Overheid mag positie van gezin niet ondergraven 'Belastingen voor werklozen omlaag' 'Meer regionale comité's voor verkoop zomerpostzegels nodig' RESOLUTIE CDA EN VROUWENBERAAD: Oost-Zeeuws- Vlaamse team weer winnaar van de Zeelandtrofee DINSDAG 12 APRIL 1983 PZC/ provincie 10 11 april 1983 Louisse en Ben, fijn dat jullie na 3 lieve dochtertjes nu ook een kleine BENJAMIN rijk zijn. Oma Lies en opa Kees. 2 Som. 18 5B Gezang: 183 6 Met verdriet geven wij u kennis, dat op Goede Vrijdag. 1 april 1983 te 15.00 uur op 33-jarige leeftijd van ons is heengegaan, mijn lieve zorgza me man, onze zoon, broer en zwager GUILLAUM HUBERT CRUTSEN Serooskerke: E. M. Crutsen-Dekker Maastricht: Fam. Crutsen-Baadjou Oostkapelle: Fam. Dekker- Jansen van Rosendaal Corr.adres: Dekker. Noordweg 48. 4356 ED Oostkapelle. Serooskerke, 11 april 1983 Na een leven van aandacht voor haar medemens en overtuigd geloof, is, gesterkt door de Sacra menten der Kerk op haar tocht door het leven, plotseling van ons heengegaan mijn lieve vrouw en onze zorgzame mama HETTY DE KOONING-PASCAUD op de leeftijd van 44 jaar. Kees de Kooning Arthur Judith 10 april 1983, Krommemeet 13, 4464 AA Goes. Wij nemen afscheid van haar tydens de Eucharis tieviering in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes op donderdag 14 april om 11.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de R. K. begraafplaats aldaar. Samenkomst in de kerk om 10.45 uur. Woensdagavond wordt er in de parochiekerk een avondwake gehouden om 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in de Magdalenazaal na de avondwake en in het uitvaartcentrum na de begrafenis. Lief had zij tot het einde Bedroefd maar dankbaar voor alles wat zij voor ons betekend heeft, delen wij mede, dat geheel onverwacht uit onze familiekring werd weggeno men onze lieve dochter, schoondochter, zus. schoonzus en tante HETTY DE KOONING-PASCAUD Wy wensen Kees. Arthur en Judith heel veel sterkte om dit grote verlies te dragen. Fam. Pascaud Fam. De Kooning Goes, 10 april 1983 Bestuur, directie, personeel en leerlingen van het St.-Willibrordcollege te Goes vernamen met gro te droefheid en verslagenheid het bericht van het plotselinge overlyden op zondag 10 april van mevrouw S. H. M. DE KOONING-PASCAUD lerares aan het St.-Willlbrordcollege. Gedurende ruim 20 jaar was mevrouw De Koo ning een zeer bekwame en toegewyde lerares met een grote belangstelling voor de leerlingen. Voor haar collega's was zij uiterst hartelyk en attent. Haar opgewektheid en bemoedigende woorden waren een steun voor velen. Haar vele verdiensten voor de school zullen wy dankbaar in onze herinnering bewaren. Haar echtgenoot en kinderen, en ook haar overir ge familieleden wensen wy veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. Goes, 11 april 1983. Bestuur, directie, personeel en leerlingen. Na een langdurige liefdevolle verzorging in ver pleeghuis 'Der Boede' nam de Heere van ons weg onze geliefde zuster en tante MARIA APOLONIA ADRIAANSE op de leeftijd van 57 jaar. P. M. Adriaanse-Adriaanse J. Adriaanse Neven en nichten 4335 CC Middelburg. 10 april 1983 Oude Koudekerkseweg 75 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze droefheid, toch nog onverwacht, onze beste broer, zwager en oom HERMAN LAMMERS op de leeftyd van 67 jaar. Vlissingen: S. Lammers-Visser Vlissingen: W. Lammers N. Lammers-Meulmeester Oost-Souburg: J. Lammers C. Lammers-Dingemanse Middelburg: H. Wielemaker-Lammers H. Görner Oost-Souburg: B. Lammers S. Lammers-Leynse Neven en nichten. 