Ajax op rand van afgrond NEC: goede op Europees kans voetbal Zeeuws elftal beproeft met succes de afweer Ko Tolhoek mogelijk zonder wielerlicentie Serooskerke nu vol zelfvertrouwen Kees Catsman: we moesten ons schamen PZC/ sp°rt TERNAUWERNOOD NAAR ZEGE TEGEN PSV RBC IN ROOSENDAAL BEDWONGEN: 0-0 Spaanse beker HAARLEM UITGESCHAKELD Damkampioene Rus blijft aan leiding DON DERDAG 14 APRIL 1983 25 EINDHOVEN Ajax en PSV hebben woensdagavond beide verloren. PSV het meest door in de laatste minuut van de verlenging zijn voorsprong van 1-0 uit handen te geven door een eigen doelpunt van Landsbergen. In een strafschoppenserie die daardoor nodig was, bewees Piet Schrijvers nog eens waarom Ajax hem in feite niet mag laten vertrekken aan het eind van dit seizoen. Drie strafschoppen stopte hij, die van Thoresen, Huh en Wildschut. Ajax was winnaar na strafschoppen, maar verloor omdat Mölby en Rijkaard hun derde gele kaart opliepen. In de beslissende fase van de competitie zal Ajax moeten spelen met een experimentele verdediging. ROOSENDAAL De schade zoveel mogelijk beperkt houden! Dat zal een van de belangrijkste deviezen zijn voor het Zeeuws voetbalelftal wanneer deze provinciale selectie volgende week donderdag in Axel aantreedt tegen België. Tegen die achtergrond was de oefenwedstrijd, die Zeeland gisteravond in Roosendaal tegen hoofdklasser RBC speelde, een uitstekende generale repeti tie. Want vooral voor rust kwam het Zeeuwse team vaak onder druk te staan, waardoor het 'afweermechanisme' redelijk op de proef gesteld kon worden. En zeker verdedigend speelde Zeeland op Brabantse bodem een knappe partij, die dan ook verdiend in een 0-0-eindstand resulteerde. „Ik ben tevreden", sprak coach Jo de Waal dan ook, „met name defensief heeft het collectief goed gewerkt". EINDHOVEN Return halve finale KNVB Beker. Lokhoff (linksI van PSV in duel met Schoenaker en Lerby van Ajax De 27.500 toeschouwers die het stadion van PSV vulden, hebben meer gekre gen dan zomaar een voetbalwedstrijd. Spanning, sensatie, dramatiek in onge kende vorm en een ontknoping die eigenlijk alles op z'n kop zette. Ajax namelijk was na een chaotische start van beide elftallen gedoemd te verlie zen. De opzet van trainer De Mos - zekerheid in de verdediging - werd al in de beginfase verstoord door een blessu re van Molenaar. Het bracht binnen het elftal de onzekerheid waarvan PSV gebruik maakte. De eindstand van 2-0 was precies gelijk aan die van veertien dagen geleden in Amsterdam, maar in de vijftiende seconde van de verlenging scoorde PSV al. Dat moment moest Ajax alles of niets spelen. Het bleef niets, tot de 120 ste minuut. Toen pakte het geluk Ajax weer eens bij de arm. De laatste van de vele verre, op-goed-geluk-trappen, uit de verdedi ging werd door Brandts verkeerd beoordeeld. Zelfs Doesburg kon niet redden. De strafschoppenserie toonde aan hoezeer PSV geraakt was door dat doelpunt en hoeveel Piet Schrijvers voor Ajax betekent. De voorsprong van veertien dagen geleden was voor Ajax het uitgangs punt van zijn speelwijze. Een verdedi ger extra dus, als was Rijvers Ajax' coach in plaats van De Mos. Rijkaard droeg weliswaar in schijn het nummer van een middenvelder, zijn extra werk in de verdediging was onmiskenbaar. Het versterkte verdedigingsblok werd echter al snel ontmanteld door een blessure van rechtsachter Molenaar. De noodzakelijke verschuivingen brachten Mólby en Rijkaard in het hart van de verdediging, een duo dat samen ongeveer evenveel jaren telt als sommige libero's alleen in de ere divisie. PSV zette het duel, dat meer door fanatisme dan door voetbalkwaliteit