Gemeentelijke bijdrage aan tennisvereniging opgeschort Pompen gemaal Kamperland zijn hard aan vervanging toe Zeezeiler Van derLugt doopte f piratenschip Anne Frankschool l WISSEL SCHOUWEN B. EN W. DUIVELAND TREKKEN VOORSTEL IN weekenddiensten kss®5:. PZC/ streek kerkdiensten Een dag zonder krant is een stoffer zonder blik. VRIJDAG 1 APRIL 1983 NIEUWERKERK - Het college van b en w van Dui veland heeft, onder druk van de gemeenteraad, zowel een meerderheids- als een minderheidsvoorstel ingetrokken tot garantieverlening aan de tennisvereniging Duiveland, ten behoeve van de bouw van een kleed- en clubgebouw in Nieuwer- kerk. De raad had hiervoor eerder al een gemeentelijke bijdrage van 175.000 gulden beschikbaar gesteld, maar het bestuur van de tennisvereniging kwam onlangs met de mededeling dat dit bedrag ontoereikend was, en dat voor de gewenste voorziening tenminste een stichtingskapitaal van 200.000 gulden nodig was. Over de gevraagde aanvullende bijdra ge werd binnen het college verschillend gedacht, wat tot gevolg kreeg dat er donderdagavond in de raadsvergade ring in Nieuwerkerk twee voorstellen ter tafel kwamen. Het meerderheids- voorstel, gesteund door PvdA-wethou- der A. L. Bakker behelsde tegemoet te komen aan het verzoek van de tennis- Evangelisatiekerk op campings Tholen THOLEN Ter voorbereiding op het camping-evangelisatiewerk begint maandag 11 april een basiscursus die bestaat uit zes bijeenkomsten en wordt gehouden in verenigingsgebouw 'De Hoeksteen' in Scherpenisse. De cursis ten wordt uitleg gegeven over het evangelisatiewerk dat op de campings gaat plaatsvinden van zaterdag 16 juli tot en met zaterdag 30 juli. verder is de leiding op zoek naar jongens en meisjes die in hun vakantie willen assisteren bij dit werk dat bestaat uit onder meer sport en speL Naast dit ontspannende gedeelte is er merendeels aandacht voor de bijbel en het uitdragen hiervan aan de campinggasten. Dit jaar wordt het evangelisatiewerk gehouden op de campings 'De Pluimpot' in Scherpenis se en 'Stavenisse' in de gelijknamige kern. vereniging, dat wil zeggen een garantie- verklanng te verstrekken voor een door de club voor de nog ontbrekende 25.000 grilden te sluiten geldlening. Deze ge dachte kreeg met name bijval van de zijde van de PvdA en WD. hoewel de socialist C. J. Hillebrand liet weten lie ver nog het hele bedrag maar uit dege- meentekas beschikbaar te stellen. Burgemeester J. van Bommel trok de voorstellen in toen zich een patstelling leek te gaan aftekenen. Want die situa tie diende zich aan toen CDA en SGP duidelijk maakten, sterke voorkeur te hebben voor het voorstel van wethou der J. Op 't Hof. En dat hield in de reeds door de raad verleende bijdrage van 175.000 gulden terug te brengen tot Sportvereniging SHF Scherpenisse hield vergadering SCHERPENISSE - De sportvereniging Sport Houdt Fit (SHF) in Scherpenisse hield in het 'Holland Huis' een leden vergadering. Er waren 18 personen aan wezig. Jo Bazen en Marja Schipper wer den als nieuwe bestuursleden gekozen. Zij nemen de plaats in van H. v. Poort vliet en J. de Brouw-Koopman 150.000 gulden, en de vereniging een garantie te geven voor een geldlening van 50.000 gulden. Wethouder Op 't Hof (cda) liet in zijn toelichting doorschemeren, toch wel te betreuren dat de tennisvereniging op nieuw voor een bijdrage bij de gemeen te had aangeklopt. En hij had er grote moeite mee daaraan tegemoet