Werklozenproject in streeklandbouwmuseum C C 4 Belangstelling recreatieve sport in Hulst onderzoeken CITO TOURS Wissel Zeeaws- Vlaanderen Goedkope grond voor woningbouwvereniging 75,- BANDENSERVICE portie jig en toch betrouwbaar! BANDEN GOEDE SCHOK DEMPERS DINSDAG 12 APRIL 1983 VIER AARDENBURGERS AAN DE SLAG HEILLE Woensdag gaat in het Streeklandbouwmuseum te Heille het tweede West-Zeeuws-Vlaamse werklozenproject van start. Vier werkloze Aardenburgers zullen van dan af met behoud van uitkering elk vier halve dagen per week werken aan de restauratie van oude landbouwwerktuigen en aan het in orde brengen van de gewassen en kruidentuin van het museum. Het project geeft volgens beheerder H. Bakker een extra feestelijk tintje aan het 10-jarig bestaan van het landbouwmu seum, dat 23 juli gevierd zal worden. De werkzaamheden aan de landbouw- op een baan verruimt. „Het is vooral een morele steun doordat de deelne mers sïao het project hun werk meer erkend zien. Natuurlijk is het geen garantie dat ze sneller een baan krij gen, maar het scheelt volgens mij wel". machines worden uitgevoerd door twee werkloze timmerlui, G. Dhont en G. Goethals. De tuin wordt onder handen genomen door broer en zus E. en R. de Hon. Een vijfde kandidaat valt af, omdat hij voorlopig werk heeft gevon den. Het project zal waarschijnlijk tot in oktober worden voortgezet. H. de Vilder, leider van het werklozenproject, hoopt dat de werklozen door weer in een arbeidsritme te komen meer uit zicht op werk krijgen. In elk geval verwacht hij dat het project de kansen Voorlichting wet geluidhinder door K. v. K. in Terneuzen TERNEL'ZEN -De Zeeuws vlaamse Ka mer van Koophandel houdt donder dag 14 april een voorlichtingsbijeen komst over de wet geluidhinder bij hotel Rotterdam in Terneuzen. Ing. J. W. van Wallenburg van de regionale inspectie van de volksge zondheid voor de milieuhygiëne zal een algemene toelichting geven op de voor- naamte aspecten van de wet, zoals: het hoofdstuk 'Industrielawaai', het ver gunningensysteem, de zonering en de heffing. Ir. D. Altena van provinciale water staat behandelt de planologische as pecten zoals de relatie van de wet met bestemmingsplannen (nieuwe en be staande situaties), het akoestisch on derzoek, de sanering en het toestaan van hogere waarden. Ir. P. J. A. Voet van het raadgevend ingenieursbureau Bravenboer en Scheers B.V. in Terneuzen legt de methoden en de achtergronden voor het bepalen van de hoogte van de heffing uit. De voorlichtingsbijeen komst die om 14 uur begint wordt ingeleid en besloten door de heer H. van Lambalgen. secretaris van de Ka mer van Koophandel. Goed resultaat Bram van de Wege INGELMUNSTER (BELGIË) - Op nieuw zorgde de Axelse rallycrosser Bram van de Wege voor een opmerke lijk resultaat tijdens een internationa le confrontatie op het Mandes-circuit van het Belgische Ingelmunster. In de klasse tot 1600 cc wist hij zich voor de A-finale te plaatsen nadat hij in de manches tot uitstekende tijden was gekomen. Zo maakte hij bijvoorbeeld in de tweede reeks de tweede tijd en in de eerste rit realiseerde hij de vijfde tijd. Daarnaast won hij ook nog één heat. In de finale kon Van de Wege niet op tegen het geweld dat zich eveneens in de eindstrijd had gereden. De Engels man Trevor Reeves won met een Mini, terwijl Bram van de Wege als vierde werd afgevlagd in dit overigens bijzon der sterke gezelschap achter de Belgen Louis Mast en Eddy Colombain. Ook Jan de Vos (eveneens uit Axel) kwam aan het vertrek in Ingelmunster en ook hij kan terugblikken op een sterke wedstrijd. Oók hij schreef één heat op zijn naam en zijn gemaakte tijden waren voldoende voor een plaats in de C-finale en daar eindigde hij als tweede in. Voor het eindklassement in de klasse tot 1600 cc hield dat in. dat Jan de Vos als twaalfde eindigde. Winnaar in deze categorie was de Belg Francois Mon- ten. Ouderen bijeen SAS VAN GENT De Katholieke Bond van Ouderen in Sas van Gent houdt woensdag 20 april de jaarverga dering in de Roselaer. Bij de