VARA stuit op 'nee' NOS voor ontbijtshow TV wttfe EO en VPRO halen 'kaap' 300.000 leden televisie MAANDAG WILLY RUYS (DIKKE DEUR) OVERLEDEN EO berispt wegens teveel eigen reclame Uniek laatste eerbetoon aan Ank v.d. Moer MAANDAG HILVERSUM-1 ZATERDAG 2 APRIL 1983 BELGIE-NED-2 NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden 13.00 Nieuws voor slechthorenden 13.15 The sleeping beauty. Ballet sprookje. VOO 16.00 Happy Days. Serie. (herh). 16.25 Nederland Muziekland. Show programma. (herh.). NOS 18.55 Studio Sport *'9.46 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal KRO 20.18 Herfst in Riga. TV-spel. 22.00 Tepito si. Documentaire. NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 Nieuws voor slechthorenden 1815 Nieuws voor slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal AVRO 19.12 Vinger aan de pols. Medische rubriek. 19,45 Eëh avontuur voor het leven. TV-film. 21.15 Ontdek je plekje. „Naarden". 21.25 Opsporing verzocht. 22.05 Hier Frankrijk hier Jan Brusse NOS 22.30 Journaal 22.35 Nieuws voor slechthorenden 15.30 Oklahoma. Amerikaanse mu ziekfilm (1955) van Fred Zinne- man met Gordon Mac Rae, Shirley Jones, Rod Steiger en Eddie Albert. 18.00 Tik Tak. Kleuterprogramma 18.05 Rondomons. Gordon Douglas en zijn leerlingen vormen het orkest „Ragharmonia". Zij bouwen hun eigen instrumen ten met eenvoudige materia len: latten, spijkers, vislijn en blikken. En er komt nog muziek uit ook. 18.30 Open school. Kopen zonder kater. 19.05 Butterfly Ball. De videoclip van Lee Misikin op het lied „Love is all" van Roger Glover. 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van Het Vrije Woord. 19.40 Quarté, mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 De U-2 vlucht. „Francis Gary Powers: the true story of the U-2 Spy incident". Amerikaan se tv-film (1978) van Delbert Mann met Lee Majors, William Daniels, Nehemiah Persoff: Op 1 mei 1960 wordt een Ameri kaans U-2-straalvliegtuig ter hoogte van Sverdlovsk door een Russische raket neerge haald. De piloot, Francis Gary Powers, redt zich met zijn schietstoel. Al vlug blijkt dat hij een spionage-opdracht vervul de.De internationale spanning is groot. Powers wordt tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld. Twee jaar later wordt hij uitgewisseld met een Russisch spion. 21.40 Fundamenten. De militante Is lam: Een lang verleden, een lange toekomst. N.a.v. het ver schijnen van de Nederlandse vertaling, een gesprek tussen de auteur, Godfrey Jansen en prof. U. Vermeulen. 22.30 Quarté en Journaal. Aanslui tend Coda: „En hoelang leeft hij?" uit Twintig Gedichten van Pablo Neruda (1904-1973). 19.00 Tijdrover. Doe-het-zelf (7): Een deur afhangen (1) 19.10 De Far West op z'n best. Ame rikaanse komische serie met Joel Higgins, Carlene Watkins en Meeno Peluce. Afl. 14: „De bijna-bruid" 19.40 Mededelingen en programma overzicht 19.45 Journaal 20.10 Extra Time. Sportprogramma. Gevolgd door de trekking van de Toto-wedstrijden. 22.00-22.35 Elektron 13. Magazine voor jongeren. 14.00 Concert: Lente in Wenen. Het Philharmonisch orkest van We nen o.l.v. Michael Tilson Tho mas brengt werken van Wag ner, Richard Strauss, Mozart, Brahms, Leonard Bernstein en George Gershwin. 15.30 Hatari. Amerikaanse avontu renfilm (1961) van Howard Hawks met John Wayne, Elsa Martinelli, Hardy Kruger. 18.50 Special Lollipop. Jeugdpro gramma met tekenfilms, ver halen en feuilleton. 19.10 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Flash minute papillon. Consu- mententips. 