Laf PSV blijft bij Ajax forse afstraffing bespaard Teleurstellend verlies Zeeuwse voetbalselectie "Lekker is ook wat waard!' Cees Priem leidt in de Driedaagse van De Panne BELGIE VRIJWEL ZEKER VAN PLAATS EINDRONDE PZC/sp°rt DUITSE LOTTO SCHOLMA LEIDER Winst Kortsjnoi WINST BJÖRN BORG Derwall van ontslag gered: Duitsland verslaat Albanië DONDERDAG 31 MAART 1983 23 ADVERTENTIEt AMSTERDAM Ajax heeft woensdagavond duidelijk gemaakt dat het een nederlaag zou zijn voor de voetbalsport als PSV in mei een of twee hoofdprijzen zou ontvangen. De Eindhovenaren leverden bij voorbaat met hun counter-tactiek zoveel aan kwaliteit in dat een forse afstraffing in het bekerduel in Amsterdam terecht zou zijn geweest. Een dergelijke behandeling heeft in het stadion de Meer ook constant tot de mogelijkheden behoord. In zijn beste bekerwedstrijd tot nu toe men Oefenmeester Thijs Libregts moest dan ook na afloop beamen dat zijn team geen moment in de wedstrijd was geweest „Ajax voetbalde erg sterk en agressief. Wij konden niet in ons spel komen Het countervoetbal dat we zo graag spelen kwam er niet uit Wat gerichte counters hadden moeten zijn werden ongerichte uitvallen. Ajax had steeds binnen drie seconden de bal terug". Grote rol speelde Ajax PSV in het eerste deel van de halve finale vooral voor rust volledig weg. Maar de Amsterdammers slaagden er niet in om dat opvallende krachtsverschil ook in de score tot uitdrukking te brengen Ajax won met slechts 2—0. waar een uitslag van 6—1 beter op zijn plaats zou zijn geweest. Volgens het nieuwe bekerregelement maakt dat niets uit omdat het doelsal do totaal onbelangrijk is geworden. PSV is op eigen veld over veertien dagen zelfs licht favoriet omdat een minimale overwinning de Brabanders al een verlenging garandeert. Ter illustratie van de werkelijke krachtsverhouding aan de top van de eredivisie waar PSV maar drie punten achter ligt op koploper Ajax. zou een grote zege van de Amsterdammers wel aardig zijn geweest. Waar Ajax begin maart in het competitieduel nog drie maal een achterstand tegen PSV moest wegwerken om op 3—3 te eindi gen, daar gaven de landskampioenen hun tegenstanders ditmaal geen enke le kans. PSV leek dat overigens alle maal weinig te deren. Spelend in de wetenschap dat het straks in Eindho ven zijn slag kan slaan als het er werkelijk op aan komt, het het het superieure voetbal over zich heen ko men. Slechts zelden voelde het de behoefte om ook van zijn aanwezigheid blijk te geven. In de eerste helft moest doelman Piet Schrijvers alleen een terugspeelbal en, pas in de 41e minuut, een schuiver van Wildschut verwerken. In het tweede bedrijf kwam PSV in ieder geval nog tot drie hoekschoppen en een door Koolhof van dichtby tegen de paal geschoten bal. Aan een offensief zijn de Eindhovenaren evenwel nooit toegeko- Agressiviteit speelde dan ook een gro te rol in de tactiek van Ajax dat de opdracht om de PSV'ers „achterin" op te sluiten, consciëntieus uitvoerde. De Mos: „We wisten dat PSV zich weer erg afwachtend zou opstellen. Dat heeft het al twee keer eerder dit seizoen tegen ons gedaan. Daarom hadden we onze tegenmaatregelen ge nomen". De technisch leider was er daarbij vanuit gegaan dat zijn ploeg diende te winnen wilden zij in de return nog een kans maken Aan de