Swift tegen kreeg te weinig Snel: gelijkspel 4j.-r!4 ALL STARS WINNEN VAN ZEEUWS TEAM Steen langs pas in de verlenging Terneuzense Boys: 3-1 U spaart heel persoonlijk bij de Zakenbank EMM grijpt winst op handbaltoernooi Dames van MZ grijpen naast promotieplaats Slavenburg 's Bank De Zakenbank PZC/sP°rtkrant Nu nieuwe verbeterde voorwaarden Jong Ambon 1-1 tegen Steen speelt Oefenvoetbal Nederlandse heren winnen Lentebeker ii Op basketbaldag in Vlissingen Dalebout OPDRACHT TRAINEN VAN DUYSSE: VOORKOM BLESSURES DINSDAG 5 APRIL 1983 STORMVOGELS HEKKESL UITEN NA NEDERLAAG 15 ADVERTENTIEI TERNEUZEN De tweede ronde van de competitie veldkorfbal komt maar moeizaam op gang. Evenals vorige week gingen er ook tijdens het paasweekeinde een aantal wedstrijden uit omdat de velden niet bespeelbaar waren. In het district moesten Swift en Stormvogels wel afreizen. De Middelburgse ploeg kreeg met 7-7 bij Snel te weinig, Stormvogels is door de 5-7 nederlaag bij Kwiek hekkesluiter geworden in de tweede klas. Ook Ondo kon het niet redden, thuis werd met 9-10 van DKC verloren. Verlies ook voor TOP dat bij Oranje Wit wat ongelukkig op 4-5 kwam. In de eerste klas won Swift II de uitwedstrijd bij Blauw Wit met 7-6. Snel - Swift Een wedstrijd met twee gezichten. De eerste helft gaf Snel als de iets betere ploeg te zien. Goed verdedigen bij de gasten hield de score echter in even wicht en 4-3 bij rust bood beide ploegen nog volop kansen op de zege. Die leek naar Swift te gaan toen de Middelbur gers na de pauze een groot overwicht Lten neer le zetren. Het oHens,ef seerde die uitspraak op het veldover- wicht dat de "Vogels" gedurende een groot deel van de wedstrijd haddea De afwerking in een gehandicapt team (Laurens Roelse en Anita Adriaansen ontbraken) liet echter veel te wensen over Kwiek deed het op dat punt stukken beter, was halfweg al naar 5-3 weggelopen en sloeg in de tweede helft de tegenstander aan te hollen. Dat lukte vnj aardig en tot diep in de tweede helft zal een gelijkspel er nog altijd in Jan de Nood en Alfred Beze- mer waren uitstekende vervangers voor Aart Geertse en Theun Alewijnse Met absolute uitblinkster Ina Leen- houts leek TOP een verdiend gelijkspel af te zullen dwingen, een - dubieuze - strafworp in de slotminuten haalde de puntendellng omver Het kwartet doel punten kwam uit handen van Ane Schroevers. Blaas de Ridder. Kobus Siereveld en Jantine Bezemer In de eerste klas afdeling moest Blauw Wit de punten aan het bezoekende Swift II laten. Swift verdiende die zege op basis van een betere spelopvatting. Beide ploegen maakten er een aantrek kelijk duel van. Swift benutte uit het lichte overwicht ook de kansen en won tenslotte met 7-6. Door doelpunten van Joost Looise. Stefan Davidse. Harmen van der Weel (allen 2) en Leo Leijnse Blauw WSit scoorde tegen via Anno Lantinga en Leon Verschueren (beiden 2). Peter Verschueren en Kees Wal- hout T resulteerde in een aantal doelkansen. Men haalde daar echter te weinig uit om van de tegenstander weg te kunnen lopen. Vooral doorloopballen werden gemist waardoor tenslotte naar 7-7 gewerkt werd. Snel was het meest tevreden met het gelijke spel. Voor Swift scoorden Carla Joziasse (2), Jan Peter Pouwer. Karin Maljers. Joke van de Lijke. Sieka Geldof en Leo de Hond. Kwiek - Stormvogels 'Onnodig' oordeelde men na afloop bij Stormvogels het 5-7 verlies. Men ba- MIDDELBURG - Goed werk van Jong Ambon in de derde klas D. De Middel burgers hielden Steen verdienstelijk op 1-1 