Voorwaardelijke straffen voor heroïne-eriminaliteit 'Huis en Heem' te laat voor redding school Scherpenisse Kortgene aarzelend akkoord met benoeming tijdelijke wethouder WISSEL SCHOUWEN PZC/Streek o^VOOX- u -uit WStA- ieüéer?^a-waai I^FÏSHËRl 64.95 GELIJKSPEL VOSMEER POLITIERECHTER MIDDELBURG 199.- 1898 Peuterzaal in Poortvliet ging van start 89.95 49.- 599.- WOENSDAG 13 APRIL 1983 WOE 14 Panasonic kleurentelevisie TC 2225 56 cm beeldbuis, geheugen voor 20 kanalen en automatisch zenderzoeksysteem infrarode af- stahdsbediénmg Voor gemakkelijke toestei- bediening die na gebruik iri het toestel opgeborgen kan worden Normaal 2295- cQQ Fisher videorecorder VBS 7500 Betacord videorecorder met tijdklok om T öagérr 'vooruit te programmeren Voorzien van 8 voor- keurtoetsen. memory, tiptoetêbediemng en matisch terugspoelen Normaal 1699- A U GOES/KLOETINGE LeweStraat 43 Tel. 01100-13720 donderdagavond koopavond VHS-videorecorder met 10 dagen timer, terug- spoelautomatiek en ge makkelijk tiptoets- bedienlng Normaal 2295.- Marynen vrieskist Excelsior stofzuiger EX-160 Een sterke. 700 Watt stofzuiger met een licht gewicht slang en stang. Diverse accessoires en 2 jaar garantie Normaal 299.- saga» geopend- EIGEN TECHNISCHE DIENST Reparaties van: - Televisies - HiFi stereo - Wasautomaten - Koelkasten - Stofzuigers - Klein huishoudelijk - Antennes Philips %>'- hairstyler HP 4511 Ronde hairstyler voor drogen en modelleren, 3 warmtestanden 400-300 en 1000 Watt. Beveiligd tegen oververhitting Diverse accessoires SCHERPENISSE De oudheidkundi ge vereniging 'Huis en Heem' is er niet in geslaagd het oude schoolgebouw te Scherpenisse te behouden. Het pand zal naar alle waarschijnlijkheid ge sloopt worden om plaats te maken voor een kerk van de gereformeerde gemeente. De secretaris van 'Huis en Heem'. P. A. Boot. legt uit dat zijn vereniging nog wel pogingen in het werk heeft gesteld om de oude school te behouden. „Maar we kwamen eigenlijk te laat achter de plannen. Als we het eerder hadden geweten, dan hadden we misschien nog met wat meer succes iets kunnen on dernemen. Maar we hoorden het als het ware via een omweg". Momenteel zit ten de Scherpenisser schietvereniging en de jeugdclub nog in het oude school gebouw. Er wordt gezocht naar andere huisvestingsmogelijkheden voor beide verenigingen. Een ander pand waar 'Huis en Heem' momenteel mee bezig is. is het histori sche huisje aan het eind van de Kerk straat in Tholen. Via monumentenzorg wordt geprobeerd het pandje op te knappen. Boot ziet overigens de toe komst voor 'Huis en Heem' niet zo optimistisch in als het gaat om restau ratiewerkzaamheden. Vooral het voor nemen van monumentenzorg om de subsidiestromen steeds meer via de gemeenten te verdelen, voor zover er nog wat te verdelen valt. „Vooral in Tholen met zijn orthodoxe opvattin gen kan gesteld worden dat er sprake is van een a-culturele instelling. Men ziet over het algemeen alleen het flnancièfe plaatje voor zich. De raad loopt hier liever te pronken met nieuwe sporthal, len en dergelijke. Daarom ben ik we! beducht voor die decentralisatie op het gebied van monumentenzorg. Ik ben bang dat Tholen daar niet zo op ge- spitst is", vertelt Boot Om toch te proberen op het eiland ietj structureels van de grond te krijgen gaat 'Huis en Heem' werken aan een gemeentelijk plan, dat eventueel door de gemeenteraad overgenomen kar. worden als beleidsplan. Dat plan heeft als doel zo veel mogelijk de historische panden op Tholen te behouden. Boo: wijst er op dat historische kernen, zoali Tholen en Sint-Maartensdijk ieder jaa; van rijkswege een bepaald subsidiebe drag wordt toegekend in verband m« het historisch karakter van die dorpea Dat geld verdwijnt volgens hem steeds in een algemene pot en men ziet er als specifiek bedrag bestemd voor een of ander historisch gericht werk, weinig van terug. Dat moet volger» Boot veranderen en daar zal dan ook