ongeslagen kampioen Periodekampioen vrijwel zeker in Bevobo Hulst Sterke finales schaaktoernooi Landau beslissing in volleybalcompetitie Goed spel van topbiljarters in Draaibrug Verrassingen in basketbal DINSDAG 12 APRIL 1983 PZC/streek b Dames Kikkers werden «G TERNEUZEN Met opnieuw een klinkende 3-0 overwinning is het damesteam van Kikkers uit Aardenburg kampioen gewor den van de eerste klas in de volleybalcompetitie. Daarmee is de titel terechtgekomen bij de ploeg die er het meeste recht op had. Slechts een keer moest de ploeg tot nu toe een puntje afstaan en dat is een kampioen waardig. Athanatos 2 moest in de Sterre zijn meerdere erkennen met 3-0. Bij de heren gaat Kikkers onverdroten verder in het punten vergaren De ploeg lijkt weer bijzonder uitgebalan ceerd en stevent op een kampioen schap at Zelfs een nederlaag tegen Savok kan men zich nog permitteren. Zaterdag werd thuis EWC 3 met 3-1 verslagen CVC stelde enigszins teleur in het thuisduel met BOK. Na een goede start werd met 3-1 verloren. De karakteristieken Dames eerste klas 'Mytilus 3-Kikkers 0-3 In een weinig hoogstaand duel heeft Kikkers het kampioenschap binnengehaald. Nim- mer kwam men tot grote hoogte, maar p™.1 daar was ook de matige tegenstand van de thuisclub debet aan. In de J""1 eerste set kwam vooral de pass erg i slecht aan Onnauwkeurigheid was troef aan beide zijden, maar door een E®! grotere slagvaardigheid haalde Kik- I® kers de eerste set met 15-6 binnen. In n de tweede set was het vertoonde met var veel beter. Mytilus was echter dermate wak, dat Kikkers met grote cijfers j011 winnende kon afsluiten: 15-2. Onder- schatting sloop toen waarschijnlijk in de Kikkers-gelederen, waardoor de thuisclub plotseling lang bij kon blij- v I ven. Niettimin werd ook deze set met 16-14 in winst omgezet. De Sterre-Athanatos 2 3-0. Een zeer verdiende onverwinning voor de thuis club. Met een sterk wisselende opslag, die dan weer diep en dan weer kort over het net kwam. maakte men het de bezoeksters erg moeilijk. Bovendien stelden goede plaatsballen in het ach terveld Athanatos voor grote proble men De superioriteit van De Sterre komt het beste tot uitdrukking in de cijfers. Gedurende drie sets was Athanatos met in staat om meer dan negen keer tegen te scoren. Met 15-6, 15-2 en 15-1 werd men naar huis gestuurd. Overige uitslagen in deze klas: BOK- Marathon 3 1-3; Dynamo '70 2-Dynamo 70 1 0-3. Heren eerste klas Kikkers-EWC 3 3-1: Eigenlijk is Kik kers niet in de problemen geweest in dit duel. Weliswaar kwam men wat moeilijk uit de startblokken, maar daarna draaide het steeds beter bij de thuisclub. Een slechte stop was er de oorzaak van dat EWC in de openings set met 11-5 voor kon komen. Daarna haalde Kikkers knap op en won met 15-11. In de tweede set kon de thuis club zich in eerste instantie een aantal slechte services permitteren, maar daarna ging het prima met de opslag, waardoor de Vlissingers in de proble men kwamen. Met 15-3 sloot Kikkers winnend af. De derde set ging gelijk op tot 13-13, waarna EWC de set uit maakt met 15-13 en de vierde set liep Grote Gatloop OOSTBURG - Onder gunstige weersomstandigheden is zaterdag de vierde Grote Gatloop in Oost burg gehouden. Dit evenement, georganiseerd door de