De verdedigers van Hulst staan voor promotiepoort Hockeyploeg dicht bij halve finale na winst U hebt tot 24 april de tijd om te bekijken wat u op stookkosten kunt besparen! Kansen op promotie voor Zeeuwse mixed-tennisteams PZC/sport DUBBELE STUNT ZEEUWS VOLLEYBALBOL WERK BERREVOETS IN TURNPI.OEG Beetje buigen NIPTE 1-0 OVERWINNING OP VERENIGDE STATEN Damtitel Heydra DONDERDAG 14 APRIL 1983 24 HULST - Misschien behoren de volleyballers van Morres Hulst tot de beste verdedigers van het land. In elk geval zijn het eerste dames- en het eerste herenteam in hun afdeling de uitdragers van het principe dat 'de verdediging de beste aanval is'. Het is al jaren het 'grote geheim' van Morres' hoog geprezen trainer Jo Everaert, die van de verdedigingstactiek zijn specialisatie heeft gemaakt. Bovendien kan de Hulsterse trainer zijn teams enorm oppeppen en daarbij toch een vriendelijke houding in acht nemen, maar als het moet zijn dames en heren ook flink 'uitfoeteren'. Het is een succesformule gebleken: het Hulster damesteam staat aan de poort van de eerste divisie, de op één na hoogste afdeling, en het herenteam heeft een schitterende kans nu 'eindelijk' door te breken naar de tweede divisie. Zaterdag om vijf uur moet het gebeuren in de Hulsterse sporthal Den Dullaert... Een Hitchcock-finale van de competitie. Het Morres-herenteam ontmoet op dat tijdstip zijn 'eeuwige' rivaal WC 2 uit Vught. Vorig jaar was dit Brabantse team driemaal de tegenstander van de Zeeuwsvlamingen, die aanvankelijk de leiding hadden van de derde divisie, maar de titel naar Lampenier 2 zagen gaan. Morres moest met WC 2 uitma ken wie als nummer twee aan de promotie-degradatiecompetitie voor een plaats in de tweede divisie mee mocht doen. In de competitieduels was de Hulster ploeg de sterkste <3-1 thuis, en 3-2 uit) maar in het beslissingsduel won WC dat de promotie niet haalde en in de bijna afgelopen competitie dus opnieuw tegenover Morres stond. De Zeeuwen overheersten nog sterker dan vorig jaar.Dat erkende ook ex- eredivisiespeler Peter Stoffelen in het bondsblad van maart: „In onze derde divisie heb ik tot dusver slechts één ploeg gezien, die met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Morres Hulst". „Alles goed en wel", merkt Morresaan- voerder Guido de Beule op, „maar zaterdag moeten we de strijd om de titel wel uitvechten met WC. We heb ben drie punten voorsprong op deze ploeg, zodat we weliswaar de kat een beetje uit de boom kunnen kijken, maar we moeten wel zorgen twee sets te winnen'. (Die twee sets leveren één punt op en dat is voldoende. Wint bijvoorbeeld WC met 3-0 of 3-1 dan krijgen de Brabanders de volle drie punten en is een beslissingswedstrijd nodig, red.). Leuke droom Morres won de uitwedstrijd tegen WC afgetekend met 3-0 (15-7, 15-5 en 15-12) maar de Vughtse vereniging wil koste wat kost de tweede selectie een klas hoger zien te krijgen in de strijd met de Zeeuwen, die af en toe moeilijk de concentratie kunnen vasthouden. De Hulsterse ploeg wil natuurlijk ook graag hoger op. Jo Everaert: „Maar niet ten koste van alles. Wij zelf vormen de vereniging en we zijn nie mand iets verplicht. Als de promotie niet lukt dan gaan we gewoon verder. Wat de dames betreft is het dan een leuke droom geweest". In deze competitie heeft het herenteam van Morres een maximale voorsprong gehad van vier punten. Die slonk fors. maar omdat WC enkele weken gele den zo vriendelijk was drie punten in te leveren, staan de Hulstenaren nu drie punten vóórWe hebben erg veel punten verloren door onderschatting van de tegenstanders. Zo was het ook bij de dames", zegt herenaanvoerder Guido de Beule, een 24-jarige meubel maker bij Morres. „We moeten", zegt de aanvoerder, „vooral zorgen niet de eerste set