Zeeuwse selectie zonder spelers van Vlissingen Eelco Haak weer op winst In Rotterdam moet blijken wie de beste Jeugddammer Sandee naar nationale finale PZC/sPort MET EEN KERN VAN ARNEMUIDEN EN BRESKENS Programma karting Zeeland Castaing wint eerste etappe ronde Amerika Pronvincm won SCHAAKKAMPIOENSCHAP Profronde Nederland Belangrijke wedstrijd HWP ZATERDAG 9 APRIL 1983 15 UTRECHT (GPD) De zwembond moet op zoek naar een nieuwe bondscoach, nadat Bert Sitters zijn vertrek heeft aangekondigd. Sitters keert op korte termijn terug naar het land waar hij al eens eerder werkzaam was: Spanje. De man die meer dan tien jaar het gezicht bepaald heeft van het Nederlandse zwemmen, zal in dienst treden van het Spaanse ministerie van sportzaken, waar hij technisch directeur van de zwembond wordt. Het vertrek van Bert Sitters komt niet als een echte verrassing. Al na het toernooi om de wereldtitels in Quayaquil werd Sitters van vele kanten benaderd De successen in Equador met goud voor Annemarie Verstap pen op de 200 m vrije slag zilver voor Verstappen op de kortere vrije-slagafstand. brons voor Annelies Maas op hetzelfde nummer waarop Verstappen goud behaalde, en de bronzen medaille voor de vnje slag-estafetteploeg maak ten het wereldkampioenschap voor Nederland het succes volste uit de historie van de 100-Jange zwembond Dat succes werd voor een belangrijk deel toegeschreven aan Sitters, die in 1971 zijn intrede deed bij de zwembond als trainingscoordmator Ook in de internationale trainerswe reld had Sitters naam gemaakt, niet in de laatste plaats omdat hij er in een tijdsbestek van vier jaar in geslaagd was het Nederlandse zwemmen nieuw leven in te blazen. optreden tegen de Belgische nationale ploeg tegemoet. De coach van de Zeeu wen vindt: „De selectie is vermoede lijk wel iets sterker dan vorig jaar. Ik denk dat het vooral ook komt door de opmerkelijke inbreng van Breskens. Er was deze week, met De Munck en Van de Broecke, een duidelijke verbe tering in de spelopvatting". De uiteindelijke keuze voor het Zeeuw se team heeft na de wedstrijd in Bres kens weinig discussies opgeleverd. De technische commissie, waarin ook een aantal Zeeuwse trainers is verzameld, was het bij de samenstelling opvallend eens. Jo de Waal: „We bleken heel vlot op één lijn te zitten. Franz van der Pijl was de enige speler van wie we nog niet zeker waren". Begin deze week, tijdens een oefenpar tij tegen HVV. liep Van der Pijl een blessure op aan de achillespees. Hij heeft in de dagen daarna nauwelijks kunnen trainen en wordt regelmatig behandeld aan de kwetsuur. „Ik heb hem zaterdag hard nodig tegen Kloe- tinge". heeft Jan Doorns, de trainer van Hoek, zich niettemin gerealiseerd. „Hij speelt als het enigszins mogelijk is. want die wedstrijd is voor hoek van het grootste belang. Voorkeur De tactiek waarvan Jo de.Waal zich tegen de Belgen zal bedienen, wijkt ongetwijfeld niet af van de speelwijze waaraan hij de voorkeur geeft. De coach opteert voor twee aanvallers (Van de Broecke en Schipper) en een versterkt middenveld. De middelste VLISSINGEN Voor de