Uitbreiding jachthaven in Kamperland uitgesteld 'Huis en Heem' Tholen strijdt voor behoud oud schoolgebouw Gehandicapten veelal dupe van bezuinigingen Haast met noordelijk tracé fietspad bij Sint-Annaland WISSEL SCHOUWEN TERUGLOOP AANTAL GEGADLGDEN HEINKENSZAN Sandee voldoet aan verwachting DINSDAG 12 APRIL 1983 WISSENKERKE De uitbreiding van de jachthaven in Kamperland kan nog wel even op zich laten wachten. Voorlopig is het vermeerderen van het aantal ligplaatsen tot het najaar opgeschort, in afwachting van de economische ontwikkelingen. Reden hiervoor is het teruglopen van het aantal gegadigden voor een plaats in de haven. De wachtlijst is de afgelopen maanden sterk uitgedund en bovendien blijkt het steeds moeilijker de bestaande ligplaatsen kwijt te raken. De gemeenteraad kon zich daarom maandagavond vinden in een begrotingswijzi ging die het geld voorlopig nog in kas houdt. Vorig jaar stelde de Wissenkerkse raad al de nodige 144.100 gulden beschikbaar. ten we blij zijn dat we niet besloten hebben een tweede jachthaven aan te leggen", concludeerde de Noordbeve- landse burgemeester. Naar aanleiding van een vraag van het CDA-raadslid A. Sandee schaarde de Wissenkerkse raad zich tevens achter het voornemen om een winstbedrag van de PZEM van circa 50 miljoen gulden over het afgelopen jaar te ge bruiken ten behoeve van de Koninklij ke Maatschappij de Schelde in Vlissin- gen. Minder gemakkelijk dacht de raad over het beschikbaar stellen van 1640 gulden voor de badmintonvereniging Wissenkerke. Door het geld worden twee leden van deze vereniging in staat gesteld een opleiding te volgen voor oefenmeester. Met name de raadsleden P. A. Hamelink (pvda) en C. J. Diele- man (vvd) vreesden dat binnen korte tijd de nieuwe trainers de vereniging zullen verlaten om elders les te geven. Burgemeester Wisse uitte ach minder bezorgd De vereniging betoogde hij heeft nog zeer weinig gehad van de gemeente, in vergelijking met andere sportverenigingen. Burgemeester P. Wisse van Wissenker ke maakte gewag van deze ontwikke lingen tijdens een gemeenteraadsver gadering in het gemeentehuis van Wis senkerke. hij benadrukte daarnaast dat steeds meer mensen later gaan betalen. Het aantal wanbetalers is het afgelopen jaar verdubbeld tot 120. „La- Ontspanningsavond WHS Sint-Annaland SINT-ANNALAND De voetbalver eniging WHS te Sint-Annaland houdt vrijdag 15 april een ontspannings avond in het 'Dorpshuis'. Om 19.30 uur begint een uitvoering van het toneel spel 'De Bemoeial'. Deze komische thriller wordt op de planken gebracht door de Plattelands Jongeren Zuid, afdeling Tholen/St.- Philipsland. Recreatievolleybal in Zierikzee ZIER1KZEE In poule A is koploper Mevo 1 definitief kampioen geworden door een 3-0 overwinning op de Put ters 1. Wik 1 won met 2-1 van Van Oeveren Reizen 1 en is vrijwel zeker van de tweede plaats, temeer daar concurrent Mevo 2 tegen Havenpark ook niet verder kwam dan een 2-1 zege. Voor Havenpark is de degradatie naar poule B een feit geworden. Zeelandia 1, spelend in poule B. en steeds koploper geweest, moest deze plaats aan PJZ 1 afstaan door een 2-1 nederlaag tegen dit team. PJZ heeft nu twee punten voorsprong op Zeelandia, maar heeft een wedstrijd meer ge speeld. Onderdak verloor met 2-1 van Kwiek 1, waardoor Onderdak in de middenmoot terecht is gekomen. In poule C is Willibrordus veilig door een 3-0 zege op het voorlaatst geplaat ste Brogum. Ook hekkesluiter Van Oeveren Reizen 2 verloor met dezelfde cijfers van Fiscus 2. Brogum en Van Oeveren