Is kou-kleumen in uw huurprijs inbegrepen? Informeer dan of het niet anders kan. Raad Middelburg bekijkt minderhedennota opnieuw Inwoners kanaalzone krijgen inspraak in bouw ziekenhuis Uw verhuurder Uw gas/energie bedrijf Het ministerie Maar ga eerst even naar het postkantoor COLLEGE OVERLEGT MET MINISTERIE OVERWEGING RENOVATIE OUDE ZIEKENHUIZEN Mulder binnenhuis Vernielingen Middelburg 6 MAANDAG 11 APRIL 1963 Isolatie helpt op stookkosten te besparen. Trek aan de bel en informeer wat de mogelijkheden zijn. Op onderstaande adressen kunt u terecht voorgoedeadviezen. Maak er werk van! kan u vertellen hoe het met de isolatieplannen staat Wanneer is uw woning aan de beurt om geïsoleerd te worden? Bel of schrijf! weet wat er allemaal geïsoleerd kan worden en wat dat aan besparing oplevert Bel, schrijf of stap even binnen! beschikt over uitgebreide documentatie en foldermateriaal. Ook over consulenten die plaat selijke initiatieven van huurders en verhuurders begeleiden kunnen. Bel of schrijf: Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 20951,2500 EZ Den Haag, tel. 070 - 26 42 01, toestel 2301. en haal daar de brochure "Isoleren huurwoningen - wat kan ik besparen en hoe kaart ik het aan". Een publikatie vanCoördinatieteam Uitvoering Voorlichting NIP (Nationaal Isolatie Programma). In dit Coördinatieteam zitten vertegenwoordigers van de ministeries van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Economische Zaken, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de NV Nederlandse Gasunie, het Bouw centrum. Stichting Voorlichting Energie besparing Nederland. Vereniging van Exploi tanten van Gasbedrijven in Nederland, Nationale Woningraad, Nederlands Christelijk Instituut voor Volkshuisvesting. Stafbureau Nationaal Isolatie Programma. Stafbureau Iso-Noord Assen en Stafbureau Provinciaal Isolatieprogramma Limburg Nationaal Isolatie Programma MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg wordt gevraagd zich in de vergadering van maandag 18 april (stadhuis, 14 uur) opnieuw te buigen over de nota minderhedenbeleid. Tegen de zin van het college besloot de raad vorige maand met 17 tegen 7 stemmen om behandeling minstens een maand uit te stellen. Het college had steeds gesteld dat het ministerie van binnenlandse zaken eiste dat behandeling in februari zou geschieden. Anders zou Middelburg subsi dies mislopen. Op die wijze kon de nota pas na aanneming in verschillende commissie besproken worden. Het laatste viel niet best bij de raads- meerderheid. Vandaar dat men zich achter een voorstel van CDA-fractielei- der mr J. Douwes schaarde om de zaak uit te stellen en ook eerst meer inspraak te geven aan de minderheden, iets dat Uitvoering Hygiëa in Westkapelle WESTKAPELLE - De gymnastiekver eniging Hygiëa in Westkapelle houdt vrijdag 15 april de jaarlijkse uitvoe ring in sportzaal De Belling. De uitvoe ring begint om 19.15. De turners verzorgen een uiteenlopend programma van jazz-gymnastiek, toe stellen en ritmische gymnastiek met at tributen. In de pauze is er een verloting. Nieuw programma orgelconcerten in Vlissingen VLISS1NGEN - De liefhebbers van kerkorgelmuziek kunnen de komende maanden terecht in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De Orgelcommissie Vlis singen stelde een nieuw programma volgens een deel van de raadsleden nog lang niet goed uit de verf was gekomen. Volgens b en w is er wel uitputtend in spraak verleend. De heer Douwes kreeg de raadsmeerdereid over de streep met de mededeling dat hij het ministerie van binnenlandse zaken had gebeld. Daar had de ambtenaar die minder heidszaken in Zeeland behandelt, ver zekerd dat behandeling gerust uitge steld kon worden. Inmiddels heeft het Middelburgse col lege overleg gepleegd met het ministe rie. Volgens het raadsvoorstel dat nu op tafel ligt, heeft het ministerie zich achter de zienswijze van b en w opge steld. De nota zou nu goedgekeurd moeten worden en pas daarna zou een aparte inspraakregeling uitgevoerd moeten worden. De raadsagenda is vrij kort Aan de orde komt onder meer het. zoals wij vrij dag melden, moeilijk liggende voorstel om het Huiskamerproject voor Drugge bruikers in Vlissingen vrijwel geheel 'uit te kleden'. De taken gaan in dat voorstel, inmiddels in Vlissingen en Goes al geaccepteerd, voor het grootste deel over naar het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). De raadscommissie