Fries Scholma zorgt voor opleving in de damsport CLINGE HOEFT GEEN DURE TRAINER AAN TE SCHAFFEN KNVB liet zwart geld betalen door Utrecht Winst Jaap de Jonge, verlies Sjakko Sandee Toppers vooraf PZC/sP°rt NIEUWE PROF ZIT ONBEKOMMERD ACHTER BORD DAMKAMPIOENSCHAP Kortsjnoi weer dichter bij halve finale Masjenka Dubbeldam won partij Middelburg wil Alliance geen kampioen laten worden Steen gelooft nog in kans op kampioenschap 'Manager' Rob Haak VRIJDAG 8 APRIL 1983 23 SCHAGEN (GPD) Het is maar goed dat Auke Scholma het op z'n heupen heeft, want anders was het nationaal damkampioenschap waarschijnlijk een monotone aangelegenheid geworden. Algemeen werd immers aangenomen, dat het titelgevecht een tweestrijd zou worden tussen de grootmeesters Rob Clerc en Jannes van der Wal. Nu de wereldkampioen het volledig laat afweten, zorgt Scholma er met zijn respectabele resultaten voor, dat Clerc nog flink wat vuur aan de schenen wordt gelegd. „Het heeft me wel enigszins geprikkeld, dat er vooraf alleen maar over Van der Wal en Clerc als favorieten werd gesproken", zegt Scholma. „Daarom ben ik achteraf ook blij dat ik in de voorbeschouwingen nauwelijks genoemd werd, want het is mijn motivatie ten goede gekomen". Sinds een jaar of twee beweegt de in het Friese Opeinde opgegroeide Schol ma zich als profdammer door het leven. Voordien was hij werkzaam als kok en incidenteel als ober. Dat hij tegenwoor dig in Groningen woont heeft dus niets uit te staan met een studentenverle den. Scholma: „Toen ik van de middel bare school kwam, voelde ik er niets voor om te studeren. Ik ben direct naar de bibliotheek gegaan om uit te zoeken wat de kortste beroepsopleiding was en dat bleek de bakkers-culinaire vak school te zijn. Zodoende ben ik kok geworden". Het is typerend voor de aangename laconieke houding van de 26-jarige Fries. Net zo onbekommerd als hij indertijd een beroep koos. zette hij twee jaar terug een punt achter zyn kokkerellende carrüre. „Ach. dat was met zo'n grote stap", zegt hij met humoristische ondertoon, „want in dat vak verander je nogal vaak van baas omdat je anders te lang dezelfde menu kaarten moet bereiden" Leuke dingen Scholma stortte zich volledig op de dammerij. „Ik had het gevoel, dat ik verder zou kunnen komen, als ik er meer tijd in zou stoppen", vertelt hij. „Het is echter niet zo dat ik here fanatiek bezig ben. Zo'n instelling heb ik niet. Ik ben ook geen type, die heel systematisch zit te studeren. Ik doe voornamelijk de dingen die ik leuk vind". Tot dusver lijkt de stap van Scholma vruchten af te werpen. Vorig jaar fi nishte hij als derde in een bijzonder sterk bezet toernooi in het Russische Kislodovsk, waar hij van de Sowjet-top alleen Vimy voor hoefde te laten gaan. Om die reden had Clerc in Scholma vooraf al een gevaarlijke outsider her kend. Of Scholma de komende dagen daad werkelijk de nationale titel van Clerc afsnoept, moet afgewacht worden. „Zelf reken ik daar nog niet zo hard op", zegt Scholma, die vandaag (vrij dag) tegenover zijn concurrent zit. „Ik ben echter allang blij, wanneer ik twee de word, want dat betekent dat ik straks aan het Europees kampioen schap en het zone-toernooi voor het wereldkampioenschap kan meedoen Een Nederlandse titel is natuurlijk best aantrekkelijk, want dat betekent datje wat meer kans op simultaanseances hebt en dus je inkomsten wat kunt vergroten Op dit moment durf