Huurders voor twee ton m het krijt bij 'Regionale' Bouw van twaalf woningen in Zaamslag kan doorgaan Hengelsportvertegenwoordiger stapt uit sportraad Terneuzen Bankdirecteur ziet carillon op Markt Aardenburg niet zitten Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/streek HUURACHTERSTAND SCHRIKBAREND GESTEGEN Veilingtijden rond Paasdagen gewijzigd UITSTEL BESTEMMINGSPLAN Gemeente Aardenburg en Zeeland bv om de tafel over Ydewalle Kampeerterrein met zwembad Breskens mag van Raad van State Flinke schade bij aanrijding VOORSTEL OPHOKGEBOD POSTDUIVEN DINSDAG 29 MAART 1983 13 marktberichten VLISSINGEN - Pasen valt vroeg dit jaar. „Het kusttoerisme noodt nog niet zo erg", berust de heer J. P. de Regt, directeur van de Provinciale Zeeuwse VW in Middelburg. Hij verwacht dan ook niet dat de paasdagen in Zeeland een grote toeristische drukte te zien zullen geven. Een voorzichtige start, een aarzelend begin", zo formuleert hij zijn prognose, „Maar dat verontrust mij niet, omdat dat voornamelijk te wijten zal zijn aan de natuur, aan de kalender, de mensen wachten liever op een wat lekkerder klimaat". De verhuur van zomerwoningen is matig en in de sector van de penions zal het, naar de mening van de heer De Regt, in de paasweek zelfs nog vrij stil blijven. Voor kamperen is de tijd ook nog niet bepaald rijp te noemen. De verwachting van het Nationaal Bureau voor Toerisme, dat Nederland in het paasweekeinde aanmerke lijk minder buitenlanders te verwerken zal krijgen dan vorig jaar. gaat, volgens de heer De Regt. eigenlijk aan Zeeland voorbij, daar men daarbij voornamelijk het oog heeft op toeristen die aangetrokken worden door lente-achtlge attracties als de Keukenhof. ..Zeeland moet het voornamelijk hebben van Duitsers en die blij ven toch wel komen - ze zijn er trouwens al - hoewel er ook zullen zijn die, afgaande op het gure weer, hun uit stapje naar Pinksteren hebben verlegd. Ach, in het algemeen lopen de speciale aanbiedingen voor deze tijd van het jaar wel leuk, maar het geheel blijft matig". De heer De Regt sluit dan ook niet uit, dat tegenover een vrij rustige Pasen wellicht een drukke Pinksteren komt te staan Ook ten aanzien van het zomerseizoen is de heer De Regt optimistisch gestemd. De nadruk zal vooral op het kamperen komen te liggen. Voor wat betreft de sectoren van hotels, pensions en bungalows constateert de VW-directeur nog enige aarzeling, zeker in de periode buiten de schoolvakanties, maar hij acht dat niet verontrustend. Het herontdekken van het eigen land zet zich naar zijn idee steeds meer door en wanneer het weer wat aantrekkelijker wordt, verwacht hij dat het aantal reserveringen zal toenemen. AXEL - Reeds vertrokken huurders en huidige bewoners van huizen van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging (RZVW) zijn de woningcorporatie nog zo'n tweehonderd dui zend gulden schuldig. De huurachterstand is de laatste jaren - overigens een landelijke tendens - schrikbarend toegenomen. Er is sprake van een verdrievoudiging in de laatste twee jaar. De oorzaak is de teruglopende economie, „maar", aldus een artikel in het informatieblad van de RZVW, „de huurders zijn toch ook niet helemaal vrij te pleiten". De RZVW heeft 4800 huizen in bezit. wv-- In heel Nederland (2 miljoen corporatie woningen) staan huurders voor zo'n 70 miljoen gulden in het krijt bij de wo ningbouwverenigingen. Dat levert een renteverlies op van vele miljoenen. Huurachterstand echter zou volgens de RZVW helemaal niet