bestuurs verkiezing zijn de leden J. van Dijk en E. Boogaert herkiesbaar. Het bestuur doet een verzoek aan de leden voor aanvulling van het huidige bestuur. Kandidaten kunnen zich melden bij het secretariaat. De jaarvergadering begint om 14.00 uur. vreden met zijn nieuwe medewerkers. „De restauratie van de werktuigen komt nu eindelijk van de grond. Zon der dit project zou er over tien jaar nog niets gebeurd zijn", meent hij. Wel maakt hij meteen duidelijk dat het slagen van het werklozenproject mede afhankelijk is van de financiële mede werking van de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking. Het donateursfonds is te klein om het benodigde hout voor de restauratie te kunnen kopen. Bakker heeft er alle vertrouwen in dat iedereen het project een voldoende warm hart toedraagt en graag een kleine bijdrage zal geven. Meer Er staan in West-Zeeuwsch- Vlaanderen nog meer projecten op stapel. De Vilder noemt onder meer werkzaamheden voor de stichting welzijn voor ouderen en de Oostburg- se ziekenomroep. Ongeveer 10 procent van de in totaal 1200 werkloze West- Zeeuwsvlamingen heeft via een en quête laten weten wel wat te voelen voor dergelijke projecten. Museumbeheerder Bakker is zeer te- Collecte SAS VAN GENT De opbrengst van de Vastenactie-activiteiten in Sas van Gent is dit jaar 17.564,56. Het geld is bestemd voor de vluchtelingen in Gua temala en een boerenorgamsatie in de Filippijnen. De Fiets-in op 26 maart leverde 3.036,80 op, terwijl de verkoop in het vastenaktie-winkeltje aan de Zuidstraat ruim 5.500,- opbracht. Concertavond St Jan SINT-JANSTEEN - De muziekvereni ging Sint Jan uit Sint-Jansteen houdt zaterdag 16 april een concert- en bal avond in het gemeenschapscentrum De Warende in Sint Jansteen. Naast licht kassieke muziek worden ook po pulaire nummers gespeeld. Het Jumbo-orkest verzorgt het bal. De aan vang is om 19.30 uur Filmvoorstelling TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse filmliga vertoont donderdag 14 april om 20.00 uur de film Possession van Andrzej Zulawsky in het filmhuis Zuidlandtheater in Terneuzen. Zulawsky probeert met deze moderne griezelfilm door te dringen in de psy cho-analyse. Een man volgt zijn echtge note in het proces van gek worden. Twee mensen, die ogenschijnlijk bij el kaar horen, leven in twee volstrekt ver schillende waanwerelden, die niets met de realiteit meer te maken hebben. De muziek in de film is van Andrzej Kor- zynski. VOORSTEL B EN WAXEL- AXEL B en w van Axel willen bouwgrond in het plan zuid-oost in Zuiddorpe tegen een sterk ver laagde prijs verkopen aan de re gionale Zeeuws-Vlaamse woning bouwvereniging in Axel. Hoewel de grond volgens het exploitatie plan ruim 340.000 gulden waard is, wil het college de kavels voor ruim 194.000 gulden van de hand doen. Axel lijdt daarmee inclusief btw een verlies van 172.000 gul den. De regionale woningbouwvereni ging wil op de kavels in Zuiddorpe drie bejaardenwoningen en twaalf kleinere woningen bouwen. B en w hebben de grondprijs verlaagd, omdat, aldus het voorstel, gezien de situatie op de bouwmarkt niet te verwachten is dat voor de grond binnen afzienbare termijn animo is in de particuliere sector. De verkoop van de kavels worai woensdag (morgen) besproken in de commissies financien en open bare werken. Die commissies ver gaderen in het voormalig water schapsgebouw om respectievelijk 20.00 en 19.00 uur. Gesproken wordt dan ook over de verkoop van de grond van de voormalige gemeentewerkplaats in de Julia- nastraat aan de regionale Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging. Die wil daar acht bejaarden en acht woningen voor onvolledige gezinnen bouwen. Woensdag vergaderen in Axel voorts de commissies ruimtelijke ordening (20.00 uur), onderwijs (19.00 uur) en welzijn (20.00 uur). De laatste bespreekt de invoering van een weginginstrument in ver band met de prioriteitstelling voor de welzijnsplanning. Bevolking Koewacht en nieuwe bewoners woonwagencentrum maken kennis AXEL Er komt binnen afzienbare