Titelhouder Terneuzen wint ook toptreffen SCHIETINGEN biljarttitel li met Verlies Cadzand Equipes Van der Hage en Dierick winnaars van Schorreblomrit Koploper Hulster zaalvoetbal kan titel niet ontgaan Georges Begijn overmacht naar Drie kanshebbers in tweede Axels zaalvoetbal Zaalvoetbal Oostburg Kikkertocht in de regen ZAAL VOETBALCOMPETITIE Uitvaller bij RVO voetbal DINSDAG 12 APRIL 1983 AXEL Met nog twee wed strijden te gaan zijn er in de Axelse zaalvoetbalcompetitie nog drie kanshebbers voor de titel in de tweede klasse: Pri- De Schorreblomrit voerde de deelne mende équipes in een grote lus rond Groede. Over het veertig kilometer lange traject waren een aantal 'vallen' ingebouwd die de meesten echter goed wisten te ontwijken. In de A-klas fi nishte de equipe Van der Hagen uit Vlissingen overtuigend als winnaar; om de verdere ereplaatsen werd ver woed gestreden tussen vier teams die elkaar erg dicht op de hielen zaten. Zo was de situatie ook in dd B-klas. Daar werd équipe Dierick üit Axel winnend afgevlagd. Achter Dierick zaten weer vier deelnemende routiniers in de slag om de plaats op het podium. Nadat de rekenkamer in paviljoen De Groe zijn werk gedaan had kon de volgende uitslag gegeven worden; mus, De Donkere Wolk en Dax Pallets. Het team van Super markt Den Hamer, dat tot af gelopen speelweek ook nog bij deze kanshebbers behoorde, A-klas: 1 Equipe Van der Hagen, Vlis singen (137 strafpuntem; 2 équipe Kost. Sas van Gent (2011; 3 équipe Tilroe, Goes (2041; 4 équipe Vonk (2041; 5 équipe Allef. Sint-Jansteen (2051. 6 équipe De Grote. Axel (2241; 7 équipe De Jonge-Van Waes. Schoondijke (236); 8 équipe Tresome-Van de Linde, Aar denburg (237); 9 J. Kolijn, Temeuzen (solist, 241); 10 équipe Huigh, Schoon dijke (256). B-klas: 1 Equipe Dierick, Axel (78); 2 équipe Ottjes, Hulst (227); 3 équipe Van de Velde. Axel (238); 4 équipe Klaassen, Temeuzen (281); 5 équipe Verbeke, IJzendljke (283); 6 équipe De Grave, Temeuzen (323); 7 équipe Verploeg, Groede (353); 8 équipe Rooze, Schoon dijke (386); 9 équipe Cortvriendt (389); 10 équipe Aers, Oostburg (413). zag de illusies in rook opgaan door een gevoelige 7-1 neder laag tegen Doelder Groen. Primus, de grootste kanshebber voor de titel, maakte geen fout Het werd tegen rode lantaarndrager Markt Boys Door die resultaten is de stand OZO.'Stadsherberg 7-13; Sporting Van den Hemel 6-9: Kledingbokser 7-9; Trimvereni- ging 6-8; Gentse Poort 7-8; VV Stoffels 7-7; Disco Love 5-6; OZO/Stadsherbere II 5-4: Gentse Poort II 8-2; Disco Love II 8-0. Zaalvoetbal AXEL - De ploegen van Bakkerij Ris- seeuw uit Zaamslag en van de Prijsslag uit Temeuzen speelden in de Axelse sporthal 't Sportuus een zaalvoetbal wedstrijd. De Zaamslagse formatie bleek veel te sterk voor de tegenstan der. Nadat het scorebord bij de rust een stand van 7-0 had aangegeven werd het uiteindelijk 12-1 in het voordeel van Risseeuw. Ook de damesteams ont moetten elkaar; in de categorie won de Prtjsslag met 6-5. AARDENBURG - Het handbooggilde Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een hanenschieling waaraan 38 schut ters deelnamen. De uitslag is: le hoogvogel A Francken Roo sendaal. 2e hoogvogel D van Hermon Aar denburg. le zij vogel C. de Kempe Knokke, 2e zijvogel R Mouten Adegem. le kal K de Schepper Maldegem, 2e kal H de Smet Kleit. bekerD GerardinEekio.hanen. 