19.30 Journaal 20.00 De kanonnen van Navarone. Amerikaanse avonturenfilm (1961) van Jack Lee Thomp son, naar het boek van Alistair MacLean. Met Gregory Peck, David Niven, Anthony Quinn: In 1943 waren 2000 Britse sol daten geïsoleerd op het eiland je Kheros. De Britse vloot kon hen niet bereiken omdat de schepen voortdurend bescho ten werden door twee Duitse kanonnen, die in de rotsen van het eiland Navarone waren in gebouwd. Er wordt een gespe cialiseerde commandogroep op afgestuurd. Vooraleer ze erin slagen de kanonnen te vernietigen, hebben ze een he le reeks moeilijkheden moeten overwinnen... 22.30 Journaal 22.45-00.25 Nuit generation 80 du videoclip. Muziek van Paul McCartney en Stevie Wonder, The Stranglers, Marvin Gaye, Phil Collins, Echo and the Bun ny Men, Roxy music, Human League, Culture club. Musical Youth, Kid Kreole and the Co conuts, Simple Minds, Yazoo, Dire Straits, Joe Jackson. 18.10 Le renard a l'anneau d'or. Serie met Patricia Lesieur. 19.00 Lundi sports. Sportmagazine. 19.25 Toto 19.30 Journal 20.00 Histoires du plaisir d'exister. Het verlangen-om te verdwij nen. Verhaal verteld door Jea n-Pierre Otte: Wie heeft er nooit het verlangen gehad te verdwijnen zonder een spoor na te laten? Om dan later onder een ander gedaante terug te keren? Matthieu, bediende bij een verzekeringsmaatschappij, koestert heel sterk deze wens... 20.25 Theatre Wallon. On Mirake. 21.40-22.10 Independants a votre service. Magazine voor zelf standigen. 10.00 Das Jahr des Schafers. Korte tv-film over het harde leven van schaapherders in de Schotse hooglanden. 10.45 Die Zauberflote. Poppenspel. 11.15 Tempo 83. Muzikaal jeugdpro gramma. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat onder leiding van Werner Hofer. 12.45 Journaal 13.15 Magazin der Woche. Regionaal nieuwsoverzicht. 13.55 Missa in c-Moll. Van Wolfgang Amadeus Mozart voor solo, koor, orkest en orgel, KV 427. 14.55 Ofira. Derde aflevering uit de Duits-ltaljaanse jeugdserie. 15.25 Der einsame Puma. „Charlie the lonesome cougar". Ameri kaanse Walt-Disneyfilm (1967) van Winston Hibler met Ron Brown en Clifford Peterson. 16.55 Johannes. Eerste aflevering van de zevendelige serie met Michal Dlouhy, Herbed Stass, Brigitte Janner e.a. 17.45 Ut de Franzosentid. TV-spel naar de roman van Fritz Reuter met Ged Micheel, Ulrich Voss, Gunthp- Kornas e.a. 19.15 Albrec Roser. Een podret van de2e poppenspeler. 20.00 Journaal 20.15 Tatort. „Miriam". Duitse poli tieserie met Gotz George, Eber- hard Feik e.a. 21.45 Hier ist der Londoner Rund funk. Documentaire van Rolf Seelmann-Eggebed over de Duitse BBC-uitzendingen in de jaren 1938 tot 1945. 22.30 Journaal 22.35 Land der tausend Abenteuer. „Nodh to Alaska". Amerikaan se western (1960) van Henry Hathaway met John Wayne, Stewad Granger, Ernie Kovacs e.a. 00.25 Journaal 10.25 Programma-overzicht 10.30 Jesus lebt wir sehen neu. Evangelische dienst. 11.30 Stadtgeschichten: Mainz. Re- podage over de hoofdstad van Rheinland-Pfalz. 12.00 Jeder braucht Musik. Studen ten van het conservatorium van Hannover brengen een ge varieerd muzikaal programma. 13.00 Journaal 13.05 Die Welt, in der wir wohnen. Documentaire over bouwen in een oude omgeving. De mees te van onze steden zijn oud en lenen zich tot nieuwbouwpro jecten. Ook in historische ste den dringt zich de noodzaak van nieuwbouw op. Toscana is hiervan een voorbeeld. 13.50 Der Salzprinz. Tweede deel van het Tsjechische sprookje. De jongste dochter van koning Pravoslav, Maruschka, wordt door haar vader verstoten en gaat op zoek naar de zoutprins. Ze komt in de onderwereld terecht en verneemt daar, dat de prins in een zoutpilaar is veranderd... 14.40 Emily im Erdbeerland. Teken film. 15.05 Sport aktueel. Dertiende we reldbeker professioneel dan sen te Hamburg. 