Reizen 2 degraderen nu naar poule E. ZWN verstevigde de positie op de ranglijst door alle sets van Wik 3 te winnen (3-0). In poule E had Renesse 2 nog kans om langs loploper DTS te komen. Beide teams moesten vrijdagavond tegen el kaar spelen. Renesse 2 kon het tegen DTS niet bolwerken en ging met 3-0 ten onder. DTS is nu definitief kam pioen. Voor de promotieplaats heeft Renesse 2 nog steeds de beste papie ren. Overige uitslagen zijn: poule Dl: DFS 1 - Broufo 3-0; Zw. Rode Kr ziekenhuis 3 - Mevo D2 3-0, poule D2 Wik D2 - PJZ 3 3-0. Wik Dl - Zw. Rode Kr ziekenhuis 4 3-0, Kwiek 2 - DFS 2 0-3. Programma voor 15 april: 19.00 uur Zw. R. Kr ziekenhuis - v. Oev. Reizen 1; ZWN - Mevo 4. Zw. R Kr. ziekenhuis 3 - Brouw; VCS - Zeelandia 2. 19.50 uur Havenpark - de Putters 1. Cluzona 1 - CPJ Wik D2 - Mevo Dl. Fiscus 1 - Willibrordus 20.45 uur B B. Wassink - Big S: Schou- wenoord - PJZ 2. Zw. R. Kr. ziekenhuis 3 - PJZ 3. Fiscus 2 - Brogum. 21 40 uur Mevo 1 - Mevo 2. Renesse 1 - Wik 2, DFS 1. - Cluzona 2. de Putters 2 - PTT. „Vooral in deze tijd is het van belang dat het verenigingsleven wordt onder steund". voegde hij daar aan toe. En om zijn woorden nog meer kracht bij te zetten, stelde de Wissenkerkse eerste burger dat de kas van de badminton vereniging de uitgave niet kan bekosti gen. Tenslotte verklaarde slechts het SGP-raadslid P A. van der Maas tegen het voorstel te zijn. De subsidies reizen toch al de pan uit, was zijn mening. De raad behalve Van der Maas bleek maandagavond weinig moeite te hebben met de aanleg van een fïetscrossbaan in Wissenkerke. Grif werd 5000 gulden hiervoor beschik baar gesteld. Tol grote opluchting van een aantal jeugdige Wissenkerkena- ren, dat zich in de raadszaal had verzameld en na de behandeling van het voorstel tevreden huiswaarts keerde. Voorlopig wordt gedacht aan een plek in het bestemmingsplan Zuid-West. Het voormalige sportveld achtte burgemeester Wisse minder ge schikt. Een definitieve locatie is even wel nog niet aangewezen. Biljarten Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER De Oud- Vossemeerse biljartverenigingen Krijt op Tijd en De Treffers speelden de tweede onderlinge wedstrijd. De Tref fers won met 9-7, maar omdat Krijt op Tijd de eerste wedstrijd met 12-4 had gewonnen, ontving deze vereniging een fraaie beker. De uitslagen zun Kees Burgers-David Pol derman 2-0; Ko Geuze-Frans Hommel 0-2; Piet de Leeuw-Henk van Daalen 0-2; Jan Burgers-Rien Goudswaard 2-0; Jan Burgers- Toon van Daalen 0-2; Leo van Wezel-Jaap Rijstenbil 2-0; Ko Geuze-Maris Istha 1-1; Sjaak EUenne-Adrie Goudswaard 2-0. De hoogste serie was voor Frans Hommel met 15 caramboles Jan Burgers speelde de kort ste partij 117 beurtenI. De clubgemiddeldes waren voor De Treffers 147 en voor Krijt op Tijd 1.40. Veilig Verkeer Sint-Annaland kwam bijeen SINT-ANNALAND De afdeling Sint- Annaland van Veilig Verkeer Neder land hield in hotel 'Havenzicht' de ledenvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeling 152 leden telt en dat de vereniging er financieel goed voorstaat. Het bestuurslid J. W. van Popering werd herkozen. Tijdens deze vergadering werd afscheid genomen van penningmeester C. J. van Oost, die 26 jaar in het bestuur heeft gezeten. Voorzitter Van Popering dankte hem voor het vele werk en bood hem een fruitmand aan. Na de pauze hield de heer Bal, consulent van Veilig Verkeer een lezing over 'Stilstaan en parkeren'. Hij vertoonde ook enkele dia's. Wacht meester H. Franse nam de verkeerspro blemen in de gemeente onder de loupe. IJsclub Sint-Annaland hield ledenvergadering SINT-ANNALAND De ijsclub 'Sint- Annaland' hield een buitengewone le denvergadering in hotel 'De Gouden Leeuw'. Het bestuursvoorstel tot het sluiten van een overeenkomst met het waterschap Tholen voor aanleg, ge bruik en instandhouding van rioool- persleidingen met bijbehoren op het ijsclubterrein werd aangenomen. Anthoniusschool houdt bazaar OUD-VOSSEMEER Vrijdagavond 15 april wordt er op de Oud- Vossemeerse R.