Doortrekken van Oranjeweg in Goes nadert voltooiing Jubileum-wedstrijden van brandweer Kruiningen NIEUWE MOSSELKOTTER 'LUCTOR ET EMERGO' VERKEER KOM KLOETINGE ONTLAST MAANDAG 11 APRIL 1983 GOES-Medewerkers van de Goese directie gemeentewerken beluisteren de weerberichten nu al enkele weken met meer dan gewone belangstelling. Momenteel zit het weer tegen bij de aanleg van de doorgetrokken Oranjeweg aan de oostkant van de stad. Minstens enkele dagen droog weer zijn nodig om het water weg te krijgen uit de puinlaag die de fundering voor de weg vormt. Voordat asfalt op de nieuwe weg kan worden aangebracht, moet het puin eerst stabiel worden gemaakt. Dat gebeurt door de laag op te spuiten met cement. Daarvoor dient het puin droog te zijn. Na het stabilisatiewerk duurt het ongeveer nog twee maanden voordat de weg gereed is voor het verkeer. De doorgetrokken Oranjeweg vormt de schakel tussen de al een aantal jaren geleden aangelegde noordoostelijke rondweg en de Patijnweg. Naar de vol tooiing van deze verbinding hebben de inwoners van Kloetinge al lange tijd reikhalzend uitgekeken. Want ze onder vinden al jarenlang hinder van het ver gen van de scholen aan de oostkant van de stad), is besloten daar ook verkeers lichten te plaatsen. Tunnel Kinderinstuif VLISSINGEN - In buurthuis De Para plu in Vlissingen wordt vanaf woens dag 13 april iedere woensdagmiddag een kinderinstuif gehouden van 14.00 tot 15.30 uur. De eerste keer (13 april) krijgen de kin deren tekenfilms voorgeschoteld. Ver der is het de bedoeling dat kinderen zich bezighouden met spelletjes en han denarbeid. Discoavond in De Paraplu Vlissingen VLISSINGEN - De disco drive-in show Swing Line verzorgt zaterdag 16 april een avond voor jongeren (boven de 16 jaar) in buurthuis De Paraplu in Vlissin gen. De aanvang is 20.00 uur (tot 24.00 uur). GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio MIDDELBURG Molenwater. 9 30-17 uur: Miniatuur Walcheren Gasthuis. 20-21 30 uur: uitzending Ra- wa VLISSINGEN Bethesda-St- Josephziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I. 20 uur: Tootsie, a.l Roxy II. 20 uur: De Grote achtervol ging. al. Cinem'Actueel I. 20 uur: The thing, 12 jr Cinem'Actueel II, 20 uur De vierde man, 12 jr. Cinem'Actueel III, 20.30 uur: Being there, a.l GOES Grand. 20 uur. Class of 1984. ai HULST De Koning van Engeland. 14 30 en 20 uur: E. T.. a.l.; 14 30 uur: 101 Dalmatiers, a.l.; 14.30 uur: Jong. blond en zonder schaamte, 18 jr.. 20 uur: Once upon a time in the west, a.l.; 20 uur: De vierde man, 16 jr., 20 uur: Firefox, a.l MIDDELBURG City, 20 uur: De vlaschaard, a.l. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: E.T., a.l.; 20 uur: De vierde man. 16 jr VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Aas der azen. a.l. Alhambra II. 20 uur De vierde man. 16 TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN Galerie Bellemans. 10-18 uur textiele objecten van Annie Blewanus (t rn 2.5) AXEL Kindergalerij 10-18 uur: illu straties uit kinderboeken van Anne- miek Borsboom. BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur: werken van Addl Kubbinga BURGH-H A AMSTEDE 'De Burght'. 13 30-16 uur' werken van Arle Boers en Herman Gast it-m 1/6) DOMBURG Biologisch Museum. 10- 17 uur 'De natuur in Zeeland' GOES - Lunchcafé Stadhuis. 9-17 30 uur werken van J. C. Weststratge it/m 30/4). HAAMSTEDE 'De Bewaerschole', 14-17 uur: werken van Ad Kikkert (t/m 23/4). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. KAPELLE Openbare Bibliotheek, 14-17 uur: bronsplastieken van Marijke Schouten (t/m 20/4). MIDDELBURG - Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur grafische werken van Rob Clows (Vm 17 4) Zeeuws Museum 10-17 uur- grafische werken van Hercules Segers (t/m 27 4). Burgerzaal Stadhuis. 