Vara mikt hoog in Knokke Cup PZC/ radio-tv en kunst televisie FILM OVER FONG LENG EXCELLENTIE WOENSDAG 30 MAART 1983 NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden 10 00 Open School.Beestenspul 11.30 Wat gebeurt er... deze maand? 13.00 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 15.00 De alleenstaande... NCRV 15 30 Bluf.Kinderprogramma 15.45 Appelmoes met taartjes.Kin derserie- 5 Opa blijft lekker zitten. 16 00 Bokkesprongen.Jeugdmagazi- ne 16.30 Kanaal 13.Jeugdserie. 17.00 TotViens, Lulov.Deense jeugd serie (Afl. 1). TELEAC 18.25 Een kwart eeuw ruimtevaart. IKON 18.55 Pubertijd.Jongerenprogram ma. 19.21 Kenmerk.Actualiteiten NOS 19.46 Socutera 20.00 Journaal VPRO 20.28 BGTV.Actualiteiten. 21.05 Puur natuur.Milieumagazine. „Je weet niet wat je eet of drinkt". 22.00 Tijdverschijnselen TELEAC 23.00 Ergonomie NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 Nieuws voor slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal 19 12 Zendtijd politieke partijen 19.22 Van gewest tot gewest.Regio- nale actualiteiten. 20.10 Op het eerste gezicht.TV-film. 21.10 Shizen.Amerikaanse dansthea ter. 21.30 Cinevisie.Filmrubriek. 22.00 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor slechthorenden 16.30 Open school.Peuters en kleu ters. 17.30 Het Koraaleiland.Eerste afleve ring van een 9-delige Britse jeugdserie van van Chris Thomson en Ray Alchin naar het boek van R.M. Ballantyne over drie jongens die na een hevige storm aanspoelen op een eilandje in de Stille Zuid zee. 17.55 Foo-Foo.Korte tekenfilm: De hypnotiseur. 18.00 Tik Tak.Kleuterprogramma. 18.05 Denken en doen.Spel- sportprogramma voor de jeugd. Vandaag: Judo. 18.30 Waard om te weten.Niki De- meyer vertelt over de komende tv-programma's, theatervoor stellingen, nieuwe boeken, pla ten enz. 18.40 Draghetto.Tekenfïlm 18.55 Aubrey.Tekenfilm „Het or kest". 19.00 Uitzending door derden.Pro- gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. 19.40 Tiercé, mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Mini Micro Macro.Spelpro- gramma gepresenteerd door Armand Pien. 20.20 Love Verliefd.Britse komische serie met Paul Eddington, Na nette Newman. Afl. 7: „Schuld en boete". 20.45 Kurt en Co.Kurt Van Eeghem ontmoet bijzondere landgeno ten. Gasten: Joe Alcatraz, Jan Maillard e.a. 21,30 Het gerucht.Kunstmagazine met: De Nederlandse choreo graaf Hans Van Manen en een gesprek met de cineast Douglas Sirk. 22.15 Tiercé, Nationale Loterij en Journaal. Aansluitend Coda: „Hoe ben ik, louter duisterheid, van Guido Gezelle (1830- 1899) uit „Gedichten". 16.55 Voetbal: Oost-DuitslandBel- gië.Rechtstreekse reportage vanuit het Zentralstadion in Leipzig. 19.00 Tijdrover.Mode: lente uitzending (1). Voorstelling van de lente- en zomercollectie voor dames. 19.10 Nieuwtjes uit Uhlenbusch- Duitse jeugdserie van Rainer Bold, met Hans Peter Korff, Hildegard Wensch en Jochen Angerstein. Afl. 7: „Een dier blijft een dier". 19 40 Mededelingen en programma overzicht 19.45 Journaal 20 10 Weerman 20.15 Gered door de liefde.