Zeeuwse voetbalselectie, die over anderhalve week tegen het Belgisch elftal moet aantreden, zijn Arnemuiden en Breskens de grootste leveranciers. Die twee clubs zijn in het Zeeuwse team met zes spelers in totaal vertegenwoordigd. Het is opvallend dat er van de voetbalclub Vlissingen geen enkele speler is geselecteerd. De enige vereniging in Zeeland met plannen om betaald voetbal te gaan spelen, is door de selectiecommissie genegeerd. Huib Meerman was aanvankelijk wel kandidaat, maar hij viel af voor de definitieve keus van Jo de Waal. Vijftien spelers kregert gisteren een uitnodiging voor de wedstrijd tegen RBC, die woensdag in Roosendaal wordt gespeeld. De enige verrassing bij die selectie was de aanwijzing van Franz van der Pijl. omdat de spelma ker van Hoek een blessure heeft opge lopen. De coach van het Zeeuws elftal ging er deze week in Breskens al van uit de Van der Pijl moest afvallen. Het is vokomen terecht dat hij tegen RBC nog een kans krijgt om zich in de basis te spelen. Van Bruse Boys behoorde Tonnie van den Berge weliswaar ook tot de kans hebber voor de voorhoede. De grillige linkerspits moest echter afzeggen voor beide selectiewedstrijden. Jo de Waal kreeg te horen dat Van den Berge door de week geen vrij kan krijgen van militaire dienst en heeft de aanvaller dan ook afgevoerd. Kees Verkaart van Zierikzee heeft zich ook met bij de laatste vijftien kunnen spelen. De definitieve Zeeuwse selectie be staat uit de volgende spelers: keepers: Rob Gruben (Breskens) en Johan Dijk huizen (RCS); verdediging: Jan Hame link (Hoek), Wim Geelhoed, Jaap Meerman en Klaas van Belzen (Arne muiden), Eugêne Fagg (Oostkapelle); middenveld: Johan le Conté (Middel burg), Robbie de Munck (Breskens), Franz van der Pijl (Hoek), Paul van Kouteren (Sluiskil) en Nico Bouman (AZW); voorhoede: Gerard Schipper (Oostkapelle), Bram van de Broecke (Breskens) en Peter de Waard (Kapcl- le). Met die vijftien gaat Jo de Waal het WESTKAPELLE Karting Zeeland te Westkapelle heeft het programma voor het nieuwe seizoen samenge steld. Het eerste evenement is op 23 en 24 april, op welk weekeinde de 'super club '83' wordt gehouden, een soort 'superstarevenement', waarbij op zon dag de kartwedstrijden gehouden worden. Op 24 en 25 september wordt de eerste lustrum Zebra-trofee inzet van de wed strijden. Het gaat hier om een grand- pnx. Op 22 en 23 oktoberoktober is er een wedstrijd voor het Neder-ands kampioenschap in de A natiomaal- seniorenklasse en de AN-klasse. Voortd zijn er zes clubwedstrijden. WILLIAMSBURG (ANP) - De Frans man Francis Castaing heeft vrijdag de eerste etappe van de eerste wielerron de van Amerika gewonnen. Castaing won de sprint van het com plete peloton. De eerste rit ging van Virginia Beach naar Williamsburg over 185 kilometer en werd in hoog tempo verreden. Bert Oosterbosch pakte één van de tussensprints drie seconden tijdvergoeding. Castaing rijdt in de individuele tijdrit in de leiderstrui. V'uf Nederlandse deelnemers konden dat niet verhinderen. Zelfs de in top vorm verkerende Leo van Vliet niet. De winnaar van