Topvolleyballer Rob Lantsheer: roken, drinken en gezelligheid ïgxmiÉiinBÉi Anderhalve stunt Koos Zwanink op titelstrijd 48-2 Middelburgs echtpaar stapt naar de rechter CLINGE EN AXEL SPELEN GELIJK l TRAINING IS ALLEEN MAAR OM DE ZAKEN BIJ TE HOUDEN Scheidsrechter overleden na hartinfarct ZATERDAG 2 APRIL 1983 PZC/sport 13 ADVERTENTIE (Door Koen Mijnheer) - RIJSWIJK - Met de bewering „topsport is hard" hoef je bij Rob Lantsheer niet aan te komen. De uit Souburg afkomstige volleyballer van Starlift is een jaar of acht geleden de nationale eredivi sie ingerold. Zo maar, bij toeval eigenlijk, want serieuze ambities in die richting had hij niet. Het was het jaar waarin er bij Starlift sprake was van een grote leegloop. Lantsheer studeerde in Delft, kende een speler van de Voorburgse club en bleek bij Starlift terecht te kunnen. „Ze hadden nog maar vier man over en daarom kon ik er bij komen. Als dat niet was gebeurd, dan was ik nooit zo ver gekomen", zegt de thans 27-jarige speler uit Rijswijk. topsporlmentalitelt aangemeten. „Ik heb er nooit zo bij stilgestaan of dat wat uitgemaakt had bij mij. Ik denk niet dat het erg veel verschil gemaakt had. Vergelijk het met atletiek. Als je als atleet op stap gaat en je loopt de volgende dag tegen een kater aan, dan werkt dat nog weken door. Bij volley bal is dat niet zo denk ik". Voor Rob Lantsheer betekende de overstap naar Starlift bepaald niet de vervulling van een jongensdroom. Maar op het moment dat hij eenmaal in aanraking kwam met het vaderland se topvolleybal, sloeg er iets van een vonk over. Getuige ook van de uitspra ken, die hij deed als negentienjarige: „Je gaat meer leven voor je sport en dat heeft natuurlijk ook een betere in vloed op je studie". Acht jaar later is van die instelling weinig meer te be speuren. Zijn studie, bouwkunde, is het embryonale stadium inmiddels ont groeid, maar daarmee is feitelijk alles gezegd. En leven als een topsporter is er ook al niet bij. Roken, drinken en gezelligheid. „Daar hou ik van". Topvolleybal in Nederland is niet veel eisend. Rob Lantsheer traint bij Star lift drie keer in de week twee uur lang. Erg intensief gebeurt dat overigens niet. „Dat zou wel wat zwaarder kun nen. geeft Lantsheer toe „Maar je moet er rekening mee houden dat we er al wat oudere spelers bij hebben. Boven dien is de training eigenlijk alleen maar bedoeld om de zaken bij te hou den Aan de andere kant hebben we een half seizoen lang vijf keer in de week getraind. Je merkt datje dan be ter gaat spelen". Surplus aan de kop van de Nederlandse eredivi sie. Lantsheer werd met zijn club al zes keer Nederlands kampioen. Een sur plus aan kwaliteit en routine staat daar borg voor. „Het blijft leuk om kampioen te wor den, al is het alleen maar om de bond te pesten. Ze balen ervan, dat wij steeds kampioen worden. Wij liggen de bond niet zo. Dat komt omdat er wat problemen rond het Nederlands team zijn geweest. Toen ik bij Starlift kwam, zat er een groot deel van de selectie bij het Nederlands team. Ze hebben op een gegeven moment de herrieschoppers niet meer uitgeno digd. Ikzelf heb er toen nog twee jaar bijgezeten, maar op het moment dat de prestaties minder werden hebben ze er drastisch het mes ingezet". Lantsheer speelde ruim dertig keer in het nationale team. Een jaar of drie geleden werd er geen beroep meer op hem gedaan. Er werd een geheel nieu we selectie gekozen, die zich nu voorbe reidt op het Europees kampioenschap in '85. Een nieuwe lichting volleybal lers. „De jongens, die er nu bij zitten leven meer voor hun sport, dan wjj". De oud-Souburger heeft zichzelf nooit een Vergoeding Met een half-serieuze studie („Ik vraag me af of ik die ooit