16.10 Journaal 16.15 Kiss me Kate. Amerikaanse muzical (1953) van George Sid ney met Kathryn Grayso, Ho ward Keel, Ann Miller e.a. 18.00 Die Sport-Reportage 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.15 Der Baum. Beelden en teksten n.a.v, het paasfeest. 19.30 Die zweite Frau. TV-film naar Eugenie Marlitt met Ruth Olafs, Christoph Moosbrugger, Paul Dahlke e.a.: De adellijke familie Trachtenberg is door haar le vensstijl aan lager wal geraakt. Uit barmhartigheid van de schuldeisers mag de familie nog wel op het kasteel blijven wonen, maar moet iedereen door hard werken geld verdie nen... 21.15 Journaal en Sport 21.30 Die Mars-Chroniken. „De kolo nisten". Tweede aflevering uit de driedelige Amerikaanse science-fictionserie met Rock Hudson, Maria Schell e.a. 22.45 Herbert von Karajan. Symfonie nr. 3 „Eroica" van Ludwig van Beethoven door de Berliner Philharmoniker o.l.v. Herbert von Karajan. 23.45 Journaal Herfst in Riga Ned 1, 20.18 uur. De KRO het zendt het ruim ander half uur durende dramastuk ..Herfst in Riga" uit. De twee enige rollen in dit stuk van de Russische schrijver Alexej Arbusow worden vertolkt door Mary Dresselhuys en Paul Steenbergen. Deze televisie bewerking is onder leiding van to neelregisseur Peter Oosthoek bijna geheel op locatie in voornamelijk Limburg opgenomen. In „Herfst in Riga" verhaalt Arbu sow de ontmoeting in Riga in 1968 tussen Rodion Nikolajewitsch, de directeur van het plaatselijk sanato rium, en Lidija Wassiljewna. één van de patinten. Aanvankelijk liggen beide personen elkaar niet zo best Beiden zijn niet alledaagse mensen, met een persoonlijkheid die is ge stoeld op hetgeen zij in hun al vrij lange leven hebben meegemaakt. Maar gedurende de maand dat Li dija in het sanatorium moet verblij ven groeit tussen haar en Rodion een band die zo hecht wordt dat het onvermijdelijk afscheid hen zwaar der valt dan zij vermoeden. Aanvankelijk was het de bedoeling „Herfst in Riga" ter plaatse in Riga op te nemen. Een bezoek aan Rus land leerde echter, dat de locaties zoals Arbusow deze had beschreven in verwaarloosde staat verkeerden en ook op technisch gebied waren er problemen. Daarom werd besloten „Herfst in Riga" in Nederland op te nemen. In de herfst van het vorig jaar gaven Mary Dresselhuys en Paul Steenbergen hun rol voor de afwisseling eens niet gestalte op de planken, maar op verschillende plaatsen in het zuiden van Limburg. Sleeping Beauty Ned. 1, 13.15 uur Bij de NOS vanmiddag een herha ling van „The Sleeping Beauty", het sprookjesballet van Marius Petipa op muziek van Tsjaikowski. naar het sprookje van „Doornroosje" De hoofdrollen van prinses Aurora en prins Florimund worden gedanst door Alexandra Radius en Henny Jurïns. De muziek wordt verzorgd door Het Radio Filharmonisch Or kest onder leiding van Adam Gate house. Tepito Si Paul Steenbergen en Mary Dresslhuys zijn de hoofdpersonen in het drama stuk 'Herfst in Riga'. Ned 1.20.18 uur). Ned. 1, 22.00 uur. „Tepito Si". Een film van George Sluizer. Het gedramatiseerde ver haal van de mensen van Tepito. een volkswijk in het hart van Mexico- Stad. die knokken voor hun bestaan en zich weten te handhaven, on danks corruptie en politieke mani pulaties. AMSTERDAM - Een gestage stoet belangstellenden heeft vrijdag afscheid genomen van Ank v. d. Moer. In de Amsterdamse Stadsschouwburg was een chapeüe ardente ingericht. Collega's van de gestorven actrice hielden om beurten de erewacht bij de katafalk. VOORBEREIDINGEN GAAN GEWOON DOOR tVan onze correspondent) HILVERSUM De VARA krijgt van NOS-programmacommissaris