Voorwaardelijke straffen voor heroïne-criminaliteit Slechts boete voor rijden onder invloed na fout van laboratorium Pierenstekers zich van geen kwaad bewust: vrijspraak Mishandelen Middelburgse agent bestraft met 12 dagen gevangenis POLITIERECHTER MIDDELBURG SNELRECHT POLITIERECHTER OFFICIER EISTE GEVANGENIS EN RIJONTZEGGING WOENSDAG 13 APRIL 1983 PZC/streek MIDDELBURG - Heroïneverslaving en de daarmee gepaard gaande criminaliteit vormden dinsdagmorgen de hoofdmoot tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg. Mr J. Verstegen, die dinsdagmorgen als politierechter optrad, veroordeelde alle betrokkenen tot voorwaardelijke straffen. Mejuffrouw A. W de J (23) uitZierikzee kreeg een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden opgelegd. Op 12 december 1981 had ze op één dag drie winkeldiefstallen gepleegd. Voor 146 gulden aan levensmiddelen nam ze weg bij Albert Heijn in Goes. Bij een muziekhandel in de Ganzestad ging ze er vandoor met videobanden en elpees en uit een lederwarenwinkel in Goes ontvreemdde ze drie tassen. Deze spul len wilde ze verkopen om geld te bemachtigen om heroine te kunnen betalen. Samen met A T. van de V (29) uit Goes had ze ook eens een hoeveelheid heroi ne meegenomen vanauit Rotterdam. Vlissingse jongeren willen oprichting muziekkollektief VLISSINGEN Een aantal jongeren, dat in Vlissingen actief bezig is met het beoefenen van de (pop)muziek, heeft het initiatief genomen tot het oprichten van een muziekkollektief. Doel hiervan is het samenbrengen en beheren van voorzieningen ten behoe ve van de muzikanten in Vlissingen en omstreken. Veel (beginnende) mu ziekbeoefenaars. aldus de initiatiefne mers, ondervinden grote moeilijkhe den bij het verkrijgen van instrumen ten, apparatuur, oefenruimte en derge lijke. Het muziekkollektief hoopt door middel van workshops en muziekmid- dagen, (waarop vrijblijvend gebruik ge maakt kan worden van instrumenten en apparatuur) in die behoefte te voor zien. Vandaag (woensdag) ontvouwen de initiatiefnemers hun plannen tijdens een bijeenkomst in het jongerencen trum 'De Piek' in Vlissingen. De aan vang is 20.00 uur. Mildere eis voor hof voor inrijden op politieman DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof heeft in hoger beroep tegen de 26-jarige W. P. H. uit Westkapelle een boete van 1000,- en drie weken voorwaardelij ke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar geéist wegens bedrei ging met een misdrijf tegen het leven. Het vonnis van de Middelburgse poli tierechter hield drie weken onvoor waardelijke gevangenisstraf in. H. had het stopteken van een politie agent genegeerd en was met zijn auto in de richting van de man blijven rijden, die zich slechts met een sprong in veiligheid kon stellen. Voor het hof verklaarde H. dat hij beslist niet de bedoeling had gehad om de politieman aan te rijden. De procureur-generaal zag daarin enige aanleiding tot clemen tie. De verdediger, mr J. W. Werle. maakte bezwaar tegen het feit, dat de strafzaak pas na ruim twee jaar bij het hof aan de orde kwam. Voorts wees hij erop dat er bij zyn cliënt geen sprake van opzet was geweest en dat vrijsprak hem dan ook de enige conclusie leek. Het hof zal 25 april an-est wijzen. Dodenherdenking VLISSINGEN - In het kader van de nationale dodenherdenking woensdag 4 mei houdt de gemeente Vlissingen een herdenkingsplechtigheid op de Noorderbegraafplaats. De herdenking begint om 19.50 in de aula. Vanaf 19.45 uur zullen een kwar tier lang de klokken worden geluid. De muziekvereniging Vlijt