overwinning die uiteindelijk werd behaald, is geen mo ment getornd, ook al bleken de goals woensdagavond op de bon te zijn. In de eerste 45 minuten bleef de produktie beperkt tot een treffer van Johan CruyfT in de 21e minuut na voorberei dend werk van Keje Molenaar: 1—0. In feite was het het meest opvallende gegeven van deze uiterst eenzijdige tweekamp dat alleen Van Basten in de 72e minuut nog tot scoren wist te komen Op het moment dat langs de zijlijn werd aangegeven dat hij vervan gen zou worden door Van 't Schip kopte Van Basten de bal uit een voor zet van Schoenaker langs doelman Doesburg 20. In het Amsterdamse gezelschap voch ten alle spelers om de hoofdrol. Alleen Soren Lerby had eén helft nodig om in te spelen en volgde zijn collega's pas na rust. Ook Cruijff had geen moeite om de stijgende lijn die hij sinds kort weer te pakken heeft door te trekken. Eén keer viel hij echter uit zijn rol toen hij in een duel al dan niet met opzet zijn directe tegenstander Huh een elleboog stoot in het gezicht gaf De Koreaan moest zich prompt laten vervangen en heeft aan de confrontatie in ieder geval een opgezwollen gezicht overgehou den. Libregts: „Mogelijk heeft hij een hersenschudding of een gebroken neusbeen- In de rust was hij totaal van de kaart" Echte Boter kost meer, maar hééft ook meer. Want Echte Boter is lekkerder. En lichter verteerbaar. En er zitten natüürlijke vitaminen in. Daarom is Echte Boter voor veel mensen het laatste waar ze op bezuinigen. Zo zit dat. Niet te versmaden. NEC verrast AMSTERDAM - Tijdens de bekerwedstrijd Ajax-PSV kreeg de Koreaan Huh een elleboogstoot van Johan Cruijff in zijn gezicht Hij liep daarbij mogelijk een neus beenbreuk of een hersenschudding op. Op de foto verlaat hij het veld, geflankeerd door clubarts Velzenboer (links) en verzorger v.d. Ven. LEIPZIG België heeft woensdag tegen Oost-Duitsland de derde over winning behaald in groep I van de voorronden van het Europees voetbal kampioenschap. Het werd 1-2 in Leip zig. Voor de Oostduitsers betekende dit de tweede nederlaag. De 75.000 toeschouwers waren zo ontevreden over het vertoonde spel, dat zij meer malen een fluitconcert inzetten. De Belgen waren bij een temperatuur van rond het vriespunt over alle linies de meerderen van de Oostduitsers. Zij speelden het vertrouwde spelletje countervoetbal voor de zoveelste keer met succes. Voor rust opende Van der Eist de score met een schitterende kopbal op een voorzet van Ceulemans. De voor West Ham United in de Engel se league spelende Belg had in de 19e minuut ook al gescoord. Scheidsrech ter Carpenter uit Ierland keurde het doelpunt wegens hands af. In de 69e minuut maakte Van den Berg, even eens met hoofd uit een voorzet van 'Vercauteren, het tweede doelpunt voor België. De Belgische invaller-doelman Munaron van Anderlecht (Pfaff was geblesseerd) kreeg nauwelijks moeilijk werd te verrichten, De verdediging voor hem was goed georganiseerd In de 83e minuut was Munaron echter machteloos bij een vrije trap van Streich. Het schot werd van richting veranderd. Ondanks dit doelpunt bleef het Oostduitse publiek joelen en flui ten. Er was zelden een vlotte combina tie te zien. Over negentig minuten kwam het thuisland tot welgeteld twee doelkansen. Reichter (53e minuut) en Streich (60e) konden ze niet benutten. In de blessuretijd had Streich pech dat hij met een afstandschot de lat trof. Schotland gelijk In Glasgow deed Zwitserland opnieuw van zich spreken door Schotland op 2-2 te houden. Door dit resultaat werd het al praktisch zeker dat België, dat nog geen punt afstond, zal deelnemen aan de eindronden van volgend jaar in Frankrijk. In het Hampdenpark waren 37.000 liefhebbers op de interland afge komen. Zwitserland leidde bij rust door een doelpunt van Egli in de 15e minuut. Hermann maakte er in de 59e minuut zelfs 0-2 van. Tijdens het slotof- fensief van de Schotten konden Wark (57e) en Nicholas (75e) slechts een gelijk spel redden. De stand in groep X is België 3 3 0 0 6 8-3 Zwitserland 3 1113 4-5 Schotland 4 1 1 2 3 6-5 Oost-Duitsland 2 0 0 2 0 1-4 Engeland zwak Het Engelse voetbalelftal heeft zich weer eens geblameerd. De ploeg van Bobby Robson wist voor 48.500 toe schouwers in het Wembleystadion te gen Griekenland niet één keer te sco ren. Engeland had de uitwedstrijd in Athene met 3-0 gewonnen. Ondanks de teleurstellende 0-0 vergrootte Enge land de voorsprong in groep 3 van de voorronden. De stand in groep 3 ls Engeland 4 2 2 0 6 14-2 Denemarken 2 110 3 1-3 Griekenland 3 1113 2 3 Hongarije 1 1 0 0 2 6-2 Luxemburg 4 0 0 4 0 3-19 Zege Ierland Een doelpunt van Frank Stapleton m de wedstrijd tegen Malta heeft, de kansen van de Ierse republiek op de eindronden van het Europees kam pioenschap voetbal in stand gehouden. De spits van Manchester United pas seerde doelman Bonello in feite in de blessuretijd. Voordien had het er alle schijn van dat de wedstrijd (groep 7 van de voorron den van de EK) in 0-0 zou eindigen. Op het speelveld, dat veel weg had van een zandbak, was voetbal nauwelijks mo gelijk. Bovendien had een harde wind veel invloed op het spel. Ierland was sterker, kreeg ook kansen, maar strandde voortdurend op doelman Bo nello, de beste speler van het veld. Het was daarom sneu dat hij vlak voor het affluiten nog werd gepasseerd door Stapleton Door dit resultaat ls de stand in groep 7 Spanje 3 2 1 0 5 5-3 Nederland 4 2 1 1 5 9-3 Ierland 4 2 1 1 5 7-5 Malta 3 1 0 2 2 2-8 IJsland 4 0 13 12-6 Een experimenteel olympisch elftal heeft woensdagavond een oefenwed strijd in Alkmaar tegen eredivisieclub AZ'67 met 1-0 gewonnen Het winnende doelpunt werd in de 88e minuut door Suvrijn (Fortuna Si uit een voorzet van Hofman (Rode JC) gemaakt Het olym pisch elftal had vrijwel de gehele wed strijd een overwicht. Spaanse beker Woensdag zijn in Spanje de eerste wedstrij den gespeeld voor de kwartfinales van de bekercompetitie De returns vinden plaats op 13 april De uitslagen Real Madnd - Sevilla 2-1. Athletic Bilbao - Barcelona 1-0: Espanol - Sporting Gljon 1-0: Valladolid - Real Socie- dad 1-0 Eerste divisie De uitslagen van de wedstrijden, die woensdag zijn gespeeld voor de compe titie van het betaald voetbal: extra wedstrijd eerste divisie: Eindhoven - DS 79 3-1 (strafschoppen 4-4) HAARLEM Binnen tien minuten voor het eindsignaal van arbiter Henk van Ettekoven heeft NEC dankbaar geprofiteerd van zwakke momenten in de Haarlem-defensie om een opgelopen achterstand van 2—0 ongedaan te ma ken. Een ontnuchterende ontknoping voor Haarlem dat gisteravond voor 4000 toeschouwers de minst slechte