Voetbalcompetitie in de belangrijkste fase Louis Dallinga speelde Zeeuwse biljartstrijd onder grote druk Aad Koudijzer eind seizoei vrijweg bij AA Gent Zeldenrustcollege weer naar titel TUSSEN SCHELDE EN GRENS 'IK MOET AAN DE TOEKOMST DENKEN Schorreblomrit 'NOG NOOIT WAS IK ZO GESPANNEN' Grote Gatloop in Oostburg VRIJDAG 8 APRIL 1983 - PZC/streek »!«r TERNEUZEN - De voetbalcompetitie gaat nu wel zeer nadrukkelijk dé belangrijkste fase in, waarin beslist gaat worden over kampioenschap en over degradatie. Het komende weekeinde kan er in dat opzicht al een heleboel klaarheid komen in de uiteindelijke prijzenverdeling. Opvallend is in de zondagcompetitie, dat de Zeeuws-Vlaamse teams zowel in de derde als in de vierde klas ontegenzeggelijk de toon aangeven. In de derde klas bezetten respectieveli jk Breskens en Steen de eerste twee plaatsen, terwijl Clinge en HW *24 die stekken innemen in de vierde klas. En juist deze vier formaties ontmoeten elkaar in deze competitieronde; Breskens-Steen en HW-Clinge zijn dan ook een paar klappers van formaat. Eveneens van kapitaal belang, maar dan met het oog op de degradatie, is de confrontatie in de derde klas van het zaterdagvoetbal tussen Zaamslag en Dinteloord. Na zondag kan er dus enorme duidelijk heid ontstaan in de kampioensrace in zowel de derde als de vierde klas. Im mers. zowel Breskens als Clinge telteen voorsprong van drie punten op hun op ponenten. Slagen deze twee ploegen er in om de wedstrijd van zondag in winst om te zetten, dan is er voor beiden geen vuiltje meer aan de lucht. Een kloof van vijf punten in de dan nog resterende drie wedstrijden moet dan ruim vol doende zijn om de titel binnen te halen. Toch is het nog niet zover, al hebben zowel Breskens als Clinge wel de beste kansen op de zege. Steen immers komt veel moeilijker tot scoren dan Breskens. terwijl HW na de 2-1 thuisnederlaag tegen Axel van en kele weken geleden totaal van slag is af geraakt Ook van Aardenburg werd er daarna verloren, waardoor de topposi tie inmiddels is overgegaan in handen van Clinge. In de derde klas komt de derde Zeeuws- Vlaamse vertegenwoordiger. RIA uit Westdorpe, in een thuiswedstrijd uit te gen middenmoter Roosendaal, dat vrij uit naar het competitieslot toe kan gaan spelen. Voor de formatie van Jaap Lensen ongetwijfeld een mogelijkheid om met een optimale inzet te trachten Han van der Hooft zich alsnog van het degradatiespook te gaan ontdoen. De resultaten van de laatste competitiewedstrijden zijn in ie der geval wél hoopgevend voor de West- dorpenaren. Degradatie Gaat in de vierde klas uiteraard alle aandacht uit naar het toptrcffen in Hulst tussen HW en Clinge, in de strijd om de degradatie zijn nogaltijd verschillende teams gewikkeld. Bier vliet heeft zich door de inhaalwed strijd tegen Uzendijke te winnen een heel eind in veiligheid gespeeld, zon dag kan het in de uitwedstrijd tegen Aardenburg de definitieve stap tot be houd zetten, mits er met dezelfde inzet wordt geacteerd zoals tegen Uzendij ke. Axel kan voor de nog in degradatie- verkerende Zeeuws-Vlaamse ploegen, een belangrijke daad verrichten en dat is winnen van het op de laatste plaats bivakkerende Zeeland-Sport. De équipe van trainer Rudie Steel heeft zich inmiddels ook opgewerkt tot een goede middenmoter, die zeer zeker in aanvallend opzicht tot één van de bete re ploegen gerekend kan worden. Voor