Gent-Wevelgem zei, dat hij gedurende de 185 kilometer lange rit over brede en vlakke wegen 'goede benen' had en dan ook met vertrouwen de sprint had afgewacht. Van Vliet werd 300 meter voor de eindstreep een ogenblik ingesloten. „In zo'n geval zijn er twee mogelijkheden. Je trekt ïe- roand aan zijn shirt of je remt Je beslissing hangt van je stemming af. Dit keer heb ik geremd". Dt uilslag van de eerste etappe is: 1 Francis Cisiaing (Fra) 185 km In 3 uur 37 min 16 «c., 2 Vincent Barteau (Fra): 3 Ralph Hofe- ditz (WDli: 4 Ad Wijnands iNed). 5 Leo van Vliet (Ned); 6 John Herety (GBr). 7 Noél de Jonckheere (Bel). 8 Neil Davies (Can); 9 Roger de Vlaeminck (Bel): 10 Jean-Francois Rault iFrai. allen in dezelfde tijd als de winnaar Algemeen klassement (na tijdsvergoedin- ten): 1 Castaing 3.37,08:2 Barteau op 4 sec 3 Bert Oosterbosch (Ned) op 5 sec4 Alan Peiper iAusi z.t,; 5 Hofedilz op 6 sec.. 6 Dae Pedersen (Noo) zt 7 Silvestro Milani (Itai op 7 sec 8 Sean Yates (GBr) z t 9 Wijnands °P 8 sec 10 Van Vliet z t en de rest van het Pdoton met onder meer Frits Pirard en Henk Lubberding in dezelfde tijd als Wij nands lijn van het Zeeuws elftal zal het accent op de verdediging moeten leg gen. maar dat kan met deze selectie problemen geven. Nico Bouwman. Robbie de Munck, Franz van der Pijl en Paul van Kouteren zijn stuk voor stuk voetballers die graag zelf het initiatief tonen en van nature offensief zijn ingesteld. „Ik kan Bouwman verdedigend laten spelenvoorziet Jo de Waal. „Hij speelt bij AZW dit jaar laatste man en hij is het dus gewend Maar dat offen sieve middenveld kan inderdaad een bijkomend probleem zijn. We moeten tegen België uitkijken dat het geen afgang wordt. De spelers moeten zich realiseren dat balverlies bijna iedere keer dodelijk kan zijn". Zonder twijfel wordt Bram van de Broecke de vooruitgeschoven spits in het elftal. De puntspeler van Breskens heeft indruk gemaakt tijdens zijn eer ste optreden voor het Zeeuwse elftal. De trainer van FC Eeklo liet deze week zijn belangstelling al duidelijk blijken, maar hel Ls de vraag of Van de Broecke geïnteresseerd is in een aanbod uit Belgie THOLEN— Met nog één ronde te spelen in de halve finale van het Nederlands dam-kampioenschap voor aspiranten is Sjakko Sandee uit Kloctinge zeker van een plaats in de finale. In 'De Meulvliet' in Tholcn boekte Sandee gisteren twee overwinningen. In de ochtendronde veroverde hij tegen Vishvanath Bharos een schijf en wist ondanks doorbraak- dreiging van zijn tegenstander in het eindspel de winst te forceren, 's Middags toverde hij tegen de hoog- geklasseerde Henk Klarenbeek een prachtige damzet op het bord die uiteindelijk een overwinning opleverde. Door deze twee zeges nestelde Sjakko Sandee zich aan de kop van de ranglijst met negen punten uit zes partijen. Sandee kan zich vandaag in de slotronde een nederlaag permitteren. Dit is echter hoogst onwaarschijnlijk, aangezien zijn tegenstander hekkensluiter Ton Eshuis is. Voor de overige twee finaleplaat sen komen vooral Henk Klaren beek en de winnaar van de partij Maarten Linssen tegen Vishva nath Bharos in aanmerking. De laatste ronde begint vandaag in De Meulvliet om 9.00 uur. De uitslagen: vijfde ronde. P. Es- huis-P. van Eek 0-2, S. Keetman-H. Klarenbeek 0-2. S. Sandee-V. Bha ros 2-0. H. Schoenmakers-M. Lins sen 0-2. - Stand: 1 Sandee 9 punten. 