Voorwaardelijke straffen voor heroïne-criminaliteit VIST0 Wijkraad binnenstad Terneuzen lanceert alternatief 'Java' Mogelijk fietscross toch toekomst Kloosterzande i VAN STRIEN'S BAKKER!} B.V. WALSTRA AT 41 I er RECLAME AANBIEDINGEN Mokkataart (8 personen) 6,95 Appelgondels 3 stuks3,50 Gev.beschuitbollen 3stuks 2,50 Grot volkoren 800 gram 1,98 Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/«treek POLITIERECHTER MIDDELBURG BAKKER JAN SUPERCEL-MATRASSEN WOENSDAG 13 APRIL 1983 14 MIDDELBURG - Heroïneverslaving en de daarmee gepaard gaande criminaliteit vormden dinsdagmorgen de hoofdmoot tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg. Mr J. Verstegen, die dinsdagmorgen als politierechter optrad, veroordeelde alle betrokkenen tot voorwaardelijke straffen. Mejuffrouw A. W deJ (23)uitZierikzee kreeg een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden opgelegd. Op 12 december 1981 had ze op één dag drie winkeldiefstallen gepleegd. Voor 146 gulden aan levensmiddelen nam ze weg bij Albert Heijn in Goes. Bij een muziekhandel in de Ganzestad ging ze er vandoor met videobanden en elpees en uit een lederwarenwinkel in Goes ontvreemdde ze drie tassen. Deze spul len wilde ze verkopen om geld te bemachtigen om heroïne te kunnen betalen. Samen met A. T. van de V. (29) uit Goes Vastenactie in Sint-Jansteen: bijna 6600 gulden SINT-JANSTEEN - De vastenactie heeft dit jaar in Sint-Jansteen een bedrag opgeleverdvan 6589.65 gulden. Dit bedrag is het hoogste dat ooit in Sint-Jansteen is bijeengebracht. De wandeltochten brachten in totaal 965.10 gulden op. Op de basisschool brachten de kinderen met hun zakcen tjes 185,35 gulden bijeen. Het offerblok in de kerk bleek totaal 2341 gulden te bevatten terwijl de huis-aan- huiscollecte 3098.20 opbracht. De vas tenactie was op touw gezet door de werkgroep Kerk en Samenleving, de leerlingen van de zesde klas van de basisschool uit Sint-Jansteen en een aantal kinderen die de vastenzakjes hebben opgehaald. Bijeenkomst werkgroep emancipatiewerkster in 'Lotje' Oostburg OOSTBURG De initiatiefgroep re gionale emancipatiewerkster 'West- Zeeuwsch-Vlaanderen' maakt goede vorderingen. De taakomschrijving van de emancipatiewerkster is nage noeg rond. Aan de begroting wordt de laatste hand gelegd. Is de begroting klaar, dan wordt ze ter beoordeling opgestuurd naar het ministerie. Verloopt alles volgens plan, start in mei de sollicitatieprocedure voor een emancipatiewerkster, die na de zomer aan de slag kan. Op het moment is de regionale werkgroep nog op zoek naar een geschikte ruimte in Oostburg. De werkgroep komt maandag 2 meiom half tien 's morgens, opnieuw bijeen in vrouwencontact Lotje te Oostburg. Seniorentienkamp KOEWACHT - Het gecoördineerd be- jaardenwerk in Koewacht houdt don derdag imorgen) in het gemeenschaps- centum 'De Vlaschaard' een senioren tienkamp. De aanvang is 14.00 uur. Ook verleden jaar werd al een dergelij ke tienkamp gehouden. Er waren toen zestig deelnemers en dat is voor de commissie bejaardenwerk aanleiding om opnieuw een wedstrijd te organise ren. Er zijn drie wisselbekers beschik baar. Inbraak caravan camping Sluis SLUIS Uit een caravan op camping 'De Wildhof te Sluis is een radio, een koffiezetapparaat, een barbecue en een lade met bestek ontvreemd. De da- der(s) kwamien) de caravan binnen door het slot van de deur te forceren. De caravan is eigendom van de familie P. uit Oost-Souburg. De