-K. Sint- Anthoniusschool een bazaar gehouden voor het adoptiekind van de school. De bazaar begint om 19.00 uur en er worden diverse attracties gehouden zoals sjoelen, pony-rijden, rad van avontuur, grabbelton en de verkoop van kinderkleding. VVD Sint-Philipsland en Tholen bijeen POORTVLIET 8 De WD afdeling Tho- len'Sint-Philipsland houdt morgen, woensdag een openbare bijeenkomst in café 'Tolrust' in Poortvliet. Statenlid E. Maris-Koster gaat in op de actuele situatie inzake de ruimtelijke orde ning. De aanvang is 19.30 uur. Middelburg- De heer A. de Ilooge en mevrouw J. P. de Hooge-Berger uit Middelburg vierden maandag het feit dat ze zeventig jaar geleden met el kaar in het huwelijk traden. Ze kon den deze dag meemaken in een redelij ke gezondheid, omringd door tal van familieleden en kennissen, 's Middags was er een receptie in cafe-restaurant Van Giezen. Burgemeester drs. P. COMMISSIE EN PACHTERS AKKOORD NOG 2 DAGEN EN DAN... VELE ATTRAKTIES EN PRIJZEN Een grandioze middenstandtentoonstelling i 'DE STENGE' SINT MAARTENSDIJK De leden van de commissie voor ruimtelijke ordening van de gemeente Tholen zijn ingenomen met het plan van provin ciale waterstaat om het fietspad tus sen Oud-Vossemeer en Sint-Annaland verder af te maken langs een noorde lijk tracé. Alleen het WD-raadslid J. van Gorsel had enkele bedenkingen. Hij vroeg zich af of het tracé, vergele ken met een zuidelijke route, niet te veel grond zou kosten. Ook wilde hij weten of geen problemen verwacht worden bij de verwerving van de benodigde grond van de landeigena ren. Van de zijde van provinciale waterstaat antwoordde ir. A. Lieven- se, dat wel meer grond nodig zal zijn maar dat het totale plan slechts onge veer 2 ton meer kost dan een zuidelijk tracé. Bij dat bedrag is inbegrepen de aanleg van een tunneltje in de buurt van de Kleine Dijk. JAARVERSLAG BOND BEVELANDEN Burgemeester E. Baerends voegde er aan toe dat Van Gorsel zich niet druk heeft te maken om de kosten, omdat het er naar uitziet dat - indien het fietspad snel wordt aangelegd - het de gemeente Tholen geen geld kost. De provincie en het rijk nemen namelijk de kosten voor hun rekening. Lievense wees er wel op dat haast geboden is, wil het fietspad er ooit kunnen komen omdat de minister van verkeer en waterstaat voornemens is met ingang van 1 januari 1985 de rijksbijdrage aan dergelijke fietspaden te schrappen. Lievense stelde dan ook dat eventuele vertraging, bijvoorbeeld in de vorm van bezwaarschriften tegen het plan of onteigeningsprocedures, de gena deklap voor het plan betekenen. Van het fietspad tussen Oud- Vossemeer en Sint-Annaland is al on geveer 4,5 kilometer aangelegd. Het restant, nog ongeveer 1500 meter, was maandagmiddag in de commissiever gadering ter bespreking. Het RPF/ GPV-raadslid P. van Belzen wilde we ten of het geen dure voorziening is voor ongeveer 250 fietsers per etmaal. Ook hij kreeg van de burgemeester te horen dat voor de gemeente de kosten geen rol spelen en dat het daarom het beste zou zijn dat de commissie