Middelburgse commissie is bezorgd over klimleningen Raad Domburg akkoord met nieuw beleid voor piekopvang toeristen Arnemuiden niet in Walcherse titelstrijd PZC/ streek LASTENVERSCHUIVING NAAR DE TOEKOMST' PLAN B. EN W. Permanente kiosken op boulevard Vlissingen Nieuw overleg bouwplan Spuistraat niet zinvol Ontspanningsmiddag ouderverenigingen in Middelburg PIETER LOUWERSESCHOOL 125 JAAR Onderwijs is combinatie van iets leuks metpresteren9 O VERLOOPTERREINEN TEGELIJK OPEN MENINGSVERSCHIL OVER FINALEPLAATS AfOENSDAG 13 APRIL 1983 met groeihypotheken) de eerste twin tig jaar stijgt. Na die periode is de schuld zelfs verdubbeld, waarna er weer heel langzaam van een daling sprake is. De heer M. Almekinders (CDA) en MIDDELBURG - Het gemeentebestuur van Middelburg zal de ministeries van volkshuisvesting, financiën, en andere, een brief sturen waarin de bezorgdheid wordt uitgesproken over het gebruik van 'klimleningen' bij onder meer woningbouwprojecten. Wethouder H. Gillissen (openbare werken) die dinsdag zijn collega A. Bergshoeff (financiën) verving zei dat toe tijdens een vergadering van de raadscommissie financiën. Met de toezegging van het verzenden van de brief ging de wethouder in op een soortgelijk voorstel van PvdA- (ractieleider T. F. C. Verduin. Dit ge beurde nadat de heer L. A. Kodde (SGP/GPV/RPF) zich onomwonden te genstander verklaarde van het voorstel om garant te staan voor een nieuwe ldimlening die de woningbouwvereni ging Middelburg aangaat. Deze vereni ging heeft het geld nodig voor de bouw van zeven wooneenheden aan de Bree- straat in Middelburg. Deze worden gesticht in panden die op het ogenblik gerestaureerd worden. Het ging om een bedrag van 665.000 gulden. De heer Kodde noemde het onverstandig om dit via een klimlening te doen. „De lasten worden op deze wijze naar de toekomst afgewenteld" aldus het raadslid. Het bleek hem vooral ook dwars te zitten dat de schuldenlast bij klimleningen (enigszins vergelijkbaar Softbal-toernooi voor scholen op Walcheren MIDDELBURG Maandag hield Green Soeks voor de eerste keer een scholen-softbaltoernooi. Aan dit toer nooi namen twee ploegen van de christelijke scholengemeenschap Wal cheren, een ploeg van de rijksscholen gemeenschap Schelderaond, en een jeugdploeg van Green Soeks deel. Na een halve competitie kwam CS Walcheren 1 met drie overwinningen als eerste uit de bus. gevolgd door CS Walcheren 2 met twee overwinningen, en RS Scheldemond zonder overwin ningen. Het Green Socks-team deed buiten mededinging mee.en won één keer. Na afloop werden er prijzen uitgereikt aan de meest waardevolle speelster van elk team. Deze prijzen gingen naar Marjolein Cijsouw CSW 1, Ankie Meyers CSW 2, Mira Stoffer Schelde mond en Sacha Bouwer Green Socks.g De uitslagen waren: CSW 1-Green Soeks 8-6, CSW 2-Scheldemond 17-4; CSW 1-CSW 2 17-6. GreenSocks-Scheldemond 27-3; CSW 2-Green Soeks 11-10: en Scheldemond-CSW 2 8-12. Het is de bedoeling van dit toernooi een Jaarlijks terugkerend evenement te maken. VLISSINGEN - Het college van b en w van Missingen wil in het wandelgebied aan de zeezijde van de boulevards vier permanente gebouwen plaatsen ten behoeve van de verkoop van kleine artike len voor dc toeristen. Om dit nu al moqelijk te maken vraagt het col lege de raad een voorbereidings- besluit voor de bestemmingsplan nen Boulevard en Beschermd Stadsgezicht te treffen. De ge bouwtjes kunnen dan nog deze zomer in gebruik worden geno men. Het ontwerp-voorstel werd dins dagavond tijdens de vergadert ng van de commissie ruimtelijke or dening als extra