inbraak is gepleegd tussen november '82 en april •83. Tent voorjaarbeurs Aardenburg door had ze ook eens een hoeveelheid heroï ne meegenomen vanauit Rotterdam. Deze heroïne kwam in handen van een Goesenaar, die er zo'n grote hoeveel heid van tot zich nam, dat hij later aan die overdosis heroine overleed. „De schuld daarvan mag echter niet in de schoenen van deze De J. en Van de V. worden geschoven", stelde officier van Oorlogsmateriaal onschadelijk gemaakt NIEUWVLIET De explosieven op- ruimings dienst heeft dinsdagmorgen in de Zwarte Polder in Nieuwvliet explosieven onschadelijk gemaakt. Het betrof twee mortiergranaten, die in Biervliet werden gevonden, eén mor tiergranaat afkomstig uit Cadzand en zestig kilogram karbied uit Schoondij- ke. Tafeltennistoernooi in Lamswaarde LAMSWAARDE - De werkgroep 'Spor tieve Recreatie Hontenisse' houdt za terdag 16 april in samenwerking met de tafeltennisvereniging 'SAR '72' uit Kloosterzande ene tafeltennistoernooi in het dorpscentrum 'De Luifel' in Lamswaarde. Om het voor de deelne- mers(sters) allemaal aantrekkelijk te maken kan er in vier leeftijdsgroepen worden ingeschreven. Dat zijn: tot en met 10 jaar; van 11 tot en met 13 jaar; van 14 tot en met 17 jaar en de categorie 18 jaar en ouder Voor de beste drie in elke categorie is een prijs beschikbaar gesteld. Het toernooi be gint om 10.30 uur; inschrijven vanaf 10.00 uur. Na afloop, omstreeks 17.00 uur, volgt de prijsuitreiking. Die Schöpfung' van Haydn in Hulst HULST De stichting Matthaeus Passion Hulst heeft voor de jaarlijkse uitvoering van een oratoriumwerk dit jaar de keuze laten vallen op 'Die Schöpfung' van Joseph Haydn. Dat werk zal op 29 oktober worden uitge voerd in de basiliek van Hulst. Medewerking verlenen het Toonkunst- koor uit Breda, het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, Tijn van Eijk (or gel), Hillary Reynolds (sopraan), Hein Meens (tenor) en Wout Oosterkamp (bas). De algehele leiding berust bij de Hulster dirigent Jo Ivens. Voor 1984 is de keuze gevallen op de Johannus Passion van J. S. Bach. Het koor dat hiervoor is uitgenodigd is het Oratoriumkoor uit Middelburg, dat in dat jaar zijn 150-jarig bestaan viert. Ook dit concert zal door-Ivens worden gedirigeerd. justitie mr J. van Marion met nadruk. Deze gebeurtenis had met name mejuf frouw De J. zodanig aangegrepen, dat ze erin slaagde om niet alleen van de heroine 'af te kicken', maai' dat ze ook geen methadon meer nodig heeft. De officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk, geëist. De politie rechter maakte de straf echter geheel voorwaardelijk Van de V.. die één maand voorwaardelijk tegen zich had horen eisen, werd veroordeeld tot een geheel voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken. Voor beiden bedraagt de proeftij d twee jaar. Voor tienduizend gulden aan heroïne spoot de 22-jarige Vlissinger F. P. in ongeveer zeven maanden in zijn li chaam. Het benodigde geld sleepte hij onder meer in de wacht door het stelen van een alarminstallatie en door het vervalsen van een girobetaalkaart. Die kaart was gestolen door zijn maat G. van den H. (22), eveneens uit Vlissin- gen. Beiden hebben zich los kunnen maken uit de greep van de heroïne, reden voor de officier van justitie om tegen P. drie maanden voorwaardelijke te eisen. Van den H. hoorde drie weken voorwaardelijk eisen. Mr Verstegen vonniste conform. B. E. M. (25) uit Hontenisse werd veroordeeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstraf, omdat de poli tie bij een controle heroine bij de man zou hebben gevonden. Volgens M.'s raadsman mr De Kerf trof de politie echter alleen een heroinespuit bh hem aan. Hij sprak in dit verband van gebrek aan bewijs. Mr Verstegen dacht er echter anders over. Zeeuwsvlaanderentocht van toerclub Hulst HULST De toerclub Hulst houdt zondag de Zeeuwsch-Vlaanderen toer tocht. Eerder stond deze tocht aange kondigd voor zaterdag 23 april maar door omstandigheden is deze een week vervroegd. De tocht zal gereden wor den achter voorrijders en heeft een lengte van 60 kilometer. De gemiddel de snelheid die de rijders aan moeten houden ligt rond de 25 kilometer per uur. Voor een gedeelte zal deze tocht over Belgisch grondgebied gaan zodat de deelnemers wordt aangeraden een paspoort of identiteitskaart mee te nemen. Belangstellenden kunnen zich zondag inschrijven van 8 uur tot 8.45 uur in café 't Ros Beyaert' aan de Statie in Hulst. Het vertrek is om 9 MODEli ..OfflVCRP.. IDEE "JAVA P CJDD RUIMTE VOOR WINKELVOORZIENINGEN Hel plan voor het 'Java' van de Wijkraad Binnenstad Temeuzen. TERNEUZEN De Wijkraad Binnen stad Terneuzen heeft een alternatief plan ontwikkeld voor de invulling van het 'Java'. Het wijkt duidelijk af van het ontwerp-plan, dat donderdag avond wordt besproken door de Tcr- neuzense raadscommissie voor open bare werken. De ontwerper van het alternatief, ing W. Audenaert. heeft bijvoorbeeld wél ruimte gelaten voor winkelvoorzieningen. Opvallend de tail: op het dak van de winkels zou een wandelpark kunnen worden aange legd. Naast woningbouw en kantoren is verder rekening gehouden met een groot aantal parkeerplaatsen: onge veer 300. Het plan-Audenaert wordt volgende week besproken tijdens een besloten bijeenkomst van de wijkraad. Dan wordt ook bekeken op welke wijze het kan worden gepresenteerd. De ontwer per zelf; „Ik kan me toch niet voorstel len dat de gemeente niet geïnteres seerd zou zün in het alternatieve plan. In het verleden is de wijkraad steeds voorgehouden dat men er goed aan deed met enkel kritiek te spuien, maar ook eens zélf met constructieve ideeen te komen. Nou. dat gaat nu dus gebeu ren". Audenaert heeft heel wat kritiek op het officiële ontwerp-plan, zoals dat don derdag door de raadscommissie wordt besproken. Het gaat uit van twee woongebieden (in totaal zouden er 180 tot 220 woningen kunnen worden ge bouwd), terwijl de rand is gereserveerd voor kantoorbouw. Geen tuinstad De ontwerper van de wijkraad: „Het zou toch heel anders moeten. Je moet in dit gebied heel doordacht tewerk gaan, en niet volgens het patroon dat je in de nieuwbouwwijken terugvindt. Het moet geen tuinstad worden". Au denaert kiest voor een fikse bebou wingsdichtheid, voor een combinatie (eventueel) van woningen en winkels ONDANKS BAR WEER RUIM HONDERD DEELNEMERS en vooral ook voor veel 'gebruiks- groen'. „En onder gebruiksgroen ver sta ik dan zeker geen rozenstruiken en dergelijke". Kiezen voor de combina- Activiteiten voor Ouderen Sluiskil SLUISKIL De stichting welzijn voor ouderen afdeling Sluiskil houdt de komende weken weer een aantal aktiviteiten voor de bejaarden uit Sluiskil en omgeving. Morgen (don derdag), om 14.00 uur is er een mode show voor bejaarden in samenwer king met een Tcrneuzense confectie zaak. De kleding wordt geshowd door ouderen uit Sluiskil en de toegang is gratis. Woensdag 20 april