Raad Hontenisse verdeeld over besteding meevaller GROTE VOORJAARSSHOW Gepensioneerden laken korting op pensioenen A. BIESBROECK INIISSAN 22 Wissel Zeeuws-Vlaanderen HA VENGELDEN LEVERDEN 50 MILLE EXTRA OP Baldadigheidsbestendige straatlantaarns op proef in straat Kloosterzande t DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT GEMEENTE HULST GEMEENTE HULST met vele aantrekkelijke modellen bij garage HULST DONDERDAG 14 APRIL 1983 0 KLOOSTERZANDE Morrend is de Hontenisser gemeenteraad woensdagavond akkoord gegaan met het besteden van een meevaller van 50.000 gulden aan onder meer materiaal voor de brandweer en de plantsoenendienst. De opbrengst over '82 van de havengelden zal ongeveer vijftig mille meer bedragen dan geraamd. Met name het CDA-raadslid E. Compiet verzette zich fel tegen dit plan van het college. Hij stelde dat zeker het grootste deel van die meevaller gereserveerd moet worden voor het opknappen van de haven in Walsoorden, die er vrij slecht bij ligt. „Hit opknappen van de haven zal aanschaf van vier zonneschermen voor de Sandeschool. „Het is maar vreemd dat een school afhankelijk is van het goed draaien van de haven", was de opknappen van de haven zal r één miljoen kosten. Nu hebben we eens een keer een meevaller en dan geven we het geld onmiddellijk weer uit, terwijl we weten wat ons te wach ten staat. Dit is zeer voorbarig", zei Compiet. Het raadslid W. Gelderland (lijst L. Mangnus) viel Compiet bij. Hij sprak zelfs van een slecht beleid. „Er is hier gezocht om het geld zo snel moge lijk weer te kunnen uitgeven". Wethou der H. Bruggeman kon zich de nijdige opmerkingen van Compiet heel goed voorstellen. Ook hij had graag gezien dat het geld was gereserveerd voor de haven, maar de zaken die nu van de meevaller betaald worden waren al zovaak opgeschoven wegens geldge brek, dat ze nu toch wel de hoogste prioriteit hadden. A. Roctus (eigen lijst) viel over de Geen beslissing Hontenisse over subsidieaanvraag tentoonstelling ROZ KLOOSTERZANDE De Hontenisser gemeenteraad heeft woensdagavond geen beslissing genomen over de sub sidie-aanvraag van het regionaal overleg zwakzinnigenzorg (ROZ), die voor het organiseren van een informa tieve tentoonstelling ongeveer 375 gulden vraagt van de gemeente. Op aandrang van C. Roctus (lijst P. Mang nus) zal de subsidie-aanvraag worden besproken in het b en w-overleg van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. W. Gelderland (lijst L. Mangnus) voerde aan dat een dergelijke tentoonstelling geen overbodige luxe was en wilde voorstellen om de 375 gulden toch te geven. Het college van b en w wilde daar niet aan. Het ROZ heeft 5200 gulden nodig voor de expositie en heeft alle Zeeuws- Vlaamse gemeenten om een subsidie gevraagd. Wethouder P. Mangnus vond dat het hier zuiver om een 'object subsidie' gaat. „En ik blijf erbij dat het ROZ eerst bij haar deelnemers moet kijken voor dat bedrag. De overheid doet al zoveel voor de zwakzinnigen zorg". Niet alleen C. Roctus en Gelder land vonden het voorstel onterecht. Zij hadden steun van-E. Compiet (cda) en L. Mangnus (eigen lijst). redenatie van Roctus. „Zijn we hier verkeerd aan het besturen", zo vroeg hij zich af. Tot stemming over dit voorstel kwam het niet. De raad ging KLOOSTERZANDE In Kloos terzande neemt de PZEM - op verzoek van het college van b en w van Hontenisse - een proef met een nieuw soort lampen en ontste kingen in lantaarnpalen om de gevolgen van baldadigheid tegen te gaan. Met name in de Clooster- straat in Kloosterzande kwam het nogal eens voor dat lantaarnpalen werden 'uitgetrapt', wat weer een fikse schadepost voor de gemeen te Hontenisse opleverde. Burgemeester Somers Dat zei burgemeester mr M. So mers woensdagavond tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van opmerkingen van het raadslis L. Mangnus (eigen üjst), die liet weten toch wel geschrokken te zijn van de schade aan lantaarnpalen in de gemeente Hontenisse in het vorig jaar. In '82 leed Hontenisse een schade van ruim 13.300 gulden aan de lantaarnpalen. Schade, die niet op derden verhaald kon wor den. En de schadepost '83 geeft nu al een bedrag van zo'n 1200 gulden aan. Mogelijk zijn de nieuwe lampen en ontstekingen minder gevoelig voor een fikse trap tegen de lantaarn paal. Dat zal de toekomst