HCOUJN Voorwaardelijke straffen voor heroïne-criminaliteit 1EHrwï wVLUI Slechts boete voor rijden onder invloed na fout van laboratorium Pierenstekers zich van geen kwaad bewust: vrijspraak Kortgene aarzelend akkoord met benoeming tijdelijke wethouder L y WISSEL BEVELANDEN OFFiaER EISTE GEVANGENIS EN RIJONTZEGGING POLITIERECHTER MIDDELBURG WD-RAADSLID VAN DAMME BENOEMD 1898. ^•FISHER 89.95 599.- 49.- WOENSDAG 13 APRIL 1983 PZC/ streek 14 Panasonic kleurentelevisie TC 2225 56 crri' beeldbuis; geheugen voor 20 kanalen en automatisch zënderzoekSysteem Infrarode af standsbediening voor gemakkelijke toestel bediening die na gebruik in het.toestel opgeborgen Kan worden Normaal 2295- 1 Fisher videorecorder VBS 7500 Betacord videorecorder met tijdklok om 7 dagen vooruit te programmeren Voorzien vari 8 voor- keurtóetsen, memory, tiptoetsbediening en auto; matisch terugspoelen Normaal 1699- J iZAQ VHS-videorecorder met 10 dagen timer, terug- spoelautomatiek en ge makkelijk tiptoets bediening. Normaal 2295- Marynen vrieskist Excelsior stofzuiger EX-160 Een sterke. 700 Watt stofzuiger met een licht gewicht slang en stang Diverse accessoires en 2 jaar garantie. Normaal 299 - Philips hairstyler HP 4511 Ronde hairstyler voor drogen en modelleren, 3 warmtestanden 400-800 en 1000 Watt. Beveiligd tegen oververhitting. Diverse accessoires. GOES/KLOETINGE Lewestraat 43 Tel. 01100-13720 donderdagavond koopavond EIGEN TECHNISCHE DIENST Reparaties van: - Televisies - HiFi stereo - Wasautomaten - Koelkasten - Stofzuigers - Klein huishoudelijk - Antennes reden voor de officier van justitie om tegen P drie maanden voorwaardelijke te eisen. Van den H. hoorde drie weken voorwaardelijk eisen. Mr Verstegen vonniste conform B E. M. 125» uil Hontemsse werd veroordeeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstraf, omdat de poli tie bij een controle heroïne bij de man zou hebben gevonden. Volgens M.'s raadsman mr De Kerf trof de politie echter alleen een heromespuit bij hem aan. Hij sprak in dit verband van gebrek aan bewijs. Mr Verstegen dacht er echter anders over Medewerkster Israëlische ambassade spreekt in Goes GOES De jongerenorganisatie van de WD houdt vrijdag 15 april een vergadering met als gastspreekster mevrouw M. Shomrat. Zij is eerste secretaris van de Israëlische ambassa de. Zij spreekt over Israël en de huidige politieke situatie in het midden oosten. De vergadering wordt gehou den in hotel Terminus om 20.00 uur te Goes. MIDDELBURG - De 61-jarige C. V. uit Kwadendamme haalde dinsdagmid dag opgelucht adem toen hij de zit tingszaal van de Middelburgse politie rechter mr J. Verstegen verliet. Deze veroordeelde de man tot een boete van 800,-. terwijl officier van justitie mr R. Beaumont een gevangenisstraf van een week en een rijontzegging van negen maanden, waarvan drie voor waardelijk. had gèeist. V. moest voorkomen omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto had bestuurd. Zijn slingerende rijgedrag viel de politie op, op 6 mei van het vorig jaar in Borssele. Door een fout in het laboratorium, waren de flesjes bloed van verdachte (na het afnemen van de bloedproef) niet verzegeld. Omdat de bloedproef met de grootst mogelijke waarborgen wordt omringd kon na deze fout niet worden geno teerd hoe hoog het alcoholpromillage van V. was geweest. V. had wel gedronken, dat gaf hij ook toe drie borrels en daarna twee glazen bronwater De officier achtte het beno digde bewijs aanwezig mede naar aan leiding van de getuigenverklaringen van de verbalisanten. Hierin kwam onder meer naar voren dat V, slinge rend had gereden, af en toe zonder noodzaak op zijn rem ging staan en herhaaldelijk de berm 