ik er echter nog niet aan te denken, want er kan in de laatste rondes veel gebeuren Wat ik tot dusver heb bereikt is een al ongekende weelde voor mij Ik heb twee keer eerder aan een Nederlands VLISSINGEN - In de vierde ronde van de halve finalegroep van het Neder lands damkampioenschap voor junio ren in Vlissingen heeft de Middelbur ger Jaap de Jonge zijn eerste punt ge haald. Hij deed dit middels een gelijk spel tegen Ravichand Bharos uit Den Haag. De Jonge stond gedurende een groot deel van de partij onder zware druk maar in het late middenspel haal de hij een dure dam die Bharos met gelijkspel kon afpakken. In de boven ste regionen is er achter koploper Hen drik van der Zee, die gisteren een wat onstuimig aanvallende Gerard de Groot afstrafte, een felle strijd gaande om de tweede en derde plaats die im mers recht geven op deelname aan de finale. Momenteel delen drie spelers de tweede plaats: Alex Mathijsen, Johan Wiering en Peter Hoopman. De eerste twee kwa men gisteren met elkaar remise over een en Hoopman behaalde zijn eerste overwinning tegen Jos van Krieken die in een slechte positie een foute combi natie nam. Vandaag begint in de Scheldemond de voorlaatste ronde om 11.00 uur. vierde ronde H van der Zee-G de Groot 2-0, P Hoopman-J van Krieken 2-0, J de Jonge- R Bharos l-l A Mathijsen-J Wiering 1-1 Uitslagen vijfde ronde- J Wiering-H van der Zee 0-2. R Bharos A Mathijsen 2-0. J van Krieken-J de Jonge l-l G de Groot-P Hoop man 1-1 Stand na vu rondenl Van der Zee 9 punten. 2 Hoopman 3 tot. en met 6 Bharos. De Groot. Mathijsen en Wiering 5.7 Van Krieken 3. 8 De Jonge 2 Sjakko Sandee. de koploper in de halve finale voor aspiranten die in Tholen gespeeld wordt, moest gisteren zijn eerste nederlaag incasseren Tegen Maarten Linssen uit Huis- sen ging hij in een fiankstand in de fout. De Zeeuwse kampioen uit Kloetinge kwam in een nadelig eindspel terecht dat hij tenslotte verloor Sandee deelt nu de tweede plaats met Vishvanath Bharos en Maarten Linssen, zodat de kans op het behalen van een finaleplaats nog steeds vrij groot is Van daag worden in gemeenschapscentrum De Meulvliet twee ronden gespeeld. De eerste begint om 9.00 uur en de tweede om 14 00 uur Uitslagen- vierde ronde. P van Eck-H. Schoenmakers 0-2, M Linssen-S Sandee 2-0. V. Bharos-S. Keetman l-l. H Klarenbeek-T. Eshuis 2-0. Stand: 1 Klarenbeek 6 punten, 2 tot en met 4 Sandee, Bharos en Linssen 5,5 en 6 Keetman en Schoenmakers 4.7 Van Eek 2.8 Eshuis 1 kampioenschap meegedaan en toen kwam ik beide keren lol een puntento taal van tien. Dat aantal had ik nu al na zes rondes' Niet alleen de prestaties van Auke Scholma springen in het oog. ook het ballorige gedrag van Jannes van der Wal Scholma wil niets bijzonders zeg gen over de gemoedstoestand van zijn vriend, de wereldkampioen. ..Het is jammer wat er de afgelopen weken is gebeurd Ik hoop dal er heel snel verbetering in z'n situatie komt' zegt hij Mocht Auke Scholma straks Neder lands kampioen worden, dan betekent dat niet dat zijn kostje gekocht is. Verre van dat. Uit financieel oogpunt was het van hem al een heel gedurfde stap om profdammer te worden. „Het is bepaald geen vetpot, een bestaan als dammer", beaamt Scholma. „Ik hoef er echter geen gezin van te onderhou den, terwijl mijn behoeften niet zo groot zijn. Per jaar verdien ik momen teel een kleine tienduizend gulden. Daar kan ik van leven. Ik vind zelfs dat ik me nog redelijk veel kan per mitteren van dat geld. Als het op is moet je gewoon niks meer uitgeven en dat lukt tot dusver aardig". Negende ronde Johan Basuaannet Hans Vermin 1-1 Jos Stokkel - Frits Luteyn 2-0 Rob Clerc - Evert Bronsling 1-1 Ruud Palmer - Auke Scholma 1-1, Ben Smeenk - Bauke Bies 0-2. Tolne Brouwers - Jannes van der Wal l-l De stand is 1 Scholtema 14 punten: 2 Clerc en Stokkel 12, 4 Bastiaannet en Palmer 9. 