en kunnen nu naast BSG komen, dat bij Divo een 4-2 nederlaag kreeg te slikken. Breskens Steen Steenbergen SC Gastel Goes Roosendaal Divo j Zierikzee RCS BSC I Jong Ambon Ria w JONG AMBON periode in gebreke bleef de kansen te benutten. Matty van Sighem (2). Han- neke Jamsse. Piet Hendrikse en Jos van Breda lieten vijf doelpunten note ren. Ondo - DKC De bliksemstart van Ondo beloofde veel: 4-0 na een kwartier waarin de bezoekers met snelle acties overspeeld dreigden te worden. DKC toonde ech ter over voldoende veerkracht te be schikken om terug te komen. Met een aantal goede afstandsschoten werd de aansluiting gemaakt, na 5-3 voor Ondo keek die ploeg bij rust tegen een 5-6 achterstand aan. Een spannende twee de helft gaf een verwoed gevecht om de zege te zien. De ploegen gingen daarin gelijk met elkaar op naar 9-9. In de slotfase gaf Ondo het initiatief uit handen en werd daar meteen voor afgestraft: 9-10 Ina Gideonse. Hans en Peter Mesu. Ko Wisse, Ria Karstanje. Jos Marinissen (2) en Johan Wisse (2) scoorden. Oranje Wit - TOP Een vrij goed spelend TOP ging alleen mank aan afwerking waardoor de ploeg gedwongen werd constant achter GOES - EMM heeft in Goes het hand baltoernooi van GSC op zijn naam ge bracht. Daarmee heeft de ploeg van trainer Cees de Ridder gedaan wat het aan zijn stand verplicht was. Naast EMM deden van Zeeuwse zijde ook Delta Sport uit Zierikzee en de organi serende vereniging GSC uit Goes mee. Van buiten Zeeland kwam het Schie- damse DWS (3e divisie) en Fortuna uit Bergen op Zoom dat dit seizoen uit de tweede divisie gedegradeerd is. Delta Sport heeft het als enige de Mid delburgse handballers lastig kunnen maken. EMM heeft al vaker problemen gehad met de ploeg uit Zierikzee die tegen de Zeeuwse topploeg altijd wat meer kan dan in andere wedstrijden. Ook in de Goese sporthal De Bevelan- 18 10 6 2 26 35-24 18 8 7 3 23 27-23 18 9 4 5 22 27-21 18 5 10 3 20 29-20 18 7 4 7 18 29-27 18 7 4 7 18 23-22 18 6 6 6 18 27-27 18 6 5 7 17 32-23 18 5 6 6 16 13-17 18 4 6 8 14 27-37 17 4 4 9 12 20-29 18 2 6 10 10 20-39 STEEN Uit de laatste drie wedstrijden vijf punten! Het gaat goed met Jong Am- bon. Maandagmiddag had er ook meer ingezeten dan de 1-1. want de Middel burgers kregen de beste kansen. Toch werd het eerst 0-1Een dieptepass werd keurig uitgespeeld door Walter Mor tier. maar een minuut later (30e mi nuut) stond het al gelijk. Een hoek schop van Peter Hitiahubessy schoot Wlm Sabander hard in: 1-1. Beide ploegen speelden op winst. Er was weinig krachtsverschil. Een doelpunt van Arie Pentury werd wegens buiten spel afgekeurd. Na de rust werd nog een treffer van Wim Sabander afge keurd, maar de Middelburgers hadden toen de beste kansen. Pieter Telussa schoot vrij voor doel net naast. Het bleef aantrekkelijk, met de beste kan sen voor Jong Ambon, dat pech had. toen twee minuten vor tijd Frank Tuankotta van de bal werd gelopen, toen hij de keeper al had omgespeeld, maar de strafschop kwam niet. Het bleef dus 1-1. Dit weekeinde werd een aantal oefen wedstrijden gespeeld. SLUISKIL - HOOFDPLAAT 3-0. Sluiskil behaalde zaterdagavond een regelmatige 3-0 overwinning op vierdeklasser Hoofd plaat, dat tot aan de rust redelijk tegenpartij kon bieden maar daarna af moest haken. In de eerste helft al scoorde Robert de Caluwé met het hoofd 1-0 en in de tweede speelhelft breidde Sluiskil die voorsprong uit tot 3-0 door doelpunten van Jan de Block en Eddy van der Hooft. Beide elftallen beëindigden het duel