aandacht aan worden besteed in hel plan. Ruilbeurs in Sint-Annaland SINT-ANNALAND Dinsdag 19 apn! wordt van 19.00 tot 22.00 uur in 'Havenzicht' in Sint-Annaland een postzegel- en muntenruilbeurs gehou den. OUD-VOSSEMEER Vosmeer neefl dinsdagavond in de degradatie wedstrijd tegen Kaayse Boys met 1-1 gelijk gespeeld. Vosmeer nam na ze ven minuten de leiding door een doel punt van Ad van Treijen, maar op slag van de benutte Theo Bierkens een strafschop voor Kaayse Boys. Vosmee r-speler Koos Capelle werd wegens protesten uit hel veld gestuurd. Met tien man wist Vosmeer onder zware druk in de tweede helft stand te houden Definitief veilig is de ploeg nog niet. al heeft Vosmeer wel drie ploegen onder zich. Voor de wedstrijd werd de Vosmeer aanvoerder Leo Havermans gehuldigd in verband met het spelen van de 250ste wedstrijd voor Vosmeer Ds C. Mulder (70) oud-predikant in Poortvliet overleden POORTVLIET Op de leeftijd van 70 jaar is overleden ds C. Mulder, her vormd emeritus predikant te Leer dam. Ds Mulder werd 17 juli 1912 te Arnhem geboren en studeerde te Utrecht. Hy werd 18 juni 1939 predikant te IJzen- doom en werd in 1946 eervol ontheven met de bevoegdheid van emeritus. Van 1946 tot 1950 was hij hulpprediker en godsdienstleraar te Amsterdam. Van daar ging hy ais predikant naar Hien en Dodewaard Van 1967 tot 1974 stond hij te Poortvliet, waarna hem emerik- taat werd verleend Tijdens zijn verblijf te Poortvliet was hy actief voor de restauratie van het kerkgebouw, Ds Mulder publiceerde in het Reforma torisch dagblad en werkte mede aan de prekenserie 'Genade voor Genade'. WD RAADSLID VAN DAMME BENOEMD Zwart/wit portable TV Een draagbare zwart/ wit ontvanger met een 37 cm beeldbuis. Een handig, modern en compact toestel thuis of in de caravan van pas kan komen. Voor de prijs hoeff u het niet te laten! Slechts Hitachi video recorder VT-11 Philips portable radio AL 190 FM en MG radio met ferroceptor en teleskopi- sche antenne Aansluiting voor oortelefoon aan wezig Kompleet met polsriem.Batterijvoeding. Normaal 75.- MIDDELBURG - Heroïneverslaving en de daarmee gepaard gaande criminaliteit vormden dinsdagmorgen de hoofdmoot tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg. Mr J. Verstegen, die dinsdagmorgen als politierechter optrad, veroordeelde alle betrokkenen tot voorwaardelijke straffen. Mejuffrouw A W de J. <23i uit Zierikzee kreeg een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden opgelegd. Op 12 december 1981 had ze op één dag drie winkeldiefstallen gepleegd. Voor 146 gulden aan levensmiddelen nam ze weg by Albert Heijn in Goes. Bij een muziekhandel in de Ganzestad ging ze er vandoor met videobanden en elpees en uit een lederwarenwinkel in Goes ontvreemdde ze drie tassen. Deze spul len wilde ze verkopen om geld te bemachtigen om heroine te kunnen betalen Samen met A. T. van de V. 129) uit Goes Streek-VW-Tholen ontevreden over subsidiebedrag THOLEN Tijdens de algemene le denvergadering van de streek-VVV eiland Tholen, liet voorzitter J. de Waard zich dinsdagavond kritisch uit over het subsidiebeleid van de ge meente Tholen ten opzichte van de streek-VW. Volgens De Waard is 50 cent per inwoner een veel te laag bedrag en daarom ligt er een taak voor de lokale overheid, zo stelde hij, om een en ander bij te stellen. Dan kan de VW meer aandacht beste den aan haar informatieve teken en omdat Tholen op toeristisch gebied veel te bieden heeft, zal het geld via meer bestedingen terug komen, aldus de voorzitter in zijn openingswoord in hotel 'Hof van Holland'. Uit het jaaroverzicht kwam naar voren dat tijdens het zomerseizoen 1983 in iedere kern een toeristenmarkt wordt gehouden, steeds op woensdag en te beginnen op 29 juni in Scherpenisse van 14.00 tot 21.00 uur. Dit initiatief van de streek-VW betekent dat de markten worden bevolkt door plaatse lijke middenstanders, aangevuld met middenstanders uit andere