moeten uitwijzen. Vroeger was het zo dat met het begeven van de ontsteking in de meeste gevallen ook de lamp de geest gaf. In '82 heeft de ge meente 34 vernielde lantaarnpalen moeten laten repareren door cie PZEM. Naar aanleiding van de opmerkin gen van de burgemeester laaide ook weer de discussie op over de baldadigheid en de vernielingen, die jongeren in het weekeinde vaak in de Cloosterstraat aanrich ten. L. Mangnus meende dat meer politietoezicht - eventueel in bur ger - wel op z'n plaats zou zijn. En A. Roctus (eigen lijst) zag de oplos sing in politiesurveillance te voet. Burgemeester Somers wees erop dat er in de weekeinden al extra politie op de been is. „De oorzaak van de vernielingen is het gedrag van bepaalde jeugdigen of groepen jongeren. Daar zullen we het in de eerste plaats moeten zoeken". akkoord met deze wijziging van de begroting '82. Van die vijftig mille worden naast materiaal voor de brand weer en de plantsoenendienst wat straatnaamborden vervangen, gereed schap aangeschaft, een kachel in het kantoor van het zwembad vervangen en enkele archiefkasten gekocht. Winst Ook Compiet ging akkoord als op z'n minst de winst, die is geboekt bij de nieuwe methode van het baggeren van slib, wordt gereserveerd voor het op knappen van de haven. Burgemeester Somers kon daarmee akkoord gaan. Truckersbal in 'De Vlaanderen' Sas van Gent SAS VAN GENT Zondag 24 april is De Vlaanderen in Sas van Gent het decor voor een groots opgezette truc- kersfestival. De 'Truckers Country Road Show', die al drie jaar op toernee is door Nederland, doet dan voor de eerste keer Zeeuwsch-Vlaanderen aan. De artiesten zijn de zingende vracht- wagenchauffeuse Tina Trucker, de countryzanger Will Carter Davis, het orkest Ricky Travers, de zangeres Mi- ra. de vaderlandse rock and rollzanger John Spencer en de JLM-band. Tussen dat muzikale geweld door zal de Belgi sche krachtpatser Albert Maes een staaltje van zijn kunnen laten zien. Het programma begint om 10.00 en duurt tot 18 00 uur. Dow-personeel laat speciale stoomtrein naar Sas van Gentse gezinsbeurs rijden TERNEUZEN De personeelsvereni ging van Dow Chemical Iaat zaterdag 30 april en zondag 1 mei een stoom trein met zes rijtuigen van Terneuzen naar Sas van Gent rijden. Zowel per soneelsleden van het chemiebedrijf als anderen kunnen mee. Het spoorkaartje gaat vergezeld van een gratis toegangsbewijs inclusief consumptiebon voor de gezinsbeurs in het Vlaanderencomplex in Sas van Gent. De trein - eigendom van de Stoomtram Goes-Borsele - wordt omnngd door allerlei evenementen. Op het stations plein van Terneuzen is een Vlaamse kermis ingericht en er kan ook worden gegeten en gedronken op een speciaal terras. De Oranjevereniging van Sas van Gent exposeert een modeltrein in cultureel centrum 'De Speye'. Ook rjjdt er een carnavalstreintje door de Bete- koppenstad. De opbrengst van deze ritten komt ten goede aan de carna valsvereniging 'De Betekoppen'. Spoorkaartjes zijn vanaf 18 april te koop bij één van de Temeuzense reis- bureaus. Biljartvereniging ABC houdt prijskamp BRESKENS - De biljartvereniging ABC in Breskens houdt ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan een prijskamp om een varken. De prijskamp wordt gehouden op ié- terdag 16 april in café 't Zonneke in Breskens om 17.30 uur IN OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN AXEL Voorzitter N. V. Eekman van de afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaande ren van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden vindt dat het kabi net Lubbers gepensioneerde ambtena ren onevenredig treft met kortingen op hun pensioenen. Hij zei dat woens dag tijdens de jaarvergadering van de bond in het Axelse culturele centrum 'De Halle'. Eekman: „Ons Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds wordt aan gevallen als ware het een kapitalisti sche instelling. Men zegt vaak dat ambtenaren het beste pensioen heb ben, maar dat is een zeer vertekend beeld". Eekman laakte de jongste bezuini gingsvoorstellen van de studiecommis sie pensioenproblematiek en dan met name het plan om ongehuwde ambte naren in de komende jaren enkele duizenden guldens per jaar te korten op hun pensioen. Eekman: „Ambtena ren hebben al zo lang extra moeten inleveren. Straks word je getroffen als je