te ko men, gezien de momenteel nog ondui delijke financiële situatie van de ge meente. De CDA-fractie onderschreef zijn standpunt dat er nog diverse open bare werken in de gemeente op stapel Scholieren Tholen bezochten concert THOLEN - Een groot aantal leerlingen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen uit Tholen waren in de grote zaal van Meulvliet bijeen om te luiste ren - maar ook te kijken - naar muziek Een schoolconcert. onder auspiciën van de gemeente Tholen. dat de jeugd leert om ook eens naar andere muziek te lusteren dan men normaal gewend is. Marion Arts en Robbie Lavèn van de stichting 'De Dansende Beer' vertelden in verbaal-vorm over muziek. Muziek van alle werelddelen, waarbij de jeugd betrokken wordt Voetbaltoernooi scholen Tholen POORTVLIET - Op de terreinen van de voetbalvereniging SPS in Poortvliet wordt dinsdag 5 april een voetbaltoer nooi voor de scholen van het voortgezet onderwijs op Tholen gehouden. De aan vang is 9.30 uur. De prijsuitreiking in de kantine van de voetbalvereniging is om ongeveer 17.00 uur. Speciale paasdienst Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - In de Reho- bothkerk aan de Westvest in Sint- Maartensdijk wordt zondag 3 april een speciale paasdienst gehouden. Het 'Smalstads Mannenkoor' uit Sint- Maartensdijk verleent medewerking. Voorganger is ds C. v. d. Sluis uit Drie bergen. De aanvang is 10.00 uur. Zware schade bij aanrijding Zierikzee ZIERIKZEE - Bij een botsing op de kruising Weststraat-Balie bij bet bu reau van de rijkspolitie in Zierikzee werd donderdagmorgen zware schade aangericht aan twee personenauto's. De bestuurders P. G.-H. uit Noordgou- we en K. G. uit Zierikzee kwamen met de schrik vrij. Naar de politie in dit geval mede uit eigen waarneming kon vaststellen was de oorzaak gelegen in een voorrangs- fout aangezien de vanaf de Balie ko mende G .-H. verzuimde de doorgang op de kruising vrij te laten voor de van rechts genaderde G. Expositie van Ad Kikkert in Haamstede HAAMSTEDE - De schilder Ad Kik kert exposeert zijn werken van zater dag 2 tot en met zaterdag 23 april in het nieuwe culturele centrum De Bewaer- schole in Haamstede. Kikkert, die sinds kort in Brouwershaven woont, is lid van het Haagse schilderkunstig ge nootschap Pulchri. Hij maakt voornamelijk aquarellen van steden, landschappen en havens. Hier door verwierf hij vele opdrachten van de gemeente Rotterdam. De openings tijden van De Bewaerschole zijn maan dag. dinsdag, donderdag en zaterdag van twee tot vijf uur 'smiddags. Ook op tweede paasdag is de expositie toegan kelijk. Baanlozenkrant op Schouwen-Duiveland KERKWERVE-De stichting Samenle vingsopbouw Schouwen-Duiveland heeft een eerste baanlozenkrant gepre senteerd in het kader van het projectje 'Baanloos is nog niet werkloos'. Onder dit motto houden de stichting Samen levingsopbouw en de stichting Jeugd een actie om haanlozen aan de slag te helpen met vrijwilligerswerk. Ook zijn de twee stichtingen met het geven van informatie en advies de mensen behulpzaam, die een bedrijfje willen beginnen. Sinds februari komt een groepje, voor namelijk jongere, haanlozen op Schou wen-Duiveland regelmatig bijeen om te proberen wat projectjes van de grond te krijgen met steun van de opbouwwer ker en de jeugdwerkleider. Dit heeft eni ge ideeën opgeleverd, die thans verder uitgewerkt worden. Onder meer wordt gedacht aan een project speelgoed ma ken voor de speelotheek en het opzet ten van een hoveniersbedrijfje en een 'klerenwinkel'. In de baanlozenkrant beschrijven enige jongere haanlozen hun ervaringen met het werkloos zijn De bedoeling ervan is ook andere haanlozen te interesseren om mee te helpen de projectjes nader uit te werken. Alarmnummer Sch. Duiveland 01100- 14444 Alarmnummer Tholen en St.