10-12 en 14-17 uur '50 jaar OCMA" tt'm 16 4». OOSTKAPELLE Molenweg 36.10-12 uur fossielenmuseum geopend TERNEUZEN Galerie 'Arty Party'. 10-18 uur werken van Franklin van den Berg (Vm 23/4). VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na', 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insecten. UZENDLfKE Museum. 10-12 en 13 30-17 uur: 'Kantklossen' en 'Bode- bussen' HULPCENTRA Noord cn Midden-Zeeland Goes, tel 0U00 14444 'ook voor milieuklachtem 7«uwschVlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551 dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen In nood, tel 01180-36251. van 10 00-24.00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n Iijr Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. keer dat de kom van het dorp als slui proute gebruikt. Daaraan zal. zo is de verwachting, met de nieuwe weg een eind komen De weg. waaraan sinds vorig najaar wordt gewerkt, is ruim 600 meter lang Er komen drie kruispunten, bij de aan sluiting op het al beslaande gedeelte van de Oranjeweg ter hoogte van de 's- Heer Elsdorpweg. bij de Vogelzangs- weg/Vogelzangspad en bij de Patijn weg. De laatste twee worden van ver keerslichten voorzien. Aanvankelijk was het de bedoeling dat slechts één verkeerslichteninstallatie zou worden geplaatst, namelijk bij de aansluiting op de Patijnweg Maar gezien het vele KEES DE VISSER CLUBKAMPIOEN GOUWE REIJERS SEROOSKEKKE (W) - Kees de Visser is zaterdag met het paard Thoran club kampioen geworden van ,De Gouwe Reijers' te Serooskerke. Reserve-kam pioene van de landelijke rijvereniging werd Tanja Wondergem met Pasja en clubkampioene bij de pony's werd Ani ta de Visser met Astra. Het reserve- kampioenschap ging naar Licnckc Wondergem met Silvia. Aan het clubkampioenschap namen 24 combinaties deel. Nadat vrijdagavond de paarden de dressuur hadden gere den volgden zaterdag de dressuur van de pony's en de springproeven. Voor het kampioenschap werd gereden In handi cap. De uitslagen van de verschillende onderde len zijn dressuur pony's 1 Silvta Smits met Alexander. 2 irene Josiasse met Ramona, 3 Anita de Visser met Astra, springen pony's 1 Lieneke Wondergem met Silvia. 2 Pietcr Geertse met Bambino en 3 Diny Krijger met Alexandra Dressuur paarden l Kees de Visser met Tho ran. 2 Truud de Nooyer met Monalisa. 3 Tan- ja Wondergem met Pasja, springen paarden 1 Kees de Visser met Thoran. 2 Chris Boone met Rtalto, 3 Tanja Wondergem met Pasja Jaarvergadering van EHBO Middelburg MIDDELBURG - De Middelburgse af deling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO houdt donderdag ln april de jaarlijkse algemene vergade ring in de Concerto en Gehoorzaal in Middelburg. Besproken worden onder meer de jaarverslagen, de begroting en het bestuursbeleid. Bij de bestuursver kiezing zijn mevrouw J. Dekker-de Graaf en de heer C. de Jonge aftredend De jaarvergadering begint om 19.30 uur. fietsverkeer dat de Oranjeweg ter hoog te van de Vogelzangsweg Vogelzang spad zal kruisen (voornamelijk leerlin Regionale dag van Vrouwen voor Vrede te Middelburg MIDDELBURG De w erkgroep Goes' Heinkrnszand van Vrouwen voor Vre de houdt zaterdag 16 april een regio nale dag in het ambachtencentrum 'Demerary' te Middelburg. De dag wordt georganiseerd onder het motto 'Vredesopvoeding en geweldloosheid (leren veranderen)'. Na de kennismaking en begroeting houdt Kees Schljve uit Middelburg een inleiding Hij heeft zich verdiept in het onderwerp geweldloze weerbaarheid en enkele bezoeken aan Rusland ge bracht. waarover hij iets zal vertellen. Het gebeuren wordt muzikaal opge luisterd door Grace Molengraaf en een muziekgroep genaamd 'Atoomvrie' die enkele protestliederen zal laten horen. Verder is er gelegenheid tot discussie en kan iedereen die dat wil zijn of haar zegje doen ln een sprekershoek. De regionale dag wordt besloten met ge dichten van Scholte van