vrijgezel bent gebleven". De voorzitter van de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen bekritiseerde ook de plannen om de overwerkuren uit de pensioengrondslag te lichten en de zogenaamde knipbepaling af te schaffen. Volgens die bepaling wordt het pensioen berekend over de gemid delde verdiensten. „Er zijn", aldus Eek man, "ambtenaren die na een topbaan de laatste jaren een rustiger en dus minder betaalde baan verkiezen. Als de knipregeling wordt afgeschaft gaan de laatste twee arbeidsjaren als basis voor het pensioen dienen. Gevolg daar van zal zijn, dat mensen die het tempo niet meer kunnen bijhouden toch op hun stoel zullen blijven zitten en op hun tenen moeten gaan lopen". Met zijn voorzitter maakte ook pen ningmeester J Jurry gisteren korte metten met het 'fabeltje' als zouden ambtenaren met hun pensioenvoorzie ningen niet te klagen hebben: „Een werknemer uit de metaalnijverheid", aldus Jurry. "ontvangt van zijn be drijfsfonds 22.000 gulden pensioen per CPB vergadert in Terneuzen TERNEUZEN De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Christe lijke Platteiandsvrouwenbond (CPB) houdt dinsdag 19 april de jaarvergade ring in 'Pro Rege' te Terneuzen. Op de agenda staat een bestuurswisseling. De heer J. van der Have houdt een lezing over 'oude Zeeuwse sieraden'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. jaar. Onder dezelfde omstandigheden is dat bij het ABP 20.000 gulden. Dat is toch het beste bewijs dat het ambtena- renpensioen zeker niet het hoogste is". De afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen groeide in 1982 met zes leden tot 408. De afdeling is financieel gezond: de begroting '82 sluit met een overschot van ruim 118 gulden, maar de begroting voor dit jaar laat een tekort zieri van 508 gulden. Dat bedrag hoopt de afdeling echter via het propa- gandafonds van het hoofdbestuur te rug te kunnen ontvangen. Gevonden voorwerpen OOSTBURG In de maand maart zijn op de diverse politiebureau in West-Zeeuwsch-Vlaandcren de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Breskens: een bedrag aan geld. Aardenburg: sleutelbos met 2 maal Burg, 1 maal Ysei, 2 maal Koss; zwart kettinbkje; sleutel Nemef 'RD8; 1 bril met hoes. Sluis: een Renault-autosleutel (GHJHG). Cadzand: bevestigingsmateriaal voor een kanteldeur merk Norman. sleutel hanger met 4 slleutels, sleutelhanger met Renault-merk. met 5 autosleutels waarvan twee met zwart plastic. 1 met beige plastic ring en twee met blank metaal; 2 huissleutels met geel naam plaatje 'Bungalow Nieuwvliet'. Burgemeester opent projekt 'Mensen zonder werk' TERNEUZEN Burgemeester C. Oc- keloen van Terneuzen opent donder dag 21 april het activiteitencentrum van het projekt 'Mensen zonder werk' aan de Blokken in Terneuzen. Hij houdt om 10.00 uur een toespraak in de hal van het stadhuis. De opening van het pand staat voor 10.45 uur op het programma. Bezoekers kunnen er kij ken naar een tentoonstelling over de activiteiten van 'Mensen zonder werk', er is 'levende muziek' te horen en tussen 13.00 en 15.00 uur wordt er elk half uur een videovoorstelling gegeven rond het thema werkloosheid. Viswedstrijd Heikant HEIKANT De zeehengelclub 'De Knorhanen' uit Heikant hield de twee de clubwedstrijd van het seizoen in de Westerschelde nabij het Oude Gemaal in Ossenisse. Aan de wedstrijd werd, door 35 hengelaars deelgenomen. In totaal werden er 30 bovenmaatse en 7 ondermaatse vissen gevangen. Na af loop werden in zaal R. Bogaert in Heikant de prijzen uitgereikt. De uitslag: 1. Jo de Poorter uit Boschkapelle. 2. Th. van Broeck uit Clinge, 3. R. de Wilde uit Stekene (B). 4. A. Bogaert uit Heikant, 5. R. Ingels uit Westdomo Viswedstrijd Clinge CLINGE De Clingse Hengelaarsver eniging hield afgelopen zaterdag voor de eerste maal een viswedstrijd op de Westerschelde aan de Veerhoek. De in totaal 30 deelnemers wisten allen één of meerdere vissen te vangen. De uitslag is als volgt: 1 J. Bogaert, De Klinge (B) 1230 gram; 2 R. Bertram. Clinge; 3 F. Verbruggen. De Klinge (B); 4 H. de Cock, Clinge; 5 G. de Geest, Clinge. Gewoon, met zo'n wolzijden kolbert met bijpassende pullover en pantalon uit onze Van Güs zomerkollektie. Dan kan de zomer niet meer stuk. zaamslag - plein 10 - telefoon 01153-1332 Dankbaar voor wat zij met liefde