- Philipsland 0011. Zierikzee v a. vr. 19.00 uur tot di. 8.00 uur: W. Bontkes, Zierikzee. tel. 01110- 2280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Renesse, Scharendijke en Brouwers haven: v.a. 18.00 uur tot zo. 12.00 uur: J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renes se, tel. 01116-1280; v.a. zo. 12.00 uur tot di. 8.00 uur: L. A. M. Bruel, 'De Waag' Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Haamstede, Burgh, Westerschouwen: v.a. vr. 18.00 uur tot zo. 12.00 uur: G. van Beek-Verbeek. Burghseweg 54, Burgh, tel. 01115-1861; v.a. zo. 12.00 uur tot di. 8.00 uur: J. Fh. P. Stenger, Burghseweg 54. Haamstede, tel. 01115- 1861. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: v.a. vr. 18.00 uur tot di. 7.30 uur: H. Speelman, Oosterland. tel. 01114- 1280. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.- Annaland. Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): A. C. J. Noteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemecr: H. Menger. St.-Philipsland. tel. 01667- 2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): R H. Padt. Schoolstr. 33. Poortvliet, tel. 01662-2400. Dierenartsen: Haamstede: M. K. Buth. tel. 01115- 2254. St.-Maartensdijk: A. Rinses, tel. 01666- 2596. Spreekuur vrijdag 18.30-19.00 uur en zat 9.00-9.30 uur. Tandartsdiensten: D. H. de Kup, Vroonweg 4, Burgh- Haamstede, tel. 01115-1359. Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18. tel. 01110-2906. Geopend zat 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zondag en ma. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Tholen en St.-Philipsland: zr A. Meij er, St.-Annaland, tel. 01665-2431. Bruinisse en Duiveland: zr A Pad mos, Molenweg 20, Bruinisse. tel. 01113-1203. Schouwen: zr. A v. d. Schelde. Spuis- lop 14, Brouwershaven, tel. 01119-1682. Zierikzee: zr. J. Poley, Vloedstr. 1, Kerkwerve, tel. 01110-2309. staan, waarvoor het aanwezig zijn van de benodigde financiële ruimte eerst nog moet worden aangetoond Burgemeester Van Bommel vond het, gelet op een en ander, raadzaam de col legevoorstellen maar weer terug te ne men. Hij liet weten op korte termijn dui delijkheid inzake de financiële positie van de gemeente te kunnen verstrek ken. En zonder verdere bezwaren werd vervolgens besloten het verzoek van de tennisvereniging andermaal te gaan bespreken, wellicht zelfs in een extra raadsvergadering. Kermis Met de drie stemmen van de SGP-frac- tie tegen, besloot de raad Duiveland de al een aantal jaren vast gebruik gewor den kermis, formeel te regelen. Het be sluit had betrekking op het kermisver- maakte Nieuwerkerk, Oosterland en Ouwerkerk. Publieke uitverkoop inventaris café in Zierikzee wegens fiscale schulden ZIERIKZEE - Het Zierikzeese jonge- rencafé 'De Schouwse Duiventil' - nog altijd meer algemeen bekend onder de vroegere naam 'De Vlinder' - is deze week enige dagen gesloten door ingrij pen van de fiscus. Wegens belasting schuld van de eigenaar werd donder dag in de onder de Schouwse jeugd alom bekende gelegenheid in de Nieu we