6 Bies 9 7 Vermin 8,8 Luteyn en Van der Wal. 7.10 Bronstring en Brouwers 6.12 Smeenk 5 Beslissing titel volleybalmeisjes TERNEUZEN Zaterdag valt in Hulst de beslissing over het Zeeuws kampioenschap meisjes-adspiranten volleybal Om 10.00 uur treden in de LTS in Hulst de teams van Athanatos uit Klooster zande en Mytilus uit Goes aan om uit te maken, wie Zeeland zal vertegen woordigen in de voorronden voor het Nederlands kampioenschap, die zater dag 28 mei in Schiedam wordt gehou den. Athanatos werd kampioen in de Zeeuws-Vlaamse poule en Mytilus werd kampioen in de poule van boven de Westerschelde. Scheidsrechter is Willy Boogaard uit Groede. GOES Morgen, zaterdag, komt de nationale bowlingselektie naar Goes voor een trainingsbijeenkomst ter voorbereiding op de wereldkampioen schappen bowling die eind oktober in Venezuela gehouden worden. Zowel de damesselectie als de herense- lectie bestaat uit tien spelers (speel sters). Naar de wereldkampioenschap pen kunnen zes dames en zes heren afgevaardigd worden, zodat uit deze groep nog vier spelers moeten afvallen. De training begint om 11.00 uur. Tot 14.00 uur zullen dan de dames hun kunnen laten zien, waarbij onder ande re de tweevoudige Nederlandse kam pioene Farida Israël en de tweevoudige Europese kampioene Irene Gronert aanwezig zijn. Verder is de complete ploeg aanwezig, die in oktober 1982 de Europacup veroverde. Om 14.00 uur is het de beurt van de heren, met drievoudig Nederlands kampioen Ton Plummen, Ruud van de Schilde, die al 18 jaar in de nationale selectie zit en Eric Kok. momenteel Nederlands sterkste bowler. Ook de Goesenaar Erwin Groen zit in de selec tie BAD KISSINGEN Viktor Kortsjnoi is woensdagavond weer dichter bij een plaats in de halve finales van de kandidaten tweekampen gekomen. Na 52 zetten besloten Kortsjnoi en zijn Hongaarse tegenstander Lajos Por- tisch in Bad Kissingen (W.Dl.l tot remise in hun vijfde partij. Kortsjnoi behoudt daardoor zijn voorsprong van drie punten (4-1) en heeft nog ander half punt nodig om halve finalist te zijn. In Alicante (Spaiye) eindigde ook de tweede partij tussen Zoltan Ribli (Hon) en Eugenio Torre in remise. De stand in hun tweekamp is 1-1. In de strijd bij de dames won Nona Aleksandra (Sov) woensdagavond de tweede partij van de in Zwitserland wonende Bulgaarse Tatjana Lematsjko. de stand m deze tweekamp werd daardoor 1-1. De acht ste partij in de tweekamp tussen Vassi- li Smislov (Sowjet-Ume) en Robert Huebner (West-Duitsland) is donder dag op de 49ste zet op voorstel van Smislov in remise geëindigd De stand Is 4.5 - 3.5 voor Smislov UTRECHT (GPD) Dc Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft in 1980 een bedrag van bijna 19.000 gulden overgemaakt aan de „Club van Honderd", de supporters- steunclub van FC Utrecht. Dit geld is nadien gebruikt om zwarte betalingen te doen aan spelers. Deze onthulling doet het weekblad Vrij Nederland. De betaling van de KNVB is zo