Jelgehuis Het gebeuren begint om 13.00 uur De regionale dagen worden bij toerbeurt georganiseerd en zijn bestemd voor leden van de verschillende werkgroe pen van Vrouwen voor Vrede en toe gankelijk voor iedere belangstellende Verkeerscommissie Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De commissie van ad vies en bijstand voor hei verkeer van de gemeente Vlissingen vergadert woensdag 13 april om 19.00 uur in het politiebureau in Vlissingen. Op de agenda staat onder meer een voorstel om de bewoners van de Jan van Goyenlaan een enquête voor te leg gen waarin wordt gevraagd of zij bezwa ren hebben tegen een wisselend par keerverbod in plaats vaneen eenzijdig verbod. Ook wordt voorgesteld om de kruising Van Hogendorplaan-Colin- straat tot voorrangskruising aan te wij zen Tevens wordt gesproken over een verduidelijking van de situatie bij cam ping De Nolle. De weg naar het kam peerterrein is openbaar maar onlangs ontstond door een aanrijding verwar ring daarover. Voorts wordt voorgesteld om de gewij zigde verkeerssituatie bij de veerha vens duidelijker aan te geven. In het oorspronkelijke plan voor de aanleg van de weg was een tunnel voor fietsers en bromfietsers opgenomen. Die tunnel zou komen liggen bij de aan sluiting op de Patijnweg. zodanig dat het fietsverkeer in de oost-west rich ting de weg ongehinderd zou kunnen kruisen. In verband met de hoge kosten is daar voorshands van afgezien. De aanslui ting wordt evenwel zodanig uitgevoerd dat later zonder al te veel problemen nog een tunnel kan worden gebouwd. De nieuwe weg loopt tussen de semi permanent gebouwen van de Voetius- school taan de westkant) en van de scholengemeenschap voor lager be roepsonderwijs (aan de oostkant) door Er is maar juist genoeg ruimte beschik baar Om het gebouw aan de oostkant van de weg voor fietsers bereikbaar te maken, is vanaf de Patijnweg een weg getje naar de fietsenstalling gemaakt De gemeente Goes had tussen de De Graaffstraat en de nieuwe Oranjeweg een geluidswal willen aanleggen. Enerzijds om overlast voor de bewo ners van deze straat te voorkomen en in de tweede plaats om een deel van de vrijkomende grond kwijt te raken. De bewoners van de De Graaffstraat bic ken echter niets voor zo'n geluidswal te voelen. Reden waarom hij dan ook achterwege is gebleven. Met de aanleg van de verlengde Oranjeweg is ruim 2,4 miljoen gulden gemoeid. HEINKENSZAND - Het ontmoetingscentrum De Sten- ge in Heinkenszand heeft zaterdag aan ongeveer 650 bejaarden, onderwie tweehonderd Belgische ouden van dagen, onderdak geboden. De bezoekers kregen op deze derde ontmoetingsdag voor ouderen een geva rieerd programma aangeboden, waarin ruimte was ge maakt voor een 'natje en een droogje' lussen de optre dens door. De ontmoetingsdag was het resultaat van een samen werking tussen de verschillende organisaties voor oude ren ln de gemeenten Borsele. Een werkgroep van onge veer zestig vrijwilligers organiseerde het geheel De Bel gische ouderen kwamen uit het Vlaamse Dlksmuide Sinds enige jaren is er regelmatig contact tussen de ou- derenorganlsatles van de Belgische gemeente en de ge meente Borsele Dit resulteerde ln een sociaal-culturele uitwisseling Na een openingstoepraak van de voorzitter van de Stich ting Welzijn voor Ouderen in Borsele, H H. M Zwartelé. volgde een optreden van het muziekkorps Euterpe uit Heinkenszand Tijdens de muziek gaven de Show-uius uit 's-Heerenhoek een voorstelling Hierna hield me vrouw Boonman uit Ovezande een voordracht in dialect Vervolgens het de Folkgroep Wissenkerke zien wat square-dansen is. Tndens het borreluurtje gaf mevrouw M. Buijsrogge uit 's-GravenpoIder samen met haar zo nen een accordeon-concert Hierbij werd door de oude ren een polonaise gedanst. Na de broodmaaltijd kregen de bezoekers de gelegen heid om de kraampjes van de