Molukkers Middelburg boos over procedure nota minderhedenbeleid Wrak van 't Vliegend Hert belangrijk onderzoeksobject M©bil, altijd écht voordelig e,ou Win een reis t.w.v. Mobil.altijd écht voordelig korting per liter kunst ILONA SCHMIT ORLOW SEUNKE WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN FEODALE GANG VAN ZAKEN 3~j DINSDAG 5 APRIL 1983 PZC/provincie (ADVERTENTIE I Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Behalve 5 cent korting per liter diesel of benzine kunt u daarmee een reis naar een zonnig vakantieland winnen t w v f 2.500,-. Dit moet u doen: Omschrijf in 20 woorden waarom u bij voorkeur Mobil tankt. Stuur dat met de kassabonnen op naar Mobil Oil B.V., Lente-Aktie, Postbus 1131 3000 BC Rotterdam. Vóór 8 mei. Desgewenst krijgt u de kassa bonnen IA#" 2500.- MIDDELBURG - De Molukse wijkraad Middelburg is uiter mate verbolgen over de proce dure die het college van b. en w. van de Zeeuwse hoofdstad gevolgd heeft bij het opstellen van de nota minderhedenbe leid. Dat blijkt uit een brief die de wijkraad heeft gestuurd aan het dagelijks bestuur van de gemeente Middelburg. De Mo lukse wijkraad zou op geen en kele manier betrokken zijn ge weest bij de totstandkoming van die nota. In de bnef zegt de wijkraad geschokt te zijn door het feit dat de gemeente Mid delburg 'kennelijk meent een minder hedenbeleid van de grond te krijgen zonder de betrokken bevolkingsgroe pen erbij te betrekken of op z'n minst naar hun mening te vragen'. De wijk- Bromfiets gestolen HULST - Zaterdagavond tussen 21.30 en 23.10 uur is de brommer van E. van G. uit Hulst gestolen. De eigenaar had zijn brommer afgesloten neergezet bij een bar m de Zoutestraat in Hulst. Twee auto's bij botsing beschadigd OOSTBURG - Bij een aanrijding op de Oude Haven in Oostburg, in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur, zijn twee personenauto's zwaar beschadigd. Bestuurder R. H, uit Oost-Souburg kwam uit de richting Oostburg en raak te met zijn auto in een slip. In zijn vaart raakte hij de auto van P. H. uit Sint- Kruis, die uit tegenovergestelde rich ting kwam. Drie auto's zwaar beschadigd in Sluis SLUIS - Bij een botsing op de Heille- kruising in Sluis, maandagmiddag om streeks kwart over vier, zijn drie perso nenauto's zwaar beschadigd. Bestuur der P. B. uit Aardenburg kwam uit de richting Sluis en verleende op de krui sing geen voorrang aan de Belg F. van R. uit Antwerpen, die uit de richting Sint Anna ter Muiden kwam. De auto's botsten tegen elkaar, waarna B. door gleed en tegen de stilstaande auto van D H. uit Aardenburg botste. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. raad noemt dat 'onbehoorlijk' en zegt een 'dergelijke feodale gang van zaken niet voor mogelijk te hebben gehou den „Zo hoort een gemeentebestuur niet met ingezetenen om te gaan. Dat geldt des te meer wanneer men beseft dat de etnische bevolkingsgroepen in Middelburg niet of nauwelijks van de gebruikelijke democratische beinvloe- dingskanalen (vertegenwoordiging in de gemeenteraad) gebruik kunnen ma ken" De Molukse wijkraad constateert in de brief niet alleen dat er nooit sprake is geweest van enig overleg bij de opstel ling van de minderhedennota. 