Moeizame omschakeling voor de korfbalploegen Dames Marathon spelen volgend jaar landelijk Dynamo revancheert zich tegen Arnhemia Eagles Zuidwesters dient zich aan voor titel pzc/ sportkrant GELIJKSPEL SWIFT ENIG LICHTPUNTJE Patrijzen degradeert BEHOUD VOOR VLISSINGSE PLOEG VLOTTE ZEGE OP EIGEN VELD MAANDAG 11 APRIL 1983 TERNEUZEN Na een uitstekend zaalseizoen kost de omschakeling naar het veld de Zeeuwse ploegen kennelijk moeite. De resultaten waren er naar. Tjoba werd bij Fides Pacta gedeklas- seerd (2-10 verlies). Animo kon bij Snel ook geen vuist maken (6-9), Stormvogels liep tegen een 1-7 nederlaag op bij Kinderdijk en TOP zag KOAG met 10-7 winnen. Het enige winstpuntje was voor Swift, dat thuis tegen Pernix tot een verdienstelijke 8-8 kwam. Vlaardingen - Ondo werd afgelast. Tjoba was al vroeg in de wedstrijd uitgeteld. De op alle fronten sterkere tegenstander liep buna moeiteloos naar een 6-0 voorsprong via uitsteken de acties in verdediging, middenvak en aanval en had bU rust de wedstrijd al beslist De 'toespraak' van Tjoba- trainer Buizer had in de tweede helft wel meer inzet tot gevolg, ook toen bleef Fides Pacta echter de betere ploeg. Dat werd in 10-2 ruim uitge drukt "Ijoba-doelpunten van Gerrie de Reyger en Hans de Schipper De periode meteen na de pauze brak Swift op. Goed gestart hadden de Middelburgers het grootste deel van de eerste helft in handen. Het overzicht in de acties werd Pernix op afstand gezet (5-2). De 'zwakke' periode werd door de gasten benut om langszy te komen 16-61 en zelfs door te stoten naar 6-8. Hard werkend slaagde Swift er in de slotfase in het initiatief over te nemen en werd voor die inzet terecht beloond met het 8-8 gelijke spel. Een verdien stelijk resultaat tegen de koploper. Met doelpunten van Sieka Geldof. Carla Joziasse. Gerrie Melse. Leon Goor. Ploni Pouwelse.s Eguene Jansen en André Geelhoed. Animo Animo was weliswaar gelijkwaardig aan zijn tegenstander maar bekend is dat de Souburgerse ploeg zwak af werkt. Kansen wist Animo zich vol doende te scheppen. Uit de goede voorbereiding werd geen resultaat ge haald. Na 3-0 dan ook 6-2 bij rust. Een schier onoverbrugbare marge, door een paar snelle Animo-goals toch bij na weggehaald en met een uitstekend middenvak van Animo binnen bereik. Zover kwam het niet: de negende treffer van Snel haalde de hoop op aansluiting weg. De 6-9 nederlaag brengt Animo in de degradatiezone. Animo-doelpunten van Ko Crucq. Aar- nout Crucq (2>, Peter Crucq. Kees van de Werf en Krina Windt. Stormvogels, dat nog steeds zonder Laurus Roelse en Anita Adraansen aan moet treden, stuitte legen Kinderdijk op een team dat over veel lengte beschikte. Dat was tenslotte beslis send Elke mislukte schotpoging van de 'Vogels' betekende balbezit voor de tegenstander, die in zijn aanval wel de rebound kon pakken en daarmee lang in het offensief kon blijven. Resultaat 6-0 na de eerste helft. In het tweede wedstrijddeel organiseerde Stormvo gels zOn verdediging beter, hield daar mee de opponent van scoren af, maar kwam daar zelf ook niet aan toe Ondanks de zwaar uitgevallen neder laag een van de betere wedstrijden van Stormvogels tegen de koploper, die na rust een 1-1 uitslag gaf. Eindcyfers 7-1. met een Stormvogels-doelpunt van Hanneke Janisse TOP kon het aanvankelUk tegen KOAG aardig bybenen, liep met de opponent mee naar 3-3. maar moest toen terug onder het aanvallend ge weld. Een beter KOAG zette voor de pauze de 7-3 stand op het bord en moest in de tweede helff toch alles geven om zich de bezoekers van het lijf te h ouden Die kwamen tot 8-6 terug, konden echter de marge niet helemaal weghalen en gingen tenslotte in de eindfase onderuit: 10-7. TOP- doelpunten van Blaas de Ridder. Ko- bus Siereveld. Arie Schroevers. Ina Leenhouts en Jantine Bezemer (3). 