vanaf 13.30 urn- wordt er weer een handwerkverkoop- middag. gehouden. Veel poppen ta felkleedjes, sokken enz. welke door de ouderen zelf gemaakt zijn, worden te koop aangeboden. Zaterdag 30 april (koninginnedag) wordt er 's morgens om 10.00 uur een gaaibolling georganiseerd, 's Middags om 14.00 uur wordt, evenals vorige jaren, een spelmiddag gehouden voor de ouderen met onder meer kaarten, biljarten en sjoelen. De te winnen prijzen worden beschikbaar gesteld door het oranjecomité. Alle activitei ten vinden plaats in 'Dienstencentrum de sterre' te Sluiskil. tie winkels/,wonen betekent verder dat er geen 'dood' winkelcentrum wordt gecreëerd, waarin in de avond uren niets meer te beleven valt. Audenaert heeft in zijn plan vooral ook gelet op de samenhang 'Java'- stadscentrum. Hij streeft met 'zijn ma nier van invullen' naar orde en regel maat in de stedelijke structuur. Aude naert nogmaals: „Met een kortzichtige visie kan dit hele plan onherstelbaar worden beschadigd, zeker als het gaat om de visuele kwaliteit. Kijk, met een beetje goede wil van de kant van de gemeente kan dit een heel leuk plan worden. Het is haalbaar, maar of het ook betaalbaar is, is een kwestie van wil. Temeuzen kan met de invulling van dit plan bewijzen dat het een heel duidelijke visie heeft op de manier waarop de binnenstad moet worden aangepakt". Gezamenlijke kerkdienst in Hulst HULST De hervormde gemeenten In Hulst en Hontenisse houden zondag Ij april in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst een gezamenlijke kerkdienst. De dienst begint om lo.OO uur. Voorganger is ds. Hartog. De christelijke lagere school De Ark ver leent medewerking aan deze kerk- dienst. De bedoeling van deze dien sten, die elk jaar worden gehouden, is. dé kerk dichter bij de mensen te bren gen. Boekenbeurs Amnesty brengt 277 gulden op TERNEUZEN - De boekenbeurs van Amnesty International, die maandag avond werd gehouden in de Goede Herderkerk in Terneuzen, heeft 277 gulden opgeleverd. Dat geld i gebruikt voor het Amnesty-werk. De organisatoren willen in oktober op- nieuw een dergelijke beurs houden, weer in combinatie met de maandelijk se schrijfavond. Programma viering koninginnedag Zaamslag ZAAMSLAG - Het bestuur van de Oranjevereniging in Zaamslag heeft het programma voor de viering van koninginnedag voorlopig vastgesteld, In de ochtenduren kunnen ouderen van 9.00 uur tot 12.00 uur zich bezig houden met kaarten, biljarten en pie- ken in De Poort. Dc kleuters en leerlin gen van de eerste vier klassen van de lagere school kunnen zich 's morgens bezig houden met straattekenen op het schoolplein in de Koepoortstraat en een filmvertoning in De Rank. Voor de vijfde en zesde klassers ouderen staat een fietspuzzeltocht op het programma. Aan het eind van de ochtend is de traditionele ballonopla- ting. 's Middags begint om 14.00 uur een grote optocht met versierde wa gens van buurtverenigingen, scholen en andere plaatselijke verenigingen. Tot nu toe staan 16 wagen ingeschre ven. In de avonduren volgt een optre den van de muziekvereniging en drum band met aansluitend een tweede rondrit van de versierde wagens en een lampionnenoptocht. Op 29 april is er een Oranjebal in De Poort vanaf 21,00 Man rijdt tegen twee geparkeerde auto's NIEUW-NAMEN De automobilist L de S. uit Vogelwaarde is in de nacht van maandag op dinsdag doorgereden, nadat hij in de Hulsterloostraat Nieuw-Namen tegen twee geparkeer de