Uitbreiding jachthaven in Kamperland uitgesteld 'Huis en Heem' Tholen strijdt voorbehoud oud schoolgebouw Gehandicapten veelal dupe van bezuinigingen Molenbuurt nam 'Soepuus9 in gebruik WISSEL BEVELANDER TERUGLOOP AANTAL GEGADIGDEN HEINKENSZANI Zege Tovaal Rillanders boos op woningbouwvereniging GEMEENTE WIL PAND AFBREKEN Sandee voldoet aan verwachting ©Xg)® HEINKENSZAND DINSDAG 12 APRIL 1983 WISSENKERKE De uitbreiding van de jachthaven in Kamperland kan nog wel even op zich laten wachten. Voorlopig is het vermeerderen van het aantal ligplaatsen tot het najaar opgeschort, in afwachting van de economische ontwikkelingen. Reden hiervoor is het teruglopen van het aantal gegadigden voor een plaats in de haven. De wachtlijst is de afgelopen maanden sterk uitgedund en bovendien blijkt het steeds moeilijker de bestaande ligplaatsen kwijt te raken. De gemeenteraad kon zich daarom maandagavond vinden in een begrotingswijzi ging die het geld voorlopig nog in kas houdt. Vorig jaar stelde de Wissenkerkse raad al de nodige 144.100 gulden beschikbaar. man (vvd) vreesden dat binnen korte tijd de nieuwe trainers de vereniging Burgemeester P Wisse van Wissenker- ke maakte gewag van deze ontwikke lingen tijdens een gemeenteraadsver gadering in het gemeentehuis van Wis- senkerke. hij benadrukte daarnaast dat steeds meer mensen later gaan betalen. Het aantal wanbetalers is het afgelopen jaar verdubbeld tot 120. „La ten we blij zijn dat we niet besloten hebben een tweede jachthaven aan te leggen", concludeerde de Noordbeve- landse burgemeester. Naar aanleiding van een vraag van het CDA-raadshd A. Sandee schaarde de Wissenkerkse raad zich tevens achter het voornemen om een winstbedrag van de PZEM van circa 50 miljoen gulden over het afgelopen jaar te ge bruiken ten behoeve van de Koninklij ke Maatschappij de Schelde in Vlissïn- gen. Minder gemakkelijk dacht de raad over het beschikbaar stellen van 1640 gulden voor de badmintonvereniging Wissenkerke. Door het geld worden twee leden van deze vereniging in staat gesteld een opleiding te volgen voor oefenmeester Met name de raadsleden P. A. Hamelink (pvda) en C. J. Diele- 'Ons Genoegen' uit Heinkenszand viert 40-jarig jubileum HEINKENSZAND - Ter gelegenheid van het 40-jang jubileum geeft het christelijk gemengd zangkoor 'Ons Ge noegen' in Heinkenszand vrijdag 29 april een uitvoering in de gereformeer de kerk. Verdere medewerking wordt verleend door een uit de schooljeugd samenge steld kinderkoor, het Noordbevelands mannenkoor, de solist Janus Mondeel. een koperensemble van de brassband 'Excelsior' uit "s-Heer Arendskerke en de organist J. A bij de Vaate. Het jubilerende zangkoor treedt op in nieu we costuums. De aanvang is 20.00 uur. Tevens houdt het koor nog enkele andere activiteiten rond haar 40-jarig jubileum. Woensdagmiddag 27 april is er een filmmiddag voor de jeugd in gebouw 'Euterpe'. De aanvang is 14.00 uur. Woensdagavond is er een bingo avond, eveneens in 'Euterpe'. Deze begint om 20.00 uur. Donderdag 28 april wordt er een oliebollenactie ge houden op het Van der Bïltplein tussen 8.30 en 12.30 uur. Protestants christelijk onderwijs Wemeldinge houdt bijeenkomst WEMELDINGE Het bestuur van dé vereniging voor protestants christelijk basisonderwijs in Wemeldinge houdt— morgen woensdag een gecombineer de ledenvergadering en ouderavond. Op de agenda staan een bestuursver kiezing en een bespreking van de stap pen die ondernomen gaan worden op weg naar de basisschool. Verder komt het financieel verslag aan de orde. Na de pauze houden