agendapunt be handeld. De commissieleden ble ken unaniem achter het ontwerp voorstel te staan. De gebouwtjes worden geplaatst nabij het beeld van Wessel Couzijn bij de Kenau Hasselaarstraat, schuin tegenover de parkeerplaats naast het Strandhotel, tegenover de Coosje Buskenstraat in het on langs gereconstrueerde wandelge deelte en nabij het standbeeld van De Ruyter Volgens wethouder W. Wisse (PvdA) is inmiddels met drie gegadigden overeenstemming over de exploitatie. De gebouwen krijgen, in tegenstelling tot wat eerst de bedoeling was, een perma nent karakter, maar zullen, zo ver duidelijkte voorzitter A. Hoefkens (CDA) 'bescheiden van karakter zijn'. De commissieleden bleken verder bijzonder ingenomen met het voor stel van het college om het voor malig pompgemaal bij de Vlis- singse watertoren te bestemmen als oefenruimte voor muzikanten. Zij verbonden er echter wel de voorwaarde aan dat de geluid soverlast bmnen de perken zou blijven. Het college geeft in het ontwerp-voorstel aan dat de ruim te juist zo geschikt is als oefen ruimte omdat het gedeeltelijk on der de grond ligt. „Geluidwerende maatregelen in combinatie met een juist verhuurbeleid zullen ruimschoots voldoende zijn om ge luidsoverlast te voorkomen", zo schrijven b en w in de toelichting. Tegen het voornemen van het col lege hebben vijf omwonenden be zwaarschriften ingediend die ech ter, als het college voorstel wordt aangenomen, zowel op het punt van de geluidhinder als ophet punt van verstoring van de rust in de omgeveing door toename van het verkeer ongegrond worden ver klaard. Wethouder Gillissen mevrouw C. de Dreu-Koster (VVD) konden zich vinden in de kritiek van de heer Kodde. De CDA'er wees er daarbij op dat men er niet voetstoots meer vanuit moet gaan dat de inflatie op een flink niveau zal zijn gedurende 20 jaar. Valt ze laag uit dan kunnen de huren van de betreffende huizen niet sterk verhoogd worden. In dat geval zou de woningbouwvereniging met tekorten komen te zitten.. De heer Verduin benadrukte dat de gemeente alleen garant gaat staan voor rente en aflos sing voor het theoretische geval dat de Ds Brokerhof doet intrede in Veere VEERE Mevrouw A. W. E. Broker hof. predikante van de hervormde gemeente te Voorhout, die onlangs een beroep aannam naar Vecre en Klevers- kerke, neemt zondag 1 mei afscheid. De bevestiging en intrede zal op zon dag 8 mei in de hervormde kerk te Veere worden gehouden om 14.00 uur. Ds Brokerhof werd 14 november 1943 te Schiedam geboren en studeerde te Leiden. Zij werd 13 april 1975 predikan te te Voorhout. Ook is zij voorzitter van de Stichting 'Het Boerhaave Huis'. Zij publiceerde preken in het blad "Postil le-. VOORZITTER COMMISSIE RO VLISSINGEN: VLISSINGEN - „Ik heb vanavond geen nieuwe dingen gehoord. Een nieuw overleg met de omwonenden heeft geen zin, want ik zie geen mogelijkhe den voor alternatieven". Tot deze con clusie kwam wethouder A. Hoefkens (CDA) als voorzitter van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Vlissingen dinsdagavond aan het slot van de discussie over de notitie van het college van b en w over de bebou wing de westzijde van dc Spuistraat in Vlissingen. Verschillende commis sieleden hadden er op aangedrongen dat de bewoners en de instellingen die een alternatief bouwplan hebben ont wikkeld worden uitgenodigd voor hernieuwd overleg. Vertegenwoordigers van de bewoners van de Molenstraat, die de bebouwing voor him deur krijgen, spraken tijdens de vergadering hun ongenoegen uit over de wijze waarop de gemeente het door hen gepresenteerde plan hebben