4335 ND Middelburg. 11 april 1983. Westerscheldestraat 69. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoek dagelijks tussen 17.30 en 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 14 april 1983 om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek van Westerscheldestraat 69 om 11.30 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren m de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Met leedwezen delen wy mede. dat op 9 april 1983 is overleden onze oud-medewerker, de heer M. DEN HERDER die voor zyn pensionering laatstelijk in dienst was als gemeentewerkman in de kern Yerseke. wy bewaren aan hem zeer goede herinneringen en betuigen onze deelneming aan de nabestaan den. Gemeentebestuur en personeel van de gemeente Reimerswaal. Heden werd van ons weggenomen, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante ADRIANA v. d. DRIES geb. Van Strien in de ouderdom van 70 jaar. J M. v d Weele van Strien W v. d. Weele neven en nichten Vlissingen. 9 april 1983 Met leedwezen namen wy kennis van het overly den van ons kerkeraadslid A. VAN DEN DRIES-VAN STRIEN Met liefde en toewyding heeft ze. verscheidene jaren onze gemeente als diaken en. ouderlinge gediend. Moge dit werk dat zy met hart en ziel gedaan heeft voor ons ten voorbeeld biyven. Namens de kerkeraad der Hervormde Gemeente van Nieuwdorp. Nieuwdorp, april 1983 „Een sterke vrome, wie haar kan vinden?" Spreuken 31: 10-31 Met leedwezen geven wy kennis dat na een moedig gedragen lyden van ons is heengegaan myn geliefde vrouw, onze lieve, zorgzame moeder en grootmoeder PIETERNELLA KEERSEMAKER echtgenote van Pieter Willem de Kraker in de leeftyd van ruim 75 jaar. Middelburg: P W. de Kraker Rosmalen W. A de Kraker J. A de Kraker-Huibregtse Jeannette en Pieter-Joost New Orleans (U.S.A.): P de Kraker B de Kr aker-Jongman Serge en Corinne 4334 BD Middelburg, 10 april 1983, Henri Dunantlaan 98. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur dagelyks van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 15 april 1983 om 15.25 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt voor de familie en belangstellenden een rouwdienst plaats in de aula op de begraafplaats, die aanvangt om 15.00 uur en geleid zal worden door ds. J. E. L. Brummelkamp Vertrek vanaf de Henn Dunantlaan 98 om 14.30 uur. Na afloop van de teraardebestelling is er gelegen heid de familie te condoleren in de aula op de begraafplaats Geen toespraken. Na een liefdevolle verzorging in het verpleeghuis Ter Schorre', heeft het God behaagd uit dit leven weg te nemen, onze goede schoonmoeder en lieve oma EPPINE PASTOOR-BALKEMA weduwe van de heer H. Th. Pastoor in de ouderdom van 89 jaar. Psalm 90 Temeuzen: J. A. Verlinde Zeist: Karien en David Jan Emmeline Temeuzen: Henk en Sara Quirine 9 april 1983 Oranjestraat 13, 4532 BS Temeuzen De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats te Temeuzen. Heden overleed onze goede vriend en oud medewerker JAN LOUS Fam. De Voogd Fam Van Rooyen. Westkapelle. 11 april Plaats uw familie berichten in de PZC In plaats van kaarten Heden overleed toch nog onverwacht, tot mijn droefheid, mijn lieve zorgzame oma NEELTJE MARIA VAN DER WEELE weduwe van Jozias R. J. van de Poll op de leeftyd van 92 jaar. Mart C. Coster. Middelburg. 