schoolarts, mevrouw Van Wijnen, en schooltandarts, me vrouw Van Laer, een lezing over het onderwerp 'De Schoolgezondheids- zorg'. De bijeenkomst in het schoolge bouw 'De Hoeksteen' in Wemeldinge begint om 19.45 uur. Gebedsbijeenkomst GOES De maandelijkse gebedsbij eenkomst in de Grote Kerk in Goes is vastgesteld op woensdag 20 april. De aanvang is 19.30 uur, in de consistorie van de kerk. Iman Koeman winnaar in Wolphaartsdijk KAMPERLAND De eerste trimwie- lerwedstryd op het parkoers De Goud plaat bij Kamperland is een groot succes geworden wat het aantal deel nemers betreft. Bij de C-trimmers, die 40 km reden, won de Belg Chris de Rijk. Bij de dames, die 30 km reden zegevierde Jacqlien van Stee uit het Zuidhollandse Herkingen. die net iets sneller was dan het Zeeuwse talent Petra van der Stel uit Wemeldinge. Bij de A-trimmers (80 km) won Iman Koe man uit Wolphaartsdijk. Bij de B- trimmers (60 km) won Johan Gijzel uit Yerseke voor de sterke Belg Danny Delcambre. Rinus Vermeu uit 's- Gravenpolder zegevierde bij de D- trimmers. Zaterdag 23 april wordt de Zeeuwse titelstrijd in Kattendijke ge houden. Uitslagen dames trimsters 30 km: 1 Jacqlien van Stee. Herkingen: 2 Petra van der Stel. Wemeldinge. 3 lna van Otzel, Oude Tonge; 4 Elly Melissen, Bergen op Zoom: 5 Jopie Withagen. Bergen op Zoom. Uitslag A- trimmers. 80 km- 1 Iman Koeman. Wol phaartsdijk. 2 Frans van de Berge. Krabbe- dijke, 3 Jan Luysterburg. Nieuw-Vossemeer. 4 Cees van den Dries. Ovezande: 5 Ad van Treyn, Halsteren Uitslag B-trimmers. 60 km 1 Johan Gijzel, Yerseke. 2 Dannv Del- cambra. Essen iB.i; 3 Wim Pennings. Roo sendaal: 4 Henk Kessel. Oudenboseh: 5 Ad Jacobs. Wouw. Uitslag C-trimmers. 40 km. 1 Chris Rijk, Essen <B 2 Ad Beier. Oude Tonge: 3 Freddy van Nieuwehuizen. Middel burg. 4 Chns Looyen. Brasschaat (B.i: 5 Mark Melisant. Melissant. Uitslag D- tnmmers. 40 km 1 Rlnus Vermeu. 's- Gravenpolder. 2 Frans Wessink. Middel burg: 3 Adrie Raas, 's-Heerenhoek; 4 Paul Blom, Kortgene; 5 Cees Geys, Goes. zullen verlaten om elders les te geven. Burgemeester Wisse uitte zich minder bezorgd. De vereniging betoogde hij heeft nog zeer weinig gehad van de gemeente, in vergelijking met andere sportverenigingen. „Vooral in deze tijd is het van belang dat het verenigingsleven wordt onder steund", voegde hij daar aan toe. En om zijn woorden nog meer kracht bij te zetten, stelde de Wissenkerkse eerste burger dat de kas van de badminton vereniging de uitgave niet kan bekosti gen. Tenslotte verklaarde slechts het SGP-raadslid P A. van der Maas tegen het voorstel te zijn. De subsidies reizen toch al de pan uit. was zijn mening. Fietscrossbaan De raad behalve Van der Maas bleek maandagavond weinig moeite te hebben met de aanleg van een fietscrossbaan in Wissenkerke. Grif werd 5000 gulden hiervoor beschik baar gesteld. Tot grote opluchting van een aantal jeugdige Wissenkerkena- ren. dat zich in de raadszaal had verzameld en na de behandeling van het voorstel tevreden huiswaarts keerde. Voorlopig wordt gedacht aan een plek in het bestemmingsplan Zuid-West. Het voormalige sportveld achtte burgemeester Wisse minder ge schikt. Een definitieve locatie is even wel nog niet aangewezen. NOG 2 DAGEN EN DAN. VÉLE ATTRAKTIES EN PRIJZEN Een grandioze middenstandtentoonstelling i 'DE STENGE' GOES De wijkvereniging 'De Molenbuurt' uit Goes hield vrij dagavond een algemene ledenver gadering in 't Soepuus aan de Kleine Kade. Met deze vergade ring nam 'De Molenbuurt, tevens op min of meer officiële wijze 't Soepuus als onderkomen in ge bruik. Ter