welzijnsmarkt te bekijken De ouderen kregen hier informatie over het werk van de Hartstichting, de Nierstichting en het Rode Kruis. Er stonden kraampjes van Veilig Verkeer Nederland, instel lingen voor sociale dienstverlening, Liftstop Borsele. de Stichting Schaapskudde en de gemeenten Borsele en Dlksmuide Ook gaf een gecombineerde groep uit Dlk smuide en 's-Heerenhoek een volksdansvoorstelling Wethouder P J Vollaard had de leiding van een verlo ting waarbij ongeveer honderd prijzen van eigenaar ver wisselden. Tot slot gaf het Senioren Orkest Zeeland on der leiding van dirigent Daan Burger een concert Dansplezier tijdens de ontmoetingsdag van bejaarden in Heinkenszand -L_ Het'brandweerkorps van Krabbendijke in de weer met de hoge-drukspuit BEVELANDSE PLOEGEN TOONDEN VAKMANSCHAP Volle schouwburg tijdens feestavond van het Gasthuis MIDDELBURG - De jaarlijkse feest avond van de personeelsvereniging van het Gasthuis in Middelburg trok zaterdag een volle zaal in de schouw burg. De eigen toneelgroep verzorgde de avond met het blijspel 'De aap uit de mouw', een zomerse zotternij in drie bedrijven van Roel Kassies. Het werd een feest waarbij veel en uitbundig werd gelachen. Hiervoor zorgden Klaas Schuit Gré van Baaren.Rla SorelHenk de Wit. Marij ke van der Linden. Arno de Landmeter, Annelies Nteuwenhuijse en Liesbeth Doggen De regie was in handen van Klaas Schuit. Na afloop kregen de spe lers een staande ovatie van het publiek en bloemen van de personeelsvereni ging. Souffleuse Lien de Visser, inspi ciënt Diana Brasser en décorbouwer Koos Treffers werden in de hulde be trokken Het feest werd besloten met een bal. dat werd opgeluisterd door de Sandy Road Band. KRUININGEN - De brandweerlieden die zaterdagmiddag aan de behendig heidswedstrijd in Kruiningen hebben meegedaan, hadden het niet makke lijk. De hindernissen op de wedstrijd- baan waren uitgekiend opgesteld en het vereiste een grote dosis 'brand- weervakmanschap' om aan een flink aantal punten te komen. Daar komt bij dat het een race was te gen de klok De organisatie van het ge heel lag in handen van de leden van de vrijwillige gemotoriseerde brandweer van Kruiningen. Het parcours was uit gezet op het veldje achter de Neder lands hervormde kerk. In totaal deden Vorig jaar bijna 4500 vogels in Het Zwin geringd HET ZWIN - Het biologisch station in het Belgische natuurreservaat Het Zwin heeft in 1982 4470 vogels van tachtig verschillende soorten geringd. Het hoogst scoorden de kokmeeuwen: 1265. Verder ging het om kauwen (267), zwartkopgra.smussen (577), tuinflui- ters (319) cn kneutjes (307). Het station 'merkte' ook een aantal betrekkelijk zeldzame vogels: zes sperwers, zes klei ne plevieren, drie houtsnippen en eén Groenlandse tapuit. Het zachte weer bracht een vroeg broedseizoen met zich mee er gingen al heel wat wilde eenden en grauwe gan zen aan de slag. In de reigerkolonie, die zich in de duinbosjes bevindt, worden jonge reigers grootgebracht. Ooievaars bouwen aan hun nest en de oehoe heeft jongen. In de schorren zijn de kokmeeu wen massaal terug in de broedkolonies. Ook de zeldzame zwartkopmeeuw werd gesignaleerd Conservator Guldo Burg- graeve noteerde 28 februari de eerste waarneming en zag eind maart al twee paartjes Het Zwin houdt iedere zondag een ge lelde wandeling De tocht duurt twee uur Deelnemers moeten rubber laar zen meenemen. Zaterdag 30 apnl en za terdag 14 mei om vijf uur is er een vroe ge morgenwandeling in de duinbosjes Hoofddoel het beluisteren en observe ren van zangvogels, vooral van de nachtegaal. Ook ditmaal wordt er ver trokken by de ingang van Het Zwin. Vandalen gepakt in Vlissingen v lJSSINGEN - Drie Engels sprekende jongemannen zijn zaterdagavond laat in de Vlissingse binnenstad aangehou den na vernielingen en baldadigheden, waarbij een terrasstoel en een