1 H deSmeï Kleit. 2 K de Schepper Maldegem. 3 Ph Scheerens. Adegem 4 G de Vriend. Aarden burg, 5 L. van Haneghem Aardenburg. pnjs- vogels 1 R Pielaat Aardenburg, 2 Erna van de Hende Adegem. 3 L Wijns Maldegem. KOEWACHT - Schutterssocietelt 'De Blauwe Hoek' hield een schieting in cafe 'De Oude Molen' waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel J. v Belzen. Koewacht, eerste zijvogel C v Gassen. Hulst, tweede zijvogel C Verschuren. Hulst, grootste aan tal kleine vogels <4* J. de Waal en F de Block. Koewacht. HENGSTDIJK lil cafe De Kort te Hengstdijk werd een gaaiboling gehou den waaraan 26 personep deelnamen. Uitslag: hoge vogel C de Kort. Hengstdijk, linker vogel en het grootste aantal kleine vogels (7) P. de Kort. Hengstdijk. HULST - In café W. Blommaert te Hulst werd een schieting gehouden waraan 25 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel E de Bakker. Sint- Jansteen. eerste zijvogel J v Kerkhoven. Sint-Jansteen. tweede zijvogel C v Gassen. Huist, grootste aantal kleine vogels (6iJ. Moorthamer. Kuitaart en A de Bliek. Hulst. LAMSWAARDE - In cafe 'Sport' te Lamswaarde werd een bejaardenschie- tmg gehouden waaraan 39 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel A v Dijk. Stoppeldijk, eerste zij vogel D de Guijterucre. Klooster zande. tweede zijvogel J Pardon Klooster- zar.de. grootste aantal kleine vogels <3> C Stallaert. Boschkapelle een waai- doelpuntenfestein: 10-0. Ook De Donkere Wolk maakte geen fout. Dat team versloeg Axel 11 met 8-5. De Schepper blijft, na de nipte 1-2 over winning op HCG. ook een theoretische kans op promotie behouden. Wilton moest ondanks een vlub ver worven 2-0 voorsprong tenen Noens KOEWACHT - Schutterssociêteit 'Wil lem Teil' hield een schieting in café R. v. d. Steen te Koewacht waaraan 40 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel Rita van der Steen. Koewacht, eerste zijvogel L. Ringoot. Sint- Pauwels. tweede zij vogel J Martens. Koe wacht. grootste aantal kleine vogels (5) F. Brijaert. Koewacht. NIEUW-NAMEN - Schutterssociêteit 'Willem Teil' in Nieuw-Namen hield een staande wipschieting waaraan 30 schutters deelnamen op twee wippen. Uitslag wip I hoge vogel J. Vermeulen. Nieuw-Namen. eerste zijvogel Pr. Praet, Nieuw-Namen. tweede zij vogel E. v. Goe- them. Nieuw-Namen. uitslag wip II: hoge vogel L Vermeulen. Nieuw-Namen. eerste zijvogel C Weemaes. Clinge. tweede zij vogel E de Kuit. Nieuw-Namen. OSSENISSE - In camping 'Het Musse- nest' te Ossenisse werd een schieting gehouden op twee liggende wippen waaraan 78 schutters deelnamen- Uitslag: wip I hoge vogel H Laureijs, Sint- Niklaas, eerste zyvogel Ph Thijs, Boom. tweede zijvogel P de Waai Ossenisse. uit slag wip II. eerste en tweede hoge vogel L. Roeland, Burgh. eerste zijvogel E. de Kort, Ossenisse. tweede zij vogel L Cools, Peer. KOEWACHT - In café G. v. Rumste te Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 46 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel R Flerens, Lokeren, eerste zijvogel R Wagenaar. Stekene. twee de zijvogel L. Ringoot, Sint-Pauwels. groot ste aantal kleine vogels (5) A. Geers, Moer- beke KOEWACHT - Schutterssocietelt 'De Blauwe Hoek' in Koewacht