Bouw kinderboerderij Clinge bijna voltooid Wrak van 't Vliegend Hert belangrijk onderzoeksobject M@bil, altijd écht voordelig Zr wjn een reis t.w.v. M@bil, altijd écht voordelig korting per liter Burgemeester maakte eerste rit per koetsje door Hulst Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/ provincie VOOR PUPILLEN 'DE STERRE FNV: antwoord stralingsrisico gebaseerd op oude gegevens DINSDAG S APRIL 1983 (ADVERTENTIE) Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Behalve 5 cent korting per liter diesel of benzine kunt u daarmee een reis naar een zonnig vakantieland winnen t.w.v. f 2.500,- Dit moet u doen: Omschrijf in 20 woorden waarom u bij voorkeur Mobil tankt Stuur dat mèt de kassabonnen op naar Mobil Oil B.V., Lente-Aktie. Postbus 1131. 3000 BC Rotterdam. Vóór 8 mei. Desgewenst krijgt u de kassa- 2500.- CLINGE - Met het begin van de bouw van de ontmoetingsruimte naast het dierenverblijf van de kinderboerderij bij het zwakzin nigeninstituut De Sterre in Clinge is de laatste fase ingeluid van het project, dat ongeveer vijf jaar geleden is gestart. Met het totale project is een bedrag gemoeid, dat de half miljoen gulden ruim te boven gaat. Dit geld is bijelkaar gebracht door de Stich ting Kinderboerderij De Sterre en er is nog slechts 15 tot 20.000 gulden nodig om de laatste gaatjes te vullen. Norbert van de Vorst, woordvoerder na mens de Stichting Kinderboerderij: „Het kleine tekort, dat er momenteel nog is, is bedoeld om de inventaris te bekostigen, maar eer het zover is, zal het ontbrekende bedrag er wel zijn". Als alles mee zit zal het project in de loop van augustus in gebruik worden genomen. Het stichtingsbestuur zal het dan als geschenk overhandigen aan het bestuur van het zwakzinnigeninstituut De Sterre. Hiermee is de taak van de Stichting Kinderboerderij niet helemaal ten ein de. Norbert van der Vorst: „In feite is de primaire doelstelling bereikt, maar het is uiteraard ook de bedoeling dat de kinderboerderij nog lang blijft bestaan. Voor de exploitatiekosten moet uiter aard ook een oplossing worden gevon- Bromfiets gestolen HULST - Zaterdagavond tussen 21.30 en 23.10 uur is de brommer van E. van G. uit Hulst gestolen. De eigenaar had zijn brommer afgesloten neergezet bij een bar in de Zoutestraat in Hulst Twee auto's bij botsing beschadigd OOSTBURG - Bij een aanrijding op de Oude Haven in Oostburg, in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur, zijn twee personenauto's zwaar beschadigd. Bestuurder R. H. uit Oost-Souburg kwam uit de richting Oostburg en raak te met zijn auto in een slip. In zijn vaart raakte hij de auto van P. H. uit Sint- Kruis, die uit tegenovergestelde rich ting kwam. Drie auto's zwaar beschadigd in Sluis SLUIS - Bij een botsing op de Heille- krulsing in Sluis, maandagmiddag om streeks kwart over vier, zijn drie perso nenauto's zwaar beschadigd. Bestuur der P. B. uit Aardenburg kwam uit de richting Sluis en verleende op de krui sing geen voorrang aan de Belg F. van R. uit Antwerpen, die uit de richting Sint Anna ter Muiden kwam. De auto's botsten tegen elkaar, waarna B. door gleed en tegen de stilstaande auto van D. H. uit Aardenburg botste. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. den. De Stichting Kinderboerderij heeft daarom in de toekomst ook nog een taak". Eén van de belangrijkste ta ken, die ondertussen al is vervuld, is de aanstelling van de boerderij beheerder. Met ingang van 11 april zal J. van der Made uit Ulvenhout deze functie gaan vervullen. De heer Van der Made zal in eerste instantie worden belast met het OBK Hoofdplaat hield vergadering HOOFDPLAAT - De Hoofdplaatse muziekvereniging 'Oefening Baart Kunst' (OBK) hield in het clublokaal 'De Vriendschap' de jaarlij kse vergade ring. Bij de bestuursverkiezingg werd de heer A. de Smit herkozen als secreta ris-penningmeester. Tevens werd be sloten tot een contributieverhoging van 50 procent. Het ledenaantal was constant