Zeeuws-Vlaamse actie voor Polen succesvol Inwoners kanaalzone krijgen inspraak in bouw ziekenhuis Kosten belt Groede'al te gortig' Verbouw oude school Hoofdplaat te duur Fietsen voorde Vasten-actie Wissel Zeeaws- Vlaand ere?? PZC/streek COLLECTES EN INZAMELEN KLEDING Dorpsraad Hoofdplaat besprak knelpunten woningbouwbeleid Twijfels over werkelijke kosten baden Oostburg OPBRENGST IN HULST: 8.000,- OVERWEGING RENOVATIE OUDE ZIEKENHUIZEN MAANDAG 11 APRIL 1983 NIEUWVLIET - Coördinator Jan Scheele uit Nieuwvliet is tevreden over de opbrengst van de inzamelingsacties die afgelopen weekeinde in West-Zeeusch-Vlaanderen ten bate van Polen wer den gehouden. In verschillende plaatsen werd gecollecteerd. Ook werd kleding en schoeisel ingezameld. De stichting 'Zeeland helpt Polen' uit Vlissingen draagt zorg voor de verzending van de goederen en het geld. ganisatoren geschat op duizend kilo. Een enkele weken geleden in de her vormde kerk in Aardenburg gehouden collecte bracht ongeveer tweeduizend gulden op. Koewacht In IJzendijke bracht de collecte zo'n 700.- op. Er werd gecollecteerd door leden van de Wereldwinkel en het IJ- zendijkse Jongerenkoor In Cadzand ZAALVOETBAL RIJKSPOLITIE SPORTHAL AXEL AXEL- Vandaag (maandag) noudt het district Middelburg van de rijkspoli- In-sportvereniging Luctor in de Axelse sporthal 't Sport uus' voor de achtste keer het jaarlijkse zaulvoetbaltoer- nooi. Tijdens dit toernooi zal het team van Oost-7.eeuwsch-Vlaanderen de 'Zeeland-Bokaal' verdedigen. Aan het toernooi nemen acht teams deel. die in twee poules zijn verdeeld. Poule A Tholen. Zuid-Beveland. Staf distncUrijkspohtie te water en Walche ren Poule B Oost-Zeeuwsch-Vlaande- West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Schouwen en Duiveland en de Ver- keersgroep. De organisatie van het toernooi is in handen van de heren H. Maas uit Vogelwaarde en G. Verhulst uit Vlissingen. De aanvang van het toernooi is 9.00 uur en de prijsuitreiking is gepland omstreeks vier uur. ging de plaatselijke EHBO-afdeling met de collectebus rond De opbrengst was hier 570,-. De christelijke jonge renvereniging te Nieuwvliet verkocht oliebollen. De oliebollenactie leverde 567.90 op Ook werd 450 kilogram kle ding ingezameld. In Groede was een in zamelingsactie op touw gezet door de EHBO-afdeling. Er werd goed gegeven: na telling bleek bijna 500,- te zijn op gehaald Ook de opbrengst van de kle- dingactie, 350 kilogram, viel niet tegen. In Aardenburg tenslotte was er een in zamelingsactie. gehouden door de ker ken. die werd gecoördineerd door me vrouw M Puyenbroek. Zaterdag kon kleding worden afgegeven in de Aar- denburgse Sint Baafskerk en de dorps huizen in Sint Kruis en Eede. De totale opbrengst wordt door de or- HOOFDPLAAT - In cafe Het Wapen van Zeeland hield de Hoofdplaatse dorps raad een goed bezochte jaarvergadering. Als speciale genodigde was burgemees ter Spijkerboer van Oostburg aanwezig. Door de dorpsraad was voorafgaand aan de vergadering een uitgebreid jaarverslag aan alle inwoners verstrekt. Uit dit verslag werden de diverse knelpunten nogmaals behandeld. Centraal stond het woningbouwbeleid in Hoofdplaat. Na een succesvolle huis-aan-huis col lecte in Koewacht waarbij een bedrag van ongeveer zestienhonderd gulden werd bijeen gebracht, hield de werk groep Polen uit die plaats zaterdag avond een ontspanningsavond in het gemeenschapscentrum 'De Vla schaard' in Koewacht. Zaterdagnacht, omstreeks twaalf uur, toen de tweede actie werd beëindigd, kon een bedrag van ruim 750 gulden aan het