'ook - nog onbehoorlijker - heeft de gemeente Middelburg het kennelijk niet nodig ge vonden om deze nota aan de betrokke nen kenbaar te maken'. Gezien het volledige gebrek aan over leg kan de Molukse wijkraad - aldus de brief - dan ook niets anders doen dan te HULST - De schaakvereniging Hulst hield het 'Rapide-toemooi' in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst waaraan 16 schakers deelnamen. De uitslag-, 1 W. van Denderen 4 pnt.; 2 J. Bareman. P. d'Hondt, M. Misseghers, J. Francken en J. Schillemans met 3 pnt. Medezeggenschapsraad Goes lyceum bezorgd over bezuinigingen GOES - De voorlopige medezeggen schapsraad van de rijksscholenge meenschap 'Het Goese Lyceum' heeft met bezorgdheid kennis genomen van de bezuinigingsmaatregelen voor het komende cursusjaar. De voorlopige medezeggenschapsraad heeft deze bezorgdheid ter kennis ge bracht van de minister. In het betreffen de schrijven maakt de raad duidelijk in zijn geheel 'zeer verontrust te zijn over de gevolgen die de maatregelen voor het onderwijs zullen hebben' besluiten met in te stemmen met de be leidsvoornemens. „Aan een uitvoering van deze beleidsvoornemens zal de Mo lukse wijkraad dan ook geen medewer king verlenen". De wijkraad meent dat 'het eerst hoog tijd wordt dat de ge meentelijke overheid leert om op een fatsoenlijke en democratische wijze met haar burgers om te gaan". Geld zomerzegels voor vereniging rheumapatiënten GOES - De rheumapatientenvereni- ging Midden-Zeeland heeft een subsi die van 4500 gulden ontvangen van de stichting comité zomerzegels in Den Haag, voor de aanschaf van een fotoko pieerapparaat Namens de Haagse stichting overhandigde mevrouw Kraak, tevens voorzitster van de Unie van Vrywilligers in Goes, het bedrag aan de voorzitter G Mollema van de rheumapatientenvereniging. Dat ge beurde in het Goese verpleeghuis Ter Valke. in aanwezigheid van enkele be stuursleden van beide verenigingen Oefenwedstrijd voetbal OUD-VOSSEMEER - Vosmeer heeft zaterdag thuis een oefenwedstrijd te gen WW uit Woensdrecht met 4-1 ge wonnen. Na een 1-1 stand bij de rust werden de goals gescoord door Fred Hommel (2), Adrie Capelle en Ad Ver hees. en voor WW door Pijnen Collecte KAPELLE - De collecte voor Simavi heeft in de gemeente Kapelle 3.664.52 opgebracht. Per kern was de opbrengst Wemeldinge ƒ420,42. Schore 265.-, Eversdijk ƒ71.-. Biezelinge 709.66 en Kapelle ƒ2.198.44 Gerestaureerde kerk Oud- Vossemeer weer OUD VOSSEMEER - De Nederlands hervormde gemeente in Oud-Vosse meer heeft op eerste paasdag de gron dig gerestaureerde hervormde kerk of ficieel in gebruik genomen. Het bin nenwerk van de kerk kreeg een op knapbeurt. Ongeveer 140 belangstel lenden woonde de open dag bij op de eerste paasdag. Voor de openings- dienst droegen achttien kinderen sym bolisch de achttien gerestaureerde ou de bijbels de kerk binnen, waarna de dienst begon. Deze openingdienst werd bijgewoon door burgemeester E. Barends en echt- GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: Uitzending Nomen Nescio. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 10- II.30 uur: Uitzending radio Nightinga le. MIDDELBURG - Molenwater. 9.30-17 uur Miniatuur Walcheren. Gasthuis, 20-21.30 uur: Uitzending Ra- wa. OOSTBURG St.- Antoniusziekenhuis en verpleeghuis De Stelle, 10-11.30 uur: Uitzending ra dio Delta 00STKAPELLE Biologisch Mu seum. 10-15.30 uur: Jeugdmuseumdag. TERNEUZEN' Julianaziekenhuis, 20.15-22 15 uur: Uitzending radio Julia na. VLISSINGEN Bethesda-St.- Josepziekenhuis. 20-21 30 uur: Uitzen ding Rawa. Bachten Komme, 19.30-21.30 uur: Con tactavond Soos Gehandicapten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy 1.14 en 20 uur Tootsie. a.l.; Roxy II. 14 uur: 101 dalmatiërs, a.l.; 20 uur: The thing. 12 jr. Cinem' Actueel 1.14 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.: 20 uur: De vierde man, 12 jr Cinem' Actueel II. 14 en 20 uur: Aas der azen, a.l.; Cinem' Actueel III. 14 en 20 uur- Trail of the pink panther, a.l GOES Grand. 