kernen. Aftredend waren de bestuursleden H. Brooymans. namens de ZLM-kring en J. de Korte, namens waterschap Tho len. Voor hen kwamen in de plaats P. Stouten (ZLM) en P. Gunter (midden stand). Voorts was er een langdurige discussie over de oorzaken van het samenvallen van de slotdag van de Thoolse Dagen en de braderie in Stave- nisse, die beide staan aangegeven voor zaterdag 2 juli. Duidelijk werd dat de stichting Thoolse Dagen en de braderie in Stavenisse toch wel concurrentie zullen ondervinden van eikaars activi teiten. Besloten werd de braderie in de kleinste Thoolse woonkern Stavenisse te houden op zaterdag 9 juli. De datum voor de Thoolse Dagen blijft ongewij zigd. Plattelands vrouwen Scherpenisse bijeen SCHERPENISSE De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, afdeling Scherpenisse. houdt woensdag 27 april een bijeenkomst met daarbij als gast spreker gemeentelijk brandweercom mandant P. A. C. Lindhout uit Sint- Maartensdijk. Aan de hand van een dia-serie, geluidsbandje en een lezing wordt een beeld gegeven over de 'Brandweer Tholen'. De aanvang is 20.00 uur in het 'Holland Huis' had ze ook eens een hoeveelheid heroï ne meegenomen vanauit Rotterdam. Deze heroïne kwam in handen van een Goesenaar. die er zo n grote hoeveel heid van tot zich nam. dat hij later aan die overdosis heroine overleed. „De schuld daarvan mag echter niet in de schoenen van deze De J. en Van de V. worden geschoven", stelde officier van lustitie mr J. van Marion met nadruk. Deze gebeurtenis had met name mejuf frouw De J. zodanig aangegrepen, dat De Stove* Stavenisse houdt een toneelavond STAVENISSE De beheerscommis sie van gemeenschapscentrum 'De Sto ve" in Stavenisse houdt 16 apnl een toneelavond in deze ruimte. Het Dom- burgse gezelschap 'Apollo' brengt het toneelstuk 'De Rondweg'. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. De aanvang is 20.00 uur. Oudste inwoonster Bruinisse werd 101 BRUINISSE De mevrouw M. Wes- dorp-Hoek in Bruinisse bereikte dins dag in goede gezondheid de leeftijd van 101 jaar. De jarige bracht de dag rustig door met haar kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Mevrouw Wesdorp, oudste inwoonster van Bruinisse, woont al ruim twaalf jaar in het verzorgingstehuis 'In 't Opper'. Ondernemers in Zierikzee gaan promotieactie voeren ZIERIKZEE De Zierikzeese onder nemers gaan komend najaar een bin go-promotieactie voeren naar een idee van de BV Maatschappij Verkoop bevordering Midden- en Kleinbedrijf (MVMK). Daartoe werd dinsdagavond besloten tijdens een ledenvergadering van de Zierikzeese Ondernemers Cen trale (ZOC), waarin de mogelijkheden van een dergelijke actie werden uit eengezet door de heer W. J. Perquin, directeur van de MVMK. In de drukbezochte bijeenkomst in café-restaurant Mondragon werd met enige spijt vastgesteld dat. ondanks de vele uren van voorbereiding, de Sint Nicolaas-actie 1982 geen groot succes is geweest. De actie was minder ge slaagd, maar de eigenlijke intocht van de Sint was daarentegen succesvol, zo bleek uit het verslag van het secreta riaat van de ZOC. Tegen de aangekondigde overgang van de evenementencommissie van de VW, belast met de organisatie van de jaarlijkse toeristendagen. naar de ZOC, werden geen bezwaren ingebracht. Ver der vond een bestuursverkiezing plaats die leidde tot herbenoeming van de zittende leden J. Littooy, F. de Jager en H. de Vries. De heer T. Volkeri werd benoemd in de dubbelfunctie secretari- spenningmeester. De ondernemers namen voorts af scheid van de heer B. Waayenberg. die de ZOC gedurende een aantal jaren vele diensten bewees als adviseur. Voorzitter P. Verhage bood hem als blijk van waardering een geschenk aan. ze erin slaagde om niet alleen van de heroïne 'af te kicken', maar dat ze ook geen methadon meer nodig heeft De Structuurschets Westerschouwen in ontwerp gereed BURGH-HAAMSTEDE De struc tuurschets Westerschouwen is in ont