Pony in s op dreef W estkapelle SCHELDESPORT ONDERBREEKT ZEGEREEKS VAN ATHANATOS St Aloy houdt spanning er in Grote nederlaag hockeyteam Middelburg PZC/ Reserves MZ gepromoveerd OINSDAG 29JN/IAART 1983 sport 14 VLISSINGEN - In de promotieklassen van het Zeeuwse volleybaldistrict ge beurden zaterdag geen schokkende dingen. Scheldesport won in Kloosterzande met 1-3 van Athanatos, EWC 2 bleef met 1-3 de baas over het tbuisspelende Mytilus 2, terwijl IJVC thuis een knappe 3-2 overwinning behaalde op Dynamo. Bij de dames boekte EWC 2 belangrijke winst op Sc Morrcs. De wedstrijd tussen de heren van Atha- prestaties van de afgelopen weken, elf Francisca Bakker werd in de pony klasse Z derde met Geiha. natos en Scheldesport, in feite een soort streekderby, is een erg spannend duel geworden. Gezien de uitstekenden Luctor I winnaar viertallen bridge MIDDELBURG De viertallencom petitie bridge in Zeeland-Zuid is afge lopen. In de hoofdklas was het team van Luctor, bestaande uit het echt paar Lichteveld en Koopman- Vergouwe oppermachtig. De grote overwinnaar in deze competitie is de B.C. Emergo uit Terneuzen. Deze club die met een viertal in de eerste en tweede klas meespeelde, zag beide teams promoveren. Uitslagen hoofdklas: Hulst 1 - Luctor 1 31-47 (5-15); Oostburg 1 - Hulst 1 31-60 (2-18); 3 Luctor 1 - Oostburg 1 28-35 (8-12). eerste klas: Axel 1 - Emergo 1 25-67 (0-20); Emergo 1 - Hulst 2 82-10 (20-0); Axel 1 Hulst 2 21-37 (5-15). Tweede klas: Emergo 2 - Oostburg 2 48-53 (8-12): Axel 2 - Oostburg 2 35-50 (5-15); Emergo 2 - Axel 2 44-37 )12-8>. Eindstand (match en winstpunten) hoofd punten uit vier opeenvolgende wed strijden, koesterde men in Kloosterzan de beslist hoop dat ook de wedstrijd te gen Scheldesport puntenwinst zou op leveren. Zo ver kwam het echter niet en daarvoor mag Scheldesportaanvaller grotendeels aansprakelijk worden ge steld. Zodra hij aan het net verscheen, was de thuisclub verslagen. Pas wan neer hij in het achterveld stond, kon Athanatos daadwerkelijk iets aan de ei gen aanval gaan doen. Dat lukte trou wens de meeste keren aardig, zodat de toeschouwers konden genieten van een spannende wedstrijd, waarin beide teams bereid bleken nog eens alle reser ves aan te spreken. De setstanden: 10- 15, 16-14,13-15 en 11-15. De Sterre won met 3-1 van Verdegem. Bij de dames speelde EWC 2 zich zo goed als veilig. Hoeveel teams er moe ten degraderen is afhankelijk van even tuele degradatie van Marathon 1 uit de derde divisie. IJVC is de belangrijkste kandidaat voor een stap omlaag, maar indien er twee teams degraderen, zullen SC Morres en EWC 2 moeten uitvech ten wie die tweede is. Nu de Vlissingse reserves zaterdag SC Morres in Hulst met 1-3 verslagen hebben, waardoor de deze overwinning erg moeizaam tot stand kwam. Juist omdat de Axelse speelsters beseften dat IJVC hun geen moeilijkheden zou mogen bezorgen, concentreerden ze zich zo sterk om een afgang te voorkomen, dat hun spel ver krampte. Pas m de derde set was er een echt Voorwaarts te zien. dat fris van de lever speelde en zodoende IJVC geen schijn van kans gaf. Naast het competitiegebeuren, werden er ook nog twee extra bekerwedstrijden gespeeld, die bij de dames en de heren de vierde finalist moesten aanwijzen. De heren van Mytilus 1 behaalden een moeizame 1-3 overwinning op de Mor- resreserves. Mytilus won de openings set met 8-15, maar daarna kwam Morres via 15-10 terug. Via 5-15 nam Mytilus opnieuw een voorsprong, maar toen het in de voerde set 12-12 geworden was, leek een vijfde set noodzakelijk. Drie technische fouten aan de Morreskant van het net bezorgden de Goesenaren echter even zovele punten. 