nog afmaak en als dat zo is, dan heb ik er nog wel vier jaar voor nodig") en een stevige onkos tenvergoeding van sponsor Starlift heeft Rob Lantsheer het prima naar zijn zin in Rijswijk. „We hebben dit jaar wel loonsverlaging gekregen", grapt hij als de economische recessie even ter sprake komt. Dat is ook een van de redenen waarom het met de studie niet erg wil vlotten. Uitzichten op een baan. na afronding van de studie, zijn er nauwelijks. Dankzij het volleybal heeft Lantsheer Maar ook zonder die intensieve trai ning handhaaft Starlift zich moeiteloos Heren Nederland in finale lentebeker ESPOO De Nederlandse heren vol- leybalploeg heeft zich vrijdagavond door een zege van 3-2 op Griekenland geplaatst voor de finale van het toer nooi om de lentebeker in Finland. De setstanden waren 15-5, 12-15. 9-15, 15-4 en 14-13. In de eindstrijd staat Nederland tegenover gastland Fin land, dat in de andere halve- flnalewedstryd Spanje met 3-0 aan de kant zettte: 15-10, 15-10, 15-5. Jeugdtoernooi tennis Goes GOES Oefening voor de komende landelijke competitie staat voor Hans Fclius centraal bij de organisatie van het jeugd-paastoernooi waarmee TSI tussen 4 en 11 april op haar zeven gravelbanen te Goes het zomertennis- seizoen opent. Op tweede paasdag gaan de in totaal 185 deelnemers na melijk in het enkelspel van start vol gens poulesysteem, zodat een ieder van een vast aantal te spelen partijen verzekerd is. Donderdag wordt vervolgens op iden tieke wijze een begin gemaakt met de stnjd in de dubbels. Bovendien is de gebruikelijke categorieènreeks uitge breid met een vijfde leeftijdsgroep waarbij de bovengrens op 21 jaar is gesteld, hetgeen over het geheel geno men de inschrijvingsmogelijkheden zeer heeft verruimd Met betrekking tot de singles is de tweede helft van de week volledig gereserveerd voor de afwerking van het hoofdtoernooi, waarin de selectie ge schiedt volgens afvalsysteem. Zondag 10 april staan zowel voor dit onderdeel als het dubbelspel de finales op het programma, met daarop aansluitend de prijsuitreiking die omstreeks 15.30 uur gepland is. MIDDELBURG Op 39-jarige leeftijd is donderdagavond plotseling Ad Pop- pe uit Souburg overleden. Poppe floot zondag 13 maart de derde- klaswcdstrijd Zierikzee 3 - Hans- weertse Boys 2 en werd toen getroffen door een hartaanval. Na een eerste behandeling in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee werd hij de dinsdag daarna opgenomen in het Bethesda-ziekenhuis. Aanvanke lijk leek zijn toestand te verbeteren, maar donderdagavond is hij plotse ling overleden. Ad Poppe was sinds 15 januari 1976 veldvoetbalscheidsrechter. Op 24 fe bruari van dit jaar slaagde hij als zaalvoetbalscheidsrechter en zijn acti viteiten werden bij het begin van dit seizoen (najaar 1982) weer uitgebreid met activiteiten in de rayoncommissie zaalvoetbal in Vüssingen en sinds kort ook in het zomeravondvoetbal Vlissin- gen. In het dagelijks leven was Poppe taxichauffeur. inmiddels bijna heel Europa door kruist. Turkije, Italié. Spanje, Frank rijk, Duitsland. Noorwegen. Zweden, Finland, Polen, Bulgarije, je kan het zo gek niet verzinnen of hij is er wel een keer geweest. Een reisje naar de Sow- jet-Unie dit jaar ging niet door, omdat CSKA Moskou de Europacupduels te gen Starlift wel allebei in Nederland wilde afwerken. „Ik geloof niet dat er in Oost-Europa meer talent zit, dan in Nederland". Desondanks moeten Nederlandse ploe gen vaak rekening houden met een figurantenrol tegen, bijvoorbeeld, Rus sische ploegen „Ze maken nu eenmaal weinig fouten. Wij speelden hier tegen die Russen We winnen de eerste set, en in de tweede set stonden we met 11-7 voor. Daarna volgde een lange