10 april 1983. Seissingel 6, Huize 'Ter Veste'. Correspondentie adres: Bosweg 17, 4374 EK Zoutelande. De overledene is op gebaard in de rouwka mer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek dagelijks tus sen 17.30 en 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 15 april 1983 om 14.00 uur op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaan de vindt een rouw dienst plaats voor fa milie en belangstel lenden in de zaal van Huize 'Ter Veste', die aanvangt om 13.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. Schokking. Op 9 april overleed nog onverwachts onze beste buurvrouw C. VERHULST-v. SABBEN Haar hulpvaardigheid en vriendschap zullen in onze dankbare herinnering blijven C. Duijnkerke-Braam J Slabbehoom N Werkhove J. Werkhove-Nieuwenhuize S. Vemjzer C Dekker-Rottier Borssele. april 1983 Begrafenis- en crematieverzorging" Overtoom-Groen S. M. OVERTOOM Rochussenstraat 3. Vlissmgen tel. 01184-13417. b g g 12772 GOES De overheid moet zich onthouden van maatregelen die het gezin (huwelijk) in een ongunstiger positie verklaren dan andere duurzame samenlevingsvormen, want anders wordt het gezin ondergraven. In de belastingwetgeving mogen huishoudens van ongehuwd samenwo nenden niet worden bevoorrecht boven gezinshuishoudens. Herverdeling en herwaardering van arbeid zijn voorwaarden voor een goed emancipatiebeleid. Die zijn enkele punten uit de resolutie die het CDA Zeeland en het CDA Vrouwenberaad maandagavond in Goes hebben aangenomen. wellicht gezocht moet worden in het resolutie niet al te best hadden bestu- feit dat de mannen de ontwero- deerd. Deze resolutie, bestemd voor het par tijbestuur. vormt de afronding van de discussie die het afgelopen half jaar binnen het Vrouwenberaad van de christen-democratische partij over het onderwerp emancipatie is gevoerd. Over het emancipatiebeleid zegt de resolutie dat het CDA als uitgangspunt en als doel hierbij dient te stellen het bereiken van gelijkwaardigheid van alle mensen. Naast mentaliteitsveran dering dient ook de traditionele rolver deling tussen mannen en vrouwen te worden doorbroken Daarbij moet met het streven gericht zijn op aanpassen aan de mannenmaatschappij, maar bevorderd moet worden dat de maat schappij weer een mensmaatschappij wordt, het overwicht in evenwicht ge bracht. Voor de afsluiting van de emancipatie discussie bestond veel belangstelling. Een kleine tweehonderd vrouwen en een twintigtal mannen waren van de party. Het was opvallend dat de man nen voor de meester opmerkingen over de resolutie zorgden. Een van de vrou wen opperde dat de oorzaak hiervan Statenlid A. uetc Concert in 'Zandput' SEROOSKERKE (W.) - De muziekver eniging .Veere's Genoegen' geeft zater dag 23 april, met medewerking van het Middelburgs Mannenkoor' onder lei ding van Han Beekman een concert in de .Zandput' te Serooskerke. Op het programma staan zowel klassieke als populaire werken. Het optreden begint om halfacht. Inwoner (20) uit St-Maartensdijk overleden aan gevolgen ongeval SINT-MAARTENSDIJK - De 20-jarige D. W. Weggemans uit Sint- Maartensdijk is maandagmiddag in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam overleden aan de verwondingen die hij zondagavond opliep bij een onge val in zijn woonplaats. Het slachtoffer reed zondagavond om streeks 21.30 uur met zijn auto over de provinciale weg vanauit Stavenisse in de richting Sint-Maartensdijk toen hij door nog onbekende oorzaak frontaal tegen een boom reed. De man werd eerst overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom en vervolgens naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam waar hij maandagmid dag overleed. AXEL De groep Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de rijkspolitie wist maandag opnieuw de Zeelandtrofee in de wacht te slepen tijdens het zevende zaalvoetbaltoernooi voor rijkspolitie in de Axelse sporthal "t Sportuus'. Dit toernooi werd georganiseerd door de sportvereniging 'Luctor' van het dis trict Middelburg van de Rijkspolitie. De Oostzeeuwsvlaamse groep slaagde er zesmaal in om de wisselbokaal in de wacht te slepen. Alleen tijdens het tweede zaalvoetbaltoernooi ging de overwinning naar de groep Walche ren. Ook dit jaar bleef de Oostzeeuws vlaamse groep ongeslagen. Eenmaal moest de ploeg een gelijkspel toestaan en dat was in een poule tegen de groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De finale wedstrijd ging uiteindelyk tussen deze beide ploegen. De Oostzeeuwsvlamin- gen versloegen hun tegenstander met 3-1. Binnen vijf minuten scoorde de winaars het eerste doelpunt. Twee mi nuten voor het einde volgde het tweedp en tot slot werd 39 seconden voor het fluitsignaal het derde doelpunt ge scoord. De tegenstanders wisten 6 se conden voor de afloop van de ontmoe ting nog een legengoal te scoren. Secretaris B. Baas van 'Luctor' be dankte na dit sportief ve rlopen toer nooi de organisators H. Maas uit Vogel waarde en G. Verhulst uit Vlissingen voor hun inzet. Vervolgens overhandig de Baas de beide scheidsrechters Ur- gert en Francke een enveloppe met inhoud. Districtscommandant overste J. J. Veenstra overhandigde tot slot de prijzen uit aan de winnaars. Veenstra onderstreepte in zyn toespraak het belang van een dergelijke sportieve ontmoeting Hy was van mening dat door zo'n evenement de banden onder ling verstevigd werden en sprak zyn hoop uit dat voor dit toenrooi toernooi alle mogelijke faciliteiten beschikbaar gesteld worden. De uitslagen waren als volgt: Tholen- Walcheren 4-1, Districtsstaf rijkspolitie te water-combinatie - Noord- en Zuid-Beveland 0-0; Schouwen - Verkeersgroep 2-1; West- Zeeuwsch-Vlaanderen - Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen 2-2, Walcheren - Noord- en Zuid- Beveland 2-2; Districtsstaf rijkspolitie te water-combinatie - Tholen 1-3, Schouwen- Duiveland - Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 0-3; Verkeersgroep - West- Vlaanderen 0-3; Noord- en Zuid-Beveland - Tholen 1-4; Wal cheren - Districtsstaf rijkspolitie te water combinatie 0-0: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Verkeersgroep 6-2: West-Zeeuwsch- Vlaande ren - Schouwen-Duiveland 0-0. Kruisfinales: Walcheren - Schouwen 0-0; Walcheren wint na strafschop. Districtsstaf rijkspolitie te water-combinatie - Oost-Zeeuwsch- Vlaan deren 1-4. Noord- en Zuid-Beveland - Ver keersgroep 3-0. Tholen - West-Zeeuwsch- Vlaanderen 1-2. Finale-wedstrijden. Schou wen-Duiveland - Verkeersgroep 0-0; Ver keersgroep wint na strafschoppen; Walche ren - Noord- en Zuid-Beveland 0-4; Districts staf rijkspolitie te water-combinatie - Tholen 0-0; Tholen wint na strafschoppen: Oostr Zeeuwsch-Vlaanderen - West- Zeeuwsch- Vlaanderen 3-1. Eindstand: 1 Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; 2 West-Zeeuwsch-Vlaanderen; 3 Tholen; 4 Districtsstaf rijkspolitie te water combinatie; 5 Noord- en Zuid-Beveland; 6 Walcheren; 7 Verkeersgroep; 8 Schouwen- Duiveland. Het CDA-eerste-kamerlid mevrouw B Groensmit-van der Kallen leidde de bespreking van de resolutie in. zij bracht een wat wel genoemd