Kampioenschap Alliance nog een week uitgesteld Koewacht moet punten delen met Hoofdplaat Clinge handhaaft afstand tot HVV: 1-1 BRESKENS SUPERIEUR IN BESLISSENDE WEDSTRIJD 4 PZC/ sportkrant Vechtpartij ontsiert duel Goes en Jong Ambon MIDDELBURG THUIS NAAR 2-2 Tweede klas Zierikzee Steenbergen uit de race Sluiskil sluit zelfs nog aan bij de top MAANDAG 11 APRIL 1983 13 GOES Vijf minuten voor tijd ontsierde een massale vechtpartij de uitstekende voetbalwedstrijd tussen Goes en Jong Ambon. De aanleiding: doelman Sam Telussa van Jong Ambon pakte de bal in twee keer. maar Peter Verburg liep loch nog door. Hij raakte Telussa en Arie Pentury was (volgens de waarneming van scheidsrechter Nagtzaam uit Breda» onmiddellijk ter plaatse. Het was het sein voor een ordinaire vechtpartij. Scheidsrechter Nagtzaam: „Je kunt beter vragen wie er niet aan het vechten was". De Bredase arbiter stuurde beide ploegen naar de kleedkamer. ..We hebben toen een goed gesprek gehad", reageerde de scheidsrechter na afloop. Hij besloot na twaalf minuten de wedstrijd uit te spelen, nadat hij Verburg en Pentury een waarschuwing had gegeven. Het incident ontsierde een schitterende wedstrijd Beide ploegen speelden snel en attractief voetbal onder leiding van een uitstekende scheidsrechter Jong Ambon liet in de eerste helft de kansen onbenut waardoor de schade voor Goes beperkt bleef tot een 0-1 achterstand door Frank Tuankotta Goes kwam na rust wel m het spel Tien minuten na de hervatt ing zorgde Rini Houtepen voor 1-1 maar via ene uitval werd het toch 1-2 door Frank Tuankotta Goes werkte nog wel hard maar de gelijkmaker bleef uit Gisteravond was het nog niet duidelijk of er een aanklacht wegens mishandeling zou worden ingediend door de geraakte Peter Verburg MIDDELBURG - Niet alleen het resultaat (2-2), maar zeker ook het vertoonde spel maakte van trainer André Wurth na de wedstrijd Middelburg-Alliance een tevreden oefenmeester. Middel burg moest pas anderhalve minuut voor tijd een 2-1 voorsprong prijsgeven (2-2) maar dat was gezien het spelbeeld een juiste uitslag. Alliance dus nog geen kampioen. Dc Brabanders werd het erg moeilijk gemaakt in Middelburg. Er moest zelfs met een 1-0 stand gerust worden. De I linke spits Leo Wezel werd uiterst vakkundig uit de wedstrijd gespeeld door mandekker Kees Jellema Pas toen na de rust Alliance risico's gine MIDDELBURG - Middelburg heefthet kampioensfeest van Alliance nog ene «eek uitgesteld. Het werd 2-2 in Mid delburg. Madese Boys kan zich na de 2-1 nederlaag tegen Sluiskil wel gaan opmaken voor degradatie, maar wie er mee moet naar de derde klas wordt nog een zware strijd. II Vlissingen zit er plotseling dik in. na de 2-1 nederlaag bij Virtus, samen met Haarsteeg, dat thuis met 3-0 van Berk- I dijk verloor NOAD is ondanks dc verrassende 4-0 zege bij Dosko ook nog lang niet veilig. Internos - WVO werd aterdagavond al 1-3 Alliance Berkdijk WVO Middelburg NOAD Vlissingen Haarsteeg Had Boys 19 6 19 6 Breskens Steen Steenbergen SC Gastel Zierikzee DIVO Goes Ria-Roosendaal nemen, werd Jellema tenslotte condi tioneel zo gesloopt, dat hij door Wurth werd vervangen. Eric Malcorps kwam voor hem in het veld. Alliance maakte het Middelburg de eerste periode na de rust erg moeilijk. Het was alle hens aan dek voor Ad Vermeulen en zeer terecht werd het na 28 minuten 1-1 Toen was er voortdurend spektakel Twee hard werkende ploegen, technisch goed voetbal, kansen aan beide kanten en kort na de gelijkmaker een nieuwe Middelburgse voorsprong, met als