te verliezen, anders wordt het erg moeilijk". VLISSINGEN Carianne Berrevoets uit Zierikzee maakt deel uit van de Ndderlandse damestumploeg, die za terdag in Assen een oefeninterland afwerkt tegen Bulgarijè. De wedstrijd geldt als voorbereiding op de Europese titelstrijd. De Nederlandse ploeg be staat verder uit.: Therese Wilmink, Ca- rola Eenkhoom, Mirjam Eigenhuysen, Mirjam van Cleef en Marja Huijting. Het damesteam bindt op dezeltde tija als de heren de strijd aan met het Tilburgse Sarto. Uit werd dit Brabant se team met 3-0 verslagen, dus er is geen vuiltje aan de lucht... Speelster winnen hebben we ze verloren". Jo Everaert. ook coach van het dames team, vult aan: „Door al dat gereken verloren de meisjes hun zelfvertrouwen en raakten in paniek. Zaterdag moeten José de Thije weet wel beter: „Het gaat ze daarom niet rekenen, maar gewoon niet meer zo goed als in de beginfase", volleyballen" zegt de 20-jarige studente aan de ana- listenschool in Breda. „We hebben ze ven punten voorgestaan, maar daar van is niets meer over. We staan nu gelijk met Artemis uit Maastricht". José weet precies waarom de voor sprong verloren is gegaan: „We hebben te veel gerekend en in plaats punten te José de Thije knikt: „Ik denk ook wel, dat we het kunnen. Maar doen is natuurlijk een andere zaak. Als zowel Morres als Artemis verliest, kan Bre- vok nog kampioen worden", bedenkt ze erbij. Artemis speelt al om drie uur zaterdag tegen Torpedo. „Maar we bellen beslist niet om de uitslag". Trainer Jo Everaert (links) samen met José de Thije rechtsen Guido de Beule bij het beeld van Reinaert in 'Hulst. weet Jo Everaert. „Stel dat Artemis met 3-0 wint. dan legt dat een enorme druk op de ploeg om ook met 3-0 te winnen".De trainer verzekert nog maals: „De ploeg, die voluit zijn eigen spel speelt, heeft de meeste kans het te halen". De Hulsterse trainer wil na tuurlijk graag het feest van twee gepromoveerde teams meevieren, maar geeft, als er maar een promo veert, zijn voorkeur aan het heren team: „Dat is veel te sterk voor de derde divisie. Het moet er eindelijk eens uit". Opbouw Zes jaar geleden is Everaert aan de opbouw van het huidige damesteam begonnen. In de eerste helft van de jaren '70 speelde Morres-dames ook drie jaar tweede divisie,maar omdat te veel meisjes op verschillende plaatsen buiten Zeeland studeerden waren er te weinig trainingen om een homogeen team te blijven vormen. Het eerste en tweede team zijn toen uit de landelijke competitie teruggetrokken waarna Everaert met het huidige team in zee ging. Om de drie a vier jaar komt er bij de vereniging uit Hulst een sterk jeugd- team van de grond. Als de jongelui zich samen kunnen ontwikkelen kunnen ze erg ver komen, getuigde het feit. dat vijf jaar geleden en vorig jaar de jon gens kampioen van Nederland werden. „Hard werken is ons succes", zegt Everaert, De volleyballers uit Hulst hebben de handicap van een te kleine trainings zaal vindingrijk overwonnen. Tijdens de training is een soort mini-volleybal ontwikkeld, waarbij vooral het obser veren van de tegenstanders aan het net centraal staat. Jo Everaert betoogt: „Bij de opslag kijken we waar de tegenstander staat en plaatsen dan de bal in de lege ruimten. De meesten van onze tegenstander slaan smashes, die nauwelijks succes kunnen opleveren, tóch. Wij slaan ze niet. Het blijkt, dat wij deze tactiek veel beter ontwikkeld hebben dan de meeste andere ploe gen". Met een sterke verdediging, met mini- volleybal, met keihard werken is Mor res Hulst een heel eind gekomen. Zaterdag zal blijken of men nog ver der kan reiken. GENT Gerrie Knetemann. die alweer enige weken in het ziekenhuis te Gent verblijft, ontving daar vandaag, woensdag, bezoek van de bekende zesdaagsekeizer Patrick