overigens met tien man: een kwartier voor tijd moes ten Rudy Comelis en Karei Wullems het veld ruimen nadat zij elkaar on heus bejegend hadden NIEUWLAND - VOGELWAARDE 1-1. In een op redelijk peil staand oefenduel speelden Nieuwland en Vogelwaarde zaterdagmiddag met 1-1 gelijk. Dat was een terechte eindstand, omdat beide ploegen aan elkaar gewaagd ble ken. Via Ronald Bun nam Vogelwaar de in de eerste helft een 1-0 voorsprong, maar kort daama maakte Nieuwland alweer gelijk. In de tweede helft kreeg zowel Nieuwland als Vogelwaarde nog reële kansen, maar gescoord werd er niet meer. HW '24 - HOEK 2-1. Na twee achtereenvolgende nederla gen in competitieverband kwam HVV '24 tegen Hoek weer eens goed voor de dag. De Hulsterse formatie versloeg maandagmiddag de zaterdag derdeklasser met 2-1. Hoek was welis waar in de eerste speelhelft de beste ploeg, maar verzuimde voldoende te profiteren van de vele doelkansen. Slechts Jean Pierre Hubregtsen trof doel (0-1) Dat gaf HW de gelegenheid zich in de tweede helft te herstellen. 1-1 werd het door Lucas van de Voorde ma 60 minuten) en tien minuten voor tijd scoorde Peter van Eekelen het tweede Hulsterse doelpunt (2-1). HONTENISSE - RIA 2-3. Een vrij gelijkopgaand oefenduel, met Ria als de meest doeltreffende ploeg. Harry Klnt opende voor de thuisclub al vroeg in de wedstrijd de score, maar twee doelpunten van Egbert Aude- naerd (tweemaal uit stilstaande situa ties) brachten Ria nog voor de rust voorbij Hontemsse Het was ook Eg- bert Audenaerd, die na hervatting de derde Ria-goal voor zijn rekening nam. Nadien kwam Hontenisse nog terug tot 2-3 door een tweede doelpunt van Harry Kint. maar meer bleek er niet in te zitten MIDDELBURG In de eerste divisie van de landelijke damescompetitieta- feltennis heeft MZ I de laatste echte kans om op een promotieplaats te kunnen eindigen tegen Amsterdam niet weten te grijpen. Het hoofdstede lijke team met een nog steeds ongesla gen Judy Williams moest door de Zeeuwse dames worden geklopt om op te kunnen schuiven naar de tweede plaats die recht geeft op een beslis singsduel tegen de nummer voorlaatst van de eredivisie. Het Zeeuwse team dat nogal eens met verschillende coaches op stap moet, had ditmaal weer de steun van Willem Jan Duininck en tot de achtste partij had het er alle schijn van dat een degelijk resultaat kon worden gehaald. In verhouding met de eerste wedstrijd in Middelburg had MZ nu namelijk het dubbelspel dankzij vloeiend samenspel van Ingnd van Osselaer en Ankie Kersten weten te winnen waardoor steeds een kleine voorsprong kon wor den opgebouwd. Bij 3-4 stond Ingrid van Osselaer voor het karwei om de verdedigingsmuur van Williams nu maar eens te slopen, maar ook ditmaal lukte haar dat niet. Deze ingecalculeer de nederlaag kon worden uitgewist door Ankie Kersten als ze. evenals in de thuiswedstrijd, opnieuw Sabine We- stra zou weten te kloppen, maar dat bleek ditmaal ijdele hoop. Sandra Ta- hapary. die overigens steeds beter gaat spelen op dit niveau, zorgde in de laatste partij, dat de winst nog werd gedeeld maar dat kwam Amsterdam beter gelegen omdat zij nu het ene punt voorsprong bleven behouden. Hoonhorst werd door een 6-2 winst op Swift definitief kampioen en hemieuws eredivisionist en Amsterdam zal vol gende week wel definitief tweede wor den als bij het reeds gedegradeerde OTTC geen missers worden gemaakt. De laatste theoeretische kans op be houd in de 3e divisie werd door Zand I bij Docos niet aangegrepen want