behandeld. Zij de berichtgeving aan betrokkenen bestempelden onder meer als 'overschrijding van de gren zen van burgerlijk fetsoen'. Het bouwplan zoals dat het college voor ogen staat omvat de bouw van vijf woonblokken aan de westzijde van de Spuistraat, tussen de zogenaamde Ju- gendstill-panden en de kopbebouwing aan het Bellamypark. De bewoners en verschillende instellingen hebben een alternatief plan opegesteld dat vanaf de Spuistraat een vrij uitzicht geeft op de gerestaureerde gevels aan de Molen straat. Dat plan is volgens b en w, en dat werd dinsdag nog eens benadrukt door de heer Hoefkens en wethouder W. Wisse (PvdA) tijdens de commissie vergadering. veel te duur en voor de gemeente niet haalbaar. Het alterna tieve plan, gemakshalve aangeduid als 'bewonersplan', levert uiteindelijk een VVV Zoutelande houdt vergadering ZOUTELANDE De VVV in Zoute lande houdt donderdag 21 april in zaal 'De Zeemeermin' aan de Nieuwstraat de vooijaars-ledenvergadenng. Op de agenda staat een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren F. H. L. van 't Westende. T. J. v. d Broeke en J. Melis Na de pauze houdt de heer P. Ventevogel. lid van Gedepu teerde Staten van de provincie Zee land. ter gelegenheid van het 60-jang jubileum een causerie. Het onderwerp is 'Toeristisch Zeeland: nu en morgen'. De vergadering begint om 19.45 uur. woningbouwvereniging in gebreke zou blijven. Wethouder Gillissen deed een beroep op de commissie om de zaak nu niet af te laten ketsen op het verschijn sel klimlening. Hij wees erop dat het project in aanbouw is, „we moeten de stad nu niet met de gebakken peren laten zitten" aldus de heer Gillissen. Uiteindelijk bleken de meeste commis sieleden zich te kunnen vinden in zijn voorstel om deze garantstelling voor een klimlening positief te beoordelen. Voor volgende klimleningen zal eerst het antwoord van de ministeries aan het gemeentebestuur worden afge wacht. nadelig saldo van bijna 2.o iiinjuen. net plan van de gemeente sluit met een nadelig saldo van bijna 880.000 gulden, maar bij dat bedrag is geen rekening gehouden met een eventuele locatie subsidie van het rijk. Wordt die ver strekt dan blijft geen nadelig saldo over. De grote verschillen worden ver oorzaakt door een verschil van ruim 1 miljoen gulden tussen de sanerings- en reconstructiesubsidies die men bij bei de plannen zou ontvangen. Daarbij is het college er echter van uit gegaan dat volgens het bewonersplan slechts 25 huizen, inplaats van de 54 die de gemeente wil, kunnen worden ge bouwd. Volgens een van de Molen straatbewoners, drs A. de Bruijne, kun nen ook in het alternatieve plan ruim vijftig woningen worden gerealiseerd door ook het terrein naast het politie bureau aan de Molenstraat te bebou wen. Dat zou echter tot vermindering van de reconstructiesubsidie leiden, zo verduidelijkte de heer Wisse. De bewoners bleken ook hun twijfels te hebben over de juistheid van het door het college in het plan genoemde aan tal van 63 plaatsen als parkeerbehoefte voor het gebied. De bewoners hadden dat aantaL berekend op ruim honderd. Dat aantal zou tijdens de zitting van de Raad van State waarin het bezwaar schrift van de bewoners tegen het bestemmingsplan werd behandeld, niet zijn weersproken door de vertegen woordiger van de gemeente Vlissingen. Tijdens die zitting zou de vertegenw- wordiger tevens zijn twijfel hebben uitgesproken over de financiële haal baarheid van het gemeenteplan. Een en ander bracht de heer A. J. Neels, een van de bewonersvertegenwoordigers, tot de veronderstelling dat de commis sie niet juist