Schoon hoven geen toestemming om dit na jaar te experimentem met ontbijttele- visie. Een aanvraag van de VARA aan de NOS-programmacommissaris om de middagzendtijd die deze omroep iedere zaterdag heeft, in september vijfmaal te verschuiven naar de och tend, wordt door Schoonhoven in een brief aan de VARA „niet mogelijk en zeker niet wenselijk" genoemd. Ook het verzoek deze zendtijd uit te mogen breiden tot twee uur per zater dag uit het potje dat iedere omroep voor incidentele en bijzondere uitzen dingen heeft, is afgewezen. VARA-televisiedirecteur Koopmans reageerde vrijdag verbolgen op de af- wyzing van de NOS. Vooral het feit dat voor de geconstateerde onmogelijk- (Van onze rtv-redactie) HILVERSUM De toneel-, radio- en televisieacteur Willy Ruys, wiens loopbaan meer dan een halve eeuw beslaat en die destijds bij de jeugdige kijkers geliefd was als de circusdirec teur in de Pipo-serie op de tv, is gisteren op 73-jarige leeftijd in een Utrechts ziekenhuis overleden. Hoe wel zijn gezondheid al enige tijd te wensen overliet, is dit einde nog vrij plotseling gekomen. Willy Ruys stamt uit een toneelspelers familie. Zijn vader stond ook op de planken en de befaamde acteur en cabaretier Cor Ruys was zijn oom. Bij hem heeft hij vijftien jaar in het caba ret gewerkt en ook trad hij voor de oorlog in vele operettes op. Ruys begon zijn carrière, zonder een toneelschool te hebben bezocht, op 1 januari 1931 in de revue „Goed Nieuws". Hij heeft daarna een groot aantal toneelrollen vervuld, in 1937 ook, samen met Cruys Voorberg, Joan Remmelts en Coba Keiling, in het toenmalige Nederlands Indië. Na de oorlog speelde hij ondermeer in het gezelschap van Kees van Iersel „Iones- co". Hij maakte deel uit van de hoor- spelkem en trad veelvuldig in televisie stukken op. Als de op taartjes verzotte „Dikke Deur" in de Pipo-afleveringen genoot Ruys grote populariteit en niet alleen bij de kinderen. Ook heeft Willy Ruys zich verdienste lijk gemaakt voor het amateurtoneel. Hij regisseerde een groot aantal jaren bij het Goois Toneel in Bussum. held en onwenselijkheid geen nadere argumenten worden aangedragen steekt de VARA: „Ons komt dat nogal willekeurig voor. We zullen bij de raad van beheer van de NOS dan ook om opheldering vragen, want er worden in de brief verder geen argumenten ge noemd. Ik vermoed dat er meer achter zit", zegt Koopmans. De VARA zal, wanneer de opheldering van de raad van beheer met bevredi gend is, bij het NOS-bestuur aan de bel trekken over de handelwijze van de programmacommissaris. Wanneer dat ook niet helpt is een beroepsprocedure bij de minister van WVC niet uitgeslo ten. Inmiddels wordt rechtstreeks aan de regeringscommissaris voor de om roep het verzoek gericht om de beno digde zendtijd te krijgen. De voorberei dingen voor het programma gaan in middels gewoon door, „maar het team is wel een beetje gefrustreerd", aldus Koopmans. Schoonhoven, die vrijdag niet voor commentaar bereikbaar was, wijst er in zijn brief aan de VARA op dat de middaguitzendingen onderdeel zijn van het vaste uitzendschema van de NOS. Bovendien voldoet het karakter van de VARA-ontbijtshow, die iedere zaterdag van 9 tot 11 de lucht in zou moeten gaan. volgens de programma- commissaris niet aan de eisen die aan het gebruik van het speicale potje gesteld worden. De ontbijtshow draagt geen incidenteel karakter, maar komt HILVERSUM Minister Brinkman (WVC) heeft de Evangelische Omroep berispt wegens overschrijding van de toegestane tijd voor ledenwerving op radio en televisie. De berisping geldt met name een ongeveer vijf minuten durend tv-programma, dat de EO op 14 