getekend werd, geleidelijk naar zijn hand. Na een klein half uur verklungel den Mölby en Rijkaard de bal. Schrij vers kon Thoresen nog van de ope ningstreffer afhouden, maar Landsber gen. die de tweede kans kreeg, niet: 1-0. Ajax zou zijn illusies op een korte wedstrijd meteen na rust begraven. Een snelle uitval van PSV via rechts (Wildschut) leidde tot een perfecte voorzet en de tweede Eindhovense treffer omdat Thoresen voor het doel aanmerkelijk trefzekerder was dan de echte spits Koolhof bij eerdere gelegen heden. BARCELONA Barcelona heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Spaanse beker. De club won woensdagavond in het eigen sta dion met 3-0 van Athletic Bilbao, dat veertien dagen geleden de eerste wed strijd met 1-0 had gewonnen. De uitslagen: Real Sociedad - Valladolid 3-0 (eerste wedstrijd 1-0 voor Valladolid): Spor ting Gijon - Espanol 3-0 (eerste wedstrijd 1-0 voor Espanol, Barcelona - Athletic Bilbao 3-0 (eerste wedstrijd 1-0 voor Athletic): Sevil- la - Real Madrid 1-2 (eerste wedstrijd 2-1 voor Real Madrid) Voor de halve finales hebben zich geplaatst Real Sociëdad, Sporting Gij on, Barcelona cn Real Madrid. Interesse ploeg Post uit de VS DEN HAAG - Ploegleider Peter Post heeft deze week overeenstemming be reikt over een verlenging van zijn contract met de Engelse fietsenfabri- kant Raleigh voor de komende vier jaar. Het is nog niet zeker of Post als ploegleider of manager van de forma tie gaat fungeren. Post heeft intussen van een Amerikaans concern de toe zegging de komende jaren de wieler ploeg te steunen. De Amstelveense ploegleider heeft zijn renners op de hoogte gebracht van de nieuwste ont wikkelingen. De contracten met alle coureurs lopen aan het eind van het seizoen af. Post gaat vanaf deze week gesprekken voe ren met zijn renners, die vrij zijn de ploeg te verlaten. Post: „Ik ben blij dat het gelukt is. Ik wilde zekerheid in een vroeg stadium. De werkgelegenheid voor de formatie, mecaniciens en soig- neurs is voor vier jaar verzekerd. De In februan legde de Amstelvener de eerste contacten met in de wielersport geïnteresseerde Amerikaanse bedrij ven. Eén van de concerns heeft positief gereageerd op het voorstel van Post. De naam van het bedrijf wilde Post nog niet vrijgeven. Het is ook nog niet bekend hoe de organisatie van de nieuwe formatie wordt en of de huidige co-sponsor Campagnolo doorgaat. De nog resterende veertig minuten konden de verlenging niet voorkomen. Ajax. met vrij veel werkdrift maar weinig overleg, probeerde het wel, maar PSV en zeker Doesburg en Ste vens hadden voldoende zelfvertrouwen om de niet sterk spelende landskam pioenen in de normale speeltijd geen herkansing te geven. PSV wilde dat in de verlenging ook niet, zeker nadat Thoresen al bij de eerste actie na de tweede hervatting uit een pass van Van Duren - in het veld gekomen voor Koolhof - langs Schrijvers had gejaagd. PSV kreeg bovendien alle troefkaarten in handen gespeeld omdat Ajax naar voren moest, in de verdediging een op een ging spelen en de tegenstanders wel de kans op uitbraken moest laten. De Ajax-storm leidde tot een straf schop die Ophof niet voorbij Doesburg kon brengen. Er kwamen kansen voor Van Basten en invaller Kieft. Ajax speelde op buigen of barsten en PSV boog en barstte tenslotte in de Ook RBC-trainer Kees Vermunt als ex-trainer van Vlissingen een goede bekende in Zeeland prees de verde digende kwaliteiten van de provinciale selectie. Vooral Eugène Fagg (Oostka- pelle), die voor rust de gevaarlijke Gerrie Voets uit de wedstrijd speelde, kreeg een pluim van de Roosendaalse oefenmeester: „Fagg was de beste spe ler van het Zeeuws elftal. Als vleugel- verdediger is hij uiterst betrouwbaar, niet alleen in de afweer, maar ook in de opbouw. Hij speelt onder alle omstan digheden erg nauwkeurig. Liever speelt hij de bal over vijf meter correct naar een medespeler, dan over dertig meter met weinig kans op succes". werkelijk allerlaatste seconde. 