cli max de gelijkmaker vlak voor tijd: 2-2. Toch zal Alliance volgende week een terechte kampioen worden. De ploeg herbergt enkele knappe voetballers Drie daarvan. Ad Gorré. de aanvoerde. Frans van Etten en Leo Wezel staan weer op de nominatie volgend seizoen naar RBC te gaan. als die ploeg over gaat naar het betaalde voetbal Boven dien speelde Piet Maas weer als laatste man. Hij stond voor het eerst weer in een competitiewedstrijd in de basis In het eerste kwartier faalden Michel Dek. Gerrie Eikenhout en kogelde Gijs Baan ieen voortreffelijke wedstrijd te gen Frans van Etteni van dertig meter maar net over de kruising Gelukkig Johan le Conté met een vnje opdracht, werd in kansrijke positie van de bal gelopen en nadat ook aan de andere kant Van Etten. Van der Tas en Sjaak van Etten enkele kansen onbenut had den gelaten (het was opvallend hoeveel tijd de Brabanders nodig hadden om tot een schot te komen», werd het acht minuten voor rust 1-0. Een hoekschop van Taco van de Velde ging over een hele reeks te vergeeft koppende hoofden en bij de tweede paal haalde Michel Dek toen hard en droog uit. Alliance-doelman Richard Robs had direct in de tweede helfl geluk na een actie van Johan le Conté en aan de andere kant had Ad Vermeulen moeite met een knal van Terrie van de Werf. die nog net van de lijn werd gehaald. Wim Dekker werd na tien minuten gew isseld voor John Tahaparv. Middelburg kwam in die periode in de problemen Voortdurend was het spits- drukte voor het Middelburse doel. zel den kwam Middelburg er nog uit en in de 28e minuut kwam de verdiende gelijkmaker Leo Wezel liet de bal via zijn borst voor de voeten van Gorre stuiten, die schoot in de muur. maar toen haalde Frans van Etten hard uit. 1-1. Twee minuten later toch weer Middelburg de combinatie Tom Huis- kens en Michel Dek en berrie Eiken hout kogelde de bal hard tegen het net 2-1 De uitgespeelde Jellema moest allengs meer ruimte geven aan Wezel en werd toen gewisseld Alliance hield de beste kansen De Brabanders ble ven jagen op een gelijkmaker en nadat Piet Maas de bal over het doel had gegleden, werd het vlak voor tijd 2-2 door Van der Einde 19 10 8 1 28 33-17 19 6 10 3 22 22-17 19 6 9 4 21 28-23 19 7 6 6 20 33-26 4 7 20 18-22 7 6 19 23-23 7 6 19 19-22 8 6 18 25-24 9 6 17 24-28 8 7 16 22-24 7 8 15 19-28 5 10 13 24-36 MIDDELBURG - Winst van Breskens volgende week op Ria betekent het kampioenschap voor de Bressiaan- ders, inaar degradatie voor Ria. Dc tweede degradatieplaats is nog onze ker. Jong Ambon redt zich wel Weer winst: 1 in Goes RCS en BSC pakten een kostbaar punt via een 0-0 tegen elkaar en Zienkzee weet zich middenmoter na een 3-0 zege in Steenbergen Gastel Divo 0-0. Ria - Roosendaal 2-3, Bres kens - Steen 4-1 6 2 28 39-25 7 4 23 28-27 4 6 22 27-24 II 3 21 29-20 4 7 20 26-24 5 7 19 35-23 7 6 19 27-27 4 8 18 30-29 7 6 17 13-17 7 8 15 27-37 4 9 14 22-30 6 11 10 22-42 De wedstrijd stond niet op hoog peil Na 25 minuten was het 0-1 geworden 35 d d°or Rob Swans Doelman De Guchte- naere voorkwam een grotere achter stand en vijf minuten voor rust wandel de Alex Dehulsters langs vijf tegen standers en maakte gelijk: 1-1 Ria opende na rust het offensief, maar een uitval na vijf minuten en uit een vrije trap maakte Landa er 1-2 van. De Guchtenaere kreeg bij uitvallen veel werk Verdedigend was Ria zwak en Van Buren bracht de voorsprong zelfs op 1-3. alvorens enkele minuten voor tijd Egbert Audenaerd uit een vnje trap de eindstand op 2-3 stelde RCS-BSC RCS was vooral aanvallend erg