Voetbaljeugd Biervliet speelde tegen jeugd van Kelvedon Hatch BIERVLIET - Tjjdens de paasdagen speelden verschillende jeugdelftallen van de voetbalvereniging Biervliet een wedstrijd tegen teams van het Engelse Kelvedon Hatch, afkomstig uit de buurt van Londen, die dit paasweek end op het Europese vasteland door brachten. Voor de D-pupillen van Biervliet ver liep dit niet zo best. Zij verloren met 0-7 van htm Engelse tegenstanders. De C-junioren behaalden een 4-0 zege, terwijl de Zeeuwsvlaamse A-junioren met 3-2 aan bet langste eind trokken. Kaarting SLUISKIL - J. Vermast is algemeen kampioen kaarten van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Sluiskil gewor den. Mevrouw Claes werd kampioen bij de dames en mevrouw Blok behaalde het kampioenschap jokeren. De slotwedstrijden waren ln dienstencen trum "De Sterre'. De uitslag: 1M. Duinkerke, 2 mevrouw Destombes. 3 J. Vermast. 4 me vrouw Gommers en 5 B. van Rljfte. Bolclub Molenzicht ÏJZENDIJKE - De bolclub Molenzicht te Uzendijke hoopt binnen enkele we ken te kunnen beginnen aan de over dekking van de twee buitenbanen bij de molen. Hiervoor is door de gemeente Oostburg een bedrag van 15.000 gulden ter beschikking gesteld Half juni hoopt men klaar te zijn met de bouw. Onlangs hield de bolclub een puntenbolling. De uitslag: 1 F. Verbeke, 2 Th. de Looze, 3 A. van Loocke, 4 A. de Baere, 5 J. van de Broecke. Wintercompetitie bridgeclub Hulst HULST De bridgeclub Hulst speelde in het kader van het tweede gedeelte van een wintercompetitie de negende wedstrijd in het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' in Hulst. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met negen paren. De uit slag: 1 de heer Beuzenberg - de heer Biesbroeck. 2 mevrouw Pouwels - me vrouw Goossens, 3 mevrouw Beujzen- berg - mevrouw Snuyverink. 4 me vrouw Bruyns - de heer Van Geel, 5 mevrouw Aronson - mevrouw Vroome. In de B-lijn werd gespeeld met een howell tien met negen paren. De uit slag: 1 de heer Gijs - de heer Van Laere, 2 de heer Gerres - de heer De Maat, 3 mevrouw Smulders - mevrouw Van de Velde, 4 mevrouw Neve - mevrouw Van Damme en de heer De Feyter - de heer Rademakers. In de C-lijn werd ge speeld met een howell tien met tien paren De uitslag 1 mevrouw Seydlitz - mevrouw Van Esbroeck. 2 mevrouw Stolte - mevrouw Soonius, 3 mevrouw Snoodijk - de heer De Leeuw, 4 me vrouw Voet de heer d'Hondt. 5 mevrouw Wendels - mevrouw De Booy. BEVOBO TERNEUZEN TERNEUZEN - Naar verwacht werd zijn tijdens de voorlaatste speeldag van de Terneuzense bedrijfsvolleybal-competitie de meeste beslissingen gevallen. Zeldenrustculle ge, sinds oprichting van de Bevobo al meerdere keren titularis, haalde uit zijn inhaalwedstrijden genoeg punten om onbe dreigd als kampioen te finishen. In die hoogste afdeling zijn Dow en Pro menade gelijk als tweede geëindigd, het setsaldo beslist daar wie vice- kampioen wordt. Hontenisse blijven de sombere tijden ook nog wel even voortduren nu de uit wedstrijd naar Temeuzen op het pro gramma staat Koewacht tenslotte ont vangt Hoofdplaat, dat relatief nog al tijd kansen heeft op de titel, maar dat is dan ook alleen maar relatief. Tweedeklasser Sluiskil heeft zich na de moeizame start nu wel goed aangepast aan het hogere niveau Niet altijd ge paard gaand met mooi voetbal heeft de formatie van Han van der Hooft zich nu zover opgewerkt, dat het momenteel