Sercu. Gerrie deed uitvoerig zijn verhaal en toonde daarbij zijn gehavende rechterarm, het was deze dag trouwens voor het eerst dat hij zijn pas geopereerde rechterbeen mocht 'gebruiken'. Het bleef bij een beetje buigen. VLISSINGEN Een soepele promo tieregeling en een sterkte-indeling van de poules waarbij veelal de dis trictsgrenzen als scheidslijnen gehan teerd zijn, vormen de kenmerken van de landelijke tenniscompetitie die de komende zes zondagen uiteraard ook de Zeeuwse clubs weer in haar greep zal houden. De algemene invoering van een zesde klasse, gevoegd bij een jaarlijkse toename van het aantal in geschreven teams, heeft de voet van de wedstrijdpyramide dermate ver- KOEALA LOEMPOER Nederland heeft woensdag in alle vroegte een forse stap gezet in de richting van de halve finales van de strijd om de wereldbeker hockey in Koeala Loempoer. Eén doelpunt, uit een strafcorner van Pieke Boekhorst halverwege de tweede helft, was voldoende om het gevreesde Verenigde Staten op afstand te houden. De overwinning met 1-0 was slechts een flauwe afspiegeling van het enorme veldoverwicht, dat Oranje vrijwel gedurende de gehele wedstrijd had. Net als tegen India (2-1) en Schotland (0-0) wilden de verlossende doelpunten maar niet komen. Nederland heeft nu vijf punten uit drie wedstrijden en twee punten voorsprong op de Verenigde Staten, dat net als Nederland nog tegen Australië (zonder verhespuntem moet aantreden, na een rustdag speelt Nederland vrijdag tegen de Australi sche dames. De Nederlandse aanvalsgolven lever den een hele rits korte hoekslagen op. In het eerste kwartier mocht Fieke Boekhorst maar liefst zes keer aanleg gen. Daar bleef het echter veelal bij. Door matig aangeven (Hillen) en stop pen (Van Doom) kwam de werkloze Helmondse gymnastieklerares vrijwel niet aan een gericht schot toe. Na vijf mislukkingen nam Irene Hendriks het aangeven van Elsemieke Hillen over. Haar optreden bleef voor de rust echter tot één keer beperkt. Eerder haalde Anita Miller een maal de bal van de doellijn weg en zag Marjolein Eysvogel een rebound wegschampen. Pas bij de achtste Nederlandse straf corner een kwartier na rust moest doelvrouw Gwen Cheeseman voor het eerst zwichten, eindelijk vond Fieke Boekhorst, die nu wel de tijd had te mikken, een gaatje (1-0). Kort daarop wisselde Van Heumcn de nog niet geheel fitte Sandra le Poole voor An- nelies kaptein en maakte Marjolein Eysvogel plaats voor Eveline kuik. Hoewel Nederland het spel bleef dicte ren kwam de Verenigde Staten toch wat vaker in de buurt van het doel van Monique Broere, die eenmaal volko men onnodig een strafcorner weggaf door de bal buiten de cirkel weg te trappen. Zes Amerikaanse strafhoek slagen bleven zonder nadelige gevol gen voor Oranje, dat in de slotfase nog dicht bij een tweede treffer was. Een magnifieke scoop van Elsemieke Hillen bracht de met haar laatste krachten sprintende Aletta van Manen in schit terende stelling, in plaats van zelf hard in te schieten gaf ze de bal te laat af aan Eveline Kuik, die er toen niets zinnigs meer mee kon doen. De uitslagen van de wedstrijden van dinsdag en woensdag zijn; Groep B: Canada - Nieuw-Zeeland 1-2 (1-1)' Argentinië - Engeland 1-1 (1-0), West- Duitsland - Sowjet-Unie 2-0 (0-0). Groep A: India - Wales 1-1 (1-1). Australië - India 3-2 (1-2). Schotland - Australië 1-1 (1-0). Nederland - VS 1-0 (0-0). De stand in groep A is Australië Nederland Verenigde Staten Schotland Wales India a drie wedstrijden: 3 2 1 0 5 9-4 3 2 1 0 5 3-1 3 1113 4-2 3 0 2 1 2 -3-7 3 0 2 1 2 3-7 3 0 12 14-6 ADVERTENTIE Isolatie spaart op stookkosten. Bezoek de Energie Expresse. Daar toont het Nationaal Isolatie Programma wat er allemaal voor mogelijkheden zijn, hoe u het aan moet pakken en