werp gereed en ligt sedert maandag gedurende één maand ter visie in het gemeentehuis in Haamstede. Gedu rende deze periode kunnen bezwaren worden ingediend. Na verwerking daarvan dient de structuurschets te worden vastgesteld door de gemeente raad. Een ontwerpstructuurplan voor Wes terschouwen uit 1978 werd destijds door het provinciaal bestuur 'te licht' bevonden om op de planologische pro blematiek van de gemeente een ant woord te kunnen geven. Daarop werd m januari 1980 op initiatief van de gemeente de werkgroep structuurplan ingesteld, waarin naast de gemeentelij ke vertegenwoordigers zitting kregen de Provinciale Planologische Dienst en het ministerie van crm. In het kader van het opstellen van het structuur plan werden een recreatief distributie- planologisch onderzoek, een verkeers- onderzoek en een onderzoek naar be volking en woningbouw uitgevoerd. Voor deze onderzoeken stelde de ge meente afzonderlyke begeleidingscom missies waarin naast de gemeente di verse hogere instanties zitting hadden. De bevolking werd over de inhoud van de ontwerpstructuurschets geïnfor meerd door middel van een huis-aan- huis verspreide verkorte versie daar van en een informatieavond. De ge meenteraad bepaalde reeds een voorlo pig standpunt. POORTVLIET Na acht maanden van voorbereiding is dinsdagmorgen peuterspeelzaal 'Klein Duimpje' in Poortvliet van start gegaan. Ongeveer twaalf kinderen waren op deze eerste morgen aanwezig in de bovenzaal van gemeenschapshuis "t Ouwe Raed'uus', in gezelschap van hun moeders, om een beetje aan de nieuwe omgeving te wennen. Hoofdleidster Anja Hage en haar assis tente Rina Tasma waren tevreden over deze toeloop. Gezien de toezeggingen hadden zij ook op dit aantal gerekend. De peuters vermaakten zich met plak ken, speelgoed en puzzelen. Na de vakantieperiode begint 'Klein Duimpje' met zogenaamde moeder hulp en dat betekent dat bij toerbeurt één van de moeders aanwezig zal zijn om de hoofdleidster te assisteren. In de avonduren was er een gezellig samenzijn met ouders, afvaardigingen van ovenge Thoolse peuterspeelzalen en plaatselijke openbare onderwijs in stellingen: De afwezigheid van een gemeentelijke vertegenwoordiger stel de de leidsters overigens nogal teleur. officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk, geëist. De politie rechter maakte de straf echter geheel voorwaardelijk. Van de V.. die één maand voorwaardelijk tegen zich had horen eisen, werd veroordeeld tot een geheel voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken. Voor beiden bedraagt de proeftij d twee jaar. Voor tienduizend gulden aan heroïne spoot de 22-jarige Vlissinger F. P. in ongeveer zeven maanden in zijn li chaam. Het benodigde geld sleepte hy onder meer in de wacht door het stelen van een alarminstallatie en door het vervalsen van een girobetaalkaart. Die kaart was gestolen door zyn maat G van den H. (22). eveneens uit Vlissin- gen. Beiden hebben zich los kunnen maken uit de greep van de heroïne, reden voor de officier van justitie om tegen P. drie maanden voorwaardelijke te eisen. Van den H hoorde drie weken voorwaardelijk eisen. Mr Verstegen vonniste conform B. E. M. 125) uit Hontenïsse werd veroordeeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstraf, omdat de poli tie bij een controle heroine by de man zou hebben gevonden. Volgens M.'s raadsman mr De Kerf trof de politie echter alleen een heroinespuit bij hem aan. Hij sprak in dit verband van gebrek aan bewijs. Mr Verstegen dacht er echter anders over. KORTGENE De VVD-er C. J. van Damme is dinsdagavond benoemd als tijdelijke derde wethouder van de gemeente Kortgene. Hij bekleedt deze positie totdat in die gemeente een nieuwe burgemeester wordt geïnstal leerd. De benoeming van Van Damme kon niet de instemming van de gehele gemeenteraad wegdragen. Er moesten een schorsing en een stemming over heen gaan, alvorens de VVD-er achter de