20 uur Big bomber, al HL'LST De Koning van Engeland. 14.30 en 18 45 uur: E.T.. a.l.; 14.30 en 1845 uur: 101 dalmatiërs. a.l.; 14.30 en 21.15 uur: Zwarte ruiter, a.l.; 14.30 uur: De erotische avonturen van Annette Haven. 18 jr.. 18.45 en 21.15 uur: De vierde man. 16 jr.. 21.15 uur: Le choc, 16 jr.. 18.45 en 21.15 uur: Firefox. a.l. MIDDELBURG - City. 14 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l., 20 uur: Eye for an eye. 16 jr. TERNEUZEN - Luxor. 14 uur E.T a.l20 uur: De vierde man. 16 jr., 20 uur: De man met het dodelijke oog. 12 F VLISSINGEN' Alhambra I. 14 uur: Asterix en Cleopatra, a.l., 20 uur: Aas der azen, a.l.. Alhambra II. 20 uur: De vierde man, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: textiele objecten van Annle Blewanus (t/m 2/5). Kindergalerie 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: Werken George Minne itm 16/41 JBRESKENS Galerie Raiffeisen, 14- 21 uur klassieke Nederlandse schilder- Kunst itm 7'4) BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu- J seum geopend van 14-16 uur BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght', 13.30-16 uur: werken van Arie Boers en Herman Gast (t/m 1/6). DOMBURG Biologisch Museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland' GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'De bijenteelt vroeger en nu' (t/m 1/5). HAAMSTEDE 'De Bewaerschole'. 14-17 uur: Werken Ad Kikkert (t/m 23/4). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HOOGELANDE Kapel van St.- Maarten. 13-17 uur: werken van Willem Ditmar il/m 9/4). KAPELLE Openbare Bibliotheek, 14-17 en 18-20 uur: Bronsplastieken van Marijke Schouten (t'm 20 4). MIDDELBURG Galerie 'De wijn stock'; werken van diverse kunste naars (t/m 26/6). Galerie Montpamasse, 14-18 uur: werken van Saint Genies (t/m 23/4). Zeeuws Kunstenaarscentrum. 10-17 30 uur: 'Projekties' van Sjoerd Bijlsma (t/m 7/4). Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t'm 17 4). Vleeshal. 13-17 uur: schilderyen van Eindhovense kunstenaars (t'm 10/4). Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (tm 27/4). Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur Diverse ambachten en exposities. Burgerzaal. 10-12 en 14-17 uur: 'Vijftig jaar Ocma' TERNEUZEN Galerie Arty Party', 10-18 uur: werken van Franklin van den Berg (t m 23 4 VLISSINGEN Museum. 10-12.30 en 13 30-17 uur: 'Zicht op schrift' de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (tm 16'4). Zaal 'Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur: plastieken van Louis Damen (tm 22-4). Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken van Wiliried van den Boom (tm 4 4/ Reptielenzoo "Iguana". 10-12.30 en 14- 17.30 uur. expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 100k voor milieuklachten i Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Slichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur hervormde gemeente in gebruik genomen genote, vertegenwoordigers van de ambtsheerlijkheid en enkele vertegen woordigers van dorpshuis 'De Vossen- kuil'. In dot dorpshuis zijn gedurdende de negen weken dat de kerk opgeknapt werd de kerkdiensten gehouden. Tot slot van deze drukbezochtte dienst sprak president-kerkvoogd J. Rogge band er zijn blijdschap over uit dat men luist op eerste paasdag de kerk weer in gebruik kon nemen. Hij sprak tevens een dankwoord aan het adres van de vrijwilligers die zich intensief voor deze restauratie hebben ingezet. In de avonduren werd een paaszangdienst gehouden met medewerking van de christelijke gemengde zangvereniging uit Oud-Vossemeeronder