Jeugdhandballers net niet in finale Jeugdige topturnsters tonen een duidelijke vooruitgang Barrages in schaakstrijd Rob Clerc prolongeert damtitel op de valreep meisjes missen kwaliteit WITTE PAARD DEGRADEERT VRIJWEL ZEKER Kortsjnoi: nog een half puntje Vierspan verdeeld Van Vliet weerstaat Russen en Duitsers goede resulta ten in rotterdam AZVV scoort twee keer uit tegenaanval: 0-2 Post gaat contracten verlengen MAANDAG 11 APRIL 1983 PZC/sp°rtkrant 15 EINDHOVEN - De Zeeuwse jeugdhandbalselecties (15 tot en met 20 jaar) hebben in Eindhoven de voorronde voor deelneming aan het Nederlands kampioenschap niet overleefd tegen de ploegen van Oost Noord-Brabant en West Noord-Brabant. Het meisjes team, dat gecoached werd door Walcherentrainster Rita van de Velde, kwam kwaliteit tekort tegen de Brabantse tegenstand sters, de herenjeugdploeg, met een grote kern van het Middel burgse EMM, zag zich op het laatste nippertje door de westelijke Brabantse formatie de weg naar de finale versperd. Het door het ontbreken van de Middel- land in de comfrontatie met West per se burgers Mark en Eric Dingemanse ge handicapte Zeeuwse jongensteam maakte vooral op tactisch gebied een sterke indruk. Via een sterke defensie bereikte het flexibele team mede dank zij acht treffers van de als middenop bouwer opgestelde EMM-speler Edwin Davidse een 20-14 zege op 'Oost' en aan gezien West (Noord-Brabant) met 20-13 van Oost gewonnen had. moest Zee- winnen. Het westelijke team 'herbergde' vijf spelers van Tachos. belangrijke oppo nent van EMM in de competitie, en vier van le divisionist Internos. De Zeeuwse formatie, waarin coach Cees de Ridder ditmaal Edwin Davidse als hoekspeler opgesteld had en de 16-jarige Peter Ramstein (EMM) als bewaker van Gert Vroemen (met veel succes want de HILVERSUM (ANP) De strijd om de nationale jeugdtitel schaken is nog niet beslist. Zowel bij de jongens als bij de meisjes eindigden zaterdag, na de slotronde, twee deelnemers gelijk. Bij de jongens moeten Klaas Landsman en Friso Nijboer een beslissingstweekamp spelen, bij de meisjes Pernette Cameron en Heieen de Greef. Temeuzense Masjenka Dubbel- pnt. 8 Masjenka Dubbeldam. Adrienne dam besloot het toernooi met een zege iZe eindigde als achtste) maar Middelburger Haak verloor Jessica Harmsen - Pernette Cameron 0-1. Henriette de Greef - Manette Dre- wes 0,5-0,5, Patricia de Wit - Arjelte Cameron 0.5-0.5; Yvette Nagel p Moni que Schuit 0-1. Claudia Torenbeek - Heieen de Greef 0-1, Masjenka Dubbel dam - Karin Bulle 1-0. Jacqueline van den Berg - Roelie Altena 1-0 Eindstand 1. Pemette Cameron en Heieen de Greef 7 pnt. 3 Arjette Cameron 6,5 pnt. 4 Jessica Harmsen. Henriette de Greef, Monique Schuit en Mariette Drewes 5 de Bogaard, Jacqueline van den Berg. Patricia de Wit en Uvette Nagel 4.5 pnt Jongens: Lahaye - Landsman 0.5-0.5; Riemens - Piket 0.5-0.5. Peelen - Quist 1-0. Van der Plassche - Nijboer 0-1. Vanheste - Volman 0-1; Henseler - De Wit 0.5-0.5. Haak - Wiersma 0-1Roebers - Dam 1-0. Eindstand; 1. Landsman en Nijboer 6.5 pnt. 3 Piket 6 pnt. 4. Peelen 5.5 pnt; 5 Riemens en Lahaye 5 pnt, 7. Quist. Vanheste. Roebers en De Wit 4,5 pnt, 11. Van der Plassche en Volman 4 pnt; 13. Haak 3.5 pnt. 14. Henseler en Dam 3 pnt. 16. Wiersma 2 pnt. uitslag van de eerste klas B HWP - Chariots iKottcrdami 2.5-7.5. Memo i Amsterdam i Den Haag 1.5 8.5. HMC (Den Bosch) - De Variant Breda) 3,5-6.5; SMB (Nijmegen) - Gess (Sittard) 5.5-4,5; Volmac II (Rotterdam) - Bruns- sum 6-4. De stand; 1 Variant 16-58,5; 2 SMB 14-49,5, 3 Den Haag 11-48.5; 4 HMC 8-36,5; 5 Volmac H 7-38.5; 6 Memo 7-36; 7 Charlols 6-40; 8 Gess 5-34,5, 9 HWP 