Bogerdstraat bij executie een pu blieke uitverkoop gehouden van alle inventaris. Uitbater Kees van Donk was in ver band daarmee genoopt zijn zaak reeds woensdag te sluiten. Maar na afloop van het gerechtelijk gebeuren liet hij welgemoed weten vanavond (vrijdag) al in een weer grotendeels aangekleed ca fé achter de tap te zullen staan. Want mede dankzij de bereidwilligheid van meelevende collega's kunnen we ons voorlopig best weer aardig behelpen, al dus Van Donk. Zijn achterstallige verplichtingen aan de fiscus zijn, vertelt hij, vooral een ge volg van gemaakte hoge kosten voor verbouwingen en aanpassingen van het café aan gemeentelijke eisen ingevolge hinderwet en wet geluidhinder. Van Donk is ervan overtuigd de tegenslag weer te boven te zullen komen. „Over enige tijd vieren we het tienjarig be staan van de Schouwse Duiventil", ver zekert hij. Toertocht 'Tandje Bij' in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De toerclub 'Tandje Bij' in Sint-Maartensdijk hield de eerste toertocht van het seizoen. Er waren 20 deelnemers. Zondag 3 april is de paasnt. De start bij het clubhuis 'Smalstad' is om 9.30 uur. Rommelmarkt in Tholen THOLEN De hervormde en gerefor meerde jeugdraad Tholen organiseren een rommelmarkt op de Markt in Tho len. Zaterdag 7 mei om 10 uur. ERr is verder een schiettent, grabbelton en enkele andere spelen CNV vergadert in Poortvliet POORTVLIET - In 't Ouwe Raeduus' in Poortvliet wordt dinsdag 5 april een CNV-subdistrictsvergadering gehou den. Districtsbestuurder L. Phemam- bucq vertelt iets over het werk van de districtsraad. Voorts is er een optreden van de zanggroep 'De Ontmoeting' on der leiding van mevrouw v. d. Boogert. De vergadering begint om 19.30 uur. Kinderdansinstuif Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse volksdansvereniging 'Dodi-Dodi' houdt dinsdag 5 april in het clubhuis aan de Radda Bamenstraat in Sint- Maartensdijk een kinderdansinstuif. De kindergroep 'Minousjka' verzorgt een optreden. Hierna mogen de aanwe zig kinderen zelf een dansje wagen. De aanvang is 14.00 uur. Damfinales in Tholen THOLEN In het kader van het 45-jarig bestaan van damclub De Een dracht uit Tholen worden dinsdag 5 april de halve finales dammen aspiran ten kampioenschap van Nederland in Meulvliet gehouden. De aanvang is om 14 00 uur. De eerste ronden worden om 14.30 uur gespeeld. Prijsuitreiking za terdag 9 april om ongeveer 13.00 uur. Er komen deelnemers uit Zuid- Holland. Limburg, Noord-Holland, Gelderland. Zeeland en Noord- Brabant. De organisatie is in handen van damvereniging De Eendracht. Paaszangdienst in kerk Tholen THOLEN - In de Grote Kerk in Tholen wordt morgen, zaterdag, een zang- dienst gehouden. Het gemengd koor 'Canticum'. het gemengd koor 'Imma- nuel'. het jeugdkoor Knop tot Bloem, allen uit Tholen en 'laudate Dominus' uit Stavenisse verlenen muzikale me dewerking. Deze koren staan onder lei ding van Iz. Riedijk. De organisten zijn R. Pannekoek en J. Geuze, terwijl ds M. A. Janssens het woord voert. De zang- dienst begint om 19.30 uur. Snelheidscontrole in Tholen: 19 bekeuringen THOLEN - De groep Tholen van de rijkspolitie hield donderdag ochtend in samenwerking met de vcrkeers- groep Middelburg een snelheidcontro le. De controle werd gehouden op de provinciale weg tussen Tholen en Poortvliet en op de Grindweg, tussen half acht en twaalf uur. Op de provinciale weg, waar een maxi mum