'Onge looflijk', zei Ernie Brandts na afloop. Het was ook inderdaad een ongeloof lijk einde van een halve-bekerfinale die een eindstrijd door zijn spanning en sensatie waardig was. Scoreverloop: 29 Landsbergen 1-0; 50 Thoresen 2-0; verlenging 1-1; 91 Thore sen 1-0. 120. Landsbergen (eigen doel) 1-1. Strafschoppen 2-3. (Thoresen ge stopt, Lerby 0-1, Huh gestopt, Ophof 0-2, Poortvliet 1-2, Kieft gestopt. Lok hoff 2-2, Schoenaker 2-3, Wildschut gestopt). Goud waard NIJMEGEN Henk Grim, pas sinds het begin van dit seizoen actief in het betaalde voetbal, moest uiteindelijk na 120 minuten typisch bekervoetbal (een 0-0 resultaat) het vonnis vellen over Haarlem. De 21-jarige Groesbeker faalde niet. Loepzuiver schoof hij de vijfde en laatste strafschop achter doelman Metgod en omdat Van Leen zijn elf-metertrap niet in een doelpunt had omgezet, plaatste NEC zich voor de finale van het nationale bekertoernooi. Omdat Ajax zich ten koste van PSV eveneens plaatste, heeft NEC een gerede kans op Europa Cup-voetbal. „Hoe is het mogelijk", verzuchtte trainer Van der Meent. Wanneer strafschoppen een wedstrijd moeten beslissen wordt de winnaar over het algemeen het predikaat „ge lukkig" opgeplakt. Zó was het woens dagavond echter niet. Haarlem had geen antwoord op de agressieve speel wijze van de gastheren en vandaar dat NEC de overwinning dik verdiende. Trainer Van Doomeveld van Haarlem stond er na afloop een beetje beteuterd bij. „Wat heeft een ploeg als NEC nu in de finale te zoeken", het de oefenmees ter zich twee weken geleden na afloop van de eerste wedstrijd (2-2) ontvallen. Ook woensdagavond begreep Van Doomeveld dat nog niet, maar feit is dat Haarlem de schuld vooral bij zich zelf moet zoeken. Haarlem heeft zonder meer een betere ploeg, maar waar inzet en enthousiasme toe kunnen leiden dat demonstreerde NEC woensdagavond NEC opende het duel erg agrassief. maar doelpunten bleven duur. Lang zaam maar zeker kreeg Haarlem meer vat op het spel toen de Nijmeegse pogingen vruchteloos bleven. Met een inzet op de lat van Mulderij opende •NEC ook na de rust sterk. Haarlem kreeg via Leijsner wel een mogelijkheid iets terug te doen, maar desondanks bouwden de gastheren aan een over wicht. Hoewel de Nijmegenaren bijna alle persoonlijke duels in hun voordeel beslisten, was een chronisch gebrek aan creativiteit .er de oorzaak van dat zich vnjwel geen mogelijkheden voor deden. Ondanks het uitblijven van doelpunten zorgde de spanning er voor dat het duel het aankijken waard bleef en vandaar ook dat de toeschouwers er voor de verlenging nog eens goed voor gingen zitten. Ook het extra half uur leverde geen doelpunten op. Strafschoppen moes ten zodoende de beslissing brengen met een verrassende ontknoping tot gevolg. Strafschoppen: 5-4. (Kleton 0-1, Wil- lemse 1-1, Van Leen gestopt, Wijnberg 2-1, Bokling 2-2. Wanders 3-2. Balm 3-3, Hubers 4-3, Van der Kuil 4-4, Grim 5-4). Bovendien heerste laatste man Jaap Meerman (Amemuiden) met koele be heersing in het centrum van de defen sie. „Een sobere voetballer, maar goud waard voor de ploeg", zei Kees Ver munt later. Belangrijk was ook, dat Meerman en de veel pratende doelman Rob Gruben (Breskens) elkaar blinde lings begrepen, waardoor ook enkele benarde situaties