4-33; 10 Brunssum 2-25. Variant heeft in de laatste ronde genoeg aan een gelijkspel om te promoveren en Brunssum is al gedegradeerd. SAS VAN GENT - Het lijkt wel of er de laatste tijd een zekere mat heid over het spel van de schakers van 'Het Witte Paard' uit Sas van Gent is gekomen. Ook zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het Rot terdamse Charlois, die met liefst 2,5-7.5 verloren werd. De enige die tot de volle winst kwam was Helmut Cardon op het tweede bord. terwijl Cor Jansen. Jim van de Vreede en Adrie den Hamer het punt deelden. De rest was kommer en kwel, hoewel het voor Henk de Ridder, die in een tactische opstelling aan het bord zat, bijzonder sneu was dat hij, een dame winst in één zet tijdens vliegende tijdnood over het hoofd zag en alsnog verloor. Door deze nieuwe nederlaag is het vrijwel niet meer mogelijk voor HWP aan degradatie te ontkomen, of alles zou in de laatste ronde, die op zaterdag 7 mei gespeeld wordt, mee moeten zitten. Zelf moeten de Sassenaars dan van Brunssum winnen en Gess moet verliezen van Volmac II. Het is natuurlijk nog mogelijk maar de Zeeuwsvlamin gen hebben het niet meer in eigen hand. De uitslagen. 1 H. de Ridder - Timmer man 0-1. 2 H. Cardon - Vlam 1-0, 3 G Deleijn - Van Drunen 0-1; 4 K. Steljn - Vosselman 0-1; 5 C Jansen - Viergever remise; 6 J v d Vreede - Koevermans remise; 7 R van de Wynkele - Botten berg 0-1.8 A den Hamer - Brand remise. 9 K. Nieuwelink - Landsbergen 0-1. 10 G. van Rij - Brunia 0-1. De complete BAD KISSINGEN (DPA) - Viktor Kortsjnoi. de ex-Rus die tegenwoordig de Zwiterse nationaliteit heeft, is nog slechts een half punt verwijderd van de halve finales van het kandidatentoernooi om het wereldkam pioenschap schaken. In Bad Kissingen besloten Kortsjnoi en tegenstan der Lajos Portisch uit Hongarije in de zevende ronde tot remise, waardoor de stand 5-2 in het voordeel van Kortsjnoi is geworden. Helmut Cardon: volle winst. Kortsjnoi speelde met wit en nam geen risico's. Portisch trachtte iets aan zijn achterstand te doen. Kortsjnoi had de partij evenwel onder controle en zijn remise aanbod op de 28e zet werd door de Hongaarse grootmeester aan vaard. Uit drie partijen heeft Kortsjnoi. de vice- wereldkampioen, nog een half punt nodig voor een plaats bij de laatste vier. Hy zal daarin uitko men tegen Gary Kasparov uit de Sowjet-Unie, die zich reeds eerder kwalificeerde Huebner won De Westduitse grootmeester Ro bert Huebner heeft zaterdg in Vel den de negende partij tegen Vassili oimoiuv uic ue üuwjei-Ume gewon nen, Huebner zegevierde na 36 zetten en bracht daarmee de span ning in de tweekamp terug. De stand is 4,5-4,5. Wanneer de tiende en laatste par tij, die voor vandaag (maandag) is vastgesteld, in remise eindigt wordt de tweekamp met vier ont moetingen verlengd. Ribli - Torre Zoltan Ribli uit Hongarije en Eu- genio Torre van de Filippijnen hebben zondag in de vierde partij van hun tweekamp voor het kandi datentoernooi op voorstel van Tor- re na 14 zetten besloten tot remise. Beide spelers hebben tot nog toe twee punten behaald. Er moeten nog zes partijen worden afgewerkt. schutter kon slechts éénmaal scoren) het optreden, gaf niets toe aan de sterke Brabanders. Vijftien seconden voor tijd gaf Davidse Zeeland met 18-17 de lei ding. Cees de Ridder: „De arbiter zette toen de klok stil. Vervolgens scoorde Bra bant uit een vrije worp de gelijkmaker. Ditmaal werd de klok niet stilgezet. Zeeland scoorde wel opnieuw een doelpunt, maar voordat de bal de lijn passeerde floot de arbiter af". Niette min was de coach tevreden over het gedisciplineerde gedrag van de Zeeu wen, die in Edwin