kan wor den christen-democratisch feminisme onder woorden. Mevrouw Groensralt zette zich af zowel tegen de huidige mannenmaatschappy als tegen het ra dicale feminisme. Ze vond dat ge- streefd dient te worden naar een mens, waarin de mannelyke en de vrouwelij. ke polen op een evenwichtige manier aanwezig zijn. Nadrukkelijk stelde a geen behoefte te hebben aan gelijkheid aan de man. „Trouwens welke vrou® die echt by haar verstand is. zou gelijk willen zijn aan de huidige man", aldus de senator. Ze betoogde ook dat in de maatschap- pij vorm die haar voor ogen staat man nen verkregen rechten moeten inleve ren. „Ook in het CDA zyn mannen dié zeggen: natuurlyk moet er geëmanci peerd worden, als je mij mijn gang maar laat gaan". De reactie van het- mannelijke - statenlid A. Dek daarop was fel: „Wanneer myn vrouw en ik het eens zyn over onze rolverdeling, dan hebt u niet het recht om te zeggen dat zij niet ver genoeg geëmancipeerd is en dat ik myn vrouwelijke eigenschappen meer moet ontwikkelen". En een ander mannelyk CDA-lid sug gereerde dat mevrouw Groensmit mis schien maar namens een kleine groep sprak. „Ik moet u teleurstellen", was het antwoord. „Die groep is groter dan u denkt". Rookmaker opgeblazen op strand Oranjezon VROUWENPOLDER - Het mijnen- dienststation van de Koninklijke Ma rine in Vlissingen heeft maandag rond het middaguur een fosfor bevattende 'rookmaker' onschadelijk gemaakt. Het projectiel was aangespoeld op het strand bij het waterwingebied Oranje zon tussen Vrouwenpolder en Oostka pelle. In tegenstelling tot de meeste andere explosieven die luitenant-ter-zee H. j. B. Peeters en demonteur bootsman P Stupers doorgaans onschadelyk ma ken, ging het gisteren niet om een uit de tweede wereldoorlog daterend pro jectiel. De nog vrij nieuwe rookmaker is vermoedelyk afkomstig van een ma rineschip. In de verband met het fosfor levert de rookmaker gevaar op bij onoordeelkundig gebruik. SECRETARIS LANDELIJKE STICHTING: OOSTBURG/,TERNEUZEN In Zeeuwsch-Vlaanderen moeten zo spoedig mogelijk plaatselijke of re gionale comité's voor de verkoop van zomerpostzegels worden opge richt. Dat zei maandag secretaris mevrouw H. Westerveld-Slager van de landelijke stichting Comité Zo merpostzegels bij de overhandiging van vier bijdragen aan Zeeuwse instellingen in respectievelijk Oost- burg en Temeuzen. Mevrouw Westerveld zei dat er in Zeeland slechts vyf comités voor de verkoop van zomerpostzegels werk zaam zijn. Als gevolg daarvan bly- ven de opbrengsten in Zeeland ver achter bij andere provinsies. Me vrouw Westerveld: „Onbekend maakt onbemind. In Zeeland wor den zomerpostzegels nog weinig ver kocht. Het zou daarom een goede zaak zyn als er meer comités worden opgericht om die verkoop te bevor deren". Op zomerpostzegels komt een toe slag. die na de actie wordt verdeeld onder instellingen die werkzaam zyn op het terrein van maaschappelyk welzijn, cultuur en volksgezondheid. Verdeling van de opbrengst gebeurt op advies van de commissarissen der Koninging, maar de verscheide ne instellingen moeten vooraf wel een aanvraag indienen met de daar- by behorende motivering. Mevrouw Westerveld: „Wie niet aanvraagt, krijgt ook niets". In het stadhuis van Oostburg over handigde burgemeester mr C. Th. Spykerboer maandagmorgen bij dragen aan de ziekenomroep Radio Delta uit Oostburg, het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming en de Psoriasisvereniging Zeeland en Noord-Brabant. De Psoriasisvereniging