Oostburgse handbal- en basketbalvereniging Operatie '71 telde in totaal 107 deelnemers, die om 14.30 uur door burgemeester Spijkerboer werden weggeschoten. Het grootste ge deelte van dit deelnemersveld be stond uit trimmers, maar daar naast deden er ook nog wedstnjd- lopers mee en een tiental wande laars die konden genieten van een prachtige vrijetijdsbesteding. De aanwezige wedstrijdatleten, af komstig uit diverse Zeeuwsvlaam- se plaatsen, beschouwden deze Grote Gatloop als een voorproefje op de opening van het zomersei zoen van de officiële atletieksport. Ook dit jaar waren er weer twee afstanden, de vijf en de tien kilo meter. Bij de volwassenen was de langste afstand favoriet, terwijl bij de jeugd de vijf kilometer de voor keur had. Uitslag vijf kilometer: 1 Peter van Waes. 21.56. 2 Edwin van Waes. 24.03. 3 Erwin de Vos. 24.08: 4 Jeroen Provoost, 25 01 Bij de meisjes won net als afgelopen jaar Susette de Smet in een tijd van 29 50 Uitslag tien kilometer: 1 Piet Westerweele. 31.33. 2 Wim Wolfert, 32.28. 3 Fons de Loos. 33.284 L. Dieleman. 34.28: 5 E. Vink. 34.28. het aan Kikkers-zijde weer als van ouds. Een goede service, gevarieerde aanvallen en een beter blok bleken voldoende voor een ruime 15-4 zege. CVC-BOK 1-3 CVC heeft het een beetje laten zitten zaterdag. Voor naamste oorzaak voor het slechte re sultaat was de slechte pass. die gedu rende de tweede en derde set hoege naamd met aan kwam. CVC startte goed. Met 15-13 was de eerste set dan ook voor de thuisclub. In de tweede set ging het echter helemaal fout en liep BOK vrü eenvoudig naar winst 15-6. Ook in de derde set kwam CVC er met aan te pas. De pass kwam met bij de set-upper en dat deed de ploeg de das om. Met 15-7 werd verloren. In de vierde set leek het tij te keren. CVC kon lange tijd bijbenen, maar verspeelde de set, door in de beslissende fase knullig fouten te maken Met 15-11 werd verlo ren. waardoor een dik verdiende over winning voor BOK tot stand kwam. De overige uitslagen in deze klas wa ren: Wiska-de Polder 0-3; Mytilus 3- Ardito 3-1. In de tweede klas B won Voorwaarts 2 bij de dames met 3-0 van Philippine. Bij de heren won Voorwaarts met 3-1 van Sluvoc en verloor IJVC 2 thuis met 3-0 van Attack. In 3B versloeg Athanatos 2 het bezoekende Attack met 3-0. De Caluwé rijdt sterk in Roubaix ROUBAIX (FRANKRIJK) - Charles de Caluwé, het grote wielerbaantalent uit Terneuzen. heeft zondag tijdens ene internationale ontmoeting op de wielerbaan van het Franse Roubaix. zijn capaciteiten nadrukkelijk ge toond. Opgenomen in de nationale jeugdselectie van baancoach René Pij nen reed hij met name in de punten- koers een uitmuntende race. die hij uiteindelijk met ruime voorsprong winnend wist te besluiten. De puntenkoers was het enige indivi duele nummer dat in deze landenwed- strjjd laan deze ontmoeting werd deel genomen door de juniorenselecties van een zestal Europese wielematiesi op het programma stond Verder werd er een ploegenachtervolging afgewerkt; Nederland eindigde daarin als tweede achter de sterke Belgen en werd er ook nog een Italiaanse achtervolging gere den. In de uiteindelijke landenklasse- ment greep Nederland uiteindelijk de tweede plaats Winnaar werd Belgié. dat gecoached werd door Patrick Ser- cu. HULST