gelegenheid daarvan werd de ongeveer 30 aanwezige leden een kopje soep verstrekt. Daarmee refereerde het bestuur van de wijkvereniging aan een van de historische taken van het gebouw, dat in vroeger tijden als gaarkeuken dienst deed en daar zijn naam aan overhield. De leden spraken zich in de verga dering uit over het jaarprogram ma. Dat vermeldt onder andere de viering van koninginnedag, samen met de pupillen van het zwakzinni geninternaat 'Huize Den Berg' in de Molenbuurt, verschillende dia avonden, een rommelmarkt, een optreden van leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool op het Van Westerwijksplein en een dans avond. Verder keurden de leden het jaarverslag goed. Bij de be stuursverkiezing werd E. Verstrae- te als bestuurslid gekozen in plaats van J. Jansen, aan wie dank werd gebracht voor zijn activitei ten ten behoeve van de wijkvereni ging. Daarnaast kregen de leden uitleg over het plan om in de Molenbuurt verschillende speelvoorzieningen aan te leggen. Als voorbereiding op dat plan heeft de vereniging een enquête gehouden, waaruit onder meer bleek dat er vooral behoefte is aan een aantal kleinschalige voorzieningen voor kinderen tot 6 of 7 jaar oud. Een ander onderdeel van het plan vormt het weer op knappen van de speelplaats bij de molen voor de wat oudere jeugd. Na de vergadering konden de le den een kijkje nemen in de ruimte die 'De Molenbuurt', samen met het Leger des Heils, in 't Soepuus gaat gebruiken. De avond werd besloten met een gezellig samen zijn. Einde compelilie (afeltennis Goes GOES In de tiende cn tevens laatste speelweek van de tafeltenniscompetï- tie in Goes moest in de A- en B-klasse de beslissing nog vallen voor het kampioenschap, terwijl ook in de B- klasse de strijd om de laatste plaats nog niet gestreden was. In de A-klasse kwam geen verandering daar NS 1 zijn laatste wedstrijd won. waardoor TVK 1. dat ook won, op eén punt achter stand als tweede eindigde. In de B-klasse werd GP 3. door te winnen tegen CJV 1. kampioen met één punt voorsprong op 't Batje 1. dat al uitgespeeld was. GP 4 speelde gelijk tegen 't Batje 2. waardoor de uitgestel de wedstrijd GP 4-CJV 1 beslissend was voor de laatste plaats. Deze wed strijd werd met ruim verschil door CJV 1 gewonnen. In de C-en D-klasse was het klassement in feite al in de voor laatste week gemaakt en werden dan ook geen bijzondere uitslagen ge maakt In de E-klasse is 't Batje 4 nu, door winst op 't Zwake 2 ook ongesla gen kampioen geworden en behaalde 't Batje 6 de eerste winst op 't Zwake 3, maar bleef toch op de laatste plaats. Uitslagen: A-klasse NS 2-GP1 4-6. PZZ1-NS 1 2-8. TVK 1-GP 2 7-3. B-klasse GP 4-CJV 1 2-8 GP 3-CJV 1 10-0. GP 4-'t Batje 2 5-5: C-klasse GP 5-NS 3 5-5. 't Zwake 1-TVK 2 8-2: D-klasse: NS 4-CJV 2 5-5, PZZ 2-CJV 3 6-4. E-klasse: 't Batje 6-'t Zwake 3 6-4, 't Batje 4-'t Zwake 2 8-2. Eindstanden. A-klasse 1 NS 110-17.2 TVK 1 10-16. 3 GP 1 10-13. 4 GP 2 10-8 5 NS 2 10-6.6 PZZ 1 10-0: B-klasse 1 GP 3 8-14. 2 't Batje 1 8-13. 3 't Batje 2 8-7. 4 CJV 1 8-4. 5 GP 4 8-2: C-klasse 1 Kortgene 1 8-14. 2 't Zwake 1 8-11. 3 NS 3 8-9.4 GP 5 8-6. 5 TVK 2 8-0: D-klasse: 1 't Batje 3 8-14 2 PZZ 2 8-14, 3 NS 4 8-6.4 CJV 3 8-5 5CJV28-1 E-klasse:l'tBatje48-16.2 t Batje 5 8-9. 3 t Zwake 2 8-8. 4 t Zwake 3 8-5. 