opmerkelijk, omdat de bond nooit anders dan rechtstreeks aan de voetbalclubs zelf zou uitkeren. De 18.880 gulden was de vergoeding aan FC Utrecht wegens het afstaan van doelman Hans van Breuke- len aan de voorbereiding en eindronden van het Europees kampioenschap. In het VN-artikel noemt KNVB-voorlichter Wim Jesse het „onmogelijk" dat het geld niet aan FC Utrecht zelf is uitbetaald. „Als het banknummer waarop de KNVB het geld heeft overgemaakt met overeenkomt met het officiële banknummer van de club, hangt ons accountantskantoor onmiddellijk aan de lijn om te zeggen: heren, het klopt niet". Jesse kan niet duidelijk maken waarom dit in dit geval niet is gebeurd. Volgens Arno van den Heuvel, destijds vice- voorzitter van FC Utrecht en lid van de „Club van Honderd", is het aldus VN nooit de bedoeling geweest dat het geld aan FC Utrecht zou worden betaald. Hij bevestigt voorts dat ook twintig mille van FC Den Bosch en DS'79 voor het uitlenen van Gozems en Van der Ham naar de „Club van Honderd" is gegaan inplaats van naar FC Utrecht zelf. „Officieel is binnen het bestuur afgesproken om ook die betalingen buiten de boekhouding van FC Utrecht te houden en aan te wenden voor directe betalingen aan Hans van Breukelcn", aldus Van den Heuvel. Bij de KNVB was vanmorgen niemand beschikbaar om commentaar op de onthulling te geven, Ook de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, mr E Vilë, die indertijd zowel deze functie bij de KNVB bekleedde als het bestuurslidmaatschap van FC Utrecht, was niet bereik- De eventuele kandidaat voor het Ne derlands damkampioenschap Auke HILVERSUM (ANP) De Middelburg se jeugdschaker Eelco Haak speelt niet zo gelukkig in het jeugdkam pioenschap in Hilversum. Na een nieu we nederlaag in de partij van donder dag is hij afgezakt naar de staart. Terneuzense Masjenka Dubbeldam doet het beter: ze won gister en staat zevende. De uitslagen van de partijen uit de zevende ronde zijn: meisjes: Heieen de Greef- Yvette Nagel afg.. Jessica Harm- sen Arjette Cameron afg.. Pemette Cameron - Henriette de Greef 1-0. Marjette Drewes - Momqué Schuit afg., Aririenne vanb de Bogaard - Claudia Torenbeek Vfe-Vfc; Masjenka Dubbel dam - Jacqueline van de Berg 1-0; Roelie Altena - Karin Bulle 0-1. De stand is na zeven ronden: 1 Pemet te Cameron 5,5 pnt; 2 Arjette Cameron en Heieen de Greef 5 en 1 afgebr.. 4 Jessica Harmsen, Yvette Hagel en Ma- riette Drewes 3,5 en 1 afgebr.: 7 Masjen ka Dubbeldam 3,5. Jongens: Piet Peelen - Klaas Lands man 0-1: Bas van de Plassche - Jeroen van Heste afg.. Frisco Nijboer - Jan de Wit V2-V2; Johan Quist - Marcel Piket 0-1Bart Lahaye - Timmo Henseler 1-0: Yvo Volman - Eelco Haak 1-0, Michael Riemens - Ruurd Dam 1-0; Jan Wiers- ma - Jan Roebens 0-1. De stand is na zeven ronden: 1 Lands man 5,5; 2 Peelen, Nijboer en Piket 4,5; 5 Van Heste 4 en 1 afgebr., In het Haskoning-schaaktoeraooi is de eerste beslissing gevallen. Met nog een ronde voor de boeg is Jeroen Piket uit Leiderdorp zeker van de Nederlandse jeugdschaaktitel tot 16 jaar. Erik Bolleman uit Axel klom op naar de middenmoot door een zege op de Amsterdammer Hans Leflang. Bij de jeugd tot 13 jaar scoorde Johnny Dieleman uit Temeuzen zijn vijfde remise in successie. Ditmaal tegen Edwin Tol uit Brielle. De titelstrijd gaat hier tussen Pieter Baltus uit Zeist en Arnth van Tuinen uit Hilversum. Voor Jacqueline van de Hil uit