(An act of Love). In de reeks „Dossier", een Amerikaanse TV-film van Anthony Harvey en Anthony Paye. met Glenda Jackson, Dirk Bogarde, Ken Kercheval: Actrice wordt tijdens haar zwangerschap door een be roerte getroffen. Zij raakt ver lamd, schenkt het leven aan een kind en dankzij de liefde, zorg en volharding van haar echtgenoot weet zij haar handi cap te overwinnen. Aanslui tend (plm 21.50 tot 22.50 uur) discussie o.l.v. Jan van Rom- paey over het leven met ge handicapten. 14.15 Schooltelevisie:Tiny Troll; 14.30 De tanden. 15.00 „Autant de regards, autant d'i- mages." 15.50 Cine bede et cie.Jongerenma gazine met o.a. de jeugdfilm „Le Loup". 17.25 Plein jeu.Gevarieerd namid dagprogramma met o.a. Pitili- pop en Micro-défi. 19.08 Ce soir.Regionaal magazine. 19.25 Flash minute papillon.Consu- mententips. 19.30 Journaal 20.00 De jacht op de schat.Spelpro- gramma met een helikopter. 21 00 Chansons a la carte.Amuse- mentsprogramma met o.a. Christophe, Hotspice, Richard Sanderson, Francis Goya, Di- dier Barbalevien en Adamo. 21.45 Ecritures.Literair magazine. 22.40 Journaal 10.00 Journaal 10.03 Ehen vor Gericht.Serie 11.35 Mosaik.Magazine voor de ou dere generatie 12.10 Monitor.Actualiteitenmagazi- ne 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15 Videotext fur alle 16.10 Journaal 16.15 Expeditionen ins Tierreich.Do cumentaire over de intelligen tie van vogels. 17.00 Deutsche Puppenbuhnen.Kin derdocumentaire van Rudolf Fischer over poppentheaters. 17.30 Klamottenkiste.Slapstickserie. 17.50 Journaal NDR 18.00 Die Nordschau heute 18.15 Monaco Franze.Duitse serie. 19.05 Zandmannetje 19.15 Berichte vom Tage 19.25 Das Nordschau-Magazin 19.59 Programma-overzicht 20.00 Journaal 20.15 J. Robert Oppenheimer, Atom- physiker.Laatste aflevering van de zevendelige Britse serie met Sam Waterston, Christopher Muncke, Phil Brown e.a.: In de Personnel Security Board is een onderzoek gaande naar de al dan niet bedrieglijke activi teiten van Oppenheimer. Hij wordt verdacht van spionage- activiteiten voor de Russen. De president kan een conflict zo lang mogelijk uitstellen, maar na een tijdje wordt Oppenhei mer toch voor de keuze ge steld: of hij neemt ontslag als voorzitter van het General Ad visory Committee, of de hele zaak komt voor de Security Board. 21.25 Nur nicht aus Liebe weinen- ....Programma rond de Neder landse zangeres Marjol Flore en het kamerorkest Pluche. 21.45 Titel, Thesen, Temperamente- .Cultureel magazine. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Voetbal.Samenvattingen van de wedstrijden in de kwalifica tieronde voor het Europeès kampioenschap: Albanië West-Duitsland; Oost- Duitsland -België en Noord- lerland Turkije. 24.00 Journaal Pubertijd Ned. 1, 18.55 uur Werkloosheid is het onderwerp van de laatste aflevering van het IKON- programma „Pubertijd". Ivo de Wijs praat met de pubers en de popgroep Van Dale speelt „Niemand". Kenmerk Ned. 1, 19.21 uuF Naar aanleiding van het twintig jarig bestaan van de informatieru briek „Kenmerk" een portret van dominee R J van de Veen. Vanuit Nederland was Van de Veen ai die jaren actief in de strijd tegen de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika. Vervolgens een korte reportage over de toenemende politieke contrasten in Israël. Tijdverschijnselen Ned 1. 