eerder genoemd bedrag worden toegevoegd. De avond werd muzikaal, en geheel belangeloos, opgeluisterd door het orkest en de volksdansgroep 'De Grutmolen' uit Sas van Gent. De volksdansgroep trad daarbij twee keer voor het voetlicht. De ontspannings avond werd verder omlijst met een gro te fancy-fair, waarbij de belangstellen den naar hartelust konden deelnemen aan verschillende gezelschapsspelen Van het totaal bedrag zal in de komen de dagen waspoeder. zeep en koffie wor den aangekocht. In de ochtenduren van 21 april zullen de genoemde produkten in een vrachtwagen worden geladen, waarna nog diezelfde dag het transport naar Polen vertrekt In de Sint Baafskerk in Aardenburg is zo'n duizend kilo aan kleding binnengebracht FINANCIËLE COMMISSIE OOSTBURG OOSTBURG - De financiële commissie van Oostburg vindt belachelijk dat het afwerken van de volle vuilnisbelt in Groede het sommetje van 112.000 gulden moet gaan kosten. Dat bedrag is genoemd door het bedrijf, dat al sinds jaar en dag de werkzaamheden op de belt uitvoert. De commissieleden willen daar niet zonder meer mee instemmen. GOES Ziekenhuis De Bevelanden. 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20-21.30 uur uitzending Ra- VLISSINGEN Bethesda-St.- Josephziekenhuis, 20-21 30 uur: uitzen ding Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I. 20 uur: Tootsie. a l. Roxy II, 20 uur: De Grote achtervol ging, a.l Cinem'Actueel I. 20 uur: The thing, 12 jr. Cinem'Actueel II, 20 uur: De vierde man, 12 jr. Cinem'Actueel III, 20.30 uur: Being there, a.l. GOES Grand, 20 uur: Class of 1984, al, HULST De Koning van Engeland, 14.30 en 20 uur: E. T.. a.l.; 14.30 uur: 101 Dalmatiers. a.l.; 14.30 uur: Jong, blond ei) zonder schaamte, 18 jr.; 20 uur Once upon a time in the west, a.l.; 20 uur: De vierde man. 16 jr., 20 uur: Firefox, a.l. MIDDELBURG City, 20 uur De vlaschaard, a.l. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: E.T., a.l.; 20 uur: De vierde man, 16 jr VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: s der azen. a.l. Alhambra n. 20 uur: De vierde man. 16 jaar. TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN - Galerie Bellemans, 10-18 uur- textiele objecten van Annie Blewanus ft/m 2/5). AXEL Kindergalerij 10-18 uur1 illu straties uit kinderboeken van Anne- miek Borsboom BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur: werken van Addi Kubbinga. BIRGH-HAAMSTEDE De Burght'. 13 30-16 uur- werken van Ane Boers en Herman Gast (t'm 1/6). DOMBURG Biologisch Museum. 10- 17 uur; 'De natuur in Zeeland' GOES Lunchcafe Stadhuis. 9-17 30 HAAMSTEDE De Bewaerschole'. 17 uur. werken van Ad Kikkert it m 234). HE1LLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktui gen KAPELLE Openbare Bibliotheek. 14-17 uur: bronsplastieken van Marijke Schouten (t/m 20/4). MIDDELBURG - Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur- grafische werken van Rob Clows (t'm 17/4) Zeeuws Museum 10-17 uur grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4). Burgerzaal Stadhuis. 10-12 en 14-17 uur: '50 jaar OCMA' (t'm 16/4). 00STKAPELLE - Molenweg 36.10-12 uur: fossielenmuseum geopend TERNEUZEN Galerie 'Arty Party'. 10-18 uur: werken van Franklin van den Berg (t'm 23/4), VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na'. 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insecten. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kantklossen' en 'Bode bussen' HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- '0551dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251 van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting Blijf van m'n lijr Zeeland, tel 0U84-14645 dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur Hoewel nu met een twaalftal woningen is begonnen, kwam toch de vraag naar voren of de gemeente de bouw in de kleine kernen tegenhoudt. Burgemees ter Spijkerboer ontkende dit echter ten stelligste Wel zei hijdat een grootscha lig project in de grote kernen relatief goedkoper is dan enige huizen bouwen in een kleine kern. De gemeente be paalt echter waar de huizen gebouwd worden en kan zodoende toch enigszins schuiven met het beschikbare geld. Be treffende het plan Vossekaai kon de burgemeester geen mededelingen doen. Door het faillissement van de pro jectontwikkelaar en de daarop volgen de rechtszaak zijn alle ontwikkelingen stopgezet en kunnen geen nieuwe feiten worden gemeld. Het bestemmingsplan voor het oude schoolgebouw zou, ondanks de pessi mistische adviezen van een financiële commissie, volgens burgemeester Spij kerboer, toch wel doorgang vmden. Over details in verband met de verbou wing van het schoolgebouw zal nog overleg met de dorpsraad plaatsvin den. Verder kon voorzitter J. van den Amee- le melden, dat met de verfraaiing van de Dorpsstraat goede vorderingen worden Vorig jaar bijna 4500 vogels in Het Zwin geringd HET ZWIN - Het biologisch station in het Belgische natuurreservaat Het Zwin heeft in 1982 4470 vogels van tachtig verschillende soorten geringd. Het hoogst scoorden de kokmeeuwen: 1265. Verder ging het om kauwen (267), zwartkopgrasmussen (577), tuinflui- ters (319) en kneutjes (307). Het station 'merkte' ook een aantal betrekkelijk zeldzame vogels: zes sperwers, zes klei ne plevieren, drie houtsnippen en één Groenlandse tapuit. Het zachte weer bracht een vroeg broedseizoen met zich mee: er gingen al heel wat wilde eenden en grauwe gan zen aan de slag. In de reigerkolonie, die zich in de duinbbsjes bevindt, worden jonge reigers grootgebracht. Ooievaars bouwen aan hun nest en de oehoe heeft jongen. In de schorren zijn de kokmeeu wen massaal terug in de broedkolonies. Ook de zeldzame zwartkopmeeuw werd gesignaleerd. Conservator Guido Burg- graeve noteerde 28 februari de eerste waarneming en zag eind maart al twee paartjes. Het Zwin houdt iedere zondag een ge leide wandeling. De tocht duurt twee uur Deelnemers moeten rubber laar zen meenemen. Zaterdag 30 april en za terdag 14 mei om vijf uur 13 er een vroe ge morgenwandeling in de duinbosjes Hoofddoel, het beluisteren en observe ren van zangvogels, vooral van de nachtegaal Ook ditmaal wordt er ver trokken bij de ingang van Het Zwin. gemaakt en de meeste bewoners posi tief ten opzichte van de veranderingen staan. Ook de fietscrossbaan nadert zijn voltooiing en zal binnenkort offi cieel worden geopend. Het verzoek om bij de Spulkom enige speelwerktuigen te plaatsen zal nogmaals met gemeen tewerken worden opgenomen. Tijdens de bestuursverkiezing werden voorzitter J. van den Ameele en be stuurslid B. Langeraert herkozen. Na de vergadering werden films vertoond over de diverse activiteiten, die de laat ste tien jaar in Hoofdplaat hebben plaatsgevonden. Nieuwe dirigent fanfare Clinge CLINGE- Op korte termijn kan de offi ciële benoeming tegemoet worden ge zien van de nieuwe dirigent van de fan- „Dit bedrag is wel een beetje te gortig zei WD'er A Rozendaal vrijdagmid dag. Ook I. de Huilu (D en Ti vond de kostprijs 'exorbitant hoog', evenals G. van Schalk tcda). PvdA'er J. de Vries wilde het college opdragen met dne aannemers te gaan