auto's was gebotst. De S. kon in de loop van dinsdag worden aangehouden. Bij de botsing ging de voorruit van De S.' auto aan splinters en bleef er een ruitenwisser achter. Het ongeluk gebeurde om twee uur 's nachts. De geparkeerde auto's, beide eigen dom van T. P. uit Nieuw- Namen, liepen aanzienlijke schade op wind vernield AARDENBURG In de nacht van maandag op dinsdag is een grote tent op de Markt in Aardenburg stuk ge waaid. In de tent. die 50 bij 20 meter groot is. wordt vanaf vrijdag een voor- jaarsbeurs van de Aardenburgse win keliersvereniging gehouden. De Belgi sche eigenaar zal de tent repareren. Omtrent de grootte van de schade was bij de politie niets bekend. Ruilbeurs Sluis SLUIS De Sluisse vereniging van Verzamelaars houdt vrijdag 15 april de maandelijkse ruilavond voor postze gels, munten, ansichten en andere ruil-' objecten in café 'Eikenloo' in Sluis. Er worden kavels postzegels en munten verkocht die zijn ingebracht door le den. Er zijn twee verlotingen. De ruil avond begint om 19.30 uur en de veiling om ongeveer 21.00 uur Bestuurswisseling bij ANBO Zaamslag ZAAMSLAG De afdeling Zaamslag van dc Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) hield haar leden jaarvergadering. Voorzitter L. de Groote en de Heer D. Buijze waren aftredend in het bestuur en stelden zich niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen mevrouw Blijlcven en A. Dieleman-Bareman. De jaarlijkse reis werd vastgesteld op 28 juni naar Arnhem en omgeving. De heer W. J Lensen vertoonde een film over zijn bezoek aan Amerika. Tenslot te werd er nog bingo gespeeld Vice-voorzitter W. J. Lensen bedankte aan het eind de scheidende bestuursle den. KLOOSTERZANDE Het zit Hans de Groot uit Walsoorden, de initiatiefne mer van de - vrije - fietscrosswcdstrijd die zondag in Groenendijk gehouden werd, niet mee. In de gemeente kwam een fietscrossclub moeizaam van dc grond. De Groot besloot toen een dergelijke organisatie maar alleen aan te pakken. In de voorbereiding kwam er toch een baan te liggen, die werd zondagochtend door hevige slag regen echter onbruikbaar. „Het zat dus wel allemaal tegen, gelukkig sprond de eerste Zeeuwse fietscross- vereniging Axel (EZFVA) bij, met ver eende krachten is toen tijdens de inschrijving een alternatief parkoers aangelegd", wist De Groot. Het barre weer hield echter ook nog een aantal crossers weg. en nadat de baan doorweekt was besloten een der tigtal deelnemers niet meer van start te gaan. Pech dus. Maar voor De Groot gloort toch hoop. Frans Serrarens van de stichting Wieleipromotion Zeeuw sch-Vlaanderen uit Kloosterzande: „De Groot heeft het. ondanks alle goede bedoelingen, toch wat verkeerd aangepakt. In zijn poging om een club en een bestuur in de gemeente op te richten had hij mogelijk beter bij ons aan kunnen kloppen. Tijdens een ver gadering van de stichting waren er al stemmen opgegaan om iets dergelijks te organiseren en toen we hoorden dat De Groot al bezig was, hebben we het even aan willen zien. Nu blijkt dat dit fietscrossen toch behoorlijk belangstel ling trekt kunnen we mogelijk eens met elkaar om de tafel gaan zitten en de oprichting van een vereniging bekij ken". Dit is dan mogelijk de - enige - winst die De Groot bij deze organisatie boekt. Niet onbelangrijk met het oog op de wedstrijd die in het kader van het Zeeuws kampioenschap fietscross op 27 augustus georganiseerd wordt, Dan is Kloosterzande verzekerd