zwak Fysiek kwamen de Souburgers ook tekort, waardoor BSC het middenveld beheerste Het werd een duel van twee angstige ploegen, die gezien het be perkt aantal kansen tevreden moeten zijn met.de 0-0. Steenbergen-Zierikzee Een uitstekend Zierikzee heeft in het eerste half uur de zege veilig gesteld. iSteenbergen kwam niet in zijn spel. Kees Verkaart beheerste het midden veld en schoot de Zeeuwen al na tien minuten na een afgeslagen hoek schop van twintig meter naar 0-1. Tien minuten later weer een snel uitge voerde combinatie en Jan Leen Boot mot scoorde onhoudbaar 0-2 Steenbergen r* kwam pas tegen de rust los Bert de Ron schoot toen een vrije trap tegn de la' en ook direct na rust had Steenber- ien meer balbezit. Doelman Lievense was toen echter attent en omdat bij een uitval na 25 minuten Jan Leen Boot weer scoorde (0-3was de strijd MIDDELBURG - Robur heeft voor stuntwerk gezorgd in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal. Trot se leider Lewedorpse Boys werd in Goes naar een verdiende 3-2 nederlaag gespeeld, waardoor Corn Boys en Sluis tol op een punt konden naderen en Philippine zelfs gelijk kon komen. Philipinc echter stelde teleur met eenl- 1 in Renesse. Renesse is nu gedegra deerd. maar de twee overige degrada tieplaatsen zijn nog lang niet zeker Sluis Zeelandia 1-0. Hulsterloo - Oost burg 0-0. Noormannen - Com Boys 1-3. Robur - Lewed Boys 3-2. SDO - Volhar ding 1-0. Lew. Boys Corn Boys Sluis Philippine Oostburg Noormannen Hulsterloo Volharding Zeelandia SDO Renesse 17 10 3 4 23 34-16 18 7 8 3 22 31-23 18 7 8 3 22 21-19 17 6 9 2 21 26-18 18 7 7 4 21 28-17 18 7 6 5 20 20-22 18 7 4 7 18 33-28 17 4 7 6 15 22-22 17 4 7 6 15 15 15 18 5 5 8 15 21 26 IS 4 7 7 15 15 23 18 0 5 13 5 13-50 ROBUR - LEWEDORPSE BOYS Het begon slecht voor de Goesenarcn Vanaf de aftrap scoorde Alex Verdonk 0-1. maar daarna heeft Robur constant gedomineerd. De bezoekers werden met goed voetbal teruggedrongen en verdiend werd het na tien minuten 1-1 dankzij Humberto Girones Ook daar na een sterker Robur en Eric Spekkens maakte er 2-1 van Meer evenwicht in de tweede helft, maar een omhaal van Clemens Verschoore bracht Robur op een beslissende 3-1 voorsprong De koplopers kenden een sterke slotfase, maar verder dan 3-2 (weer Alex Ver donk' kwam het niet Spanning in het slot. maar een verdiende Rebus - winst RENESSE PHILIPPINE In de eerste helft was de Schouwse ploeg zelf beter. Philippine kreeg geen kans en tien minuten voor rust ging een hoge bal van Kees Verweel via een Philippine voet m het doel 1-0 De tweede helft was er meer evenwicht. Peter van Veïthoven zorgde voor de gelijkmaker '1-1' maar meer kansen bleven uit De 1 1 is zeker verdiend voor het gedegradeerde Renesse NOORMANNEN - CORN BOYS De Sasse ploeg speelde goed voetbal, was gevaarlijker en won verdiend in Westkapelle Evert Wisse miste de mooiste kans dan wel m de eerste minuut, maar dc rust werd afgesloten met een 0-2 stand, dankzij Erwin Faes en Eric Klaasscn. Noormannen pro beerde na rust wel aan te vallen en kreeg ook enkele kansen Het werd 1-2 door Aarnout Huibregtse. maar toen Erwin Faes er 1-3 van maakte was dc strijd beslist HULSTERLOO - OOSTBl'RG Een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de verdedigingen voortdurende heer sten Aan beide kanten kwamen ei maar sporadisch kansen De belangen zorgden voor een spannend en zenuws lopend duel maar de stand bleef onge wijzigd 0-0 SLUIS - ZEELANDIA De wedstrijd van de gemiste kansen Sluis verdiende de overwinning m de eerste helft