hield een schieting in cafe in café 'De Oude Molen waaraan 24 schutters deelna men Uitslag hoge vogel E Ooossen Koewacht, eerste zyvogel H de Smet. Koewacht, twee de zijvogel R Ongenae. Koewacht grootste aantal kleine vogels i4i G. Baert Koewacht toch uiteindelijk genoegen nemen met een 4-3 nederlaag. De stand: Primus 24-37: Dondere Wolk 24-34: Dax Pallets 24-32. Supermarkt Den Hamer 24-31. Doelder Groen 24-30. De Schepper 24-30. Wapen van AxeL'JCesbeke 24-25. Wil ton 24-24. Noens 24-21 HCG 24-17; La Bour se 24-17. Axel II 24-15 Broochemie 24-15. Merkt Bovs 24-6. KOEWACHT - In café J. de Kind te Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag- hoge vogels en belde zijvogels J. de Waal, Koewacht, grootste aantal kleine vo gels (4) E. Baert. Koewacht. KOEWACHT - In café G. v. Rumste te Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 46 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel E. van Daele. Sint- Jansteen. eerste zij vogel G. de Cauwer. Kem- zeke. tweede zyvogel R. de Smet, Koewacht, grootste aantal kleine vogels <5i Corry Ser- saak. Moerbeke. ZUIDDORPE - In cafe 'De Herberg' te Zuiddorpe werd een schietïng gehou den waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag, eerste hoge vogel F. Frelj, Moerbe ke. tweede hoge vogel J v. Damme, Moerbe ke. eerste zij vogel J Bolleman. Axel. tweede zij vogel G. v. Esbroeck. Westdorpe. grootste aantal kleine vogels (4) J. v. Kerkhoven. Sint-Jansleen. HULST - In café W. Blommaert te Hulst werd een schieting gehouden waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag- hoge vogel P. de Koster. Slnt- Jansteen, eerste zij vogel J. Noorthamer. Kui taart, tweede zijvogel E. deBakker, Slnt- Jansteen, grootste aantal kleine vogels (5i J. de Beule. Hulst. KLOOSTERZANDE - In café 'De Rei zende Man' te Kloosterzande werd een schieting gehouden op twee liggende wippen waaraan 59 schutters deelna men. Uitslag. Mp I. eerste hoge vogel J Leeraert. Sint-Jansteen. tweede hoge vogel J Hoop. Kloosterzande. eerste zijvogel R. Verscho len. Kloosterzande. tweede kleine vogels i5i H de Gucht. Kloosterzande. uitslag wip II eerste hoge vogel P Neve. Kloosterzande tweede hoge vogel P Maas. Sluiskil, eerste zijvogel R Verschoten Kloosterzande, twee de zyvogel E. de Kort. Kloosterzande. groot ste aantal kleine vogels E de Kort. Klooster zande. gooien. Van der Spa kon ook deze week niet imponeren. Een teleurstellend 3-3 ge lijkspel tegen Meerpaal maakte een verrassende ontknoping mogelijk. Voorwaarde was dan dat runner-up Pimms Pub/.Bouwcoop met meer dan drie doelpunten verschil zou winnen, waardoor de ploeg op twee punten van Van der Spa zou komen. Met op de laatste speeldag het duel tussen de nummer één en twee in het vooruit zicht zou er nog van alles mogelijk zijn. Plmms Pub/.Bouwcoop faalde echter ook min of meer. Tegen het laag geklasseerde Necker- mann kwam men niet verder dan een magere 4-2 winst, waardoor slechts twee punten aan het totaal werden toegevoegd. Cappendijk imponeerde met een riante 10-1 winst op een steeds slechter draaiend Klaus Napoleon 2 en Disco Love kwam met de hakken over de sloot tegen rode lantaarndrager Van Putte en Raets. Na twee speelhelften SAS VAN GENT De overmacht die G< het districtskampioenschap hoofdkla: toernooi, nog voor de eindronden ingaa hoofdklassers nog hoopvol aan de st; georganiseerde eindstrijd. Vijf ronden leiding en alleen Remy Dumez kan bedreigen. De rest is uitgeteld. De Sasse spelers acteren in eigen huis overigens toch erg sterk. Na de eerste schermutselingen voerden Begijn. Du mez en Claeyssens het veld aan. Claeyssens viel als eerste uit dat trio weg. Dumez volgde dat slechte voor beeld tijdens de zondagpartijen. Ze misten het geluk dat Begijn wel kende: minder sterke wedstrijden spelen maar juist daarin op tegenstanders stuiten die ook met voluit gingen. Ver in de achterhoede was alleen de strijd om de ereplaatsen achter Begijn interessant. Dat daar overigens fel om gestreden wordt liet invaller F rans van Waes (voor De Rijk) noteren. In zijn partij tegen Raf Vonck leek Van Waes verloren toen Vonck op 80-59 over de streep liep. In de nabeurt oogstte het stuntje van Van Waes (remise met een slotserie van 21 caram boles, red.) bewondering. .Maar het is. als gemeld, allemaal voor de statistieken. In de laatste ronden ontmoet Begijn nog twee clubgenoten (Dumez en Claeyssens), zelfs als het twee verliespartijen worden hoeft hij voor de titel niet te vrezen. Zaak is alleen het moyenne hoog te houden, dan kan de KOT-speler weinig meer gebeuren. Remy Dumez is de enige finalist die nog bij Begijn aan kan sluiten; de 71-jarige Dumez moet wel een yzersterke eindsprint boven halen om ook op moyenne nog langszij te kunnen komen. Onderstaande tussen stand na vijf ronden geeft dat aan: Georges Begijn. KOT SVG-10-3.13-17; Remy Dumez, KOT SVG. 6-2.80-17. Frans van LAMSWAARDE - Schutterssociêteit 'De Vrede' hield in café 'Sport' te Lamswaarde een schieting op de lig gende wippen waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag: Mp II hoge vogel P. Boogaers. Wljcken, eerste zijvogel G Herwegh. Hulst, tweede zijvogel niet afgeschoten, grootste aantal kleine vogels (6) J. Hulshout. Lams waarde. üitsiag Mp II: hoge vogels J Ver dunnen. Graauw. eerste zyvogel A. Verdur- men. Graauw. grootste aantal kleine vogels- <5i A de Bakker. Hengstdyk STOPPELDIJK - In cafe 'Het Karre- wiel' te Stoppeldijk werd een schieting gehouden waaraan 20 schutters deel namen. Uitslag; eerste hoge vogel A Verdunnen. Graauw. tweede hoge vogel P Bogaert. wyeken. eerste zij vogel C Visser. Vogelwaar de. tweede zijvogel P. Bogaert. Wyeken. grootste aantal kleine vogels (4) mevrouw Visser en B. Viser, Vogelwaarde HULST - In café W. Blommaert te Hulst werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel en tweede zijvogel J. v Kerkhoven. Sint-Jansteen, eerste zyvogel A Verdunnen, Graauw. grootste aantal kleine vogels (5) P. Crombeen en P. Boênne, belden Hulst. KLOOSTERZANDE - In café 'De Rei zende Man' te Kloosterzande werd een bejaardenschieting gehoden waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag- hoge en tweede zijvogel F. Reunis, Sint-Jansteen. eerste zyvogel J v Kerkho ven, Sint-Jansteen, grootste aantal kleine vogels i41 C Stallaert en D. Verdurmen, beiden Kloosterzande. HULST - In café P Leeraert te Hulst werd een schieting gehouden waaraan 34 schuttere deelnamen. Uitslag hoge vogel J. Vemimmen. Hulst, eerste zijvogel J Mei. Boschkapelle. tweede zyvogel J Leeraert. Stnt-Jansteen. grootste aantal kleine vogels (5> W. Strobbe. Klooster zande stond een nipte 2-1 zege op het score- bord. Scheldelin/.Blauwe Hoeve kwau tot eenzelfde score tegen GTI en Tem t peliers versloeg met moeite Solma: e Aloy. getuige de 3-2 eindstand. 