14 Een moment uit de belangrijke ontmoeting EVVC - Ekspalvo. De Zeeuwse formatie won met 3-2 en kan zich daardoor nog handhaven. IADVERTENTIE MIDDELBURG Patrijzen is uit de vierde klas G naar de afdeling gedegradeerd. De Zeeuwen verlo ren met 1-0 bij De Schutters en zijn volgend seizoen weer afde lingsclub. Oudemolen - Cluzona 0-1; Sprundel - Hoeven afg.; RSV - Noordhoek 3-0; Schutters - Patrij zen 1-0; Kruisland - DIOZ 0-2; Nieuw Borgvliet - MOC 0-0. DIOZ 19 9 7 3 25 32-18 MOC 17 19 8 9 2 25 23-11 Schutters 19 10 4 5 24 31-22 Kruisland 19 8 7 4 23 30-23 Oudemolen 19 8 4 7 20 30-21 RSV 19 7 5 7 19 30-28 Nw. Borgvliet 19 7 5 7 19 25- 28 Hoeven Cluzona Noordhoek Sprundel Patrijzen 18 7 4 18 28-29 17 20-25 16 28-35 13 21-36 7 17-39 SCHUTTERS PATRIJZEN De Zeeuwen maakten helemaal geen slechte indruk. Er werd goed gespeeld, in het veld was de ploeg zelfs gelijkwaardig, maar vijf minu ten na de rust werd de degradatie een feit. Wim van Duyvenbode schoot tegen de paal en de terug- ketsende bal schoot Peter Ernest in: 1-0. Schutters hield daarna toch wel het initiatief en Patrijzen moet een stapje terugdoen. Reserveklassen MIDDELBURG - Terneuzeuse Boys II is terug aan de leiding van de reserve 2e klas van het lande lijk zaterdagvoetbal. Nieuwdorp II moest er thuis met 2-1 aan geloven en omdat Arnemuiden II op 1-1 bleef steken tegen SSC II, kwamen de Zeeuwsvlamingen op de eerste plaats. Yerseke II- Good Luck II2-2; GDC U - Zwaluwe II1-4; NEOII - Altena II 1-0; Beatrix II - AZVV II 3-1. Tern Boys II 19 13 3 3 29 39-23 Arnemuiden II 19 11 6 2 28 38-13 Good Luck II 18 6 11 1 23 29-17 SSC n 19 7 8 4 22 26-19 Zwaluwe II 19 8 5 6 21 29-21 Altena II 19 8 2 9 18 30-30 AZW II 18 7 2 9 16 25-31 Yerseke II 18 5 6 7 16 19-24 Beatrix II 18 5 5 8 15 30-31 NEO II 18 5 4 9 14 19-30 GDC II 17 3 6 8 12 19-27 Nieuwdorp II 18 1 4 13 6 14-51 Goed werk van Tholeiise Boys II in de reserve 3e klas. Kapelle II werd met 2-1 verslagen en zodoen de kwam WHS II - mede door de eigen 3-0 winst op concurrent JPS II - op de eerste plaats. Seroosker- ke II - Zaamslag II werd 2-1, waardoor de Zeeuwsvlamingen vrijwel gedegradeerd zijn. Meeu wen II - Kloetinge II WHS 11 Kapelle II JPS II Smerdiek II Wemeldingc II Serooskerke II Dinteloor II Meeuwen II Kloetinge II Thol. Boys II Zaamslag II 18 10 3 5 23 17 8 6 3 22 18 7 5 6 19 17 6 6 5 18 17 6 6 5 18 16 8 1 7 17 17 6 5 6 17 16 15 16 6 3 17 5 4 8 14 1 17 2 4 11 8 1 ÜÉffi Oeki die°?puutv°eesR0aip««w*te"u sSp" ™ltKL,'Snê«ic VLISSINGEN Het belangrijkste resultaat van de nationale volleybalcompe tities. waarin^le Zeeuwse ploegen meespelen, was zaterdag ongetwijfeld het behoud van Marathon voor de derde divisie F en het kampioenschap van WC 2. Marathon won met 3-1 van Terra Nova en concurrent Ericsson moest een punt prijsgeven aan Soetelieve. De Morresdames verloren met 3-2 van Activia en delen nu de eerste plaats met Artemis/Rapid. De heren uit Hulst wonnen met 0-3 bij Sic Pugno en EVVC versloeg Ekspalvo met 3-2. Savok verloor uit met 