Cees Priem geeft eindzege 'De Panne' niet uit handen Halve finales nationale jeugdtitelstrijd dammen Toppers vooraf Fagg: Oostkapelle let nog wel op promotiekansen Maandag start seizoen rallycrossclub ARCZB PZC/sPort Oefenvoetbal Verlies Hübner Scholma blijft nog ongeslagen Björn Borg uitgeschakeld VRIJDAG 1 APRIL 1983 19 DE PANNE - Cees Priem heeft de Driedaagse van de Panne gewonnen. De eerste plaats van de Raleigh-renner uit Wemeldinge kwam in de laatste rit, donderdag over een afstand van 211 kilometer, niet meer in gevaar. Voor de tweede keer in zijn ruim tienjarige carrière als profwiel renner schreef de 32-jarige Priem een kleine rittenkoers op zijn naam. Vorig jaar werd hij eindwin naar in de Ster van Bessèges in Frankrijk. Priem, normaal de „eerste luitenant" van Jan Raas, legde de basis voor zijn overwinning op de openingsdag met een voor hem uitzonderlijk goede derde plaats in de korte tijdrit over 6,3 kilome ter in Mol-Wezel. Hij bleef zeven secon den achter zijn ploeggenoot Bert Oos terbosch en de jonge Belg Eric Vande- raerden. Oplettendheid van de gerouti neerde Zeeuw bracht hem daama in het leiderstri cot. Woensdag ging hij mee met een grote ontsnapping, waarin Vanderaerden (later door een val uitge schakeld) en Oosterbosch ontbraken. Tot op de streep bleef hij in de voorste linie rijden. De sterke ploeg zag er gisteren op de laatste dag op toe dat die klassering niet meer verloren ging, De etappe, met start en finish in het centrum van De Panne, werd gewonnen door de Belg SEROOSKERKE - Zaterdag wordt in Serooskerke de oefenwedstrijd ge speeld tussen Serooskerke en Amemui- den. De voetbalwedstrijd begint om 14.00 uur. VELDEN De 62-jarige Sowjetrussi- sche oud-wereldkampioen Vassili Smislov heeft de vierde matchpartij van de tweekamp tegen de Westduitse Robert Huebner op zijn naam ge bracht. Na drie remises en één winst partij leidt Smislov in het Oostenrijkse Velden met 2V&-1V&. Interclubkoers gaat niet door SEROOSKERKE De voor morgen (zaterdag) geplande interclubwieler- wedstrijd in Serooskerke, die georga niseerd zou worden door de wv Zee land gaat wegens organisatorische problemen niet door. Hierdoor is het aantal interclubwieler- wedstrijden, zoals die in de aanloop naar het nieuwe seizoen door de geza menlijke Zeeuwse wielerclubs georga niseerd worden, teruggebracht naar zeven. De eerstvolgende interclubwie- lerwedstrijd zal nu gehouden worden op zondag 17 april in Philippine en daar is startgelegenheid voor alle cate gorieën. Dit houdt tevens in, dat in Philippine naast de nieuwelingen, ju nioren, liefhebbers en de amateurs ook de trimmers aan het vertrek mogen komen. ALKMAAR Auke Scholma is ook in de derde ronde van het toernooi om het Nederlandse damkampioenschap ongeslagen gebleven. Hij won donder dag in Alkmaar van wereldkampioen Jannes van der Wal. Scholma bezit de maximale winst uit drie ronden: zes punten, op de tweede plaats volgen vier spelers met vier punten: Stokkel, Clerc, Palmer en Ver min. De uitslagen zijn: Stokkel - Brouwers 2-0; Clerc - Bastiaannet 1 -1Palmer - Smeenk 2-0; Van der Wal - Scholma 0-2; Vermin - Luteyn 1-1; Bles - Bronstring 1-1; de stand is- 1 Scholma, 6 punten; 2 Clerc, Vermin, Stokkel, Palmer 4; 6 Bastiaannet, Luteyn 3; 8 Bies, Smeenk, Van der Wal 2; 11 Bronstring en Brouwers 1. Stormloop voor tweede Zomertrio VLISSINGEN - Het loopt storm voor het tweede Zomertrio, een uithou- dingsdriekamp, die 3 