5 Met de laatste speeldag in het vooruit. zicht staan Tempeliers en Disco Lovt j op een gedeelde derde plaats. Dea klassering is van belang, omdat ei waarschijnlijk drie ploegen voor pro. motie in aanmerking komen. Het programma ziet er als volgt uit: Van der Spa-Pimms PubiBouwcoop <19$ uun; Neckermann-Temperllers (19 45 uur Solmar Aloy-GTI 20.30 uur), Schelde!!* m Blauwe Hoeve-Disco Love 121.15 uun; Va Putte en Raets-Klaus Napoleon 2 <22 00 wi, Cappendijk-Meerpaal <22.49 uur). De stand: Van der Spa 21-38; Plmms Put .Bouwcoop 21-35. Disco Love 21-32: Tempt, llers 21-32; Cappendijk 21-29: Meerpaal 21 27; Klaus Napoleon 2 21-25; Scheldelb .Blauwe Hoeve 21-24; GTI 21-18; Necke mann 21-13;'Solmar Aloy 21-11; Van Puttee Raets 21-8. orges Begijn in de openingsronden vat1 se libre ten toon spreidt heeft dit; 'opgeblzaen'. Zaterdag kwamen achtj rt in deze, door KOT Sas van Gent terder staat Begijn ongeslagen aan de N de huidige koploper nog enigszins f s Waes. WBC' 5-2.91-24; Jo d'Hooghe. GBC l 4-3.09-30; Robert Claeyssens. KOT 8VQ 4-2.77-14; Plet Cornelia. OBV 4-2.63-21; Jatl k de Maat. KOT T: 4-2.47-21. Raf Vonck, HBC 1 3-2.83-14. S Zondag staan de zesae en zevem ronde op het programma. Gesta'. wordt in clublokaal café Reseda os 1 13.00 uur, de finalepartij staat op 201 uur- e Leerlingen lagere school Oostburg deden schaakexamen s OOSTBURG Op de openbare lagen school te Oostburg werd, onder ausp) ciên van de Nederlandse Schaakbond het examen voor het pionnendiplonu gehouden. Dit jaar behaalden alle deel nemende kinderen het diploma, waai ze een half jaar hard voor haddtt gewerkt. Binnenkort wordt het exa- 1 men afgenomen voor het torcndiplc ma. Tevens werd een simultaanwec- strijd gehouden tussen de heer Loim I schaakonderwijzer, en een groot aama kinderen van de school. Eén van it leerlingen, Niki Overbeeke, wist ee overwinning te behalen, door na ee. foutje, de voorsprong niet meer ut handen te geven. In de andere gevalle kwam de heer Louws tot winst. OOSTBURG Telepost 2 heeft er in de recreatieve zaal voetbalcom petitie voor gezorgd dat de achter stand ten opzichte van leider Lo tus niet groter werd. Het team won de afgelopen week met 3-1 van de Kombuis. In de A-poule naderen de schutters van Bakke rij Martens de honderd doelpuo- tengrens. Door de ruime 9-2 over winning op G. L. Shop heeft de Eedese ploeg nu 93 doelpunten gescoord in zeventien wedstrij den. Uitslagen: Telepost 2-De Kombuis 3-1; Gem. Oostburg- Rabobank 2 2-2; Bak kerij Martens-G L Shop 9-2. Standen: A-poule- Oud Sluis 16-31: Bakkerij Martens 17-23: Aers Olie 15-22; OBV 16-22; Olheo 16-18: G L. Shop 16-17; Veteranen 16-17: Leliaert 16-13; De Roode Leeuw 16-9, Vab Looy Groos- man 16-9; Rabobank 1 16-6; Telepost 1 16-5. B-poule: Lotus 16-29, Telepost 16-27; Adm. Personeel 15-21. OLS Bres- kens 15-19; De Kombuis 16-17; Rlemens 15-17; Musson 15-15; Gem. Oostburg 16-14. LTS 16-12; Trlmclub 15-8; Rabo bank 2 16-6: Chez René 15-1 Programma: 13 april: Trimclub-LTS, Rabobank 1-Alheo; Lellaert-Oud Sluis Van LooyGroosman-Bakkerij Martens G L. Shop-Veteranen; 14 april; Roode Leeuw-Aere Olie. Rabobank 2-De Kom buis; 15 april: Trimclub-OLS Breskens. 