12-15. De dames van Morres 2 behaalden een 3-1 zege op het bezoekende Marathon 2. Het spelpeil lag in dit duel niet erg hoog. De setstanden waren: 16-14,4-15, 15-5 en 15-8. klas: 1 Luctor 1 423-139; 2 Oostburg 1 320-100; 3 Hulst 1278-61. Hulst l degradeert onderlinge afstand negen 'punten in het naar de eerste klas. Eerste klas: 1 Emergo 1 562-165; 2 Hulst 2 388-106; 3 Axel 1 278-29. Promoveert naar de hoofdklas Emergo 1. Degradeert naar de tweede klas Axel 1. voordeel van EWC geworden is, lijkt er voor dit team geen vuiltje meer aan de lucht. Dat het via 8-15, 16-14, 8-15 en 9-15 tot een Vlissingse zege kon komen. Tweedeklas: 1 Emergo2492-151;2Oostburg mag voor een belangrijk deel toege- 2 373-99; 3 Axel 2 294-50. Promoveert r eerste klas Emergo 2 Vandaag (zaterdag) wordt in hotel Walche ren te Koudekerke een wedstrijd gespeeld tussen ABC 1 en Luctor 1 om het kampioen schap van Zeeland Tevens telt deze wed strijd voor afvaardiging naar de vervolgwed- schreven worden aan het aanvallend werk van Heidi Menheere. die zich ont popte als een uitstekende plaatsver vangster van de afwezige Frieda Heij- nen. Voorwaarts won in LJzendijke met 0-3 strijd voor promotie naar de landelijke pro- van IJVC, maar de setstanden (13-15, moUeklas. Aanvang: 11.00 u 12-15 en 4-15) doen al vermoeden dat GRAAUW Na de behaalde Zeeuwse titel van SAR 1 in de hoogste klas van de afdelingscompetitie resten hierin alleen nog de beslissingen omtrent de degradatieplaatsen. Een vrijwel zeke re degradant is Arnemuiden 1 maar omtrent de eventuele tweede plaats is nog geen enkele zekerheid. Dat wordt pas duidelijk als één der 5e divisie teams uit Zeeland zal degraderen. De confrontatie tussen St Aloysius 1 en St.-Laurens 1 was daarom deze week van bet grootste belang. De Zeeuws- Vlamingen grepen daarbij de laatste strohalm succesvol door de Middel burgers naar een 6-4 nederlaag te spelen. Daarbij bleek Frans van Wa terschoot voor drie winstpartijen ge zorgd te hebben terwijl Jo Bogaert tweemaal scoorde. Met de winstpartij van Tieleman op de weinig succesvol- WESTKAPELLE De pony's in de klasse zwaar toonden zaterdag in het door de landelijke rijvereniging en ponyclub Walcheren in manege de Zandbooi te Westkapelle gehouden provinciaal springconcours hun grote klasse. Onder meer omdat vier van de vijf gestarte combinaties foutloos bleven in het toch niet licht gebouwde parkours. Maar ook in de barrage werd er door de deelnemers van alles aan geprobeerd om de tijden zo scherp mogelijk te zetten. Uiteindelijk sleepte Jaqueli- ne de Winter met Rashid van Walcheren de eerste prijs in de wacht, op ruim één seconde gevolgd door Peter Klaasse met Sjoerd van dezelfde vereniging. Ook bij het M-springen van de pony's moest een barrage de beslissing bren gen. Al meteen reed de als eerste uitkomende Nancy de Roo op Furie van Reimerswaal een foutloze barrage. Een prestatie die alleen werd geëve naard door Jeannette de Lange met Santano van Reimerswaal, zij het in een langzamere tijd. Twaalf pony's mochten, door het rijden van een fout loze voorronde, uitkomen in de barrage van de klasse licht. Tien van hen slaagden erin ook nu nog zonder fouten te blijven zodat ook hier de tijd een beslissing moest brengen. Tussen de tijden van de eerste en de zesde prijs winnaar zat een verschil van 2.2 secon den, waaruit blijkt dat de tienden van seconden de doorslag gaven. Dieter Mosselman