september voor de tweede keer in Vlissingen wordt ge houden. Er zijn inmiddels ruim hon derd inschrijvingen binnen voor de krachtproef over drie onderdelen: vijf tig kilometer fietsen, anderhalve kilo meter zwemmen en twaalfenhalve ki lometer hardlopen. „We kunnen maxi maal 200 deelnemers bergen", zegt or ganisator Sjaak Sinke. Noèl Segers in 5 uur, 26 minuten en 22 van het peloton, maar vormde geen ge- seconden. De Brit Paul Sherwen werd vaar voor de eerste plaats van Cees tweede en de jonge Zwitser Siegfried Priem. Die werd achtste in de rituitslag. Hekimi legde beslag op een derde Het was voldoende voor de eindover- plaats. Dat trio had zich los gemaakt winning, zijn eerste zege dit seizoen. De uitslag van de derde etappe (211 km) is: 1 Noel Segers (Bel.) 5.26.22; 2 Paul Sherwin (G.Br.), z.t3 Siegfried Hekimi (Zwi.), z.t.; 4 Patrick Versluys (Bel.) op 8 sec.; 5 Mark Sergeant (Bel.), z.t.; 6 Frank Hoste (Bel.); 7 Walter Planckaert (Bel.); 8 Cees Priem (Ned.); 9 William Tackaert (Bel); 10 Adri van Houwelingen (Ned.); klasseringen Nederlan ders: 13 Leo van Vliet; 14 Johnny Broers; 16 Adri van der Poel; 20 Jos Schipper; 28 Hennie Kuiper, allen z.t. als Versluys. Eind klassement: 1 Priem 14.05.39; 2 De Wilde op 7 sec.; 3 Michel Pollentier (Bel.) op 15 sec.; 4 Tackaert op 25 sec.; 5 Hoste z.t.; 6 Josteln Willmann (Noo.) op 27 sec.; 7 Rudy Matthijs (Bel.) op 35 sec 8 Versluys op 50 sec.; 9 Van der Poel op 1.12; 10 Gregor Braun (W.-Dl.) op 1.16. klasseringen van de Nederlanders: 11 Kuiper op 1.21.12 Van Houwelingen op 2,03; 19 Broers op 3,12; 25 Jan Raas op 34,00; puntenklassement. 1 Priem 27 punten: 2 Versluys 23; 3 Van Houwelingen 21. Midi-Pyreneëen VLISSINGEN Zaterdag is er in de Vlissingse sporthal Baskensburg bas ketbal van hoog niveau te zien. Die dag zijn namelijk bij Nederlandse clubs ondergebrachte Amerikaanse basketbalsterren te bewonderen. Ze werken tevens mee aan verschillende trainingsvormen en dat alles tijdens een propaganda-basketbaldag in de sporthal, die de Walcherse clubs Mara thon Vlissingen,'Dynamo Middelburg en BV Souburg op touw hebben gezet. Op die dag kunnen meisjes en jongens van 12 tot 16 jaar om 14.00 uur deelne men aan een training. In drie 'stations' wordt steeds kennisgemaakt met een onderdeel van het basketbal, zodat op deze manier de jeugd in contact kan komen met deze tak van sport. De trainingen (gratis) worden verzorgd door Zeeuwse trainers die bijgestaan worden door de Amerikaanse topspe- lers. De Amerikanen spelen om 16.00 uur een All Star-team tegen het Zeeuw se team. Het All Star-team dat ge coacht wordt door Eef Halewijn be- bkaai, uit. Tom Lockhart ex-spelers van de Milwaukee Bucks en schoot vorig seizoen 82 van zijn vrije worpen raak. Bob Cooper met 2.02 meter de langste van het team en oud-speler van Providence College, veteraan Hank Smith van Black Velvet vorig jaar goed voor 684 punten en 258 rebounds, Rus- sel Chapman, David Jones, zeer stevige en goede rebounders, als spelverdeler zal de 2.00 meter lange Ronald Schilp gekozen voor het nationale team aan treden. Het Zeeuws team is door coach Johan Rijnberg geformeerd op snelheid, tech niek en vooral lengte. De Zeeuwse ploeg bestaat uit; Loek Schuurbiers, Bas Both, Peter de Vis en Hans van de Linde (allen) Volharding; Kees en Thijs Minderhoud. Jacco Jasperse en Wim Elve (allen BV Souburg) en Peter Ver swij velt van Marathon. In de pauzes zal er een basketbalfilm