18 april: Van Olly'Groosman-OBV; Gem. Oostburg-Adm Personeel; Tele post 2-LTS. Leliaert-Veteranen; Aers Olie-Rabobank 1. Judosuccessen Johnny Heijboer BRESKENS Johnny Heijboer vtf judosportvereniging Breskens behji de bij de Nederlandse marinekic pioenschappen judo een uitstekend prestatie. Het vijfmansteam van Ac sterdam, waar hij bij ingedeeld werd eerste in dit nationale kz# pioenschap. Johnny Heijboer had zelf een gri' aandeel in deze prestatie Van de* wedstrijden die hij speelde, wonhir vijf. RILLAND Een slechte start in de uitwedstrijd tegen Rillandia is zaterdagafdelingstweedeklasser Cadzand niet meer te boven geko men. Na tien minuten keken de Zeeuws-Vlamingen reeds tegen een 2-0 achterstand aan. die in het resterende deel van de ontmoe ting nog tot 4-0 werd opgevoerd. Na het moeilijke begin (de spelers kwamen in verband met de mist, waardoor de veerdienst tussen Breskens en Vlissingen erg onre gelmatig werd uitgevoerd, pas een tiental minuten voor aanvang van de wedstrijd in Rilland aan) kon Cadzand wel meer in de wedstrijd komen en kwamen er zelfs ook nog enkele mogelijkheden. Zo kopte Hans Dekker op de lat en had ook Johnny Versprille tot tweemaal toe pech Vlak voor rust kwam Rillandia op 3-0 en dat bleek de genadeklap te zijn voor Cadzand. Na de rust nam de thuis ploeg wat gas terug; Cadzand had toen wel een veldoverwicht, maar kon dat niet in doelpunten uit drukken. Kort voor het einde van de wedstrijd werd het uiteindelijk nog 4-0 toen Bram Kools met een fraaie lob de eigen doelman pas seerde. AARDENBURG De tc Aardenburg was zondagmorgen vroeg tevreden. Honderdeen deelnemers hadden zich in laten schrijven voor de Kikkertocht. een toertocht over een afstand van ongeveer zestig kilometer. Jammer voor de deelnemers was dat het halverwege de tocht ging regenen, waardoor de technische hulptroepen nogal wat werk aan de winkel hadden omdat er verschillende lekke banden vielen te noteren. Traditiegetrouw waren er ook nu weer prijzen beschikbaar voor de deelnemende verenigingen met het grootste aantal vertegenwoordigers TC Breskens kreeg daar de eerste plaats met zeventien man, terwijl De Leeuwkes uit Bassevelde. Freewheel Oostburg en TIO Oostburg elk vijftien deelnemers hadden. Vijfde tenslotte werd De Wielertoerist uit Knokke-Heist met diertien trimmers. PZC/streek TERNEUZEN In de eerste klas van de Terneuzense zaalvoct- balcompetitie bevestigde ABN tijdens de laatste speeldag niet ten onrechte de titel voor zich te hebben opgeëist. In de rechtstreekse confrontatie met FSV, het enige team dat ABN dit seizoen zij het op afstand heeft kunnen volgen, was de kampioen zelfs met een niet-volledige ploeg te sterk: 3-2. Het betekende meteen ABN's eenentwintigste seizoenzege. Omdat de strijd m de eerste klas 2-3 Tweede klas: Dow 2-Van Stnen Inmiddels beslist is. concentreert de aandacht zich voorlopig op de ontwik kelingen in de tweede en derde klas. In beide klassen komen nog twee teams in aanmerking voor de eerste plaats, Eksakt en Goalgettere 1 in de tweede klas en Voltreffers en Kravo in de derde klas. Alleen de eerste twee kwamen van dit viertal kwamen