2 en 3 Klarenbeek en Linssen 8.4 Bharos 7. 5 Keetman 6. 6 Van Eek 5. 7 Schoenmakers 4, 8 Eshuis 1. - Zesde ronde; P. van Eck-M Lins sen 1-1, V. Bharos-H. Schoenma kers 2-0, H. Klarenbeek-S. Sandee 0-2, T. Eshuis-S. Keetman 0-2. In de halve finale-groep voor ju nioren is met alleen de slotronde nog te spelen de winnaar al be kend. De zestienjarige Henk van der Zee uit Leeuwarden, onge twijfeld eén van de grootste talen ten van de laatste tien jaar, bracht door een gelijkspel tegen Peter Hoopman zijn totaal in Vlissingen op 10 punten uit zes partijen en werd daarom onbereikbaar voor zijn concurrenten, voor zover er van enige werkelijke concurren tie sprake is. Voor de tweede en derde plaats komen nog vijf spelers in aanmer king, zodat de slotronde uitermate spannend belooft te worden. Ge rard de Groot vergooide zijn goede vooruitzichten op een finaleplaats door een nederlaag tegen de Mid delburger Jaap de Jonge, die zich van een zwakke start herstelt en nu ook de rode lantaarn heeft overgedragen aan Jos van Krie ken. Deze verloor op de klok van Alex Mathijsen na een enerveren de partij. Johan Wiering en Ravi- chant Bharos hielden hun kans op plaatsing door tegen elkaar remise te spelen. De ontknoping van deze halve-finalegroep begint vandaag om 10.00 uur in de Scheldemond in Vlissingen. De uitslagen: zesde ronde. H. van der Zee-P. Hoopman 1-1. J. de Jonge-G de Groot 2-0, A. Mathijse- n-J. van Kneken 2-0, J Wiering-R. Bharos 1-1. - Stand: 1 Van der Zee 10 punten. 2 en 3 Hoopman en Mathijsen 7.4 en 5 Wiering en Bharos 6. 6 De Groot 5. 7 De Jonge 4. 8 Van Krieken 3. MIDDELBURG - Het OCMAS top leidingscentrum militaire admini stratie) is vrijdag de serie sport evenementen bij de viering van het 50-jarig bestaan begonnen met een groots opgezet volleybaltoernooi voor de Zeeuwse ambtenaren. Er namen 24 teams aan het toernooi deel iongeveer 250 deelnemers) ivaarbij een rijk geschakeerde groep ambtenare 'aan het net' kwam. Het evenement sloeg zo goed aan, dat nu reeds besloten werd om volgend jaar opnieuw een volley baltoernooi voor ambtenaren in pji-nnr to yptten. Middelburgs bur gemeester P. A. Wolters reikte aan het slot van het toernooi in sport hal de Kruitmolen de prijzen uit. Het team van Provincie werd win naar. De verdere, belangrijkste uitslag is~ 2 Koninklijke Mare chaussee Zeeland: 3 OCMA Mid delburg: 4 gemeente Goies5 rijks politie Zeeland. Luctor; 6 De Wel- linge Middelburg: 7 Loodswezen Vlisisngen; 8 gemeentepolitie Mid delburg9 politie Goes; 10 douane Temeuzen. Op de foto verdedigt het team van de gemeente Goes zich tegen de OCMA-formatie. Dames le divisie: Fruns van der Pijl: verrassing in Zeeuws voetbalteam. WOERDEN De profronde van Ne derland zal dit jaar toch doorgaan. De oorspronkelijk voor zes dagen vastge stelde etappekoers wordt wegens