22.00 uur De VPRO brengt vanavond onder de titel „Het Veranderende Onder nemersklimaat" een aflevering uit de reeks „Tijdsverschijnselen" op het scherm. Tot voor kort werden ondernemers voornamelijk gezien als mensen, die alleen maar uitwaren op winst ma ken ten koste van mens en samenle ving. Op het ogenblik worden ze gezien als de potentiële redders van de vaderlandse economie. Dat brengt de ondernemers in de positie nadrukkelijk te kunnen pleiten voor gunstiger faciliteiten voor het be drijfsleven. Overheid en volksverte genwoordiging zijn voor die roep bepaald niet ongevoelig en er zijn al miljarden guldens steun in noodlij dende bedrijven gepompt. Presentator-samensteller Ad 's- Gravesande praat hierover met on der andere Piet van Zeil (staatsse cretaris economische zaken). Arie van der Hek i PvdA-Tweede- Kamerlid). de heren De Boer (voor zitter MIP Maatschappij voor Industriële Projecten), Bijffels (Ra bobank), Albrecht (Hoogovens) en Van Gorkum (president-directeur Turmac). Van gewest tot gewest Ned 2, 19.22 uur Het NOS-programma „Van Gewest tot Gewest" schenkt vanavond aan dacht aan een expositie van kinder tekeningen in het Noordhollandse Wijdewormer. De tentoonstelling werd samengesteld uit 700 tekenin gen van de openbare lagere school en heeft betrekking op de crisisjaren 1929-1939. Verder in „Van Gewest tot Gewest" een reportage over de huisvestings problemen van het dierenasiel in Amsterdam-Oost, dat na jarenlang met financiële problemen te hebben gekampt eindelijk de middelen heeft vergaard om tot herbouw van het afgekeurde gebouw te komen. He laas bleek na sloop dat de grond waarop het gebouw stond ernstig was verontreinigd en moest van bouw worden afgezien. Naarstig wordt gezocht naar oplossingen om de dieren toch te kunnen blijven opvangen. Tenslotte aandacht voor de rol en het functioneren van de vrijwilli- gerscentrale te Sneek. Vrijwilligers werk en de problemen die hiermee samenhangen staan momenteel sterk in de belangstelling. Op het eerste gezicht Ned 2. 20.10 uur De NOS zendt vanavond ..Op het eerste gezicht" uit. een televisiefilm van Feliks Arons naar een scenario van Dick Walda. Tegen het eind van zijn verblijf in een psychiatrische inrichting is de 22-jarige Lucas op het punt gekomen dat hij het leven weer aandurft. Zijn nieuw verworven evenwicht komt onder druk te staan door zijn ontmoeting met Suzan, een tien jaar oudere bewoonster van een ander paviljoen. Voor het eerst in zijn leven ervaart Lucas de warmte die een medemens kan geven. In zijn ontstuitbare behoefte aan warmte klampt hij zich aan Suzan vast en is niet in staat haar te vertellen dat het moment van vertrek steeds dichter bij komt. In de hoofdrollen: Edda Barends, Jacques Commandeur en Jacques Opdenberg. Cinevisie Ned. 2. 21.30 uur Het NOS-programma „Cinevisie" is geheel gewijd aan „Dark Crystal", een filmsprookje met poppen in de hoofdrol, dat afgelopen week in de Nederlandse bioscopen in première is gegaan De producent-regisseur van de film. Jim Henson. kwam speciaal voor deze gelegenheid naar Nederland Shizen: Japanse dans Ned. 2, 21.10 uur De NOS zendt nogmaals een repor tage uit over de eigenzinnige Ameri kaanse dans-theatergroep Pilibolus. Pilibolus brengt een kunstvorm, die misschien het beste kan worden aangeduid met „bewegingstheater": een