3-1 van nummer twee AKS. tekker "ers lekker gö° Om half vijf zaterdagmiddag brak de ban in Vlissingen: Ericsson stond met 1-2 achter en was dus een punt kwijt. Dat betekende dat Marathon ook vol gend seizoen nationaal volleybal speelt. Alle spanningen van het zo teleurstellend verlopen seizoen waren op slag vergeten en de Vlissingse speel sters hadden vanaf dat moment maar een gedachte: feest vieren. „Het was alsof we een promotiewedstrijd hadden gespeeld", vertelde Joke Swiers later Eerder die middag had de Vlissingse ploeg zelf met 3-1 gewonnen van het al gedegradeerde Terra Nova, dat vorige week zo verrassend had gewonnen van VLISSINGEN De dames van Dyna mo hebben zich in de eerste divisie basketbal enigszins gerevancheerd voor de fatale nederlaag van vorige week tegen Arnhemia Eagles. Tegen deze zelfde ploeg werd een 63-44 over winning behaald. De 0-6 achterstand van Dynamo in het begin leek weer het sein voor een nederlaag. Tijdens een time-out schreeuwde trainer-coach Kees RUn- berg zyn team echter wakker. Dat hielp blijkbaar, want Dynamo nam gelijk het initiatief over, en zette vlug de achterstand om in een voorsprong. De verschillende zone-verdedigingen die Arnhemia Eagles speelde, hadden geen invloed op de score van Dynamo Er werd vaak van onder het bord gescoord en als dat niet mogelijk was van afstand, door onder andere Janny de Vries. Dynamo stond bij rust dan ook verdiend voor met 35-28. De tweede helft begon op identieke wijze. Arnhemia Eagles scoorde weer als eerste de punten en er was weer een time-out nodig om de Middelburgers dames in het goede spoor te brengen. De speelsters toonden meer durf en er kwam meer snelheid in het spel. Via een 37-34 voorsprong na zes minuten was de stand eVen later 45-34 in het voordeel van Dynamo De Middelburg se ploeg liep zelfs gelUk uit naar acht tien punten voorsprong. Verdedigend had Dynamo de zaak goed geregeld. Kees Rijnberg had opdracht gegeven om een kleine zone te spelen. De dames van Dynamo hielden zelf de bucket keurig gesloten, zodat Arnhemia Eagles niet dichterbij kon komen (63- 44). Volharding - Kimbra Het team van Volharding draait de laatste weken steeds beter Alle spelers zijn inzetbaar en in goede vorm. Deze vorm leidde dan ook tot een prima overwinning op Kimbria. De man-to- man verdediging, waarmee Volharding altijd start, was niet zo succesvol. Na zeven minuten spelen stond er nog steeds een gelijke stand >20-20) op het bord Coach Hans Hoogeboom gaf tij dens een time-out opdracht om een 3-2 zone te gaan spelen. Die zone werd fanatiek uitgevoerd. De spelers van de Goese ploeg waren zeer attent bij het uitstappen en 'rebounden'. Door die goede rebound kon de aanval snel worden opgezet, zodat de break vaak met succes werd uitgevoerd. Volhar ding nam dan ook een voorsprong en die werd in de eerste helft steeds verder uitgebouwd (54-39). Het begin van de tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien. Het verschil werd nog ruimer en met name Bas Bot was daarvoor met veel intercepties verantwoordelijk. Kim bria werd uiteindelijk van de vloer geveegd. Souburg-Octopus De sfeervolle 'Van Duivenvoorde' zaal was er mede verantwoordelijk voor dat BV Souburg een leuke wedstrijd speelde. Octopus, dat nog niet uit. heeft gewonnen van de Souburgse ploeg, was duidelijk met angst naar Zeeland gekomen. Dat die angst ge rechtvaardigd was bleek wel uit het