kreeg een bedrag van 3.100 gulden voor de aanschaf van voorlichtingsmate riaal. Radio Delta ontving 4000 gul den voor de aankoop van audio visuele apparatuur en het ZIKV kan voor 6350 gulden zeefdrukappara- tuur, weefgetouwen en een diatheek aanschaffen. In het Temeuzens museum overhan digde burgemeester C. Ockeloen van Temeuzen een bedrag van 7000 gulden aan museumvoorzitter W. de Zeeuw. Die zal het bedrag gaan gebruiken voor de aankoop van vi trines en de opbouw van de collectie. De verkoop van de zomerpostzegels dit jaar begint dinsdag 19 april in de postkantoren. ARNEMUIDEN - Het RFP-raadslid B. J. van Belzen heeft maandagavond tijdens de vergadering van de Arne- muidse gemeenteraad voorgesteld om langdurig werklozen een korting te geven op de gemeentelijke belastin gen. „Dat kost precies 13.230 gulden per jaar en daar rpaak je 58 gezinnen geweldig blij mee". In een uitvoerig betoog rekende de heer Van Belzen voor, dat het halveren van de belastin gen een gezin met een eigen huis 286 gulden per jaar scheelt. Voor mensen in een huurwoning komt het voordeel tje op 170 gulden per jaar. „Laten we als gemeente zo ons steentje bijdragen aan de financiële nood van de mensen die in de RWW zitten", zo riep hij de raadsleden op. „Hoe mooi het ook lijkt, ik vraag me toch ar oi het haalbaar is", zei burge meester M. M. Markusse daarop. Hij wees erop. dat de heer Van Belzen niet had verteld, waar dat geld dan van daan moet komen. De raad heeft de begroting voor dit jaar immers al goed gekeurd. Daarin wordt een bepaalde belastingopbrengst begroot. De burge meester zegde evenwel toe dat burge meester en wethouders zich over deze kwestie zouden buigen. „Het komt me zo langzamerhand goed de keel uit", zei een duidelijk geirriteerde burge meester Markusse toen verschillende raadsleden vroegen hoe het nu eigen lijk- zit met de uitbreiding van de gemeenschapsruimte van de Koningin Beatrixschool aan de Dokstraat in Amemuiden. „Wy hebben het bestuur van die school laten weten, dat we hen ter zyner tyd echt niet zullen vergeten. Maar eerst moet er geld zijn voor die uitbreiding". De kosten hiervan wor den op 150 000 gulden geschat. „Het bestuur vindt dat biykbaar onverteer baar. want te pas en te onpas duikt het bestuur op. Op ouderavonden, in de schoolkrant, en nu weer met een brief naar de fracties", stelde een nydige raadsvoorzitter. Tot RPF-fractievoorzitter J. Siereveld zei wethouder Jac van Belzen dat de monumentenwacht heeft geconsta teerd dat het met de balken in de trans van de Arnemuidse toren niet best gesteld is. Het rapport hierover is doorgespeeld aan de Technische Dienst, die nader advies moet uitbren gen. Er zit geen schot in de projecten die een aantal Walcherse gemeenten wil opzetten ten behoeve van werklozen. Dit zei wethouder van Belzen op vra gen van de SGP'er P. Bos. „Voor sociaal-economische projecten wil het ministerie geen geld beschikbaar stel len. Wel voor sociaal-culturele activi teiten. maar ik vraag me af of de werklozen in Arnemuiden nu wel zo graag naar bijvoorbeeld Engelse les gaan..." B.J. van Belzen Begrafenis- en crematieverzorging P. Sinke "DE VOORZORG" H. G. van Zalen Vlissingen Industrieweg 20 01184-12760 Middelburg Molenwater 41 01180-27083 BEGRAFENISONDERNEMING VAN DER HOOFT, J. de Kok, tel. 01103-1517, b.g.g. 1327. PRUNUSSTRAAT 25, 4431 DC 's-GRAVENPOLDER. Een dag zonder krant is een slag zonder stoot

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12