zou worden ingelicht door het college. Een beschuldiging waar de heer Hoefkens niet nader op in wenste te gaan. Het merendeel van de commissieleden wilden, zo bleeek tijdens de vergade ring, het bewonersplan niet zonder meer van de baan schuiven. De heren V. J. A. Wilkens (WD) en T. Post (PvdA) vonden dat er nog te weinig informatie is over het alternatieve plan. De heer Post, hij werd daarbij gesteund door de heer J. Schaap (D'66), vroeg om hernieuwd overleg met be woners en instellingen. De heer Hoef kens zag hierin echter geen heil. De financiën spelen een doorslaggevende rol bij de uiteindelijke keuze, zo maak te hij duidelijk. „Ons plan. zo is geble ken, is ook financieel gezien het beste. Dat moet niet meer gewijzigd wor den", zo zei hij. Atletiekinstuif Marathon in Vlissingen VLISSINGEN De atletiekafdeling van de Vlissingse sportvereniging Ma rathon houdt zaterdag 16 april op de kunststofbaan 'Baskensburg' in Vlis singen een atletiekinstuif. Deze instuif is bedoeld voor niet-atleten en iedereen vanaf 8 jjaar kan meedoen. Onder deskundige leiding van een aantal atle ten kan men uitkomen op de sprint, op de middellange afstand en is er gele genheid tot kogelstoten, speerwerpen en hoogspringen. De instuif begint om 14.00 en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Informatiemiddag NVvH in Zoutelande ZOUTELANDE - Een goed bezochte informatiemiddag en een geslaagde ochtendbijeenkomst zijn voor het Ge west het Zuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen aanlei ding om zich voor een derde keer in Zoutelande te presenteren. Tijdens een samenkomst dinsdagmid dag 19 april (aanvang 13.15 uur) in gebouw "De Wegwijzer' zal een beeld worden gegeven van het werk van de NVvH in het algemeen en van een programma bmnen een afdeling van deze vereniging. Getrainde begeleid sters zullen verschillende facetten, zo als de creatieve vorming, consumen tenvoorlichting, excursie etc., toelich ten. Verwacht wordt dat medio sep tember tot de officiële oprichting van de afdeling Zoutelande kan worden overgegaan. MIDDELBURG - De ouderverenigin gen VOGG. Philadelphia en Vijver- vreugd verzorgen zaterdag 16 april een ontspanningsmiddag in De Schouw burg te Middelburg. Aan het program ma werken mee het huiskamerorkest De Blauwe Kamer uit Breda, de volks dansgroep DVO De Rank uit Goes, het huiskamerorkest Vijvervreugd, Harry Boer met zijn poppenspel en presenta tor-zanger J. Minderhoud. De aanvang is 13.30 uur. Geslaagd WEMELDINGE De Zeeuws-' Brabantse turnkring hield in Kapelle examens voor assistentleidster I. Ilse van Overbeeke en Janina de Neef, belden van de gymnastiekvereniging WIK in Wemeldinge. behaalden dit diploma. De openbare Pieter Louwerseschool in Oost-Souburg. OOST-SOUBURG- „De gedachte is tegenwoordig zo vaak dat het leuk moet zijn op school. Wij vinden dat de kinderen ook wat moeten preste ren. En dat je een combinatie van deze twee zaken moet zien te vin den". Aan het woord is de heer A. Verbeek, hoofd van de jubilerende Pieter Louwerseschool in Oost- Souburg. Deze openbare lagere school viert komende maand haar 125-jarig bestaan. .Een combinatie van leuk en presta tie is bijvoorbeeld het feit dat wij schaken in ons leerprogramma heb ben opgenomen. Dat schaken valt onder de zogenaamde 'vrije activi teiten'. Vanaf de vierde klas is er één keer per week een schaakuurtje. Aan het eind van dat jaar wordt een examen afgenomen. Leerlingen die er geen zin meer in hebben of er minder goed in zijn, kunnen in de vijfde en zesde gaan dammen, de anderen gaan gewoon door. De