combinatie van acrobatiek, mi me en dans, In 1980 verzorgde de NOS tijdens het Holland Festival een reportage van het optreden van Pilibolus in de Haagse Koninklijke Schouwburg. Shizen was met zijn oosterse geluidsdecor een van de hoogte punten uit hun repertoire en vormt nu. bij heruitzending, alvast een klein voorschot op de Japanse „rode draad", die door het komende Hol land Festival gaat lopen. De popgroep Van Dale treedt op in het IKON-programma 'Pubertijd'. ELF TEAMS OP FESTIVAL (Van ome rtv-redactie) HILVERSUM Cabaretière Reina Boelens, jazzzanger Gé Titulaer en popzangeres Meike Touw zullen voor de VARA gaan deelnemen aan het festival om de Knokke Cup. Dit jaar lijkse internationale muziekfestival wordt deze zomer gehouden van 5 tot en met 9 juli. De VARA trekt voor de tweede maal in successie naar de Belgische badplaats. Vorig jaar gooi de deze omroepvereniging hoge ogen met Soesja Citroen, Simone Kleinsma en Floor van Zutphen. Co de Kloet, die ditmaal als ploegleider zal optreden, vertelde dinsdag tijdens de presentatie van het VARA-team dat de drie vocalisten met veel zorg zijn uitgekozen. Evenals vorig jaar is daar bij gelet op een zo groot mogelijke verscheidenheid in muziekgenre. Zan ger Gé Titulaer is de meest bekende van het trio. Zijn eerste langspeelplaat dateert al van 1973, maar echte lande lijke bekendheid verwierf hij pas in 1979 met het verschijnen van zijn solo elpee What's New. Deze langspeler met nummers die Titulaer zelf schreef, com poneerde en arrangeerde, leverde hem een Edison op. Daarna maakte hij een jazzplaat waaraan onder meer de we reldberoemde Toots Thielemans zfjn AMSTERDAM Regisseur Herbert Curiél maakt in opdracht van Cine- centrum in Hilversum een film over de Nederlandse modeontwerpster Fong leng. De film bestrijkt de periode van 1979 tot 1983 en omvat de specta culaire modeshows in de Amsterdam se Beurs tot en met de presentaties die dit voorjaar in New York zullen wor den gegeven. Een deel van het negatiefmateriaal, onder meer uit 1979, bevindt zich nog bij de curator van een faillissement van andere filmproducenten. Cinecen- trum zal dit filmmateriaal moeten terugkopen. De film zal na de zomervakantie ge reed zijn en is bedoeld voor een nog niet bekende omroep en voor video verhuur. Volgens Peter Kanters van Cinecentrum zal contact worden ge zocht met platenmaatschappij CNR over het gelijktijdig presenteren van een grammofoonplaat met filmmu ziek. EVI=N PUZZELEN II fit Uplii FT F TC ÜBririilliBririUIKI medewerking verleende Gé Titulaer heeft al enige festivalervaring opge daan ln Oostenrijk en op het Nordring Festival. Meike Touw is bij de liefhebbers van popmuziek al enige jaren een vertrouw de naam Zij werd vooral bekend door haar aandeel in de formatie Gruppo Sportivo. Daarna zong zij bij de Buddy Odor Stop. Meike Touw richtte vervol gens onder de naam Tutti Frutti een eigen popgroep op. Relna Boelens ten slotte zal in Knokke het cabareteske gedeelte van het reper toire voor haar rekening nemen. Mo menteel maakt zij furore naast Jasperi- na de Jong in de musical Fien. Daar voor werkte zij bij de cabaretgroep Vangrail, bij Rients Gratema en bij het cabaret „Verwende Krengen" van Guus Vleugel. Op