praten over een of ferte Dan kan de goedkoopste gekozen worden. Het is de vraag of er nu nog andere aannemers bij betrokken kun nen worden omdat er immers al een of ferte van De Vos en Zn uit Aardenburg op tafel ligt Maar wethouder J. Tho- maes zei toe dat het college erop zal terugkomen „We zullen zien wat we er nog aan kunnen doen", zei hij. Het CDA en de PvdA in de raad zullen tijdens de komende raadsvergadering fare Weldoen door Vermaak uit Clinge. p/lQT VAN 7 Jt) OOO fïITT DFN Uit een keuze van zeven kandidaten r Sliv ïzv.uuv FNV praat over bouwvereniging en 'De Schelde' TERNEUZEN - De FNV-afdeling Ter- neuzen houdt vanavond (maandag) de voorjaarsvergadering. Naast een aantal zaken van huishoudelijke aard be steedt men aandacht aan de 'handel en wandel' van de Woningbouwvereniging Terneuzen. Voorzitter A. Janse van die vereniging houdt een inleiding. Dat doet ook districtsbestuurder Mans van Leeuwen. Hij staat stil bij een aantal actuele Zeeuwse zaken, in het bijzonder bij de ontwikkelingen rond 'De Schel de'. De voorjaarsvergadering, in hotel Rotterdam, begint om acht uur Feestavond ouderen in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint- Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen hield een dans en ontspanningsavond in het gemeen schapscentrum De Warande in Sint- Jansteen. Voor de feestavond bestond veel belangstelling. De avond was ook toegankelijk voor ouderen boven de vijftig jaar. Ook zaterdagavond werd in het gemeenschapscentrum "t Heike' in Heikant een dans- en feestavond ge houden voor iedereen boven de vijftig jaar- Het muzikale gedeelte was hier in handen van het orkest 'The Williams Uit een keuze heeft het bestuur de voorkeur doen uit gaan naar de heer Leo Verstichelen uit het Belgische Beveren. De heer Verstichelen is als muziekle raar verbonden aan drie muziekscholen in België en tevens is hij dirigent van de muziekgezelschappen uit Vrasene (B) en Smt-Jansteen. Volgens Alois van Dorsselaer. voorzitter van Weldoen door Vermaak, zal de heer Verstichelen 1 mei in dienst treden van de Clingse fanfare. ..Wij hebben als bestuur de voorkeur doen uitgaan naar de heer Verstichelen, maar later zal pas blijken of wij de goede keus hebben gedaan' De huidige dirigent van Weldoen door Vermaak, de heer G. Pilaet, zal het lo pende programma van de Clingse fanfa re afwerken. Dit houdt in. dat hij het lente-concert zal leiden, dat Weldoen door Vermaak 30 april in het Gemeen schapscentrum Malpertuus te Clinge zal geven. Historicus Terneuzen uitgenodigd voor onderzoek in VS TERNEUZEN - De historicus drs. C. A. van Minnen uit Terneuzen heeft, mede op grond van zijn doctoraalscriptie aan de universiteit van Nijmegen over de 'Nederlands-Amerikaanse diploma tieke betrekking in de negentiende eeuw', de uitnodiging gekregen zijn onderzoek op dit gebied in de Verenig de Staten, met name in Washington D.C., voort te zetten. Eén en ander in het kader van tweehonderd jaar vriendschappelijke betrekkingen tus sen Nederland en de V.S., 'bicenten nial year 1982'. Zijn verhandeling heeft zowel van uni- versiteits- als van Amenkaanse z\jde bijzondere aandacht getrokken. Van Minnen (2G> is zijn onderzoek m de States inmiddels begonnen. OOSTBURG - Het Oostburgse raadslid J. de Vries (PvdA) heeft grote twijfels over de wijze waarop de dienst gemeentewerken haar kosten toeberekent aan de verschillende voorzieningen. Op de post 'zwembaden'staat een bedrag van maar liefst 120.000 gulden voor kosten van onderhoud en toezicht. „Daar kun je twee volwaardige