vertoond worden, tevens is er een informatiestand inge richt. Hier kan men terecht met vragen over de basketbalsport maar ook over de clubs in de regio. MIDDELBURG In twee Zeeuwse plaatsen wordt volgen de week een halve finale van de nationale titelstrijd voor junioren en aspiranten dammers gespeeld. In Vlissingen komen de junioren vanaf maandag 4 april in actie. In deze groep is Middelburg-speler Jaap de Jonge een van de deelnemers. Hij zal het op moeten nemen tegen onder anderen de Fries Hendrik van der Zee, een van de sterkste jeugdspelers van Nederland, en de Brabantse kampioen Alex Mathijsen. De overige deelnemers zijn: Ravichand Bharos (Den Haag), Gerard de Groot (Nijkerk), Peter Hoopman (Doetinchem), Wim Kalis (Hardinxveld- Giessendam) en Johan Wiering (Schagen).De laatste ronde van dit toernooi, dat door de Middelburgse Damclub georganiseerd wordt, is op zaterdag 9 april. Er wordt gespeeld in de kantme van de rijksscholengemeenschap 'Scheldemond' te Vlissingen De damclub 'De Eendracht' te Tholen houdt volgende week een halve finalegroep voor aspiranten. Zeeuws kampioen Sjakko Sandee uit Goes behoort in deze groep tot de deelnemers. De andere deelnemers zijn: Vishvanath Bharos (Den Haag). Peter van Eek (Zoetermeer). Tom Eshuis (Brunssum), Stephan Keetman (Schagen), Henk KI aren- beek (Lunteren). Maarten Linssen (Huissen) en Herman Schoenmakers (Heusden a d Maas). Deze groep komt in actie van 5 t/m 9 april. Plaats van handeling is het gemeenschapscentrum 'De Meulvhet' m Tholen. Zowel van de junioren- als van de aspirantengroep gaan de drie hoogstgeklasseerde spelers over naar de finale. de leiderstrui. Achter dit drietal finish te Bernard Hinault met vier seconden achterstand op Mottet. De uitslag is: 1 Charles Mottet (Fra.) 170 km in 4.27.22; 2 Jerome Simon (Fra.) op 1 sec.; 3 Gilbert Duclos-Lassalle (Fra.) z.t4 Bernard Hinault (Fra.) op 4 sec.; 5 Stephen Roche (Ier.) op 5 sec.; 6 Pascal Simon (Fra.) z.t. Stand klassement: 1 Duclos-Lassalle 9.44.13; 2 Mottet op 7 sec,; 3 Roche op 9 sec., 4 J. Simon op 15 sec.; 5 Hinault op 26 sec. en 6 P. Simon op 28 sec. De Fransman Charles Mottet heeft donderdag de tweede etappe van de vierdaagse wielerwedstrijd de Ronde van de 'Midi-Pyreneèen' gewonnen. Zijn tijd over de 170 kilometer tussen Auch en St.-Gaudens was vier uur, 27 minuten en 12 seconden. De renners hadden te kampen met zeer slecht weer in hun beklimming vn de Col de Mente vlak ten noorden van de Spaan se grens. Mottet sloeg in de eindsprint een aanval van zijn landgenoot Jerome Simone en leider Gilbert Duclos- Lassalle af. Laatstgenoemde behield MONTE CARLO De jonge Franse Daviscup-speler Henri Leconte zal de geschiedenis ingaan als de man, die Bjoern Borg diens laatste nederlaag heeft toegebracht, hij stuitte de 26- jarige Zweed met 6-4, 5-7 en 7-6 (tie break 7-4) in de tweede ronde van het Grand Prixtoernooi van Monaco. Van tevoren had Borg aangekondigd, dat dit zijn laatste echte toernooi zou zijn. Direct na zijn nederlaag echter zaaide hij verwarring met de medede ling dat het zover nog niet is. Hij zei: „Gisteren heb ik gewonnen van Clerc, die vijfde staat op de wereldranglijst. Vandaag speelde ik tegen één van de beste jongeren een erg goeie partij'. Zijn coach Lennart Bergelin wakkerde het vuurtje verder aan met de medede ling, dat Borg koste wat kost naar de Olympische Spelen van Sedel 1988 wil, of op zijn minst naar het demonstratie- toernooi