ploeg was. maar volkomen onnodig de verdiende voorsprong prijs gaf. Door dit resultaat zal Haarlem het in de return zeker minder gemakkelijk krij gen dan aanvankelijk mocht en kon worden verondersteld. Voor het povere NEC staat zowaar de deur naar de bekerfinale op een kier Haarlem nam de leiding en wel in de 40e minuut, toen Joop Bockling uit een pass van Wim Balm de Nijmeegse doelman Harry Schellekens geen schijn van kans gaf: 10. De Noordhol landers bouwden de voorsprong uit door een inzet van Piet Huyg, waaraan Joop Bockling het beslissende tikje gaf: 2-0. In het laatste kwartier slaagde Carlo Aalbers erin de achterstand te verkleinen: 2-1. Even tevoren had Haarlem-trainer Hans van Doomeveld het nuttig gevonden Alwin Leysner uit te wisselen voor Chris Verkaik terwijl bij NEC Hubers werd ingezet voor Willems. Na de Nijmeegse tegentreffer moet Haarlems falende rechterspits René Tol het veld ruimen voor de Japanner Tatsuya Mochizuki. De mu taties brachten in ieder geval meer leven in de brouwerij, met als volslagen verrassende ontknoping dat NEC een paar minuten vóór tijd via Frans Jans sen de stand op 2-2 bracht DE PANNE De tweede etappe van de Driedaagse van De Panne werd woensdag gewonnen door Frank Hoste. De Belgische kampioen won de sprint van een kopgroep voor zijn landgenoten Etienne de Wilde en Patrick Versluys. Cees Priem was de bestge Nederlander op de vijfde plaats. Hij nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn ploeggenoot Bert Oosterbosch. De leider in het klassement eindigde in het peloton, dat een achterstand van meer dan een half uur opliep. Tijdens de tweede etappe van de Drie daagse van De Panne deden zich enke le zware valpartijen voor. Voornaamste slachtoffers waren de Nederlander Ad van Peer en de Belg Eric Vanderaer- den. Van Peer werd met een meervou dige bekkenbreuk naar het ziekenhuis van Veume overgebracht. Daar wordt hij vanmorgen (donderdag) geope reerd. Vandenaerden viel uit met een pijnlijke schouder en een opengereten gezicht. In het ziekenhuis bleek, dat hij niets had gebroken. De verwondingen zijn gezicht werden gehecht. Vande- raerden kan zondag deelnemen aan de klassieker Rode van Vlaanderen HAMBURG In de Westduitse Midweek-lotto, '7 uit 38. zijn de volgende winnende getallen ge trokken: 3 - 5 - 12 - 13 - 16 - 23 - 38. met het reservegetal 24. De uitslag van de tweede etappe is: 1 Frank Hoste Ibell 210 km in 5 53 24 2 Etienne de Wilde (Bel) z.t3 Patgrick Versluys (Bel) z.t 4 William Tackaert (Bel) zt.. 5 Cees Priem (Ned) zt, 7 Jostein Wilmann (Noo) z.t., 7 Michel Pollentier (Bel) z.t8 Marc van Geel (Bel op 14 sec., 9 Rudy Matthijs (Bel) op 17 seconden. 10 Luc de Decker (Bel) op 23 scc Klasseringen Nederlanders: 11 Adri van Houwelingen op 1.07, 13 Aad van den Hoek z.t15 Jos Schipper z.t.. 18 Adri van der Poel z.t. 19 Hennie Kuiper z.t., 20 Johnny Broers op 1.55.27 Ad Prinsen op 31 22 en vervolgens de overige renners met dezelfde achterstand. Het algemeen klassement na twee etappes is 1 Cees Pnem (Ned) 8.39.09, 2 Etienne de WUde (Bel) op 7 sec.. 3 Michel P'oUentier (Bel) op 15 sec., 4 Frank Hoste (Bel) op 25 sec 5 William Tackaert (Bel) z.t.. 6 Jostein Wilmann (Nooi op 26 sec 7 Rudy Matthijs (Bel) op 35 sec 8 Marc van Geel (Bell olp 44 sec.. 9 Patrick Versluys (Bel) op 50 sec.. 10 Adri van der Poel (Ned) op 1.12. Klasseringen Nederlanders: 12 Hennie Kuiper op 121. 