en Volharding brengt enige toepasselijke werken ten gehore. Vanaf 20.00 uur wordt twee minuten stilte in acht genomen. Na het hijsen van de vlag en twee coupletten van het Wilhelmus, leggen burgemees ter en wethouders van Vlissingen kran sen. waarna belangstellenden hun her denkingskransen kunnen leggen. Tot slot volgt een rondgang langs de gra ven van de gevallenen Viswedstrijd Deze heroine kwam in handen van een Goesenaar. die er zo'n grote hoeveel heid van tot zich nam. dat hij later aan die overdosis herome overleed. ..De schuld daarvan mag echter niet in de schoenen van deze De J. en Van de V. worden geschoven", stelde officier van justitie mr J van Marion met nadruk. Deze gebeurtenis had met name mejuf frouw De J zodanig aangegrepen, dat ze erin slaagde om niet alleen van de heroine 'af te kicken', maar dat ze ook geen methadon meer nodig heeft. De Uitvoering DIOS in Vlissingen VLISSINGEN - De cnnsteüjke gymnastiekvereniging DIOS uit Vlis singen geeft zaterdag 16 april in sport hal Baskenburg de jaarlijkse uitvoe ring. In de pauze is er een verloting. De uitvoering begint om 19.00 uur. officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk, geéist. De politie rechter maakte de straf echter geheel voorwaardelijk. Van de V.. die één maand voorwaardelijk tegen zich had horen eisen, werd veroordeeld tot een geheel voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken. Voor beiden bedraagt de proeftij d twee jaar. Voor tienduizend gulden aan heroïne spoot de 22-jarige Vlissinger F. P. in ongeveer zeven maanden in zijn li chaam. Het benodigde geld sleepte hij onder meer in de wacht door het stelen van een alarminstallatie en door het vervalsen van een girobetaalkaart. Die kaart was gestolen door zijn maat G. van den H. (22). eveneens uit Vlissin gen. Beiden hebben zich los kunnen maken uit de greep van de heroine; reden voor de officier van justitie om tegen P. drie maanden voorwaardelijke te eisen. Van den H. hoorde drie weken voorwaardelijk eisen. Mr Verstegen vonniste conform. B E. M. (25) uit Hontenlsse werd veroordeeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstraf, omdat de poli tie bij een controle heroine bij de man zou hebben gevonden Volgens M.'s raadsman mr De Kerf trof de politie echter alleen een heroinespuit bij hem aan. Hy sprak in dit verband van gebrek aan bewys Mr Verstegen dacht er echter anders over. MIDDELBURG - Een vijftal 'gewone huisvaders met verantwoordelijk heidsgevoel die het Pinksterweekein- de 1982 doorbrachten op een Zeeuwse camping', zo omschreef de 34-jarige J. C. uit Kloetinge zichzelf en zijn vier metgezellen dinsdagmiddag voor de Middelburgse politierechter mr J. Ver stegen. Het vijftal moest voorkomen omdat het een mosselperceel van de Gebroeders S. aan de Oosterschelde had beschadigd. Officier van justitie mr R. Beaumont vond dat overtuigend was bewezen dat de vijf zo'n vier vierkante meter van het perceel met rieken hadden omgeploegd. „Daardoor werden de mosselen die daar waren uitgezet de grond in gedrukt en stikten ze in de aarde". Hij eiste een geldboete voor ieder van ƒ250,-. Het ging om A. H. (44). E. L (41). C. van de S. (40) allen uit Breda. H. V. (42) uit Prinsenbeek en J. C. (34) uit Kloetinge. Op 29 mei ging het gezelschap uit vissen, na verloop van tijd waren hun pieren op en met twee geleende rieken togen zij naar het perceel op zoek naar zagers en nieuwe pieren. Een agent zag het vijftal bezig en slingerde het op de bon. C. hield een gloedvol betoog en zei onder meer: ..Het was een