gebleven. OBK verzorgde het afgelopen jaar 17 optredens, twee min der dan het voorgaande jaar, met als gevolg minder inkomsten. Voor het ko mende seizoen staan er al enkele optre dens op het programma. Zaterdag 11 juni is het traditionele buitenconcert op het kerkplein in Hoofdplaat Verder bezoekt men het muziekfestival in Sluis en de visserijfeesten in Breskens. onderhoud van het boerderijgedeelte, dat zojuist is voltooid. In de ontmoetingsruimte kunnen aller lei activiteiten worden verricht door pupillen van Huize De Sterre zelf. Daar naast kunnen groepen leerlingen van de lagere school er een bezoek brengen. Naam Vooruitlopend op de realisering van bet totale project is er momenteel al een naam voor de kinderboerderij. Hiervoor is een prijsvraag uitgeschre ven, waar ongeveer 40 reacties op ge komen zijn. Uiteindelijk is de keuze ge vallen op de inzending van Ada Heemskerk, oud-personeelslid van De Sterre en thans woonachtig in het Duitse Nürnberg. Met de naam Cante- cleerhoeve wist zij beslag te leggen op de hoofdprijs, een radio-cassette recorder. Als de bouwaktiviteiten meevallen zal de commissaris van de koningin in Zee land. drC. Boertien.de officiële opening kunnen verrichten in de loop van au gustus van dit jaar. Het stichtingsbe stuur is thans al volop bezig met het samenstellen van een programma voor de opening. Zeehengelwedstrijd Clingse hengelaars CLINGE - De Clingse Hengelaarsver eniging houdt zaterdag 9 april een vis wedstrijd aan de Westerschelde in de Wilhelminapolder bij Veerhoekvan 12.00 uur tot 15.00 uur. Tussen half twaalf en twaalf uur zal de loting van de plaatsen geschieden. Rond vier uur is in het clublokaal in zaal De Troubadour de prijsuitreiking. GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: Uitzending Nomen Nesclo. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 10- 11.30 uur: Uitzending radio Nightinga le. MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20-21.30 uur: Uitzending Ra- wa. OOSTBURG St- Antoniusziekenhuis en verpleeghuis De Stelle. 10-11.30 uur: Uitzending ra dio Delta. OOSTKAPELLE Biologisch Mu seum, 10-15.30 uur: Jeugdmuseumdag. TERNEUZEN Julianaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: Uitzending radio Julia na. VL1SSINGEN Bethesda-St.- Josepziekenhuis, 20-21.30 uur: Uitzen ding Rawa. Bachten Komme, 19.30-21.30 uur: Con tactavond Soos Gehandicapten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy 1,14 en 20 uur: Tootsie, a.l.; Roxy n, 14 uur: 101 dalmatiërs. a.l.; 20 uur: The thing, 12 jr. Cinem' Actueel 1.14 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; 20 uur: De vierde man. 12 ir.: Cinem' Actueel n, 14 en 20 uur: Aas der azen. a.l.. Cinem' Actueel Hl, 14 en 20 uur: Trail of the pink panther, a.l GOES Grand. 20 uur: Big bomber, a.l. HULST De Komng van Engeland, 14.30 en 18 45 uur: E.T.. a.l.; 14.30 en 18.45 uur: 101 dalmatiërs. a.l14.30 en 21.15 uur. Zwarte ruiter, a.l.; 14.30 uur: De erotische avonturen van Annette Haven, 18 jr.. 18.45 en 21.15 uur: De vierde man, 16 jr.. 21.15 uur: Le choc. 16 jr.; 1845 en 2115 uur: Firefox. a.l. MIDDELBURG City. 14 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.. 20 uur: $ye for an eye, 16 jr. TERNEUZEN Luxor. 14 uur: E.T.. a.l.; 20 uur: De vierde man. 16 jr.. 20 uur: De man met het dodelijke oog. 12 jr. VLISSINGEN Alhambra I. 14 uur: Asterix en Cleopatra, a.l.. 20 uur: Aas der azen. a.l.: Alhambra n. 20 uur: De vierde man. 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur textiele objecten van Annie Blewanus (Lm 2'5). Kindergalerie 10-18 uur. illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: Werken George Minne (t'm 16/4). BRESKENS - Galerie Raiffeisen. 