13 Adri van Houwelsingen op 1.27, 14 Jos Schipper op 1.38, 19 Aad van den Hoek op 3.03. 20 Johnny Broers op 3.12.24 WSies van OUDE TONGE - De samenstelling van de Zeeuwse voetbalselectie komt deze weken op gang tijdens de oefenduels tegen Flakkee en FC Eeklo. De Vlis- singse coach Jo de Waal bracht gister avond een eerste elftal in het veld voor de gebruikelijke test. De selectie ver loor in Oude Tonge tegen een samen raapsel van Flakkee teleurstellend met 3-2. Volgende week komt de iets gewijzigde Zeeuwse ploeg in actie te gen Eeklo. De technische commissie zal na afloop van die twee wedstrijden de definitieve Zeeuwse selectie be kend maken. Het programma voor het Zeeuws elftal is aantrekkelijk, omdat Kees Blomaard zoals ieder jaar voor gereputeerde te genstanders zorgt. Het Belgisch elftal is al op 21 april te gast in Axel. en daarna volgen onder meer nog Anderlecht en Feijenoord Jo de Waal oefent nog één keer met de eerste keus, die over twee weken in Roosendaal tegen RBC speelt. De selectie die gisteravond tegen Flak kee aantrad, was opgebouwd rond de duidelijke kern van Amemuiden. Jaap Meerman en Klaas van Belzen waren de centrale verdedigers m dat team, met op de flanken Wim Geelhoed en Jos van Belzen. Die verdediging had tegen Flakkee moeite met het slechte veld en de balvaardige spitsen van de oppo nent. Jaap Meerman is niettemin de vrijwel zekere laatste man voor het Zeeuwse team, hoewel ook hij in het se lectieduel af en toe in de fout ging Hij was er de oorzaak van dat Flakkee in de eerste helft een 1-0 voorsprong nam via Adrie Melaart.De Zeeuwse ploeg was overigens wel meer aan de bal in die beginfase, maar was te weinig doortas tend in het offensief Eén keer was Huib Meerman dicht bij de gelijkmaker. De Vlissmgse midden velder werd in stelling gebracht door Gerard Schipper en schoot er rakelings langs Kees Verkaart probeerde even later in de vlucht te scoren en trof de goed reagerende doelman ln de baan van het schot Vaste keus Van het Zeeuwse team dat in Oude Tonge speelde behoren Jaap Meerman, Klaas van Belzen, Bram van de Broec- ke en Gerard Schipper al tot de vaste keus. Jo de Waal kondigde voor de wed strijd aan dat die kern in elk geval zo goed als zeker is. Dat geldt ook voor de twee keepers- Rob Gruben van Bres- kens en Johan Dijkhuizen van RCS. De Waal „Dat zijn de spelers die ook in Breskens mee doen en die normaal ge sproken definitief zijn" Jo de Waal heeft zich maar zelden aan voorspellingen gewaagd over de uitein delijke Zeeuwse selectie De coach gaf ook tijdens het duel met Flakkee slechts vage aanwijzingen, maar dat kwam vooral ook omdat de spelers als Franz van der Pijl en Johan le Conté met lichte blessures kampen en Tonnie van den Berge waarschijnlijk af moet zeggen. „Van den Berge is in militaire dienst en hij kan in de week geen vrij krijgen", maakte De Waal duidelijk „Le Conté heeft voor deze wedstrijd afgezegd van wege een blessure. En van de trainer van Hoek hoorde ik dat ook Van der Pijl geblesseerd is" Van het elftal dat tegen Flakkee speel de. was Peter de Waard de gevaarlijkste aanvaller en Bram van de Broecke was niet zo sterk als bij Breskens. Nico Bouwman