deze week in actie. Eksakt versloeg vrij simpel Gemeente 2 met 4-0. maar Goalgettere 1 had de handen vol aan Scheidsrechters en kwam slechts met de hakken over de sloot; 4-3. Dat neemt niet weg, dat met nog drie wedstrijden te gaan de marge tussen Eksakt en Goalgettere 1 nog maar altijd twee punten is. De uitslagen in alle klassen; Eerste klas: ABN-FSV 3-2; Van der Poel-Belastingen 10-1; RWS-Gemeente Kaarting ZAAMSLAG - Cor Florussen is win naar geworden van de kaartcompetitie, die het afgelopen winterseizoen door de voetbalvereniging Zaamslag werd georganiseerd. In totaal zijn zeven wed strijden in bieden zonder roem ge speeld; de laatste ronde was in de kanti ne van de vereniging. De u- sla is: 1C. van Doom. 2 A de Zeeuw. 3 J. van Doom. 4 Jac. van Doom. 5 M. Wilhelm. De eindstand van de competitie: 1 C. Florus sen, 2 J. Cobben. 3 J. Lensen. 4 A de Zeeuw. 5 J. van Doom. 4-4; Goalgettere 1-Scheidsrechtere 4-3; Gemeente 2-Eksakt 0-4. Derde klas: TAS I-Stoffels Cleaning 2-1. Bridge Hulst HULST - De bridgeclub Hulst speelde van de wintercompetitie de tiende wed strijd in het gemeenschapscentrum -Den Dullaert'. inde A-lijn. howell acht. De uitslag- 1 echtpaar Borm. 2 de dames Aronson-Vroome. 3 de dames Snuyverink- Beuzenberg, en de heren Biesbroeck-Beuzen- berg. 5 de dames Pouwels-Goossen. B-lyn. howell acht: 1 de heer Reunis-mevrouw Bies- broeck, 2 de heren De Booy-Van Aart. 3 de heer Rademakers-mevrouw Van Esbroeck, 4 de heer Melchers-mevrouw Van de Bogaert, 5 de heren Gerres-De Maat. C-lljn. howell acht. 1 de heren Stallaert-Van de Klooster, 2 de dames VoeLVan Hooteghem. 3 de dames Hil- hge-Van de Velde. 4 mevrouw Verstraeten-de heer Verbunt. 5 mevrouw Stallaertrde heer De NUs AXEL De bridgeclub Axel speelde de laatste wedstrijd van de wintercom petitie in het gemeenschapscentrum 'De Halle' in Axel. In de A lijn werd gespeeld met 8 paren. De uitslag 1 de heren PelScheele. 2 de dames Koek Pel. 3 mevrouw Botter'de heer Arnold. In de B lyn werd gespeeld met 10 paren De uitslag 1 de heren MarisUnden- bergh, 2 mevrouw Dekker de heer Koek, 3 de dames CaessensHamelinck. De einduitslag van de wintercompetitie in de A lyn: 1 de heren PelScheele. 2 de heer Van Bambost. 3 de heer Moeliker. In de B lijn 1 mevrouw Dekker, de heer Koek. 2 echtpaar Verstra ten. 3 de heer Lindenbergh De standen Eerste klas: 1 ABN 21-42. 2 FSV 21-34 3 Van der Poel 21-29: 4 Gemeente 1 21-23, 5 HKC 20-21. 6 OAZ 20-20. 7 Philips 1 19-18 8 NSM 20-17. 9 Terneuzen 1 19-16: 10 RWS 21-9, llOvet 20-8. 12 Belastingen 21-7. Tweede klas: lEksakt 19-36. 2 Goalgettere 1 19-34. 3 Witte Boussen 18-27. 4 Gemeente 2 19-21. 5 Instuif 18-16. 6 Philips 2 18-15. 7 Scheidsrechtere 19-15; 8 Dow 2 19-15. 9 Van Strien 19-15.10 PZEM 18-13.11 Atoom Boys 18-10. 12 Excelsior 18-5 Derde klas: 1 Voltreffers 15-29 2 Kravo 14-25; 3 Internationale Sneldienst 16-22: 4 RAS 2 16-18. 5 Stoffels Cleaning 15-15 6 Temeuzen 2 15-14: 7 Mistrappere 16-11. 8 Dow 3 14-9. 9 TAS 1 15-8: 10 Goalgettere 2 15-8. 