met Devel van Reimers waal bleek de allersnelste, gevolgd door Esther van Westen met Remiran- do van Walcheren. In de B-klasen bleven twee combinaties foutloos, zo dat voor het de rjjstjjl de doorslag gaf. De hoogste waardering was voor Caro line Abrahamse met Queenty van Oranjezon, gevolgd door Stefanie de Kam met Uniek van Berglust van Walcheren. Voor de paarden blijkt het iedere keer weer moeilijker te zijn dan voor de pony's om tijdens de indoorwedstrij- den in de wat beperktere ruimte de kortere wendingen te moeten rijden. Toch hebben ook zij zich van hun goede zijde laten zien door in iedere rubnek een barrage te forceren over het aan de maximum maten gebouwde parcours. Alleen de klasse B vormde hierop een uitzondering omdat in deze rubriek de rijstijl tijdens de voorronde beslissend is bij een gelijk aantal strafpunten. Omdat de jury de rijstijl van Aiya de Hullu met Sirtaki meteen goed waar deerde greep zij naar het oranje lint. voor Mare Broodman met Piolina van dezelfde vereniging. Vier combinaties streden in de barrage van de klasse licht om de hoogste plaatsen. Drie van hen deden dit met een foutloze rit. De tijd van Lenet Sandee met Thyfoon gaf recht op de eerste prijs. Tweede werd plaatsen mochten verdelen. Direkt in de eerste rit slaagde Bram Klaasse met Polstar erin een foutloze rit neer te zetten in een zeer scherpe tijd. Kees de Visser met Thoran probeerde nog dit te verbeteren, maar moest zich tenslotte Jan Brasser. Saint. Vroonruiters. 8 ft. void. Paarden klasse L (beoordeeld op fouten en tijd. na barragei: 1 Lenet Sandee. Thyfoon, Nrd -Beveland. 0 ft. 46.7 sec.. 2 Hans Dooms. Robin, Luctor et Emergo, 0 ft, 49.0 sec.: 3 Ageeth van Maldegem, Darintha, Vroonrui ters, 0 ft, 52.3 sec.; 4 Mariska de Badts, Bergirac. Luctor et Emergo. 8 ft, 56.0 sec. Paarden klasse M (beoordeeld op fouten en tijd, na barrage): 1 Bram Klaasse. Polstar. Walcheren. 0 ft. 41.8 sec.; 2 Kees de Visser, Thoran. Gouwe Reyers. 0 ft. 45.7 sec.3 Bram Klasse. Sandra. Walcheren. 0 ft. 47.8 sec. Paarden klasse Z (beoordeeld op fouten en tijd, na barrage): 1 Izak v. Eyzeren. Interpol H. Weelruiters. 0 ft, 42.5 sec 2 Albert Vermue. Pourquoi Deux. Weelruiters. 4 ft, •Spel uw spel': 1 Franclska Bakker, Geiha, Jacoba v. Beieren, 960 pnt.. 2 Nancy de Roo, Furie, Reimerswal, 650 pnt.; 3 Peter Klaassse, Sjoerd, Walcheren, 440 pnt.; 4 Diny Krijger, Alexandra, Gouwe Reyers, 380 pnt. Paarden 'Puissance': (na eerste barrge): 1 Bram Klaasse. Polstar. Walcheren, met een achterstand van bijna vier 0 ft.; 2 Kees de Visser. Thoran. Gouwe seconden tevreden stellen. In de barra- "w"1" ge van de klasse zwaar moest Albert Vermue met Pourquoi Deux van de Weelruiters zijn meerdere erkennen in clubgenoot Izak van Eyzeren met In terpol II. Reyers, 4 ft.; 3 Chris Boone, Rial to. Gouoe Reyers, 8 ft4 Albert Vermue, Pourquoi Deux, Weelruiters. 4 a in voorronde. NEW-DELHI (ANP) Het interna tionale olympische comité (IOC) heeft zondag in New Delhi de ama- teurregel verruimd. De maatregel geldt voor 28 van de dertig olympi sche takken van sport voor de zo mer- en winterspelen. Alleen met de voetbal- en de ijshockeyfederatie moet nog nader overleg volgen, dat voor 18 en 19 april in Lausanne is vastgesteld. Het IOC-gezelschap, bijeen voor de 86e algemene vergadering, heeft in feite een olympische prof geschapen. In de toekomst mogen sportmensen voor geld uitkomen in wedstrijden zonder dat hun olympische status in gevaar komt Voorwaarde is wel dat het 'verdiende' geld door tussen komst