 60 cm smal ler dan normaal op de autoweg. Hij had zich om het op te meten zelfs met zijn duimstok op de snelweg gewaagd. De officier maakte hem duidelijk dat de beoordeling welke snelheid als veilig moet worden beschouwd niet aan de individuele weggebruiker wordt over gelaten en dat het feit dat er geen vluchtstroken naast dit weggedeelte zijn bij de vaststelling van de maxi mumsnelheid doorslaggevend is ge weest Ook T. kreeg het met 50 procent verhoogde boetebedrag voor recidi visten, ƒ270,- met de waarschuwing dat het bij herhaling niet meer bij een boete zou blijven. GOES De Goese Sportraad heeft zich achter het voorstel van het ge meentebestuur geschaard om. on danks de tegenwoordige penibele fi nanciële situatie, een tweede sporthal in Goes te bouwen. Als toekomstige locatie had de Sportraad het terrein tegenover de sportzaal Van Hertum weg (bij de Goesenaren beter bekend als het Toyotaveldje) in gedachten. FNV-DISTRICTSBESTUURDER STROUS: ZIERIKZEE De vakbeweging vindt dat de solidariteit tussen werkenden en uitkeringstrekkers door de 'af- braakmaatregelcn' van de regering Lubbers danig op de proef wordt gesteld. De bonden hebben die solida riteit onder meer tot uitdrukking ge bracht met het inleveren van een stuk prijscompensatie en vakantietoeslag, wat inmiddels geregeld is in de be langrijkste cao's. Maar, hiernaar ver wijzend, benadrukte districtsbestuur der Tjeu Strous van de FNV Zeeland woensdagavond in Zierikzee. dat de grens aan de bereidheid om nog meer in te leveren intussen duidelijk be reikt is. In een praatje voor de afdeling Schou- wen-Duiveland zette hij uiteen dat de vakbeweging van oordeel is wel dege lijk inhoud te geven aan het begrip solidariteit. „Zo is de FNV in grote meerderheid bereid om mee te werken aan het doorvoeren van arbeidstijdver korting om het grote volume uitke ringstrekkers te kunnen verkleinen". Verder voerde Strous aan dat deze bereidheid niet leidt tot een massale leegloop van de bonden. En ook dat noemde hij een bewijs dat de solidari teit tussen werkenden en niet- werkeii^. niet u.cen met de mond beleden wordt'. Strous maakte intussen duidelijk d»t het huidige regeringsbeleid voor de FNV volstrekt onacceptabel is. Hij gewaagde van een 'deflatiebeleid', het ontbreken van stimulerende maatrege len en het pakken van de laagstbetaal den. De FNV gaat daartegen stelling nemen met een grootscheepse landelij ke protestdemonstratie op zaterdag 11 juni in Utrecht. Als voornaamste leus zal die dag worden meegevoerd: 'Kor ter werken voor meer banen'. Vrijwilligers Ten aanzien van de opvatting van de FNV inzake projecten voor vrijwilli gers. stelde Strous dat deze activitei ten niet mogen leiden tot verlies van arbeidsplaatsen. In dit verband keer de hij zich sterk tegen enige Zeeuwse projecten waarbij reeds vrijwilligers zijn ingeschakeld, onder meer in Goes (boerderij-recreatieproject). Minia tuur Walcheren en objecten in Tholen en Sas van Gent. Al deze zaken leiden met name tot een verslechtering van de positie van de mensen die nog wel over werk beschikken, aldus Strous. Een goede zaak vond hii dat de toet sing van vrijwilligersprojecten in Zeeland in handen komt van een drie tal bovengemeentelijke toetsings commissies. met in hun