zonnige dag Aan niets was te zien dat het om een mosselperceel ging en we deden het ook zeker niet met voorbedachte rade zoals in de dagvaarding staat. Wij droegen geen oliejassen en kaplaarzen We waren slechts gekleed in kleurige zwembroeken en écht we wisten het niet" Hij vertelde verder dat het vijftal aan de verbalisant de naam van de eigenaar van het mosselperceel had den gevraagd om eventueel aangerich te schade te vergoeden. ..Maar. die wilde hij ons niet geven", aldus C. De politierechter vond dat er geen sprake was van overtuigend bewijs materiaal en sprak de vijf huisvaders vrij. Hij voegde er wel aan toe. dat hij het zeer op prijs zou stellen als de heren alsnog contact op zouden nemen met de gebroeders S. om een schadere geling te treffen. Boulevard Bankert Vlissingen voor wielerronde afgesloten VLISSINGEN - Tydens de jeugdwieler- ronde in Vlissingen. zaterdag 16 april, zal de Boulevard Bankert voor het verkeer gesloten zijn. Voorts zullen daar en op de Boulevart Evertsen, de Kenau Hasselaarstraat en de Coosje Buskenstraat. parkeer en stop verboden gelden. Die laatste verboden gelden al vanaf vrijdag 15 april. Asiel Vlissingen houdt open dag VLISSINGEN- „Het asiel lijkt wel een bejaardentehuis. Van de 20 honden die we momenteel hebben, zijn er 10 bij van zes of zeven jaar. Oudere houden dus. die je niet gemakkelijk kwij traakt. Daarom houden we zaterdag 16 april een open dag", aldus Wil van Reine, beheerster van het dierenasiel aan de Langeleenweg in Vlissingen. Zij hoopt dat deze open dag voor een aantal honden een baasje oplevert. Volgens mevrouw Van Reine staat de telefoon roodgloeiend omdat er zoveel mensen hun hond willen brengen. Maar het asiel zit met 20 honden (en 20 katten) overvol. „Je kunt goed merken dat het weer schoonmaaktijd is. Elk jaar worden er dan een heleboel huis dieren geloosd. Maar voordat we die hier kunnen opnemen, moeten we er eerst een aantal kwijt", aldus de be heerster. Het personeel weet geen ver klaring te geven voor het feit dat mensen na zes of zeven jaar hun hond wegdoen iets dat veelvuldig gebeurt. De open dag duurt van 14 00 tot 16.00 uur. Er zal een kraam staan van de propagandacommissie van het asiel. Hier wordt informatie gegeven over onder meer dieren en bloindustrie Elke hond die het asiel verlaat is gekeurd, ingeent en getatoeeerd. Optreden 'Swell' in Vlissingen VLISSINGEN - De funkgroep "Swell" treedt morgen, donderdag, op in dan cing De Schuur in Vlissingen. De for matie bestaat uit Peter Westerhuis. keyboards..zang. Taco Westerhuis. drums. Peter Jongepier, gitaar/,zang, Andr Siegers, percussie /,zang en Peter Pruijssers, bas/,zang. De aar.vang is om 0.30 uur. 14 Verdediger maakte bezwaar tegen lange procesgang bij hof DEN HAAG - Tweeënhalf jaar nadat hij de vuurwapenwet had overtreden door in de Goudplaatpolder met ecu kogelgeweer op hazenjacht te gaan, stond de 24-jarige P. L. uit Westkapelle voor het gerechtshof in Den Haag, waar zijn zaak in hoger beroep diende. Na de overtreding in november 1980 I werd L. een jaar later door de politie rechter in Middelburg veroordeeld tol vier weken gevangenisstraf en ont trekking van het geweer. Van dat vonnis kwam hij in hoger beroep, I waar zijn verdediger, mr Flos, vooral bezwaar maakte tegen de lange tijd I die er overheen gegaan was om deze zaak tot een eind te brengen. De feiten zelf leverden voor het ge rechtshof geen problemen op. want L bekende. Hij had alleen bezwaar tegen de opgelegde straf. De procureur- I generaal kwam hem daarin tegemoet met een