14- 21 uur: klassieke Nederlandse schilder kunst (Lm 7/4), BRUINISSE Vissenj- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. gezondheid al een ontwerp voor een antwoord klaar. Het werd door een 'oplettende werknemers' tussen de pa pieren uitgevist. Er stond in. dat recen te kritische onderzoekingen serieus moeten worden genomen en dat de huidige stralingsnormen misschien verouderd zijn. Dat zou moeten worden onderzocht. Aanleiding tot het verzoek van de Zeeuwse FNV was een samen met het IMGO (Instituut voor Maatschappelijk Gericht Onderzoek) opgesteld rapport over door storingen veroorzaakte onge controleerde lozingen van de kerncen trales in Borssele en vlak over de Belgische grens. Volgens medewerkers vanhet IMGO was tot voor kort weinig bekend over de effecten van het lang durig ondergaan van lage doses stra ling. Zij stellen, dat minister Winse- mius van verkeerde 'oude' gegevens uitgaat. Volgens hen mag iemand op grond van de oude voorschriften bij voorbeeld nog worden blootgesteld aan vijf rem straling per jaar, terwijl deskundigen aan de hand van nieuwe berekeningen pleiten voor het verlagen van deze norm tot een halve rem. UTRECHT Volgens de' FNV heeft minister Winsemius (volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieu beheer) zich gebaseerd op oude gege vens in zijn antwoord aan het district Zeeland van de FNV over het gevaar voor radio-actieve straling rond kern centrales. De minister heeft volgens de FNV een andersluidend ontwerp voor een brief aan de FNV Zeeland in de prullenmand laten verdwijnen. Het district Zeeland van de FNV heeft twee jaar geleden aan de toenmalige minister van volksgezondheid en mi lieuhygiëne om een onderzoek ge vraagd naar het eventuele verband tussen lage straling en leukemie. Vol gens de vakbondskrant van de FNV lag vorig jaar op bet ministerie van volks- BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght', 13.30-16 uur: werken van Arie Boers en Herman Gast (t'm 1/6). DOMBURG Biologisch Museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'De bijenteelt vroeger en nu' (t/m 1/5). HAAMSTEDE 'De Bewaerschole', 14-17 uur: Werken Ad Kikkert (t/m 23/4). HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HOOGELANDE Kapel van St- Maarten. 13-17 uur: werken van Willem Ditmar (t/m 9/4). KAPELLE Openbare Bibliotheek. 14-17 en 18-20 uur: Bronsplastieken van Marijke Schouten (t/m 20/4). MIDDELBURG Galerie 'De wijn stock': werken van diverse kunste naars (t/m 26/6). Galerie Montpamasse, 14-18 uur: werken van Saint Genies (t/m 23/4). Zeeuws Kunstenaarscentrum, 10-17.30 uur: 'Projekties' van Sjoerd Bijlsma (t'm 7/4). Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur- grafisch werk van Rob Clous (t'm 17/4). Vleeshal. 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t/m 10/4). Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4». Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: Diverse ambachten en exposities. Burgerzaal. 10-12 en 14-17 uur: 'Vijftig jaar Ocma'. •TERNEUZEN Galerie 'Arty Party'. 10-18 uur: werken van Franklin van den Berg <tm 23 4). VLISSINGEN Museum. 10-12 30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift' de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t'm 16/4). Zaal 'Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur: plastieken van Louis Damen (t'm 22'4). Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken van Wilfried van den Boom (t'm 4/4). Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17 30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. 'Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. Kop-staartbotsing KAPELLEBRUG - Bij een kop-staart botsing in de Gentsevaart in Kapelle- brug zijn maandagmiddag omstreeks 14.20 uur drie auto's beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de eerste auto. bestuurd door M S uit Deume (B). stopte toen een voor hem rijdende auto links af sloeg Een achteropkomende auto. bestuurd door D de W. uit Kapel- Ie (B). kwam bijtijds tot stilstand, maar een volgende auto. bestuurd door M. van de V. uit Kruibeke (B). zag het op onthoud te laat en reed tegen de achter zijde van de auto van De W. Door de klap schoot de auto van De W. enkele meters vooruit tegen de auto van S. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Auto van de weg en vernield bij Groede GROEDE - Bestuurder W. C. E. uit Sluis is in de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks drie uur met zy n au to uit een bocht gevlogen op de provinciale weg BuitenlustrSluis nabij Groede. E. raakte van de weg en belandde enkele honderden meters verder in een sloot. De auto stuitte tegen de kant van de sloot en kwam op de weg terug. De wa gen werd daarby geheel vernield. Aanzienlijke schade schoorsteenbrandje HULST - Door snel ingrijpen van de Hulster vrijwillige brandweer, die enke le minuten na de melding met twee wa gens aanwezig was, heeft men een schoorsteenbrand in de bungalow van Jvan D. In de Saxhavenstraat in Hulst weten te beperken totde schouw van de open haard. Toen de schoorsteenbrand onder controle was, bleek de schouw aan de binnenkant helemaal te zijn ge scheurd. De brand heeft naar alle waar schijnlijkheid al geruime tijd in de schouw van de openhaard gewoed. Een woordvoerder van de rijkspolitie sprak van een aanzienlijke schade. De oor zaak van de brand is nog met bekend. Jongeren fietsten ruim 3 mille voor Polen bij elkaar BRESKENS - Op paaszaterdag heeft de gereformeerde jeugdvereniging van West-Zeeuwscb-Vlaanderen ongeveer 3100 gulden voor Polen bij elkaar ge fietst. Zo'n vierentwintig jongeren maakten, na in Breskens bijeen geko men te zijn, een 'gesponsorde' fiets tocht van Vlissingen naar Westkapclle en terug. De hele onderneming duurde inclusief de bootreis, van 11.00 tot 16.00 uur. Op de heenweg moest er met de stevige noordenwind goed op de trappers wor den geduwd Het bijeengefietste bedrag zal op de Polen-rekening worden ge stort. Zichtbaar goed gehumeurd maakt burgemeester Motlhoff een rondrit met een van de koetsjes HULST - Hulst heeft er een nieuwe attractie bij. Sinds zaterdagmiddag rijden er opgezette tijden twee koets jes door de oude vestingstad. De rijtuigjes, een Lan dauer en een Duitse landjachtwagen, maakten zater dagmiddag hun eerste rit. Hoewel de temperatuur tij dens deze ritten niet aan de lente deed denken bestond er een grote publieke belangstelling. In de eerste koets hadden burgemeester P. J. G. Molthoff en E. Wauters, secretaris van Horeca Groot Hulst, zitting genomen. De tweede koets was 'gevuld' met leden van de plaatselij ke WV. De koetsjes zijn eigendom van de familie De Vlieghere uit Absdale, die onlangs een koets verhuurbedrijf op po ten zette. Samen met de plaatselijk WV en de midden stand in Hulst worden rondritten voor toeristen georga niseerd. Het is de bedoeling dat er ook tijdens de werkda gen by voldoende belangstelling wordt rondgereden. De rondritten duren ongeveer een half uur en voeren langs allerlei bezienswaardigheden in de binnenstad. Het is de bedoeling dat vader en zoon Vlieghere op de bok krui pen. De toelichting op de bezienswaardigheden, eventu eel in Frans. Duits en Engels wordt overgelaten aan werkstudenten. Het begin- en eindpunt van elke rondrit is hotel-restaurant Van Oosterom aan het Stationsplein. Daar vertrokken aan het begin van deze eeuw de reizi gers met de tram naar Walsoorden. De WV uit Hulst toonde zich bijzonder verheugd met het initiatief „Deze toeristische attractie zal de aantrekkelijkheden die Hulst al te bieden had nog meer vergroten", aldus een woordvoerder van de WV. Groen licht voor een toeristisch fietspad in Cadzand-Bad CADZAND De gemeente Oostburg wil groen licht geven voor de aanleg van een toeristisch fietspad langs een deel van de kustweg tussen Cadzand en Nieuwvliet. De aanleg kost in to taal ruim 138.000 gulden, maar de provincie geeft via het fietsenpaden- plan een subsidie van 66.375 gulden. Het verschil - ruim 71.000 gulden - komt voor rekening van de gemeente Oostburg. Het college stelt voor aan de financiële commissie om dit krediet ter beschik king te stellen. Het gaat om een