verlengde de gewestelijke arbeidsbureaus. In de ledenvergadering van de FNV Schouwen-Duiveland vond onder meer een bestuursverkiezing plaats. De afde ling was de laatste tyd weinig daad krachtig door een sterk verloop van bestuursleden, en een wat moeizame totstandkoming van een verband met het NKV Als meuwe voorzitter werd aangewezen J. S. van Oorschot te Zierikzee. Verder volgde Marjan Blom uit Scharendijke de om gezondheidsre denen aftredende secretaris J. M. de Man op. Het nieuwe dagelijks bestuur gaat zich onder meer bezig houden met het opzetten van een vakbondsschool op Schouwen-Duiveland. De bedoeling is deze in september van start te laten gaan. De vakbondsschool FNV gaat voor tenminste vijftien cursisten gedu rende 25 lesavonden een algemene opleiding verzorgen. Verder is het de bedoeling de komende tijd een info- team op te zetten dat de vakbondsle den op heel Schouwen-Duiveland alle informatie gaat verstrekken die zu wensen. Dit bleek tijdens een dinsdagavond gehouden vergadering van de Goese Sportraad in het stadhuis van Goes. Het hoofdargument voor het bepalen van deze plaats noemde de voorzitter, A. J de Kok. de gunstige ligging voor de verschillende scholen. Er was becij ferd dat het onderwijs ruim honderd uren per jaar van de sporthal gebruik zal maken Tevens is de locatie uitste kend geschikt voor eventuele latere uitbreidingen. De Kok sprak de hoop uit dat één en ander binnen afzienbare tijd gerealiseerd kon worden. Het gaat goed met de nieuwe fiets- crossclub in Goes Tijdens de eerder gehouden kennismakingsbijeenkomst hebben zich ongeveer zestig leden aan gemeld en de bouw van de crossbaan is in volle gang, Naar alle waarschijnlijk heid wordt de nieuwe vereniging op 11 juni officieel opgericht. Dit was de strekking vap een mededeling die de voorzitter aan de leden van de Sport raad deed. Over de bezuinigingen die volgend jaar de sportwereld treffen en vooral over de aard daarvan hepen de meningen ietwat uiteen Het dagelijks bestuur van de Sportraad had voor de leden een lijst gemaakt waarop mogelijke bezuimgingspunten genoemd werden Een aantal leden wilde de lijst meer gespecificeerd zien. met de bedragen die uitgespaard werden erbij. Andere stemmen gingen op voor het bezuini gen op arbeid door derden, dat wil zeggen mensen die niet in gemeente dienst onderhoud plegen aan sportac commodaties en dergelijke. Wethouder drs J. Dijkgraaf verklaarde dat ge dwongen ontslagen het laatste is waar naar gegrepen moest worden. Hij stel de voor om allereerst de mogelijkheden van energiebesparing m de verscheide ne accommodaties te onderzoeken. Be sloten werd om wanneer de lijst aange vuld was met de gewenste financiële informatie een nieuwe vergadering te beleggen. Zendingspredikant spreekt in Goes GOES In de Stonkerk van de gere formeerde gemeente in Goes spreekt zendingspredikant ds Huijt woensdag 20 april over zijn werk in Irian Jaya. De bijeenkomst begint om 19 30 uur COLUNSPLAAT Bij de gemeente lijke vismijn te Coüjnsplaat bedroeg de aanvoer van vis en garnalen en gemid delde prijs per kilogram over de week van 3 tot en met 9 april 1983: Exportgamalen 12492 4,10: handelsgamalen 454 3.95: tong 5552 14.11; schol 1929 2.78; schar 129 3.23: bot 857 0.42, tarbot 2 