van de nationale sportbon den op speciale rekeningen wordt gestort en pas wordt uitgekeerd als de betrokkene de sportloopbaan beendigt. Voor uitgesproken profes sionals. die hun brood verdienen met het beoefenen van sport, blijven de Olympische Spelen taboe. De olympische officials waren van mening dat het redelijk is voor een atleet, die tot 1600 uur per jaar aan training besteedt, financiële Vergoe dingen te ontvangen. Het kwalificatietoernooi voetbal voor de Spelen is al aan de gang volgens de regels van de FIFA, die betaalde voetballers heeft toegela ten mits deze niet aan de eindronde van de strijd om de wereldtitel heb ben deelgenomen of contracten heb ben getekend om reclame te maken voor sportkleding. Het IOC wil der gelijke spelers echter niet toelaten tot het olympische toernooi. Bij het ijshockey kan het IOC vooralsnog niet akkoord gaan met de reglemen ten van de federatie, die toestaan dat profspelers uit de Noorameri- kaanse league als him topjaren voor bij zijn de amateurstatus terug kun nen krijgen. De uitslagen lulden: pony's klasse B (beoor deeld op fouten en rijstijl) 1 Caroline Abra hamse. Queeny, Oranjezon, 0 ft. void; 2 Stefanie de Kam. Uniek v. Berglust, Walche ren, 0 ft, void; 3 Angelica de Bode, Florijn, Burghtruiters, 3 ft. void. Pony's klasse L (beoordeld op fouten en tijd, na barrage): 1 Dieter Mosselman, Devel, Reimerswaal, 0 ft, 39.3 sec.; 2 Esther van Westen, Remirando, Walcheren, 0 ft, 40.3 sec 3 William Mossel man, Rex Robber, Reimerswaal, 0 ft, 40 6 sec.; 4 Inge Koster, Dormy, Oranjezon. 0 ft. 41.0 sec. Pony's klasse M (beoordeeld op fouten en tijd, na barrage): 1 Nancy de Roo, Furie. Reimerswal, 0 ft. 44.9 sec.; 2 Jeannette de Lange. Santano. Walcheren. 0 ft, 53.8 sec.. 3 Sandy den Exter. Gabi. Nrd.-Beveland. 4 ft. 41.3 sec. Pony's klasse Z (beoordeeld op fouten en tijd, na barrage): 1 Jaqueline de Winter. Rashid. Walcheren, 0 ft. 37.8 sec.; 2 Peter Klaasse. Sjoerd. Walcheren, 0 ft. 38.9 sec.; 3 Francisca Bakker, Geiha, Jacoba v Beieren. 0 ft. 41 4 sec. Paarden klasse B (beoordeld op fouten en rijstijl): 1 Anja de Hulu. Sirtaki. Zwinruiters. 0 ft. goed; 2 Mare Broodman. Piolina. Zwinruiters, 0 ft, void, 3 MIDDELBURG In de 3e klasse D (heren) van de veldhockeycompetitie heeft Middelburg zich met de moed der wanhoop verdedigd tegen koploper Etten-Leur, dat bijna alle opzichten superieur was en de oranje-zwarten geen gelegenheid gaf om in hun spel te komen. Toch gaf de uitslag een enigszins vertekend beeld. Drie prachtige goals, gescoord door Luc Hoorninck, Karei en Machiel Bosse, gaven de bezoekers bij de thee een riante voorsprong. Enkele malen was Middelburg evenwel bij een doelpunt geweest en dat bleek na de hervatting nog meer. De tweede helft werd beheerst door strafpushes. Etten-Leur kreeg er twee toegewezen en die werden feilloos be nut door Diederick Geurts. Ook de thuisclub kreeg er twee toegekend, maar de anders nimmer falende Marco Joosse zag ditmaal beide inzetten vak kundig gestopt door de goalie van de Brabanders. Daardoor zonk bij Middel burg de moed in de schoenen en de opgelopen 5-0 achterstand tegen het tactisch en technisch sterke Etten- Leur bleef ongewijzigd. Barendrecht verloor wederom, waardoor Rapide en Middelburg met Barendrecht kandida ten blijven voor teruggang naar de 4e klasse. In Rockanje kwam HSD in de klasse D tot de volle winst door met 2-1 te winnen van Forcial. Beide doelpun ten kwamen op naam van Bonne Brou wer. Dit waren de enige wedstrijden waarbij heren eerste teams