de televisie was Reina Boelens veelvuldig te zien in de NCRV-serie Armoede. Zij speelde daar in de rol van Kitty. Elf teams Aan de Knokke Cup nemen dit jaar elf teams deel. België doet mee met ploe gen uit Vlaanderen, Wallonië en een uit het Duitstalige gedeelte. Voorts heb ben teams ingeschreven uit Frankrijk, Zweden. Engeland. Finland, Ierland en Noorwegen Voor het eerst sinds jaren zal het snel sprekende Belgische talenwonder Jan Theys niet de presentatie van het festival verzorgen. Bij de BRT heeft men gekozen voor wat jonger bloed in de persoon van Geert Segers, een BRT- radiopresentator. De finale zal rechte streeks door de VARA-televisie worden uitgezonden. Dat gebeurt ook wanneer het VARA-team die finale niet mocht halen. Ploegleider Co de Kloet deed daarover tijdens de presentatiebijeen komst met een grijnzend gelaat een nogal zelfverzekerde uitspraak: „Het lijkt mij buitengewoon onwaarschijn lijk dat we de finale met halen". Goede kunsticerken zijn stimu lantia. Je leest een boek van Gabriel Garcia Marquez en je denkt: van die man toil ik alles lezen. Je ziet een tv-programma waarin over Stendhal verteld wordt, en de volgende dag koopje De Chartreuse van Panna Je hoort Ivo Pogorelic piano spelen in het Concertgebouw, en je koopt meteen al zijn platen. Je leest „De buikspreker van God" van Martin van Amerongen, en je gaat halver wege het boek al naar de tweede hands grammofoonplatenhandel om een bloemlezende plaat van Richard Wagner te kopen. Want dat is die „buikspreker van God", waarover Martin van Amerongen een boek heeft geschreven, dat met alleen heel vermakelijk is om te lezen, maar dat ook in hoge mate de nieuwsgierigheid prikkelt, naar de muziek van die man. Natuurlijk heb ik vaak genoeg muziek van Wagner gehoord, dikwijls zonder het te beseffen neem ik aan. maar tot het moment waarop ik dit boek gelezen had heb ik die muziek nooit beumst gehoord, en kon ik ook het turbulente leven van de componist achter die muziek niet bij de muziek optellen. Vertier Wist ik dan helemaal niets van WagnerNatuurlijk wel. Dat was toch de componist van de Ring des Nibelungen, en de Vliegende Hol lander, die altijd naast Hitler in de loge zat als zijn opera in première ging? Soms verdenk ik mijzelf er echt van dat ik dat een halfjaartje geleden, voordat de herdenkings manie van zijn honderdste sterf jaar uitbrak, heb gedacht: dat Hitier als Wagner-liefhebber de ou de meester nog gekend had en samen met hem naar de opera ging. Dat kan dus niet. Wagner stierf in 1883, Hitier werd pas zes jaar later geboren. ,J)e componist is zo onfortuinlijk geweest dat onze tijdgenoot Adolf Hitler in hem een geestverwant meende te herkennen", schrijft Van Amerongen lankmoedig, maar hij citeert ook de schrijver Erich Kuby. die heeft gezegd „De Duitse intelligentsia was Hitier niet zonder verzet in de armen gelopen, als zij daarop niet door Wagner, Bayreuth en de wagneria- nen was voorbereid". Hun raakpunten waren niet ge ring: antisemitisme en het grote gebaar. Toen de Duitse radio op 1 mei 1945 de dood van Adolf Hitler bekendmaakte, werd in aanslui ting op deze jobstijding Siegfrieds Treurmars uit Wagners „Gotter- dammerung" ten gehore gebracht. Juist aan de hand