'meenam'. De raadsman van V.. mr A. Oomen. betoogde dat zijn cliënt met zozeer had geslingerd door het alcoholgebruik, maar vooral ook door het gebruik van insuline dat hij nodig heeft als suiker patiënt Mr Oomen: „Mijn cliënt dronk al jaren niet meer. Totdat een kennis (ook suikerpatiënt) zei dat het nuttigen van enkele borrels in de ochtenduren een goede uitwerking op de ziekte had. V. probeerde het en, het klinkt mis schien merkwaardig, maar sinds hij dat doet gaat het veel beter met hem". De politierechter was wel gevoelig voor deze argumentatie en'zei: „IK moet u het voordeel van de twijfel geven" en kwam in zijn veroordeling tot alleen een geldboete. Bochten De flesjes van de 48-jarige J. G. uit Goes waren wel verzegeld en zijn alcoholpromillage bedroeg 2.23. Hij werd op 14 mei 1982 achter het stuur van zijn auto aangehouden in de Mag noliastraat in zijn woonplaats, nadat hij herhaaldelijk moeite had met het nemen van de bochten. Zijn 'snelheid' bedroeg tien kilometer. G. had die avond gebiljart en zo'n tien biertjes genuttigd. De politierechter: „Dat is een machtig hoog promillage". Mr Verstegen vroeg zich af waarom G. niet was gaan lopen, omdat het door hem bezochte cafë maar op een kwartier wandelen van zijn huis lag. Verdachte vond dat achteraf ook stom. De officier eiste c gevangenisstraf van twee weken en een jaar rijontzegging. G. vertelde dat een gevangenisstraf hem wel heel zwaar op de maag zou liggen en omdat het de eerste keer was. werd hij veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, een jaar rijontzegging en 800,- boete. T. S. (29) uit Goes reed op 2 mei 1982 eerst door diet rode licht in 's Heer- Hendrikskinderen en zette zijn tocht vervolgens slingerend voort. Genoeg aanleiding voor de politie om hem aan te houden. Blaastest en bloedproef volgden met als resultaat een alcohol promillage van 1.97. S. verklaarde zo'n zes 'tapjes' te hebben gedronken. De officier: „Daar hecht ik grote twijfels aan. ik denk dat S. zijn vermogen om te tellen was kwijtgeraakt". Hij eiste een rijontzegging van negen maanden, twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van 750.-. Het vonnis was conform. Christelijke school in 's-Gravenpolder ongewenst geacht HEINKENSfcAND Het stichten van een protestant christelijke lagere school in het dorp 's-Gravenpolder is zonder meer nadelig voor het open baar onderwijs. Tot die conclusie komt het dagelijks bestuur van de schoolraad voor openbaar onderwijs in Borsclc in een toelichting bij een van de agendapunten voor een verga dering van de schoolraad. Als er inderdaad een protestant christelijke lagere school in 's- Gravenpolder komt. met in de toe komst een protestant christelijke ba sisschool. dan betekent dat voor het openbaar onderwijs in ieder geval het ontslag van twee leerkrachten. Op grond van deze feiten vindt het dage lijks bestuur van de schoolraad dat het stichten van een protestant christelij ke lagere school een polarisatie binnen het dorp zou betekenen, en men acht een dergelijke school dan ook onge wenst. In de toelichting wordt er op gewezen dat de groei van het aantal leerlingen de laatste twee jaar tot stilstand is gekomen. Binnen het openbaar onder wijs is reeds sprake van een aanzienlij ke terugloop van het aantal leerlingen, zo wordt gemeld. De leden van de schoolraad zullen zich over deze zaak in de vergadering uitspreken. De bij eenkomst wordt gehouden dinsdag 26 april in het ontmoetingscentrum 'De Stenge' te Heinkenszand. De vergade ring begint om 19.30 uur. Dan komt ook de medezeggenschapsraad, en dan met name het medezeggenschapsregle- ment. de tijdsplanning en de procedure aan de orde Ook is er de