wat u daarmee kunt besparen. Isolatie: maak er werk van! Laat u uitvoerig informeren! De Energie Expresse staat van 14 t/m 24 april op het Evenemententerrein, Ringbaan West in Goes. Openingstijden voor het publiek: werkdagen van 10.00 tot 23.00 uur zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur zondag van 10.00 tot 18.00 uur Toegang f4,50. Nationaal Isolatie Programma breed, dat dit gegeven ook in die richting van de top is gaan doorwer ken. Zeeland dat met drie mixed equipes in de overgangsklasse B ver tegenwoordigd is, heeft hierdoor een uitgelezen kans om via een kampioen schap of zelfs een tweede plaats, eind mei automatisch het overstapje naar één van de twaalf A-afdelingen te maken. Dit betere tennis dat (nog) op Walche ren gespeeld wordt, krijgt allereerst gestalte door de kwaliteit van de hoofdmacht van MLTC. De Middelbur gers treden aan met Joost Thorenaar en Remco Maandag, die geassisteerd worden door Manon ten Bruggencate en Marjolein Cijsouw. Tilburg 1. gede gradeerd uit de overgangsklasse-A, lijkt weliswaar in poule 15 als favoriet bestempeld te moeten worden, maar tegen TOEG 3 en Hoek van Holland 1 kan een redelijke puntenoogst binnen gehaald worden. De Zeeuwse top die onderlinge kracht metingen tot het minimum beperkt, ontkomt door de gememoreerde com petitie-opzet niet aan een extra kwali teitsvergelijking, waarvan er om te beginnen al een plaats vindt in poule 16. De Schelde, dat naast het gerouti neerde trio Frans en Annemiek Ver hulst en Marja Wondergem, Koen Stroo als nieuwkomer heeft opgesteld, wacht behalve dc ontmoetingen met Bas Dongen 1 en Dash 2 beide het vorig seizoen eveneens als voorlaatste geéindigd namelijk een tweetal derby's met MLTC 2. De hoofdstede lingen hebben rond oudgediende Jim my Salawane, Peter Willemse. Hen- riétte Gabrielse, Sascha Biondina en de van Axel overgekomen Martine van Maarleveld gegroepeerd. Weinig fantasie Het betere tennis wordt zoals gezegd op Walcheren gespeeld, maar de con currentie is sterk in opmars. Poule 27 van de tweede klas, die een zelfde gunstige promotieregeling kent als de hierboven besproken overgangsklasse afdelingen, heeft in indoorkampioen TSI, dat in actie komt met Hans Felius, Dick Waasdorp, Annemarie Verrijzer en Corina v. d. Borgt, immers een uitgesproken kanshebber op de bovenste plaats. Het getuigt ook hier weer van weinig fantasie van de com petitie-indelers dat Ludo et Emergo I, dat bij keuze alsnog is gepromoveerd, weer evenals in 1982 tegen de Goesena- ren moet opboksen. De Oostburgse formatie die uit het beproefde kwartet Serge Carpentier, Hein Kupfer, Conny Baarends en Barbara du Fossé be staat, krijgt evenals uiteraard TSI overigens nog een Zeeuwse tegenstan der: Smash uit Sint-Jansteen. Deze Zeeuws-Vlamingen geven gewoontege trouw hun opstelling pas vrij op de eerste wedstrijddag, maar hebben waarschijnlijk Richard en Jacqueline Bral en Trudy Boogaard in de basis staan en volgens hardnekkig circule rende geruchten ook oud- Temeuzenaar Mark Tazelaar die een paar seizoenen eerste klas heeft ge speeld bij het Bredase BTCI. De reser ves van SBOZ uit Bergen op Zoom die het kwartet completeren, zal het alles bij elkaar genomen niet meevallen om de laatste plaats te ontlopen. Wat de derde-klas poules betreft, zijn er twee voor Zeeland interessant. Aller eerst afdeling 51, waar Huybergen 1, het afgelopen jaar derde achter TSI en Ludo et Emergo, wellicht dé scepter zal zwaaien. De inbreng uit het eigen district wordt hier gevormd door DOS 1, dat behalve met uitblinker Robert v. d. Boogaard, acte de Présence geeft met Frans Oostinga, Astrid Duson en Lisette Terwiel. De Vlissingers zullen om de eveneens waardevolle tweede plaats moeten strijden tegen Axel 1, dat na het vertrek