ilCOLUN Gemeenten willen invloed op toewijzing woningen Dorpsplan Serooskerke 1098 BEKENDMAKING Handhaven brandweer Kattendijke probleem voor b en w van Goes 109.- 14 WISSEL SCHOUWEN WOENSDAG 30 MAART 19831 349.- BETROKKENEN KLEINE KERNEN EXPERIMENT 899.- Seleco kleuren televisie 20 SM 504 Moderne kleurentelevisie met een .uitstekende '51 cm beeldbuis'eh 16 prógrammamogelijkhedén Goede geluidsweergave via fronjluidspreker. kookplaat iiitomaat, aanbieding' Etna kookplaat 12.11 HE 4-Pits gaskoókplaat met handontsteking en één sterk-, één sudder-, en twee rrormaaibranders. Kompleet mét afdekplaat Nu in één koop slechts Unieke Marynen wasauto- Candy Aquamatic Volautomaat met ca. 3 kg capaciteit en toch slechts 72 x 40 x 51 (hxbxd).-Ideaal voor kamerbewoners of klein behuisden. Normaal 959 - Schneider rack TS 1403 Rack bestaande uit tuner/versterker, cassette deck en een deaeli|ke platenspeler geflankeerd met 2 krachtige luidspre kerboxen Conic Duo stereo radio cassette recorder 4-Banden stereo radio en maar liefst twee cassette recorders. Opnemen van de ene recorder naar de andere met mogelijkheid van kopiëren. Normaal 570.- Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend, dat Bolton B.V., p/a Damstraat 25 te Yerseke vergunning heeft gevraagd voor het bouwen van een windturbine aan de Korringa- weg 53. kadastraal bekend gemeente Yerseke, sectie A, nummer 503 gedeeltelijk. Het bouwplan is in strijd met het vigerende 'Uitbreidingsplan m hoofdzaak Yerseke' De gemeenteraad heeft echter op 30 november 1982 verklaard, dat voor het gebied waarin genoemd perceel is gelegen een bestemmings plan wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan. Zy overwegen om realisatie van de windturbine mogelyk te maken door ingevolge artikel 19 van de wet op de ruimteUjke ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende plan en de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50 lid 8 van de woningwet. Tegen het bouwplan kan iedereen binnen 14 dagen na deze publikatie schriftelijk bezwaar indienen by ons college. Gedurende deze periode liggen de op de aan vraag betrekking hebbende stukken voor een ieder ter gemeentesecretarie afdeling algemene zaken. Oude Plein 1 te Kruiningen ter inzage. Kruiningen, 30 maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd De burgemeester H. Boer. De secretaris D. Boone. Gemeenschappelijks bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland Groeneweegje 11, Zierikzee De bibliotheek en de bibliobus zijn GESLOTEN op Goede Vrijdag en de bibliotheek is GEOPEND op zaterdag 2 april GOES Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes zit lelijk in zijn maag met het besluit dat de gemeenteraad vorige week don derdag heeft genomen om de Kat- tendijkse brandweer niet op te heffen. „Waar moeten we het geld in vredesnaam vandaan halen", zei burgemeester mr. W. Blanken maandagavond tijdens een verga dering van de raadscommissie al gemene zaken. De instandhouding van het korps in Kattendüke betekent dat dit jaar 37.000 gulden extra aan de brandweer moet worden uitgege ven. En in 1984 kunnen de uitga ven voor de brandweer niet wor den verlaagd naar 15.000 gulden, maar ze worden minstens met 28.000 gulden verhoogd. Een en ander bleek uit een notitie die de brandweercommandant aan de commissie voorlegde. Blanken wees erop dat nu niet kan worden bezuinigd op de brandweer, maar dat er meer geld voor moet worden uitgetrokken om ook de korpsen elders in de gemeente kwalitatief voldoende uit te rusten. ..Dat zou betekenen dat de brandweer als enige binnen het gemeenteiyke ap paraat de beschikking krijgt over meer geld. Dat is eigenlijk onaan vaardbaar. Er moeten straks mis schien mensen uit omdat we on derhoud aan een brandweerauto moeten plegen". Uit de notitie van de brandweer commandant viel overigens op te maken dat er nogal wat nodig is om de Kattendykse brandweer op peil te brengen. Het korps telt momenteel elf man, van wie er zes in Kattendyke wonen en vyf in Wilhelminadorp. De commandant en diens plaatsvervanger hebben de brandweer verlaten. Geen van de overbiyvende brandweerlieden is momenteel voor een van deze functies geschikt. Om snel in actie te kunnen komen is het nodig dat zes a zeven brandweermannen bin nen drie vier minuten na de melding van een brand in de kazer ne zyn. Overdag tijdens werktijd zullen dat evenwel hooguit twee perso nen kunnen zijn, omdat de ande ren te ver weg werken. Dit bete kent dat minstens vijf nieuwe Kattendijkse brandweerlieden ge vonden moeten worden die ook in het dorp werken. fll GOES/KLOETINGE Lewestraat 43 lagavond koopavond TECHNISCHE DIENST O Reparaties van: - Televisies - HiFi stereo - Wasautomaten - Koelkasten - Stofzuigers - Klein huishoudelijk - Antennes National scheerapparaat ES - 820 Oplaadbaar scheerappa raat met direct aangedre ven scheersysteem. Ultra dun scheerblad Incl luxe cassette en ophang- mogelijkheid. Normaal 179.