rally, die we uiteindelijk wonnen en daarna gingen we fouten maken. Dat deden zij niet Ze gingen gewoon door en we maakten geen schijn van kans meer". Het succes heeft de oud-EWC-speler praktisch altijd toegelachen Het ging altijd vanzelf. Hij heeft zich nooit met voorbedachte rade op het volleybal gestort. Als veertienjarige kwam hij op verzoek van Ad Schreurs naar EWC en vijfjaar later twijfelde hij zelfs nog of hjj wel op het aanbod van Starlift in zou gaan. „Ik heb nooit een keer echt bewust voor volleybal gekozen. Het is allemaal vanzelf gegaan Zo lang het lichamelijk allemaal lukt. ga ik gewoon door". De suprematie van Starlift zorgt er af en toe wel eens voor, dat de motivatie wat afzakt. „Soms baal je er wel eens van, maar aan de andere kant hebben we aan het eind van dit seizoen toch moeten presteren. Daarom vind ik het leuk om een bekerfinale te spelen. In de competitie kan je nog wel eens een misstap maken. Dat vang je later wel weer op. omdat je zoveel kwaliteit in huis hebt. Maar in een finale of in een Europacupwedstrijd moet het er toch uitkomen". SLUISKIL - Be jterneuzense biljarter Koos Zwanink heeft zich al enkele ma len opgeworpen als 'kampioenendo- der*. Nadat hij in de voorwedstrijden de Zeeuws-Vlaamse districtskam pioen Tonnie van Eenennaam had uit geschakeld, leek de 35-jarige proces- technicus vrijdagavond in de ope ningsronde van het eerste Zeeuwse kampioenschap kader 48-2 in café Dal- linga te Sluiskil tegen Johnny Rottier voor een nieuwe stunt te gaan zorgen. Johnny Rottier uit Groenendijk, een 32-jarige medisch analist, speelde een klas hoger dan Zwanink en was door menigeen getipt als de finalist van het toernooi tegen favoriet Louis Dallinga. Bij de stand 180-128 voor Rottier was Zwanink aan een serie begonnen, waar in hij rechtstreeks naar de 200 leek op te stomen op 15 punten voor de eindstreep moest arbiter Piet Coppens de Temeu- zenaar echter aftellen. Restez-dedans: de bal was in hetzelfde vakje blijven lig gen. Rottier greep de kans met beide handen aan om de partij uit te maken. De verliezer had zijn teleurstelling ove rigens snel verbeten „Ik had de fout bepaald niet in de gaten. Ik was te ge concentreerd bezig. Jammer, ik was in mijn ntme gekomen en had de partij ongetwijfeld uitgemaakt", zei Zwanink, NIET TOEGELA TEN TOT GOLFCLUB MIDDELBURG - Het Middelburgse echtpaar Vriesman, dat eind vorig jaar geweigerd werd als lid van de Dom- burgsche Golfclub, wil dat besluit door de arrondissementsrechtbank in Middelburg nietig laten verklaren. Die beslissing werd genomen nadat het be- CLINGE In een vriendschappelijk duel met Axel is Clinge, de huidige koploper in de vierde klas van het zon dagvoetbal, donderdagavond niet ver der gekomen dan een 3-3 gelijkspel. Op zich was dat de verdienste van Axel, dat Clinge uitstekend partij gaf en lange tijd zelfs uitzicht had op de over winning. In de gelijkopgaande, onder moeilijke omstandigheden gespeelde eerste helft nam Axel vrij verrassend de leiding door doelpunten van Fonny Verstrae- ten (een kopbali en Henk Michels (een strafschop). En kort na de hervatting werd het zelfs 0-3 door Jan van de Broecke Clinge kwam daarna temg tot 1-3 door een treffer van Danny van Puijvelde, maar ook nadien beheerste Axel lange tijd het spelbeeld Pas in de laatste twintig minuten sloeg Clinge alsnog toe Boudewijn van Craenen- broeck zorgde voor 2-3 en dezelfde spe ler benutte vijf minuten voor tijd een penalty: 3-3. Vanwege het geringe aantal competi tiewedstrijden dit weekeinde (gisteren was er nog niets afgelast) zullen heel wat clubs oefenwedstrijden spelen. Vandaag (zaterdag) bijvoorbeeld spe len om 18.00 uur Sluiskil en Hoofdplaat (in