termijn een kennismakingsbijeen komst tussen de bevolking van Koe wacht en de toekomstige bewoners van het nieuwe woonwagencentrum in die Axelse woonkern. Het initiatief daartoe is uitgegaan van wethouder J. M. van Schaik. Een eerste voorberei dingsvergadering heeft eind vorige week plaatsgehad in het gemeen schapscentrum De Vlaschaard in Koe wacht. Daarvoor waren naast de toekomstige bewoners van het centrum de besturen van een aantal verenigingen en instel lingen uit Koewacht uitgenodigd. Over drie weken volgt een tweede vergade ring om het definitieve programma vast te stellen. Op de eerste bijeen komst waren vertegenwoordigers van Gereedschap gestolen TERNEUZEN Uit de berging van de familie De R. aan de Evertsenlaan in Terneuzen is tussen februari en april, tijdens vakantie van de bewoners, een hoeveelheid handgereedschap gesto len. kerk- en schoolbesturen, de voetbal vereniging en de Vlaschaard aanwezig. Voor de tweede vergadering zullen evenwel ook andere verenigingen wor den uitgenodigd. Van Schaik: „De eer ste vergadering was erg positief: ieder een is bereid om mee te werken". Ruilbeurs Kieldrecht KIELDRECHT De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden zondag 17 april een ruilbeurs voor verzame laars van postzegels, oude munten, stickers, sigarenbandjes, oude ansicht en prentbriefkaarten, lucifersdoosjes en doodsprentjes in feestzaal 'Het Cen trum' in Kieldrecht. Ook is er een speciale stand waar artispunten en soubrypunten geruild kunnen worden. De ruilbeurs wordt omlijst met een mini-tentoonstelling van oude prent briefkaarten over Vrasene (B.) door Jos Oudenaert. De leden van de ruilclub kunnen daarnaast gebruik maken van een speciale lamp voor het herkennen van fosforzegeis. De ruilbeurs begint om 9.00 uur. PLAN HULSTER SPORTRAAD HULST De Hulster Sportraad is van plan de recreatieve sportbeoefening binnen de gemeente onder de loupe te nemen. Uit een landelijk onderzoek van het Instituut voor Toegepaste Psychologie blijkt dat vooral de sport- deelneming in de recreatieve sector sterk groeit. Van de bevolking tussen de 15 en 75 jaar doet inmiddels 62 procent op enigerlei wijze aan sport waarvan 43 procent uitsluitend aan recreatieve sport. Het bestuur van de sportraad vindt dat het zich moet afvragen of en op welke wijze op deze ontwikkeling ingespeeld kan worden. Voorzitter H. Suy zei maandagavond tijdens de algemene ledenvergade ring: „Er is meer dan alleen sport in ons verband. Daar mag je niet blind voor zijn". De vraag is nu hoe het in Hulst zit met de belangstelling voor recreatieve sportboefening en binnen welke tak ken van sport reeds recreatieve sport activiteiten worden gehouden. Ook zou bekeken moeten worden in welke tak ken van sport organisatie van recrea tieve sport een onmogelijke zaak is en welke belemmeringen er kunnen zijn bij het bevorderen van meer recreatie ve sportactiviteiten. Suy zette uiteen dat er plannen zijn om een commissie een en ander te laten onderzoeken. Mogelijk komt het bestuur aan de hand van een dergelijk onderzoek met voorstellen op de proppen Suy stelde nadrukkelijk dat goed bekeken moet worden of het wel zm heeft op de ontwikkelingen in de recreatieve sport in te spelen „We willen daar gewoon meer zicht op krijgen", zei hij De voorzitter doelde vooral op de indivi duele sporter, die buiten verenigings verband zijn sport beoefent, Hel plan van het sportraadbestuur werd door enkele leden met de nodige scepsis ontvangen. F. Strooband meende dat de sportraad hiermee op het verkeerde spoor zit. Hij stelde dat het recreatieve sportgebeuren bij uit stek het terrein voor de gemeente is. Ook A. Hartman had z'n bedenkingen: „Willen die reereatiesporters eigenlijk wel dat de sportraad over hen na denkt, hen opvangt en tracht het sportgebeuren te kanaliseren"? De sportraad hield tijdens deze verga dering tevens een bestuursverkiezing Er waren dne vacatures. Hierin werd voorzien J. de Vliegere (voetbali, F. Strooband (tennis) en J Dalmijn voet balt J Fassaert (hockey) en