5 't Batje 6 8-2. NCVB Kloetinge bijeen KLOETINGE De afdeling Kloetinge van de NCVB hield de maandelijkse vergadering in het Geerteshuis in Kloetinge. Presidente Sleutel-Gooien had de leiding tijdens de bijeenkomst. H. J. Schoenmaker uit Zoutelande ver telde iets over religies. De eerstvolgen de vergadering van de afdeling is woensdag 11 mei. JAARVERSLAG BOND BEVELANDEN 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN „De aangekondigde bezuinigingen wijzen in hoofdzaak in één richting en betreffen veelal de voorzieningen en uitkeringen van de gehandicapten en sociaal-zwakkeren". Dit stelt voorzit ter K. de Winter van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond (ANIB), afdeling De Bevelanden, in het jaarverslag van de afdeling. „Was 1981 nog het jaar van de gehandi capte mens en zijn er toen mooie woorden gesproken en beloftes gedaan - 1982 zou er op kunnen wijzen dat men er al weer spijt van had", aldus de voorzitter. De Winter stelt dat de gehandicapten een weerloze groep vormen. Vervolgens schrijft hij dat het de taak is van de bond om de gelederen hecht te sluiten en door middel van ledenwerving zich krachtig te verweren tegen de extra bezuinigingen, die de invaliden aan gaan. Wat het ledenaantal betreft jeeft de afdeling De Bevelanden overigens niet te klagen. In 1982 groeide dit aantal tot 110 leden. Verder meldt het verslag dat er op het gebied van samenwerking van de hulpverlenende organisaties ook één en ander is bereikt. Zo is een stap in die richting gezet door een zogenaamde sociale kaart op te stellen voor de verschillende afdelingen, sa men met de Nederlandse vereniging blinden en slechtzienden. Het jaarverslag komt aan de orde tijdens de jaarlijkse openbare leden vergadering van de afdeling De Beve landen. Dat gebeurt zaterdag 23 april in het s-Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendrikskinderen De bijeenkomst be staat uit twee gedeelten. Van 10.00 tot 12.30 uur staat het huishoudelijk ge deelte op het programma. Daarna volgt een gezamenlijke broodmaaltijd van 13.00 tot 14.00 uur. Het accordeon-duo Co de Vos en Anton Boer uit Vlissingen amuseert de aanwezigen muzikaal tijdens het mid dagprogramma. dat van 14.00 tot 16.00 uur duurt. Ook zal de heer Klap enkele Zeeuwse sketches opvoeren. Tevens is er een verloting in de pauze. Middelburg- De heer A. de Hooge en mevrouw J. P. de Hooge-Berger uit Middelburg vierden maandag het feit dat ze zeventig jaar geleden met el kaar in het huwelijk traden. Ze kon den deze dag meemaken in een redelij ke gezondheid, omringd door tal van familieleden en kennissen, 's Middags was er een receptie in cafe-restaurant Van Giezen. Burgemeester drs. P. A.Wolters overhandigde het echtpaar een taart die door het Koninklijk Huis was geschonken. Hij bood ook de gelukwensen van het gemeentebe stuur van Middelburg aan. Behalve een brief met felicitaties van het Ko ninklijk Huis was er een telegram van de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, en zijn echt genote. 's Morgens was er al een receptie geweest in het Jacob Rogge veenhuis te Middelburg, waar het ju bilerende echtpaar woont. De heer De Hooge werd 7 april 1892 te Middelburg geboren, zijn vrouw 19 mei 1894 in dezelfde plaats. Tot zijn 65ste jaar heeft de heer De Hooge gewerkt als havenarbeider in Middelburg. Erg zwaar werk. waar dagen gemaakt wer den van 12 tot 14 uur Hele dagen sjouwen met kolen, kunstmest, basalt en hout. Na zijn pensioen heeft hij nog tot zijn 80ste jaar bij zijn oudste zoon gewerkt in de binnenvisserij. Met een sleepnet viste hij in het Kanaal door GOES De Goese rugbyclub Tovaal heeft een prima weekeinde achter de rug. Het eerste team behaalde een forse 16-4 zege op R.C. Den Brielle, terwijl Tovaal II met een 16-8 overwinning op Tilburg H de eerste competitiezege van