uit Zeeland betrokken waren. Bij de dames traden alleen Vlissingen en Middelburg in het veld en beide teams moesten met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. In Vlissingen was de thuisclub in de eerste helft goed opge wassen tegen Oude Maas en kwam na een 0-1 achterstand tot de gelijkmaker, die Antoinette Mijnlief produceerde. In de tweede helft werd Oude Maas gaan deweg sterker en met een velddoelpunt en een goal, gescoord uit een strafbal, werd het een 3-1 zege voor de bezoek sters. De dames van Middelburg deden hun uiterste best tegen het bezoekende Voome, maar matig spel stelde hen niet in staat de gasten punten te ontfutselen. Eerst leek een gunstig resultaat binnen bereikt, want het was Annejet Sandijck die in de achttiende minuut fraai doel trof. Voome had tamelijk snel z'n antwoord klaar mid dels Hetty Jas. Na de thee was Middel burg wel meer aanvallend. De snelle uitvallen van de dames uit Hellevoet- sluis waren echter levensgevaarlijk en hieruit was het dat Mirjam Krabben dam twee treffers kon aantekenen, wat de volle winst betekende. Evergreen won verrassend met 3-0 van Tempo en nu staan Evergreen en Middelburg vier punten voor op het laatstgeplaatstge Pelikaan. De dames uit Roosendaal hebben echter nog twee matches te spelen, terwijl Middelburg en Ever green eenmaal in het veld moeten komen. De andere Zeeuwse dames- standaardelftallen konden door terrei nafkeuring niet spelen, met uitzonde ring van HSD, dat thuis Zwart Wit met 8-0 versloeg. Tijdens het paasweekein de zijn er geen competitiewedstrijden. BV SOUBURG - TITANUS Titanus dat ook nog in degradatiegevaar ver keert reisde met maar zes man af naar h™ Doomsmet"Robm vmlwitoV* Souburg Dit zou hun later in de wed VLISSINGEN Beide Zeeuwse ploegen in de hcrenhoofdklas basketbal sloten een speeldag winnend af. B.V. Souburg deed dit tegen Titanus (91-72), en Volharding behaalde de winst tegen Condor (64-72). een zege voor BV Souburg. Eindstand; 91-72. Emergo. Van de tien gestarte combina ties in de klasse midden slaagden er vijf in hun startcoupon blank te hou den. zodat zij in een barrage de hoogste Tern. Boys beste Zeeuwse ploeg bij spelregelwedstrijd WAALWIJK - Hey team van Tcrneu- zense Boys is zaterdag winnaar gewor den van de Zeeuwse beker bij de jeugd- spelregelwedstrijden van de COVS (Centrale Organisatie van Voetbal scheidsrechters). In de finale van het district Zuid 1, die gehouden werd op het complex van RKC in Waalwijk, eindigden de Zeeuws-Vlamingen als het beste Zeeuwse team. Temeuzense Boys klasseerde zich in het eindklassement van de districtsfi nale op de negende plaats met een to taal van 263 punten en dat waren er slechts drie meer dan het team van Zee- landia, dat de groep Walcheren verte genwoordigde. Kapelle eindigde op de veertiende plaats met 191 punten, ter wijl de vertegenwoordiger van Schou- wen-Duiveland, WIK uit Kerkwerve. met een vijftiende plaats genoegen moest nemen. Winnaar van de finale werd de Zeewuse beker uitgereikt door KNVB-afdelingsvooratter Jan Schaal- je. strijd gaan opbreken. BV Souburg startte met een man-to-man verdedi ging om even later over te schakelen naar een 1-3-1 zone. Na aanvankelijk een voorsprong van 34-23 te hebben opgebouwd zorgde een enkele man van Titanus ervoor dat de voorsprong van de Souburgse ploeg weer teniet werd gedaan. Titanus kwam dan ook terug naar 44-40 bij rust. Echter in het begin van de tweede helft herstelde Souburg zich door binnen vier minuten de voor sprong weer te vergroten naar 58-48. Vanaf