december vorig jaar uitzond over ledenwerving in de gemeente IJssel- muiden. Ook heeft Brinkman bezwaar tegen enkele radio- en tv-programma's in februari en maart van dit jaar. De EO heeft dit vrijdag meegedeeld. Omroepen mogen op tv maximaal der tig seconden per keer en in totaal niet langer dan twee minuten per dag recla me voor zichzelf maken. Bovendien mag in een periode van zes weken niet meer dan elf minuten aan reclame boodschappen worden uitgezonden. De EO zegt in een periode van zes weken deze bepalingen met een mi nuut en 27 .seconden te hebben over schreden. voort uit de normale planning van de VARA, aldus Schoonhoven in zijn brief. AMSTERDAM Zeer veel bekende en onbekende Nederlanders hebben vrijdagmiddag afscheid genomen van de actrice Ank van der Moer die maandag op 71-jarige leeftijd aan een hartverlamming is overleden. De „grande dame" van het Nederlandse toneel was opgebaard in de hal van de Stadsschouwburg en telkens vier an dere acteurs en actrices hielden staan de naast de kist een kwartier de dodewake. Dat waren o.a. Guus Her- mus, Hans Boswinkel, Guido de Moor, Sigrit Koetse, Ine van Faassen; Carry Tefsen, An Hasekamp en Jeroen Krab bé. Een zwijgende stoet mensen uit alle delen van het land trok langs de kist. Sommigen bleven geruime tijd staan, anderen legden een laatste bloemgroet voor haar neer in de ronde haL Het was een uniek eerbetoon aan een groot actrice die ruim vijftig jaar heelt ge schitterd in dramatische theaterpro- dukties. Vrijdagmiddag is Ank van der Moer in Velsen gecremeerd. Tijdens de sobere plechtigheid die hieraan vooraf ging heeft een diep ontroerde college Henk Molenberg van zijn liefde en bewonde ring voor haar getuigd. Hij zei dat de plotselinge dood moeilijk kon worden aanvaard door haar collega's. ..Maar het was zoals zij het had gewild". (Van onze correspondent) HILVERSUM Dc Evangelische Omroep heeft vrijdagochtend het 300.000ste lid ingeschreven. „Een groot wonder", zo noemde EO-directeur Dorenbos dat in het Goede Vrijdag-programma van zijn omroep via Hilversum III. De VPRO heeft inmiddels méér dan 300.000 betalende leden. Volgens de wet is het ledental van 300 000 voldoende om tot B-omroep gepromoveerd te worden In de praktijk echter wordt met de aanvraag voor de B-status gewacht tot een grens van ruim 330.000 is bereikt. Steekproefsgewijs onderzoek door het ministerie van WVC naar de aanhang van een omroeporgani satie wijst namelijk uit dat een bepaald percentage leden afvalt, bijvoorbeeld door administratieve slordigheden of doordat de contributie nog niet betaald is. Dorenbos riep potentiële leden van de EO op de komende Paasdagen te gebruiken om zich bij zijn omroep aan te sluiten en te betalen, zodat de verheffing tot B-omroep (met de daarbij behorende grotere hoeveelheid zendtijd) snel een feit kan zijn. /k heb het de volgende dag nie mand zien nadoen, noch in mijn dorp noch in de grote stad, maar ik duif er wat om te verwedden dat het door duizenden mensen in den lande is nageaapt van Banana Split". Het is ook zo simpel, en veel makkelijker na te volgen dan die met die iets te grote kist die niet door de deur wou. of die met de tele fooncel, die op de oprijlaan van Willeke Alberti en Soren Lerby werd geplaatst. Soren reageerde zoals hij voetbalt (hij gooide zijn he le lichaam ertussen, bij wijze van spreken), Willeke reageerde zoals zij zingt: onbekommerd. Heel an ders in ieder geval dan de mevrouw die in de stomerij via de intercom per ongeluk hoorde dat er een on herstelbare vlek in haar mantel kostuum (of een soortgelijk kle dingstuk) was gekomen. Ze wou het uit de zak gehaald