vlagge- mast het. moesten ontgelden Door tus senkomst van een vriend, die een scha deregeling wist te treffen, konden de drie mannen weer op vrije voeten wor den gesteld. Auto's botsten VLISSINGEN - Zondagmiddag ont stond ln Vlissingen aanzienlijke schade bij een aanrijding op de T-kruising Prins Hendrikweg-Veerhavenweg De •botsing ontstond doordat P K uit Mid delburg met zijn auto geen doorgang verleende aan E C uit Vlissingen elf Zutdbevelandse ploegen hiergan mee. De behendigheidsproeven waren geor ganiseerd in het kader van het veertig jarig bestaan van de Kruiningse brand weer. Het korps van Goes had voor die gelegenheid twee ploegen samenge steld: een heren- en een damesteam. Verder deden alle korpsen van Rei- merswaal mee en ploegen uit Kapelle, Wemeldinge. 's-Gravenpolder. Katten- dijke en 's-Heer Arendskerke De teams moesten in de kortst mogelijke tijd een waterverbinding lot stand brengen naar het achterste gedeelte van het veld. waar door nauwkeurig spuitwerk punten konden worden verdiend. Maar voordat het achterste gedeelte bereikt was. moesten de slangen eerst over een houten brug. dan onderdoor een aantal autobanden en tenslotte over een hou ten plankier aan elkaar gekoppeld wor den. Dat hierbij soms een niet zo nauw keurig verbonden koppeling open barstte en de brandweerlieden kledder nat m de modder belandden, vergrootte alleen maar de hilariteit bij het publiek. Als de slangenverbinding correct was gelegd konden er punten verdiend wor den door op een rad te spuiten, waar- ZAALVOETBAL RIJKSPOLITIE SPORTHAL AXEL AXEL - Vandaag (maandag) houdt het district Middelburg van de rijkspoli- tiesportvereniging Luctor in de Axelse sporthal 't Sportuus' voor de achtste keer het jaarlijkse zaalvoetbaltoer nooi. Tijdens dit toernooi zal het team van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de 'Zeeland-Bokaal' verdedigen. Aan het toernooi nemen acht teams deel. die ln twee poules zijn verdeeld. Poule A: Tholen. Zuid-Beveland, Staf district'rijkspolitie te water en Walche ren Poule B Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Schouwen en Duiveland en de Ver- keersgroep De organisatie van het toernooi is in handen van de heren H Maas uit Vogelwaarde en G. Verhulst uit Vlissingen De aanvang van het toernooi is 9.00 uur en de prijsuitreiking is gepland omstreeks vier uur. Interculturele ontspanningsavond VLISSINGEN' - De werkgroep intercul turele activiteiten van buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt vrijdag 15 april een ontspannings en ontmoe tingsavond in het buurthuis. Omdat het de bedoeling is de integratie van minderheden in Nederland te bevorde ren, worden vooral Nederlanders uit genodigd op de feestavond. Het programma omvat, diverse optre dens van mensen, die in Vlissingen bij een culturele minderheid behoren. Een groep Turken zal een muziekuitvoering verzorgen met traditionele Turkse mu ziekinstrumenten. Een hindostaanse dansgroep doet haar religieuze dansen uit de doeken en de Molukse groep Na varro brengt een gevarieerd program ma van pop tot oude Molukse liedjes. Ook het culinaire aspect krijgt de aan dacht Uit verschillende landen kan het publiek typische gerechten proeven De ontspanningsavond begint om 20 00 uur. door een bord met de tekst '40 Jaar' naar boven werd getrokken. Ook moesten de spuiters de waterstraat richten op een plank, waardoor een lorry in beweging werd gezet. Een bel-signaalgaf aan dat het vereiste aantal meters bereikt was. Volgens enkele deelnemers was dit de moeilijkste hindernis. Tenslotte moes ten de zwetende vuurbestrijders een vat met water vullen door een schutting met een aantal gaten. Ze moesten na tuurlijk eerst uitvinden welk gat in ver binding stond met het vat Brandweercommandant A. Dek sprak van een succesvolle dag. mede door het mooie