dat moment ging de Souburgse ploeg man-to-man spelen om er dit keer voor te zorgen dat Titanus nu niet dichterbij kon komen via afstands schoten, dit lukte vrij aardig, Ook in de aanval bleef Souburg over Titanus heersen. Mede dank zij de scorende inbreng van Jacco Jasperse (20 pnt.) en Wim Elve (21 pnt.) konden de Soubur gers hun voorsprong handhaven. Tita nus trachtte hier wat tegen te doen door man-to-man verdediging te gaan spelen Door het strenge fluiten van de scheidsrechters hadden beide ploegen vooral op het laatst een hoge fouten- last. Titanus kon dit zeker niet gebrui ken aangezien de ploeg maar met zes man was. Ook aan Souburgse zijde moesten enkele spelers vroegtijdig het veld verlaten. Maar BV Souburg kon de wedstrijd rustig uitspelen want Ti tanus stond tegen het einde nog maar met vier man in het veld. Met als gevolg voor de tweede keer dit seizoen Condor - Volharding Wat vorige week tegen Braggarts niet lukte, lukte dit keer tegen Condor wel: in de beginfase proberen een definitie ve voorsprong te nemen. Volharding nam die voorsprong door het initiatief naar zich toe te trekken. Via de goed spelende Hans van de Linde was het al gauw 6-12. Echter een veel grotere voorsprong dan zes punten kon Volhar ding in eerste instantie nit nemen. „Dit was voornamelijk te wijten aan de harde houten borden, want in Goes spelen we altijd op vrij zachte borden", aldus trainer-coach Hans Hoogeboom. Hierdoor ketsten veel afstandsschoten terug in het veld Condor dat helemaal niet sterk speelde kon eigenlijk alleen maar terugkomen via vrije worpen die men kreeg omdat Volharding al gauw acht fouten had. Dit was een gevolg van het feit dat de man-to-man verde diging bij de Goese ploeg erg gesloten De spelers uit Goes gaven het toen niet meer uit har.dcn, en konden dc wed strijd winnen afsluiten (eindstand: 64- 72). In de dames le klas startte Dynamo 2 bijna tegen het sterke Valkenisse 1. maar verloor toch met 55-60. Koploper BV Souburg behaalde een super- overwmning, slachtoffer was Valkenis se 2 (110-30). Valkenisse 1 -Dynamo 2 Uit het feit dat Dynamo 2 met maar lieft tien meisjes naar Vlissingen kwam bleek dat de Middelburgse ploeg er zeer op gebrand was om te winnen. En aangezien Valkenisse maar met zes man en zonder coach was kon het dus best een spannende wedstrijd worden. In de eerste helft zorgde Yvonne Traas (22 punten) ervoor dat Dynamo op voorsprong kwam, rust: 23-25. Valke nisse echter trok de stand in de tweede helft weer gelijk en via goed aanvallend werk van Jenny Schaalje (18 punten) kwam Valkenisse op een 37-29 voor sprong. De press die Dynamo op het laatst speelde kon de Middelburgse was. Ruststand: 40-44. Volharding, dat ploeg de overwinning niet meer bezor- de tweede helft begon met een 3-2 zone, gen. Eindstand: 50-40 startte veel te rustig. De ploeg kwam dan ook nog behoorlijk in de proble men doordat er slecht verdedigd werd. en er in de aanval geen punt meer inging. Condor nam in de tiende mi nuut dan ook een voorsprong van 56-53. Hoogeboom schakelde op dat moment over naar een 2-1-2 zone verde diging. wat beter uitpakte. Han de Jongh kreeg bet in aanvallend opzicht flink op zijn Heupen door achter elkaar vier keer raak te schieten en Volhar ding op een 65-58 voorsprong te zetten. BV Souburg - Valkenisse 2 Koploper BV Souburg 1 toonde weinig medelijden met het op de laatste plaats staande Valkenisse 2. De geolie de sconngsmachine van Souburg zorg de voor een 42-12 ruststand. Na rust werd er door Souburg een zeer felle