Het meisjes adspirantenteam van Athana tos zal Zeeland op 28 mei vertegenwoordigen tijdens de voorronden om het Nederlands kampioenschap volleybal. Zaterdag versloegen de Kloosterzandse adspiranten. die winnaar waren geworden van de Zeeuwsvlaamse poule, het Goese Mytilus, de winnaar van boven de Westerschelde. met 2-1. Athanatos stelde de zege al in de eerste twee sets veilig In een stampvolle zaal nam Mytilus al snel een 5-1 -voorsprong in de openingsset. maar na de time-out aan Athanatos-zijde. kwam met sterk terug en won uiteindelijk met 15-10. In de tweede set werd door de latere kampioenen met meer lef en risico aangevallen en geserveerd, hetgeen resulteerde m een 15-7- overwinning In de derde set redde Mytilus de eer door na steeds gelijke tred te hebben gehouden, op het laatste moment toe te slaan, waardoor met 15-13 werd gewonnen HULST In de eerste klas heren van de Hulsterse bedrijfsvolleybalcompetitie lijkt Old Tuffy's Saloon definitief op weg naar de tweede periodetitel. Terwijl de huidige nummer een deze week eerste periodekampioen Neckermann met 2-1 van zich afhield (en aldus verder terugsloeg), leed Wemolin - tweede op de ranglijst - een 2-1-nederlaag tegen VC Kemzeke. De drie punten die Old Tuiffy's Saloon en Wemolin nu scheiden zijn wellicht voldoende voor het tweede periodekampioenschap. DRAAIBRUG - De sinds kort opge richte en bij de Koninklijke Neder landse Biljartbond aangesloten bil jartvereniging Draaibrug (BCD) is hard op weg een van de belangrijkste biljartbolwerken van het district Zeenu-sch-Vlaanderen te worden. Na organisatie van het kampioenschap van Groot-Aardenburg en diverse dis- trictstoernooien (waarin de club een kampioen leverde, red.) had het be stuur tijdens het algelopen weekeinde ccn demonstratie van ereklassers Jan Amouts en Louis Havermans op het drukbezette programma geplaatst. Het werd een regelrecht succes. Niet alleen omdat beide cracks in de spel- soorten kader 38/2. bandstoten en drie banden diep in het technische arsenaal tastten en diverse hoogstandjes op voerden. zeker ook door de grote be langstelling die voor deze demon stratieavond bestond. Ongeveer hon- derd biljartliefhebbers waren op deze tweestrijd afgekomen Reden voor de organisatie, bestaande uit George Koets Ko Dieleman en Eddy de Wispe- laere. om een dergelijk evenement ook in de toekomst in Draaibrug te realise ren. Vooral Jan Amouts maakte indruk In het kaderspel leek de Nederlandse top man van dit moment de partij in één beurt (200 caramboles» uit te zullen maken, de serie werd echter op 101 afgebroken. Havermans repliceerde met 40, waarna Amouts de partij in de tweede beurt naar zich toe trok 200-69 Het bandstoten kende een sensatio neel verloop Met een sterke opening van 48 caramboles kende Havermans een sterke start, bleef ook in het ver dere verloop op voorsprong, maar strandde in het zicht van de haven (99 om 73). Een duur foutje, omdat Ar- nouts meteen daarna over de streep liep en ook de tweede partij binnen haalde, 100-99. Havermans kreeg zijn revanche oven- gons toch, In het afsluitende drieban den hep Amouts in het begin van de Partij weliswaar weg (19-11 na 17 beur ten), daarna viel Havermans in het ritme, kroop regelmatig scorend steeds