het trio Joossens, Goossen en Wondergem won in Gouda ieder één partij zodat de 7-3 de degradatie definitief deed wor den. Ook Zand II maakte er thuis een potje van door het op bezoek zijnde Treffers II met 3-7 de volle winst mee te geven. Eric Meijers gaf als enige Middelburgse speler blijk uit het goede hout te zijn gesneden door twee partijen voor zijn rekening te nemen. Peter Kersten liet zich tweemaal kloppen en invaller Meulmeester bleek dit milieu helemaal te zijn ontgroeid. Deze Zand-nederlaag velde dan meteen het vonnis voor MZ III dat in Leiden Scylla IV met 7-3 als kampioen moest feliciteren en tevens terugkeert naar de afdelingscompeti tie. tenzij volgende week in de laatste competitieweek nog vreemde dingen gebeuren. Zeker is in ieder geval dat of Zand II of MZ III degradeert. den groeide Delta Sport boven zichzelt uit. EMM slaagde er niet in de taai aan klampende tegenstander definitief op achterstand te zetten. In de slotfase van de wedstrijd toverde de ploeg van Cor Mol weer eens het befaamde trucje uit de hoge hoed door net als in de laatste competitiewedstrijden in de laatste se conden koel af te wachten op de beslis sende kans om een gelijk spel te beha len. Ook in Goes lukte dit weer. Delta Sport kwam op 10-10. Voor GSC waren de meeste tegenstanders te sterk. Al leen tegen Fortuna, dat sterk veijongd is en nog veel moet trainen om in de derde divisie het hoofd boven water te kunnen houden, kon GSC een overwin ning boeken. 13-17. De slotwedstrijd van GSC tegen Delta Sport was erg spannend. Delta Sport, vermoeid van de inspanningen uit de confrontatie met EMM had veel moeite met de thuis ploeg. Maar ook dit keer bleef het groter overzicht en de betere techniek aan Delta Sport kant de boventoon voeren. GSC klampte lang aan maar moest met een 14-15 nederlaag genoegen nemen. De uitslagen GSC-EMM 8-18, Fortune-DWS 8-16, Delta Sport EMM 10-10, Fortuna-GSC 13-17. DWS-Delta Sport 9-8, EMM-Fortuna 19-13. DWS-GSC 12-10, Delta Sport-Fortuna 9-10. EMM-DWS 10-7 GSC-Delta Sport 14-15 ESPOO De Nederlandse bcrenvol- lcybalploeg heeft zondag in Espoo (Finland) het toernooi om de lentebe ker gewonnen. In de finale werd Fin land met 3-1 verslagen via de setstan den 11-15, 15-10, 15-4 en 18-16. De Nederlandse heren hebben' tijdens het toernooi een opwaartse lijn gevolgd in hun prestaties met de finale van zondag als het onmiskenbare hoogte punt. Mentaal was de ploeg niet stuk te krijgen, dat bleek na de verloren set. Het werd in de vierde set opnieuw duidelijk op een achterstand van 10-14. De ploeg van Rob Hachmang wilde de vijfde set met en vocht terug, werkte de achterstand weg en won tenslotte met 18-16 de set. de wedstrijd en de beker. De Nederlandse damesploeg verloor in de finale van het toernooi om de lente beker in Birmingham (Engeland) met 1-3 van West-Duitsland. De setstanden waren 10-15. 18-16, 15-8, 15-6. In de strijd om de derde plaats won Frank rijk met 3-0 (1. 4. 8) van Finland. Rentetarieven per 16-3-1983 Spaarrekening Minimumsaldo f 100,- Vni opneembaar f 5.000.- per maand. Over bedra gen boven f 5 000,- en bin nen de opzegtermijn van 1 maand, wordtvan net opgenomen bedrag aan u berekend Vni opneembaar f 1,000.- per maand. Over Dedra- gen boven de f 1 000.- en binnen de opzegtermijn 1 maand, wordt Vi% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Spaardeposito's Minimumsaldo f5000,- Geldmarktrekening Minimumsaldo f 2.500,- Vni opneembaar 12.000.- per maand Over bedra gen boven de f 2 000.