eis van 1000 gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf I van vier weken met een proeftijd van twee jaar. Mr Flos zette vervolgens I uiteen dat zijn cliënt door de langduri- I ge wachttijd onaangenaam is getrof fen. Zijn bezwaar tegen de lange pro cesgang mondde uit in de conclusie dat de termijn ver is overschreden, waar door de procureur-generaal thans niet meer in diens vordering ontvankelijk I is. De strafzaak zou daarmee ten einde zijn. Het echtpaar Davidse temidden van de bloemen in de huiskamer MIDDELBURG - In een snelrechtpro cedure heeft politierechter Mr J. Ver stegen in Middelburg dinsdagmorgen de 20-jarige Middelburger Th. W. F. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 28 dagen, waarvan 16 dagen voor waardelijk. F. stond terecht wegens mishandeling van een politie-agent. Het handgemeen gebeurde op 2 april in Middelburg. F. werd daarna meteen ingesloten, hetgeen betekent dat hij morgen (donderdag) weer op vrije voeten komt. F. moet tevens een boete van 500 gulden betalen. De Middelburger werd bij een veent- partij betrokken toen zijn broer door een buurtbewoner werd afgetuigd. Die omwonende nam wraak op F.'s broer, omdat deze eerder iemand zou hebben mishandeld. Om die reden wilden twee politieagenten de broer in zijn kraag vatten. Omdat F. vond dat zijn broer onrecht werd aangedaan, probeerde hij de agenten ervan te weerhouden zyn broer te arresteren. Daarby sloeg en stompte hij een van de agenten zoda nig in het gezicht, dat de wonden moesten worden gehecht. W. A. M. (40) uit Goes had een alcohol promillage van 2.09 toen hij op 10 april van het afgelopen jaar werd aangehou den op de Van der Spiegelstraat in zijn woonplaats. Daarbij werd tevens dui delijk dat de man valiumtabletten had geslikt; een voor de verkeersveiligheid allerminst aan te raden combinatie. Omdat de man bij zijn werk voor een groot deel afhankelijk is van zijn rybe- wys, vonniste mr Verstegen overeen komstig de eis van officier van justitie mr J. van Marion; een boete van 1500 gulden, een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weken en een voor waardelijke rij-ontzegging van negen maanden. Zich niet realiserend hoezeer hij had geboft met een opmerkelijk licht von nis. smeet de 21-jange A. M. P. van V. uit Wolphaartsdijk de deur van de rechtszaal met een harde klap dicht, nadat hij was veroordeeld tot een boete van 800 gulden, Twee keer binnen zes weken had Van V. onder invloed van alcohol gereden. De eerste keer werd hij op 18 april '82 op de Westwal in Goes aangehouden met een alcohol promillage van 1.07. Op 6 juni van dat jaar was het weer raak. Van V.'s promil lage bedroeg toen 1,05. De Bevelander werd daarbij aangehouden op de Veer- havenweg in Vlissingen. VLISSINGEN - De heer J. Davidse en mevrouw J. Davidse-Joziasse uit Vlis singen vierden diusdag hun 65-jarig huwelijksfeest. In verband met de vergevorderde leeftijd van de heer en mevrouw Davidse, zij zijn respectie velijk 90 en 89 jaar, werd het huwe lijksjubileum op bescheiden wijze in de woning van de familie Davidse gevierd. De heer en mevrouw Davidse wonen zelfstandig in een huis aan de Glacis- straat. Een zus van mevrouw Davidse woont by het echtpaar in en verzorgt de huishouding. Het echtpaar Davidse is gedurende een lange reeks van jaren belast geweest met de leiding van het Vlissingse Burgerweeshuis. Daar kwam in 1953 ten gevolge van de watersnoodramp een einde aan omdat het weeshuis, toen gevestigd aan de Grote Markt in Vlissingen, in het water kwam te staan. De