wedstrijdverloop. Octopus kon in de eerste helft geen moment uitlopen. BV Souburg werd gedwongen een zone te gaan spelen, omdat de foutenlast te hoog was opgelopen. Deze omschake ling bezorgde het Souburgse team wat problemen, zodat Octopus voor kwam bij de rust met 38-35 Toch bleef Sou burg in de tweede helft kansen behou den op de overwinning. De Brabantse ploeg, die tot dan toe man-to-man had gespeeld, ging echter een zone verdediging toepassen. Het scoren ging Souburg niet zo gemakkelijk meer af en Octopus nam definitief afstand: 68-79. de andere degradatiekandidaat: Erics son. Via 15-12 en 15-3 had Marathon een vlotte 2-0 voorsprong genomen, maar toen bleek de concentratie niet meer optimaal. Via 9-15 kon Terra Nova terugkomen en daarmee kwamen bij Marathon ook de zenuwen terug. Het was echter de eigen opslag die in de vierde set al snel weer voor de nodige rust zorgde en via 15-10 werd tenslotte het seizoen gered. De dames van Morres leken tegen het laaggeklasseerde Activia zo goed op weg. Via 3-15 en 13-15 was het 0-2 voor de Zeeuwse ploeg geworden, maar van af dat moment kregen enkele speel sters moeite met hun concentratie. „Bovendien hadden andere speelsters al behoorlijk last van zenuwen en toen die twee factoren gingen samenwer ken, raakten we het initiatief kwijt", aldus de verliezende coach. Toch zat een 2-3 zege er nog lange tijd in, want in de vijfde set bouwde Morres nog een 4-11 voorsprong op. Enkele punten voor. Activia deden de rust in de Zeeuwse gelederen echter opnieuw ver dwijnen en via 15-11 werd het toch een overwinning voor de thuisclub. Savok is er niet in geslaagd de schei dende trainer Gerard Gillissen een passend afscheidscadeau te geven. Bij de nummer twee van de ranglijst, het Bredase AKS, werd met 3-1 verloren. „Het was een echte einde- seizoenwedstrijd", vertelde Gillissen. „De eerste set wonnen we gemakkelijk (6-15), maar daarna bakten mijn speel sters er niets meer van". De setstan den: 6-15, 15-11, 15-6 en 15-9. Bij de heren bezorgden de Morres- spelers zichzelf een goede dag door de uitwedstrijd tegen Sic Pugno 'gewoon' met 0-3 te winnen, waardoor de marge met WC 2, dat volgende week in Hulst op bezoek komt, drie punten bleef. „Dat ene weekeinde rust heeft de sfeer Nederlaag Borg TOKIO Jimmy Connors heeft in de finale van het demonstratietoernooi in Tokio Bjoern Borg met 6-3, 6-4 verslagen. Voor 15.000 toeschouwers speelde zich anderhalf uur een goede wedstrijd af, die uiteindelük in het voordeel van Connors eindigde. De Amerikaan ver diende met zijn zege 250.000 gulden. Borg moest genoegen nemen met 175.000 gulden. De derde plaats ging naar de zaterdag door Borg verslagen McEnroe. in de ploeg goed gedaanoordeelde Michel Everaert. „We waren vantevo- ren eindelijk weer eens gezond ont spannen". Dat bleek in de eerste set tot rampzalige gevolgen voor Sic Pugno te leiden, dat finaal werd weggeserveerd. In de tweede set brachten de Sic Pugno-spelverdelers de set up wat ver der van het net. waardoor de thuisclub via het Morresblok regelmatig punten scoorde Een hard werkend Morres wist de schade echter beperkt te houden, waardoor het via 13-15 toch 0-2 werd. In de derde set bleek tenslotte dat blok van de Zeeuwse gasten voor de Bergen se aanval nauwelijks meer te passeren: 12-15. EWC heeft via een 3-2 overwinning op Ekspalvo de deur naar prolongatie van nationaal volleybal opengehouden. De wedstrijd