van 1984 in Los Angeles. „Bjoern heeft alles gewonnen wat er te winnen is en nu zijn er ook bij het tennis olympische medailles te verdie nen. Daar is hij zich tijdens de 86ste zitting van het I.O.C. van bewust ge worden. In Seoel is hij 32. Dus in zijn beste tennisjaren". AZ-Ajax blijft op zaterdag ZEIST Het sectiebcstuur betaald voetbal van de KNVB zal de competi tiewedstrijd AZ'67 - Ajax, vastgesteld op zaterdag 9 april, niet verplaatsen naar de zondag. De burgemeester van Alkmaar, C. Roo- zemond, had er bij de bond op aange drongen het duel met één dag te verschuiven, omdat hij vreest voor ernstige ongeregeldheden in de bin nenstad van Alkmaar vóór de wed strijd. De burgemeester veronderstelde dat de zondag een betere speeldag zou zijn om de openbare orde te handha ven. Wings wint toernooi Badminton Oostburg OOSTBURG Wings I is winnaar geworden van de verenigingsprijs van het tiende Rheinhold en Mahla bad- mintontoernooi. In de sporthal De Veerhoek in Oostburg won het enig deelnemende team van Wings in de hoogste poule en de andere verenigin gen konden de Koudekerkse ploeg niet meer van de verenigingsprijs afhou den. Voor die verenigingsprijs geldt de behaalde plaats door de deelne mende teams van de vereniging plus een 'bonus' per deelnemende team van die betreffende club. Het organiseren de de Sjuttul kwam nog het dichtst in de buurt van Wings. Maar door een paar minder goede plaatsen van Sjut- tul-teams moest De Sjuttul met een tweede plaats in het algemeen klasse ment genoegen nemen. De eindstanden zijn als volgt. Poule A (derde klas landelijk en eerste klas district): 1 Wings. 2 Kolibrie I. 3 Temeuzen I, 4 Zierik- zee. 5 Sjuttul I Poule B (tweede klas dis trict): 1 Sjuttul in, 2 Metro I. 3 Den Ossaert. 4 Sjuttul H. 5 Nleuwland I. Poule C (derde en vierde klas district) 1 Kolibrie n. 2 Temeu zen II. 3 Metro II, 4 Metro m. Poule D (derde en vierde klas district): 1 Sjuttul Vil, 2 Sjuttul V, 3 Metro IV, 4 Kombuis I. Poule E (recreanteni 1 Kombuis n. 2 Sjuttul IV, 3 Kombuis Hl, 4 Sjuttul VI. 5 Kombuis IV. Per onderlinge wedstrijd werd een herenenkel, een damesenkel, een gemengd dubbel, een damesdubbe! en een herendubbel gespeeld. Koplopers Zeeuws damkampioenschap speelden remise VLISSINGEN In de hoofdklas groep 1 van het persoonlijk Zeeuws damkam pioenschap speelden de koplopers Van de Beek en De Leeuw tegen elkaar remise, zodat zij beiden nog aan de leiding gaan met 5 punten uit 3 party en. Van de Velden behaalde op J. Baayens via damcombinatie de volle winst. In groep 2 is Hans Korstanje leider met honderd procent score. Hij klopte Pirn Filius. Anton Baayens ver sloeg Jan van Strien. terwijl Rinus de Jonge en David Davidse na een zware partij remise overeenkwamen Hoofdklas groep 1: J. de Jonge - C de Wolf 1-1, v. d. Velden - J. Baayens 2-0, v d. Beek - De Leeuw 1-1 Eerste klas groep 1: Boogert - Mackloet 2-0, Spee - Willemse 1-1, v. Luyk - Tange 1-1 gToep 2. Davidse - M. F. de Jonge 1-1, v. Strien - A. Baayens 0-2. Filius - Korstanje 0-2, Groep 2: Jongeneelen - Janse 2-0, De Jonge - Kesteloo 0-2. Houmes - Grim 2-0. de Leeuw de Wolf J. de Jonge v d. Velden J. Baayens Groep 2: Korstanje A. Baayens M F de Jonge Filius - Davidse v. Stnen P Willemse Boogert v. Luyk Tange Mackloet Spee Groep 2: Houmes Jongeneelen Kesteloo Grim C de Jonge Janse 3 2 10 5 3 1113 3 0 2 1 2 3 10 2 2 3 3 0 0 6 3 2 10 5 3 0 3 0 3 3 0 2 1 2 3 0 12 1 3 0 3 0 3 3 1113 3 0 2 1 2 