Sluiskil) tegen elkaar en gaat Vogel waarde op bezoek bij Nieuwland. Arnemuiden n speelt op eigen veld een oefenwedstrijd tegen York City. Die in ternationale ontmoeting begint van middag om 12.30 uur. De competitie wedstrijd in de reserve tweede klas van het zondagvoetbal tussen Middelburg 2 en Veerse Boys 2 begint om 18.00 uur en niet om 14 30 uur, zoals in de sport agenda van de PZC werd vermeld De KNVB heeft de competitiewedstrijd Wolfaartsdijk - Nieuwdorp op het laat ste moment nog ingelast. Die ontmoe ting start om 12.45 uur. Vervolgens treffen maandag HW en Hoek elkaar om 14.30 uur in Hulst en wordt tegelijkertijd Ria - Hontenisse afgewerkt. Verder worden dinsdag Aar denburg Maldegem en Clinge - Ter- neuzen gespeeld. Eveneens dinsdag wordt een begin gemaakt met het Walchers voetbal kampioenschap. De voor die dag vast gestelde wedstrijden (aanvang 18.30 uur) uit de eerste ronde zijn: Walcheren - Vüssingen. Veere - Dauwendaele; Meeuwen - Nieuwland. Zaterdagbeker Tweede Paasdag staat de achtste fina le van de Zeeuwse zaterdagbeker op het programma. Na de wedstrijd Ril- landia - Duiveland zal in de kantine van Rillandia worden geloot voor de kwartfinalewedstrijden door de compe titieleider Wim Broekhoven. Naast de twee reeds geplaatste ploegen Hein- kenszand 2 en Krummgen komen daar voor in aanmerking de winnaars van de wedstrijden Waarde - Hemkenszand; Arnemuiden 3 - GPC: Borssele - DFS. Bevelanders - SSV: Rillandia - Duive land en Veere 2 - VCK. Al die wedstrij den worden maandagmiddag om half dne verspeeld. De strijd om het Zeeuws kampioen schap zaalvoetbal had woensdag avond in Zierikzee beslist kunnen zijn. Country Club en De Ster (uit Hulst) speelden toen de laatste wed strijd van een halve competitie. De Ster stond er goed voor. De Zeeuws- vlamingen konden zelfs met vier doel punten verschil verliezen. Dan was het doelsaldo nog steeds beter dan dat van Country Club uit Zierikzee. In de laat ste minuut echter werd de stand nog naar 6-1 voor de thuisclub geschoten en dat betekende een gelijk doelsaldo en dus een beslissingswedstrijd Die wedstrijd is nu vastgesteld voor woensdag 6 april, 's avonds om acht uur in de sporthal Reimerswaal te Krummgen. De Goese scheidsrechter Tome Debbaut fluit de wedstrijd, die bij een gelijkspel met 2 x tien minuten wordt verlengd en eventueel met straf schoppen wordt beslist. GOES - De voor vandaag vastgestelde autorallycross in Goes is vanwege de slechte weersomstandigheden afgelast en verplaatst naar zaterdag 9 apnl. Het is al weer meer dan zeven jaar gele den, dat de toenmalige bondscoach George Knobel in de Pnns van Oranje in Goes opzien baarde met het advies om in iedere regio hetversnipperde ta lent' m één club bij elkaar te brengen. Dat leidde nog diezelfde avond in ja nuari 1976 tot een storm van protesten. Voorzitter Schelfhout van Hontenisse riep bijvoorbeeld onmiddellijk: „Dat betekent dus dat de kleinere clubs wor den afgeroomd door de groteren. Als het zo moet passen wij er liever voor". Knobel had die bui met bezwaren zelf al wel zien hangen: „Ik ben er mij van be wust, dat ik met zo'n voorstel bestuurs leden van sommige clubs tegen de sche nen trap. Maar begrijp me goed: ik pro pageer het afromen van kleinere clubs niet Mij is alleen gevraagd te zoeken naar oplossingen om het Zeeuwse voet bal weer in hogere klassen te brengen. En dan is één van mijn antwoorden: breng in iedere regio het aanwezige ta lent in één vooraanstaande club bijeen. Als iedereen tevreden is met de be staande situatie laat het dan zo blij ven", aldus Knobel toen. Maar in die afgelopen zeven jaar is er nog maar weinig veranderd. Het leven kabbelde in een vervelende eentonig