R. Mang- nus itnmmem werden herkozen. De vergadering moest zich verder buigen over de aanwijzing van vertegenwoor digers in de sportadviescommissie. Fassaert en Mangnus werden herkozen en J. Dalmijn volgd< J nn 14 DIN Peuterspeelzaal Hoek houdt een ouderavond HOEK Morgen, woensdag 13 aprfi houdt de peuterspeelzaal 'De Rakke tjes' in Hoek een ouderavond in de soa van het buurthuis 'De Hoekse Rai kers'. Als bestuursleden treden af n* vrouw T. Mulder, secretaresse, en di heer N. Kalden. Beiden zijn lid van hs bestuur sinds de oprichting van di peuterspeelzaal in de huidige vo:» (een stichting). Mevrouw R. van Dob. melen die sinds vorig jaar deel uM maakt van het bestuur als pennismeq teresse. is tussentijds aftredend sr gens verhuizing. Na de pauze zal mevrouw Stevens eq! Inleidend woord houden over voediig waarna er een discussie op gang g*. bracht zal worden over dit onderwerj Mevrouw Stevens is lid van het V.T.O 1 team Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit tea; is speciaal gericht op het vroegtijda! onderkennen van stoornissen bij jong kinderen. De ouderavond begint on 20.00 uur. Acht organisten geven concert in Terneuzen TERNEUZEN Acht amatewl organisten uit Zeeuwsch-Vlaandertt: en België geven donderdag 14 aprii een orgelconcert in de Grote Kerk vai Terneuzen. Het achttal werd gesel» teerd uit 16 deelnemers aan een ree» te auditie. De jury bestond uit Edwart de Geest, Stoffel Gunst, Jos Verpoot ten en Arie Karreman. Aan het concert van donderdag wort: meegewerkt door: Miriam van der Pel; en Rolf Wolfensberger uit Temeuat Jan Neeteson uit Philippine, Machtek Hermans uit Hamme (B), Ludo Geloe uit leper (B), Frank Heye uit E Middelburg- De heer A. de Hooge en mevrouw J. P. de Hoogc-Berger uit Middelburg vierden maandag het feit dat ze zeventig jaar geleden met el kaar in het huwelijk traden. Ze kon den deze dag meemaken in een redelij ke gezondheid, omringd door tal van familieleden en kennissen, 's Middags was er een receptie in cafe-restaurant Van Giezen. Burgemeester drs. P. A.Wolters overhandigde het echtpaar een taart die door het Koninklijk Huis was geschonken. Hij bood ook de gelukwensen van het gemeentebe stuur van Middelburg aan. Behalve een brief met felicitaties van het Ko ninklijk Huis was er een telegram van de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, en zijn echt genote. 's Morgens was er al een receptie geweest in het Jacob Rogge veenhuis te Middelburg, waar het ju bilerende echtpaar woont. De heer De Hooge werd 7 april 1892 te Middelburg geboren, zijn vrouw 19 mei 1894 in dezelfde plaats. Tot zijn 65ste jaar heeft de heer De Hooge gewerkt als havenarbeider in Middelburg. Erg zwaar werk. waar dagen gemaakt wer den van 12 tot 14 uur. Hele dagen sjouwen met kolen, kunstmest, basalt en hout. Na zijn pensioen heeft hij nog tot zijn 80ste jaar bij zijn oudste zoon gewerkt in de binnenvisserij. Met een sleepnet viste hij in het Kanaal door Dans-oefenavond Hoek HOEK Morgen, woensdag 13 april, houdt de dansclub van het buurthuyis 'De Hoekse Rakkers' en de sportver eniging 'V. en K.' (Vlugheid en Kracht) uit Hoek na een drukbezochte eerste avond, voor de tweede keer een dans- oefen-avond voor alle dansliefhebbers. In totaal worden zes avonden verzorgd. Ze worden gehouden in de grote zaal van het buurthuis in Hoek, van 20.00 uur tot 24.00 uur. Na deze tweede avond zijn nog gepland, zaterdag 4 juni, woensdag 24 augustus, zaterdag 15 oktober en woensdag 30 november. De bedoeling van deze avonden is iedereen de gelegenheid te geven om rustig te komen dansen. De muziek zal worden verzorgd door middel van dansplaten. De mogelijkheid bestaat om zich voor deze avonden op te geven. Jaarvergadering 'De Lofstem' Terneuzen TERNEUZEN De christelijke ge mengde zangvereniging 'De Lofstem' houdt donderdag 14 april de jaarverga dering in de Terneuzense Goede Her derkerk. Op het programma staan koor- en samenzang, declamatie en samenspraak. De aanvang is 19.30 uur. Walcheren en in het krekengebied