dichter naar zijn tegenstander toe en passeerde die met een indrukwekken de slotreeks van 17 caramboles in vijf beurten. Havermans winnaar met 30- 25 ..Erg geslaagd" dacht Ko Dieleman. de biljartsport leeft in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. BCD wil er alles aan doen om dergelijke duels in de toekomst weer op het programma te De prijsuitreiking van het viersterrentoernooiDieter Gajewski en Bram van Dijk (midden) met burgemeester Molthoff irechts Old Tuffy's Saloon leek in zijn duel met Neckermann (hoogstwaarschijnlijk treffen deze twee teams elkaar nog maals wanneer de algemene titel op het spel staat) aanvankelijk op weg naar een gemakkelijke zege De lijst aanvoerder won de eerste set met 15-7 en was daarna zelfs goed voor 15-4 Maar Neckermann voorkwam in het laatste bedrijf het dreigende debacle, door met 15-10 alsnog een winstpunt ln de wacht te slepen. Wemolin liep zich Intussen vooral in de eerste twee bedrijven stuk op VC Kem zeke. dat het duel toen volledig beheer ste. 15-5 werd het zelfs in de eerste set en ook in de tweede set was er winst voor het Belgische team: 15-11 Pas in het laatste bedrijf herstelde Wemolin zich en beperkte het het verlies via 15-8 tot 2-1 In de eerste klas dames deed vooral Morres 2 goede zaken. Terwijl de twee medekandidaten voor de tweede perio detitel iPnnterij 1 en Lybeert Verstrae- teni tegen elkaar op 2-1 uitkwamen, won Morres met de maximale cijfers (3-0) van Foto Van Damme. om aldus de koppositie te verstevigen. Printerij 1 is nu met drie punten afstand (maar nog een wedstrijd in te halen) de meest serieuze concurrent, omdat Lybeert Verstraeten door de 2-1-nederlaag te ruggeworpen is naar de derde plaats. De uitslagen. Eerste klas heren VC Kemzeke-Wemolin 2-1 (15-5. 15-11 en 8-15»; Neckermann 1-Old Tuf- HULST Het Viersterrentenniscir- euil. zoals dat de afgelopen maanden door de gezamenlijke Zeeuws vlaamse overdekte banen is georgani seerd. zal volgend winterseizoen zeer zeker een vervolg krijgen. Dat hebben de vier baanbeheerders inmiddels be sloten. Overigens zal dit niet zijn met deelname van een paar Belgische hal len uit Oost- en West-Vlaanderen. Al leen de vier Zecuws-Vlaamse hallen zullen er bij betrokken zijn. ..Het aantal categorien zal overigens wel worden uitgebreid. Meer banen hoeft echt niet voor ons. Het is op deze manier een enorm succes geworden", aldus initiatiefnemer Kees Walraven van de jarionohal uit Terneuzen zater dag na afloop van de laatste ronde in sporthal Den Du Haart in Hulst, waar door burgemeester P. Molthoff van Hulst de prijzen aan de eindoverwin naars in de verschillende categorien werden uitgereikt. Ook burgemeester Molthoff tzelf ook beoefenar van de tennissport) ging in op het succes van dit Viereterrenten- niscircuit ..Zoals dit circuit de laatste maande in Zeeuwseh-Vlaandern is ge speeld is het grandioos geweest. Vooral de wijze waarop de vier halhouders hebben samengewerkt, is fantastisch geweest Vandaar dat ik hoop dat dit ïnitatief van Kees Walraven een ver volg zal krijgen in de toekomst", hoop te de heer Molthoff Hij kreeg meteen daarop dus een positief antwoord van Walraven, waarna de prijzen konden worden uitgereikt De spanning op de laatste dag was vooral te