Davidse, Jacc Vlees houwer en Peter Ramstein uitblinkers hadden. Meisjesteam Zoals verwacht kon trainster Rita van de Velde minder positieve opmerkin gen maken over het optreden van het meisjesteam, dat met 15-10 van Oost Noord-Brabant verloor en met 16-11 van West. Veel meer dan de jongens- groep had de Walcherentrainster te ma ken met een mengeling van Zeeuwse speelsters (twee van EMM, verder van Walcheren, Marathon en enkele Zeeuws-Vlaamse teams) en dat team had een te laag peil voor de strijd met de Brabantse meisjes, van wie de 'westelij ken' uit de tweede en derde divisie af komstig waren en niet alleen lysiek sterker maar ook langer waren. „Het was de beste ploeg, die in jaren meegedaan heeft, de meisjes hebben hard gewerkt, maar ze speelden tot nu toe te weinig samen om een goed team te vormen", stelde Rita van de Velde, die het na tien jaar trainster van de Zeeuwse selectie voor gezien houdt. Ze vindt, dat er maar eens een ander moet komen, die meer tijd voor de groep heeft. Een nieuwe trainer is echter nog niet aangewezen. DEURNE (ANP) - Het vierspan van de heer Taconis zorgde voor een onaangename verrassing in de internationale wedstrijden die gisteren in Deume werden gehouden. De voorste twee paarden verkozen de kant boven de waterbak, de achterste twee rossen balanceerden op de rand van nat en droog en de wagen kantelte en blebf in het water steken. LUENEBURG (DPAI Teun van Vliet heeft zaterdag de eerste etappe van de amateurwielerronde van Nedersaksen gewonnen. Hij legde de 160 kilometer van Hannover naar Lueneburg af in 3 uur 23 minuten en 20 seconden. De renner uit Maasland was de favorie ten uit de Sowjet-Unie en oost- Duitsland te snel af. Van Vliet nam tevens de leiding in het algemeen klassement. De Sowjet-coureurs Felse, Jarosjenko en Nawolokin bezetten de plaatsen na Van Vliet, die het vijf seconden voorsprong op Felse zege vierde. 1 Teun van Vlied (Nedi 160 km In 3 uur 23 min 20 sec. 2 Ivan Felse (Sowi op 5 sec., 3 Oleg Jarosjenko (Sowi op 21 sec.. 4 Sergej Nawolokin (Sow) op 25 sec5 Olaf Ludwif (ODD, 7 Henk van Weers (Nedi. De Nederlandse amateurs zijn de enige Westeuropese wielrenners die zich met het Oostduitse en Russische geweld in deze ronde tot nu toe enigszins kunnen meten. Met name Teun van Vliet deed dat. De uitslag van de tweede etappe is 1 Nawolokin (Sow) 154 km In 3 25.10, 2 Barth (OD1) op 6 sec., 3 Liepinsch (ODD op 11 sec.. 4 Logwin (Sow) op 16 sec.. 5 Raab (ODD z.t,. 8 Hoondert (Ned) z.t.. 11 Van Vliet op 20 sec 14 Verhoeven z.t., 16 Van Weers op 1.10, 66 Van Asten z t68 Hofland z.t. Algemeen klassement 1 Van Vliet 6.48.47. 2 Nawolokin op 3 sec3 Felse op 5 sec.. 4 Liepinsch op 14 sec.. 5 Barth op 20 sec RAAMSDONKVEER AZW kan dit jaar vooral met voldoening terugblik ken op de twee ontmoetingen met Good Luck. Deze Brabantse ploeg ligt de Axelaars meestal wel, dat bleek zaterdag ook in de uitwedstrijd. Met twee doeltreffende counters in de slot fase legde AZVV de winst vast (0-2). „Dat belooft iets voor de wedstrijd tegen Oostkapelle", zei Ben Pauwels al, onmiddellijk na afloop. Want AZW is er op gebrand om ook de Zeeuwse derby dinsdagavond met winst af te sluiten. De verrassende 0-2 bij Good Luck riep voor Ben Pauwels herinneringen op aan vorig jaar. „We hadden toen op papier een sterkere ploeg, dat is be kend. Maar als ik die wedstrijden van vorig seizoen tegen Good Luck verge lijk. dan komen we er nu veel beter uit. Daar moet ik deze ploeg een compli ment voor geven. We zijn meer bereid om te vechten voor de punten".) Voor een groot deel van de wedstrijd moest AZW in Raamsdonkveer het offensief aan de