3 2 0 1 4 3 12 0 4 3 1113 3 10 2 2 3 0 12 1 De derde partij tussen Heydra en Douw eindigde in remise, in het eind spel had Douw winstkansen maar ver zuimde die te nemen, zodat zij weer verder moeten spelen om de eerste klas kampioen aan te kunnen wijzen. De vierde partij is nu vastgesteld op 9 Van onze sportredactie) AMSTERDAM Sorcn Lerby van Ajax heeft zich donderdag nacht vroeg voor drie jaar verbonden aan Bayem Munchen. In een restaurant op het Leidseplein in Amsterdam werd even na middernacht een voorlopig contract, dat in februari al was getekend, omgezet in een definitieve overeenkomst. Volgens voorzitter Hoffmann van Bayern kan niets de transactie meer tegenhouden. Terwijl de champagne al rijkelijk vloeide, merkte Hoffmann op: „Soren is nu van Bayern. Daar kan niemand meer iets aan veranderen". De Beierse club zal contact opnemen met het bestuur van Ajax over de manier waarop het transferbedrag van 1,8 miljoen gulden moet worden overgemaakt. De leiding van Ajax ging ervanuit, dat met Bayem gisteravond al een afrondend gesprek zou worden gevoerd. Hoewel de delegatie uit Munchen, die naast. Hoffmann bestond uit trainer Csemai, manager Hoeness en penningmeeser Scherer de bekerwedstrijd Ajax—PSV volgde, meed het Duitse gezelschap echter de bestuurskamer van de Amsterdammers. Ajax-voorzitter Harmsen trok daaruit de con clusie dat Bayem toch meer financiële moeilijkheden dan de club zelf wilde toegeven, al verwachtte hij niet dat de transfer van Lerby daardoor zou afspringen. Later bleek echter, dat Bayem een onderhoud met Ajax nog voorbarig vond. omdat het zelf nog geen definitieve beslissing had genomen over het al dan met aantrekken van de 26-jarige Deen carrière. Lerby werd bekeken in de duels tegen FC Groningen, FC Twente en. gisteravond, tegen PSV, en viel daarbij op door een heel andere manier van voetballen. Lerby nam met meer zoveel risico's als voorheen en trad ook niet meer zo nadrukkelijk op de voorgrond. T wijf els Ondergeschikt In tegenstelling tot wat Lerby zelf steeds heeft verkondigd („wij zijn het volledig met elkaar eens"), had Bayern nog wel degelijk zijn twijfels over de capaciteit van de middenvelder. Toen Bayern Lerby twee jaar geleden, ook tijdens een ontmoeting tussen Ajax en PSV, ontdekte, viel de Deen op door de dominerende rol die hij in het elftal vertolkte. Een poging om Lerby toen al naar Munchen te halen mislukte, omdatbeide partijen het op dat moment niet eens konden worden. Dit seizoen begon Bayem opnieuw belangstelling te tonen voor de Deen nadat spelbepaler Paul Breitner had laten weten aan het eind van het huidige seizoen een punt te zullen zetten achter zyn De twijfel die daardoor bij Bayern ontstond, werd gisteravond echter weggenomen door Maarten de Vos van Inter Football, die de technische en bestuuriyke staf van de' Westduitsers kon duidelijk maken dat Lerby bij Ajax de opdracht heeft gekregen om zich ondergeschikt te maken aan Cruijff. Daarop ging Bayem overstag en besloot het om gebruik te maken van de optie die het op Lerby had en die op 1 april zou aflopen als vóór die datum niet zou worden gereageerd. Hoffmann: „Wij hebben alle vertrouwen in Lerby en wat het geld betreft, dat zit wel goed. Harmsen en ik zijn goede vrienden. Harmsen komt iedere maand in Munchen, dus óf daar óf hier in Amsterdam wordt de zaak definitief afgerond". OOSTKAPELLE - Nog amjd is voor Oostkapelle een feestelijke ontkno ping van de