was erg actief in de middel ste lijn, maar hij werd evenals Kees Ver- kaart geremd in de opbouw. Het trai ningsveld van DBGC leende zich niet voor combinaties en bovendien stond er een harde wind schuin over het veld De wedstrijd op zich was daardoor vooral in de eerste helft van een matig niveau. De Zeeuwen gingen na rust in een hoog tempo op zoek naar de gelijkmaker. maar Adrie Meiaart profiteerde weer van een misverstand bij één van de spaarzame counters Flakkee kwam via een kopbal van Karsbergen zelfs op 3-0 en onderstreepte de zwakte in de Zeeuwse defensie Kees Verkaart scoor de in de slotfase nog wel tegen (3-1) en tenslotte schoot Gerard Schipper Zee land naar 3-2 Zware val Kelly De uitblinkende wielrenners van het voorseizoen zijn niet bijster gelukkig. Na Gerrie Knetemann vorige week in Dwars door België kwam woensdag tijdens het tweede deel van de eerste etappe van de Ronde van de Midi- Pyreneeën in Zuid-Frankrijk de Ier Sean Kelly zo zwaar ten val dat hij voorlopig is uitgeschakeld. De winnaar van Parijs - Nice en het Internationaal Lentecritenum kan minstens een maand niet wielrennen. Kelly was be trokken bij een valpartij van het pelo ton renners tijdens de voorbereidingen van een massasprint. Kelly werd met breuken van het linkersleutelbeen en de rechterduim naar het ziekenhuis van Auch overgebracht. Daar werd bovendien zijn opengescheurde rech terwenkbrauw met zeven krammen ge hecht. De etappe werd gewonnen door de Fransman Francis Castaing. die 's morgens ook de snelste van de massa- ALKMAAR In de finale van het Nederlands kampioenschap dammen te Alkmaar heeft Scholma na twee ronden de leiding met vier punten. Hij wordt gevolgd door Vermin en Clerc met drie punten. De uitslagen van de tweede ronde zyn Brouwers - Palmer 0-2. Smeenk - Clerc 1-1. Bastiaannet - Stokkel 1-1. Bronstring - Ver min 0-2, Luteyn - Van der Wal 1-1, Scholma - Bies 2-0 De stand na twee ronden: 1 Scholma 4 punten. 2 Vermin en Clerc 3, 4 Bastiaannet. Stokkel. Palmer Smeenk. Van der Wal en Luteyn 2. 10 Brouwers en Bies 1, 12 Bron- strine 0. BAD KISSINGEN Viktor Kortsjnoi, tweemaal uitdager van wereldkam pioen Anatoli Karpov, heeft woensdag in Bad Kissingen ook de derde partij van de tweekamp tegen Lajos Poriisch gewonnen. Hij leidt thans met 0,5-0,5. De derde partij duurde slechts 35 zetten. Na drie partuen. waarin het evenwicht niet werd verbroken, heeft oud- wereldkampioen Vassily Smislov in de tweekamp tegen Robert Huebner het initiatief genomen. De Westduitse grootmeester haalde weliswaar de tijd- controle, maar met twee pionnen min der is zijn positie uitzichtloos. sprint na het eerste deel van de eerste rit. Zijn landgenoot Gilbert Duclos Lassalle. die dinsdag de proloog won, bleef leider in het algemeen klasse ment. Het klassement van de eerste helft van de eerste etappe is: 1 Francis Castaing (Fra> de 124 kilometer in 3 uur 26 min 49 sec 'gem. 35.973 kmui. 2 Benny van Brabant (Bel). 3 Sean Kelly (Ier). 4 Eric MacKenzle (NZ1). 5 Noel Dejonckheere (Bel). 10. Jacques van Meer (Ned) allen in dezelfde tijd als de winnaar. De uitslag van het tweede deel is: 1 Castaing (Fra) 67 km ln 1.46.44,2 Van Brabant (Bel), 3 Barfteau (Fra), 4 Blondi (Fra), 5 Rault (Fra). 11 Jacques van Meer (Ned) allen zelfde tijd als de winnaar Algemeen klassement: 1 Duclos-Lassalle (Frai 5.17.00. 