snelheid van 100 kilometer geldt, werden zes automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid was 139 kilo meter Op de Grindweg werden 13 auto mobilisten bekeurd. Daar geldt een ma ximum snelheid van 50 kilometer. WISSENKERKE De pompen van het rioolgemaal de Schotsman bij Kamperland zijn versleten en hard aan vervanging toe. Dit is ontdekt tijdens een storing van het gemaal. De kosten van twee nieuwe pompen worden geraamd op 17.000 gulden. Het dagelijks bestuur van de ge meente Wissenkerke stelt de raad voor dit bedrag beschikbaar te stel len, zodat het gemaal weer volledig hersteld kan worden, De gemeente raad bespreekt het voorstel maan dag 11 april tijdens een vergadering in het gemeentehuis in Wissenker ke. houders 5000 gulden beschikbaar stellen voor de aanleg van een fiets- crossbaan in Wissenkerke. Het colle ge denkt aan een plek in het bestem mingsplan Zuid-West. Voor een fietscrossbaan is een verzoek ont vangen van jeugdige inwoners van het dorp De raad buigt zich voorts over een subsidie-verzoek van de stichting internationale ronde van Midden-Zeeland, in Goes Gevraagd wordt om 500 gulden van de ge meente. B en w willen het verzoek evenwel afwijzen vanwege het pro fessionele karakter van de wieler ronde Verder willen burgemeester en wet- De muziekvereniging Apollo in Wis senkerke Kiupi eveneens bij meente aan voor een bijdrage. Het gaat om de vervanging van drie saxophoons, die versleten zijn. De aanschaf van nieuwe blaasinstru menten wordt geraamd op 13.000 gulden. B en w willen 6.500 gulden zondermeer verstrekken en 6.500 gulden in de vorm van een renteloze lening bijdragen; af te lossen binnen tien jaar. Voorts staat een éénmalige subsidie voor de badmintonvereni ging Wissenkerke op de agenda. In totaal wil het college 1.640 gulden beschikbaar stellen voor de oplei ding van een oefenmeester/badmm- tontrainer A. De vergadering begint om 19.30 uur. het comfortwonder éQh NöetS^p oP^0 averse ïlotieecrir „ïMOmtic" ...het restaurant waar u echt UIT bent. 4-gangen menu incl. een aperitief, 2 glazen wijn en een kopje koffie voor 2 personen 97,50 Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 Geopend: di. t/m vr. v.a. 11.00 u. Za. en zo. v.a. 16.00 u. Beide paasdagen geopend f. 149,- s ISALAMANDER Schoenmode HÜH Kerkplein 10 MEEUSE ^Jyerseke vrijdagavond koopavond LlL—JTel. 01131-1565 Zeezeiler Pleun van derLugt assisteerde de leerlingen van de Goese Anne Frankschool bij de ingebruikname van hetk als speelwerktuig bedoelde piratenschip 'Het Achterhuis'. 'HET ACHTERHUIS' SPEELTUIG GOESE JEUGD 1 GOES - Met luid kabaal en onder de walm van enkele afgestoken rook bommen is donderdagmiddag het piratenschip van de Anne Frank- school in Goes officiéél in gebruik genomen. Voor deze gelegenheid was de bekende zeezeiler Pleun van der Lugt uitgenodigd, die na het vertonen van de film over zijn solozeiltocht rond de wereld, de vlag hees aan de mast van het door de ouders van leerlingen gebouwde schip. Hoewel het logge gevaarte nooit van zijn leven de zilte zeeën zal bevaren, wenste hij het toch 'behouden vaart' toe. Van de kant van de ouders van de leerlingen bestond veel belangstelling voor het gebeuren; zij waren in grote getale opgekomen. Het piratenschip is bedoeld als speelwerktuig voor de kinderen. Het is gebouwd op een fundering van betonnen noleringsbuizen. De bo venkant en de brug zijn gecon strueerd uit