krachten én een toezichthouder een heel jaar van laten rondlopen", zei hij. „Terwijl die mensen er maar één maand per jaar werken. Hoe kan dat?". Wethouder J. Thomaes kon daar tij dens de vergadering van de financiële commissie noet zo gauw een antwoord op geven. Hij wilder er verder niet over uitweiden in de openbaarheid. „We zul len dit intern eens binnen het college aan de orde stellen", beloofde hij. De Vries had zich kwaad gemaakt om dat de zwembaden in de gemeente Oostburg een jaarlijks exploitatiete kort van ongeveer 500.000 gulden heb ben. Meer dan een ton komt voor reke ning van de dienst gemeentewerken. De Vries vond dat uiterst merkwaardig. „Volgens de werkbriefjes klopt het. maar is het in werkelijkheid ook zo?'", vroeg hij zich hardop af. „Het kan wel zijn dat gemeentewerken al haar werk uren moet toeschrijven aan verschillen de posten. Maar in dat geval moeten de kosten worden geschreven op de posten waar ze dan ook écht worden gemaakt". Hij kon zich nauwelijks voorstellen dat de zwembaden werkelijk ruim 120.000 Sas se commissie bijeen over plan Philippine SAS VAN GENT - De commissie ruim telijke ordening van Sas van Gent beraadt zich woensdag 13 april over een voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan 'Philippine' De ver gadering is om 19.30 uur m het ge meentehuis. gulden 'kosten' aan diensten die wor den verleend door de mensen van ge meentewerken. De Vries had de sterke indruk, dat er uren 'weggewerkt' worden Het zat hem dwars dat dit ten koste gaat van de zwembaden, waardoor er zelfs stem men zijn opgegaan om één bad te slui ten. Maar zover zal het volgens wethouder Thomaes niet komen. „Het college heeft niet het voornemen om dit jaar een zwembad te sluiten. Die suggestie is ten onrechte gewekt". met een initiatiefvoorstel komen om alsnog een parkeerautomaat te plaat sen op de Markt in Oostburg. Aanvan kelijk wilden vooral de middenstanders zo'n automaat, om het langparkeren aan banden te leggen. De Markt staat nu vrijwel dagelijks grotendeels vol met auto's van mensen die in de directe om geving werken. Bezoekers kunnen meestal geen plaatsje meer vinden. Maar nadat het college de zaak had uit gewerkt wilden de middenstanders er mets meer van weten. Het college heeft toen het plan teruggedraaid. Maar CD A en PvdA gaan daar niet mee akkoord. „Het college had het voorstel na het ge sprek met de winkeliers niet moeten in slikken". vond Van Schalk. De kans dat de parkeerautomaat er alsnog komt is groot, want de CDA- en PvdA-fracties hebben samen een meerderheid ln de raad. Ook de notitie over de gevolgen van de wegenoverdracht kwam aan de orde. Daarin is becijferd dat de overdracht van het beheer van quartaire en 'overi ge' wegen naar de gemeente jaarlijks tussen de 500.000 en 600.000 gulden gaat kosten. De commissieleden vonden dat de hui dige beheerder, waterschap 'Het Vrije van Sluis', de heffingen dient te verla gen. als het zover komt. De gemeente moet dat geld dan weer bij de boeren vandaan zien te krijgen. Belastingver- boging om het 'gat' van zes ton te dich ten werd door de commissieleden van de hand gewezen. Rozendaal: „Er valt jen gat van zes ton, dus ergens anders moet een 'bult' zitten. We moeten eens jitzoeken waar precies". „De heffingen van het schap zuilen omlaag moeten", meende De Vries. Wethouder J. Tho maes sloot zich daarbij aan. „De polder- lasten moeten even hoog blijven. De operatie kan neutraal verlopen, maar dat hebben de landbouwers zelf in de hand". COMMISSIE FINANCIEN OOSTBURG OOSTBURG De