van Martine van Maarleveld naar MLTC. Koen Dobbe- leir zag afhaken, en dat derhalve de namen Menno v d. Hout, Fred Elliot, Karin van Maarleveld en Simone Es- selbrugge op het wedstrijdformulier zal invullen. Roosendaal 3. overgekomen uit de vierde klas, vervult in dit gezel schap voorlopig nog de rol van outsi der. Afdeling 52 zal in ieder geval twee nieuwe Zeeuwse tweedeklassers leve ren. Afgaande op de rangschikking in de wintercompetitie moet Animo 1 hier de hoogste ogen kunnen gaan gooiea De Temeuzenaren kunnen een sterk team op de been brengen met Tim van Dijk, Mark Albers, Martine Nijsten en Annemarie Dobbeleirjnaar het zelfde kan gezegd worden van Hulster Am bacht 1. dat de beschikking heeft over Jean Loup Del tour, Mark Leenknegt, Chantal Baecke, Monique Begijn en Marion Schellekens. Ludo et Emergo 2. onberekenbaar in derby's, moet ook niet onderschat worden, een constate ring waarvoor Patrick Marteyn, Han Petiet, Ronald en Clasien Baarends en Thea v. d. Bossche borg staan. Be nieuwd zijn we verder naar de presta ties van de Schelde 2, met Ardy Bruik- man en Helma Tabak als sterke pijlers, bijgestaan door Jan v. d. Meulen en Martine van Ligten. Het eerste herenteam van MLTC, dat zich begin juni 1982 onder de zestien beste formaties van Nederland schaar de, wacht in poule drie van de eerste klasse een moeilijke maar interessan te wedstrijdreeks. Moeilijk, omdat het spelpeil op een relatief hoog niveau zal liggen, interessant, omdat de Mid delburgers onder meer in actie komen tegen nationaal kampioen de Warande uit Oosterhout. Hoewel het vertrek van Larry Bayle aanvankelijk wat problemen leek op te leveren, heeft het aantrekken van Christien Trap- mann het trio Mario Titiheru. Piet de Jong en Paul Hermsen ongetwijfeld de nodige inspiratie gegeven om er tegen Bas-Dongen 1 en Slobblek 1 stevig tegen aan te gaan. 't Halve Maantje uit Goes, dat als gepromoveerd kampioen van de derde klas. bij keuze het overstapje naar de overgangsklasse mocht maken, zal het vermoedelijk evenmin gemakkelijk krijgen. In afdeling 2 moeten Bart v. d. Feen, Ad de Wit, Rob Smit, Fred en Max de Rave namelijk de rackets kruisen met TOEG 2, Waddinxveen 1 en BTCI 1, en consolidatie van de nu verworven positie lijkt dan ook een redelijk eindresultaat. 'S-GRAVENPOLDER Wim Heydra is in 's-Gravenpolder Zeeuws kam pioen geworden in de eerste klas van de Zeeuwse damcompetitie. Heydra eindigde na elf partijen gelijk mrl Sjaak Douw, maar hij won het afgelo pen weekeinde de vierde beslissings wedstrijd. De uitslagen van de voorwedstrijden in de hoofdklas luiden als volgt groep 1: De Wolf De Leeuw 0-2, Baayens - v d Beek 0-2, J de Jonge - v. d. Velden 0-2 Groep 2: M. F de Jonge - Korstanje 1-1A. Baayens - FUuis 2-0; Davidse - v. Strien uitg. Uitslagen eerste klas: groep 1: Mackloet- Tange 0-2: Willemse - v Luyk ultg Boogert- Spee 0-2. Groep 2: Janse - Grim uitg.. Kesteloo - Houmes 1-1. Jongeneelen - D< Jonge 2-0. Wegens ziekte moesten enkele belangrijke partijen worden uitgesteld. Jaarvergadering Zeeuwse trainers VLISSINGEN De afdeling Zeeland van de WON (vereniging van voetbal- oefenmeesters) houdt maandag in het clubhuis van de voetbalvereniging Kruiningen haar jaarlijkse ledenver gadering. De aanvang is 21.00 uur. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing. Voorafgaand aan de ledenvergadering geeft Adrie van den Driest een trai- ningsdemonstratie. die om 19.30 uur begint, met medewerking van de selec tie van Kruiningen. In samenwerking met de afdeling Brabant houdt de WON-Zeeland zaterdag 4 juni een 'eigen dag" in Hoogerheide Het pro gramma vermeldt onder meer een de monstratie van de bekende oefenmees- ter Wiel Coerver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24