soepel werden opge lost. De geroutineerde Gruben, die misschien wel eens wat te veel „in dialoog" is met zijn medespelers, maar die niettemin uitstekend diri geerde, lijkt dan ook meer aanspraken te hebben op een vaste plaats dan Johan Dijkhuizen (RCS), die na rust enige tijd op zijn post zijn, maar toch moest afhaken als gevolg van een pas onderdrukte ziekte. De positie van voorstopper Klaas van Belzen (Amemuiden) zal ook niet ter discussie worden gesteld: ook hij speel de betrouwbaar en hij heeft bovendien het voordeel van een wekelijkse sa menwerking met Jaap Meerman. De fensief zijn er dan ook geen vraagte kens meer voor coach Jo de Waal. Temeer ook omdat vleugelverdediger Jan Hamelink (Hoek) eveneens een sterke wedstrijd speelde. In zijn club geeft Hamelink dikwijls aanvallende impulsen door snel op te komen. Die brutaliteit durfde hij gisteravond nog niet aan de dag te leggen (Jo de Waal sprak van een „begrijpelijke schroom"). Pas in de tweede helft kwam de Zeeuws-Vlaamse verdediger enkele malen verrassend naar de front linie. Tegen sterke tegenstanders als België zal hij die kans overigens toch weinig krijgen. re spelers de gelegenheid te geven aanvallend positie in te nemen. Voor Jo de Waal zal het nog moeilijk zijn om voor dat middenveld de juiste keuze te maken. Johan le Conté (Mid delburg) bewees dat hij in ieder geval ook een plaats verdient. Hij beschikt over fysieke kracht (altijd goed in een wedstrijd tegen professionals), hij is snel als hij bij counters op links de ruimte krijgt en hij verdedigt goed mee. Vraagteken Nico Bouman lAZW) kwam minder uit de verf, maar dat was niet verba zingwekkend omdat hij 24 uur eerder nog de zware wedstrijd tegen Oostka- pelle speelde. En Robbie de Munck (Breskens) speelde kennelijk niet vol uit omdat hij niet het risico wilde lopen zondag aanstaande een eventuele pro motie met zijn club te missen. Paul van Kou teren (Sluiskil), die alleen na de rust in actie kwam. speelde wisselval lig: uitstekende acties maar ook enkele misverstanden met medespelers. Wel ke middenvelder Jo de Waal moet laten vallen, is vooralsnog dan ook een vraagteken Aanvallend lijken er weer minder problemen. Gerard Schipper (Oostka- pelle), die duidelijk de vermoeienissen van de wedstrijd AZW- Oostkapelle nog niet te boven was, is niettemin ongetwijfeld een vaste keus: bij is niet alleen vindingrijk en dus gevaarlijk als spitsspeler, maar is bovendien in staat bij verdedigend spel sterk op het middenveld te acteren. Voor de twee de spitspositie zijn er twee kandida ten: Bram van de Broecke (Breskens) en Peter de Waard (Kapeile). Als het Zeeuws elftal in staat zou zijn aanval lend te spelen zou Van de Broecke wellicht de aangewezen man zijn: hij is pas van waarde als hij gelanceerd wordt door vleugelaanvallers. Maar Zeeland zal ongetwijfeld gedwongen zijn om tegen België vaak met één spits in de ruimte te spelen. Peter de Waard, die gisteravond alleen na de rust in actie kwam, bewees dat hij in zo'n concept de aangewezen aanvaller is. In moeilijke positie (en in een flits! lanceerde hij gisteravond twee ge vaarlijke schoten. Overigens leverde de wedstrijd tegen RBC gisteravond nauwelijks reéle sco ringskansen op voor Zeeland. Bij RBC was er na rust een droomkans voor John van Velzen: alleen voor de keeper. Maar hij knalde hoog over. De Waal: „Met het oog op de wedstrijd tegen Belgié hebben we ons bewust defensief opgesteld". En in dat opzicht was het een uiterst nuttige oefenwedstrijd. VETERAAN WEIGERT BOETE TE BETALEN Opvallendste Op het middenveld bewees Franz van der Pijl, de spelmaker van Hoek, dat