financiële commissie van Oostburg voelt helemaal niets voor verkoop van het oude gemeentehuis in Hoofdplaat en de daaraan gekoppelde grote opknap'beurt van de voormalige lagere school. Het schoolge bouw dient volgens de plannen een soort gemeenschapscentrum te worden, en om het daarvoor geschikt te maken is bijna 200.000 gulden nodig. Hl'LST - De jaarlijkse 'Fiets-in' van de werkgroep 'Vasten actie Hulst', waarvan zaterdagmiddag de start en finish bij het buitencentrum "t Jagertje' te Hulst plaatsvonden, ten bate van twee projecten in Tanzania, is een succes gew or den. Ruim vijf weken geleden hield de werkgroep een ge slaagde Walerlooplein-markl. Enkele w eken later stond de 'Fiets-in' op het programma, maar die kon toen wegens de zeer slechte weersomstandigheden niet doorgaan. Zaterdagmiddag waren die weersomstandigheden bedui dend beter en lieten zich voor deze jaarlijkse 'Fiets-in' onge- vcei uucnouderd kinderen inschrijven Pastor Ter Braak kon na afloop mededelen dat de actie een bedrag van rutin achtduizend gulden had opgebracht Ondanks de opbrengst van achtduizend gulden, was die in vergelijking met de op brengst van vorig jaar beduidend minder Toen werd een bedrag van ruim elfduizend gulden bijeen gefietst. Het aan tal deelnemers bedroeg toen ook meer dan vierhonderd De leugdige deelnemers'sters) die allemaal onder begeleiding fietsten, konden daarbij kiezen uit de afstanden 25 en 40 kilometer Beide tochten liepen door het bosrijke gebied van Heikant en omgeving SLUISKIL - Een groep inwoners van Sluiskil, Axel en Sas van Gent gaat zich op korte termijn bemoeien met de plannen voor de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Kanaalzone. Volgende week is er een informatief gesprek over de bouwplannen met voorzitter J. Korbee van de Stichting Ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen. Het coniile, dat zaterdag voor het eerst naar buiten trad. is niet alleen geïnteresseerd in de nieuw bouw plannen, maar ook in de mogelijkheid de bestaande ziekenhui zen te renoveren. Het comité wil over de ziekenhuisplan nen discussieren in het kader van de bezuinigingsmaatregelen, die de rege ring onlangs heeft genomen. Het kabi net Lubbers besloot ruim een maand geleden alle nieuwbouwplannen op te schorten tot dit najaar In de tussentijd worden de plannen heroverwogen De groep Kanaalzonebewoners wil een bijdrage leveren aan die 'heroverwe ging maar voor men met een stand punt naar buiten komt. wordt eerst zo veel mogelijk informatie over de plan nen ingewonnen Vandaar het gesprek (maandag 18 april i met ziekenhuisvoor zitter Korbee. Coördinator van het comité is de Sluis- killenaar W Goethals Hij probeerde de discussie over de ziekenhuisplannen al in het najaar van '82 op gang te bren gen. Toen schreef hij over de zaak in een artikeltje in de dorpskrant. Goethals nu:.Ik schreef zoiets als mensen wordt eens wakker, want er staat van alles te gebeuren' En ik vroeg me verder af of de bouw van een nieuw ziekenhuis en de daarmee gepaard gaande sluiting van het ziekenhuis in Sluiskil niet een kwestie was, waarmee de contactraad of onze vertegenwoordiger in de ge meenteraad van Terneuzen zich diende bezig te houden. De reacties waren niet overweldigend Vorige week echter kwamen die reac ties - om welke reden dan ook - wel bij Goethals binnen De coordinator: We hebben nu een aardige groep bij elkaar men mensen uit Axel. Sas van Gent en Sluiskil Met die groep willen we zo snel mogelijk tot een uitspraak over de zie- kenhuisbouw in de Kanaalzone komen