Nader terrein bodemonderzoek op gasfabriek Yerseke 1098.- BEKENDMAKING Handhaven brandweer Kattendijke probleem voor b en w van Goes 14 WISSEL BEVELANDER WOENSDAG 30 MAART 19831 MEERDERHEID GEMEENTERAAD AKKOORD Ook in hoger beroep yJKJ i?odiesel UhflzMe+y, Etna kookplaat 12.11 HE 4-Pits gaskookplaat mei handontsteking en één sterk-, één sudder-, en twee nórmaalbranders Kompleet met afdekplaat Unieke Marynen wasauto- Candy Aquamatic Volautomaat met ca 3 kg capaciteit en toch slechts 72 x 40 x 51 (hxbxd).-Ideaal voor kamerbewoners of klein behuisden. Normaal 959 - Technics cassette deck RSM-205 Stereo deck met MX- opname/weergavekop. Dolby, bandkeuzescha- kelaar en semi-toets- bediening. Cue/review e volledige automatische bandafslag, Normaal 470- stofzuiger met groot zuigvermogen Met auto matische snoeropwinder en divese hulpstukken. Uitvoering; bruine kunststof Normaal 368 - Schneider rack TS 1403 Rack bestaande uit tuner/versterker, cassette deck en een degelijke platenspeler geflankeerd met 2 krachtige luidspre kerboxen. Seleco kleuren televisie 20 SM 504 Moderne kleurentelevisie met een uitstekende 51 cm beeldbuis en 16' programmamogelijkheden Goede geluidsweergave via frontluidspreker Conic Duo stereo radio cassette recorder 4-Banden stereo radio en maar liefst twee cassette recorders. Opnemen van de ene recorder naar de andere met mogelijkheid van kopiëren. Normaal 570- Saba zwart/wit portable FP 35 Zeer compact uitgevoer de 31 cm portable zwart/ wit ontvanger. Ideaal als 2e toestel en bijzonder geschikt voor de caravan. Normaal 399.- Nu in één koop scheerapparaat ES - 820 Oplaadbaar scheerappa raat met direct aangedre ven scheersysteem Ultra dun scheerblad. Incl. luxe cassette en ophang- mogelijkheid. Normaal 179.- Bosch stofzuiger BS 52 Kompakte lichtgewicht GOES/KLOETINGE Lewestraat 43 Tel. 01100-13720 donderdagavond koopavond EIGEN r TECHNISCHE DIENST C. Reparaties van: - Televisies - HiFi stereo -Wasautomaten - Koelkasten - Stofzuigers - Klein huishoudelijk - Antennes Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend, dat Bolton B.V., p/a Damstraat 25 te Yerseke vergunning heeft gevraagd voor het bouwen van een windturbine aan de Korringa- weg 53, kadastraal bekend gemeente Yerseke, sectie A. nummer 503 gedeeltelijk. Het bouwplan is in strijd met het vigerende "Uitbreidingsplan in hoofdzaak Yerseke'. De gemeenteraad heeft echter op 30 november 1982 verklaard, dat voor het gebied waann genoemd perceel is gelegen een bestemmings plan wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met het in voorbereiding zynde plan. Zij overwegen om realisatie van de windturbine mogelijk te maken door ingevolge artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende plan en de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50 lid 8 van de woningwet. Tegen het bouwplan kan iedereen binnen 14 dagen na deze pubükatie schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Gedurende deze penode liggen de op de aan vraag betrekking hebbende stukken voor een ieder ter gemeentesecretarie afdeling algemene zaken. Oude Plein 1 te Kruiningen ter inzage. Kruiningen, 30 maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester H. Boer. De secretaris D. Boone. Gemeenschappelijke bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland Groeneweegje 11, Zierikzee De bibliotheek en de bibliobus zijn GESLOTEN op Goede Vrijdag en de bibliotheek is GEOPEND op zaterdag 2 april OK-POMPEN VINDT U Stationsplein Goes en verder in: 's-Gravenpolder, Hansweert, Heinkenszand, Kapelle, Krabbendijke, Lewe- dorp, Nieuwdorp, Oudelande. Ovezande, Rilland. Wemeldinge, Wilhelmi- nadorp, Wolphaartsdijk en Yerseke. wyze