weeskinderen wer den toen by familie van de heer en mevrouw Davidse ondergebracht, maar voor de 'vader en moeder' van het tehuis was een einde gekomen aan het weeshuiswerk. Schoorsteenbrandje VLISSINGEN - Een schoorsteenbrand je in een woning aan de Van Hogen- dorpweg in Vlissingen heeft dinsdag avond voor ongeveer 2000 gulden schade aangericht. De brandweer heeft de bewoner van het pand, S. B., een stookverbod opgelegd. Het brand je ontstond, doordat de plaats waar de pijp van de allesbrandcr in het pla fond verdween te veel brandbaar ma teriaal bevatte, zoals hout. Door over verhitting vloog dat uiteindelijk in brand. De Vlissingse brandweer werd dinsdag avond even over negen uur gewaar schuwd en rukte uit met de hoge- en lagedrukspuit en de ladderwagen, wel ke laatste evenwel niet ingezet behoef de te worden. Zestien brandweerlieden togen aan het werk om. in dit geval zonder water, het vuur in de kiem te smoren. De smeulende delen van het plafond, met hier en daar een lekvlam- metje, werden verwijderd en de kachel werd buiten gezet. Omstreeks kwart voor tien was men weer in de kazerne terug. Toneeluitvoering ZOUTELANDE Zaterdagavond 16 april voert de Geersdijkse Toneelgroep haar toneelstuk: „Het Minnespel der Maagden op in verenigingsgebouw 'Middendorp' te Zoutelande. Het to neelstuk is een plattelandskomedie, bestaande uit drie bedrijven. Het to neelstuk begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.15 uur. De kaarten zyn verkrijgbaar aan de zaal. Tussen de bedrijven door is er een verloting. Hoeveel pleegkindeden zij in die 23 jaar hebben grootgebracht. weten de heer en mevrouw Davidse niet precies, maar dat het er heel wat zijn, en dat die kinderen hun pleegouders niet verge ten zijn, blykt uit de grote hoeveelheid bloemstukken in huize Davidse, die ter gelegenheid van het huwelyksfeest uit het hele land naar Vlissingen werden gestuurd. Voordat hij weeshuisvader werd was de heer Davidse gedurende 32 jaar me taalbewerker bij de Koninklijke Maat schappij De Schelde. Na 1953 was hij nog korte tijd werkzaam in de keuken van het toenmalige Bethesda- ziekenhuis. Toen zijn gezondheid hem dwong daarmee te stoppen vond de heer Davidse het welletjes en zocht niet meer naar een nieuwe betrekking. Lezen Sinds die tijd brengt hij zijn dagen door met lezen, voornamelijk over actuele zaken en over Zeeland in het algemeen en Walcheren in het bijzon der. In één van de boeken over dat laatste onderwerp vond de heer Da vidse een foto van zichzelf, bezig met herstelwerkzaamheden aan de zeewe ring na de bevrijding in 1945. Ter herinnering aan die herstelwerkzaam heden werd hem in 1946 een herden kingspenning aangeboden. Behalve met lezen brengt de heer Davidse zijn tijd voornamelijk door met luisteren naar de radio, bij voorkeur een Engel se zender die veel klassieke muziek uitzendt. Maar ook de scheepvaartradio heeft in de heer Davidse een trouw luisteraar. Mevrouw Davidse deelt de belangstel ling van haar man niet. zij houdt zich liever bezig met handwerken. De heer en mevrouw Davidse hebben geen kinderen van zichzelf, maar reke nen de kinderen die zy in het weeshuis onder hun hoede hebben gehad wel tot de naaste familie. Niet alleen van die zijde werd dinsdag belangstelling ge toond voor het 65-jarig huwelijksfeest Het echtpaar ontving de gelukwensen van de koningin en een telegram van de commissaris van de koningin ln Zeeland, dr C. Boertien. De Vlissingse wethouder ing G. J. A M. Adan bood in zijn functie van loco-burgemeester in gezelschap van zijn echtgenote