van een groter deelnemersveld. Nu waren 107 jeugdige beoefenaars naar de wed- strijdbaan gekomen. Een aantal dat belangrijk minder is dan in eerdere wedstrijden aan de start is gekomen. Dat peloton ging overigens met elan de strijd op het moeilijke parkoers ln. En daarbij bleek dat de jeugd in enkele jaren 'gelouterd' is in deze sport Van stuurmanskunst en behendigheid werd veel gevraagd, maar de jeugd sloeg er zich glansrijk doorheen. Uitslagen: 5 jaar: 1 Andre de Vin. 2 Michel Dev. 3 Tanltia Uytderwilligen, 6 jaar: 1 Barry de Waal. 2 Martijn van Poecke, 3 Mlke de Ridder. 7 jaar: 1 Danny Schout. 2 Michel Schelkens. 3 Cindy Roeland t, 8 jaar: 1 Michel de Bliek. 2 Pascal van Halst. 3 Frank Matthiis. 9 jaar: 1 Arian de Mey. 2 Derk Jan Franse. Mario Couque. 10 jaar: 1 Ashwui Vandamme. 2 Michel de Ridder, 3 Robert de Smet, 11 jaar: 1 Michel Zaan. 2 Alexander Mever. 3 Richard Maas, 12 jaar: 1 Chris van de Voorde. 2 Lucho Carolina, 3 Bart Magnus, 13 jaar: 1 Sandy de Munck. 2 Mare Zaan, 3 John Piekaar, 14 jaar: 1 Erik Fijnout, 2 John Adriaenssens, 3 Alex de Koning, 15 jaar: 1 Danny de Munck, 2 Peter Michiels, 3 Erwln van Dorst. Terneuzen, Noordstraat 79, tel. 01150-19817 Plaats uw familie berichten in de PZC Op 17 april hopen onze ouders D. BAREMAN J. BARKMAN-DE BLAEY hun 25-jang huwelijk te vieren. Zy geven u graag de gelegenheid te feliciteren op 16 apnl a s van 19.30 tot 21.00 uur in het gebouw 'De Rank'. Zaagstraat 2 te Zaamslag. 4543 NE Zaamslag. Hoek v/d Dyk 14 Voor uw bewijs van deelneming ontvangen i overlijden van onze lieve moeder en oma J. J. VAN WEELE-DE REGT betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: Fam. Van Weele Terneuzen. april 1983 HENK ZANDWIJKEN overleed op 10 april 1983. Hij heeft voor zijn leven gevochten met al zijn moed en wilskracht; na aanvaarding van de dood is hij rustig ingeslapen. Hij was een sterk, wijs en vooral goed mens. Wij zullen hem heel erg missen! Namens familie en vrienden (ook in Suriname) Cora Peters Rouwdienst en nachtwake: donderdag 14 april vanaf 19.00 uur tot bam. in 'Kroetoe Ososaba- koe', Rijswijkseweg 558, 's-Gravenhage, telefoon 070-994191. Begrafenis: vrijdag 15 april, 14.30 uur, begraaf plaats 'Oud eik en duinen', Laan van Eik en duinen 38 te 's-Gravenhage. Voor uw medeleven en deelneming, betoond na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma CORNELIA JANNA FAAS-ZEGERS betuigen wij u onze welgemeende dank. Uw hartelijk medeleven is ons tot grote troost en steun geweest, en zal voor ons een dankbare herinnering blijven. Kinderen Faas Klein- en achterkleinkinderen Temeuzen, april 1983 Langs de Kreek 24 VLISSINGEN - Tel. 01184-16491 Onze aktiviteiten.liggen op het volgende vlak. Wij maken in elke gewenste maat en leveren tegen de grossiersprijs, direct aan de particulier. Op onze matrassen sg35 en sg40 in 14 cm dik geven wij 10 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE Alle maten uit voorraad leverbaar. Buitengewone maten in drie dagen gereed Daarnaast maken wij ook BOOT-, CARAVAN- EN BANKSTELKUSSENS op elke gewenste maat. Ook stofferen wij uw oude kussens opnieuw met originele meubelstoffen. Verder verkoop van DRAKA polyether op maat gesneden SG35, meubelstoffen; skaileder etc. tegen zeer scherpe konkurrerende pnizen. Kortom een naam om te ONTHOUDEN en beter nog om ti GEEN KOOPAVOND noteren op de kalender b v

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22