volksgezondheid weigerde donderdag b en w positief te adviseren. Voorts wordt voorgesteld akkoord te gaan met het slopen van het pand Noordbolwerk 35. Na het vertrek van de Stichting Volks sterrenwacht Philippus Lansbergen is de kwaliteit van het gebouw erg achteruitgegaan. Nieuwbouw zou veel geld kosten en er is geen zicht op een nieuwe bestemming. Voorjaarstocht VLISSINGEN - Zaterdag 16 april houdt de wandelsportvereniging 'De Vrolijke Tippelaars' in Vlissingen de voorjaarstocht over vijf, tien, vijftien, vijfentwintig of veertig kilometer aan het Baskensburgplein. De vertrektij den zijn: vijfentwintig en veertig kilo meter om 10.00 uur en de overige afstanden om 14.00 uur. Wannes Raps te horen op radio VLISSINGEN - De Zeeuws-Brabantse folkband Wannes Raps is vanavond, maandag, te horen op de radio. Om 20.00 uur is de band te gast inn 'folk live' op Hilversum III met opnamen van een live-concert, dat werd gege ven in Bergen op Zoom in november 1982. De band (4 Zeeuwen en een Brabander) was in oktober '82 al te horen op de Tros-radio in het programma 'Gasten- hoek'. CDA Arnemuiden gaat vrouwenberaad opzetten ARNEMUIDEN - De CDA afdeling Ar nemuiden houdt dinsdag 19 april een bijeenkomst waarop mevrouw S. M. Wondergcm-Leenhouts uit Oostkapel- le een uiteenzetting zal geven over het functioneren van het CDA-vrouwenbe- raad. Dit gebeurt in het kader van de oprich ting van een vrouwenberaad in Arne muiden. Burgemeester G. W. Mont- frans-Hartman van Veere houdt een in leiding over 'de C. in het CDA'. De bijeenkomst wordt gehouden in de ontmoetingsruimte van de gerefor meerde kerk in Arnemuiden en begint om 19.30 uur Oud-schoolhoofd G. Noback overleden MIDDELBURG - In zijn woonplaats Middelburg is zaterdag de heer G. No- back op 76-jarige leeftijd overleden. De heer Noback was van 1953 tot 1972 werkzaam in het buitengewoon onder wijs in Middelburg. Voor zijn inzet op dat gebied werd hij benoemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau. In 1953 kwam G. Noback naar Zeeland. Geboren in Blokzijl gaf hij sinds 1923 al les in het gewoon lager onderwijs in Bameveld en Hoogeveen. Zijn Zeeuwse tijd begon hij als onderwijzer aan de Prinses Ireneschool in Middelburg voor zwakzinnige kinderen. In 1962 werd de Klimopschool voor bui tengewoon lager onderwijs afgesplitst. De heer Noback werd hoofd en bleef dat tot aan zijn pensionering. De heer Noback bekleedde tot 1962 het ambt van ouderling in de gereformeer de kerk in Middelburg. Voorts vervulde hij bestuursfuncties in de christelijke oudervereniging voor geestelijk gehan dicapte kinderen 'Philadelphia'. De heer Noback wordt woensdag 13 april ter aarde besteld op de algemene begraafplaats in Middelburg. Gespreksplatform 'communicatie' in Vlissingen vergadert VLISSINGEN - Het Vlissingse ge spreksplatform communicatie aange legenheden vergadert maandag 25 april in het stadhuis van Vlissingen. Belangrijkste agendapunt is de discus sienotitie over het eigen functioneren van het gespreksplatform Het platform heeft als eerste taak mee gekregen om de gemeenteraad haar standpunt kenbaar te maken over de discussienota 10 jaar communicatie. In de vergadering zal worden bezien of aan die taakstelling is voldaan. Voorts heeft de gemeenteraad van Vlissingen vorig jaar besloten om, na een experimentele periode te bekijken of het platform kan worden omgezet in een permanente werkgroep. Die werkgroep zou zich dan bezig houden met het bevorderen van goede communicatiekanalen tussen •bestuurders en inwoners van de ge meente. Het gespreksplatform communicatie aangelegenheden stelt met name dat laatste intern ter discussie. De beleidsnota 'de puntjes op de In spraak' vormt een tweede belangrijk discussiepunt. Tevens komt het huis houdelijk functioneren van het plat form aan de orde. Receptie voor vier scheidende leden van Scheldemond VLISSINGEN - De personeelsvereni ging van het maritiem district Schelde mond houdt vrijdag 29 april een recep tie voor vier scheidende leden. De n- vierloods C. Urbanus, betonningsma- chinist T. A. de Biieck, kustlichtwach- ter W. Waterman en medewerker op de betonningswerkplaats H. van de Velde verlaten de dienst. De receptie wordt gehouden in het Strandhotel te Vlissingen en begint om 16.30 uur. Zaterdag 23 april zal de Rotterdamse organist Gerard Legierse een concert verzorgen en drie weken later, zaterdag 14 mei, neemt Frans van Doom uit En