heid verder in de Zeeuwse voetbalwe reld. Topclubs van weleer als Middel burg en Vüssingen struikelen door de middelmaat van de tweede klas ten dat is zoals de insiders wel beter weten in feite de derde klas. want er is immers ook nog een hoofdklas). Duidelijke af takeling is er ook bij een 'regio-club' als Goes, dat nu nog slechts kan dagdro men van de successen die ooit werden behaald in die sterke tweede klas en let wel: de echte tweede klas van vroeger. En in het zaterdagvoetbal lijkt hetiets beter (zowaar vijf Zeeuwse tweede klas- sers) maar onder normale omstandig heden is de top toch ook onbereikbaar. Alleen nu er gigantische promotiemo gelijkheden zijn - zelfs de nummer dne kan promoveren - hebben Arnemuiden en Oostkapelle nog kansen. Maar het mag toch duidelijk zijn, dat nu Zeeland het advies van Knobel groten deels in de wind geslagen heeft, er met gerekend hoeft te worden op topvoetbal bij de amateurs in deze provincie. ,Als iedereen tevreden is met de bestaande situatie laat het dan zo blijven", zei de voormalige bondscoach. En iedereen was kennelijk tevreden Maar tevre denheid leidt in de sport altijd tot ver vlakking en nimmer tot betere presta ties. Kortom: als alles bij het oude blijft en geen enkele club veel talenten uit de regio gaat aantrekken, zal de huidige voetbalgeneratie een promotie naar de hoogste klas van de amateurs wellicht met eens meer meemaken. Maar eindelijk is er dan een Zeeuwse club. die enigszins is wakker geworden en die niet tevreden is met de bestaande situatie. Vlissingen - of beter een groep initiatiefnemers naast deze club - lijkt pogingen in het werk te stellen om ta lenten uit de regio aan te trekken. Ge rard en Stoffel Schipper van Oostka pelle hebben al laten weten wel in zo'n versterkt regio-elftal te willen spelen. En ook spelers van andere clubs voelen wel iets voor het-nog-betere-voetbal. De protesten, die nu met name bij Oostka pelle en Arnemuiden worden gehoord, kunnen begrijpelijk en verklaarbaar worden genoemd. Oostkapelle heeft al geroepen - bij mon de van trainer Jan Meulmeester - dat nu het tweede klasserschap wel zo on geveer vergeten kan worden. Als dat zo is, is de basis van deze Walcherse club te smal. Is Oostkapelle inderdaad zo kwetsbaar dat het bestaan in de tweede klas afhankelijk is van twee spelers9 Misschien is dat niet eens zover bezij den de waarheid Met wie je ook van Oostkapelle spreekt, iedereen is wel be reid toe te geven, dat deze club over een jaar of vuf toch wel weer terug zal moe ten. Hel Vlissings initiatief zal deze na tuurlijke golfbeweging misschien al leen maar iets versnellen Kwantitatief grote clubs als Arnemuiden, Middel burg en Vlissingen kunnen zich altijd wel op een bepaald niveau handhaven. Maar voor kleinere clubs als De Meeu wen of Oostkapelle zal een verblijf in een hogere klas meestal maar tijdelijk zijn Wil het Vlissingse plan slagen dan moe ten inderdaad de beste talenten worden aangetrokken. Wat de initiatiefnemers rond deze club doen, is natuurlijk met nieuw. Want (om maar eens één club te noemen) Middelburg trok in de laatste jaren bijna een compleet elftal aan. Om te beginnen drie keepers van andere clubs: Johnny But (Vlissingen), Ad Ver meulen (Goes), Arold Versluijs (VCK). En vele veldspelersTom Huiskens (Le- wedorpse Boys), Jan de Wilde SVD Johan le Conté (Goes), Koos Kempe (Colijnsplaatse Boys), Michael Dek (VCK), Kees van der Sluis (Goes). Leon Kuijs (Sparta '25) en in een iets verder verleden Simon Hannck (ook van Goes). Maar zelfs met zo'n versterking storm je kennelijk nog niet door naar de eerste klas (om van de hoofdklas maar. te zwijgen). Daar is nog beter talent voor nodig. Vlissingen