zelfs nog uitstekende mogelijkheden heeft om als hoogst geklasseerd Zeeuws team te eindigen. Sterker nog. een tweede plaats behoort zelfs nog tot de mogelijkheden; de kloof tussen de Zeeuws-Vlamingen en Berkdijk op de tweede plaats bedraagt slechts twee punten, maar daar staat tegenover dat ook het verschil naar onderen slechts gering is. Zondag staat de uitwedstrijd naar Madese Boys voor de deur; deze Brabantse tegenstander neemt mo menteel de laatste plaats in. Nu Sluiskil met name tegen Brabantse opponen ten tot uitstekende prestaties komt (lei der Alliance bijvoorbeeld leed zijn tot nu toe enige nederlaag juist tegen Sluis kil), mag een nieuwe winst zeker tot de mogelijkheden behoren. Ook in de zaterdagcompetitie is het spel allerminst gespeeld. Enkel der deklasser Terneuzense Boys kan zich vrij waren van welk probleem dan ook. Anders gesteld is het met Zaamslag, dat het afgelopen paasweekeinde zelf niet in actie hoefde te komen, maar dat de concurrentie wél punten zag pak ken, waardoor de ploeg van Gerrit Emans weer op de laatste plaats is te recht gekomen; overigens wordt die wel gedeeld met Wemeldinge. Spannende tijden Juist boven deze twee teams staat Din teloord geklasseerd met slechts één punt meer. Vandaar ook dat na de con frontatie tussen Zaamslag en Din teloord van kapitaal belang is voor de Zeeuws-Vlamingen, waarbij de selec tie problemen door blessures nog al tijd vrij groot zijn. Oók voor Hoek breken er nog spannen de tijden aan, maar dan in een geheel ander opzicht De huidige leider uit de derde klas gaat morgen op bezoek bij Kloetinge. Gezien het verschil op de ranglijst (Kloetinge neemt momenteel de achtste plaats in met dertien pun ten) mag dit geen problemen opleveren voor Hoek. dat daarmee Zaamslag ook nog een handje toe kan steken. Terneu zense Boys is te gast bij het Roosen- daalse BWR, dat zijn gevaarlijkste man Peter Brouwers waarschijnlijk zal moe ten gaan missen wegens een schorsing nu hij in het duel van afgelopen week einde tegen Kloetinge uit het veld werd gestuurd. Het Axelse AZW is ook nog allerminst veilig in de tweede klas, al liggen daar de problemen niet zo hoog opgestapeld als bijvoorbeeld bij Zaamslag. Een be- langrij ke stap naar lijfsbehoud kan zon der meer worden gezet nu het eveneens laag geklasseerde Good Luck de tegen stander is. ZAAMSLAG - Sinds Paul van Himst het roer bij Anderlecht overnam van To- maslav Ivic verloren de Brusselaars niet meer. Ze leken zelfs zonder enig pro bleem op de titel af te stevenen, maar dan kwam daar plotseling het obstakel AA Gent. In het Ottenstadion in Gentbrugge liep Anderlecht tegen een meer dan verdiende 2-1 nederlaag op, terwijl Standard Luik eveneens een huzarenstukje OpZICfl uithaalde door Antwerp thuis met 0-2 te gaan kloppen. De ploeg van trainer Raymond Goethals is nu meteen de grootste concurrent van Anderlecht gewor den. ziet, wat ik nog allemaal voor de t zou kunnen doen, maar ik moet nun zekerheid kiezen", zegt Aad Koudot In de tweede klas promoveren Ge meente en Douane naar de hoogste divisie en nemen daar volgend sei zoen de plaatsen in van De Hoop en Promenade II of MTS/MEAO. Laatstgenoemde twee ploegen ko men volgende week (19.00 uur) te gen elkaar uit. Promenade start dan vanuit iets betere stelling, het team heeft bij het ingaan vap de beslissende ronde één punt voor sprong op zijn tegenstander. Belas