- en binnen de opzegtermijn van 3 maanden, wordt 1% van het opgenomen bedrag aan u berekend Rente afhankelijk van de ontwikkeling op de geld markt looptijd Toprenterekening Minimumsaldo f 2.500,- Vri) opneembaar f 3 000.- per maand Overbedra- 3 000.-en binnen de opzegtermijn van 6 maanden, wordt 112% van hej opgenomen bedrag aan u berekend. Renteverrekening op maand basis De tarieven van Kascertificaten, Spaarcertificaten. Premiecertificaten en Kapitaalcertificaten worden u op aanvraag gaarne verstrekt. Bij alle kantoren van Slavenburg's Bank liggen folders over alie spaarvormen alsmede de algemene spaarvoorwaarden. Hulst, Houtmarkt 6.01140-13456 Middelburg, Londensekaai 27.01180-29951/2 Sas van Gent, Keizer Karelplein 8,01158-3415 Sluis, Lange Wolstraat 10.01178-1740 Terneuzen, Kersstraat 13,01150-95851 Hoofdkantoor Coo(singe( 63. Pqglbus 1045.3000 BA Rolleidam Teleloon 010-694400 VLISSINGEN - Het Zeeuwse basket balteam heeft een demonstratiewed strijd tegen in Nederland spelende Amerikaanse basketballers, verenigd in het All Stars-team, met ruim ver schil verloren. Het werd in de sporthal Baskenburg maar liefst 142-79 voor de Amerikanen. In de warming-up en de daarop volgen de voorstelling van de Nike-All Stars toonde de Amerikanen al dat ze tot spectaculaire dingen in staat zijn. Uit de eerste minuten bleek dan ook al dl rekt dat er geen twijfel was over het RUISELEDE - Huib Dalebout van de Goese atletiekvereniging AV'56 is tij dens de eerste internationale Molen- dorpmarathon in Ruiselede als derde geëindigd. Hij vetsigde een nieuw per soonlijk record met een tijd van 2.23.39. Zijn oude record was 229.40. Winnaar werd de Belg Johan Geirnaert in 2-19.32 en Gino Braeckevelt eindigde als twee de met 2.19.37." klasseverschil tussen de teams. Binnen vier minuten stonden de All Stars voor met 10-0. Maar na een time-out bleek de gewaage man-to-man verdediging van de Zeeuwen vertrouwen te geven. Peter de Vis opende score en de ploeg was toen al snel bevrijd van de eerste schrik. De Amerikanen bleven ruim op afstand maar het team van coach Johan Rijn berg voerde het tempo in de aanval be hoorlijk op. Dit bleek een effektief, en voor het publiek aantrekkelijk wapen. Na 15 minuten spelen kwam de Zeeuw se ploeg dichterbij: 26-39, maar het Amerikaanse geweld van Lockhardt en LJ Pipkin hield aan en ook het fraaie afstandschot van Hank Smith was zeer succesvol. De centers werkten de fraaie passes van spelverdeler Michael de Ja ger perfekt af zodat de ruststand 43-63 werd. In de tweede helft ging de Zeeuw se ploeg brutaler spelen en met name Bas Both en Thijs Minderhoud lieten het niet na om kansen te creëren. Te vens schuwde Hans van de Linde de duels in de bucket niet maar kon toch niet verhinderen dat Pipkin halverwe ge de tweede helft het honderdste punt scoorde voor de Nike Stars. De uitein delijke eindstand werd 79-142. Het was dus (zeker in de tweede helft niet) geen spannende ontmoeting maar er werd door beide teams fraai en aantrekkelijk basketbal gespeeld waarbij het demon- stratie-aspekt centraal stond. Topsco- i er bij de All-Stars was David Jones met 33 punten, terwijl Hans van de Linde met 19 punten deze eer voor het Zeeuw se team opeistte. De wedstrijd was in handen van prima leidende Zeeuwse scheidsrechters Olivier en Koppejan. Eerder op de dag waren er gratis trai ningen voor de jeugd. De 'basketbal dag' was een organisatie van de vereni gingen Marathon, BV Souburg en Dy- TERNEUZEN - Met de beslissende fa se van de competitie nog voor de boeg was het te voorzien dat Steen het be kerduel met Terneuzense Boys zater dagmiddag als een verplicht nummer zou beschouwen. Met het oog op de be langrijke confrontaties met Jong Am- bon (1-1) en (vooral) Breskens had Wal ter van Duysse vooraf dan ook voor zichtigheid gepredikt. ..Voorkom voor al blessures", had de Steense trainer zijn spelers ingeprent, "zoveel waarde hecht ik nu ook niet aan de beker". Niettemin krijgt het duel van zater dagmiddag nog een vervolg, want Steen was zelfs met een gehavende Een afstandsschot i doel in 1-1 Remortel gaat via de binnenkant van de paal het ploeg - zij het pas in de verlenging - te sterk voor Terneuzense Boys: 3-1. Het was de verdienste van Steen dat het ook mei vijf invallers (voor Adrie de Bodt. Mark Triest. Gino Frankaert. Frank de Rechter en Peter van Dorsse- laari het volledig aantredende Terneu zense Boys van zich afkon houden. Wel iswaar was Terneuzense Boys in offen sief iets slagvaardiger (de ploeg creeer- de zich althans meer doelkansen), maar Steen bleek onmiskenbaar over meer kwaliteit te beschikken. De Temeuze- naren creeerden echter een veldover- wicht. dat na ruim twintig minuten spe len resulteerde in de openingstreffer. Op rechts liet Jacky Scheele Mark Mag nus ter plaatse om vervolgens gaaf voor te geven op Rolf Wilting De beste Ter- neuzenaar had daama van tien meter afstand geen problemen om Theo de Bodt te passeren: 1-0. Het antwoord van Steen liet echter met lang op zich wachten. Want nadat Ar jan Wilting Terneuzense Boys bijna een 2-0 voorsprong had bezorgd ihij profi teerde van een misverstand tussen Ed win Frankaert en Theo de Bodt. maar schoot naast) benutte Jo van Remortel een vriie trap van zeker 25 meter af stand van het doel door voor 1-1 te zor gen Van Remortel schoot hard en laag langs de slecht opgestelde muur via de binnenkant van de paal raak: 1-1 De gelijkmaker betekende in feite de afsluiting van het beste deel van het duel. dat daama rommeliger werd Maar desondanks bleef de thuisclub zich de beste kansen scheppen Vooral in de tweede helft brak Rolf Wilting een aantal keren dreigend door en scoorde Henk van der Ent een ogenschijnlijk glashelder doelpunt Scheidsrechter De Haan oordeelde echter dat de inval ler in buitenspelpositie stond toen Wil ly Meertens hem bediende. Êen reele kans kreeg Steen in de tweede helft in feite slechts om Terneuzense Boys in de reglementaire speeltijd al naar een nederlaag te spelen. Maar Wer ner Blankaert zag zijn strafschop (toe gekend omdat Rolf Wilting Peter Dob- belaer onderuit haaidei gestopt door Bart Edwards van Muijen Het werd vervolgens in de verlenging allengs duidelijk dat Steen over de meeste reserves beschikte. In de aller laatste minuut van de eerste helft van het verlengstuk leidde dat tot de twee de Steen-treffer. Werner Blankaert zet te de bal uit een comer hoog voor. Ron nie de Roeck kopte terug en Jo van Re mortel schoot hard in. 2-1. Terneuzense Boys koos daama nadruk kelijk voor een viermansaanval. in de hoop aldus alsnog de gelijkmaker te kunnen forceren Maar het was Steen dat de beste mogelijkheden kreeg en nadat Werner Blankaert en Jo van Re mortel in kansrijke posities gemist had den, doelpuntte Wemer Blankaert in de slotfase alsnog op aangeven van Eric Nagtegaal: 3-1. Een actie onder de bucket tijdens de wedstrijd van de All Stars tegen het Zeeuws team

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15