zien, om het te bekijken. En toen Mr. Banana Split haar daarvan af probeerde te hou den, werd ze kwaad, ten overstaan van het Nederlandse volk. Geluk kig, voor Ralph Inbar en Patty Brard, moest ze daar in de studio ten overstaan van het zaalpubliek erg om lachen, want daarvoor was zij ook, bij wijze van alibi, in de stu dio gehaald: om de mensen thuis, die het misschien wel pijnlijk zou den kunnen vinden om die keurige dame haar goede humeur te zien verliezen in de stomerij, ervan te overtuigen dat het slachtoffer zelf, in een andere situatie, juist uitste kend gehumeurd is, en dat het dus niet hinderde dat ze even pissig werd toen ze haar gestoomde goed terug kreeg Leuk Zo worden er heel wat alibi's inge bouwd, bijvoorbeeld de echtgenote van de Marokkaanse tolk (Patty Brard sprak over „z'n vrouwtje", terwijl we hadden afgesproken dat Man Agt de enige zou zijn die het over „z'n vrouwtje" zou hebben), die even in de bloemen werd gezet omdat haar man, in een duivels op gezet complot, enigszins in de pro blemen was geraakt en klem was komen te zitten tussen Mr. Banana Split en een vloeiend Arabisch sprekende Nederlandse. Ik spreek overigens ietwat geheimzinnig over Mr. Banana Split, niet omdat ik hem niet ken, maar omdat ik hem heel goed ken, maar hij liever onbekend blijft in verband met deze tijdelijke functie. Bang om voor taan herkend te worden is hij overi gens allerminst „De mensen her kennen mij niet, zeker niet als ik een pet op heb of zoiets Het praten tegen een onzichtbare aanwezige in de stomerij had hij de eerste twee keer „g'nant" gevonden, maar daarna was dat overgegaan. De stomerij was namelijk acht of ne gen keer met weer andere mensen gedaan. Er wordt gelukkig erg veel weggegooid, vertelde hij, het ge beurt wel dat er hele dagen ver prutst worden met dingen die niet lukken Soms lukt ook iets alleen maar omdat de betrokkene leuk is of het leuk doet, zoals dat zoenende meisje, want die jongen reageerde nogal apathisch op de verrassing. Je bent bij zo'n candid-camera-pro- gramma erg afhankelijk van de reacties van de mensen. Als men sen in de stomerij niet iets kwamen halen maar kwamen brengen, werd een ander toneelstukje opge voerd (overigens vertelde de me vrouw die na een tijdje maar begon mee te spelen dat er een onzichtba re meneer in de ruimte was, dat zij gedacht had dat de stomerijman van de toneelschool was of zoiets en daarom had ze maar even meege daan). Het meisje van de stomerij werd naar achteren geroepen via de intercom, die bleef per ongeluk aan staan en de clientèle hoorde dan het hitsige, gesprek tussen de man van de stomerij en het meisje, gezoen, tegengestribbel etcetera, maar daar bleef iedereen heel on bewogen bij! Kwetsbaar Meel van de ideeën komen uit Enge land („under your shoe!" bijvoor beeld), maar worden dan aange past of uitgebreid. De volgende keer zullen we zien hoe Mr Banana Split de toeschouwers van het pro gramma in de gang van het NOS- gebouw enige vragen stelt voor een enqu'te, en het verrassende is, dat zelfs deze mensen, op weg naar Ba nana Split, geheel argeloos op deze vragen ingaan. Zij wijzen aan hoe hoog thuis hun tv-toestel staat, en gaan gewillig op een klaar gezette stoel zitten en kijken dan naar het denkbeeldige tv-toestel thuis om aan te geven hoe zij daar naar zit ten te kijken. .Als er maar een spoortje plausibiliteit is in wat je doet, zijn de mensen tot alles be reid", verzekerde Mr. B. S. Dat maakt de mensen tegelijk zo aardig en kwetsbaar. Aardig en kwetsbaar waren overi gens ook de mannen en vrouwen in de psychiatrische inrichting in de Nederlandse speelfilm „Op het