er ook geen interesse dij ae Bevelandse inwoners wordt gewekt. Verder vroeg Koster zich af of er onder zocht wordt in hoeverre er in Reimers- waalse kernen, bijvoorbeeld Bath, de invoering van een 30-kilometer advies snelheid kan ingevoerd worden. De gemeente heeft per 1 april de mogelijk heid deze.adviesnelheden in te stellen. Wethouder Comelisse vertelde dat de zaak nog in de verkeerscommissie wordt behandeld. Het raadslid Van Weele pleitte voor een nieuwe kalklaag voor de zogenaamde 'witte molen' in Rilland. Naar zijn mening kan de wind vanger inmiddels beter de 'groene mo len' genoemd woerden, vanwege de aanslag. Wethouder Comelisse achtte de kans groot dat de molen binnenkort weer een verfbeurt krijgt. IKV-tentoonstelling in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK De kerngroep Wolphaartsdijk van het Interkerkelijk Vredesberaad houdt binnenkort een tentoonstelling over het thema 'Oorlog en vrede'. Dat gebeurt morgen (donder dag) na de vesperdienstin de consisto rie van de gereformeerde kerk en van 4 tot 11 april in Nieuw-Zorgvliet in Wol phaartsdijk. Het gaat om een fototen toonstelling van het IKV-Goes. geti teld 'Niet de angst, mar de schaamte'. zes weken geëist tegen Goesenaar voor diefstallen DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft de be vestiging geeist van het vonnis van de rechtbank le Middelburg, waarbij de 27-jarige J. H. uit Goes werd veroor deeld tot zes weken onvoorwaardelij ke gevangenisstraf wegens inbraken en diefstallen. In Middelburg werd een inbraak ge pleegd in een pakhuis aan de Hercules- weg. waar voor een waarde van 26.656 aan rookartikelen werd gestolen. Er zou ook op kleinere schaal diefstal zjjn ge pleegd in andere plaatsen. De procu reur-generaal deelde mee dat er ook nog een nieuwe strafzaak tegen ver dachte aanhangig is. De feiten hebben veel te maken met de omstandigheid dat verdachte aan drank verslaafd is. Verdachte is reeds vaker veroordeeld en de perspectieven zijn niet erg gun stig, zodat de in eerste instantie opge legde straf juist is. ue verdediger zette uiteen dat verdach te tot de diefstal werd aangezet door een man die als koper van de rookarti kelen optrad. Hij vond de opgelegde straf aan de hoge kant. want er zijn ook goederen genoemd die niet door ver dachte zijn gestolen. Verdachte heeft aangeboden schade te vergoeden. Ar rest op 7 apnl. Collectes GOES - De opbrengst van de Simavi- collecte in Goes was 4647,55. in Bors- sele 355.95, in 's Heer Hendrikskinde ren 273.55. in Nieuwdorp 227,55. in Waarde 200,35 en in Wilhelminadorp 191.25. GOES Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes zit lelijk in zijn maag met het besluit dat de gemeenteraad vorige week don derdag heeft genomen om de Kat- tendijkse brandweer niet op te heffen. „Waar moeten we het geld in vredesnaam vandaan halen", zei burgemeester mr. W. Blanken maandagavond tijdens een verga dering van de raadscommissie al gemene zaken. De instandhouding van het korps in Kattendijke betekent dat dit jaar 37.000 gulden extra aan de brandweer moet worden uitgege ven. En in 1984 kunnen de uitga ven voor de brandweer niet wor den verlaagd naar 15.000 gulden, maar ze worden minstens met 28.000 gulden verhoogd. Een en ander bleek uit een notitie die de brandweercommandant aan de commissie voorlegde. Blanken wees erop dat nu niet kan worden bezuinigd op de brandweer, maar dat er meer geld voor moet worden uitgetrokken om ook de korpsen elders in de gemeente kwalitatief voldoende uit te rusten. „Dat zou betekenen dat de brandweer als enige binnen het gemeentelijke ap- de beschikking krijgt over meer geld. Dat is eigenlijk onaan vaardbaar. Er moeten straks mis