gelegenheid tot het stellen van vragen aan elkaar over zaken die binnen oudercommissies of school teams leven. MIDDELBURG - Een vijftal 'gewone huisvaders met verantwoordelijk heidsgevoel die het Pinksterweekein- de 1982 doorbrachten op een Zeeuwse camping', zo omschreef de 34-jarige J. C. uit Kloetinge zichzelf en zijn vier metgezellen dinsdagmiddag voor de Middelburgse politierechter mr J. Ver stegen. Het vijftal moest voorkomen omdat het een mosselperceel van de Gebroeders S. aan de Oosterschelde had beschadigd. Officier van justitie mr R. Beaumont vond dat overtuigend was bewezen dat de vijf zo'n vier vierkante meter van het perceel met rieken hadden omgeploegd. „Daardoor werden de mosselen die daar waren uitgezet de grond in gedrukt en stikten ze in de aarde". Hij eiste een geldboete voor ieder van 250,-. Het ging om A. H. (44). E. L. (41C. van de S. (40) allen uit Breda, H. V. (42) uit Prinsenbeek en J. C. (34) uit Kloetinge. Op 29 mei ging het gezelschap uit vissen, na verloop van tijd waren hun pieren op en met twee geleende rieken togen zij naar het perceel op zoek naar zagers en nieuwe pieren. Een agent zag het vijftal bezig en slingerde het op de bon. C. hield een gloedvol betoog en zei onder meer: „Het was een zonnige dag. Aan niets was te zien dat het om een mosselperceel ging en we deden het ook zeker niet met voorbedachte rade zoals in de dagvaarding staat. Wij droegen geen oliejassen en kaplaarzen. We waren slechts gekleed in kleurige zwembroeken en écht we wisten hr niet" Hij vertelde verder dat het vyft< aan de verbalisant de naam van ij eigenaar van het mosselperceel hat den gevraagd om eventueel aangeric: te schade te vergoeden. „Maar. wilde hij ons niet geven", aldus C. De politierechter vond dat er gtg sprake was van overtuigend bewiji materiaal en sprak de vijf huisvaden vrij. Hij voegde er wel aan toe, datlt het zeer op prijs zou stellen heren alsnog contact op zouden neme met de gebroeders S. om een schaden geling te treffen. Video-avond Het Beest' Goes GOES - Het homocafé in Goes houd een video-avond in 'Het Beest' in Goa De videofilm 'Twee vrouwen' naar ht boek van Harry Mulisch wordt ve toond. Deze bijeenkomst begint or 20.30 uur. Tony Mackenzie in El Toro Goes - GOES De solo-artiest Tony Ms Kenzie treedt vrijdag 22 april op discotheek El Toro in Goes. MacKe zie maakt funk-disco muziek en kres enige bekendheid met de single 'A Chica'. Het optreden in El Toro begc om 22 00 uur. MacKenzie zal zijn rep» toire onder meer afstemmen op h? disco-dans publiek MIDDELBURG - Heroïneverslaving en de daarmee gepaard gaande criminaliteit vormden dinsdagmorgen de hoofdmoot tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg. Mr J. Verstegen, die dinsdagmorgen als politierechter optrad, veroordeelde alle betrokkenen tot voorwaardelijke straffen. Mejuffrouw A. W. de J (23) uit Zierikzee kreeg een voorwaardelijke gevangenis straf van dne maanden opgelegd. Op 12 december 1981 had ze op één dag drie winkeldiefstallen gepleegd. Voor 146 gulden aan levensmiddelen nam ze weg bij Albert Heijn in Goes. Bij een muziekhandel in de Ganzestad ging ze er vandoor met videobanden en elpees en uit een lederwarenwinkel in Goes ontvreemdde ze drie tassen. Deze spul len wilde ze verkopen om geld te bemachtigen om heroïne te kunnen betalen. Vonnis in hoger beroep bevestigd tegen Goesenaar DEN HAAG Het Haagse gerechtshof heeft het vonnis van de politierechter te Middelburg bevestigd, waarbij de 27-jarige J. M. H. uit Goes werd ver oordeeld tot zes weken gevangenis straf wegens medeplichtigheid aan inbraak en diefstal. Verdachte had op 6 juli 1981 meege werkt aan inbraak in een opslagplaats aan de Herculesweg te Middelburg, waar voor een waarde van ƒ26.656.