- Mevr. Niemantsverdriei-Leenheer Met ingang van vorige week hebben wij onze prijzen voor super benzine normaal benzine autodiesel LPG verlaagd door het geven van CT. EXTRA KORTING OK-POMPEN VINDT U: Stationsplein Goes en verder in: 's-Gravenpolder, Hansweert, Heinkenszand. Kapelle, Krabbendijke, Lewe- dorp, Nieuwdorp, Oudelande, Ovezande, Rilland, Wemeldinge, Wilhelmi nadorp, Wolphaartsdijk en Yerseke. Vergadering commissie publieke werken in Zierikzee ZIERIKZEE - De commissie publieke werken Zierikzee houdt vandaag i woensdag) vanaf 17.00 uur een openba re vergadering In het stadhuis. Punt van bespreking vormt het uitvoeren van bestortingen in het Havenkanaal. Donderdag 7 april vergadert in het stadhuis eveneens in het openbaar, de commissie financien. In deze vergade ring. aanvang 19.30 uur. komt onder meer de huisvesting van de bibliotheek aan de orde Paaszangdienst Sint-Annaland SINT-ANNALAND - In het bejaarden centrum 'De Schutse' in Sint-Annaland wordt donderdag 31 maart een paas zangdienst gehouden. Het christelijk gemengd koor VZOS onder leiding van P. Bout uit Tholen verleent medewer king, De zangdienst begint om 19.00 uur. Schoolavonden Rieburchschool Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De openba re lagere school 'De Rieburch' houdt woensdag 30 en donderdag 31 maart de jaariykse schoolavonden in het recrea tiecentrum 'Haestinge' in Sint-Maar- tensdyk. De 195 leerlingen van de school verzorgen een musical. De aan vang van beide schoolavonden is 19.30 uur. Panbiljartcompetitie in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK De biljart club 'De Handel' in Sint-Maartensdyk houdt van vrijdag 1 april tot en met 14 mei in het clubhuis aan de Noordpoort 8 een panbiljartcompetitie. Op de slot dag is om 23.00 uur de prijsuitreiking. I Saba zwart/wit j portable FP 35 I Zeer compact uitgevoer- I de 31 cm portable zwart/ I wit ontvanger. Ideaal als I 2e toestel en bijzonder I geschikt voor de caravan. I Normaal 399 - BREDA-TILBURG-ROOSENDAAL-GOES Paaszangavond in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK In bejaar- dentehuis 'SinLMaartenshof te Sint- Maartensdyk wordt vandaag, woens dag, een paaszangavond gehouden vanaf 19.30 uur in de rekreatiezaal. Iedereen is welkom bij optredens van het christeUjk gemengd koor 'Laudate Dominus' uit Stavenisse en het bewo nerskoor 'Nieuw leven', beiden onder leiding van I. RiecUjk. Bejaardenmiddag SINT-PHILIPSLAND - De commissie open bejaardenwerk houdt vandaag, woensdag, in de 'Wimpel' in Sint-Phi- lipsland een bejaardenmiddag. De aan vang is 14.00 uur. Tentoonstelling over bijenteelt in Goes GOES - Van zaterdag 2 april tot en met zondag 1 mei wordtin het museum voor Noord- en Zuid-Beveland in Goes een expositie gehouden over de bijeenteelt. De tentoonstelling genaamd 'bijeen teelt vroeger en nu' wordt georgani seerd door imker J. Spaan uit Nisse. Door middel van voorwerpen en een echte byenkast wordt een overzicht ge geven van de bijeenteelt in het verleden en heden. De tentoonstelling is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 12.00 uur en 's middags van 14.30 tot 17.00 uur. SEROOSKERKE (S) - De vijf gemeenten die betrokken zijn bij het kleine kernen experiment Schouwen-Duiveland-Sint-Philipsland overwegen een regionale samenwerking ten aanzien van de contingenten voor gesubsidieerde bouw die door het rijk aan de gemeenten worden toegekend. De huidige zeer beperkte omvang van de contingenten wordt in het bijzonder een grote bedreiging geacht voor de continuïteit van kleinschalig bouwen in kleine kernen. Door regional samenwerking zou meer invloed kunnen worden uitgeoefend op de contingenteringsadviezen en beslui ten ten gunste van Schouwen-Duive land en Sint-Philipsland, met name voor de in het kleine kemenproject par ticiperende kemen Serooskerke, Noordwelle, Zonnemaire, Sirjansland en Anna Jacobapolder. Overweging daarby is ook dat door het ruilen van contingenten als er by voorbeeld niet gebouwd kan worden, verlies van con tingenten voor de regio voorkomen kan worden. De