schien mensen uit omdat we on derhoud aan een brandweerauto moeten plegen". Uit de notitie van de brandweer commandant viel overigens op te maken dat er nogal wat nodig is om de Kattendijkse brandweer op peil te brengen. Het korps telt momenteel elf man, van wie er zes in Kattendijke wonen en vijf in Wilhelminadorp. De commandant en diens plaatsvervanger hebben de brandweer verlaten. Geen van de overblijvende brandweerlieden is momenteel voor een van deze functies geschikt. Om snel in actie te kunnen komen is het nodig dat zes zeven brandweermannen bin nen drie k vier minuten na de melding van een brand in de kazer ne zijn. Overdag tijdens werktijd zullen dat evenwel hooguit twee perso nen kunnen zijn, omdat de ande ren te ver weg werken. Dit bete kent dat minstens vijf nieuwe Kattendijkse brandweerlieden ge vonden moeten worden die ook in het dorp werken. Met ingang van vorige week hebben wij onze prijzen voor super benzine Mf jg/f \1 normaal benzine verlaagd door het geven van CT. EXTRA KORTING KRUININGEN Op het terrein van de voormalige gasfabriek in Yerseke, zal een nader bodemonderzoek plaatsvinden. De meerderheid van de gemeenteraad van Reimerswaal besloot dit dinsdagavond tijdens een raadsvergadering in het gemeentehuis in Kruiningen. De meningen over het beschikbaar stellen van tien procent van de onderzoekkosten, liepen uiteen. Na een korte discussie besloten tenslotte elf raadsleden met het meerderheidsstandpunt van burge meester en wethouders akkoord te gaan. De SGP-fractie en wethouder J. A. Nieuwenhuijse stemde tegen het verlenen van de 4.000 gulden. 9 BREDA-TILBURG-ROOSENDAAL-GOES De wethouders H Comelisse (SGP) en Nieuwenhuijse hadden al eerder ver klaard het bodemonderzoek onnodig te achten. Raadslid A. P. Bruinooge lichtte het standpunt van de SGP- fractie toe.„Iets, wat dertig jaar geen klacht heeft opgeleverd, moetje laten rusten", betoogde hij. „De problemen komen van zelf naar ons toe. Je hoeft er niet naar te gaan zoeken". Wethouder Nieuwenhijsen schaarde zich achter deze woorden. Hij vertelde niet bang te zyn het gif te laten liggen, maar wél de kosten voor onderzoek op de nek te nemen. Volgens de wethouder gaat het om het najagen van hersenschimmen. Deze uitspraak schoot het CDA- raadslid J. C Jansen net even in het verkeerde keelgat Met klem bena drukte hij dat op één plaats in Rei merswaal de gifgrens al met zestig keer is overschreden. Naar de mening van het raadslid behoefden de aanwezigen zich dan niet af te vragen of dergelijke onderzoeken zin hebben of niet. Ook de WD-er L. C. van Weele vond doorgaan met onderzoeken gewenst. „Al is het vismeel niet zichtbaar, we hebben onze twijfels", stelde hij. Van Weele meende dat men nu al verantr woordelijkheid is voor latere geslach ten. Voorzitter Moison FNV Borsele hekelt regeringsbeleid 'S-HEERENHOEK - „Met deze rege ring aan het roer is er voor de gewone man geen enkel lichtpuntje in de donkere toekomst te zien". Zo maakte R. Moison, voorzitter van de FNV afdeling Borsele, zijn ongenoegen ken baar over het huidige kabinet. Dit deed hij tijdens de jaarvergadering van de afdeling dinsdagavond in de Jeugdhoeve in 's-Hecrenhoek. Het re geringsbeleid van kabinet Lubbers vond Moison volstrekt onbegrijpelijk: „De Schelde maakt winst en gaat toch failliet. Zo'n man als Stikker, die miljarden verknoeid heeft en nog een premie kreeg op de koop toe, hoort in de bak te zitten", aldus de vakbonds man. Uit de vergadering kwam tevens naar voren dat de FNV mensen zich zorgen maken over het teruglopende ledenbe stand. Bij de afdeling Borsele valt dat, landelijk gezien, nog wel mee. De afde ling telde vorig jaar nog ruim 1500 leden, dit jaar