snijden bij zowel de dames als de heren C Met name by de dames verliep het toernooi als ware het een van te voren geschreven trhiller. Zo spannend zelfs dat na het uitrekenen van de punten de teams van Ador uit De Braakman en Jannohal uit Terneu zen met evenveel punten op de eerste plaats eindigde. De duo's Christianne en martine Nijsten (Ador) en Nel hen- drikse en karine van Maarleveld Jan- no) zorgden voor een enerverende strijd, die uiteindelijk op punten' werd gewonnen doör het team van Ador omdat het de meeste games had ge wonnen Bij de heren C ging de zege naar Jarinohal. Ador miste op de laat ste dag zowel Coen Dobbeleir als Tim van Dijk en dat scheelde uiteraard een behoorlijke slok op een borrel De winnaars in de verschillende cate gorien waren Ador bij de meisjes, de jongens, heren D en dames C: Den Dullaert uit Hulst zegevierde bij da mes E. lieren E en de heren D. terwijl de Jarinohal de o\ erwinning naar zich toe haalde bij de dames C In het totaalklassement eindigde Ador op de eerste plaats voor Den Dullaert. Jari nohal en De Vlaanderen uit Sas van Gent. Ruime zege voor BKC Breskens TERNEUZEN In de afdeling van het veldkorfbal verloor Zaamslag bij Volharding (5-6) en is BKC Breskens hard op weg het verloren gegane terrein terug te winnen. In Breskens werd Swift 1 met 11-3 ruim verslagen. BKC gaat met drie punten voorsprong de slotfase in. op weg naar de titel en het derdeklassersschap. In een niet bijster goede wedstrijd tussen Volharding en Zaamslag ontwikkelde zich een wisselende score Maar bij een voorsprong kon geen van beide ploegen beslissend doordrukken Bij rust 3-3. daarna nog steeds evenwicht en 5-5. waar na In de slotfase Volharding het winnende doelpunt wist te scoren De 6-5 kreeg Zaamslag. dat Min- naert geblesseerd aan de kant moest laten, niet meer dicht Kees Fraanje. Jonen Kastelein. Janny Kastelein. Mananne Fraanje en Han Buyze scoorden Een in alle linies sterker BKC hoefde niet tot het uiterste te gaan om de tegenstander zijn wil op te leggen Na een eerste helft, waarin BKC veel kansen onbenut liet. was het toch al 6-2 Het zwakke ver weer van Swift dwong met tot optimaal afwerken. Te gemakke lijk liep BKC weg naar 11-3 met doelpunten van Ria de Zeeuw (2i. Gert van Kruinmgen (2>, Jaap Oos terling. Karin Hubregtsen. Vera van de Broecke. Ralf Otte. Bob Fastenhout. Jacco van de Sande en Jenny van Haneghem fy s Salolon 1-2 (7-15.4-15 en 15-101. W Hulst 1-Brandax 2-1 (15-3. 15-9 en 10-15) Tweede klas heren CVC Tiptop-Smash 2000 1-2 (15-13. 12-15 en 4-151: Lyb Verstraeten- Smash 20002-1 (15-10.15-7 en 5-15». W Hulst 2-Neckermann 2 3-0 (15-12. 15-13 en 15-11); WC de Vilder 1-Ambulo 2-1 (15-10.15-11 en 5-15) Derde klas heren WC de Vilder 2-R van Wesemael 1-2 (11-15. 10-15 en 15-111; Morres- Luctor Banden 2-1 (14-16. 15-8 en 15-1). W Hulst 3-Kapsalon Wtlfried 3-0 (15-12.17-15 en 15-8) Eerste klas dames Lyb Verstraeten- Printerij 1 1-2 (12-15. 15-13 en 6-15). Foto van Damme-Morres 2 0-3 (14-16. 7-15 en 10-15) Tweede klas dames Ortho Mok-W Haulex 3-0 (15-9. 15-13 en 15-13). CVC van de Sande- Rijk BV 3-0(15-1.15-11 en 15-6): Neckerman- n-W Hulst 1 1-2 (13-15. 4-15 en 15-13) Derde klas dames: WC de Vilder 2-Solmar SV Alov 3-0 (15-7, 15-1 en 15-4). W Hulst 2-Loonbedr. van de Klundcrt 2-1 (15-10.11-15 en 15-7). Printed) 2-Zeeuwse Bondsspaarb. 