Goes, die bij de meisjes tot 16 jaar speelt, bracht de voorlaatste ronde een neder laag tegen Femke de Vries uit Wasse naar, waardoor zij in de achterste gelederen blijft. MIDDELBURG - Een echte topper is Middelburg-Alliance in de twee de klas van het amateurvoetbal Zuid I niet meer. Daarvoor hebben de Zeeuwen in de laatste wedstrij den te veel punten op de Roosen- daalse equipe verloren. Sterker nog: de Brabanders kunnen in Middelburg kampioen worden, re den waarom een grote schare Roo- zondagvoetbal sendaalse supporters zondag naar de Zeeuwse hoofdstad afreist. „De room is er inderdaad een beetje af", erkent Middelburgaanvoerder Kees van der Sluis, „maar de ploeg is gemotiveerd genoeg om Allian ce te beletten nu al kampioen te worden". Van der Sluis vervolgt ..We zyn een overwinning niet alleen verplicht aan onze stand als voornaamste concurrent van Alliance gedurende lange tijd, maar we hebben de pun ten bovendien hard nodig om uit degradatiegevaar te geraken. Want elke ploeg onder leider Alliance heeft nog kans naar de derde klas te duikelen" Ondanks het verloren treffen met Alliance in Roosendaal 5 minuten voor tyd werd het door een straf schop 1-0) bleef Middelburg toch nog lang een bedreiding voor de Brabanders, die ook wel eens een steek lieten vallen N'a nederlagen legen Haarsteeg (thuis) en Vlissingen (uit) was het echter gedaan met de .theoreti sche, Middelburgse kansen. „Toch ploegen waar we van hadden moe ten winnen", oordeelt Kees van der Sluis. „We hebben echter niet constant gespeeld. Terwijl we ons bijvoorbeeld tegen Vlissingen wel degelijk 'opgeladen'. Hebben, el kaar beloofd hadden, dat we dit keer nu echt kort zouden dekken en de winst mee naar huis zouden nemen, lukte het op het beslissen de ogenblik toch weer niet. Toch hebben we nu gezegd, tegen Al liance moet het lukken. Wat Sluis kil kan, kan Middelburg ook. Dus wordt het de tweede nederlaag voor Alliance". Middelburg kan nog niet beschik ken over verdediger Nico Koster (geblesseerd) maar de selectie is breed genoeg om dat op te vangen Weliswaar zijn in de afgelopen week Wim Dekker en Ger Eiken hout met wintersportvakantie ge weest. maar volgens Kees van der Sluis hebben ze in de Alpen goed kunnen trainen. „Ze hebben in de bergen gezonde lucht gesnoven en daarom mogen we wel het een en ander van ze verwachten grapt de Middelburgse aanvoerder BRESKENS De voorsprong die Breskens heeft genomen op dc concurrentie in de derde klas lijkt met nog vier wedstrijden te gaan beslissend voor het kampioen schap. Steen staat inmiddels op een achterstand van drie punten, maar heeft desondanks de moed nog niet opgegeven. Zondag, in de derby Breskens-Steen, is het de laatste kans voor de achtervol gers. „Maar we leven al een paar weken naar die wedstrijd toe", verzekert Edwin Franckaert. „Ik geloof er in dat we een kans hebben om Breskens op eigen veld te verslaan". Sinds een wedstrijd of vier is de middenvelder van Steen weer op genomen in het basiselftal. Franc kaert sukkelde van vorig jaar sep tember met een zwakke knieband en heeft een lange herstelperiode nodig gehad. Hy vierde tegen RIA zyn rentree en is in de laatste vier wedstrijden weer op niveau geko men. De routinier in het team van Wal ter van Duyse is in deze competitie niet onder de indruk gekomen van Breskens. Temeer ook omdat Steen de thuiswedstrijd met 1-0 won. „En toen speelde Breskens