schede op de bank van het Flentrop- orgel plaats. Van Doom is ook compo nist. Bovendien experimenteert hij met elektronische muziek. Tijdens het con cert in de Sint Jacobskerk zal hjj impro viseren op eigen composities en op door het publiek op te geven thema's. Voor zaterdag 18 juni staat een concert van Leen de Broekert uit Middelburg op het programma. Het eerste concert na de vakantiemaanden is zaterdag 10 sep tember. Hiervoor is Marieke Kok uit Gorinchem, afkomstig uit Zuid-Beve land. uitgenodigd. De serie concerten voor 1983 wordt besloten op 5 novem ber door het NJadrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool met Marian Leijnse aan het orgel. De orgelcommissie organiseert in de vakantiemaanden juli en augustus een viertal marktconcerten op vrijdagen, 's middags vanaf 13.00 uur. Voor deze or gelbespelingen zijn uitgenodigd. 8 juli Jaap Coppoolse. Nieuw- en Sint-Joos- land; 22 juli Albert Clement, Middel burg; 5 augustus Jaco Simons, Vlissin gen; 19 augustus Erwin Neve, Oost burg. Q qÜ o S N B gordijnen - tapijten SLUISKIL - Een groep inwoners van Sluiskil, Axel en Sas van Gent gaat zich op korte termijn bemoeien met de plannen voor de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Kanaalzone. Volgende week is er een informatief gesprek over de bouwplannen met voorzitter J. Korbee van de Stichting Ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen. Het comité, dat zaterdag voor het eerst naar buiten trad, is niet alleen geïnteresseerd in de nieuwbouwplannen, maar ook in de mogelijkheid de bestaande ziekenhui zen te r Het comité wil over de ziekenhuisplan nen discussieren in het kader van de bezuinigingsmaatregelen, die de rege ring onlangs heeft genomen. Het kabi net Lubbers besloot ruim een maand geleden alle nieuwbouwplannen op te schorten tot dit najaar. In de tussentijd worden de plannen 'heroverwogen'. De groep Kanaalzönebewoners wil een bijdrage leveren aan die 'heroverwe ging'. maar voor men met een stand punt naar buiten komt. wordt eerst zo veel mogelijk informatie over de plan nen ingewonnen. Vandaar het gesprek (maandag 18 april) met ziekenhuisvoor zitter Korbee. Coördinator van het comité is de Sluis- killenaar W Goethals. Hij probeerde de discussie over de ziekenhuisplannen al in het najaar van '82 op gang te bren gen. Toen schreef hij over de zaak in een artikeltje in de dorpskrant Goethals nu: „Ik schreef zoiets als 'mensen wordt eens wakker, want er staat van alles te gebeuren'. En ik vroeg me verder af of de bouw van een nieuw ziekenhuis en de daarmee gepaard gaande sluiting van het ziekenhuis in Sluiskil niet een kwestie was, waarmee de contactraad of onze vertegenwoordiger in de ge meenteraad van Temeuzen zich diende bezig te houden. De reacties waren niet overweldigend Vorige week echter kwamen die reac ties - om welke reden dan ook - wèl bij Goethals binnen. De coördinator: „We hebben nu een aardige groep bij elkaar, men mensen uit Axel. Sas van Gent en Sluiskil. Met die groep willen we zo snel mogelijk tot een uitspraak over de zie- kenhuisbouw in de Kanaalzone komen. Ja, binnen een paar weken". Philatelica viert jubileum met tentoonstelling in Middelburg MIDDELBURG - De Middelburgse af deling van de internationale vereni ging .Philatelica' houdt van vrijdag 15 tot en met zondag 17 april een .grens streek-postzegeltentoonstelling'. Dat gebeurt in de sporthal .De Kruit- molen' in Middelburg. De expositie zal vrijdagavond om 19 30 uur worden ge opend door burgemeester drs P A Wolters. De tentoonstelling onder de noemer .Midphilex'. is georganiseerd ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de Middelburgse afdeling Het geheel staat bovendien in het teken van de fila telistische jubilea 1982-1984 van de Ne derlandse Bond van Filatelisten Ver enigingen. MIDDELBURG - De Middelburgse po litie is op zoek naar de eigenaar van een fiets, die in de nacht van zaterdag op zondag in de Lange Delft door een groepje van vier jongelui is vernield. Twee van de jongelui uit de groep, die vernielingen aanrichtend door de Lan ge Delft trokken, zijn aangehouden. De fiets stond in een rek voor V en D Het rijwiel werd, rond één uur zaterdag nacht. volledig vernield. Toen de politie verscheen konden enkele jongelui - li tot 17 jaar - zich uit de voeten makea Aangehouden en verhoord zijn W. B.ult Veere en J. B. uit Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6