leiding van A. Ridderhof. De instrumentale begelei ding was in handen van organist K. Droogers die tevens de dienst afsloot. Voor deze paaszangdienst bestond eveneens grote belangstelling Kop-staartbotsing KAPELLEBRUG - Bij een kop-staart botsing ui de Gentsevaart in Kapelle- brug zijn maandagmiddag omstreeks 14 20 uur drie auto's beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de eerste auto. bestuurd door M. S uit Deume iB). stopte toen een voor hem njdende auto links af sloeg Een achteropkomende auto. bestuurd door D. de W uit Kapel le (Bi. kwam bijtijds tot stilstand, maar een volgende auto. bestuurd door M. van de V uit Kruibeke (B>. zag het op onthoud te laat en reed tegen de achter zijde van de auto van De w Door de klap schoot de auto van De W enkele meters voorqit tegen de auto van S. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Auto van de weg en vernield bij Groede GROEDE - Bestuurder W C. E. uit Sluis is in de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks drie uur met zijn auto uit een bocht gevlogen op de provinciale weg Buitenlust-Sluis naby Groede E raakte van de weg en belandde enkele honderden meters verder in een sloot. De auto stuitte tegen de kant van de sloot en kwam op de weg terug. De wa gen werd daarby geheel vernield. Aanzienlijke schade schoorsteenbrandje HULST - Door snel ingrijpen van de Hulster vrijwillige brandweer, die enke le minuten na de melding met twee wa gens aanwezig was. heeft men een schoorsteenbrand in de bungalow van J van D. in de Saxhavenstraat in Hulst weten te beperken tot de schouw van de open haard. Toen de schoorsteenbrand onder controle was, bleek de schouw aan de binnenkant helemaal te zyn ge scheurd. De brand heeft naar alle waar schijnlijkheid al geruime tijd in de schöuw van de openhaard gewoed. Een woordvoerder van de rijkspolitie sprak van een aanzienlijke schade De oor zaak van de brand is nog niet bekend. Jongeren fietsten ruim 3 mille voor Polen bij elkaar BRESKENS - Op paaszaterdag heeft de gereformeerde jeugdvereniging van West-Zeeuwsch-V'iaanderen ongeveer 3100 gulden voor Polen bij elkaar ge fietst. Zo'n vierentwintig jongeren maakten, na in Breskens bijeen geko men te zijn, een 'gesponsorde' fiets tocht van Vlissingen naar Westkapelle en terug. De hele onderneming duurde inclusief de bootreis, van 11.00 tot 16.00 uur. Op de heenweg moest er met de stevige noordenwind goed op de trappers wor den geduwdHet byeengefietste bedrag zal op de Polen-rekening worden ge stort. Galerie Ilona Schmit in Kattendijke heeft op Paaszaterdag onder grote belangstelling het nieuwe seizoen geopend met een tentoonstelling van schilderijen van Piet Rijken en Geert Overvliet, en zeefdrukken van Jür- jen Fontein. De opening in de overvolle galerie aan de Dorpsstraat werd opgeluisterd met draaiorgelklanken, op een handzaam Violetta-orgel ten gehore gebracht door Adrie Vergeer. Iloma Schmit presenteerde haar vele gasten een afgelopen winter flink uitgebreide galerie, waar eer. tiental werken van de Middelburgse kunste naar Piet Rijken de hoofdmoot vormt van de huidige tentoonstelling. Naast de galerietentoonstellingen heeft Ilona Schmit nu ook een uitleenmogelijk- heid opgezet Deze maakt het mogelyk voor vijf procent per maand van het verkoopbedrag een kunstwerk te huren. Daarvan vormt één procent een spaartegoed, dat later voor een aankoop besteed kan worden. (Galerie Ilona Schmit. Dorpsstraat 23-25. Kattendijke. donderdag tot en met zondag van 14.00-18 00 uuri. Orlow Seunke Het jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort in Middelburg