11 Dow 15-7 Programma Woensdag 13 april: Dow 3-Voltreffers (19.00 uur). Kravo-TAS 2 (19 45 uun. Temeuzen 1 Philips 1 (20.30 uur). Temeuzen 2-TAS 1 (2115 uur). Stoffels Cleamng-Dow 4 <22.00 uur). Goalgettere 2-Mistrappere (22.45 uur) GROEDE „Na een paar ritten moeten we toegeven dat de rittensport kennelijk op weg is om het verloren gegane terrein terug te winnen. Het gebeurt allemaal nog wat aarzelend, maar bij elke rit is de belangstelling van de deelnemers groter. We geloven dat we op de goede weg zitten", zei secretaris Jan van Hanegem van de West Zeeuws-Vlaamse Automobielclub zondag na afloop van de Schorreblomrit Deze orientatierit voor A- en B-klassers bracht meer equipes aan de start dan vorig jaar. Met ook een groter veld in vorige ritten dan ook enkele positieve geluiden bij deze organisatie. HULST De VvO-organisatic in Hulst heeft het niet gemakkelijk. Vo rig seizoen waren er problemen met Disco Love uit Kloosterzande. Die zijn inmiddels bijgepraat en die vereni ging draait weer volwaardig mee in de competitie. Deze week echter liet Van Waes Verstraeten het afweten. ..De sponsor ziet het met meer zitten. Daardoor is het ons onmogelijk door te gaan", liet het bestuur van genoemde club weten. Het betekent dat de orga nisatie van het RVO een aantal zaken weer bij zal moeten sturen om de competitie in goede banen te krijgen. Overigens werd er afgelopen zondag normaal gespeeld. Vier wedstrijden kwamen op het programma. De uitsla gen daarvan: OZO'Stadsherberg- Gentse Poort n 11-0; Trimvereniging- Sporting Van den Hemel 1-0. W Stof- fels-OZO Stadsherberg II 2-1; Disco Love II-Kledingbokser 1-6. GRAAUW Na zondag zal de voetbalvereniging Graauw het niet betreuren dat Paul Taalman jaren geleden van HW naar de afdelings tweedeklasser overkwam. Taalman, vaak wispelturig in zijn optreden, scoorde in de derby tegen Terhole twee keer. Het was voldoende voor de overwinning en met nog drie wedstrijden te gaan en vier punten voorsprong op de tegenstander van zondag kan Graauw zich opmaken voor de eerste klas afdeling. Het werd tussen de beide buren geen beste wedstrijd. Daarvoor wogen de belangen te zwaar. Terhole had in de eerste helft het beste van het spel, maar kon voor het doel van de thuisclub geen vuist maken. Een paar fraaie kansen werden daar verprutst. Taalman liet zien hoe het wel moest: hij slalomde langs een aantal Terhole-verdedigers en bracht de ruststand op 1-0. Na de pauze trok Graauw het initiatief naar zich toe, maar kwam in het overwicht niet tot scoren. Het werd uitermate spannend toen een kwartier voor tijd Terhole langszij kwam door een doelpunt van Eddy Freyzer. De vreugde om die gelijkmaker was van korte duur. uit een voorzet van Edwin Molders meteen daarna, kopte Taalman onhoudbaar in de bovenhoek; 2-1. Daarna startte het betere hang- en trekwerk. Het had tot gevolg dat Dobbelaar (Terhole) en Lievense (Graauw) vroegtijdig naar de kleedkamer mochten. Met tien tegen tien kwam de voorsprong niet meer in gevaar, trainer Ko Leenhouts die zjjn contract met Graauw voor een jaar verlengd heeft) denkt dat de titel nu niet meer in gevaar komt en Graauw ook in de eerste klas mee moet kunnen. DRIEPUNTEN VOORSPRONG HULST Van der Spa kan de titel in de tweede klas van het Hulster zaalvoetbal bijna niet meer ontgaan. Met nog een wedstrijd te spelen en drie punten voorsprong is de ploeg vrijwel onbereikbaar geworden, hoewel theoretisch een verlies met vijftien doelpunten verschil nog roet in het eten kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26