press gespeeld, waardoor de stand flink opgevoerd werd. De Souburgse ploeg, waarin Heieen van de Driest sterk speelde, behaalde zeer soepel een 110- 30 overwinning. Topscoorders. Tamara de Meulder 26 punten, Karin Snoek 22 punten. Jolanda van de Horst 20 pun ten. Bl-Wit - Scheldesport Scheldesport was geen partij voor Blauw-Wit. Dit valt te concluderen uit de eindstand van 59-24. Die kwam tot stand, omdat Blauw-Wit verdedigend zeer goed speelde. De ruststand werd bereikt door een goede man-to-man verdediging van Blauw-Wit, gepaard gaande met het aanspelen van de lange mensen in de aanval die dan konden scoren. Scheldesport kon hier verdedi gend niets tegen doen, en aanvallend werd er alleen maar gescoord vla lay- ups. De tweede helft gaf het zelfde beeld met als gevolg een pak slaag voor Scheldesport. (59-24). Smokkelhoek - Jumping Crabs Nadat er in de eerste acht minuten een stand van 10-10 bereikt was schakelde Jumping Crabs over op een man-to- man systeem. Maar hiermee werd de voorsprong toch niet echt groot. Rust: 25-28 In de t weede helft nam Smokkel hoek via een paar prima aanvallen zelfs een voorsprong van 34-32. De Kapelse ploeg had echter maar vijf meisjes tot z'n beschikking, zodat conditiegebrek parten ging spelen, waardoor Smokkel hoek met 55-60 verloor van Jumping Crabs. In een leuke wedstrijd sleepte Mara thon in de heren tweede klas de over winning tegen het Middelburgse Dyna mo uit het vuur. (61-54). HTS kan maar niet tot de eerste overwinning komen, nu werd er weer verloren van Gerom- mo. (46-77). Marathon - Dynamo In een gelijk opgaande eerste helft waren beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd. Het zag er eerst naar uit dat Dynamo zou gaan winnen, want al gauw was er een voorsprong van 3-11 opgebouwd. Maar Marathon veerde wat op en haalde zodoende de achter stand in, tot een ruststand van 28-28. Marathon creëerde in de eerste zes minuten van de tweede helft de beslis sende voorsprong 38-33. Gedurende het verdere verloop van deze wedstrijd bleef deze kloof gehandhaafd, zodat Marathon als winnaar van het veld stapte. Eindstand: 61-54. Topscorer: Rien Poerstamper (21 punten). HTS - Geronimo Voor HTS was er in deze matige wed strijd weinig eer te behalen, want Rob Oosterbaan van Geronimo was de ab solute uitblinker. Keer op keer kon hij via de achterlijn de bucket van HTS binnendringen om daaropvolgend een punt te maken. Ook van afstand dreig de er van Geronimo zijde constant gevaar, met als gevolg dat HTS via 25-8 tegen een 36-18 achterstand bij rust aankeek. Na de hervatting waren de eerste acht punten via rustig opgezette aanvallen voor HTS. maar daarna ver gaten sommige HTS'ers dat ze ook nog moesten verdedigen. Geronimo kreeg hierdoor vrij spel en benutte dit dan ook om de score op te voeren naar een eindstand van: 46-76. le Van Veen bleef de volle winst in Graauw. De verrassingen in de 2e klas A blijven niet van de lucht en ditmaal wist een sterk gemotiveerd Arnemuiden 2, dankzij een niet te kloppen Ando den Engelsman leider MZ 5 met 7-3 op de knieën te krijgen. Zand 4 bleef boven dien kansrijk door bij Goese Polder 1 op de hele buit beslag te leggen (4-6). In 2B behield Goes 1 zijn goede papieren door Westerzicht 1 met 1-9 kansloos te laten. Big Smash 1 volgt nog steeds op twee punten na de royale 2-8 score bij MZ 6. De remise tussen Kapelle 1 en MZ 8 betekende voor beide partijen een verliespunt die degradatiekansen versterkte. Dankzij een 5-5 resultaat bij Arnemui den 3 werd SAR 2 in de 3e klas A kampioen. Deze titel met promotie komt op naam van Jan de Klerk. Joop Maas, Johan 't Hooft en Eric Hemelaar. Effect 1 bleef ongeslagen kanshebber in 3 B door Oudelande 1 met lege handen terug te sturen (8-2). De papie ren van Yerseke 1 in de 3e klas D kwamen gunstiger te liggen doordat Westerzicht 2 zich door Big Smash 2 liet verslaan. In de 4e klassen werden Kerkwerve 1, St.