kende een erg grillig score verloop: 15-6, 9-15, 15-2, 2-15 en 15-11. Blauw Wit, dat uit verloor van Menin- co, heeft nu evenveel punten als de Zeeuwen, zodat de verliezer van de wedstrijd Blauw Wit-EVVC, komende zaterdag, meteen de derde degradant Blauw-Wit volgend seizoen in hoofdklas Walchers zaalvoetbal MIDDELBURG - De beslissingswed strijd om het kampioenschap eerste klas zaalvoetbal in Middelburg is ge wonnen door Blauw Wit. Zij versloe gen Dauwendaele met 2-0 en behaal den de titel, die het recht geeft om vol gend seizoen in de Walcherse hoofd klas zaalvoetbal uit te komen. Beide partijen waren aan elkaar ge waagd en lieten de talrijke bezoekers in sporthal De Kruitmolen vrijdagavond een aantrekkelijke partij zaalvoetbal zien. waarbij doelpunten overigens lang op zich lieten wachten. Tot vier minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Cor van den Heuvel was het nog 0-0. Via doelpunten van Ad de Priester en in de laatste minuut door Theo Meijers behaalden de blauwwit- ten toch de overwinning en het kam pioenschap. Jong Ambon I behaalde de titel in de derde klas door een 7-2 over winning op Arnemuiden. Radja Wali liep in de laatste wedstrijd van de com petitie een 7-4 nederlaag op tegen Zee- landia. De competitie '82-'83 is hiermee in Middelburg afgesloten. De eindstanden zijn, 2e klas: Middelburg I 18-27. Middelburg II18-25, Maartense Tapijt n 18-20. Draadkrabbers II 18-20. Radja Wali 18-19. SVSW 18-15. FC Laurens II 18-15. Zee- landia 18-15. Pechiney 18-13. VCK I 18-11. 3e klas- Jong Ambon 18-33. Koper Galjoen 18- 31. Arnemuiden 18-18. Veldzicht II 18-17. RPM II 18-17. Streekschool 18-16. Dauwen daele n 18-15, FC Laurens III 18-14. Kraaien 18-12. FC Laurens IV 18-7 De eindstanden van de overige klassen zijn al gemeld. Schipper tweede in E5-prijs HEVERLEE (ANP) Jos Schipper is zaterdag in de E5-wielerprijs in Belgie als tweede geëindigd. Schipper won de sprint van een achtervolgende groep, die tevergeefs jacht maakte op de Belg Etienne van der Helst. Schip per kwam dertig seconden later over de finishlijn dan Van der Helst, die de 185 kilometer rond het plaatsje Hever- lee aflegde in 4 uur en 30 minuten. De Belg Yvan Lamote bezette de derde plaats. De uitslag is 1 Etienne van der Helst (Bel) 185 km in 4 uur 30 min.; 2. Jos Schipper (Ned) op 30 sec.; 3. Yvan Lamote (Beli z.t6. Heddie Nieuwdorp (Ned) z.t.; 7. Hans Langerijs (Ned) z.t.; 11. Wies van Dongen (Ned) op 50 sec.; 21. Gerrie van Gerwen (Ned) z.t.; 22. Theo Smit (Ned) z.t. Zuidwesters won zaterdag het duel met Luctor 18-4 en heejl zich nadrukkelijk kandidaat gesteld voor de htejOp de foto Zuidwesters m balbezit onder de korf van Luctor. TERNEUZEN - Niemand lijkt de titel race van Zuidwester in de eerste klas van het afdelingskorfbal te kunnen stoppen. Direct na de 'micro' werd. na All Ready, nu ook de Luctor-hindernis op het veld genomen: 8-4. Door dat verlies zit Luctor duidelijk in de be dreigde zóne. temeer daar Olympia verrassend bij Tjoba III de beide punten pakte (9-5i en All Ready met dezelfde cijfers Blauw Wit versloeg. Scolto won bij Swift II i8-3). Zuidwesters had bij Luctor aan eén helft genoeg om de tegenstander tot meeloper te degraderen. Uitstekend combinerend en met middenvakken die moeiteloos hun aanvoer naar de aanval bleven sturen, liepen de gasten via een goede afwerking vlot naar een 5-0 voorsprong En 6-1 bij rust. Bij