het jubilerende echtpaar de gelukwensen aan namens het gemeentebestuur. ZOUTELANDE De visdlub "De Kno- raene' te Zoutelande hield de 5e vis wedstrijd van het seizoen op het Zuiderstrand De uitslag: 1 R Rhemrev; 2 W Lieven- se; 3 S. Maas. 4 D Jowenko; 5 J. Melis jr. De volgende wedstrijd voor het clubkampioenschap is zondag 8 mei van 8 00 tot 1100 uur op het Zuiderstrand Historicus Terneuzen uitgenodigd voor onderzoek in VS TERNEUZEN Dc historicus C. A. van Minnen uit Terneuzen heeft, mede op grond van zijn doctoraalscriptie aan de universiteit van Nijmegen over de 'Nederlands-Amerikaanse diploma tieke betrekking in de negentiende eeuw', de uitnodiging gekregen zijn onderzoek op dit gebied in de Verenig de Staten, met name in Washington D.C., voort te zetten. Een en ander in het kader van tweehonderd jaar vriendschappelijke betrekkingen tus sen Nederland en de V.S.. 'bicenten nial year 1982'. Zijn verhandeling heeft zowel van um- versiteits- als van Amerikaanse zijde bijzondere aandacht getrokken Van Minnen (26) ls zijn onderzoek in de States inmiddels begonnen MIDDELBURG - De 61-jarige C. V. uit Kwadendamme haalde dinsdagmid dag opgelucht adem toen hij de zit tingszaal van de Middelburgse politie rechter mr J. Verstegen verliet. Deze veroordeelde de man tot een.boete van 800,-, terwijl officier van justitie mr R. Beaumont een gevangenisstraf van een week en een rijontzegging van negen maanden, waarvan drie voor waardelijk, had gëeist. V. moest voorkomen omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto had bestuurd. Zijn slingerende rijgedrag viel de politie op. op 6 mei van het vorig jaar in Borssele. Door een fout in het laboratorium, waren de flesjes bloed van verdachte (na het afnemen van de bloedproef) niet verzegeld. Omdat de bloedproef met de grootst mogelijke waarborgen wordt omringd kon na deze fout niet worden geno teerd hoe hoog het alcoholpromillage van V. was geweest. V. had wel gedronken, dat gaf hij ook toe drie bon-els en daarna twee glazen bronwater De officier achtte het beno digde bewijs aanwezig mede naar aan leiding van de getuigenverklaringen van de verbalisanten. Hierin kwam BochtEH onder meer naar voren dat V. slinge rend had gereden, af en toe zonder noodzaak op zijn rem ging staan en herhaaldelijk de berm 'meenam deze argumentatie en zei „ir moet u het voordeel van de twijfel geven" en kwam in zijn veroordeling tot alleen een geldboete De raadsman van V.. mr A Oomen. betoogde dat zyn cliënt met zozeer had geslingerd door het alcoholgebruik, maar vooral ook door het gebruik van insuline dat hij nodig heeft als suiker patiënt. Mr Oomen: ..Mijn Client dronk al jaren niet meer Totdat een kennis look suikerpatiënt zei dat het nuttigen van enkele borrels in de ochtenduren een goede uitwerking op de ziekte had V probeerde het en. het klinkt mis schien merkwaardig maar sinds hy dat doet gaat het veel beter met hem De politierechter was wel gevoelig voor De flesjes van de 48-jarige J. G. uit Goes waren wel verzegeld en zijn alcoholpromillage bedroeg 2,23. Hij werd op 14 mei 1982 achter het stuur van zijn auto aangehouden in de Mag noliastraat in zijn woonplaats, nadat hij herhaaldelijk moeite had met het nemen van de bochten. Zijn 'snelheid' bedroeg tien kilometer. G. had die avond gebiljart en zo'n tien biertjes genuttigd. De politierechter Dat is een machtig hoog promillage". Mr Verstegen vroeg zich af waarom G met was gaan lopen, omdat het door hem bezochte café maar op een kwartier wandelen van zijn huis lag. Verdachte vond