3-0 (15-7. 15-6 en 15-12). De standen Eerste klas heren, promotiegroep 1 Old Tuffy's Saloon 7-17. 2 Wemolin 7-14. 3 VC Kemzeke 7-11; 4 Neckermann 1 7-10; degra- datlegroep 1 VV Hulst 1 7-10. 2 CVC Alberdo 7-9. 3 Brandax 8-2 Tweede klas heren, promotiegroep 1 W Hulst 2 8-19.2 WC de Vilder 1 8-16. 3 Smash 20008-16 4 CVC Tiptop8 15. 5 Lyb Verslrae ten 7 14. degradatiegroep 1 Neckermann 2 8-10: 2 Solmar SV Aloy 9-9 3 Ambulo 7-8. 4 Rijk BV 7-6 5 Prmtoru 1 8 5 Derde klas heren, promotiegroep 1 Morres 8 20. 2 Luctor BAnden 9-18. 3 Ortho Mok 9 17. 4 W Hulst 3 9-17. degradatiegroep 1 Printerij 2 8-12. 2 Kaps Wllfried 9 8. 3 WC de Vilder 2 9 7 4 R van Wesemael 9-5 Eerste klas dames, promotiegroep 1 Morres 2 9-19 2 Printerij 1 8 16. 3 Lyb Versuacten 9-16 4 Foto Van Damme 8-10. degradatie groep 1 CVC 1 8-10. 2 Morres 1 6-6. 3 WC de Vilder 1 7-6 Tweede klas dames, promotiegroep 1 Nee kermann 8-21. 2 VV Hulst 1 7-15. 3 Ortho Mok 7-11 4 Hako Daf 8-11 degradatiegroep 1 Datsun Biesbroeck 8-10. 2 CVC van de Sande 7-10 3 W Haulex 7-6 4 Ruk BV 8-4 Derde klas dames, promotiegroep 1 WC de Vilder 2 8-21 2 Solmar SV Aloy 8-15 3 VV Hulst 2 8-13 degradatiegroep 1 Printerij 2 8-13. 2 Loonb van de Klundert 8 12. 3 ZEeuwse Bondspbank 7-5 4 Morres 3 7-2 Een grote opkomst, sterk spel van de diverse deelnemertjes en veel span ning. Dat waren de kenmerken van hel door de schaakvereniging Landau af gelopen zaterdag gehouden 'Jan Len- sen' jeugdschaaktoernooi, gespeeld in het cultureel centrum 'De Halle' in Axel. Een jaarlijks terugkerend evene ment. dat open staat voor jcugdsclia- kers uit de gehele provincie Zeeland en nog nooit zo gevarieerd was bezet als dit jaar. Voorzitter Harry Lankreijer mocht aan Enk Bolleman Landaut uit de A-groep 14 tm 16 jaar). Johnny Dieleman (Terneuzen) uit de B-groep (12 en 13 jaar) em Marco Dieleman uit de C- groep (8 l m 11 jaar) de hoofdprijzen overhandigen Al vrij snel ontspon zich aan de in totaal 21 borden een vinnige strijd tussen de jeugdige schakers In de zeven partijen toonde Enk Bollemen. Zeeuws jeugdkampioen in zijn leef tijdsgroep. zich in de A-categorie de allersterkste hij zette al zijn partijen in winst om Om de tweede plaats was hier de strijd bijzonder spannend Riny van Dijke (Vlissingem em Tonny Don kers iZierikzeei wisten beiden vijf pun ten te verzamelen Het was Riny van Dijke die de tweede prijs in ontvangst mocht nemen, omdat de weerstand- punten in zijn voordeel spraken ook de B-groep kende een Zeeuwse jeugdkampioen in Johnny Dieleman. Hij moest tijdens dit toernooi slechts een maal remise toestaan De tweede plaats ging naar een eveneens sterk spelende Marcel Meuleman van Lan dau met slechts een verliespunt. Hij bleef hiermee Erik van Driel uit Vlissin- gen juist een half puntje voor In de C-groep was het de 8-jange Marco Dieleman die zich met een totaal van 6'z punt de sterkste toonde Hij her haalde znn prestatie van vorig jaar. toen hij ook al de hoofdprijs in ont vangst mocht nemen Paul Ranschaert (Het Witte Paard) wist in deze groep met zes punten de tweede plaats te bemachtigen. Stefan Belfrold uit Hoek legde met vijf punten beslag op de derde plaats. De