voor ons heeft gedaan delen wij u bedroefd mee dat na de Zalving der zieken van ons is heengegaan onze lieve mama en oma EMMA ISABELLA BAERT weduwe van Emile Karei Misseghers op de gezegende leeftijd van 86 jaar. Axel: Joseph Misseghers Deume (B.): Annie en Amedé Vander Linden-Misseghers Wommelgem (B-.): Paul en Patricia Vander Linden-Vertommen Deume (B.): Marcel en In grid Vander Linden-Van Laerhove Vicky Si ra Eric Vander Linden en verloofde Hilde 12 april 1983. Verpleeghuis 'Ter Schorre' Correspondentieadres: Joseph Misseghers. Molenstraat 20, 4571 EZ Axel. De gezongen uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatsvinden op zaterdag 16 april a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Gregorius de Grote, Walstraat Axel, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de R.-K. Begraaf plaats aan de Westsingel te Axel. U wordt vriendelijk verzocht tijdig aanwezig te zijn in de Kerk. Gelegenheid tot condoleren in 'de Halle' na de begrafenis. Mama ligt opgebaard in de aula van de begraaf plaats aan de Westsingel. Bezoek vrijdagavond van 19.00-19.30 uur. Liever geen bezoek aan huis. Algemene kennisgeving. Na een liefdevolle verzorging in het verpleeghuis 'De Stelle' is, voorzien van de H. Sacramenten, van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa ADRIANUS VAN UNEN echtgenoot van Clementina M. A. Standaert op de leeftijd van 82 jaar. Oostburg: C. van Unen-Standaert Kinderen en kleinkinderen 4501 EP Oostburg, 12 april 1983, Grote Beer 59. De Eucharistieviering, waarbij u wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op donderdag 14 april om 18 00 uur in het Verpleeghuis 'De Stelle', waarna op vrijdag de crematie in familiekring zal plaats hebben. Geen bezoek aan huis. Bouwplan voor de bouw van drie woningen aan de Ruysdaelstraat te Clinge v.r.v. Projektbouw Zeeland b.v. Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst brengen ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Clingepolder' met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te verle nen voor de bouw drie woningen op een perceel aan de Ruysdaelstraat te Clinge. kadastraal bekend Hulst, sectie R. no. 581. De woningen zijn gepland op grond met de bestemming 'Wa'. waarop woningen kunnen wor den opgericht, doch minimaal drie aaneen De bedoelde bouw betreft echter twee aaneenge- bouwde en een vrijstaande woning. Het bouwplan ligt met ingang van 15 april 1983 gedurende veertien dagen op de afdeling algeme ne zaken van de gemeentesecretarie voor eenie der ter inzage. Eenieder die bezwaren heeft tegen het bouwplan, kan deze gedurende voornoemde termijn schrif telijk indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst. 14 april 1983 Bouwplan voor de bouw van een dub bele woning aan de Ruysdaelstraat te Clinge v.r.v. Zehamij b.v. Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst brengen ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn in afvyijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Clingepolder' met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te verle nen voor de bouw van een dubbele woning op een perceel aan de Ruysdaelstraat te Clinge. kada straal bekend Hulst, sectie R, no. 581. De bouw van de dubbele woning is gepland op grond met de bestemming "Wa', waarop wonin gen kunnen worden opgericht, doch minimaal drie aaneen. De genoemde dubbele woning is echter zodanig gesitueerd dat hier geen derde woning tegenaan gebouwd kan worden. Het bouwplan ligt met ingang van 15 april 1983 gedurende veertien dagen op de afdeling algeme ne zaken van de gemeentesecretarie voor eenie der ter Inzage. Eenieder die bezwaren heeft tegenihet bouwplan, kan deze gedurende voornoemde termijn schrif telijk indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 14 april 1983 KI. Bagijnestraat 25 Tel. 01140-12600 Showdagen: Vrijdag 15 april van 13.00 - 21.00 uur Zaterdag 16 april van 10.00 -18.00 uur Zondag 17 april van 14.00 -18.00 uur Maandag 18 april van 10.00 -18.00 uur Iedere bezoeker krijgt een aardige attentie Met trots presenteren wij u: De nieuwe MICRA, wonder van zuinigheid De SHERRY, een sensatie De SUNNY, nu ook in diesel De STANZA, sportief De BLUEBIRD, chic De LAUREL, zakelijk De 280 ZX, sportwagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28