zijn aanwezigheid in het Zeeuws elftal volkomen terecht is. Vooral voor de rust speelde hij een uitstekende wed strijd. Vermunt: „Fagg ken ik natuur lijk al uit mijn Vlissingse periode. Van der Pijl was een onbekende voor mij. Maar hij was in die eerste helft een van de opvallendste spelers". Van der Pijl is in ieder geval als een van de weinigen van de Zeeuwse selectie in middenlinie en aanval in staat de bal bij zich te houden, om zodoende ande- YERSEKE Ko Tolhoek dreigt deze week zijn veteranenlicentie kwijt te raken. Vóór morgen (vrijdag) moet de 41-jarige wielrenner uit Yerseke aan de Wielren Unie een boete van ruim 300 gulden hebben overgemaakt, an ders trekt de bond zijn startvergun ning in. „Ik ben", liet Tolhoek gisteren weten, „niet van plan te betalen. De zaak is nu in handen van meneer Schieman, de vice-voorzitter van mijn club, en ik wacht maar af wat er van komt". Tolhoek (momenteel lid van de wieler vereniging Zeeland) had vorig jaar geen wielerclub en moest daardoor in een neutrale trui rijden. In België schrijft het reglement voor dat die trui wit moet zijn, maar de Zeeuw ver scheen regelmatig met een rood tricot aan het vertrek. „Ik kende die regel helemaal niet en er werd ook nooit iets van gezegd. Tot na de wielerwedstrijd in Haacht. De delégé van de wieler bond zei na afloop dat er een aantal mensen in een verkeerde trui had gefietst en dat daar een boete van 200 Zwitserse francs voor werd gegeven. Ik heb toen nog geroepen dat ik m'n fiets dan beter kon verkopen en die opmer king kostte me nog eens 200 Belgische francs en een week schorsing". Van de vijftien renners, die het reglement over traden, kregen er twee een boete. Naast Tolhoek was dat Bert Steenbakker uit Heinkenszand. die met reclame reed. Hij betaalde. Tolhoek niet. Maar de Belgen hielden dat geld domweg in van het bedrag (prijzengeld dat Nederland se profs in Belgié hadden verdiend) dat zij aan de KNWU overmaakten. „Het komt er dus op neer dat Knetemann en Raas mijn boete betaald hebben", aJ- dus Tolhoek. De KNWU echter wil het geld nu zien, maar daar voelt de Yersekenaar, die dit jaar al twee koersen heeft gewon nen. niets voor. „Ze hadden van tevo ren moeten zeggen dat we niet moch ten vertrekken in die trui en niet moeten wachten tot de wedstrijd afge lopen was", luidt zijn standpunt. Voor lopig hoopt hij dat vice-voorzitter Schieman de unie op andere gedachten kan brengen- Lukt dat niet. dan rijdt Tolhoek domweg niet meer in KNWU- verband. „Dan simt ik me wel aan bij een wilde bond in Belgié" j GRIEP: m HE BREEDTE STÉRKER VEERE Na de sensationele opmars van de voetbalclub Serooskerke (van de tweede klas afdeling naar de derde klas van de KNVB-competitie) was het geruime tijd stil rond deze zaterdagformatie. Serooskerke draaide mee in de middenmoot, soms er boven, de laatste jaren er wat onder. Meer niet. Dit seizoen heeft het team van oefenmeester Dick van Westen een metamorfose ondergaan. Het gevolg: samen met Hoek staat de Walcherse ploeg aan de top van de ranglijst, zijn er mogelijkheden om voor het eerst een plaatsje in de tweede klas te veroveren. Serooskerke-aanvoerderRensGriep team verzette, er Kwam een lichte maakt duidelijk waarom het 'zijn' ploeg plotseling zo voor de wind gaat. „Serooskerke draait technisch en tactisch veel beter dan andere jaren. Toen ik nog voor Goes speelde zag ik al. dat er veel meer techniek bij Serooskerke aanwezig was. Met praten hebben we die aan de opper vlakte gekregen. Tot dit seizoen werd er vaak meteen diep gespeeld, nu is er veel meer breedte in het spel van onze ploeg". Rens Griep. 