de korte voorbereidingsperiode in drie dagen afgewerkt. Op donderdag 25 augustus wordt ge start in Veendam. De laatste etappe zal vermoedelijk eindigen in Limburg. Het officiële routeschema wordt eind april bekendgemaakt. De bedoeling van de op het laatste moment vastgestelde driedaagse ronde is het handhaven van de plaats op de internationale wieler- kalender. Voor 1984 wil de stichting profronde van Nederland weer een nor male etappewedstrijd vaststellen. De stichting was in de moeilijkheden ge komen door een belastingheffing over de periode 1977.1981 van een miljoen gulden De problemen met de fiscus betroffen niet afgedragen btw-gelden en boetes over die achterstallige ver plichtingen De stichting heeft voor de schuld een regeling getroffen met de belastingdienst HILVERSUM - Er blijft volop span ning in het toernooi om de Nederland se jeugdkampioenschappen schaken, dat in Hilversum wordt gehouden. Bij de meisjes hebben, met nog een ronde voor de boeg, Pernette Cameron en Heieen de Greef de leiding. Bij de jongens behield Klaas Landsman de toppositie. Teneuzense Masjenka Dub beldam brak af, Eelco Haak won. De uitslagen: meisjes: Arjette Cameron - Yvette Nagel afg.. Mariette Drewes - Pernet te Cameron 0,5-0,5; Monique Schuit - Heieen de Greef 0,5-0,5; Adrienne van de Bogaard - Jessica Harmsen 0-1, Henriette de Greef - Masjenka Dubbeldam afg.; Claudia Toren beek - Patricia de Wit 0-1Karin Bulle - Jacqueline van de Berg 0-1 De stand: 1 Pernette Cameron en Heieen de Greef 6 pnt.; 3 Arjette Cameron 5.5 en 1; 4 Jessica Harm sen 5: Masjenka Dubbeldam 3.5.. Jongens: Marcel Piket - Jeroen Vanheste 1-0; Friso Nijboer - Piet Peelen 1-0; Klaas Landsman - Johan Quist 0.5-0.5; Jan deWit - Michael Riemens 0-1Jan Wlersma - Bart Lahaye 0-1 Jan Roebers - Bas van de Plassche 0,5-0.5, Ruurd Dam - Yvo Volman 1-0; Eelco Haak - Timmo Henseler 1-0. De stand bovenaan is 1 Klaas Landsman 6: 2 Marcel Piket en Friso Nijboer 5.5. 4 Jeroen Vanheste. Piet Peelen. Michael Riemens. Bart Lahaye en Johan Quist 4.5; Eelco Haak 3.5. Kortsjnoi bleef drie punten voor BAD KISSINGEN - Viktor Kortsjnoi heeft in de schaaktweekamp uit de kwartfinales van de kandidatenstrijd. zijn voorsprong van drie punten be houden op Lajos Portisch. Vrijdag eindigde de zesde partij in tweede zitting in remise na 56 zetten. Portisch had lichte voordelen in de afgebroken stelling, koos echter niet de sterkst mogelijke voortzetting en bood Kortsjnoi daardoor de mogelijkheid op ontsnapping naar een puntdeling. Bij een stand van 4,5-1,5 heeft Kortsjnoi nog slechts één punt nodig uit de vier partijen die nog op het programma staan om in de halve finales te komen. ROTTERDAM (GPD) Hel is moei lijk voor te stellen dat ze elkaar zaterdaomiddag in de Rotterdamse marathon, bij wijze van spreken dan, naar het leven zullen staan. Ontspan nen zittend in de Rotterdamse raads zaal. daarbij de stoelen bezettend die gewoonlijk bestemd zijn voor het Col lege van burgmeester en wethouders, zijn ze erg aardig tegen elkaar: Alber to Salazar en Robert de Castella, de nummers een en twee