Luctor lieten teveel pionnen hel karwei liggen, werd in de tweede helft te gemakkelijk balverlies geleden (Faas schoot uit alle hoeken mist en konden de bezoekers het rustiger aan doen na 8-2 Alleen daardoor werd het tenslotte 8-4 voor Zuidwesters dat Jan Poppe (2i. Rolf Kamphuis, Thea de Kraker. Chiel van SciiqouL. .zi. Maarten van der Driest en Judith Koudijzer zag scoren. Luctor moest het hebben van Ronald Kraayeveld (2), Werner de Rooy en Conny Geene Een sterker All Ready kon voor rust het overwicht met langer in doelpun ten uitdrukken. De afwerking liet te w ensen over waardoor het langer span nend bleef dan de veldverhouding aan gaf. Met Blauw Wit in de tweede helft wel meer in de wedstrjd. vond All Ready het schot toen ineens wel. En meteenwas de tegenstander een gekip te ploeg. Ver voor tijd kon All Ready terugschakelen naar een lagere ver snelling. maar bleef overigens ook toen nog scoren. Door Corrie Kloet. Jacco Stoutjesdijk «41. Jan Voshart <2). Leo Fonteine en Jaap van Gastel. De eerste helft was voor Swift, dat echter mank ging aan afwerkings en daarnaast een stug verdedigend Seolto tegenovr zich vond. Seolto had boven dien maar weinig scoringskansen no dig Het haalde dardoor de pauze met 3-1 voorsprong De tweede helft was helemaal voor Seolto Swift kwam er niet meer aan te pas en maakte het zichzelf bovendien moeilijk met veel plaatsfouten. Veelvuldig balbezit van Seolto gebruikte die ploeg door onbe dreigd naar een grote zege te gaan. De 8-3 stand kwam er vla doelpunten van Wlm Oossen en Harmen van der Wee) (Swift). Seolto scoorde door Cora Louws. Leo Harthoom. Peer Knolle- man, Arno en Piet Francke. Anja Kluyfhout. Ina Brasser en Henk Pro voost. Olympia had betrekkelijk weinig moei te met een mat Tjoba. dat zich met bovenmatig inspande, de tegenstander veel ruimte bood en daarvoor afge straft werd. Van afstand gooide Olym pia voor rust al vijf keer raak 5-3In de tweede helft bleef Tjoba ondermaats. De bezoekers benutten de kans om definitief toe te slaan. 9-5 voor Olym pia. dat daardoor in het rijtje komt van middenmoters. Tjoba had zijn topsco rer in Anne Rakers (2). by Olympia kwam het van Dies en Jacco van de Velde. Jan Lokerse. Sjaak van Hertum. Adri de Visser. Ineke Hulshof (2) en Bert Mol (2i. Bevelanders wint MIDDELBURG - Door de 2-1 ne derlaag bij Bevelanders is het voor Brouwershaven nu wel erg somber geworden in de tweede klas van de Zeeuw-se zaterdag- competitie. Als SKNWK niet de gradeert. dan kan Brouwershaven maximaal nog deelnemen aan promolie-'degradatie-wedstrijden. Hoedekenskerke - Waarde 4-0; Dauwendaele - Wissenkerke 2-0, RHlandia - Cadzand 4-0: ZSC - Borssele 2-1 Bevelanders 15-25 Hoedekensk 15-24 ZSC 15-10 RiUandia 14-17 Waarde 18-17 Dauwendaele 16-16 Cadzand 16-14 SSV 13-13 Wissenkerke 15-12 Borssele 15- 7 Brouwershaven 16- 2 B-junioren MIDDELBURG - Axel BI speel de zich nu ook veilig in de eerste regioklas van de Zeeuwse B- juniorenhoofdklas. Met een knap pe 2-0 overwinninging Souburg op RCS. Hontenisse BI blijft trooste loos onderaan na de 2-0 nederlaag thuis tegen Hontenisse BI. HVV BI won gemakkelUk met 8-1 van Hoek BI en Vlissingen BI was te sterkvoor Temeuzense Boys: 4-1. Clinge BI had onvoldoende spelers om tegen Aardenburg BI te spelen. HW BI 15 11 4 0 26 62-13 Temeuzen BI 14 11 1 2 23 54-19 Vlissingen BI 14 8 3 3 19 47-18 RCS BI 14 7 4 3 18 28-14 Tem. Boys BI 15 7 2 6 16 23-34 