volledige uitslag categoric A Erik Bolle man (Landaui 7 p. Riny van Dijke iVlissin- gem 5 p. Tonny Donkers 'Zierikzeei 5 p. Adrle van Kampen cH.WP.i 4': p Marko Andrlesen H W P 4 p. Rudy de Hulster iLandau'4p Kees de Vneze 'Goes' 4 p Paul van Duke Vlissingem 3'. p Enk Klarisse 'Goes' 3'p Marnix Vellum (HWP.i 3'; p. Albert Riemens (Zienkzeei 3 p Anton Da niels i Vlissingem 3 p Conrad de Ridder 'Vlissingem 3 p Michel Kous Vlissingem i: p. Alex de Ridder 'Landau' 1 p Spannend slot bedrijfsvolleybal in Temenzen TERNEUZEN De volley balliefheb bers kunnen nog eenmaal hunhart ophalen. Vanavond staat in de Terneu zense sporthal een interessant pro gramma te wachten. Opgebouwd uit drie onderdelen. Allereerst wordt be slist wie. met het team van De Hoop, uit de eerste klas van het bedrijfsvol leybal verdwijnt naar de tweede divi sie. Promenade heeft iets gunstiger uitzichten op behoud, telt op dit mo ment een punt voorsprong op zijn tegenstander. Het duel begint om 19.00 uur. Op hetzelfde tijdstip wordt om de Bevobo-beker gestreden tussen de ploegen van Bravenboer Scheers en Douane. Een ontmoeting tussen twee kampioenen. Douane ging overtuigend naar de titel in de tweede klas van de Bevobo, speelt volgend seizoen in de hoogste afdeling B S klasseerde zich met overmacht voor de titel in de derde klas. schakelde vorige week twee deklasser Gemeente voor de beker uit en probeert die stunt nu te herhalen. Om 20.00 uur volgt de wedstrijd tussen een Terneuzense selectie en een selec tie uit de Hulsterse bedrijfscompetitie Ongetwijfeld een boeiend onderdeel omdat beide keurkorpsen met de sterkste spelers binnen de lijnen ko men Hoofdmoot van het interessante pro gramma vormt echter de ontmoeting tussen het Hulsterse Morres en het Belgische Vovoc uit Vosselaar. Ko de Ruiter, uitkomend in de Teneuzense Bevobo voor Dees, is sinds enkele jaren trainer-coach van genoemde Belgische ploeg. Frans de Blaey van Sterbanden heeft het gedaan gekregen om beide teams een demonstratiewedstrijd in de Terneuzense sporthal te laten spelen. Deze demonstratie begint om 21.30 uur. Tussen de bedrijven door vinden een aantal huldigingen plaats De kam pioenen van alle klassen worden op het podium gehaald, tevens vindt de uitrei king plaats van de "Vriendschapsbe- ker.. een trofee die inzet was van de winterlange ontmoeting tussen Bevo- bo-teams uit Terneuzen en Hulst. Ter neuzen won die confrontatie overtui gend Sport en Genoegen hield kampioenschap HOEK Zaterdag hield de hengel sportvereniging 'Sport en Genoegen' de clubkampioenschappen De wed strijd werd gehouden rechts van de Uitwatering tot na het Scbelpenhoelqe in Terneuzen. De uitslag van de kampioenschappen Is 1.1 Harms 1645 punten. 2 mevr Geel hoed 1500 punten. 3 J. Geelhoed 1481 punten, 4 J Faas 1465 punten. 5 J. Knol jr 1180 punten. 8 I Vergouwe 1175 punten. 7 R Rutjens 950 punten, samen met 7 Van Wijnsbergen. 9 P. Faas 775 punten. 10 H. Meeusen 740 punten. De 31 deelnemers hebben bij zeer goede weersomstandigheden in totaal ruim 18 kilo vis aan de haak geslagen. Dit is een gemiddelde van maar liefst 588 gram per deelnemer. De clubkampioen ving, even als enkele ande re deelnemers, meer dan één kilo vis Kaarting OOSTBURG - De kaartclub 'De Windmakers' te Oostburg hield een kaarting in 'Pro Rege' te Oostburg waaraan 54 kaarters deelnamen Uitslag jokeren 1 M Pijcke-van Pame ier. 2 S Dey-van Waes. 3 C Riteco- Matthijs. 