competitie mogelijk. Bij een vluchtige blik op de standenlijst van de tweede klas lijkt deze Walcherse zaterdagclub niet of nauwelijks in aanmerking te komen voor promotie naar de eerste klas. Oostkapelle staat immers 'slechts' op de zevende plaats. „Maar", zo zegt de 27-jarige Eugène Fagg uit Vlissingen, „toch honden we nog wel degelijk rekening met de mogelijkheid dat we kunnen promoveren. We hebben drie wedstrijden minder gespeeld dan Arnemuiden en SHO, die op de tweede en derde plaats slaan. Stel nu eens even heel optimistisch dat we die drie wedstrij den zouden winnen, dan staan we gelijk op de tweede plaats". Fagg weet dan ook dat het paas- topploeg is het inderdaad niet, weekeinde voor zijn ploeg erg be langrijk wordt, want er moeten dan twee wedstrijden afgewerkt wor den. beide thuis: zaterdag tegen Oranje Wit en maandag tegen Everstein. „Spelen op eigen veld is trouwens geen voordeel voor Oost kapelle", zo weet Eugène Fagg in middels uit ervaring. „We hebben geen elftal om zelf het spel te ma ken. Met snelle spitsen als Gerard de Schipper en Patrick Dewitte hebben we de ruimte nodig en die krijgen we van de bezoekende ploe gen meestal niet". Niettemin is Oostkapelle zaterdagmiddag dui delijk favoriet tegen het laag ge- VOETBAL klasseerde Oranje Wit, dat afgelo pen weekeinde nog met 5-1 bij Ar nemuiden verloor. Fagg; „Trainer Jan Meulmeester heeft die wed strijd in Arnemuiden gezien. Hij heeft ons verteld, dat er in Oranje Wit drie gevaarlijke spelers rondlo pen". SC Everstein, dat zelf ook nog een kans heeft op promotie, lijkt een lastiger tegenstander. Fagg haalt de geschiedenis nog eens op: „Tegen Oranje Wit hebben we dit seizoen nog niet eerder ge speeld. Ook de uitwedstrijd werd al eens afgelast. Maar tegen Ever stein traden we aan in de eerste de beste wedstrijd van dit seizoen. Voor de rust kwamen we met 3-0 achter, maar het werd tenslotte nog 3-3. Everstein heeft twee snel le spitsen, gevaarlijke jongens, als we die uit de wedstrijd kunnen houden zijn we al een eind". Ondanks die aanvankelijke 3-0- achterstand bij Everstein, maakte Oostkapelle in die eerste wedstrijd van het seizoen toch de meeste aan spraken op de winst. Fagg: „Zo'n maar de tegenstanders kenden Everstein nog niet en lieten zich wel eens verrassen". Zoals bekend promoveren de nummers 1 en 2 naar de eerste klas en heeft ook nummer 3 nog een kans te promo veren (via een na-competitie met nummers drie van de andere twee de klassen). En omdat de in zet zo belangrijk is, zullen Oostkapelle en Everstein maandag al fel om die promotie strijden. Inmiddels kan Eugène Fagg, die vele seizoen voor Vlissingen speel de, natuurlijk wel enige vergelij kingen trekken tussen het zater dag- en zondagvoetbal. Fagg: „Toch vind ik het nog altijd moei lijk om het zaterdagvoetbal beter te noemen dan het zondagvoetbal, of omgekeerd. Het is in ieder geval wel anders. Wat betreft conditie, inzet en mentaliteit komt het za terdagvoetbal in ieder geval glansrijk op de eerste plaats. Sa men met Wim de Waal moest ik bij Vlissingen de andere spelers vaak opporren: kom op, doe er eens een tandje bij, schreeuwden we dan. Bij Oostkapelle is dat nooit nodig. Die inzet is er altijd, voor iedere wedstrijd". Fagg weet ook: „In de competitie waarin Vlissingen. Middelburg en Sluiskil spelen krijgen de spelers veel meer tijd en ruimte om de bal aan te nemen en weer af te spelen. Technische voetballers komen daardoor