stevige houten palen. Met de bouw van het schip is onge veer driekwart jaar geleden begon nen. Voor de film over de non-stop solotocht van Van der Lugt bestond veel interesse. De lotgevallen van Pleun en zijn scheepskat Frits, die met het jacht 'De Zeeuwse Stromen' in een recordtijd de wereld rondden, oogstten veel bijval van het publiek. Na de vertoning begaf het gezel schap zich naar buiten, vooraf ge- gaan door luid joelende, in pira- tenkleren gestoken, leerlingen. Om- II dat de voor gebruikelijke scheepsdo- f pingen fles champagne niet zo ge- je schikt leek in verband met glass- plintere op de speelplaats, werd aan «j enkele leerlingen gevraagd om met, j v water gevulde balonnen op het dek kapot te smijten. Al gauw ontdekten deze dat het veel leuker was dej[ balonnen met een wijde boog in publiek te gooien. Na afloop van handelingen spijkerde schoolhoofd C. Beun de naam van het tegen de boeg. Die naam - Achterhuis' - staat in verband met het bekende Achterhuis van Arme Frank. GOEDE VRIJDAG <1 april) Nederlands Hervormde Kerk: SCHOUWEN-DUIVELAND: Dreischor 20 ds. Geers (HA); Eikerzee (Scharen dijke) 19.30 ds. Duk (HA); Haamstede 19 ds. Kerssen (HA); Noordgouwe 18.30 ds. Geers; Zierikzee. Gasthuiskerk 19 ds. Kuin. THOLEN: Oud-Vossemeer 19 ds. v. d. Heyden; Sint-Annaland 19.30 ds Geu ze. Stavenisse 19 ds. Den Butter, Sint- Maartensdijk Rehoboth 19 ds. Hoek stra; Sint-Philipsland 19 ds. Cysouw; Tholen 19 kand. De Jong, Immanuel 19 ds. Boerlijst (HA). Gereformeerde Kerk: SCHOUWEN- DUIVELAND: Brouwershaven 19.30 ds. Stutvoet; Nieuwerkerk en Ooster land 19.45 drs. Ten Hove; Scharendijke 19 ds. Bijman; Zierikzee 19.30 ds. Blok land. THOLEN. Oud Vossemeer 19 ds. Wulf- fraat. Gereformeerde Gemeente: SCHOU WEN-DUIVELAND: Haamstede 17.30 ds. Van Gelder; Nieuwerkerk 19.30 ds. BURGH-HAAMSTEDE - Donderd werd in het gemeentehuis in Haai de openbaar aanbesteed de bouw t het dorpshuis Burgh-Haamste Laagste inschrijver was aanneminf bedrijf L. C. Bom bv in Burgh, met r bedrag van 859.000. De gunning het werk, dat is begroot op werd aangehouden. De hoogste f schrijving(J 984.000) kwam v mingsbedrijf Prince, Haamstede, f volgd door bouwbedrijf Bijkerk f Burgh 974.000). Andere gegadigo" waren Braber, Renesse (ƒ882.000)!? Boogert, Oosterland 867.000). Dirigent F. Smit nam afscheid van EMM Kortgene KORTGENE - De dirigent van de ziekvereniging EMM uit Kortgenel Smit heeft, na 37 jaar, afscheid gej men. De afscheidsreceptie werd gehl den in dorpshuis De Pompweie. Zijnjf^ volger is de heer F. Meier uit Coli plaat. De scheidende dirigent door verschillende sprekers hulde... bracht voor zijn vele werk voor de eniging. Bouw dorpshuis fe Burgh-Haamstede L openbaar aanbesteed Van Gelder; Oosterland 19.30 lees- dienst. THOLEN: Poortvliet 19 leesdienst; Scherpenisse 19 leesdienst; Sint- Annaland 19.30 leesdienst; Tholen 19 ds. Mouw. Christelijk-Gereformeerde Kerk: SCHOUWEN-DUIVELAND: Haamste de 19 leesdienst; Zierikzee 19.30 ds. De Graaf. Gereformeerde Gemeente In Neder land: THOLEN: Oud-Vossemeer 19 leesdienst: Smt-Annaland 19.15 lees dienst. Rooms-Katholieke Kerk: Oud- Vossemeer 18.30 dienst; Tholen 20 dienst m.m.v. Jongerenkoor; Zierikzee 15 kruisweg. 19 dienst. Ruilbeurs Tholen THOLEN - In sporthal 'Meulvliet' in Tholen wordt dinsdag 5 april een post zegel- en muntenruilbeurs gehouden. De aanvang is 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24