denksport neemt een belangrijke plaats in op onze school. We hebben een sportieve naam en we zijn nooit vies geweest van prestatie", aldus de heer Verbeek. De jubilerende school werd in 1858 opgericht. Het was de eerste school in toen nog Oost- en West Souburg. Tot hoofdonderwijzer werd C. van der Reest benoemd. Hij was een echte Souburger en de inwoners verkozen hem boven de onderwijzer die de gemeenteraad aan wilde stel len. De school bestond uit één lo kaal, dat achter de gemeentekamer aan het Oranjeplein lag. Het gebouw kreeg het tijdens de Tweede Wereld oorlog flink te verduren. Niet zozeer door bombardementen als wel door het zeewater, dat door de kapotge- gooide dijken stroomde. De lessen gingen gewoon door. al moesten de leerlingen op hun banken, in plaats van erachter zitten. Maar als het vloed werd, werd er gestopt. Dan moest iedereen naar buiten. In 1956 kwam er een tweede openba re school in Souburg (de Van Duij- venvoordeschoolDat was de reden om de oudste school een naam te geven. Ze werd naar Pieter Louwer- se genoemd, OostrSouburger van geboorte die onderwijzer, schrijver en dichter is geweest. „Toen ik hier in '54 kwam, heette dit nog de klompenschool. De gang stond vol met klompen van de kinderen uit de lagere klasse, want die kwamen hier naar toe. De beter gesitueerden gin gen in Middelburg naar school", aldus oud-hoofdonderwijzer E. Rut- ters. Hij heeft 25 jaar les gegeven aan de jubilerende school en weet er allerlei anecdotes over te vertellen. „Zo was er aan het begin van deze eeuw eens een hoofdonderwijzer die geen kinderen met opgerolde mou wen in zijn klas wilde hebben. Dat vond hij blijkbaar onzedelijk. Hij stuurde ze voor straf naar de eerste klas. Dat gebeurde regelmatig, en de juffrouw van de eerste klas kreeg er langzamerhand genoeg van om die zesde-klassers op te vangen. Toen zei ze tegen de kinderen dat hun moeders de mouwen maar van de bloes af moesten knippen, zodat ze niet meer opgerold konden worden. Het hoofd kon hen dan ook geen straf meer geven. Want men was in die tijd blij dat een kind met een bloes aan naar school kwam", aldus de heer Rutters. Kapelaan In 1963 was de katholieke bevol king in Oost-Souburg groot genoeg om zelf een school (Martinusschool) op te richten. „Dat was een klap voor ons. Er gingen plotseling onge veer 40 leerlingen bij ons weg. Voorheen was het zo dat ze hier twee keer in de week godsdienstles van de kapelaan kregen. Maar de katholieken zijn ons tegemoetgeko men. Ze begonnen namelijk maar met vier klassen, zodat de leerlin gen uit de vijfde en de zesde bij ons konden blijven. Dus kostte het geen leerkrachten. Die klap hebben we ook dankzij de propagandacommis- sie van de Vereniging voor Volkson derwijs op kunnen vangen. Zij pro beerden leerlingen voor het open baar onderwijs te werven, zegt het oud-schoolhoofd. Leerlingen konden vroeger ook het Voortgezet Lager Onderwijs aan de Pieter Louwerseschool volgen. Dit kon in de zevende en achtste klas. „VGLO betekende voor veel mensen het eindonderwijs. Het gemeentebe stuur heeft zich zo lang mogelijk verzet tegen het ministerie, dat het VGLO wilde afschaffen. Maar dat is in 1967 toch gebeurd, zegt Rutters. Vernieuwing Momenteel telt de school 186 leer lingen, die verdeeld zijn over zeven klassen. Omdat de klassen groter zullen worden, als gevolg van de bezuinigingen die het kabinet heeft aangekondigd, worden dat er bin nenkort waarschijnlijk zes. De school werkt samen met dc kleuter scholen Piggelmee en Hummel- honk. Inmiddels liggen de plannen klaar om het hele schoolcomplex