-Laurens 2 en Arne muiden 4 en 6 kamioen. Bij de jeugd vielen zes titels te vieren. Met name waren dit Westerzicht 1, MZ 11, Lau rens 5, Yerseke 1, Zand 8 en Oudelande MIDDELBURG Kampioensbloemen voor MZ 2 en degradatiepijn voor 't Zand 1 waren dit weekeinde de con trasten waarmee in de landelijke ta- feltenniscompetitie spelende Zeeuwse teams werden geconfronteerd. Veel voldoening was daarbij uiteraard bij het MZ-trio Peter Siagter, Marco Hof man en Peter van Iren dat na de 7-3 overwinning op Phoenix 3 de titel in de 4e divisie op zak stak. Het bereiken van de 3e divisie die met dit kam pioenschap gepaard ging, betekent voor alle drie een heroptreden op dit niveau nadat zij een jaar geleden of nog langer al deel uitmaakten van MZ 1, maar dan wel steeds als derde man. Door de opkomst van Wegman en De Vries raakten deze spelers wat op de achtergrond waaruit zij zich nu zelf wisten te bevrijden. Minder positief was de bijna definitieve degradatie van 3e divisionist Zand 1 dat zaterdag bij Phoenix 2 moést win nen om zich te kunnen handhaven. De start in Delft was daarbij hoopvol en Joossens en Goossen zorgden er voor een 1-2 voorsprong die zij echter ver zuimden in het dubbelspel uit te brei den, door de verkregen ruime voor sprong nog te laten schieten. De over winning was tenslotte voor Phoenix en de kater voor Zand. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is het gat van drie punten verschil vrijwel niet meer te dempen. Opvallend goed acteerden in de dames le divisie Ingrid van Osselaer, Sandra Tahapary en Ankie Kersten bij de Treffers. Eén partij van Sandra Taha pary en het dubbelspel sneuvelden ten voordele van de gastvrouwen maar een maximaal scorende Ingrid van Osse laer en een eveneens succesvolle Ankie Kersten zorgden voor een ruime 2-6 winst. Doordat leider Hoonhorst ook won van OTTC en het op één punt afstand als tweede geklasseerde Am sterdam eveneens de winst bij Swift weghaalde, blijft MZ op geringe af stand. De kans op een betere klasse ring oftewel de toegang naar de ereklas, blijft in eigen had. Degradatie is niet meer mogelijk. In de 5e divisie benutten zowel Zand 2 als MZ 3 hun weekeind erg goed door respectievelijk tegen Korenbeurs 2 en Radio Molenaar .1 een 7-3 overwinning te behalen. De degradatie blijft echter, met name vooral voor MZ 3, als een zwaard boven het Zeeuwse team hangen. In de landelijke jeugdcompetitie is het meisjesteam van Effect nu bijna kam pioen, na de 8-2 zege op Ventura Sport. Het drietal Madeion de Buck, Jeanine Rouw en Annet Roeland heeft aan één overwinning uit twee wedstrijden vol doende voor de definitieve titel in de B-klas. Dames: le divisie Phoenix 2 8- 8 Hoonhorst 8-12 Zand 8- 5 Amsterdam 8-11 TYBB 8- 1 MZ 8-10 Heren" Treffers 8- 6 4e divisie: Swift 8- 6 MZ 2 8-15 8- 9 OTTC 8- 3 Scylla 3 2e divisie 8-15 8-10 Phoenix 3 Hotak 8- 8 8- 6 MZ Ravesteyn Sjaardema 2 Backhands 8- 6 8- 4 Sjaardema 8-10 Phoenix 8- 9 St. Hoger 7- 2 WUno 7- 0 Scylla 4 8-13 Treffers 2 8-10 3e divisie: Zand 2 8- 8 Docos 8-14 Korenbeurs 2 8- 8 Noad2 8-10 MZ 3 8- 8 FVT 8-10 R. Molenaar 8- 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28