tingen en V&V IT degraderen naar de derde klas, hun plaatsen worden ingenomen door kampioen B&S en Sterbanden die uit die klas promo veren. Philips en Promenade m verdwijnen naar de vierde divisie. Met kampioen Gemeente n gaat ook Rabo over naar de derde klas. Een sterk staaltje van deze eerste jaars ploeg die vanaf de start in de kopgroep zat en de slopende rush tot het eind volgehouden heeft. Algemeen Bevobo-kampioen Zel denrustcollege kreeg de titel overi gens niet cadeau. Het stuitte in de eerste wedstrijd op een ongenaak baar Dees, moest die opponent met 3-0 de winst laten, maar had in de tweede wedstrijd tegen Roelofs nog voldoende reserves om die partij met 3-0 winst naar zich toe te halen. Het was voldoende voor het kam pioenschap. Met name Erwin van den Daele, de trai ner van Gent, toonde zich erg in zijn nopjes met de zege op Anderlecht, „want", had hij gezien, „we hebben erg verstandig gespeeld. Anderlecht eerst laten komen en het dan op eigen helft GROEDE - De West Zeeuws-Vlaamse Automobielclub (WZA) organiseert zondag 10 april in de omgeving van Groede de Schorreblomrit. Een oriën- tatierit voor de A- en B-klasse rittten- rijders over een lengte van ongeveer veertig kilometer. Nu de belangstel ling voor de rittensport weer aan lijkt te trekken heeft de organisatie daar op ingespeeld. De Schorreblomrit is zodanig uitgezet dat ook beginners het door SJaak Steyaert uitgezette parkoers zonder al teveel problemen door kunnen komen en aan de finish kunnen komen. Bij de ze rit. waarvoor vanaf 13.00 uur in pavil joen 'De Groc' ingeschreven kan wor den, wordt het NRF 83 reglement ge hanteerd. De eerste équipe wordt om 14.00 uur op het traject losgelaten. De Schorreblomrit telt mee voor het club kampioenschap van de WZA. opvangen. Tactisch waren we ongetwij feld veel beter dan Anderlecht, daarom ook vind ik dat wij terecht gewonnen hebben van de leidersploeg, die nor maal toch veel sterker is dan AA Gent". Paul van Himst had het - uiteraard - allemaal héél anders gezien. Hij ver weet Gent zelfs laf voetbal. „Het is toch met moeilijk om op die manier te win nen. Zodra Gent op voorsprong kwam, ging het met tien man in de verdediging spelen. Op zo'n manier konden we wel honderd jaar spelen zonder een doel punt te maken, terwijl we de wedstrijd toch in handen hadden", meende Paul van Himst. Overigens gaat het er steeds meer en meer naar uitzien dat AA Gent aan het einde van dit seizoen Aad Koudijzer kwijtraakt De voormalige Spartaspe- ler vindt dat hij op zijn leeftijd aan zijn verdere toekomst moet denken. Als de ze competitie beëindigd is, heeft Kou dijzer recht op een vrije transfer. „Ik ben voor 95 procent rond met een ande re club; er dienen alleen nog wat klei nigheden besproken te worden. Ik kan echt geen drie weken meer langer wach ten op een aanbod van Gent, waar ik erg graag zou blijven in welke hoeda nigheid dan ook. Ik heb het hier erg naar mijn zin, jammer dat Gent niet in- Ook Beveren baarde weer opziendi de Wase derby tegen Lokeren mit winnend te besluiten, nadat enkele ken geleden ook al met vernietiga 4-1 cijfers van Standard Luik wert wonnen. Door deze resultaten sj kansen voor deelname aan Eurq voetbal geheel in eigen hand geblc Trainer Urbain Braems noemdedt gc van Beveren andermaal winning, die reeds tijdens de to» reiding op dit duel werd behi Hulptrainer Omer Janssens wasl ren