dit seizoen binnenhaalde. Tegen Den Brielle startte Tovaal zeer overtuigend. Uit een van de eerste snel opgezette driekwartaanvallen wist An- dré Verhoef te scoren: 4-0. Jaap Nieu- wenhuijze wist de conversion vanaf de zijlijn te benutten: 6-0. Daarna kon Den Brielle door enkele fouten in de Goese defensie terugkomen tot 6-4. In de tweede helft scoorde Hans Markusse uit een 5-yards-scrum: 10-4. Enkele minuten voor het eindsignaal scoorde Alfred Verdonke zeer beheerst en Jaap Nieuwenhuijze tilde de eindstand met een prima conversion naar 16-4. NCVB Heinkenszand houdt bijeenkomst HEINKENSZAND De afdeling Hein kenszand van de Nederlands Christelij ke Vrouwenbond (NCVB) houdt mor gei], woensdag, in het dienstgebouw van de hervormde kerk in Heinkens zand een bijeenkomst. De heer J. van Leeuwen uit Serooskerke spreekt over de witte bladzijden tussen het oude en nieuwe testament. De aanvang is 19 45 Walcheren en in het krekengebled rond Rithem. Nadat hij ook daar mee ge stopt was duurde het nog enige jaren voordat het echtpaar naar het rusthuis ging. Daar wonen ze nu zo'n jaar of zes. De heer De Hooge is in het rusthuis nog een fervent biljarter. Het echtpaar heeft 7 kinderen, alle nog in leven. 24 kleinkinderen en 21 achterkleinkinde- I ONDERHOUDSBEURT VALT VERKEERD THOLEN De Thoolse oudheidkun dige vereniging 'Huis en Heem' bezint zich op te nemen stappen tegen het voornemen van de gemeente om de oude openbare school aan de Dalemse- straat in Tholen af te breken. 'Huis en Heem' heeft al op vrij grote schaal steun verworven voor haar plannen om die school te behouden. Enige tijd geleden zijn ongeveer 350 handteke ningen ingezameld van mensen die zich vóór het behoud van. in ieder geval, de karakteristieke gevel heb ben uitgesproken. Maar het gemeentebestuur schijnt daar niet van onder de indruk te geraken. Aanvankelijk kreeg 'Huis en Heem' te horen dat het financieel niet haalbaar is om het oude pand te behouden. Daar stelde de historische vereniging een eigen plan tegenover, waaruit bleek dat het wel degelijk te bekostigen is. De vereniging bood zelfs aan de verbouwing zelf te financieren. 'Als reactie liet de gemeente daarop horen dat er nu geen financieie oezwa- ren zijn. maar dat planologische argu menten het behoud van de school in de weg staan. De gemeente wil namelijk op de plaats van de voormalige school aan de Dalemsestraat een bibliotheek en een postkantoor bouwen. En het moet volgens de gemeente juist op die plaats gebeuren, omdat dergelijke voorzieningen niet te ver uit het cen trum van het stadje mogen liggen. 'Huis en Heem' brengt daar tegen in, dat het postkantoor best op een andere plaats m de nabije omgeving van de Dalemsestraat gevestigd kan worden. De vereniging heeft ook al een schets van een alternatief plan ontwikkeld, maar de gemeente kan dat plan niet accepteren Uitvoerig Een woordvoerder van de gemeente Tholen legt uit dat er uitvoerig met vertegenwoordigers van 'Huis en Heem' is gepraat over de oude school. Op een zeker moment heeft de gemeen te duidelijk gemaakt, dat er geen andere mogelijkheid was dan sloop van het gebouw. De deputatie van het bestuur heeft zich daar, naar de me ning van de gemeentelijk woordvoer der, bij neergelegd. De discussie zou zijn gesloten, mede doordat beide par tijen toch niet tot elkaar konden ko- Enige tijd na deze bespreking kwam volgens de woordvoerder van de ge meente 'Huis en Heem' toch weer met de mededeling dat de zaak nog maar eens onderzocht moest worden. Toen lieten b en w weten dat dat nu niet meer mogelijk