- aan rookartikelen werd gestolen. De procureur-generaal bij het hof had bevestiging van het vonnis gevorderd, ook omdat verdachte bij nog een ander feit in Middelburg betrokken is en een andere strafzaak zal volgen. Samen met A. T van de V. (29) uit Goes had ze ook eens een hoeveelheid heroi ne meegenomen vanauit Rotterdam. Deze heroïne kwam in handen van een Goesenaar. die er zo'n grote hoeveel heid van tot zich nam. dat hij later aan die overdosis heroïne overleed. „De schuld daarvan mag echter niet in de schoenen van deze De J. en Van de V. worden geschoven", stelde officier van justitie mr J. van Marion met nadruk. Deze gebeurtenis had met name mejuf frouw De J zodanig aangegrepen, dat ze erin slaagde om niet alleen van de heroïne 'af te kicken', maar dat ze ook geen methadon meer nodig heeft. De officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk, geëist. De politie rechter maakte de straf echter geheel voorwaardelijk. Van de V., die één maand voorwaardelijk tegen zich had horen eisen, werd veroordeeld tot een geheel voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken. Voor beiden bedraagt de proeftij d twee jaar. NCVB Goes houdt vergadering GOES Dinsdagavond 19 apnl, om 20.00 uur houdt de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, afdeling Goes, in de dependance van de lts een bijeenkomst waar mevrouw J. Punt- van Osnabrugge een inleiding houdt over 'Gezin en andere samenlevings vormen'. Voor tienduizend gulden aan heroïne spoot de 22-jarige Vhssinger F. P. in' ongeveer zeven maanden in zijn li chaam. Het benodigde geld sleepte hij onder meer in de wacht door het stelen van een alarminstallatie en door het vervalsen van een girobetaalkaart Die kaart was gestolen door zijn maat G. van den H. (22), eveneens uit Vlissin- gen. Beiden hebben zich los kunnen maken uit de greep van de heroïne; Culturele ochtend Goese Vrouwenraad GOES De Goese Vrouwenraad houdt donderdag 21 april een culturele ochtend De aanvang is 10.00 uur en wordt gehouden in Ter Valcke in Goes. Mevrouw Leijen uit Goes vertelt over de molens in Zeeland. Paasvoetbal in Goes afgelast GOES De schoolvoetbalcommissie van de Sportraad Goes heeft besloten de paasvoetbalcompetitie voor lager onderwijs af te lasten. Oorspronkelijk was het de bedoeling om de competitie te houden op woensdag 13 april op het terrein van Het Schenge in Goes. We gens het uitvallen van een aantal teams en het tekort aan scheidsrech ters ontstonden er organisatorische moeilijkheden, waarop besloten werd de wedstrijden af te lasten. KORTGENE De VVD-er C. J. van Damme is dinsdagavond benoemd als tijdelijke derde wethouder van de gemeente Kortgene. Hij bekleedt deze positie totdat in die gemeente een nieuwe burgemeester wordt geïnstal leerd. De benoeming van Van Damme kon niet de instemming van de gehele gemeenteraad wegdragen. Er moesten een schorsing en een stemming over heen gaan. alvorens de VVD-er achter de college-tafel kon plaatsnemen. De drie-persoonsfractie van het CDA, de PvdA-wethouder J. J. van Noort en zijn CDA-collega L. M. van der Weele spraken zich tegen de benoeming van een derde wethouder uit. Het draaide dinsdagavond in de dis cussie vooral om de vraag of de benoe ming van een tijdelijke derde wethou der in Kortgene nu wel zo hard nodig is. De twee zittende wethouders en de CDA-fractie vonden van niet en de andere drie fracties (SGP, VVD en PvdA) vonden van wel. Deze fracties benepen zich onder meer op een af spraak die in september 1982 is ge maakt door de fractievoorzitters. Die afspraak hield in dat in voorkomende gevallen de gemeenteraad