voorjaarsweer. De prijzen wor den zaterdag 16 april uitgereikt door burgemeester H. Boer van Reimers- waal tijdens een feestavond in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Aanvang 20.00 uur. Vogelliefhebbers houden ruilbeurs VLISSINGEN - 'De Vogelliefhebbers uit Vlissingen houden zaterdag 16 april een ruil- en verkoopbeurs in de voorma lige VéGé-winkel aan de Gerbrandy- straat 46 in Vlissingen. Vogelliefheb bers kunnen op deze beurs, die voor de zevende keer wordt gehouden, broed- materiaal voor het komende seizoen aanschaffen en overtollig materiaal (aangeboden in eigen kooien) inbren gen. De beurs is open tussen tien en twaalf uur. Tijdens de beurs wordt voorts informatie verstrekt over vogels. Schapen scheren in Veere op pinksterzaterdag VEERE - Op de zaterdag vóór Pinkste ren. 21 mei. wordt in Veere voor de zes de keer het schaapscheerdersfeest ge houden. welk evenement opnieuw wordt gecombineerd met een Zeeuws folklorefeslival. Een groot aantal kramen waarin onder meer oude ambachten worden beoe fend. is present, evenals folklore- en kunstmarktkramen. Behalve dat er schapen worden geschoren, wordt er gedorst met de vlei. Voorts zijn er hon- dendressuur en een keuring van dwerg geiten. De folkloregroepen .Walacra' uit Veere en .De Babbelaars' uit Heinkens zand treden enkele keren op, er is een klederdrachtenshow. er wordt krulbal- lenen boogschieten gedemonstreerd en er wordt met Zeeuwse trekpaarden ge hooid en geploegd. Tot de nieuwe evenementen dit jaar be horen de witte fietsenwagen van de ANWB en de Nederlandse Hartstich ting. waarin 80 fietsen geleend kunnen worden, er is een stoelen- en gaatjes- matter, een ouderwetse scnoenmaker. een taptjtknoper in dracht en er wordt een alternatief spel gepresenteerd: Schaapjes tellen, verwant aan het gan- zeborden. „Veere's Genoegen" zet het gebeuren muzikale luister bij en als volksvermaak ls opgevoerd 'De vrolijke keuken', waarbij serviesgoed kan wor den kapotgegoold. De organisatoren zijn nog op zoek naar activiteiten: voor drachten ln Zeeuws dialect, mutsen- plooien. nettenboeten en garnalen pel len. YERSEKE - De modernisering van de mosselvissersvloot gaat voort. Zaterdagmiddag is een mosselkotter officieel in gebruik gesteld. Het is de YE 3 'Luctoret Emergo' van de BV Jac. van de Plasse en Zn. Het 36 meter lange en 7.25 meter brede schip is uitgerust met de nieuwste snufjes op het gebied van plaatsbepaling, stuurinrichting lm andere appa ratuur. N'et als in alle de laatste jaren gebouwde schepen kunnen de opgeviste mosselen automatisch w orden gelost. In de Yersekse mosselvloot voer al een schip rond met de registratie YE 3. Dit schip Zeemeeuw is door Van de Plasse ingeruild bij de bouwer van het nieuwe vaartuig, de scheeps werf en machinefabriek Gebr Kooiman BV ln Zwljndrecht. De BV Van de Plasse heeft nog een schip in de vaart de YE 77. Schipper J. M. van de Plasse toonde zich bijzonder Inge nomen met het door de werf geleverde werk. Hij prees vooral de fraaie lijn van het schip. Erg tevreden was hij ook over de inrichting en aankleding van het bemannlngsverblijf. waar bij gebruik is gemaakt van materialen en ideeén uit de water sport. Het schip heeft twee ruimen, die beide zeshonderd ton kunnen bergen De nieuwe YE 3 heeft een geringe diepgang Leeg steekt het 85 centimeter en vol 140 centimeter Tijdens de officiële proefvaart zaterdagmiddag droeg de wert het schip aan de eigenaar over. Tijdens die eerste vaartocht had de Luctor et Emergo' ruim driehonderd passagiers aan boord. Collega-mosselvissers uit Yerseke. Bruimsse en Zie- rikzee, handelaars, vertegenwoordigers van de gemeente Reimerswaal en van de vissersorganisatie Zevibel waren van de partij om de overdracht mee te maken. Na de proefvaart werd een receptie gehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7