wijdt een weekeinde aan de filmer Orlow Seunke. Vrijdag 8 april is de film 'Pim' te zien. De daaropvolgende dag, zaterdag 9 april, staat Seunkes film 'De smaak van wateri op het programma. Deze voorstelling zal Seunke bijwo nen. De filmvoorstellingen beginnen 's avonds om half negen. Toen Orlow Seunke in 1975 met lof zijn diploma behaalde aan de filmaca demie, had hij al acht films op zijn naam staan. Deze zijn uitgezonden in onder andere Zweden, Finland en in Nederland door de KRO en VARA. Na zijn opleiding maakte Seunke samen met Dirk Ayelt Kooiman de films 'Alle dagen feest' -gebaseerd op het boek van Remco Campert-, 'Prettig weekend, mijnheer Meijer' en 'Met voorbedachten rade'. In 1979 realiseerde hij 'De code van Neerlands Hoop' en begon hij met de televisieserie 'Pim', die door de VPRO-televisie is uitgezonden. Na 'Het Begin', een documentaire over Seunkes oma en haar nieuwe vriend, kwam zyn eerste speelfilm uit: 'De smaak van water'Op het filmfestival in Venetië kreeg Seunke hiervoor de gouden leeuw voor het beste debuut. De film 'Pim', die Seunke van de televisie-opnamen maakte, beleeft in Midgard zijn première. Pim is een verlegen jongen, die in zijn eigen wereld leeft en zijn eigen dromen droomt. Om hem heen worden verschillende karakters neergezet, die hem confronteren met hetgeen hy zich van het leven voorstelt. In 'De smaak van water' draait alles om de droge ambtenaar Hes. Door een aantal gebeurtenissen raakt hij in een emotionele crisis. Dc man die zo voorbeeldig de overheidsregels weet te hanteren blijkt dan wel degelijk emotioneel en kwetsbaar. VLISSINGEN - Het archeologisch on derzoek naar het wrak van de Oostln- dievaarder 't Vliegent Hart ('t Vliegend Hert), dat in 1735 is vergaan voor de monding van de Westerschel- de, wordt begin mei voortgezet. Dit heeft medewerker Bas Kist van het rijksmuseum in Amsterdam meege deeld. Uit het onderzoek van vorig jaar is volgens hem vast komen te staan, dat er veel vondstmateriaal ligt op de wrakplaats. De redelijke staat van be houd en dc rijke variatie van de vond sten maken het wrak van 't Vliegent Hart tot een onderzoeksobject van be lang. De heer Kist en Jerzy Gawronski van het rijksmuseum komen tot die conclu sie in hun gezamenlijk rapport over de campagne 1982 van het onderzoekspro ject. dat een Engels-Nederlandse sa menwerking is Gedurende het vorige seizoen zijn gegevens verzameld, die het wrak moesten identificeren en dui delijkheid moeten verschaffen over de omvang en opbouw van de wrakplaats. Daarvoor zijn de resten van het schip geregistreerd en enkele vondsten ge borgen Bij de verwerking van die voor werpen moest aandacht worden be steed aan behoud dooreen conservatie- behandeling en de uitwerking van de registratie, want alle gegevens over de vondsten moesten op schrift worden ge steld. Tot vergaande bergingsactiviteiten is het vorig jaar nog niet gekomen. Daar voor ontbrak het ook aan technische voorzieningen, zoals met name een zo genaamd grid-systeem Dit is een sta ketsel van metalen buizen, dat de wrak plaats in vierkante vlakken opdeelt. Het is volgens de samenstellers van het rapport bruikbaar als coordinatiestel- sel van een meetsysteem.vormt een vast oriëntatiepunt en biedt de duikers houvast, wanneer moet worden ge werkt met een lift of andere zware hulp middelen. Ondanks de kleinschaligheid van de opgraving is volgens de medewerkers van het rijksmuseum een tamelyk gro te verscheidenheid aan materialen en objecten geborgen Een spectaculaire vondstgroep is volgens hen een groot aantal gevulde wijnflessen, waarvan de