zich achter het plan schaart. Dat gebeurde dan ook uiteindelijk. op een dergelijke manier druk uit te oefenen, maar beriep zich in dit geval op de bijzondere omstandigheden die aan de orde zijn. Nadat uiteindelijk een aantal pachters, van grond waar het noordelijk fietspad over komt te lopen, verklaarden dat ze met het plan in konden stemmen, zwakte ook Kooijman zijn bezwaren af en vertelde niet tegen het plan te zijn. Burgemeester Baerends lichtte toe dat de avond was bedoeld als een opinie peiling en niet als een officiële hoorzit ting. Voor die constructie was gekozen in verband met de haast die achter het plan zit. Gelet op de bijeenkomst van maandagavond vernacht de gemeente vooralsnog geen bezwaren, wat bete kent dat het plan uitgewerkt wordt volgens een noordelijk tracé. Het zuidelijk tracé viel al eerder af omdat daartegen in ieder geval wel bezwaren te verwachten zijn. A.Wolters overhandigde het echtpaar een taart die door het Koninklijk Huis was geschonken. Hij bood ook de gelukwensen van het gemeentebe stuur van Middelburg aan. Behalve een brief met felicitaties van het Ko ninklijk Huis was er een telegram van de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, en zijn echt genote. 's Morgens was er al een receptie geweest in het Jacob Rogge veenhuis te Middelburg, waar het ju bilerende echtpaar woont. De heer De Hooge werd 7 april 1892 te Middelburg geboren, zijn vrouw 19 mei 1894 in dezelfde plaats. Tot zijn 65ste jaar heeft de heer De Hooge gewerkt als havenarbeider in Middelburg. Erg zwaar werk, waar dagen gemaakt wer den van 12 tot 14 uur. Hele dagen sjouwen met kolen, kunstmest, basalt en hout. Na zijn pensioen heeft hij nog tot zijn 80ste jaar bij zijn oudste zoon gewerkt in de binnenvisserij. Met een sleepnet viste hij in het Kanaal door Walcheren en in het krekengebied rond Rithem. Nadat hij ook daar mee ge stopt was duurde het nog enige jaren voordat het echtpaar naar het rusthuis ging. Daar wonen ze nu zo'n jaar of zes. De heer De Hooge is in het rusthuis nog een fervent biljarter. Het echtpaar heeft 7 kinderen, alle nog in leven, 24 kleinkinderen en 21 achterkleinkinde ren. Hoorzitting Radioprogramma Herman Emmink vanuit Zierikzee ZIERIKZEE Het Tros- radioprogramma 'Te gast bij Her man Emmink' werd maandag tus sen 13.00 en uur rechtstreeks ge presenteerd vanuit de Zierikzeese Concertzaal. Naar schatting enke le honderden bezoekers van Schouwen-Duiveland gaven het amusementsprogramma een loka le sfeer, waarbij presentator Em mink zelf de toon aangaf met een vrije bewerking van het aloude lied 'Ik heb mijn hart in Zierikzee verloren'. Veel applaus oogstten verder Cor- rie Konings en Ben Cramer, die begeleid door de veertien man sterke Michal Mill Compagny, on der leiding van Peter Bochem. en met steun van een backing group, bekende successen uit hun zangre pertoire ten gehore brachten. Herman Emmink had tussen de bedrijven door een gesprekje met de geboren en getogen Zierikzee- naar Ad Leijdekkers. die enthou siast vertelde over leven en werken in het Oosterscheldestadje en een vergelijking trok tussen de jaren voor en na de ramp in 1953. Minder passend in de toch vooral regio naal bedoelde uitzending leek een stukje promotie voor Rotterdam. Want op geen enkele manier werd duidelijk gemaakt waarom dat nu zo nodig met name vanuit Zierik zee gebeuren moest 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN „De aangekondigde bezuinigingen wijzen in hoofdzaak in één richting en betreffen veelal de voorzieningen