van de wereld ranglijst aller tijden, van wie er een op het punt staat gezichtsverlies te lijden, want zo werkt dat in de top sport. Wereldrecordhouder Salazar. van wie bekend is dat hij zich nooit zo erg bescheiden opstelt, wijst zelfs op de mogelijkheid van een verrassing zater dag. „Er gaan namelijk meer dan twee lopers van start", klinkt het. Opmerke lijk deze uitlating uit zijn mond. want was het niet dezelfde Alberto Salazar die voor zijn eerste marathon, die van '80 in New York. zijn inschrijfformulier opstuurde met daarop het „bijschrift" 2 uur en 10 minuten» Brutaal voor een donge twintiger, die nooit meer dan 32 kilometer tempo had gelopen. Zijn optimisme stoelde toen vooral op zijn unieke vorm van voorbe reiding. waaruit zijn fanaticisme blijkt. Zijn „geheime wapen" Hoogtetraming op het eigen traim gsparkoers met behulp van een vier kilo zwaai appa raat. compleet met maskem baerobic exerciser is de naam van die draagbare zuurstofbevoorrader. Een jaar later kon de op Cuba geboren 24-jarige Amerikaan hei voorspellen weer niet laten. ..Ik noemde toen. ook voor New York. een winnende tijd van 2 08 Toen ik mijn mond had openge daan kon ik niet meer terug". Dat hoefde ook met. want in '80 bleef hij in zqn eerste marathon zelfs onder zijn voorspelling van 2 10 i2.09.411 en in '81 rolde die 2 08 er inderdaad uit (2 08 13) Eindelijk was afgerekend met het van '69 daterende wereldrecord van de AustraliOr Derek Clayton (2 08 34). Na die w ereldrecordrace was de vraag niet actueel wie 's werelds beste mara thonloper was: Alberto Salazar, al kwamen er al toch gauw de eerste twijfels. Degene die deze veroorzaakte was Robert de Castella, landgenoot van de onttroonde, nu in Amerika wonende Derek Clayton. Voor ieder een onveru achts liep hij enkele maan den na Salazars recordrace in het Japanse Fuktioka 2.08.18. slechts vijf seconden boven Salazars toptijd. De twijfels kwamen zelfs in Amerika aan de oppervlakte, toen de redactie van het Amerikaanse atleliekblad. hei zich onbescheiden Bible of Sports noe mende Track and Field News ingezon den brieven kreeg na de verkiezing van Salazai aid utau. muiuuiuiuuper van het jaar. „Salazar liep op een veel gemakkelij ker parkoers. Zonder keerpunt, en bo vendien is het in New York beter mogelijk meters af te snijden dan in Fukuoka heette het. Dat zou Salazar wel eens 100 meter winst opgeleverd kunnen hebben", klonk het. En daarbij kwam nog dat Salazar in zijn record marathon veel minder toppers ont moette dan De Castella. die de comple te Japanse top voor eigen publiek deklasseerde. „Zaterdag moet het duidelijk worden wie momenteel de beste is", aldus mspanmngsfysioloog Robert de Castella aan de vooravond van de marathon van het jaar ..Die laatste kwalificatie is inderdaad niet overdre ven want het is zeker dat Alberto en ik elkaar voor Los Angeles niet meer zullen ontmoeten. Ik loop namelijk de WK in Helsinki. Alberto niet". 24-42 25-40 22-30 22-28 23-22 24-18 Cheetah Green Eagl. JRC Boxtel Dragons Kimbna Amh. Eagl. Dynamo 2 Elmex 2 Dames le klas: Souburg 1 20-34 Valken. 