een tijdelij ke derde wethouder kan benoemen. De CDA-fractievoorzitter M. de Smit zei dat hij zich die afspraak slechts zijde lings kan herinneren Overigens bleek de hele wethouders- affaire al lang in een informele raads vergadering op 17 maart te zijn beklon ken en werden dinsdagavond alleen wat schijnbewegingen opgevoerd. Zo somde de WD-fractievoorzitter me vrouw J H. van Oeveren-De Rijke nog eens een lange lijst van functies op die de voormalige burgemeester J. L. D van der Linde bekleedde. Ze wees er op dat die taken allemaal door de twee stelde vast dat in de politiek alles mogelijk is. Na de discussie over de noodzaak van een tijdelijke derde wet houder en een schorsing op verzoek van de PvdA-fractie werd uiteindelijk met 6 stemmen voor en 5 tegen beslo ten het college van b en w uit te breiden. Vervolgens stelde mevrouw Van Oeveren haar fractiegenoot Van Damme kandidaat. Deze werd met elf van de elf stemmen als derde wethou der gekozen. Welzijn De gemeenteraad boog zich verder dinsdag nog over enkele voorstellen die te maken hadden met het proefpro ject specifiek welzijn. In dat kader stelde mevrouw J. A. de Loof-De Wild voor de inspraakronde op het ontwer- p-jaarprogramma niet in augustus te houden, maar in verband met de vakanties te verschuiven naar juni. Wethouder Van Noort zegde toe dat aan te kaarten. De CDA-fractie stemde verder tegen het voorstel om de coördinator van het proefproject in dienst te laten treden bij de gemeente Goes. Hij was vooral tegen het voorstel omdat die man na afloop van het project een vaste baan wordt gegarandeerd. Dat vond De Smit niet eerlijk ten opzichte van andere mensen die bij het project werken. Van Noort antwoordde hem dat die andere mensen, evenals de projectleider, van te voren duidelijk weten waar ze aan beginnen en waar ze aan toe zijn Bij de rondvraag vroeg mevrouw De Looff of het college eens wil bekijken of het mogelijk is om in de dorpskernen een maximum snelheid van 30 kilome ter in te stellen. Van der Weele ant woordde daarop bevestigend. Hitachi video recorder VT-11 Philips portable radio AL 190 FM en MG radio met ferroceptor en teleskopi- sche antenne.Aansluiting voor oorteletoon aan wezig. Kompleet met polsriem Batterijvoeding Normaal 75,- zittende wethouders moeten worden overgenomen. Ook stelde ze vast dat in het verleden al eens een tijdelijke wethouder benoemd is. De Smit vertel de dat hij wel van de loco- burgemees ter zelf wilde horen als die het niet meer aan kon dan zou net volgens de CDA-woordvoerder pas tijd worden om een extra wethouder te benoemen. Hij wees er verder nog op dat in andere plaatsen ook met loco-burgemeester wordt gewerkt. Loco-burgemeester Van der Weele was weliswaar van de afspraak tussen de fractievoorzitters op de hoogte, maar VVD-raadslid C. J. van Damme Wordt tijdelijk derde wethouder in Kortgene. Zwart/wit portable TV Een draagbare zwart/ wit ontvanger met een 37 cm beeldbuis. Een handig, modern en compact toestel thuis of in de' caravan van pas kan komen. Voor de prijs hoeft u het met te laten! Slechts Philips citruspers HR 2276 Mmi-citruspers. handig in gebruik gemakkelijk schoon te maken en op te bergen. Motor draait als vrucht op de kegel gedrukt wordt. nvrynenx Een vrieskist met een bruto 230 liter inhoud, een thermostaat met spaarstand en een invries- kapaciteit van 15 kg per etmaal Invriesschake- laar met verklikkerlampje. Zeer laag energieverbruik KEMA-keur. Normaal 799.- Bauknecht Stoomstrijkijzer DBA 2020 Lichtgewicht stoomstrijk ijzer voor normaal strijken en stoomstrijken Boven dien extra steamshot voor invochten. Normaal 89 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26