was. gezien allerlei ge maakte kosten ter voorbereiding van het plan. Op het voorstel van 'Huis en Heem om zelf de exploitatie voor haar rekening te nemen, nadat de school voor een symbolisch bedrag aan de historische vereniging zou zijn overge dragen. wil de gemeente niet ingaan. Volgens de woordvoerder is het een slechte zaak voor de gemeente om het pand met onderliggende grond voor een symbolisch bedrag te verkopen, terwijl de PTT bereid is daar de markt waarde voor te geven. Overigens heeft de PTT zodanige voorwaarden gesteld dat nauwelijks aan de sloop van de oude school valt te ontkomen. Zo moeten er twee afzonderlijke ingangen in het gebouw komen en wil de PTT alleen in de Dalemsestraat een nieuwe huisvesting bouwen. Om de pl&nnen voor een nieuwe biblio theek en een PTT-kantoor te verwezen lijken moet de gemeente het bestem mingsplan Stadskern Tholen een nade re invulling geven. Naar verwachting zal het ontwerp-plan voor de nieuw bouw over enkele maanden in procedu re worden gebracht. Van de zijde van 'Huis en Heem' wordt overwogen tegen dat ontwerp-plan een bezwaarschrift in te dienen, zo deelde men van bestuurszijde mee. RILLAND - Bewoners van zeven stra ten in Rilland hebben problemen met de woningbouwvereniging Reimers- waal. Deze heeft plannen de betreffen de 201 woningen een onderhoudsbeurt te geven, wat onder meer gevelver nieuwing inhoudt. Hoewel de woning bouwvereniging, volgens een gekozen bewonerscommissie, op het gebied van onderhoud in het verleden nogal in gebreke is gebleven, is men met de nu aangekondigde onderhoudsbeurt niet bepaald gelukkig. De nalatigheid in de afgelopen jaren heeft namelijk tot gevolg gehad, dat veel bewoners zelf voorzieningen gingen aanbrengen, zoals bijvoorbeeld een serre tussen de keuken en de schuur. Deze serre zou in het kader van de onderhoudsbeurt wellicht afgebroken moeten worden. De woningbouwvereniging eist dit overigens ook wanneer men de wo ning zou verlaten, want deze moet dan op eigen kosten in de oude staat worden teruggebracht. Ook dat steekt veel bewoners. Daar men er vanuit gaat dat individue le protesten weinig effect zullen sorte ren, hebben de Rillanders hun krach ten gebundeld en wordt vanavond (dinsdag) samen met de bewonerscom missie een bijeenkomst gehouden in 'De Ark' in Rilland, die om 19.30 uur begint. Verontruste bewoners kunnen dan hun problemen bespreken en over wegen welke stappen kunnen worden ondernomen. De bewonerscommissie heeft reeds vijfmaal met het dagelijks bestuur van de woningbouwvereniging om de tafel gezeten, evenwel zonder resultaat. De bewoners hebben nu de hulp van een advocatencollectief in Middelburg ingeroepen. Overigens staat de deur tot onderhandelen nog steeds op een kier, wordt zowel van de zijde van de woningbouwvereniging als van de bewonerscommissie beaamd. De betrokken woningen zijn in 1970 door de woningbouwvereniging over genomen van de gemeente Reimers- waal. Sindsdien zou er weinig onder houd zijn gepleegd en togen de bewo- Vrouwenbond FNV bijeen in Goes GOES - De vrouwenbond van de FNV houdt donderdag een bijeenkomst in 'De Landbouw' in Goes. Deze vergade ring begint 's morgens om half tien. Mevrouw M. Blom houdt dan een inlei ding over het onderwerp 'De vrouw en sociale wetgeving'. Zij gaat ondermeer in op de gelijkschakeling van man en vrouw voor wat betreft de sociale wet geving. Goese contactcommissie Zeeuwse Kruis houdt voorlichtingsa vond GOES De contactcommissie Goese Polder van het Zeeuwse Kruis houdt op woensdag 20 april een voorlichtings avond in