15.75. griet 34 11.93. kabeljauw 2024 4.12; wijting 8 3.33; harder 3 6.50; paling 2 17,92; krab 21 3,46. steenbolk 33 3 04, diversen 24. Totale besomming 145.893,54. Marktbericht van de Centrale Tuinbouwveiling Zeeland d.d. 13-04-1983, vellpunt Goes Sla glas st. kl 10.15-0.19: andijvie glas kg kl. 1 2.70. boerenkool kL 2 0,72: peen kl. 2 gr 0.14; rabarber kl- 1 0.69; radijs bos kl. 1 0.62-0,84; spinazae glas kg kl. 1 3,40: spruiten onge- schoond kL 2 E af 0.10-0,95, D 0.10. A 1,52; witlof kl 2 B 2.40. A 2.20. prei kg kL 1 B 0.42-0.81. A 0.50-0.66; witte kool kL 1B 0.34; kL 2 A 0.11. aardap. gt 0.15 bo 0.17. Veiling Bergen op Zoom Woensdag 13 april Golden Delicious 53-70; Goudrelnetten 70-83; Winston 39-78; Gloster 79-98; bloemkool 38-2,50, rode kool 11-37; witte kool 16-51andijvie-kas 3,00-3,20; ra barber 1.00-1.40; kas-spinazie 2,80-3.30; breekpeen 15-20 knolselder per stuk 46; prei 50-1.06; sla 25-59; komkommers per stuk 44-72. bos uien 50-59: uien 41-57; radijs 62-78. asperges per ons 17-1,09; bosselder 27-31, witlof 1,00-3,20. Aardappellermijmnarkt Rotterdam. Da tum: 13 apnl 1983. Bintje laten april; 14.00; november. 24 50: mei: 14.70. bieden aprtL 13 70, november: 24 20: mei 14.50. 50 mm opw slot april 13.90; november: 24.40. met: 14 60; stemming april: nauwelijks prijshou dend; november -; mei: prijshoudend; open staande posities: april- min 12 is geworden 78, november: plus 10 is geworden 271; mei: plus 47 is geworden 2269; omzet april er waren 7 aanzeggingen, omzet 2 t,w. 3 x 14,10; 19 x 14 00: 4 x 13.90; mei. 191. hoogste prijs' 14 60. laagste 14 30. latste zaken 24 x 14.60: nov 10 x 24.40. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum 13 apnl 1983. Bintje laten april 13 00. bieden april: 12 00; 35/50 mm opw slot april. 12.50, openstaande posities april 8. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING ■WALCHEREN' B.A. te Middelburg. MarkL bericht van woensdag 13 april 1983 Aardap pelen Bintjes BO 16-18: GR 11-16. Pipo GR 30; Koopm blauw GR 36-41; DR 27. Appelen Golden Delicious D 80/90 67-70; 70'80 56-66; 6070 44-45. Winston 7080 73; 65-70 54-59; 60 65 42 Tomaten A1402-420: B1402-415; CI 413. paprika 638^9 GROENTEN: Sla 32»- 55-60, 2425 41-14. Andijvie II 150-276. Radijs 64-77 Spinazie 24-258 Rode kool A 53. B 25. Savooie kool 51-71. Witte kool 16-17. Breek peen 10-16. Prei 49-79. Rabarber 48-73. Uien BO 42-44. GR 15-28. Knolselderij kg 14. Selderij per bos 25-46. Selderij kg 124-150. Spruiten A II 251; D H 401 Bloemkool 6 I 292-312.81 197, 6 H 126-295; 8II120-18110 II 74-110; 12 H 44-55, 15 H 59. Aanvoer 2.500 stuks. Witlof A H 311-341. B n 228-296. Komkommers 76/91 64; 61/76 60-86: 51/61 44-47. 41 51 52-82; 36-41 44-54. 26-31 35. 'De Kring'Goes kreeg geld uit opbrengst zomerzegelverkoop GOES Een afvaardiging van de Unie van vrijwilligers (UWi in Goes heeft de school voor spraakgebrekkige en ge hoorgestoorde kinderen De Kring in de Ganzestad duizend gulden aangebo den uit de opbrengst van de zomerze gelverkoop. Het geld zal worden ge bruikt voor de aanschaf van appara tuur voor de wasbehandeling. De UW- leden stelden zich ter plekke op de hoogte van het doel waarvoor het geld zal worden gebruikt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33