Raoel du Fosse maakte er na 12 minuten al 1-0 van. Hij kreeg nog meer kansen, maai zag geen kans het overwicht van Sluis duidelijker tot uitdrukking te brengen Zeelandia kw am na de rust goed terug SDO - VOLHARDING Een snelle wedstrijd lusen twee hard werkende ploegen SDO had iets meer balbezit in de eerste helft en kwam een kwartier voor tijd door Pol Morter op 1-0 Volharding had een licht overwicht in de tweede helft, maar de winst bleet bij de gelukkigste (thuis)ploeg. een duel in de topwedstrijd tussen Breskens en Steen, waarin Breskens het kampioenschap zo goed als veilig stelde. Willem van de Broecke ilicht shirt) probeert door te breken BRESKENS - Breskens heeft gisteren op een overvol sportpark Baersandc met een ruime 4-1 overwinning op naaste belager Steen een welhaast onoverbrugbare kloof geslagen. Steen-trainer Walter van Duysse berustte na afloop in ieder geval in het verdere verloop van de competitie. „De kampioen is nu bekend", verzuchtte hij. „en", zo vervolgde Van Duysse. „de beste heeft gewonnen". Zonder tot grote hoogte te groeien, controleerde Breskens de wedstrijd. Met een beetje slagvaardiger optre den hadden de Bressiaanders het karwei trouwens al in de eerste helft kunnen klaren Met name m het laatste kwartier creëerde men zich een aantal fraaie mogelijkheden, die echter niet tot het gewenste resul taat leidde Breskens begon met een wat af wachtende houding ..Dat was ook de opdracht verklaarde trainer Piet de Winde na afloop ..Steen moest winnen, dus we konden ze laten komen Steen kwam echter niet Het offensief bleef beperkt tot enkele afstandsschoten, die Rob Gruben niet konden verontrusten. Nadat een doelpunt van Milco van der Hooft terecht voor buitenspel was afgekeurd, drukte Breskens ge durende het laatste kwartier van de eerste helft sterk door. Het resulteer de in kansen voor De Muynck. De Lobel en Bram van de Broecke. maar steeds stond het vizier net met scherp genoeg of stond doelman De Bodt een treffer in de weg Verrassend Na rust leek Steen het initiatief meer naar zich toe te kunnen trek ken Het was dan ook enigszins verrassend dat Breskens na 14 mi nuten de score opende. Het typeerde ovengens de werklust van de Bres siaanders. Sterk storen lag aan de basis van de treffer van Bram van de Broecke. die een terugspeelbal van de na rust ingevallen Mare Triest onderschepte en alleen voor De Bodt geen fout maakte: 1-0 Steen moest toen komen en kwam vrij snel op gelijke hoogte, toen J<? van Remortel zich achter een vrije trap op ruim 20 meter van het doel zette De Steen-aanvoerder liet een harde schuiver los. die recht op Rob Gruben afkwam De kandidaat voor het Zeeuws-elftal ging grandioos in de fout Via zijn handen rolde de bal over de doellijn: 1-1 Ook aan de derde treffer ging een misverstand vooraf. De mee opgeko men rechtervleugelverdediger Rob- by Faes liet een voorzet los. die door niemand meer beroerd werd. De bal viel in de verste hoek 2-1 De beslissing viel een kleine tien minuten vor tijd Onduidelijkheid over een door scheidsrechter Lam- bregts uit Steenbergen genomen bc slissing. werd Steen fataal Terv.nl een aantal spelers er vanuit ging dat Steen een vnje trap zou krijgen, zette Robby de Muynck zich zonder aarzelen achter de bal Hij tikte de volledig vrijstaande Jimmy Pietersz aan. die mocht oprukken tot schuin voor de uitlopende De Bodt Zijn pass opzij naar de meegekomen Mil- co van der Hooft werd in het lege doel geschoven: 3-1 Dat in de laatste minuut dezelfde speler op het randje van buitenspel