te vernieuwen en uit te breiden, onder meer op de plaats waar nu de Beatrix-kleuterschoo! staat. De Beatrix-kleuterschool wordt samen met de Juliana-school verplaatst naar het gebied van de Roerstraat. „Maar die vernieuwing duurt nog wel eventjes", zegt de heer Verbeek. Voorlopig wordt eerst uitgezien naar de feestweek in mei. Die bestaat uit een manifestatie, een spelendag, een wandel- en fietspuzzeltocht en een reünie. Hieraan kunnen oud leerlingen. oud-leerkrachten, ouders en medewerkers van de school mee doen. Voor de reünie op 20 mei kan men zich opgeven bij de reüniecom missie. Oranjeplein 27 in Oost- Souburg. DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg is dinsdagavond akkoord gegaan met een nieuwe variant in de toeristische piekopvang. Als reguliere kampeerterreinen vol zijn, dan wor den alle overloopterreinen in Dom burg tegelijk geopend. Van een fasege wijze opvulling van die terreinen Is dan geen sprake. Alleen de twee leden .tellende PvdA-fractie stemde tijdens de vergadering van de Domburgse gemeenteraad tegen dit piekopvang- beleid. Wethouder A. Wisse (Christelijke Groe pering). die de afwezige burgemeester ing P. A. D. H. Diepenhorst verving als raadsvoorzitter, gaf ruiterlijk toe dat het college van burgemeester en wet houders bij zijn eerdere voorstellen om de piekopvang in goede banen te lei den. de plank had misgeslagen. Eerder was de raad al akkoord gegaan, met het in fasen openstellen van de over loopterreinen. Omdat de andere Wal- cherse gemeenten daartegen bezwaren naaaen. stelde het college voor die maatregel weer ongedaan te maken. Dinsdagavond werd duidelijk, dat met dit voorstel toch niet werd bedoeld, dat de piekopvang op dezelfde wijze als in voorgaande jaren zou worden afgehan deld. Toen gingen de overloopterreinen één voor één open. Pas als het eerste noodterrein helemaal vol zou zijn, mocht het tweede overloopterrein wor den geopend. Hieraan moest echter een eind komen, meenden b en w, omdat de Stichting Badplaatsbelan- VLISSINGEN De voetbalclub Arne muiden behoort dit jaar niet tot de deelnemers aan het Walchers kam pioenschap. dat onlangs van start is gegaan. Het bestuur van Arnemuiden heeft zich teruggetrokken, na een me ningsverschil over de organisatie van de finales. Volgens afspraak was het veld van Vlissingen de plaats waar de eindstrijd gespeeld zou worden. Arne muiden had er voor gepleit om die finales toe te wijzen aan de' winnaar in de voorgaande editie. Vorig jaar werd er inderdaad in Oost- kapelle gespeeld, maar de publieke belangstelling bij die beslissende wed strijd viel tegen. De organisatie van het Walchers kampioenschap besloot na die ervaring om opnieuw in Vlissingen te spelen. Toen Arnemuiden daar na een onlangs gehouden vergadering van op de hoogte werd gebracht, heeft het bestuur van de zaterdagclub zich te ruggetrokken. Secretaris Piet Slabber heeft de afmel ding schriftelijk gedaan bij de organi satie. „Ik heb nooit meer iets gehoord van het bestuur", aldus Slabber. „Toen we later een keer bij Vlissingen kwa men. hoorden we dat Dauwendaele onze plaats had ingenomen. Er is nooit meer een gesprek over geweest". Jaap van Maris bleek van die beslis sing vooraf niet op de hoogte De trainer van Arnemuiden: ..Ik had wel graag meegedaan, ondanks de belan gen die we bij de competitie hebben. Maar het bestuur heeft afgemeld en ik weet met precies wat de reden daar voor is geweest". Gisteravond werden nog enkele wed strijden afgewerkt in het kader van het Walchers kampioenschap. JONG AMBON-DOMBURG Jong Ambon speelde