voorlo pig bedrag, omdat het waterschap nog niet weet hoeveel het werk precies gaat kosten. De gemeente zal dan ook het verschil op tafel moeten leggen tussen de werkelijke aanlegkosten en het sub sidiebedrag. De financiële commissie van Oostburg bespreekt het voorstel in de vergadering op vrijdag 8 april, aan vang 15.30 uur. VLISSINGEN - Het archeologisch on derzoek naar het wrak van de Oostln- diêvaarder 't Vliegenl Hart ('t Vliegend Hert), dat in 1735 is vergaan voor de monding van de Westerschel de, wordt begin mei voortgezet. Dit heeft medewerker Bas Kist van het rijksmuseum in Amsterdam meege deeld. Uit het onderzoek van vorig jaar is volgens hem vast komen te staan, dat er veel vondstmateriaal ligt op de wrakplaats. De redelijke staat van be houd en de rijke variatie van dc vond sten maken het wrak van 't Vliegent Hart tot een onderzoeksobject van be lang. De heer Kist en Jerzy Gawronski van het rijksmuseum komen tot die conclu sie in hun gezamenlyk rapport over de campagne 1982 van het onderzoekspro ject. dat een Engels-Nederlandse sa menwerking is Gedurende het vorige seizoen zijn gegevens verzameld, die het wrak moesten identificeren en dui delijkheid moeten verschaffen over de omvang en opbouw van de wrakplaats. Daarvoor zijn de resten van het schip geregistreerd en enkele vondsten ge borgen. By de verwerking van die voor werpen moest aandacht worden be steed aan behoud dooreen conservatie- behandeling en de uitwerking van de registratie, want alle gegevens over de vondsten moesten op schrift worden ge steld. Tot vergaande bergingsactiviteiten is het vorig jaar nog met gekomen. Daar voor ontbrak het ook aan technische voorzieningen, zoals met name een zo genaamd grid-systeem Dit is een sta ketsel van metalen buizen, dat de wrak plaats in vierkante vlakken opdeelt. Het is volgens de samenstellers van het rapport bruikbaar als coördinatiestel sel van een meetsysteem,vormt een vast oriëntatiepunt en biedt de duikers houvast, wanneer moet worden ge werkt met een lift of andere zware hulp middelen. Ondanks de kleinschaligheid van de opgraving is volgens de medewerkers van het rijksmuseum een tamelijk gro te verscheidenheid aan materialen en objecten geborgen. Een spectaculaire vondstgroep is volgens hen een groot aantal gevulde wijnflessen, waarvan de verpakkingskisten mogelijk ook nog aanwezig zijn in de zachte modder. Naast enorm veel iwyntflesfragmenten is ook een onbeschadigd gegraveerd glaasje van wit glas gevonden. Munten Ook munten zijn naar hun zeggen in 'redelijke hoeveelheid' aan hel licht gekomen. Geborgen zijn inmiddels on geveer 160 gouden ducaten en een ge varieerde verzameling Zuid-Ameri kaans zilvergeld (ongeveer 1100). Daar naast is ook een bronzen kanon gevon den, voorzien van het VOC monogram en de letter E van de Kamer Enkhui zen. Het bevestigde de verwachting, dat het wrak in ieder geval een Oostln- diëvaarder betreft Een schroefplaat je van een musket met deinscriptie Ka mer Zeeland wijst op een Zeeuwse Oost-Indiévaarder. De munten verschaffen aanknopings punten voor de datering van het schip, evenals de gewichten. De munten val len nameliik alle in de periode 1729- 1733. De gewichten hebben allemaal de jaarletter K uit het jaar 1727. toen Abra ham Groenegraft ykmeester van de stad Amsterdam was. Vondsten als bronnen kanonnen, stuurmansgereed schappen, tinwerk. munten en wijnfles sen duiden ook aan dat de beperkte om geving waarin materialen zijn gebor gen. zich bevindt in het achterschip. Beide onderzoekers rekenen op een enorme hoeveelheid en veelsoortigheid aan materiaal, bij een meer intensieve opgraving, gezien de beschermende werking van de zachte modder. Dan zijn volgens Kist en Gawronski wel ver der strekkende technische faciliteiten nodig, waarby ook wordt gedacht aan gedetailleerde sonarpeiling, vooraf gaand aan het eigenlijke duikwerk. en het electromsch uitvoeren van metin gen onderwater. Zij noemen het