en uitkeringen van de gehandicapten en sociaal-zwakkeren". Dit stelt voorzit ter K. de Winter van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond (ANIB), afdeling De Bevelanden, in het jaarverslag van de afdeling. „Was 1981 nog het jaar van de gehandi capte mens en zijn er toen mooie woorden gesproken en beloftes gedaan - 1982 zou er op kunnen wijzen dat men er al weer spijt van had", aldus de voorzitter. De Winter stelt dat de gehandicapten een weerloze groep vormen. Vervolgens schrijft hij dat het de taak is van de bond om de gelederen hecht te sluiten en door middel van ledenwerving zich krachtig te verweren tegen de extra bezuinigingen, die de invaliden aan gaan. Wat het ledenaantal betreft jeeft de afdeling De Bevelanden overigens niet te klagen. In 1982 groeide dit aantal tot 110 leden, Verder meldt het verslag dat er op het gebied van samenwerking van de hulpverlenende organisaties ook één en ander is bereikt. Zo is een stap in die richting gezet door een zogenaamde sociale kaart op te stellen voor de verschillende afdelingen, sa men met de Nederlandse vereniging blinden en slechtzienden. Het jaarverslag komt aan de orde tijdens de jaarlijkse openbare leden vergadering van de afdeling De Beve landen. Dat gebeurt zaterdag 23 april in het 's-Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendrikskinderen. De bijeenkomst be staat uit twee gedeelten. Van 10.00 tot 12.30 uur staat het huishoudelijk ge deelte op het programma. Daarna volgt een gezamenlijke broodmaaltijd van 13.00 tot 14.00 uur. Het accordeon-duo Co de Vos en Anton Boer uit Vlissingen amuseert de aanwezigen muzikaal tijdens het mid dagprogramma, dat van 14.00 tot 16.00 uur duurt. Ook zal de heer Klap enkele Zeeuwse sketches opvoeren. Tevens is er een verloting m de pauze. Het stukje fietspad kwam woensdag avond verder aan de orde tijdens een hoorzitting voor omwonenden, in het dorpshuis in Sint-Annaland. De onge veer 25 aanwezigen daar lieten zich na een langdurige discussie ook positief over het plan uit. Aanvankelijk was vooral een van de omwonenden, J. Kooijman, tegen het noordelijk tracé omdat er te veel landbouwgrond ver loren zou gaan. Hij pleitte voor een zuidelijk tracé, waarbij hij verschillende alternatieven noemde. Die alternatieven waren ech ter volgens Baerends niet aan de orde, omdat het er eigenlijk op neerkomt dat ofwel voor een noordelijk tracé wordt gekozen of voor helemaal geen fiets pad. De heer Baerends voegde er aan toe dat het niet zijn gewoonte was om GEMEENTE WIL PAND AFBREKEN Contactmiddag voor bejaarden Poortvliet POORTVLIET De Nederlands her vormde kerk in Poortvliet houdt van daag. dinsdag, een contactmiddag voor bejaarden. Vanaf 14.30 uur kun nen belangstellenden terecht in vereni gingsgebouw 'Eben Haezer'. Ds. Ij. de Jong leidt de contactmiddag. THOLEN De Thoolse oudheidkun dige vereniging 'Huis en Heem' bezint zich op te nemen stappen tegen het voornemen van de gemeente om de oude openbare school aan de Dalemse- straat in Tholen af te breken. 