tegenpartij laten. Maar voor de rust was Jaap Klein niettemin ook ai dicht bij de openingstreffer geweest. Een keer kwam AZVV ook goed weg. toen Wim Poortvliet zijn inzet door de paal gestopt zag. Het bleef daardoor 0-0. ook in de tweede helft, waann AZW ook af en toe de aanval zocht. Dat resulteerde twintig minuten voor t(jd in de 1-0 voorsprong. Sar Hanny speelde zich voortreffelijk vrij en scoor de. Good Luck ging vervolgens met man en macht op zoek naa^e gelijkmaker, maar stuitte op de defensie van AZW. waarin Nico Bouwman. Jan van Dron- gelen en Frans Riekwel de uitblinkers waren. Bij een van de uitvallen vlak voor tijd zorgde Jaap Klem zelfs nog voor een 0-2 overwinning. NOAD '67 blijft bij de subtop SINT PHILIPSLAND NOAD'67 blijft subtopper in de eerste klas van de Brabantse zaterdagcompetitie. Degra datiekandidaat Unitas uit Etten Leur werd op eigen veld met 2-1 verslagen. Het was niet groots. In de eerste helft begonnen de Zeeuwen goed; Sanny Reijnhoudt kopte na een kwartier de stand naar 0-1 en even later stond het al 0-2 door Jos van Splunter. na een rush van Jan Kot. Nog voor rust werd het 1-2. maar de veel fluitende arbiter en een veel mindere tweede helft maak ten meer doelpunten uitgesloten De toekomst ziet er trouwens redelijk uit. want de A-junioren van NOAD'67 werden vrijdagavond via een 5-0 winst in Woensdrecht op WW kampioen van de eerste A-Junlorenklasse, kring Ber gen op Zoom. ROTTERDAM - De jonge Zeeuwse turnsters in de sectie topsport maken met name dit jaar een duidel i jke progressie door. Dat werd na de opmerkelijke resultaten in de grand prixwedstrijd in Goes vorige maand ook duidelijk bewezen tijdens de grand prixwedstrijd in de Rotterdamse Prins Alexanderhal. Bennie Weststrate, de ZEBRA-trainer en trainer van het Goese Volharding, maakt duidelijk: „De turnsters hebben vorig jaar veel ervaring opgedaan, die brengen ze nu in praktijk. Zeeland zal daarom sterker dan vorig jaar in de Nederlandse finales van de diverse klassen vertegenwoordigd zijn". overwinning op: Edith Gerards van zevende werd met een totaal van 19.70. Delta Sport scoorde 25.15. goed voor de In klasse I verover de Carstien Drees- eerste positie. Vierde werd Sandra Kei zer van Delta Sport met 22.80. terwijl Wlllemlen Langejans van Volharding Voor het eerste succes zorgde Nicole van der Have van Volharding in klasse IV A. In een bijzonder spannende strijd bleef ze in het duel om de eerste plaats Brenda Snellaars van de Rotterdamse keurtumvereniging vijf-honderdste punt voor: 17.80 voor de vier onderdelen vrije oefening, paardsprong, brug en balk) tegen 17.75. Ook andere Volhar dingmeisjes legden beslag op goede po sities. Mariska de Haze werd 5e met 17.10. Esther Kole 6e met 17.00 en Vi vian Grim 7e met 16.55. Monica van He se behaalde een totaal van 13.60. Delta Sport In de klasse III A was er evenals in Goes een grandioos succes weggelegd voor de meisjes van Delta Sport. Nien- ke Botterweg werd in Goes eerste en in Rotterdam ook. Tweede werd nu Wen dy van de Velde, zesde Miriam van Tig- gelhoven, zevende Sylvia van Aalst met resp. 23.75, 22.55, 20.00 en 19.65. In klasse UI B waren de Zeeuwse resul taten: 20 Jacqueline Ventevogel, 23 Bianca de Jong (Volharding), klasse IV B. 16 Mirèse Heetkamp (Kwiek) 16.05, 18 Diana Hanzen (Kwiek) 15.10. Klasse II leverde een nieuwe Zeeuwse Snijders winnaar ronde van Drenthe HOOGEVEEN (ANP - Ron Snijders uit Zwanenburg heeft zaterdg de ama- teurklassieker De Ronde van Drenthe gewonnen. Snijders won de eindsprint van een kopgroep van vier renners, die vijftien seconden voorsprong had op een achtervolgende groep. Snijders