verder van essentieel belang, dat de opzet en de praktische uitwerking van het on derzoek aan de verschillende deelne mers bekend is en blijft. Depot Het beheer van het conservatiedepot vormt volgens de samenstellers van het rapport een belasting, die niet kan worden gecombineerd met de overige werkzaamheden op een normale werk dag. In het depot moet volgens het rap port meer personeel komen, ook voor het uitvoeren van de tijdrovende regi stratie-opgave. Tevens zou de inrich ting moeten worden veranderd. Het ontbreekt volgens hen nog aan een dro ge. schone kantoorruimte, waarin ook objecten kunnen worden behandeld die speciale aandacht behoeven. Ook moet een permanente foto-opstelling worden aangelegd vooreen snelle regi stratie van het conservatieproces. Het rapport stelt dit vorig seizoen dui delijk is gebleken, dat ondanks kleine mankementen in voldoende mate flexi biliteit en aanpassingsvermogen aan wezig was om een antwoord te vinden, op de meest verscheiden problemen De Nederlandse en Engelse vrijwillige dui kers werken dit jaar waarschijnlijk tot en met augustus FNV Clinge huldigde twee jubilarissen CLINGE In de algemene ledenver gadering van de Bouw- en Houtbond van het FNV, afdeling Clinge, in bet Gemeenschapscentrum Malpertuus zijn de leden Karei Ivens en Wilfried van Huffel woensdagavond gehuldigd, vanwege hun 25-Jarig lidmaatschap van de vakorganisatie. Uit handen van districtsvoorzitter H. Lenting ont vingen de beide jubilarissen de bouds- speld, terwijl de dames bloemen kre gen aangeboden. Districtsbestuurder Lenting sprak zijn waardering uit voor de belde jubilaris sen en nam tevens de gelegenheid te baat om de aanwezige leden zijn be zorgdheid te laten horen over de slech te sociaal-economische situatie, waar in ons land verkeert, vooral ten aanzien van de bouwwereld. Ook sprak hij zjn ongenoegen uit over het minder vlot functioneren van de uitkeringsinstan ties. met name de gemeentelijke socia le diensten. Schade twee auto's bij botsing Hulst HULST - Bij een aanrijding op de krui sing Gentsepoort-Prinsen Bolwerk in Hulst zyn maandagmiddag om 15.00 uur twee auto's beschadigd. Het onge luk gebeurde toen bestuurder H. de S. uit Oudegem (BI op de kruising geen voorrang verleende aan bestuurder P. B. uit Westkapelle. Bestuurder De S. werd na het ongeval een bloedproef af genomen. ADVERTENTIE 5 cent Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Als u ze vOór 8 mei opstuurt naar Mobil krijgt u 5 cent terug per liter diesel of benzine (tot een maximum van 300 liter). En u kunt meedoen aan de Mobil Vakantiewedstrijd, waarin u een reis t.w v f 2.500.- kunt winnen. Desgewenst krijgt u de kassabonnen retour Rijnvaart-toernooi in Sas van Gent SAS VAN GENT - Het zaalvoetbal loer nooi van Rijnvaart in de Vlaanderenhal in Sas van Gent is gewonnen door Van der Spa uit Hulst. Dit team versloeg in de finale 't Oude Raedhuis uit Oostburg met 1-0. Na afloop ontvingen alle teams een beker en voor de ploeg van Van der Spa was er een wisselbeker. Molen Doel heropend als toeristische attractie DOEL - Burgemeester J. van der Aa van Doel heeft zaterdagavond de uit 1628 daterende oude molen In Doel, na een volledige restauratie, officieel ge opend. Hij deed dat in aanwezigheid van een groot aantal genodigden en de dames Jenny van Gimst en Monique Belmans, die de molen gaan exploite- De molen van Doel is uitgerust als toe ristische attractie. Er is een brochure opgesteld waarin talrijke wandelmoge lijkheden in de polders rondom Doel worden toegelicht. Al die wandelingen vertrekken vanaf de molen. De molen was befaamd om zijn "paling in het groen'. Met een vernieuwde keuken ko men daar nog heel wat specialiteiten bij. Voorts zullen er regelmatig beperk te tentoonstellingen worden gehouden. Mare Raes, leraar aan de kunstacade mie. deed dat by de opening met een groot aantal 'tekeningen omtrent Doel'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25