beslist niet, sterk", herinnprt. Franckaert zich. „Het is een ploeg die overigens wel heel makkefijk scoort We zullen vooral Bram van de Broecke uit moeten schakelen om een kans te hebben". Steen is aan een vrij constant seizoen bezig, maar de aansluiting met de leiders is de laatste weken moeizaam tot stand gekomen Zo was het gelukspel bij Jong Ambon nogal een forse beloning voor het vnj matige spel Piet de Winde, de trainer van Breskens, heeft die wedstrijd gezien. „Steen heeft maar één kans gehad om te scoren, maar het was wel gelyk prijs", zei De Winde na afloop. „Een bewijs dat Steen gevaarUjk kan zyn". Maar Breskens maakt zich langza merhand toch al op voor de viering van het kampioenschap. „Eerst winnen van Steen", klonk het deze week in de bestuurskamer, tydens de wedstrijd die het Zeeuws elftal in Breskens speelde. „En de week daarop tegen RIA kampioen wor den". Piet de Winde deelt dat optimisme nog niet, hoewel hy zich realiseert dat de kans byna niet te missen is. Met Van de Broecke, De Munck en vooral ook De Jager als de sterke as van het elftal is Breskens naar die positie geklommen. Alleen Steen kan zondag die opmars nog stoppen. PARIJS (ANP) Dc Vlaamse klassie kers Ronde van Vlaaderen en Gent- Wevelgem hebben de voorsprong in het super prestige-klassement om de officieuze wereldbeker van Jan Raas vergroot De Zeeuw heeft 130 punten en wordt gevolgd door de Ier Kelly. Tot nu toe is Raas de onbetwiste klassiekerkoning m 1983. De wielerprof uit 's-Heerenhoek bezette in Milaan- San Remo de derde plaats, zegevierde in de Ronde van Vlaanderen en werd tweede in Gent-Wevelgem. Leo van Vliet neemt door zyn zege in Gent- Wevelgem de gedeelde vijfde plaats in met veertig punten. De stand aan de kop is: 1 Jan Raas (Ned) 130 pnt; 2 Sean Kelly (Ier) 70. 3 Giuseppe Saronni (It) 60; 4 Roberto Vlsentinl (It) 45. 5 Fons de Wolf (Bel), Guido Bontempl (lt>. Ludo Peetere (Bel) en Leo van Vliet (Ned). De Clingenaren tijdens de training Cauteren en Rob Haak. Van Craenenbroeck Van CLINGE De topscorers in het Zeeuwse voetbal komen aan het eind van de competitie vrijwel ze ker uit het elftal van Clinge. De huidige koploper van de vierde klas blijkt over een uiterst schotvaardi- ge voorhoede te beschikken en is daardoor ook kanshebber om te promoveren. Het leek er een paar weken geleden nog op dat HW'24 uit Hulst zich eindelijk vanuit de vierde klas op ging werken naar hogere regionen. Maar na twee op eenvolgende misstappen heeft Clin ge de leidersrol overgenomen, met een indrukwekkende score. Boude- wijn van Craenenbroeck en Fred van Cauteren. de twee beste schut ters uit die klas. hebben daar een belangrijk aandeel in. Die aanval van Clinge heeft in de beslissende fase van het seizoen een grote slagvaardigheid getoond. De thuiswedstrijd tegen Temeuzen werd bijvoorbeeld met 4-1 gewon nen, terwijl Clinge in het veld niet eens de betere ploeg was En in de week daarna werd Hoofdplaat op eigen veld met 0-3 bedwongen Het was precies in die weken dat Clinge de leiding overnam omdat HVV niet bleek opgewassen tegen de span ning Zondag wordt het toptreffen ge speeld lussen HVV en Clinge op het terrein in Hulst Rob Haak die zichzelf coach noemt van Clmge. is er van overtuigd dat zijn formatie ook dit duel niet mag verspelen ..We moeten die wedstrijd gewoon win nen \indt hij „De competitie is in dat geval beslist in het voordeel