aan het kleine kemen experiment deelnemende gemeenten (Wester- schouwen, Brouwershaven, Duiveland en Sint-Philipsland) willen by provin cie en rijk bepleiten voor hun kleine kemen een apart contingent te reserve ren, dat buiten de normale verdeling bhjft. Dit mede onder de verwyzing naar het onlangs verschenen ontwerp van de herziening van de nota bewo- ningspatroon waarin namelijk gespro ken wordt over het instellen van een reserve-contingent ter bevordering van de leefbaarheid van de kleine kemen. De kleine kemen op Schouwen-Duive land en Sint-Philipsland voldoen dan SEROOSKERKE (S) - De gemeen teraad Westersehouwen krijgt binnenkort het dorpsplan voor de kern Serooskerke gepresenteerd, waarin diverse maatregelen en werkzaamheden worden voorge steld ter verbetering van de woon omgeving, de verkeerssituatie, voorzieningen en recreatie. Het plan bepleit onder meer het be reikbaar maken van het zoge naamde Wieltje, door het aanleg gen van paden langs het sportveld vanaf de Frederikstraat en de Dorpsweg. Ten aanzien van het Wieltje, een uit de rampperiode overgebleven wa terplas. werd dinsdagavond tijdens een hoorzitting in het kader van het dorpenplan Serooskerke. enige stankhinder gesignaleerd als ge volg van lozingen ter plaatse van uit de zuiveringsinstallatie. Burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer antwoordde dat het wa terschapsbestuur de gemeente des gevraagd heeft laten weten dat het in het Wieltje geloosde gezuiverde ook aan de voorwaarde voor toeken ning uit dit reserve-contingent, aange zien ze beschikken over een dorpsplan en een daarop gebaseerd beleidspro gramma. Knelpunten Een en ander werd dinsdagavond dui- dehjk tydens een hoorzitting in het ka der van het dorpsplannenproject over door de plaatselijke werkgroep en des kundigen van Stad en Landschap uit- afvalwater van goede kwaliteit moet worden geacht. Verder kon digde zij gemeentelyk overleg met rijkswaterstaat aan over de door de bevolking gewenste schoonmaak en ophoging van het strandje by de Schelphoek, dat de mensen name lijk momenteel te vuil en te laag gelegen vinden. In het dorpsplan Serooskerke wordt ook aangegeven dat wan neer de Schelphoekhaven zijn func tie als werkhaven voor rijkswater staat verliest de bevolking betrok ken zal worden by de invulling van het plan om van de haven en omge ving een recreatiegebied te maken. Gedacht wordt aan kleinschalige voorzieningen voor surfen en zei len. Verder wordt gewezen op het ontbreken van een speelvoorzie- ning in het dorp voor de wat oudere jeugd. Over het onderwys in Serooskerke zegt het dorpsplan onder meer dat de gemeente een beleidsvisie voor de langere termijn zal moeten ont wikkelen. gewerkte oplossingen voor diverse knelpunten in het dorp Serooskerke (S). Daarbij kwam tevens naar voren dat een vrij groot aantal particuliere woningen in het hart van dit dorp zo'n 16 procent van de totale woningvoor raad voor verbetering in aanmerking komt Vastgesteld werd dat dit relatief grote aantal wijst op een achterstandsi tuatie ten aanzien van het op peil hou den van de woningen aan de huidige woon- en bouwtechnische eisen. Inzet rugpand LEKKER SPORTIEF is deze wijdvallende regenmantel met oliedoek finish. Met opstaand kraagje, verdekte sluiting en voor en achter plooien. 179, Burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer van Westersehouwen deelde ln de tot de laatste plaats bezette zaal van het dorpshuis mee, dat de vyf ge meenten reeds by het ministerie van volkshuisvesting een aanvraag hebben ingediend voor een bydrage in de voor- bereidingskosten van het opstellen van een uitvoeringsplan door de aan het project deelnemende kemen. De bedoe ling is uit deze bydrage de volgende ac tiviteiten te bekostigen: het opstellen van een uitvoeringsplan woningverbetering voor de vijf kemen; het aantrekken van een projectcoör dinator voor circa twee jaar voor onder meer coördinatie, voorlichting en orga nisatie, een gedetailleerd woningkwa liteitsonderzoek; en een eventueel aanvullend onder zoek op het gebied verkeer en voorzie ningen. Technics cassette deck RSM-205 Stereo deck met MX- opname/weergavekop. Dolby, bandkeuzescha- kelaar en semi-toets- bedienmg. Cue/review en volledige automatische bandafslag Normaal 470.- Bosch stofzuiger BS 52 Kompakte lichtgewicht stofzuiger met groot zuigvermogen. Met auto matische snoeropwinder en divese hulpstukken Uitvoering; bruine kunststot. Normaal 368 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28