heeft er kenne lijk de zinnen opgezet. Veel clubmensen staat het huilen nu misschien nader dan het lachen. Maar de neutrale lief hebbers van het betere voetbal wachten vol verwachting en in spanning af. Doorslaggevend bij dit alles behoren in feite de belangen van de voetbaltalen ten te zijn. Steeds weer blijkt dat die talenten heel graag willen spelen in een elftal met voornamelijk goede voetbal lers Omdat ze zich nu vaak moeten be helpen in een elftal met zeer beperkte medespelers, kunnen die talenten hun eigen mogelijkheden meestal met tot ontplooiing brengen. Zelfs spelers van Middelburg en anderespelers van Oostkapelle gaven inmiddels al toe dat ze wel eens aan de slag willen in een regio-elftal, waarin de sterkste voetbal lers bijeen zijn gebracht. Die spelers willen wel. Er is alleen enige organisa tie voor nodig om het van de grond te krijgen. Op Walcheren kan Middelburg dat doen, Arnemuiden ook en natuur lijk Vlissingen. De ware voetballiefheb ber in deze contreien zal het een zorg zijn welke club het aanpakt, als het maar eens een keer van de grond komt. Vanzelfsprekend willen de geruchten ook. dat de talentvolle spelers niet uit sluitend voor het betere voetbal naar een 'regio-team' willen. Niet geheel on vermogende supporters van Vlissingen zouden met aanlokkelijke bedragen de laatste restjes twijfel hebben weggeno men Waar of met waar? Als het al waar is - en het zal niet ver bezijden de waar heid zijn - is dat ook niets nieuws onder de zon. Gingen Rob Moens, Wim Groe- newegen en Juul Vogeljaren geleden bij Noormannen spelen omdat de zeelucht in Westkapelle zo gezond is? Joost mag het weten. En ging Rinus Polderman uit Temeuzen destijds naar DESK in Kaatsheuvel omdat hij juist niet tegen die zeelucht kon? Geruchten zullen er altijd blijven. Ook rond Stoffel en Ge rard. En waar rook is is vuur. Verwer pelijk is het in ieder geval niet om aan je hobby ook nog wat te verdienen. JOOP VAN DEN BERG die in de spannende nabeurt op 5 pun ten van de streep bleef steken. Rottier had na enkele beurten reeds een fraaie, technisch zeer bekwame serie van 90 punten opgebouwd. Maar zakte daarna totaal weg. „Ik zat geheel vast. Ik speel de te verkrampt, zocht moeilijke posi ties op en ik dacht beslist dat ik de par tij zou gaan verliezen". Dat gebeurde dus niet: 200-195 in 12 beurten was de partij. Peter Snelders van KOT Sas van Gent had toen al in tien beurten gewonnen van de snel gestarte Theo Tas van TMW uit Sluis, die echter ver weg zakte, toen Snelders langzaam kwam opzetten. Tas bleef op 142 caramboles steken. De tien geïnviteerde bilj artery uit Zee land zijn voor deze titelstrijd ingedeeld in twee poules, waarvan de beste drie van elke drie in de flnalegroep spelen. In poule A zijn ingedeeld Louis Dallin ga uit Sluiskil. Johnny Rottier. Koos Zwanink, Ger Monster van DOS uit Nieuwerkerk en Jaap Hameling van ALM uit Goes, wonend te Middelburg. In poule B komen uit Frits Bakker van KOT uit Temeuzen, Peter Snelders uit Sas van Gent. Theo Tas Sluis. Rinie Oostdijk van ALM uit Goes, wonend in Krabbendijke en Adn Geelhoed van DOS uit Nieuwerkerk. Temeuzenaar Frits Bakker versloeg in twaalf beurten Adrie Geelhoed (200-61 en Louis Dallinga had slechts zeven beurten nodig om Ger Monster achter zich te laten. Monster bleef ook op 61 punten staan. Later op de avond won Snelders van Geelhoed (138-200) in 19 beurten en Rottier was sterker dan Monster (98- 200) in 13 beurten. stuur van de golfclub had laten weten dat tegen de afwijzing van het echt paar geen beroep mogelijk is via de al gemene ledenvergadering en de zaak daardoor als afgedaan wordt be schouwd. „Maar ik laat het er niet bij zitten", stelt de