een paar maal gaan bekijkem was tot de conclusie gekomen 4 huidige zwakte bij de tegensU) voornamelijk in defensief opzichtl „Janssens had me gezegd, dat hete traal verdedigersduo Somers-Di, heel wat minder op elkaar ingespa was dan het tweetal Somers-De Scli ver; met name Dobias bleek bij helt verdedigen inderdaad erg kwetst te zijn. We hebben dan ook zoveel i gelijk getracht man-tegen-raan sit ties te creëren en daar lag onze meende Braems. Lokereu zal na i op de beker moeten zetten om volji jaar toch aan Europees voetbal det kunnen nemen. In de komende competitieronde sp Anderlecht thuis tegen Waterscl» dit 'Europees' duel (Anderlecht en' terschei zijn nog twee overgebls Belgische teams in de Europese a nooien) zal Anderlecht het venae lijk zonder Hofkens en De Grooten ten doen, terwijl het meespelen Adrie van Kraaij begin deze week onzeker was bij Waterschei. Club Bi ge ontmoet thuis Kortrijk, terwijlLd ren thuis tegen FC Luik zal spelen.. Gent moet naar Seraing, Beveren p op bezoek bij Tongeren en CercleBi ge reist naar Luik om daar te Scels Standard te ontmoeten. De stand na zevenentwintig spet gen: SLUISKIL - Met Louis Dallinga weet je nooit waar je aan toe bent. De goed lachse Sluiskilse kastelein weeft ster ke verhalen en waarheid zo gemakke lijk aan elkaar vast dat alleen zijn bes te vrienden het onderscheid daartus sen vast kunnen stellen. In de aanloop naar de grote toernooien doet hij niets liever dan de concurrentie zand in de ogen strooien. Bekend is het verhaal van die monsterachtig grote kabel jauw, die hij vanaf zijn hoot naar de kant bracht en waar hij volgens zeggen een spierscheuring in de 'stootarm' aan overhield. „Je gelooft het natuur lijk nog altijd niet, die blessure heeft me het districtskampioenschap beker kader in Sluis gekost", haalt hij voor de zoveelste keer op. Het verhaal is door de biljartvrienden bijgezet in de reeks 'wonderbaarlijke voorvallen'. „Ik schrijf er misschien wel eens een boek over", lacht Louis. Sinds Pasen heeft de Zeeuwse biljart- wereld Louis Dallinga ook anders leren kennen. Een dag na het provinciaal kampioenschap kader 38/2 zet de eerste Zeeuwse biljart kampioen de zaken nog eens op een rijtje. „Normaal leef ik vrij ontspannen naar een toernooi toe. Dat is me deze keer niet gelukt. Ik was vreselijk gespannen. In het besef dat ik op grond van mijn kwaliteit als grootste kanshebber geno teerd stond legde die kwalificatie een enorme druk op me. Bovendien speelde nog mee dat die favorietenrol in eigen huis waargemaakt moest worden. Nachten voor het toernooi heb ik er niet van geslapen, 's Morgens vertelde mijn vrouw me dat ik weer met het kam pioenschap bezig geweest was. Volgens haar mompelde ik dan in een onrustige slaap telkens weer 'en nog vijf. De laatste vijf caramboles die Dallinga van de titel verwijderd was werden op Tweede Paasdag in zijn besüssende Louis Dallinga Anderlecht Standard Luik Antwerp Club Brugge Waterschei AA Gent partij tegen Frits Bakker ook geannon ceerd. En even later was Louis Dallinga de eerste Zeeuwse biljartkampioen. „Ik ben er erg blij mee. Maar het heeft me emmers zweet gekost". Dallinga vertelt dat hij voor elke partij angst had. In eerdere districtstoemooien in deze spelsoort waren de partijlengten aange past aan de moyennes, die tien kandi- daten die nu aantraden gingen allen naar tweehonderd caramboles „En dat