'Huis en Heem' heeft al op vrij grote schaal steun verworven voor haar plannen om die school te behouden. Enige tijd geleden zijn ongeveer 350 handteke ningen ingezameld van mensen die zich vóór het behoud van, in ieder geval, de karakteristieke gevel heb ben uitgesproken. Maar het gemeentebestuur schijnt daar niet van onder de indruk te geraken Aanvankelijk kreeg 'Huis en Heem' te horen dat het financieel niet haalbaar is om het oude pand te behouden. Daar stelde de historische vereniging een eigen plan tegenover, waaruit bleek dat het wel degelijk te bekostigen is De vereniging bood zelfs aan de verbouwing zelf te financieren, Als reactie liet de gemeente daarop horen dat er nu geen financieie oezwa- ren zijn. maar dat planologische argu menten het behoud van de school in de weg staan. De gemeente wil namelijk op de plaats van de voormalige school aan de Dalemsestraat een bibliotheek en een postkantoor bouwen. En het moet volgens de gemeente juist op die plaats gebeuren, omdat dergelijke voorzieningen niet te ver uit het cen trum van het stadje mogen liggen. 'Huis en Heem' brengt daar tegen in, dat het postkantoor best op een andere plaats in de nabije omgeving van de Dalemsestraat gevestigd kan worden. De vereniging heeft ook al een schets van een alternatief plan ontwikkeld, maar de gemeente kan dat plan niet accepteren. Uitvoerig Een woordvoerder van de gemeente Tholen legt uil dat er uitvoerig met vertegenwoordigers van 'Huis en Heefii' is gepraat over de oude school. Op een zeker moment heeft de gemeen te duidelijk gemaakt, dat er geen andere mogelijkheid was dan sloop van het gebouw. De deputatie van het bestuur heeft zich daar, naar de me ning van de gemeentelijk woordvoer der, bij neergelegd. De discussie zou zijn gesloten, mede doordat beide par tijen toch niet tot elkaar konden ko men. Enige tijd na deze bespreking kwam volgens de woordvoerder van de ge meente 'Huis en Heem' toch weer met de mededeling dat de zaak nog maar eens onderzocht moest worden. Toen lieten b en w weten dat dat nu niet meer mogelijk was, gezien allerlei ge maakte kosten ter voorbereiding van het plan. Op het voorstel van 'Huis en Heem' om zelf de exploitatie voor haar rekening te nemen, nadat de school voor een symbolisch bedrag aan de historische vereniging zou zijn overge dragen. wil de gemeente niet ingaan. Volgens de woordvoeiaer is het een slechte zaak voor de gemeente om het pand met onderliggende grond voor een symbolisch bedrag te verkopen, terwijl de PTT bereid is daar de markt waarde voor te geven. Overigens heeft de PTT zodanige voorwaarden gesteld dat nauwelijks aan de sloop van de oude school valt te ontkomen. Zo moeten er twee afzonderlijke ingangen in het gebouw komen en wil de PTT alleen in de Dalemsestraat een nieuwe huisvesting bouwen. Om de plannen voor een nieuwe biblio theek en een PTT-kantoor te verwezen lijken moet de gemeente het bestem mingsplan Stadskern Tholen een nade re invulling geven. Naar verwachting zal het ontwerp-plan voor de nieuw bouw over enkele maanden in procedu re worden gebracht. Van de zijde van 'Huis en Heem' wordt overwogen tegen dat ontwerp-plan een bezwaarschrift in te dienen, zo deelde men van bestuurszijde mee. Dirigent P. Bout nam afscheid van zangkoor VZOS SINT-ANNALAND Op de wekelijkse repetitie-avond werd afscheid geno men van de heer P. Bout die 3'/a jaar dirigent was van het christelijk ge mengd zangkoor VZOS. Aan het begin van de avond werden de problemen doorgenomen omtrent het kiezen van een nieuwe dirigent. Enkele dirigenten waren reeds benaderd, maar tot nu toe zonder resultaat. De voorzitter dankte namens het be stuur en de leden de heer Bout. Tevens kwam in zijn dankwoord naar voren dat het koor afscheid moest nemen van een muzikaal zeer begaafd dirigent. De heer Bout kreeg een muziekstandaard, een opbergsysteem voor cassetteband jes met inhoud en enkele muziekboe ken. Aan het einde sprak dirigent Bout een dankwoord. Afscheid van pater Porre in Dorpshuis van Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER In het weekein de van 16 en 17 april houdt het K.