heer Bernard Vriesman. „Ik ben door een ballotagecommissie afgewezen zonder dat ik de reden mag weten. Ik wil in mijn eerhersteld worden, ook al weet ik dat men bij die club zegt, nu ik doorga: zie je wel, het is maar goed dat we hem hebben afgewezen, want we zouden veel last met hem hebben ge kregen". De heer Vriesman heeft eerst gepro beerd via de club openheid van zaken te krijgen, maar een verzoek om een le denvergadering bijeen te roepen werd afgewezen. De mogeüjkheid om leden te mobiliseren en die te laten verzoeken een vergadering uit te schrijven liet hij onbenut ..Ze doen het allemaal in hun broek, omdat ze bang zijn geroyeerd te worden. En omdat de club in Domburg de enige in Zeeland is hebben ze dan geen mogelijkheid meer om te spelen". De monopoliepositie van de vereniging biedt volgens hem de mogeüjkheid voor willekeur bij de toelatingsproce dure. „Ik vraag me af: wie volgen er na mij? Laat ik hel dan nu al voor hen op nemen. Het wordt tijd dat er bij die Domburgse kliek eens een keer veran dering komt. Niet voor mij, want de lol om er te gaan spelen is wel weg. Mij gaat het aüeen nog om rehabiütatie", aldus de heer Vriesman. Hubner-Smislov remise VELDEN De vijfde partij in de. schaaktweekamp voor de halve fina les van het kandidatentoernooi tussen de Westduitser Robert Hübncr en Was- sili Smislov is vrijdag in remise geëin digd. De Westduitser, spelend met wit, bood bij de 35e zet remise aan. Smislov accepteerde het aanbod en heeft nu de leiding met 3-2. Schaken jeugd De uitslagen uit de eerste ronde van het toernooi om het Nederlandse schaakkampioenschap voor meisjes en jongens in Hilversum zijn: meisjes: Jessica Harmsen - Sjannet v d. Broek 1-0; Masjenka Dubbeldam - Adnezme v c Boogaard 1-0: Roclie Altena - Henrlette de Greef 0-1 Kann Bulle - Pcmette Cameron 0-1Monique Schuit - Claudia Torenbeek 0-1 Aflette Cameron - Jacqueline v. d. Berg 1-0. Heieen de Greef - Patricia de Wit 1-0; Y vette Nagel - Manette Drewes 0.5-0 5. Jongen.*: Johan Quist - Jeroen Vanheste 0-1, Piet Peelen - Timmo Henseler 0 5-0 5; Ruurd Dam - Klaas Landsman 0-1. Jan Roebers - Eelco Haak 0-1: Jan de Wit - Bas v. d. PlasscheO-l; Micheal Riemens - Bart Lahave 0 5-0 5: Yvo Volman - Jan Wiersma 0.5-05. Fnse Nijboer - Marcel Piket 1-0. Portisch - Kortsjnoi De vierde partij ln de schaaktweekamp in de kwartfinales van het kandidaten toernooi, tussen Lajos Portisch (Hon garije) en Viktor Kortsjnoi (Zwitser land). Is vrijdag in Bad Kissingen na veertig zetten afgebroken. Portisch heeft ücht voordeel ln de afgebroken stand. Paaswedstrijden zeilen Veerse Meer ARNEMUIDEN Maandag (tweede paasdag) worden op het Veerse Meer bij jachthaven Oostwatering de paas- zeilwedstrijden van de w.v. Arne ge houden. Er wordt gevaren in de 420. Fireball. Laser en open klasse. De eerste van de drie wedstrijden start om half elf 's morgens. De wedstrijden in de 420- klasse tellen mee voor de selectie van de afvaardiging naar de wereldkam pioenschappen. Eerste zege Van der Wal HOORN In de vierde ronde van toernooi om het Nederlands kampioen schap dammen, waarin vrijdag Hoorn werd aangedaan, kwam wereldkam pioen Jannes van der Wal tot zijn eerste wrtnstpartij Hij versloeg Boukc Bles. Koploper Auke Scholma bleef ook nu ongeslagen. Hij won van Hans Vermin. De uitslagen uit de vierde rondo zijn: Brou wers -Smeenk 1-1; Bastiaannct - Palmer 1-1; Stokkel - Clerc 0-2; Bronstr.ng - Luteyn 2-0. Scholma - Vermin 2-0. Bles - Van der Wal 0-2 De stand 1st 2 Scholma 8 punten. 2 Clerc 6, 3 Palmer 5; 4 Bastiaannet. Stokkel. Vermin, Van der Wal 4; 8 Brons'.nng, Luteyn, Smeenk 3; 11 Bies. Brouwers 2 punten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13