rond Rithem. Nadat hij ook daar mee ge stopt was duurde het nog enige jaren voordat het echtpaar naar het rusthuis ging. Daar wonen ze nu zo'n jaar of zes. De heer De Hooge is in het rusthuis nog een fervent biljarter. Het echtpaar heeft 7 kinderen, alle nog in leven, 24 kleinkinderen en 21 achterkleinkinde ren. (B), Jan van Impe uit Sint Marten Latem (B) en Kristiaan Seynhave ik Merelbeke (B). Zij spelen werk va: 1 Bruhn, Pachelbel. Bach. Franck, Rege en Andriessen. Het concert, dat on; 20.00 uur begint, wordt gehouden does de orgelcommissie. Bedroefd delen wij u mede, dat op 75-jarige leeftijd voorzien van de Sacramenten der zieken geheel onverwachts van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma. zuster en schoonzuster ELISABETH M. DE VOS weduwe van Maurice Gaelens Terneuzen: F. Gaelens F. Gaelens-Suy Patricia en Jaap den Engelsman-Gaelens Familie De Vos Familie Gaelens. Sas van Gent. 11 april 1983. Corr.-adres: Van Kinsbergenlaan 14, 4535 BJ Terneuzen. De Eucharistieviering waarbij wfj u uitnodigen zal plaatshebben op vrijdag 15 april a.s. om 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Maria Hemel vaart te Sas van Gent. Om 13.00 uur zal de crematie plaatsvinden in het crematorium te Middelburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de Eucharistieviering in de kerk. gemeente Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen hierbij ter algemene kennis, dat in verband met herbestratingswerkzaamheden af wisselend de noordelijke en zuidelijke rijbaan van het gedeelte van de Leeuwenlaan te Terneu zen, geiegen tussen de Axelsestraat en de Willem de Zwijgerlaan, zal worden gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers. Deze maatregel geldt met ingang van heden tot en met woensdag 20 juni 1983, of zoveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mogelijk zal zijn. Terneuzen, 7 april 1983 Burgemeester en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester Th. J. de Brauwer, loco-secretaris op zaterdag 23 april. Met uitgebreide rondrit langs alle bezienswaardigheden onder deskundige begeleiding. Middag- en avondeten inbegrepen Vertrek vanaf Hulst - Axel - Terneuzen en Oostburg Buitenweg 37 - Axel, tel. 01155-1651 Gemeente Sluis Burgemeester en wethouders van Sluis brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'De Stenen Beer", met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en art. 50 lid 8 van de woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van 10 woningen op een gedeelte van de kadastrale percelen gemeente Sluis, sectie I no.'s 1624 en 1628, gelegen aan de Merseniersstraat te Sluis. Er zullen 10 woningen in twee bouwlagen worden gebouwd in plaats van vier eengezinshuizen in half open bebouwing met bijbehorende erven. Het bouwplan voor de bouw van 5 bejaarden- en 5 woningwetwoningen ligt met ingang van 12 april 1983 gedurende 14 dagen ter gemeentese cretarie, Groote Markt 20 te Sluis, voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaren heeft tegen het bouwplan kan gedurende voornoemde termijn bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Sluis, 6 april 1983 Burgemeester en wethouders van Sluis, Mr. J. J. P. M. Asselbergs, burgemeester J. G. L. de Broek, secretaris. ^^LMAUIAAL Tubeless uitvoering UJ1S5SRÏ3 (voor uw Fiat 127, VW Polo, ^u^eoNO^Penau/t^eaj au,° n^TééiTkant? ".ar icasSS1--' >»nlrckk9Ulke prl)t"* 'PIIe, •IHfrn/dLU"""9»r w Kcnt uw suto niet terug' l ""•«San Escort, Honda Civic, Mazda 323 Kadett, WiOolF, Volvo 313 ea oa. 175 SR Hf Mercedes, Rekord, C Peugeot sof, Renault 20/30 oa. 165/70SR 13 y (BMW 3 -sent, Taunus, v C Ascona, Mitsubishi Galant y STER BANDENSERVICE !±ge prijs door grote omzet! BCL en vraagde laagste prijs voor uw auto! «.SKSSK» Slijtage aan schok dempers merkt u pas als het te laat Is 1 r/ Laat daarom uv schokdempers GRATIS testen elektronische schokdempertestbank. *Co«iia an vakkundlgejnontage door onze specialisten. I Ook zaterdag open I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24