dat achteraf ook stom De officier eiste ee.. gevangenisstraf van twee weken en een jaar rijontzegging. G. vertelde dat een gevangenisstraf hem wel heel zwaar op de maag zou liggen en omdat het de eerste keer was, werd hij veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, een jaar rijontzegging en 800,- boete. T. S. (29) uit Goes reed op 2 mei 1982 eerst door'het rode licht in 's Heer- Hendnkskinderen en zette zyn tocht vervolgens slingerend voort. Genoeg aanleiding voor de politie om hem aan te houden. Blaastest en bloedproef volgden met als resultaat een alcohol- promillage van 1.97. S. verklaarde zo'n zes 'tapjes' te hebben gedronken. De officier „Daar hecht ik grote twijfels aan ik denk dat S. zijn vermogen om te tellen was kwijtgeraakt". Hij eiste een rijontzegging van negen maanden, twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van 750.-. Het vonnis was conform. ONDERWIJS VOORLICHTING AAN CULTURELE MINDERHEDEN Op donderdag 21 april wordt in de aula van de scholengemeenschap 'Swanenburgh' (ingang Vredehoflaan) een voorlichtingsavond gehouden voor ouders, die gerekend worden tot de culturele minderheidsgroepen Op deze avond kunnen de ouders en belangstellenden zien naar welke scholen in Vlissingen hun kinderen kunnen gaan als ze van de lagere school af gaan. Er zullen tolken aanwezig zyn. Het programma ziet er als volgt uit: 1. opening om 20.00 uur; 2 dia's over onderwijs in Vlissingen; 3. informatie over de scholen en over de huis werkklas; 4. pauze, 5. gelegenheid tot het stellen van vragen Nog vragen over deze avond 9 Die kunt u tijdens kantooruren kwijt by W M C van Baaien (stadhuis, tel.nr. 15100, toestel 334) of C. W. A. Betram (Jacob Catsschool. tel.nr. 13973). DOCENTEN M.T.S. De Gemeentelijke Middelbare Technische School te Vlissingen vraagt wegens uitbreiding met ingang van het schooljaar 1983-1984 sollicitanten voor de volgende vacatures: A. DOCENT (M/V) ELEKTROTECHNIEK B. DOCENT (M/V) ELEKTROTECHNIEK (HTS-E en/of 2e gr. appl.), 27 - 29 lesuren; C. DOCENT (M/V) WERKTUIGBOUWKUNDE (Nh en NIV en/of 2e gr. appl.), of DOCENT (M/V) ELEKTROTECHNIEK D. DOCENT (M/V) NEDERLANDS (2e of le graadsi, 15-21 lesuren; E. DOCENT (M/V) NATUURKUNDE/ (2e of le graads). SCHEIKUNDE 3 - 7 uur; F. DOCENT (M/V) WISKUNDE (2e of le graads), 10 - 13 lesuren. Combinaties van vacatures is mogelijk. Sollicitaties vóór 25 april a s te richten aan het college van burgemees ter en wethouders, per adres Marconiweg 1, 4382 NE Vlissingen, onder vermelding van het vacaturenummer 83-04 op de enveloppe Belang stellenden kunnen, indien nodig, nadere informatie verkrijgen bij de directie van de school (tel. 01184-78400). WERKNEMER HUISHOUDELIJKE DIENST Met ingang van 1 juni a.s. ontstaat de vacature van werknemer (m/v) in de huishoudelyke dienst aan de gemeentelijke M.T.S. Dit, wegens het vervroegde uittreden van één der functionarissen. De werkzaamheden omvatten in hoofdzaak schoonmaakwerk van lokalen, gangen, toilet ten. etc. Het salaris bedraagt minimaal 1828,- en maximaal 2038.- bruto per maand, gebaseerd op een veertigurige werkweek. De werktijden kunnen in onderling overleg worden geregeld. Indien een deel hiervan buiten dë gebruikelijke werktijden valt, geldt hiervoor een onregelma- tigheidstoelage van twintig procent Sollicitaties binnen acht dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Vlissin gen. p a Marconiweg 1. 4382 NE Vlissingen. onder vermeldlne van vacaturenummer 82-05 op de enveloppe

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14