30-jarige gemeente ambtenaar in Veere, afkomstig uit Yerseke en vanaf zijn achttiende jaar tien seizoenen lang speler van Goes, merkt ook op. dat er vorig jaar veel blessures waren. „Dat vreet aan je zelfvertrouwen". Maar in het hui dige seizoen kwam er 'versterking' in het team. Jaap Allaart, anderhalf jaar geblesseerd geweest, maakte zijn rentree, Han Lobbezoo kwam terug uit een lager elftal en van Vlissingen kwam Fred Meerman naar de zaterdagformatie over Taken overgenomen „In de breedte zijn we sterker ge worden. Binnen het elftal is de organisatie beter geworden. Onze kracht is. dat de spelers veel voor elkaar over hebben. De taken wor den goed van elkaar overgenomen". In de loop van het seizoen raakte Peter Louwerse geblesseerd, een speler, die enorm veel werk in het Kwam terugval, maar nadat het evenwicht in het elftal hervonden was draaide 'Seroos' weer m de top mee. Rens Griep: „En als je boven staat heb je toch wat meer geluk dan de onder ste", Hy voegt er aan toe: „Als we vorig jaar achter kwamen te staan, dan forceerden we het spel. Dit seizoen kunnen we het geduld op brengen om kans op een doelpunt af te wachten, vooral omdat er zelfver trouwen is". Het makkelijk scorende Seooskerke kijkt met vertrouwen de komende wedstrijden tegemoet. De belang rijkste partij is tegen en in i Hoek. de concurrent bij uitstek. In Seroosker ke werd het 2-2. Rens Griep laat trainer Dick van Westen ruim in het succes van het team delen. „Hü probeert veel met de bal te doen. Van Westen past precies bij dit graag aanvallende Serooskerke", verzekert de aanvoer der. De Serooskerke-aan voerder be treurt het, dat niet één speler van het team is geslecteerd voor het Zeeuws elftal. „Dat zou een belo ning zijn geweest voor ons spel dit seizoen. Als Johan le Conté van Middelburg in de selectie opgeno men wordt dan mag men toch ook Wim Allaart van Serooskerke een kans geven, al was het alleen maar in de selectiewedstrijden voor de samenstelling van het vertegen woordigende team". KLOETINGE DEGRADATIEKANDIDAA T GOES Als favoriet aangewezen moet zaterdag derde klasser Kloetinge oppassen dat de ploeg niet degradeert. Aanvoerder Kees Catsman (hij woont in Goes) staat voor een raadsel. „Het vorige seizoen eindigden we als derde, dus had ik zelf ook wel enige verwachtingen voor een nog betere prestatie. Maar met precies dezelfde spelers als vorig seizoen staan we nu in de gevarenzone". Kees Catsman Toch speelde het Bevelandse team1 afgelopen zaterdag 1-1 gehjk tegen titelkandidaat Hoek. Catsman. 29 jaar en werkzaam op een kantoor van een technische groothandel, maakt duidelijk: „We waren erg blij met dat ene puntje, maar toen we de resultaten van de mededegradatie kandidaten hoorden, schrokken we toch wel even". Wemeldinge won namelijk van NTTV, dat daarmee zijn kansen op het kampioenschap verspeelde, en Zaamslag, ook op de nominatie voor degradatie, drukte Dinteloord vaster op de laatste posi- Schamen Kloetinge heeft het behoud van de derde klaspositie nog geheel m eigen hand. want het moet in de laatste vier wedstrijden onder meer nog aantreden tegen Zaamslag en Blauw Wit Roosendaal, dat eveneens tot de drgradanten behoort. Verder staan voor de Kloetingers nog ontmoetin gen op het programma tegen Ter- neuzense Boys en de grote streekri- vaal Kapeile. „Eigenhjk zouden we ons moeten schamen, want Kloetin ge is een team met veel routiniers. We horen met op deze plaats thuis. Maar het heeft vanaf het begin van deze competitie met gedraaid. Na de winterstop hadden we drie thuis wedstrijden. We hadden elkaar moed ingesproken. We zouden pro beren die te winnen. We