1 ELBC Marathon 1 Dynamo 2 BI Wit Marathon 2 Jump. Crabs 21-18 Smokkelh. 20-10 Souburg 2 21-10 Scheldesp. 20- 4 Valken 2 20- 2 Dames 2c klas: Voorwaarts 18-32 Operatie Volharding Marathon 3 Mevo BV Hulst Dynamo 3 De Polder J Crabs 2 Valken. 3 Dames 3e klas: Marathon 4 16-30 J Crabs 3 Volhard. 2 Valken. 4 De Bucket Delta C. 1 BC Sas Operatie 2 Mevo 2 Delta C 2 D. jun. le klas: BV Souburg 15-30 Smokkelh. 2 Dynamo Marathon Scheldesp. Smokkelh. I Mevo 21-34 19-32 20-26 20-26 20-24 20-22 17-26 17-24 16-22 16-16 15-12 16-12 17-10 16- 2 18- 2 15-28 17-21 16-20 17-18 17-16 17-11 16- 8 16- 4 15- 0 14-20 17-16 1716 14-12 15- 3 14- 0 Buoyancy 18-26 Pendragon 18-26 Eastw. Tig. 17-22 Waldric 17-22 SVH 18-22 Almonte 18-18 Jump. Crabs 18-12 WSC IS- 6 BV Hulst 18- 6 PSV 18- 6 Heren 2e klas: Marathon 1 19-34 Souburg 2 Geronimo Dynamo Souburg 3 Marathon 2 Scheldesp. Vossenb. 1 BI. Wit Vossenb. 2 HTS Heren 3e klas: Dynamo 2 18-30 J Crabs 2 Volhard. 2 BV Hulst 2 J. Crabs 3 Voorwaarts S Dnbble Matador Mevo Vossenb. 3 Operatie Heren le klas: Scheldesp. 2 18-36 Souburg 4 18-22 Matador 2 16-20 J Crabs 4 18-19 De Bucket dl7-17 Marathon 3 17-16 Dynamo 3 19-14 Smokkelh. 2 17-12 S Dnbble 2 18-12 De Schuur 16-10 Mevo 2 17- 2 H. jun. hoofdklas: 18-24 18-22 19-22 19-22 19-22 19-22 19-18 19-16 17- 2 18- 0 19-30 17-28 17-24 18-18 19-18 18-16 16-14 18- 8 18- 4 18- 2 Heren hoofdklas: Flash Octopus OBC Kimbria Rush Breda Pion. Bladel Volharding Condor Braggarts Titanus BV Souburg Heren le klas: Virtus 18-30 20-38 19-28 20-28 20-26 19-22 20-20 20-16 20-16 20-16 20-14 19- 6 19- 4 Flash Nashua Beltistos Werkendam 20-28 Klmbrta Giants Eastw. Tig. Breda Pion. Marathon OBC Coveco B8W Akros H. jun. le klas: BV Hulst 16-28 BV Souburg 16-25 Marathon 2 15-24 Volhard. 1 15-13 Dynamo 15-12 Volhard. 2 16-2 Marathon 3 15- 0 20-40 20-32 20-32 20-22 19-14 20-12 20-12 18-10 18- 2 19- 2 Jeroen Piket uit Leiderdorp en Pieter Baltus uit Zeist hebben het eerste Haskoning-schaaktoernooi op hun naam geschreven. Zij veroverden daarmee de Nederlandse jeugdtitels tot 13 en 16 jaar. Het Nederlands meisjeskampioen schap tot 16 jaar werd een prooi voor Els van der Vegt pit Epe, terwijl Anita van Loon uit Udenhout de sterkste was bij de meisjes tot 13 jaar. Erik Bolle- mans uit Axel besloot het toernooi met een remise tegen Joost van Dam uit Maasland. Hij eindigde daardoor op de tiende plaats. Een negende plaats was er bij de jeugd tot 13 jaar voor Johnny Dieleman uit Temeuzen. die in zijn laatste partij tot een puntendeling kwam met Robert van Breugel uit Voorburg. Jacqueline van de Hil ein digde bij de meisjes tot 16 jaar in de achterhoede, ondanks har slotremise tegen Heieen Hollenberg uit Vlijmen. Duits voetbal - Werder Bremen heeft vrijdag de leiding genomen in de West- duitse voetbalcompetitie De ploeg versloeg op eigen terrein FC Nümberg met 3-2 na een ruststand van 3-0. Bremen nam de leiderspositie over van Hamburger SV, dat een punt minder heeft, maar nog een wedstrijd te goed heeft. Overmaken geld was legitiem ZEIST De KNVB heeft gisteravond in een persverklaring laten weten op geen enkele wijze bewust te hebben meegewerkt aan een eventueel zwart- geldcircuit bij FC Utrecht. De bond reageert hiermee op een publikatie in het weekblad Vrij Nederland, waarin werd gemeld dat de voetbalbond een bedrag van bijna 19.000 gulden in 1980 aan de „Club van Honderd" had over gemaakt. Deze club stond een paar jaar garant voor zwarte betalingen aan FC-spelers. 