door mocht gaan en met een lob over de uitlopende Theo de Bodt 4-1 liet aantekenen, was verder van on dergeschikt belang ZEELAND SPORT EN HONTENISSE HOPELOOS MIDDELBURG - Met nog drie wedstrijden te spelen is de situatie voor Zeeland Sport en Hontenisse vrijwel hopeloos onderaan in de vierde klas H. Aarden burg nam afstand ia een 3-0 zege op Biervliet en IJzendijke pakte twee punten bij Vogelwaarde (0-It. Koew acht bleef op afstand door een 2-2 tege Hoofdplaat. Zeeland Sport moet thuis in Axel zijn meerdere erkennen (0-1) en Hontenisse ging met 1-0 bij Terneuzen onderuit. HVV - Clinge 1-1. Clmge HVV 24 Hoofdplaat Terneuzen Axel Vogelwaarde Koewacht Aardenburg Biervliet IJzendijke Hontenisse Zld Sport 19 12 7 0 31 45-:6 19 11 6 2 28 30- i 4 19 12 3 4 27 34-24 19 10 4 5 24 23-15 19 6 7 6 19 32-26 19 7 4 8 18 22-22 19 6 3 10 15 25-26 19 5 5 9 15 25-35 19 6 5 9 15 15-26 19 5 5 9 15 15-27 19 5 1 13 11 16-34 19 2 6 11 10 19-36 ZEELAND SPORT - AXEL De Vlissingers zijn de laatste weken wel wat beter gaan spelen, maar de zenuwen spelen de jeugdige ploeg par ten De Axelaars benutten bovendien de kar.scn -. eel beter De eerst helft was vrij vlak Beide ploegen kregen nauwe lijks een kans en het verschil bleef bij die ene vrije trap van Axel De meege komen Van de Broeke stond helemaal vrij en kpte ongehinderd de stand naar 0-1 Na de rust had Zeeland Sport pech Arnold Koolwijk schoot tegen de bin nenkant van de paal De Vlissingers gingen geforceerd spelen en Axel was met uitvallen veel gevaarlijker. Enkele minuten voor tijd rondde Mels Verhelst een van de vele kansen af: 0-2 VOGELWAARDE - IJZENDIJKE De thuisclub speelde ronduit slecht IJzendijke was net iets feller en sneller en omdat ook na de vlot opgelopen 0-1 achterstand Vogelwaarde ongevaarlijk bleef is de winst verdiend Een snelle aanval in de tiende minuut betekende 0-1 door Nico Aerssens AARDENBURG - BIERVLIET Een eenzijdige vertoning. Aardenburg was veel beter, ondanks de vroege tegenvaller Doelman Rob de Clerck werd in het gezicht geschopt na een te korte terugspeelbal en moest met een hersenschudding opgenomen wor den in het ziekenhuis Spits Eric de Cocq moest tussen de palen, maai kreeg vrijwel niets te doen. Aarden burg was voor rust op 1-0 gekomen door Mamix van Rie Eenrichtingsver keer ook in de tweede helft Martin Quataert en Frans Quataert schoten hun ploeg naar de dikverdiende 3-C cijfers KOEWACHT - HOOFDPLAAT Een goede start van Koewacht Vanaf de aftrap werd het al 1-0 door Patrick van Daele en na een half uur kreeg Koewacht een unieke kans de voor sprong uit te breiden, maar doelman Pielaet stopte de strafschop van Petei Picavet Even later stond het toen 2 C dankzij Peter van Gremberghe D< tweede helft kwam de thuisclub er niei meer aan te pas Hoofdplaat speelde voortdurend op de KoewachC-helft er na 20 minuten maakte Stanny Souli mans er 2-1 van Het wachten was 0[ de gelijkmaker. Die kwam pas in c< laatste minuut Een vrije trap var Ottens werd nog gestopt, maar c< rebound was weer voor Soulimans: 2-2 TERNEUZEN - HONTENISSE Het laaggeplaatste Hontenisse heefi het Terneuzen nog flink moeilijk ge maakt na rust In de eerste helft $peel de Terneuzen beter met als hoogtepun' de 22e minuut, toen een geweldig hare en diagonaal schot van Jan Hiusmar tegen het net vloog 1-0 MADE - Dankzij een schitterende eindrush lijkt Sluiskil zelfs nog aan te sluiten bij de top van de tweede klas. De Zeeuws-Vlaamse ploeg zorgde zon dag opnieuw voor een verrassende 2-1 winst in de uitwedstrijd tegen