-K. Jongerenkoor Con Amore uit Oud- Vossemeer een reünie ter gelegenheid van het afscheid van pater Porre van het Juvenaat van het Heilig Hart uit Bergen op Zoom die medio juli ver huist naar Nijmegen en zijn werk bij het jongerenkoor moet stopzetten. Za terdagmiddag zijn alle leden en oud leden van Con Amore welkom in het dorpshuis 'De Vossenkuil' om 16.00 uur. Zondag wordt de heilige mis verzorgd door het jongerenkoor om 10.30 uur. Hierdoor komt de wekelijkse hoogmis die om 9.00 uur begint te vervallen. Na de jongerenmis is er de gelegenheid om afscheid te nemen van pater Porre in het dorpshuis 'De Vossenkuil'. Tijdrede SCHERPENISSE In het kerkge bouw van de gereformeerde gemeente aan de Schoolstraat wordt morgen, woensdag, een tijdrede uitgesproken door ds. C. J. Meeusen uit Rotterdam. Vanaf 19.30 uur is een ieder welkom bij deze dienst. Plattelandsvrouwen Schouwen bijeen ZIERIKZEE De afdeling Schouwen van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen houdt morgen, woens dag, in het 'Huis van Nassau' in Zierik zee een bijeenkomst. De heer A. van Goethem, manueel fysiotherapeut ln Zierikzee. vertelt het één en ander over zijn werk en de manuele fysiotherapie. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. THOLEN In gemeenschapscentrum 'De Meulvliet' in Tholen is zoals ver- I wacht Sjakko Sandee, de Zeeuwse kampioen uit Kloetinge, groepswin naar geworden van de halve finale- I groep van het Nederlands damkam- j pioenschap voor aspiranten. Zaterdag versloeg hij in de laatste ronde de Limburgse rode lantaarndrager Tom Eshuis en behield daardoor zijn voor sprong op de concurrentie. Veel aandacht ging zaterdag ook uit naar de partijen die de beslissing moes ten brengen over de bezetting van de tweede en derde plaats. Uiteindelijk stelden Henk Klarenbeek en Maarten Linssen hun plaats in de finale, die in de herfstvakantie op Texel gespeeld wordt, veilig. Zij hadden zaterdag bei den aan een gelijkspel genoeg om zich de achtervolgers van het lijf te houden en plaagden daar ook in. De uitslagen: S. Keetman-P. van Eek 1-1.8. Sandee-T Eshuis 2-0, H. Schoenmakers-E Klarenbeek 1-1, M. Linssen-V. Bharos 1-1 Eindstand: l Sandee (Kloetingei 11 punten, 2 Linssen (Huissem 9 iSB 63); 3 Klarenbeet (Lunteren) 9 (SB 50); 4 Bharos (Den HaaglS. 5 Keetman (Schagen) 7; 6 Van Eek (Zoeter- meen 6; 7 Schoenmakers (Heusden aan d« Maasi 5; 8 Eshuis (Brunssumi 1. Ook in de halve flnalegroep voor junioren te Vlissingen moest in de laatste ronde de beslissing vallen. Met nog een ronde te gaan wonnen Peter Hoopman en Alex Mathijsen. de belangrijkste kanshebbers, beiden hun partij. Door deze zeges plaatsten Hoopman en Mathijsen zich samen met Van der Zee voor de finale van het Nederlands junioren kampioenschap die in juli in het Overijsselse Westerhaar gespeeld wordt. De uitslagen: R. Bharos-H. van der Zee 1-1, J van Krieken-J. Wiering 1-1, G. de Groot-A, Mathijsen 0-2, P. Hoopman-J. de Jonge 2-0. De eindstand: 1 Van der Zee (Leeuwarden) 1! punten, 2 Hoopman (Doetinchem) 9 (SB 55), 3 Mathijsen (Schijndel) 9 (SB 53), 4 Bharos (Den Haag) 7 (SB 53), 5 Wiering (SchagenH (SB 42), 6 De Groot (Nijkerk) 5, 7 Van Krieken (Boxtel) 4 (SB 23). 8 De Jonge (Middelburg) 4 (SB 21). NOG 2 DAGEN EN DAN.. eSjp® HEINKENSZAND VÉLE ATTRAKTIES EN PRIJZEN Een grandioze middenstandtentoonstelling in 'DE STENGE'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22