2 Bemaudeau (Frai op 3 sec.. 3 Castaing (Fra) op 5 sec.4 Van Brabant (Bel) Z.L. 5 Barteau (Frai z.t., 20 Van Meer (Ned) op 12 sec Ronde van Duitsland Het doorgaan van de wielerronde van West-Duitsland in augustus is in ge vaar. Organisator Detlef Braack wordt dit jaar namelijk verplicht 300.000 mark (330.000 gulden) achter stallige kosten aan de overheid te betalen voor het beschikbaar stellen van de politiemacht. Braack is daar door aan de rand van een faillissement gekomen. Om de Ronde van West-Duitsland te kunnen laten doorgaan heeft Braack nog minstens 250.000 mark nodig, een kleine drie torn De kans daarop is klein. Mocht er toch nog wat geld op tafel komen, wil hij met een gemengd veld van profs en amateurs starten. Het ziet er nu naar uit. dat de beroeps renners dit jaar niet in een etappekoers het wereldkampioenschap wielrennen op de weg kunnen voorbereiden. Naast West-Duitsland zijn er ook moeilijkhe den rond de organisatie van de Ronde van Nederland en België, die eveneens in augustus gehouden moesten wor den MONTE CARLO Björn Borg heeft bij zijn afscheid van het toernooi- tennis de zevenduizend toeschouwers in de Monte Carlo Country Club en miljoenen t.v.-kijkers in zeventien landen niet teleurgesteld. Na een dag wachten wegens regen begon hij woensdag zijn laatste toernooi met een overtuigende zege: 6-1. 6-3 op de als derde geplaatste Argentijn JOsé Luis Clerc. De 26-jarige Zweed, die zegt ambities te hebben om voortaan sportevene menten voor de t.v. te verslaan, speelde zijn gewone koele spel. terwijl Clerc. die eerder deze maand John McEnroe in een Davidscupwedstrijd versloeg, worstelde om zijn vorm te vinden. TIRANA Voor de tweede keer hebben de Westduitse topvoetballers bondscoach Jupp Derwall van ontslag gered. Een half jaar geleden sprak de volledige nationale selectie het volle vertrouwen uit in Derwall, woensdag versloeg de ploeg onder zware druk in Tirana Albanië met 2-1. West-Duitsland, dat de eerste wedstrijd in de voorronden van het Europees kampioenschap met 0-1 van N'oord-Ierland had verloren, behield daardoor uitzichten op de eindronden. In Belfast heeft Noord-Ierland Turkije niet met mooi, wel met krachtig voet bal versldgen. De Noord-Ieren onder hielden vanaf het beginsignaal een bijzonder hoog tempo. De Turken be zweken zeer snel onder de druk. O'Neill en McLeeland scoorden al in de 5e en 7e minuut In de 56e minuut werd het 2-1 door Hasan bij een sporadische uitval OUDE TONGE - Huib Meerman tlinksi aan de bal tijdens de wedstrijd van de Zeeuwse selectie tegen Flakkee In Tirana vielen de doelpunten na de rust en kwamen op naam van Voller van Bremen in de 54e minuut en van Rummenigge van Bayem, die in de 67e minuut een strafschop benutte na een overtreding tegen Engels. Tien minu ten voor tijd benutte Targaj een straf schop voor Albanië na een handsbal van Otten. Dat doelpunt bracht de stemming in het stadion, 35.000 toe schouwers weliswaar terug, maar de Westduitse zege kwam met meer in gevaar Derwall wist op dat moment al dat hij voorlopig bondscoach mocht blijven. Oostenrijk Noord-Ierland West-Duitsland Turkije Albanië 3 3 0 0 6 U-O 4 2 1 1 5 3-3 3 1 0 2 2 2-6 4 0 13 11-8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25