verpakkingskisten mogelijk ook nog aanwezig zyn in de zachte modder. Naast enorm veel iwijn/flesfragmenten is ook een onbeschadigd gegraveerd glaasje van wit glas gevonden Munten Ook munten zijn naar hun zeggen in 'redelijke hoeveelheid' aan het licht gekomen. Geborgen zijn inmiddels on geveer 160 gouden ducaten en een ge- variéerde verzameling Zuid-Ameri kaans zilvergeld (ongeveer 1100). Daar naast is ook een bronzen kanon gevon den, voorzien van het VOC monogram en de letter E van de Kamer Enkhui zen. Het bevestigde de verwachting, dat het wrak in ieder geval een Oostln- dièvaarder betreft. Een schroefplaatje van een musket met deinscriptie Ka mer Zeeland wijst op een Zeeuwse Oost-Indièvaarder. De munten verschaffen aanknopings punten voor de datering van het schip, evenals de gewichten De munten val len namelijk alle in de periode 1729- 1733. De gewichten hebben allemaal de jaariet ter Kuit het jaar 1727 toen Abra ham Groenegraft ijkmeester van de stad Amsterdam was Vondsten als bronnen kanonnen, stuurmansgereed schappen. tinwerk. munten en wijnfles sen duiden ook aan da: de beperkte om geving waann materialen zijn gebor gen. zich bevindt in het achterschip. Beide onderzoekers rekenen op een enorme hoeveelheid en veelsoortigheid aan materiaal, by een meer intensieve opgraving, gezien de beschermende werking van de zachte modder. Dan zyn volgens Kist en Gawronski wel ver der strekkende technische faciliteiten nodig, waarby ook wordt gedacht aan gedetailleerde sonaxpeiling. vooraf gaand aan het eigenlijke duikwerk. en Depot ADVERTENTIE 5 cent, Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Als u ze vóOr 8 mei opstuurt naar Mobil krijgt u 5 cent terug per liter diesel of benzine (tot een maximum van 300 liter). En u kunt meedoen aan de Mobil Vakantiewedstrijd, waarin u een reis t.w.v. f 2 500 - kunt winnen Desgewenst krijgt u de kassabonnen retour prof. het electronisch uitvoeren van metin gen onderwater. Zy noemen het verder van essentieel belang, dat de opzet en de praktische uitwerking van het on derzoek aan de verschillende deelne mers bekend is en blijft. Het beheer van het conservatiedepot vormt volgens de samenstellers van het rapport een belasting, die niet kan worden gecombineerd met de overige werkzaamheden op een normale werk dag. In het depot moet volgens het rap port meer personeel komen, ook voor hel uitvoeren van de tijdrovende regi stratie-opgave. Tevens zou de inrich ting moeten worden veranderd. Het ontbreekt volgens hen nog aan een dro ge. schone kantoorruimte, waarin ook objecten kunnen worden behandeld die speciale aandacht behoeven. Ook moet een permanente foto-opstelling worden aangelegd voor een snelle regi stratie van het conservatieproces. Het rapport stelt dit vorig seizoen dui delijk is gebleken, dat ondanks kleine mankementen in voldoende mate flexi biliteit en aanpassingsvermogen aan wezig was om een antwoord te vinden, op de meest verscheiden problemen De Nederlandse en Engelse vrijwillige dui kers werken dit jaar waarschijnlijk tot en met augustus Spreekbeurt van Goudswaard in Krabbendijke K RUINING EN - Woensdag 6 april spreekt in Krabbendijke. op uitnodi ging van de gezamenlijke gereformeer de kerken van Reimerswaal, professor Goudzwaard Prof Goudzwaard, met name bekend als 'ontwerper' van het CDA. houdt zijn inleiding over 'econo mie en politiek' in de gereformeerde kerk te Krabbendijke. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. Jeugdmiddag in Kapelle KAPELLE - De jeugdwerkcommissie van de hervormde kerk in Kapelle houdt donderdagmiddag voor de jeugd vanaf 12 jaar een film- en bingomiddag in de consistorie van de kerk. De aan vang is 14.00 uur. Pastor De Graaf van Zierikzee naar Etten-Leur ZIERIKZEE - Dr H. de Graaf cm. pas tor in de parochie Zierikzee. is door bis schop H. Ernst van Breda benoemd tot pastor voor het verpleeg- en verzor gingshuis Sint Elisabeth in Etten-Leur. Hij volgt pater F. Veld op. die sinds 1978 in Sint Elisabeth werkte en nu 65 jaar is geworden. De benoeming gaat in per 1 juli. Geluidsinstallatie uit auto ontvreemd RENESSE - Onbekenden hebben za terdagnacht een complete stereo ge luidsinstallatie gestolen uit een op het parkeerterrein Oude Moolweg in Re- nesse geparkeerde personenauto. Aan de portieren en sloten van de auto werd schade aangericht. Voor de eigenaar, J. van K. uit UI venhout. bedraagt de scha de in totaal circa 3000.-. Bridgedrive VLISSINGEN - De activiteitencommis- sie 'Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwenburg houdt woensdag 13 april een bridgedrive in het wijkcentrum 'Open Hof. De wedstrijd begint om 19.3U uur. Wedstrijdleider is de heer De Gooyer. FNV Clinge huldigde twee jubilarissen CLINGE In de algemene ledenver gadering-van de Bouw- en Houtbond van het FNV, afdeling Clinge, in het Gemeenschapscentrum Malpertuus zijn de leden Karei Ivens en Wilfried van Huffel woensdagavond gehuldigd, vanwege hun 25-jarig lidmaatschap van de vakorganisatie. Uit handen van districtsvoorzitter H. Lenting ont vingen de beide jubilarissen de bonds- speld, terwijl de dames bloemen kre gen aangeboden. Districtsbestuurder Lenting sprak zijn waardering uit voor de beide jubilaris sen en nam tevens de gelegenheid te baat om de aanwezige leden zijn be zorgdheid te laten horen over de slech te sociaal-economische situatie, waar in ons land verkeert, vooral ten aanzien van de bouwwereld. Ook sprak hij ?jn ongenoegen uit over het minder vlot functioneren van de uitkeringsinstan ties. met name de gemeentelijke socia le diensten. Schade twee auto's bij botsing Hulst HULST - Bij een aanrijding op de krui sing Gentsepoort-Prinsen Bolwerk m Hulst zijn maandagmiddag om 15.00 uur twee auto's beschadigd. Het onge luk gebeurde toen bestuurder H. de S. uit Oudegem (B) op de kruising geen voorrang verleende aan bestuurder P. B uit Westkapelle. Bestuurder De S. werd na het ongeval een bloedproef af genomen. Rij nvaart-toernooi in Sas van Gent SAS VAN GENT - Het zaalvoetbaltoer- nooi van Rijnvaart in de Vlaanderenhal in Sas van Gent is gewonnen door Van der Spa uit Hulst. Dit team versloeg in de finale 't Oude Raedhuis uit Oostburg met 1-0 Na afloop ontvingen alle teams een beker en voor de ploeg van Van der Spa was er een wisselbeker. Molen Doel heropend als toeristische attractie DOEL - Burgemeester J. van der Aa van Doel heeft zaterdagavond de uit 1628 daterende oude molen in Doel, na een volledige restauratie, officieel ge opend. Hij deed dat in aanwezigheid van een groot aantal genodigden en de dames Jenny van Gimst en Monique Belmans. die de molen gaan exploite ren. De molen van Doel is uitgerust als toe ristische attractie. Er is een brochure opgesteld waarin talrijke wandelmoge- lijkheden in de polders rondom Doel worden toegelicht. Al die wandelingen vertrekken vanaf de molen. De molen was befaamd om zijn 'paling in het groen' Met een vernieuwde keuken ko men daar nog heel wat specialiteiten bij Voorts zullen er regelmatig beperk te tentoonstellingen worden gehouden Mare Raes. leraar aan de kunstacade mie. deed dat by de opening met een groot aantal 'tekeningen omtrent Doel'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23