4 mevrouw Stox-van de Broe- ke. 5 S de Wandel-de Maillie Bieden 1 Vermeerschen, 2 mevrouw Van de Velde. 3 Van de Veire. 4 me vrouw Goethals, 5 mevrouw Versluys De volgende kaarting wordt gehouden 13 mei B-groep Johnny Dieleman (Terneuzen) 6 p, Erik van Driel (Vlissingem 5' i p; Marco Herman iLandaui 4 p Jurgen van Eek (Hoeki 4 p. Jan Molman iGoesi 3"j p Marco Mesagie iS V W Z V 2 p. Sven Smit (Hoekt 2 p. Renatovan Acker (Landaui i'-up. KJohn- ny 'van den Bergen iH.W P i l p C-groep. Marco Dieleman (Terneuzen) 6W p. Paul Ranschaert <H w.P i 6 p. Manfred Kindt (H.W P i 5 p Stefan Belfrold (Hoeki 5 p ReneoLeenhouts(Hoek'4';p Jacco Faas 'Sluiskil - 4 p. Anno van Nieuweiande 'Lan dau 4 p Ek van Gilst 'Goesi 4 p. Niels de Slombe Landau4 p $uenne Veenendaal 'Hulst' 3 p Joilica Lauwers 'S V.W.Z V 3 p. Serge Otto 'H W D i 3 p. Dennis van Veenen daal 'Huisti 3 p Roy Fluit 'Goesi 2 p. Bas Jasperse 'Landau' 2 p Helena Caessens 'Landaui 2 p. Marco van Ham (Landaut 2 p TERNEUZEN Met de eind streep in zicht hebben de laatste wedstrijden in de basketbalcora- petitie toch nog een paar verras singen opgeleverd. De winst van het Axelse Voorwaarts op BV Hulst II (49-32) zat in dat rijtje, de nederlaag die - kampioen - Sehel- desport II bij Bucket Borssele leed (28-401 hoorde er ook in thuis. BV Hulst-dames verloor van Ma rathon (20-251. Scheldesport- Dynamo werd 57-15. Voowaarts had er. op de valreep, best nog zin in. Dat bleek uit de snelle start van de Axelse ploeg die al vroeg een gat maakte (10-4), Peter Pauwels regelmatig in stel ling kon brengen en daar de winst uit haalde Met 22 punten nam Pauwels een groot deel van de score voor zijn rekening, die score tikte ook aan bij een Hulsterse ploeg die zijn draai niet kon vin den. m het verweer het overzicht verloor en bij rust al tegen 15-25 aankeek Ook in de tweede helft een gemotiveerd Voorwaarts. De aanval bleef als een trein lopen. Cor Koole en Dick Busch vonden de zwakke plekken in de Hulsterse verdediging en .Voorwaarts ging daardoor bijna moeiteloos door naar 49-32 winst Scheldcsport II begon te ontspan nen aan het duel tegen Bucket Borssele. DFc kampioenen acteer den te statisch, hadden geen of weinig rebounds en ook te w einig lengte in de ploeg om partij te kunnen geven toen men de zaken recht wilde trekken. Tegen een zich sterk verdedigend Bucket Borssele kwam men in de slotfase met meer terug. Verlies voor de kampioenen met 28-40 na een slechte wedstrijd van Schelde- sport-kant. Het wispelturige BV Hulst leek tegen Marathon weer eens uit te zullen halen. De Hulsterse dames- ploeg had kwaliteit genoeg om de eerste helft op 10-8 af te sluiten Ook na de pauze bleef die marge in Hulstere voordeel op het bod. Tot een minuut voor tijd Op dat mo ment haalde Marathon sterk uit. schoot zich (na 17-20) eerst naast de tegenstander en ging er in die turbulente eindfase nog ruim over heen: 25-20 voor Marathon. Uitslagen jeugd Scheldcsport 'mcisje- si-Mevo 14-24 BV Hulst-Scheldcsport 34 24 Smokkelhoek-Scheldesport 34- 52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25