ongeïnspireerd en verloor daarom verdiend van een sterker Domburg: 1-4. Wim Risakotta opende de score voor de Middelbur gers. maar daarna lukte niets meer. Via K. Maljaars, A. Maranus. T. Waasdorp en L. Waasdorp zegevierde Domburg simpel na een 1-1-ruststand. VCK-MIDDELBURG VCK heeft kansen gehad om Middel burg op z'n minst een gelijkspel af te dwingen. Dat lukte met. Dertien minu ten voor tijd scoorde Wim Dekker na een solo het beslissende doelpunt voor Middelburg: 0-1. Voor rast schoot Ene Malcorps nog op de lat en vlak voor tijd miste Taco van den Velde een penalty. VEERE-VLISSINGEN Vlissingen heeft de nodige moeite ge had om Veere te kloppen. Na een 0-1-ruststand, doelpunt René Moens, vergrootte Hans van de Rafelaar hal verwege de tweede helft de score 0-2. Tien minuten voor tijd bracht Piet Goedbloed Veere iets dichterbij: 1-2. Veere kreeg nog wat kansen, maar die bleven onbenul. NIEUWLAND-SEROOSKERKE Serooskerke had in Nieüwland geen problemen. Wim Allaart opende de score: 0-1. Nico Bakker maakte vervol gens gelijk, maar Ko Bouterse bepaal de de ruststand op 1-2 Na rust bepaal den Rens Gnep en Wim Allaart de eindstand op 1-4. ZEELANDIA-MEEL'WEN Zeelandia speelde niet slecht, maar de ploeg was toch niet opgewassen tegen Meeuwen, dat vooral na rust beter was. Wim Ovaa drukte dat uit in twee doelpunten, waarvan de tweede een schoonheidsprijs verdient Een loei hard afstandschot net onder de lat. Een eigen doelpunt van Kees Francke zorgde voor een 1-2-eindstand ZEELAND SPORT-GPC Zeeland Sport speelde mat en GPC pi ofiteerde daar na rust van. Doelpun ten van Leon van Luyk en Jan Gingo brachten GPC op 0-2. Dat was tevens de eindstand. RCS-OOSTKAPELLE 2 De reserve-ploeg van Oostkapelle deed het niet slecht tegen de Souburgers, die uiterst zwak speelden Vooral in de counter bleek Oostkapelle niet onge vaarlijk. In de 65e minuut scoorde Hans Dellebeke koppend voor RCS het enige doelpunt. Eindstand: 1-0. gen (SBD) Domburg dan zou worden voorgetrokken boven de particuliere campingexploitanten. Volgens PvdA-fractievoorzitter L. La- bruyère speelde bij het terugdraaien van het 'fasen-model" de houding van het bestuur van de SBD een rol. Al eerder had SBD-voorzit-ter A. Don la ten weten, dat de SBD alleen bereid zou zijn om het Hof Domburg (het overloopterrein dat de SBD huurt van de gemeente) tegen een aanzienlijk hogere huurprijs dan vorig Jaar te huren, als b en w het 'fasen-model' zouden laten vallen. De gemeente Domburg kon zich niet permitteren om geen inkomsten uit de huur van het Hof Domburg te krijgen, omdat ze dit geld in verband met de aanleg van de Dr Mezgerweg niet kon missen", zo luidde het betoog van de PvdA. Pioniersrol Wethouder L. Wattel wees erop, dat financieel-technlsche beslissingen van de raad, ingegeven door het besluit om de 'rondweg' aan te leggen, aan de huurbepallng ten grondslag lagen. In algemene zin beklemtoonde hij dat Domburg een pioniersrol heeft vervuld in Zeeland ten aanzien van de piekop vang. „Veel gemeenten richten in dit opzicht nog steeds hun blik naar Dom burg", zo meende hij. „Maar dan wel naar de Domburgse situatie van vorig jaar", bracht de heer Labruyère daar tegenin. Zijn fractie stemde tegen het voorstel, omdat de PvdA van mening is dat de gemeente bij een gelijktijdige openstelling van alle overloopterreinen geen greep meer kan hebben op de piekopvang. In die situatie onderschei den de overloopterrelnen zich op geen enkele manier meer van de gewone kampeerterreinen, zo luidt de visie van de PvdA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15