van die „Gotter- dammerung" toont Martin van Amerongen aan dat de band tus sen Hitier persoonlijk en Wagner en diens muziek aanzienlijk groter was dan die tussen Wagner en het Grootduitse Rijk. Ik citeer: „Het publiek voelde veel meer voor de schlagers „Regentropfen" en „Du kannst nicht treu sein", waar van binnen acht maanden 36.914 respectievelijk 32.276 exemplaren loerden verkocht. Een grammo foonplaat met fragmenten van Wagners Gotterdammerung ging in diezelfde periode zegge en schrijve in veertien exemplaren over de toonbank". Slaapkamer Wagner, hoewel geboren in Leip zig, had de pest aan Duitsers, schrijft Martin van Amerongen en hij citeert Wagners uitspraken: „De Duitsers zijn slecht". „Ik word onwel als ik zo'n kerel met een helm op z'n kop zie", .Mildheid en beminnelijkheid is de Duitsers vreemd", „De wereld, met name 'Germania', vind ik steeds weer zinwekkender", „De Duitsers be grijpen niet, zij zijn ongevoelig" Zijn eigen streekgenoten de Sak- sers noemde hij „een vervloekt volk, smerig, plomp, lui en grof wat heb ik met ze te maken?". In zijn latere jaren las hij nog uitslui tend Frans, want Duitse boeken deden hem denken aan „een onop geruimde slaapkamer, waarin je bij elke stap ergens over struikelt Een rake, geestige karakteristiek, die mij ook heel bruikbaar lijkt voor andere dan Duitse boeken. De kans dat Wagner ook niet veel op gehad zou hebben met de Oos tenrijkse Duitser Hitier lijkt niet onaannemelijk, maar omgekeerd had Hitier een heel hoge hoed op van Wagner, zoals blijkt uit de gedenkschriften van zijn school vriend August Kubizek: „Van het eerste moment af. waar op Richard Wagner in zijn leven kwam, had diens genie hem in zijn ban. Met ongelooflijke taaiheid en wilskracht verdiepte hij zich in diens leven en werk. Ik had zoiets nog nooit meegemaakt. Hij identi ficeerde zich geheel met Wagners persoonlijkheid. Met bevend hart las hij alles wat hij over de Meester te pakken kon krijgen, goed en slecht, lovend en afwijzend. Met name had hij belangstelling voor biografische literatuur, aanteke ningen, bheven, dagboeken, zijn autobiografische schets. Steeds dieper drong hij in diens leven. Martin rjan Amerongen vervolgt: „Zo stimuleerde Wagner de joden haat van zijn discipel en enthou siasmeerde hem tegelijkertijd voor vegetarisme, pangermanisme, Schopenhauer benevens de leer van de Arische Christus. De com ponist was er heilig van overtuigd geweest dat Gods Zoon „geen druppel joods bloed in de aderen had". Hitler had op zijn. beurt ondekt dat Hij de zoon was van de Griekse soldaat Pantherus. Wag ner gaf zijn mémoires de titel „Mein Leben". Hitler koos voor de titel ,Mein Kampf' het boek is geschreven op het briefpapier dat hem door Winifred Wagner (Wag ners schoondochter) is toegezon den". Horizontaal: 1. plant; 5. jongensnaam; 9. beroep: 11. hond; 13. bloem; 15. bunzing: 16. tijdmaat; 18. vermoeid; 19. noot; 20. meisjesnaam; 21. noot; 22. verdikte huid: 23. pl in Hongarije; 24. en dergelijke; 25. staafje; 27. rondhout; 29. hoogste punt: 31. op de leeftijd van. 32. gravure; 33. godheid; 35. insekt; 36. meetlat; 39. geplaag; 40. viseter Vertikaal: 1 bijwoord. 2. onderhuidse vetlaag; 3. het morgenrood. 