wonnen inderdaad van NTTV, maar de ont moetingen tegen Wemeldinge en Dinteloord gingen verloren en toen stonden we meteen in de gevarenzo ne". Het is merkwaardig, dat Kloetinge zich tegen de toonaangevende clubs in deze klas heeft kunnen oppeppen. Want behalve tegen NTTV werd ook het leidende Serooskerke met 2-1 thuis verslagen. „Maar tegen lager geklasseerde teams hebben we veel te veel punten verloren", treurt Kees Catsman, die al elf jaar in het eerste team van Kloetinge speelt en al een keer eerder met het team in degradatiegevaar verkeer de. „We hebben het toen de laatste wedstrijden gewonnen en omdat het nu de afgelopen drie wedstrij den ook iets beter ging grijpen we ons hier maar aan vast". Aanvoerder Catsman maakt duide lijk: ..Zo lang ik bij Kloetinge speel bestaat de ploeg uit technisch ge schoolde voetballers, die in de fout gaan als ze een schoffelende ploeg tegenover zich krijgen. In de wed strijden. die we nu nog voor de boeg hebben, moeten we onze technische capaciteiten maar eens vergeten en moet er zoals dat heet gebikkeld worden" Kees Catsman ziet slechts één voor deel in de huidige situatie voor Kloetinge „We blijven tot het einde toe gemotiveerd" Tot slot verzucht de Kloetinge-aanvoerder: „Vorig jaar draaiden we in de top mee. Toen wonnen we thuis met 4-0 van Oost kapelle. Het kan toch raar toegaan in de voetbalsport". AMSTELVEEN Lenie Toonen uit Lent is dinsdag in Amstelveen Neder lands damkampioene 1983 geworden. Toonen zegevierde in de achtste en voorlaatste ronde over Van Geemen en werd daardoor onbereikbaar voor de concurrentie Zaalvoetbalteam uit Goes na zege halve finalist GOES De bekerwinnaar van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Goes, het team Feesthuis Princen, beeft zich geplaatst voor de halve finale van de strijd om de Zeeuwse zaalvoetbalbeker. Dat gebeurde in een wedstrijd tegen R.R.S. uit Sas van Gent, in de Vlaanderenhal in die Zeeuws-Vlaamse plaats. De Goese ploeg won met 4-2. Het winnende team keek bij de rust toch nog tegen een achterstand van 2-1 aan. Het zaalvoetbalteam uit Goes treedt in de halve finale aan tegen de winnaar van de andere kwartfinale wedstrijd, tussen De Ster en Oude Raedthuys EMDEN De Oostduitser Olaf Lud- wig heeft woensdag het eerste gedeel te van de vijfde etappe van de ama teurwielerronde van Nedersaksen ge wonnen. De uitslag van het eerste gedeelte van de vijfde etappe (individuele ty'drit) is: 1 Olaf Ludwig (ODD 20,8 km ln 27 min 5 sec., 2 Helmut Wechselberger (Oos) op 8 sec.. 3 Dan Radtke (ODD op 22 sec.. 4 Dainis Liepinsj (Sow) op 41 sec 5 Uwe Raab ODD op 47 sec.. 6 Iwan Felse (Sow) op 59 sec 7 Mario Kummer (ODD op 1.07, 8 Oleg Logwin (Sow) op 1 08. 11 Henk van Weers (Nedi op 1 49. Het tweede gedeelte van de vyfde etappe eindigde in een dubbel succes voor de Westduitsers. Michael Marx uit de ploeg van Nedersaksen bracht de rit over 130,3 kilometer op zijn naam. Zijn landgenoot en lid van de Westduitse bondsploeg Mike Kluge werd tweede in dezelfde tjjd. De uitslag is Emden - Cloppenburg 130,3 kilometer 1 Michael Marx (Nedersaksen) 2.47,901. 2 Mike Kluge 'WD1> z.L. 3 Olaf Ludwig (ODD op 3,55 minuten. 5 Nico Ver hoeven (Nedi, 10 Henk van Weers iNed), 25 Van Vliet, 34 Van Asten. 58 Hoondert. 59 Hofland allen z.t. als Ludwig Stand in het algemeen klassement: 1 Lie pinsj (Sow) 16 31 06, 2 Ludwig (OD1) op 36 seconden. 3 Radtke (ODD z.1., 6 Van Vliet (Ncdi op 1.42. 7 Marx (Nedi op 2,27, 8 Van Weers (Ned) op 3,10,16 Verhoeven op 6,21,21 Hoondert op 12.04. 31 Holland op 15.28. 48 Van Asten op 18.57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25