eer ste gezicht" van Feliks Arons naar een idee van Dick Walda. De film duurde een uur, maar daar gebeur de heel veel in, dankzij de snelle verteltrant die toch heel afgewogen aandeed Mooie hoofdrollen van Edda Barends, Jacques Comman deur en Jacques Opdenberg, ge speeld op een manier die je toch zelden ziet in nederlandse speel films of tv-series A f en toe merk je dat het wel degelijk kan, een stel letje mensen neerzetten waarin je als kijker onvoorwaardelijk ge looft. Dit was zo'n zeldzame gele genheid'. AVRO: 7.02 Auto in? Auto aan; 9.03 Steunpunt; 9.08 Arbeidsvitaminen; 10 03 Duimeland; 10.10 Arbeidsvitami nen; 11 03 Uit is in. 11.15 Artiestenpor tret HILVERSUM-2 Op elk heel uur: Nieuws (NOS). TROS: 7.02 Een goede morgen met...; 9.03 Continu muziek. 11.03 Nederlands fa brikaat: 12.03 Hillegom te east bij Herman Emmink. 13.06 Aktua: 13.20 Raad een lied. of met. 14.03 Langs de Lijn; 17 55 Mededelingen: 18.05 Pie kuur: 19 02 TROS country. 19.46 Hoor spel. 20 02 Coulissen. 21 02 Gasten boek, 22.02 Aktua Sportcafé NOS: 23.02 Met het oog op morgen. AVRO 0002 Easy listening: 02.02 AVROs Servicestation. 06.02-07 00 Auto in? AVRO aan. DINSDAG 5 APRIL Nieuws: op elk heel uur Nieuws (NOS): 7.00, 8.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.00. 13.30. 14.30 15.30. 16.30, 17.30, 18.00, 20.00, 22.30, 23"a5' 5.45 KNMI. NCRV: 7.10 Het levende woord; 7.20 Muziek voor Pa sen; 7 36 Hier en Nu; 8.11 Barokmuziek; 8 33 Te deum laudamus; 8.59 Moment; 9.05 Bent u daar wel eens geweest' NOS: 9 24 Waterstandèn. NCRV: 9.33 Plein Publiek. 11.00 De wereld zingt Gods lof: 12.00 Boer en tuinder: 12.26 Land- en tuinbouw (NOS), 12.36 Hier en Nu. 12 55 Kunst- en vliegwerk; 13 10 Bent u daar wel eens geweest' 13 33 Kerk vandaag speciaal RVU: 14 33 RVU. VOO 14.53 Er waait een frisse wind door Nederland MORMONEN 18.30 Mormonen; 18.45 Bond Zonder Naam (BZN). VOO: 18.50 P.M., 19.00 Veronica Sport: 20.03 De grote verwar ring. TELEAC 21 30 Teleac. VOO: 22.40 Veronica Film. 23 00 Het zwarte gat. 23.55-24.00 Nieuws DINSDAG 5 APRIL Nieuws; om 7.00. 7.30. 8.00. 8.30. 9.30. 10.30. 11.30. 12.30. 13.00. 13 30. 14 30. 15.30. 16 30. 17 30. 18.00. 20 00. 22 30. 23.55 uur. 5 45 KNMI. 7.10 Gymnastiek KRO: 7.20 Programmaoverzicht. 7 22 Het le vende woord IRKKI. 7 35 Echo. NOS: 9.05 Gymnastiek: 9.15 Werkbank; 9.24 Waterstanden. KRO: 9.33 KRO's lees tafel 20.02 Folkhve: 21.02 Elpee-uur; 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 AVRO's swing- time. DINSDAG VIJF APRIL Nieuws op elk heel uur VARA 7.02 Felix Meurders. Louis Ver-, schuur en Erik Post. 9.30 Jeroe Soer en Roel Koeners HILVERSUM-3 Op elk heel uur: Nieuws (NOS). Radio journaal om 7.30, 9.30, 11.30, 13.30, 15.30 en 17.30. AVRO: 7.02 Vol gas; 9 03 Bingo; 11.03 Cees van Zijtveld; 12.03 Hollands glorie, 13.57 Per saldo: 14.03 Muziek met Meta; 15.03 Het steenen tijöoerk; 16.03 Toppop Disco; 17.57 Per saldo. NOS: 18 04 De avondspits. AVRO 19.02 Praatpaal-per-advies; HILVERSUM-4 Nieuws (NOS): 7.00. 8.00 en 13.00. KRO 7 02 Aubade. 8 30 KRO op maandag. 8 35 Franz Schubert; 9.00 Op het tweede gehoor. 10.30 José Cocarelli, speelt Braziliaanse pianomuziek; 11.30 Alexander Glazoenof; J2 00 Van hoog naar laag en omkeerd. 13.05 Claude Debussy-striJkkwartet: 13.30 Kollage van alledaags en zeldzaam; 14 50 Aan woorden voorbij. VARA 15.00-17 00 La Resurrezione; 20.00 Boris Godoenov; 22.40-23.00 Jazz-op-vier DINSDAG VIJF APRIL Nieuws om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. TROS Capriccio; 9 00 Van heinde en verre; 9.30 Recital; 10.00 Opus tien tot twaalf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27