college-tafel kon plaatsnemen. De drie-persoonsfractie van het CDA, dc PvdA-wethouder J. J. van Noort en zijn CDA-collega L. M. van der Weele spraken zich tegen de benoeming van een derde wethouder uit. Het draaide dinsdagavond in de dis cussie vooral om de vraag of de benoe ming van een tijdelijke derde wethou der in Kortgene nu wel zo hard nodig is De twee zittende wethouders en de CDA-fractie vonden van niet en de andere drie fracties (SGP. VVD en PvdA) vonden van wel. Deze fracties benepen zich onder meer op een af spraak die in september 1982 is ge maakt door de fractievoorzitters. Die afspraak hield in dat in voorkomende gevallen de gemeenteraad een tijdelij ke derde wethouder kan benoemen. De CDA-fractievoorzitter M. de Smit zei dat hij zich die afspraak slechts zijde lings kan herinneren. Overigens bleek de hele wethouders- affaire al lang in een informele raads- vergadenng op 17 maart te zijn beklon ken en werden dinsdagavond alleen wat schijnbewegingen opgevoerd. Zo somde de VVD-ffactievoorzitter me vrouw J. H van Oeveren-De Rijke nog eens een lange lijst van functies op die de voormalige burgemeester J. L. D van der Linde bekleedde. Ze wees er op dat die taken allemaal door de twee stelde vast dat in de politiek alles mogelijk is.'Na de discussie over de noodzaak van een tijdelijke derde wet houder en een schorsing op verzoek van de PvdA-fractie werd uiteindelijk met 6 stemmen voor en 5 tegen beslo ten het college van b en w uit te breiden. Vervolgens stelde mevrouw Van Oeveren haar fractiegenoot Van Damme kandidaat. Deze werd met elf van de elf stemmen als derde wethou der gekozen Welzijn De gemeenteraad boog zich verder dinsdag nog over enkele voorstellen die te maken hadden met het proefpro ject specifiek welzijn. In dat kader stelde mevrouw J. A. de Loof-De Wild voor de inspraakronde op het ontwer- p-jaarprogramma niet in augustus te houden, maar in verband met de vakanties te verschuiven naar juni. Wethouder Van Noort zegde toe dat aan te kaarten. De CDA-fractie stemde verder tegen het voorstel om de coördinator van het proefproject in dienst te laten treden bij de gemeente Goes. Hii was vooral tegen het voorstel omdat die man na afloop van het project een vaste baan wordt gegarandeerd- Dat vond De Smit met eerlijk ten opzichte van andere mensen die bij het project werken. Van Noort antwoordde hem dat die andere mensen, evenals de projectleider, van te voren duidelijk weten waar ze aan beginnen en waar ze aan toe zijn. Bij de rondvraag vroeg mevrouw De Looff of het college eens wil bekijken of het mogelijk is om in de dorpskernen een maximum snelheid van 30 kilome ter in te stellen. Van der Weele ant woordde daarop bevestigend Philips citruspers HR 2276 Mini-citruspers. handig in gebruik gemakkelijk schoon ie maken en op te bergen. Motor draait als vrucht op de kegel gedrukt wordt zittende wethouders moeten worden overgenomen. Ook stelde ze vast dat in het verleden al eens een tijdelijke wethouder benoemd is. De Smit vertel de dat hij wel van de loco- burgemees ter zelf wilde horen als die het niet meer aan kon dan zou het volgens de CDA-woordvoerder pas tijd worden om een extra wethouder te benoemen Hy wees er verder nog op dat in andere plaatsen ook met loco-burgemeester wordt gewerkt. Loco-burgemeester Van der Weele was weliswaar van de afspraak tussen de fractievoorzitters op de hoogte, maar VVD-raadslid C. J. van Damme Wordt tijdelijk derde wethouder in Kortgene. Bauknecht Stoomstrijkijzer DBA 2020 Lichtgewicht stoomstrijk ijzer voor normaal strijken en stoomstrijken Boven dien extra steamshot voor invochten Normaal 89 - rrinrvnen./ Een vrieskist met een bruto 230 liter inhoud, een thermostaat met spaarstand en een invries- kapaciteit van 15 kg per etmaal. Invriesschake- laar met verklikkerlampje. Zeer laag energieverbruik KEMA-keur Normaal 799 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24