nog beter uit. In deze tweede klas van het zaterdagvoet- bal heb ik het moeilijker dan bij Vlissingen. Er wordt meestal kort gedekt en je hebt veel minder tijd om wat te ondernemen. Af en toe sta ik nog wel eens te kijken bij Vlis singen en dan sta ik steeds weer verbaasd over de tijd en de ruimte die de spelers in die klas krijgen. Maar ik ben er eigenlijk ook ver baasd over dat er zo weinig mee wordt gedaan"... GOES Twee wedstrijden in Kamperland en zes wedstrijden in Goes staan er dit seizoen op het programma van de autorallycrossclub ARCZB. De plannen van de Goese vereniging om het nieuwe seizoen op een nieuw terrein te starten, zijn nog niet rond. De besprekingen met de gemeente zijn nog steeds gaande; zodat er voorlopig nog gereden wordt op het terrein aan de Kattendijksedijk in Goes. Met man en macht is daarom gewerkt om het terrein aan de Kattendijksedijk in Goes in perfecte staat te krijgen. De grootste verandering op dit terrein is de verharding van de grote bocht achterin het terrein wat de wedstrijd en het rennersmateriaal zeker ten goede zal komen. Ook in het nieuwe seizoen gaat de ARCZB voort op de oude weg, dat wil zeggen dat men zich niet aan sluit bij een overkoepelende orga nisatie. Het grote verschil met an dere rallycrossverenigingen, zoals Rilland-Bath, zit hem in het feit dat in Goes gereden mag worden met een Kever met daarin een andere motor. Dit is voor vele rijders aantrekkelijker omdat de mogelijkheden om zelf wat te bou wen groter zijn en de kosten lager kunnen blijven. De ARCZB brengt dit seizoen vijf klassen aan de start; de stan daardklassen 0 tot 1000 cc en 1000 tot 1300 cc, de opgevoerde klassen 0-1300 cc, 1300-1600 cc en de 1600 cc en hoger. Voor de stijd in de standaardklas 0-1000 cc mag wor den verwacht dat Bram Dekker, Cees Krijnsen en Rini de Kam AUTOSPORT elkaar het vuur aan de schenen zullen leggen in de stnjd om de titel. Piet Verban. Wim Saarloos en Jan Hamminga zijn de voor naamste kanshebbers in de klasse 1000 1300 cc standaard maar zij zullen terdege rekening moeten houden met het enige vrouwelijke talent in deze klasse José Verban uit Ovezande Huib Rentmeester start in de klas se opgevoerde wagens 0-1300 cc met een VW turbo. Veel spektakel kan m deze klasse weer verwacht worden van de gebroeders Severijn terwijl ook voorzitter Adrie Re- mij nse, die zijn NSU heeft geruild voor een Talbot, zeker tot de kans hebbers behoort. De opgevoerde klasse 1300-1600 cc kent als voornaamste kanshebbers Rini Buyck. Wim v. d. Heyde en Adrie de Jagér, Laatstgenoemde is pas overgestapt naar de zwaardere klasse nadat hij in de klasse 0-1300 cc reeds verschillende titels op zak had. In de klasse 1600 cc en hoger zal Rinus Luchtmeyer zeer zeker weer grote tegenstand krijgen van de Zeeuws-Vlaamse rijders Jan Piet de Feijter, Rinus Dekker en Anne Schol maar ook Goese Arie Hak ken zal er alles aan doen om zich in de pnjzen te rijden. De volledige wedstrijdkalender van de ARCZB ziet er ais volgt uit: 2e paasdag openings-rallycross in Goes; zaterdag 7 mei Kamperland; 2e pinksterdag Goes; zaterdag 18 juni Goes; zaterdag 2 juli Goes; zaterdag 20 augustus Goes; zater dag 3 september Kamperland en zaterdag 24 september in Goes. Verder worden er in samenwerking met de vereniging Rilland-Bath nog twee wedstrijden verreden voor een Zeeuws Kampioenschap waarvan de data nog niet bekend zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19