van Clinge en zo hoort het ook". Rob Haak is officieel geen trainer van Clmge, omdat hij de benodigde li centie nooit heeft gehaald. Mocht de WON in Zeeland (de bond van trainers 1 ooit in willen grijpen, dan verwijst Clinge naar Hugo Willaart ..Hij is de trainer van Clinge". be weert Rob Haak. „en hij is ook altijd lijfelijk aanwezig. Noem mij maar begeleider, coach of voor mijn part manager" Tweede jaar Zeven jaar lang heeft Rob Haak deel uitgemaakt van het eerste elf tal van Clinge. Hij stopte twee jaar geleden als actief voetballer, om Rudie Steel op te volgen. „Vorig jaar was mijn eerste seizoen", ver- lelt de 34-jarige oefenmeester. „Toen werden we tweede achter R1A en dit jaar moet het gebeuren We hebben vooral technisch de bes te ploeg uit deze klas en we kunnen ook nog scoren. We hebben het bewijs geleverd dat we de beste voorhoede op kunnen stellen Ik vind dat Clinge daarom recht heeft op het kampioenschap". Het succes van Clinge en Rob Haak is inderdaad voor een groot deel de verdienste van de spitsen. Boude- wijn van Craenenbroeck scoorde tot nu toe al achttien keer en Fred van Cauteren staat op vyftien treffers „Die mannen beginnen te rende ren". concludeert Rob Haak tydens de slotfase van het seizoen. En de clubscore van Clinge mag er ook zyn: 44 doelpunten in zeventien wedstrijden Rob Haak „De laatste wedstrijden maken we gemiddeld zo ongeveer vier goals". Met de uitwedstrijd tegen HW zet Clinge zondag de belangrijke laatste fase in. Daarna volgen nog Honte- nisse uit. Koewacht thuis en tenslot te Vogelwaarde uit. „Maar zondag moet het beslist zijn", verwacht Rob Haak „Voor Clinge is er maar één slechte uitslag, dat is verlies. Met al het andere ben ik redelyk content" Erkenning Voor Rob Haak zou de promotic naar de derde klas niet betekenen dat hij zich aanmeldt voor de eerst komende trainerscursus. Hij hecht in de eerste plaats weinig waarde aan de erkenning. „Ik zou hel wel willen doen. maar ik heb een druk bezet leven. Het komt er dus niet van om dat trainersdiploma te ha len. Ik ben bij Clinge vaak ook met de jeugd bezig. We zijn in het afgelo pen weekeinde nog met 88 jonge voetballertjes naar Engeland ge weest en dat doe ik er maar al te graag bij. Ik ben een echte vereni gingsman. Ik vind dal ze Clinge niet mogen verplichten om mij aan de kant te zetten en een dure trainer aan te werven". Zijn kwaliteiten heeft Rob Haak tydens zyn eerste twee seizoenen intussen wel bewezen. Hy is er niet alleen in geslaagd om het elftal met veel zelfvertrouwen te laten spelen „Er is nogal wat veranderd in die 1 twee jaar maakt hy duidelijk. „We zyn een elftal geworden dat com pleet aanvallend speelt en dat daar door gemakkelijk doelpunten maakt Dat is niet alleen het werk van Van Craenenbroeck en Van Cauteren. maar zeker ook van de achterste linies" Rob Haak bedient zich vaak ook van twee snelle vleugels, die vanaf het middenveld op mogen komen Zo scoorde Danny van Puyvelde ook al acht competitietreffers, waarmee hij vele spitsspelers in deze klas overtreft. „Er zijn ook wat verschui vingen gedaan achterin", aldus Rob Haak „Clinge heeft langzamerhand de goeie samenstelling gevonden De bekroning voor Rob Haak is op komst In de vorm van een kam pioenschap. Een jaar na de overgang van RIA. maar minstens met zo veel overtuiging dan de club uit Westdor- pe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23