wijkgebouw 'de Spinne' in Goes. De aanvang is 20.00 uur. Het onderwerp van deze avond is: 'Wat heeft de gezondheidszorg te bieden aan schoolgaande kinderen?' Deze bijeen komst staat open voor leden en andere belangstellenden. Inleidingen zullen worden verzorgd door mevrouw v. d. Berg. schoolarts en mevrouw Van Fraassen. jeugdarts. Er bestaat gele genheid tot het stellen van vragen. ners zelf aan de slag. De onderhouds beurt lijkt nu veel investeringen onge daan te maken. „Er is nooit wat van gezegd", vertelt een bewoner, „En n wordt tegen de serres geprotesteerd' Een ander punt van kritiek is, dat de onderhoudsbeurt alleen voorziet in een grondverflaag op kozijnen, deurposten en dergelijke en dat de verdere schil- derskosten voor rekening van de bewo ners komen. Volgens directeur P. J. H. van Luijk van de woningbouwvereniging heeft er wl regelmatig onderhoud plaatsgevon den, al geeft hij toe, dat dat onvoldoen de is geweest. Verder wilde hij over de problemen van de bewoners echter weinig kwijt. Coopertest AV'56 GOES De Goese atletiekvereniging AV'56 organiseert woensdagavond op de atletiekbaan in sportpark 'Het Schenge' de eerste Coopertest van het nieuwe zomerseizoen. AV'56 herhaalt de Coopertest in augustus, zodat de deelnemers aan het eind van het sei zoen kunnen zien of de conditie er op vooruit gegaan is. De eerste g lopers start woensdagavond om 19.00 uur. Inschrijven is mogelijk van 18.30 tot 19.45 uur. THOLEN In gemeenschapscentrum 'De Meulvliet' in Tholen is zoals ver wacht Sjakko Sandee, de Zeeuwse kampioen uit Kloetinge, groepswin naar geworden van de halve finale- groep van het Nederlands damkam pioenschap voor aspiranten. Zaterdag versloeg hij in de laatste ronde de Limburgse rode lantaarndrager Tom Eshuis en behield daardoor zjjn voor sprong op de concurrentie. Veel aandacht ging zaterdag ook uit naar de partijen die de beslissing moes ten brengen over de bezetting van de tweede en derde plaats. Uiteindelijk stelden Henk Klarenbeek en Maarten Linssen hun plaats in de finale, die in de herfstvakantie op Texel gespeeld wordt, veilig. Zij hadden zaterdag bei den aan een gelijkspel genoeg om ziet de achtervolgers van het lijf te houden en slaagden daar ook in. De uitslagen' S. Keetman-P van Eek 1-1. S Sandee-T. Eshuis 2-0. H SchoenmakersE Klarenbeek 1-1. M. Llnssen-V. Bharos 1-1 Eindstand: 1 Sandee (Kloetinge) 11 punten 2 Linssen (Huissem 9 iSB 63). 3 Klarenbeel (Lunterem 9 (SB 50): 4 Bharos (Den Haagt! 5 Keetman (Schagem 7: 6 Van Eek (Zoete- meer) 6: 7 Schoenmakers (Heusden a Maas) 5: 8 Eshuis (Brunssumi 1. Ook in de halve finalegroep voor junioren» Vlissingen moest in de laatste ronde dt beslissing vallen. Met nog een ronde te gaai wonnen Peter Hoopman en Alex Mathijs» de belangrijkste kanshebbers, beiden hun partij. Door deze zeges plaatsten Hoopmaa en Mathijsen zich samen met Van der Zee voor de finale van het Nederlands junioren kampioenschap die in Juli In het Overijssels Westerhaar gespeeld wordt. De uitslagen. R. Bharos-H. van der Zee 1-1. J- van Krieken-J. Wiering 1-1, G. de Groot-A, Math(jsen 0-2, P. Hoopman-J. de Jonge 24 De eindstand. 1 Van der Zee (Leeuwarden) 11 punten, 2 Hoopman (Doetinchem) 9 (SB 551. 3 Mathijsen (Schljndell 9 (SB 53). 4 Bharos (Den Haag) 7 (SB 53). 5 Wiering (Schagen)l (SB 42). 6 De Groot iNljkerkt 5. 7 Vb Krieken (Boxtel) 4 (SB 23). 8 De Jon? (Middelburg) 4 (SB 21). NOG 2 DAGEN EN DAN. VELE ATTRAKTIES EIM PRIJZEN Een grandioze middenstandtentoonstelling in 'DE STENGE'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20