benauwde me. Ik wist dat Bakker, Rot tier en Snelders in de race naar die streep onverbiddelijk toe zouden slaan als er in mijn eigen spel ook maar een lichte hapering zou zitten". Dallinga werd daarnaast door zijn sup porters nog meer onder druk gezet. „Voor elke partij was er wel iemand die me even kwam zeggen dat hij erop re kende dat ik in een of twee beurten de tegenstander total loss zou spelen. Een beurtje of twee, drie zeker Louis infor meerden ze dan? Op dat moment had ik mijn keu graag in hun nek gelegd. Na tuurlijk, het was allemaal goed be doeld, het zette me wel nog meer onder druk". Enige echte Ondanks dat gewicht liet Louis Dallin ga zien de enig echte Zeeuws kampioen te zijn. Hij moest er weliswaar voor boksen, maar kreeg ook dat opge bracht. Wedstrijdmentaliteit en vecht lust hielpen hem over de moeilijkste opgave uit het toernooi heen: tegen Johnny Rottier dwong hij in de na- beurt met een serie van 81 caramboles remise en bewondering af. In een paar andere moeizame worstelingen kon hij de kracht opbrengen om op cruciale momenten te exploderen. In zijn terug blik op die duels zegt hij: „Ik ben te dikwijls in gevaar geweest, heb eigen lijk nooit mijn eigen spel kunnen spe len. Het was bijna altijd werken en zwoegen". Meteen na die uitspraak schakelt hij over op de 'andere' Dallin ga: „Maar als het moest was ik er. Ik ben de grootste". Louis Dallinga blijkt een sportief kam pioen. „Door afwezigheid van Theo Platjouw was het toernooi toch wel ver zwakt. Als hij er bij beweest was weet ik niet of ik op de hoogste tree van het schavotje gestaan zou hebben. Maar ge wonnen zou ik me zomaar niet gegeven hebben. Ik ben van nature een vechter. De Zeeuwse top ligt gevloerd. Zo'n eer ste Zeeuwse titel is toch prachtig hoor. Ik geef die niet direct af. Als er een re vanche komt zullen ze eerst langs me heen moeten, zullen ze de echte Dallin ga nog beter leren kennen". Louis Dal linga wordt weggeroepen. Er zit blijk baar weer kabeljauw op de kust. Beveren Lokeren RWDM KV Kortrijk Beerschot Lierse Cercle Brugge FC Luik Waregem Seraing Win terslag Tongeren Het. complete programma voorkom weekeinde: Zaterdag aanvang 20.00 uur): B« schot-Antwerp; Club Brugge-KVKc rijk; Anderlecht-Waterschei; Serai Gent; Winterslag-Lierse; Waregt RWDM. Zondag taanvang 15.00 uur). Lokert FC Luik; Tongeren-Beveren; Standi Luik-Cercle Brugge. 27 10 7 27 16 6 I 27 16 5 6 37 C 27 13 8 6 34 27 13 8 6 34 C 27 12 10 5 34 G 27 12 9 6 33 f 27 12 7 8 3! f 27 9 10 8 2) 27 8 9 10 25 S 27 8 7 12 231 17 8 8 13 22» 27 6 10 11 22 li 27 6 10 11 22» 27 6 6 15 18 27 3 11 13 nr. 27 3 9 15 15 27 4 6 17 14 li OOSTBURG - Zaterdag aanslau wordt in Oostburg de Grote Gat 1» gehouden. Dit jaarlijks terugkert evenement voor sportliefhebber trimmers wordt dit jaar voor de vier maal georganiseerd. Men kan zich laten inschrijven opzak dag 9 april vanaf 13.30 uur bij caféCt René op de Markt. Het inschrijf voor de jeugd is 1,50 en voor de wassenen 2,50. Er kan gekozen worden uit twee a£sti den: vijf of tien kilometer. Destartu: 14.30 uur op de Markt in Oostburgi zal verricht worden door burgemetS mr Ch Th. Spijkerboer. Voor alle deelnemers is een het® ringsvaantje beschikbaar. De loof georganiseerd door sportverenij! Operatie '71 uit Oostburg in samen* king met atletiekvereniging Schtf sport uit Temeuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38