Ja. binnen een paar weken Commissieleden I. de Hullu (D&Ti. A. Malcorps (VVD) en J de Vries iPvdA) willen eerst een expioitatieoverzicht zien. Ze verwachten dat de oude school een financiële 'slokop' zal worden, vooral op het vlak van energie De commissieleden waren ook noga! ge schrokken van het bedrag dat voor de aanpassing nodig is ..Voor twee ton kunnen we ook een gebouwtje aan de gymzaal bouwen. De exploitatielasten zullen jaarlijks veel lager uitvallen, en je hebt toch een soort dorpshuis achtige accommodatie meende De Vries „We zijn he m ieder geval niet eens met de plannen voor de verbou wing van de school. Dat gebouw kost vermogens aan stookkosten" Ook De Hullu wilde eerst eens op een rijtje hebben wat de verschillende mo gelijkheden jaarlijks gaan kosten Mal corps vond de benodigde twee ton 'wel erg veel' ,,Op zo'n bedrag had ik niet gerekend", zei hij Ook CDA-er G van Schalk wilde eerst Lentemars Terneuzen TERNEUZEN - Zaterdag hield de wandelsportvereniging De Vrijbuiters in Terneuzen de jaarlijkse lentemars, waaraan door in totaal driehonderd wandelaars werd deelgenomen. Er kon worden ingeschreven voor veer tig. vijfentwintig en op de kortere af standen vijf, tien en vijftien kilometer. Er waren geen uitvallers. Alle deelne mers kregen een medaille, voorde veer tig kilometer-lopers was er een speciale herinnering Inbraak in auto GROEDE - Zaterdag is ingebroken in de auto van mevrouw P woonachtig in Belgie Uit de auto is een tas ont vreemd. waarin onder meer paspoort en rijbewijs en een bedrag van tweedui zend Belgische franken zat. Ten tijde van de diefstal stond de auto afgesloten op de Zeedijk tussen Groede en Nieuw vliet De dader kwam de auto bmnen door het achterraam 11 'een afgerond voorstel' zien. ..We werken in ieder geval met mee aan de verkoop van het oude gemeentehuis en het opknappen van de school. Dat kan veel minder kosten als we het gemeen- tehujis aanpassen en eventueel uitbrei den". Wethouder en commissievoorzitter J. Thomaes (WD) zal de zaak opnieuw In het college aan de orde stellen, en voor een exploitatie-overzicht zorgen. In de mei-vergadering kan de gemeenteraad er verder over praten. Thomaes was slecht te spreken over de kritiek van de commissieleden. Als inwoner van Hoofdplaat nam hij hel op voor de wensen van de bevolking, de dorps raad cn de middenstand. „Twee ton is helemaal niet veel, als je het verge lijkt met de 8,5 ton die we uitgeven aan een gymzaal met bijgebouwtje in Cadzand, een even grote kern. Maar ja", voegde hij eraan toe, „dat besluit is net voor de verkiezingen geno men....". De commissieleden onderstreepten dat niet zozeer de hoogte van het bedrag als wel de manier van besteden nog vragen oproept. Hoekse jeugd actief tijdens paasvakantie HOEK Het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' heeft donderdagmiddag paasactiviteiten gehouden voor de jeugd in Hoek. De kinderen uit de klassen 3 tot en met 6 van de lagere scholen, konden 's morgens meedoen aan een levend ganzebordspel. In kleine groepjes werden de kinderen door middel van een dobbelsteen door Hoek gestuurd, om opdrachten te ver vullen als in een echt ganzebordspel 's Middags waren de kleuters en de kinderen van de klassen 1 en 2 aan de beurt. Voor hen was een opdrachtencir cuit uitgezet in het buurthuis zelf. De ongeveer 10 opdrachten, waaronder natuurlijk het eieren koken hoorde moesten allemaal worden vervuld In totaal hebben bijna 100 kinderen aan de paasactiviteiten deelgenomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27