4. titel; 5. onmeetbaar: 6 roem; 7. slaginstru ment; 8. spot; 10. kledingstuk; 12. zeer dom; 14. beroep; 16. doordrijver; 17. vuurpijl: 24. strandmeer; 26. pl. in Libië; 28. pl. in België; 30. gewricht; 32. huidverharding: 34. meisjesnaam, 35. vragend vnw.; 37. nummer; 38. pl. in Japan. Oplossing vorige puzzel DoorCarstenGraabak m SLAGEN ER NOG STEEDS W' NIET IN 0E Af BEZETTERS P UIT UW HUIS TE l/RIJGEN WAT WILLEN JULLIE LIEVER, DAT WE TRAAN6A6 GE BRUIKEN OF DAT Ik' MET JULLIE KOM PRATEN? HILVERSUM-1 Donderdag 31 maart NOS: nieuws op elk heel uur. NCRV (vanaf 7 00): 7.02 Vandaag, .donderdag; 8.06 Hier en nu, 8 54 In 't voorbijgaan; 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont?, 10.03 Muziek bij de koffie; 11.30 Twaalf-uurtje. HILVERSUNI-2 Woensdag 30 maart 12.03 Will wil wel, 14 03 De Jukebox; 15.03 Toeters en bellen. EO (vanaf 17.00): 17.02 EO-Onderweg; 17 55 Mede delingen; 18.06 Tijdsein. 18 30 EO- Metterdaad. 18.40 Jessica, 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Van u wil ik zin gen. 19.25 De Bijbel open; 19 45 Anten ne 2 NOS (vanaf 20.00): 20.03 Langs de lijn 23 02 Met het oog op morgen. NCRV (vanaf 24.00' 00 02 Volgspot. 01 02 Metropolis: 02 02 Nachtexpress I. 03.02 Nachtexpress II. 06 02 Eerlijk gezegd. 06.09-07 00 Vandaag, donder dag MG 402m, 746 kHz. FM (na l; 99,8 MHz. kanaal 43 Woensdag 30 maart 1983 12.16 Overheidsvoorlichting; 12.26 Land- en tuinbouw (NOS). 12 36 Din gen van de dag. 13.10 Kinderen een kwartje?. 13 50 Reactietelefoon; 14.00 De Schuurpapier. NOS (vanaf 14.30): 14 33 Zo kan het ook (RVU-NOSi; 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal NCRV 'vanaf 16 30) 16 32 Studio 55; 17 36 Hier en nu; 18.20 Zendtijd pol. part PvdA. 18.30 Humanistisch Ver bond (HV). 19 00 Steen in de vijver. 20 03 Leger des Heilskwartier; 20 18 De wereld zingt Gods lof; 21.00 Bij de tijd; 21.30 Onder de kop NOS: 21.40 Over Wagner.... 22.10 RVU. NCRV: 22.40 Nederland en z'n buren; 23.00 Vondel had een kousenwinkel (4). N06: 23.55- 24.00 Nieuws. Donderdag 31 maart NOS; nieuws om 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. KNMI: 5 45 Het weer etc. AVRO (vanaf 7.00): 7.10 Gymnas tiek; 7.20 De AVRO-klok NOS: 9.05 Gymnastiek; 9 15 Werkbank; 9 24 Wa terstanden; 9.33 Open school-NOS. AVRO (vanaf 10 00): 10.03 De AVRO- klok. 11.00 Radiojournaal, 11.03 Dui- meland; 11 10 Praatpaal-per-adres- extra; 11.33 Kijk op kunst. HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 Nieuws-Box. NOS (vanaf 18.00): 18.04 De Avondspits. KRO (vanaf 19.00): 19.02 Krachtvoer; 21.02 Demo; 22.02- 24.00 Roek-Tempel. Donderdag 31 maart NOS: nieuws op elk heel uur. TROS (vanaf 7.00): 7.02 De Havermoutshow; 9.03 De Hugo van Gelderen Show; 11.03 De Polderpopparade. 12.34 Gezocht? Gevonden!, 13.30 Wees huis van de hits: 14.34 K-Rock; 16 34 12.00 Divertimento, 13.05 Orgelcon cert; AVRO" 13.30 Chopm; 14.10 Tafel- muziek, 15.30-17.00 Middagconcert. 20.00 Scala van Italiaanse muziek (IV); 22 00-23.00 Haydn-Beethoven. Donderdag 31 maart NOS: nieuws om 7.00,8.00 en 13.00 uur VARA (vanaf 7.00): 7.02 Morgenrood. 9 00 Minder bekende bladzijden; 10.15 Muziek op tekst van Pablo Neruda. 11.45 Peter Donohoe, piano.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 2