legde de 191 kilometer af in 4 uur 32 minuten en 44 seconden. Bert Wekema uit Peize bezette de tweede plaats en Jannes Slendebroek werd derde. man van Volharding een vierde plaats met een totaal vab 20.10. in de jeugdklasse was er eveneens een vierde GARMISCH PARTENKIRCHEN (GPD) Het Nederlands ijshockey team was dit weekeinde in Garmisch Partenkirchen de kampioen van de gemiste kansen en de strafminuten. Tel daarbij de grotere technische vaardigheid en schaatskwaliteiten van de Noorse ploeg op en de uitschakeling van Oranje voor de Olympische Winterspelen van Seraje- wo is verklaard. Het in de kwalificatiedubbel als licht favoriet gestarte Noorwegen had zaterdag nog moeite met de vechtlust van de formatie van coach Cliff Stewart (44), maar gisteren sloegen de Scandinaviérs al in de eerste speelperiode van het tweede duel een fikse bres: 03. Uiteindelijk zegevierden de mannen van Hans Westberg, de ex-coach van Nederland en Amsterdam, met een eclatante 102. een stand die aantoont dat Oranje nog met moet worden gerekend tot de subtop van de b-groep, waarin het nu verkeert. Nederland dat zo op het oog een soepele voorbereiding op het gebeuren in Garmisch Partenkirchen achter de rug had (een trainingskamp in Zoetermeer en Italiè) dacht in het eerste duel de pover geprepareerde Noren te kunnen verrassen. Maar aanvoerder Ron Berteling en zijn maten straalden onzekerheid uit en frequenteerden de strafbank in vlot tempo. Daarbij had Nederlands gevaarlijkste aanvalsüjn pap in de armen. Erkende schutters als Collard en Koopmans. scoorden dit weekeinde geen enkele maal. terwijl zij toch vele keren oog m oog stonden met de Noorse doelman Martinsen. Met name Koopmans maakte het bont. De Noren maakten zaterdag koelbloediger gebruik van de geboden mogelijkheden en deden het gisteravond voor het doel van Jan Bruijsten nog eens dunnetjes over. HAARLEM (ANP) Op de valreep heeft internationaal grootmeester Rob Clerc zijn nationale damtitel toch behouden. In de slotronde van het 65ste landskampioenschap behaalde hij na bijna zes uur spelen met zijn clubgenoot Bauke Bies. waardoor hij op gelijke hoogte kwam met zijn club genoot Jos Stokkel, die al enkele uren eerder mede-titelgegadigde Auke Scholma had geklopt. Op reglementai re gronden kreeg Clerc de titel weer toegewezen. Bauke Bies maakte er een va banque- partij van. waarbij hij Clerc's lange vleugel onder controle trachtte te kril- gen. Maai ue ut ei verdediger zag kans op het juiste moment de aanval tot staan te brengen. In het middenspel kreeg hij voordeel maar dat bleek onvoldoende voor de winst. Toen Bies echter een remisevariant verzuimde, kwam hij eerst een schijf achter nadat beiden naar dam waren doorgebroken. Het eindspel voerde Clerc bekwaam naar winst. Auke Scholma nam tegen Jos Stokkel in een onregelmatige flankspelparty veel risico's. Nadat Scholma in het middenspel een goede positionele voorzetting had overzien, sloeg Stok kel toe. Hii kreeg zienderogen terrein winst en won zowel technisch als tac tisch op fraaie wijze Daardoor verze kerde hij zich samen met Clerc van een plaats in het Europees kampioen schap, dat in augustus ln Ryssen wor den gehouden. De uitslagen van de partijen uit de elfde en laatste ronde zijn Bastiaannet - Bronstrlng 1-1. Stokkel - Scholma 2-0. Bles Clerc 0-2. Paliner - Van der Wal 1-1: Smeenk - Vermin 2-0. Brouwers - Luteyn 2-0 De eindstand is 1 Clerc 16 pnt 2 Stokkel 16 pnt, 3 Scholma 14. 4 Bastiaannet en Palmer 13; 6 Brouwers en Bics 10. 8 Smeenk 9. 