Madese Boys. Peter Zwart was dit keer de matchwinnaar voor de formatie van Han an der Hoof'. Hij scoorde na vijf tien minuten in de tweede helft en ten slotte ook nog een kw artier voor tijd. Trainer Han van der Hooft vond na af loop Madese Boys veruit de zwakste te genstander in deze klas. „We hebben HULST - Vijftien minuten voor het einde van hel loptreffen in dc vierde klas tussen HVV'24 cn Clinge had Boudewijn van Craenenbroeck van Clinge het kampioenschap ill een defi nitieve plooi kunnen brengen. Op dat moment mocht de grillige Clingsc spits een strafschop nemen, nadat hij door Peter Tuin in het strafschopge bied was neergelegd. Doelman Jos van der Kinderen verhinderde het feest echter voor de bezoekers, llii hield met een katachtige reflex de hal uit zijn doel. Daardoor bleef liet 1-1. en heeft Clinge uiteraard de beste kansen op de titel met nog drie wedstrijden voor de boeg. Over het algemeen was Clmge de beste ploeg in dit duel. dat zich in een erg nerveuze sfeer afspeelde Voor de ploeg van coach Rob Haak hoefde het uitei aard allemaal niet zo Clinee begon immers aan het karwei met drie pun ten voorsprong op HVV Bij de thuis club. waar zowat de gehele defensie ontbrak 'Paul Seghers was geblesseerd en Martin v an Acker en Sies Steljaert moesten aan de kant blijven door een schorsing' werd er echter veel te weinig gebruik gemaakt van de geboden ruim te Na de rust werd het spelpeil wel niet beter maar de amusementswaarde steee behoorlijk Al in de tweede mi nuut leverde een van de uitbraken van Clmge rendement op Een voorzet van de zondag opmerkelijk sterk acterende Danny van Puyvelde werd door Boude wijn van Craenenbroeck ingeschoten Van der Kinderen kon toen nog met de voet redden, maar in de rebound maak te Van Craenenbroeck geen fout (0-1) Nog m dezelfde minuut werd het echter gelijk. Lucas van de Voorde legde de bal klaar voor Jos van der Walle. die zich geen moment bedacht en onhoud baar achter doelman Frits Haak knal de 1-11 De beste kansen waren daarna nog voor Clmge. maar Van Craenen broeck miste een penalty en Jos van der Kinderen moest nog een paar keer handelend optreden bij gevaarlijke Clinge-uitvallen In de slotfase liep ook Clinge-aanvoerder Johan Ras nog te gen een boeking aan. goed gespeeld zei hij. maar Madese Boys stond dat ook toe. Ze kwamen er bijvoorbeeld in het eerste kwartier niet aan te pas' Sluiskil schiep zich toen al een paar fraaie kansen om de score te openen. Paul van Kouteren, die uu zou groeien tot de beste man op het veld. kopte on der meer tegen de onderkant van de lat Daarvoor was ook een inzet van Johnny Schelfhout al op de lijn gestopt. Dat initiatief van Sluiskil zakte voor de rust iets weg. omdat Madese Boys beter in de wedstrijd kwam De gevaarlijkste man bij de Brabanders .bleek als zo vaak Hennie Hofkens te zijn. hoewel htj het offensief maar moeizaam op gang kreeg Sluiskil begon met Eddie van der Hooft aan het duel De middenvelder was in de week vooraf ziek geweest, en speelde niet op volle kracht Bovendien moest, Han van der Hooft later in de wedst rijd Ronald Breepoel nog vervangen Paul van Kouteren speelde het. duel uit als voorstopper en haalde ook daar eer, rui me voldoende Na de rust. met de wind mee, stelde Sluiskil de overwinning veilig Peter Zwart rondde eerst een uitval van Den- nis de Bruin af en scoorde na een half uur uit een combinatie met Paul van der Hooft Hennie Hofkens schoot drie minuten voör tijd de eindstand naar 1 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13