Clinge BI 14 6 1 7 13 18-26 Aardenburg BI 14 4 3 7 11 18-33 Hoek BI 14 3 2 9 8 16-43 Axel BI 15 3 2 10 8 15-40 Hontenisse BI 15 0 2 13 2 8-49 Yerseke BI is uit de tweede regio B-hoofdklas gedegradeerd. Kans loos werd met 10-0 in Kloetinge verloren. Middelburg en Goes speelden 0-0. Zierikzee BI - VCK BI 3-1; Robur BI - Heinkenszand BI 0-3; 's Heer Arendskerke en Arnemuiden spelen pas woens dagavond (19.00 uur). Kloetinge 14 13 1 0 27 62- 10 Zierikzee BI 14 11 1 2 23 60- 19 Arnemuiden BI 13 8 1 4 17 34- 22 Goes BI 12 8 3 3 15 26- 10 Middelburg BI 13 6 2 5 14 44- 16 Heinkenszand BI 15 6 l 8 13 23- 38 's-H. Arendsk. BI 12 5 2 5 12 34 VCK BI Robur BI Yerseke BI 14 5 0 9 10 35- 34 15 2 1 12 5 11- 39 14 0 0 14 0 14-117 Hoofdklas A MIDDELBURG - Ondanks de 2-2 van Zierikzee Al bij HW Al was het toch geen slechte dag voor de leiders in de Zeeuwse A- juniorcnhoofdklas. Eerder deze week namelijk verloor RCS Al met liefct 4-1 in Vlissingen, maar door een 4-0 winst in Arnemuiden kwamen de Souburgers toch weer gelijk met Zierikzee. Kloetinge Al won deze week met 5-0 van Arnemuiden en blijft op twee punten. Opvallend was de 2-1 overwinning van hekkesluiter Hontenisse Al op Vlissingen Al. Een verliezend Robur Al (met 3-1 in Temeuzen) staat nu op de laag ste plaats. Middelburg Al speelde 1-1 tegem Yerseke Al. Zierikzee Al RCS Al Kloetinge Al Middelburg Al Vlissingen Al Yerseke Al Temeuzen Al Arnemuiden Al HW Al Hontenisse Al Robur Al 14 9 3 2 21 41-22 15 9 3 3 21 35-24 14 8 3 3 19 37-29 14 7 2 5 16 21-18 14 7 1 6 15 30-26 14 5 5 4 15 18-22 15 5 4 6 14 18-19 15 4 5 6 13 2427 14 4 3 7 11 30-27 15 2 3 10 7 15-41 14 1 4 9 6 17-36 Damesvoetbal MIDDELBURG Er kan de Goe se dames van GDVV weinig meer gebeuren in de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie. Met 8-1 werd VCK in eigen huis inge maakt. terwijl SKNWK en Vecre tegen elkaar gelijkspeelden: 1-1. Patrijzen - Yerseke 1-1; Oostkapel- le - Zeelandia 3-0; Vlissingen kon niet naar Hoek. GDW Vlissingen I4 i0 SKNWK Veere 14 Oostkapelle 14 Patrijzen 12 Hoek 13 VCK 13 Zeelandia 14 Yerseke 13 13 13 0 0 26 65- 6 14 11 1 2 23 62-10 3 21 31-14 9 2 3 20 42-19 4 4 6 12 20-19 3 4 5 10 11-25 3 2 8 8 12-28 2 2 9 6 14-47 1 3 10 5 9-45 0 3 10 3 457 In de tweede klas A verspeelde WIK het eerste punt. Het werd 1-1 bij Smerdiek. Kruiningen won met 2-0 van Dreischor en Hans- weertse Boys kwam niet op in Waarde. WIK 11 10 1 0 21 49- 4 Krabbendijke 12 9 0 3 18 54 1 16 52- 4 6 12 24-14 7 9 22-48 3 0 10 6 8-34 12 Wemeldinge 9 8 0 Kruiningen 12 6 0 Smerdiek 12 4 1 Dretschor Waarde 2 0 Hansw Boys 10 1 0 9 2 6-83 In de tweede klas B is Nieuwdorp nu een eind op gang. Concurrent Meeuwen verloor met 2-1 in Nieuwland en zelf wonnen de lei dende dames met 6-1 van SVD. Bevelanders - Kwadendamme 0-3; Oostkapelle 2 - Serooskerke 1-1. Nieuwdorp 11 9 2 0 20 50- 3 Oostkapelle 2 12 8 2 2 18 41-10 Meeuwen 13 8 2 3 18 56- 8 SVD 12 6 1 5 13 30-25 Nieuwland 10 4 4 Serooskerke 12 3 3 Kwadend.9 3 0 6 Bevelanders 9 0 2 7 2 1041 Dauwendaele 10 0 0 10 0 1-89 In de zondag tweede klas werden gespeeld: Hoofdplaat - Biervliet 5-0, Steen - AZW 2-1, Philippine- Ria 0-3. 11 9 2 12 2410 6 9 35-32 24-51 Steen Hoofdplaat Ria w Temeuzen Biervliet Spui AZW Philippine 11 4 0 20 65-14 0 15 55- 3 4 11 3230 10 4 2 4 10 27-24 9 3 3 3 9 14-21 8 2 2 4 6 1212 9 2 1 6 5 1416 10 0 0 10 0 2-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14