9 Luteyn. Vermin en Van der Wal 8; 12. Bronstrlng 7 positie voor Monique de Vries van Vol harding (24.301. Andere Zeeuwse pres taties 10 Marjan Oudenaerde (Volhi 21 45. lie Ella van de Weele (Volhi en Tanja van Nierop (MTV), beiden 21.05, 14 Constance Claeys (Volhi 20.55. In de junujuniorenklas werd Jeanette Moer dijk van Volharding achtste en Petra Sanderse van Volharding elfde. Sandra de Leuw uit Vlissingen (lid van Kwiek: moest bij de senioren genoegen nemen met een dertiende plaats De eliteklas werd evenals in Goes ge wonnen door Carola Eenkhoom van DOO Utrecht. Carianne Berrevoets uil Zierikzee bleef licht geblesseerd aan de kant. Y¥el is de topturnster zaterdag a.s. opgesteld in de Nederlandse ploeg voor de interland tegen Bulgarije, die in Assen wordt gehouden. Ernstig ongeluk op Hockenheim HOCKENHEIM In de laatste trai ning van de formule Ford voor de 'Jim Clark'-wedstrijden van zondag op het circuit van Hockenheim is de West duitser Karl Kirts ernstig gewond ge raakt bij een ongeluk. Op het einde van het rechte stuk voor de hoofdtribune reed hij met volle snelheid rechtdoor, de vangrails in. Kirst kwam met het hoofd tegen een paal en werd bewuste loos, met ernstig scheldelletsel, naar een ziekenhuis in Schwetzingen ge bracht. ROUBAIX (GPD) Peter Post hoopt in de bomende twee weken alle con tracten te verlengen van zijn 16 ren ners. Het voortbestaan van de ploeg in zijn huidige samenstelling, zal overi gens zo goed als zeker niet gebeuren onder de naam Raleigh, die dit seizoen voor het tiende jaar gevoerd wordt. Peter Post zegt een nieuwe sponsor gevonden te hebben maar wil om pu blicitaire redenen pas in augustus na dere mededelingen doen. De nieuwe geldschieter wordt vermoedelijk hoofd sponsor met de huidige firma als sub sponsor. AMSTERDAM (ANP) De damfederatie van de Sowjet-Unie heeft deze week na moeizame onderhandelingen met wereld-dambondpresident Wim Jurg én KNDB-voorzitter Joop Meure ingestemd met het door Nederland voorgestelde compromis ten aanzien van de gang van zaken rond de wereldtitel. De damleiders uit de Sowjet-Unie erkennen de wereldtitel met. die Jannes van der Wal. in december in het WK-toerrnooi te Sao Paulo behaalde Aan dat toernooi konden de deelnemers uit de Sowjet-Unie niet deelnemen, omdat zij geen visa ontvingen voor Brazilië. j in gen Meure in Moskou gevoerde onderhandelingen hadden ten doel uit de impasse te komen, die was ontstaan nadat het FMJD-bestuur in februari met een compromisvoorstel was gekomen De FMJD stelde voor een achtkamp te organiseren, met dne spelers uit de Sowjet-Unie, dne Nederlanders en de winnaars van het Amerikaanse en Afrikaanse zonetoernool. De winnaar van deze achtkamp zou dan Harm Wiersma mogen uitdagen in een tweekamp met als inzet de wereldtitel De KNDB kon dat compromis niet aanvaarden, omdat de Nederlandse bond vasthield aan het congresbesluit. Motorcoureur vergeet zijn bettzinekmm TOLBERT - Sjacco Dingemanse zal zich de motorraces in het Gro ningse Tolbert wel altijd blijven herinneren. De Grijpskerkse cou reur in de 350 cc senioren had zich met een zesde plaats een uitsteken de start verworven. Hij was echter één belangrijk ding vergeten: de benzinekraan open le draaien... „In de tweede bocht viel de motor plotseling stil. Toen ik de kraan had opengedraaid, was het hele veld al voorbij", liet Dingemanse weten, die behoorlijk met zijn fout inzat. Hoewel hij zich in het vervolg van de race in twee bochten 'ver- remde' werd de Walcherse coureur toch nog 16e. Jelle Gemier uit Goes had in de 125 cc met pech te kampen. Daardoor kon nij slechts één ronde trainen. Hij mocht toch starten en werd 17e. Gemier kwam met een defecte ont steking door de finish. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15