2C dames: Sluvoc 19-22 Morres 19-46 Athanatos 2 17-22 Artemis/R 20-44 SVA 17- 9 Brevok 20-44 Marathon 3 15- 9 B en S 20-33 MytUus 3 17- 7 Torpedo 19-32 Dames 2A: DVO 20-29 De Klomp 18-48 Polaris 20-29 Marathon 4 18-46 Sarto 2 20-27 EWC 3 18-38 Concordia 20-26 Sgravo 18-35 VCH 3 20-24 Ardito 2 18-20 Activla 19-19 Marathon 5 18-11 Sutherland 19- 1 Wis ka 17- 9 3F dames: MytUus 4 17- 6 WC 2 18-48 Dames 3A: AKS 20-47 Bok 2 16-40 Artlplan 19-34 MytUus 5 17-34 Ekspalvo 20-34 Marathon 6 16-32 Savok 19-31 Ardito 3 16-29 Brevok 2 20-31 Sgravo 2 18-21 Soetelieve 20-29 Bok 3 16-19 Zebra's 20-28 EWCY 16- 9 Marathon 20-24 Marathon 7 17- 5 Ericsson 21-24 Eerste klas heren: Ledub 20-18 Savok 18-45 Terra N. 20- 9 Kikkers 15-40 3F heren: De Polder 16-32 Morres 20-55 Bok 16-26 WC 2 20-52 EWC 3 15-24 Atak 19-36 Ardito 17-23 Sic Pugno 20-35 CVC 16-22 Ekspalvo 20-32 De Sterre 2 18-21 Set Up 20-28 MytUus 3 16-20 Mlnenco 19-26 Even K. 2 18-19 V. Zandvoort Wiska 17- 1 20-23 Heren 2A: Blauw Wit 20-20 Sgravo 14-39 EWC 20-18 Dynamo 2 14-38 Voko 20-18 Ardito 2 12-28 Karanof 20-14 MytUus 4 14-22 prom.klas dames: Bok 2 14-19 MytUus 1 18-51 MytUus 5 15-19 EWC 1 17-47 MytUus 6 14- 8 MorTes 2 17-42 Wiska 2 13- 7 Voorwaarts 17-30 EWC 4 14- 3 Athanatos 18-26 Heren 2B: Marathon 2 17-24 Attack 13-33 Even K. 17-19 Voorwaarts 15-30 EWC 2 17-17 Sluvoc 13-24 Mytilus 2 18-16 Verdegem 2 14-23 SC Morres 17- 8 Savok 2 14-16 IJVC 17- 2 IJVC 2 13-11 Prom.klas heren: De Sterre 3 14- 5 De Sterre 18-50 Heren 3B: Scheldesport 17-36 Zaamslag 15-40 EWC 2 17-36 SSV 13-22 MytUus I 16-33 Athanatos 2 13-20 Dynamo 17-27 Kikkers 2 13-17 Mytilus 2 16-33 Attack 2 13- 9 Verdegem 17-19 Savok 3 13- 9 Athanatos 18-17 Dames 2B: Even K. 15-15 Savok 2 13-39 IJVC 17-15 Voorwaarts 2 13-33 Morres 2 16- 9 Even K. 2 14-33 Eerste klas dames: Attack 11-21 Kikkers 17-50 Savok 3 14-19 Dynamo 1 16-40 Philippine 1 Ardito 17-33 13-12 De Sterre 17-33 Verdegem 12- 9 Dynamo 2 18-30 De Sterre 2 14- 8 Bok 16-24 Philippine 2 14- 3 Alberto Salazar VLISSINGEN Als het Sas van Gentse schaakteam Het Witte Paard vanmiddag Izaterdag) de thuiswedstrijd tegen Charlois Eu ropoort uit Rotterdam wint. dan is deze formatie zeker van prolon gatie van de eerste klas van de landelijke competitie. Aan een gelijkspel hebben de Zeeuws-Vlamingen waarschijnlijk ook voldoende, maar dan zijn ze wel afhankelijk van de resultaten van andere teams. Bij verlies zijn de overlevingskansen van HWP vrywel nihil. Het programma voor dit weekein de is HWP - Charlois. Menno - Den Haag. HMC - de Variant, SMG - Gess, Volmac - Brunssum. De wed strijd van HWTP begint om 13.00 uur in het gebouw van HWP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15