is het ledental gezakt tot ongeveer 1480. In het jaarverslag van de afdeling werd melding gemaakt van de moeilijke wijze waarop FNV af gevaardigden moeten functioneren in de welzijnscommissie van de gemeente Borsele. De inspraak, waar die com missie voor in het leven geroepen is, dreigt te worden bedolven onder een papierlawine. De hoeveelheid stukken die de commissieleden vaak in korte tdjd moeten verwerken draagt volgens de FNV lede niet bij tot een goede functionering van de commissie. Ook vinden zij dat de omvang van de stukken te groot is. De taal waarin de commissiestukken zijn opgesteld is vaak veel te moeilijk voor eenvoudige burgers, die dan bever op de voorhand maar thuisblijven. Geen goede zaak voor de inspraak van de betrokkenen, aldus het jaarverslag. Tenauwernood kon de raad zich vin den in de bekostiging van energie besparende voorzieningen in een aan tal gemeentelijke gebouwen. Met na me J. Hoekman (SGP) en Van Weele (WD) opperde bezwaren over het ge brek aan informatie wat betreft het rendement van de voorzieningen. Bur gemeester H. Boer zegde toe dat de gegevens alsnog bij de raadleden te- T oneeluitvoering in Kortgene KORTGENE De toneelgroep Geers- dijk voert zaterdagavond 2 april het stuk 'Het minnespel der maagden' op in Kortgene. Dat gebeurt in de Pomp- weie. Het toneelstuk gaat over drie vrouwen, die op een boerderij wonen. Zij beleven vele rare en lachwekkende dingen, vooral wanneer de vrouwen besluiten op de versiertoer te gaan. 'Het minnespel der maagden' is een plattelandskomedie in drie bedrijven. In de pauze is er een verloting. Het toneelstuk begint om 20 uur. De zaal is open vanaf 19.15 uur. V rouwenvereniging Wemeldinge houdt verkoopmiddag WEMELDINGE - De vrouwenvereni ging 'Klein in kracht' in Wemeldinge houdt morgen, donderdag, een ver koopmiddag. Er worden zelfgemaakte' handwerken te koop aangeboden. Voorts is er een grabbelton en er wor den oliebollen te koop aangeboden. De verkoopmiddag in het vnj evangelische zondagschoolgebouw begint om 14.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de zending in de Derde Wereld. rechtkomen en dat daarnaast de mo gelijkheid bestaat om tijdens de eerst volgende raadsvergadering de be schikbaarstellingen van 207.000 gul den ongedaan te maken. Voorts uitte het PvdA-raadslid M. B. de Koster felle kritiek op het functione ren van bepaalde zaken bij bet be stuurlijk experiment specifiek welzijn regio de Bevelanden. „Het is nog te veel een ambtelijk proces', zei ze. De bevolking kan zich nog te weinig terug vinden in bijvoorbeeld het jaarpro gramma". Ze stelde dat op de huidige Plattelandsvrouwen Wolphaartsijk bijeen WOLPHAARTSDIJK De afdeling Wolphaartsdijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield onlangs haar maandelijkse bijeen komst. Dat gebeurde in het dorpshuis in Wolphaartsdijk- De heer en me vrouw Brüheim uit Waarde vertoonden een dia-serie over de provincie Zee land. Verder zongen de aanwezigen schoolliedjes en werden volksdansen uitgevoerd De volgende vergadering van de afdeling is 20 april in het dorpshuis. Dan is er een lezing te horen over het KNMI. Zomerdiensten in Wemeldinge WEMELDINGE-Vanaf de maand april worden de gezamenlijke kerkdiensten van de gereformeerde/hervormde kerk gemeenschap en de vrij evangelische gemeente in Wemeldinge weer in het gebouw van de vrij evangelische ge meente gehouden. Zondagmiddag 3 april is de eerste zomerdienst. Voorgan ger is de heer A. de Leeuwerkerk. Inzet rugpand LEKKER SPORTIEF is deze wijdvallende regenmantel met oliedoek finish. Met opstaand kraagje, verdekte sluiting en voor en achter plooien. C 179.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30