nodig moeten zijn, want de huren die uiteindelijk betaald moeten worden zijn afgestemd op de minimuminkomens en in gevallen waarin de verhouding toch scheef dreigt te groeien voorziet immers de in dividuele huursubsidie in een matiging van de huurprijs. „Wonen is een eerste levensbehoefte", aldus de RZVW. „De Ledenvergadering zwemvereniging SINT-JANSTEEN De zwemvereni ging 'De Kikkers' uit Sint-Jansteen hield een ledenvergadering in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Na een openingswoord door de voorzitter kwamen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde. De periodiek aftredende be stuursleden mevrouw A. Colsen en de heer F. van de Wiele kregen ruim voldoende stemmen voor een volgende zittingsperiode. Aan de orde kwam verder de organisatie van de geweste lijke recreatieve Meerkamp op 20 no vember '83. Ongeveer vijfhonderd kin deren van de districten Zeeland en Noord-Brabant zullen die dag actief zyn in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst en het overdekte zwembad 'De Driehoek' in Hulst. Ver der zullen een aantal jongeren van de zwemvereniging uit Sint-Jansteen op 16 en 17 april '83 deelnemen aan een jongeren weekeinde in Griendveen. Vanavond, zaterdag, houdt de zwem- club de jaarlijske feestavond in het restaurant van het overdekte zwembad in Hulst. De feestavond begint om 20.00 uur. samenleving doet er alles aan om ieder een onderdak te verschaffen. Daar staat tegenover ons bestedings patroon, waarbij het wonen op de zo veelste plaats komt. De auto, de televi sie en het pilsje in het weekeinde blij ken vaak belangrijker te zijn". Volgens de RZVW werkt dit bestedingspatroon van een kleine groep huurders nadelig voor iedereen, die een woning van de corporatie huurt. Want te laat betalen kost tijd en geld. Geld, vooral in de vorm van renteverlies. Dat geld zou ge bruikt kunnen worden voor renovatie en groot onderhoud. „Miljoenen gul dens, goed voor de werkgelegenheid van honderden vaklieden". De RZVW signaleert dat het probleem van niet of te laat betalen van huur medewerker gaat bij een betalingsach terstand van twee maanden bij de huurder op bezoek om te luisteren waar de schoen wringt. In een gesprek blijkt dan vaak wat de problemen zijn en er wordt geprobeerd die samen op te lossen. Ook is er een hoofd bewonersza ken aangesteld, die de 'zwaardere' ge vallen voor zijn rekening neemt. Goedbloed is tevreden. „De werkwijze levert resultaten op", zegt hij. Goed bloed wijst erop voorheen bij twee Aard appel term ijnmarkt Rotterdam. Datum 28-3-'83. bintje 50 mm opwlaten april 19 00. november 24,50, mei 19.10. bieden april 18.70. november 24,00, mei 18.70, slot april 19,00, november 24.00, mei 19.00. Stem ming april mei. nauw. prijshoudend, no vember kalm. openstaande posities: april: min 47 is geworden 848. november 219, mei plus 25 is geworden 2368, omzet april 71 t.w. 23x19.00. 5x19.10. 43x19,00. mei 35 t.w. 26- X19.40. 2x19.10. 7x19.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Consumptie-aardappelen, los verladen albe- drijf. in gulden per 100 kg, exclusief btw: klei-aardappelen. bintje 35-50mm 13.50- 14.00; bintje 50mm opwaarts 19.00-20.00; bintje 35-55mm 15.00-15.50. Irene 35mm opw in zakken 32,00-34 00 Zandaardappelen. bin tje 35-50mm 12.50-13,50. bintje 50mm op waarts 16.25-17.00 Exportaardappelen, bui tje 4Smm opwaarts in zakken 19.50-20.00. Voeraardappelen 8.00-9 00 Stemming rustig. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam: Datum 28-3-'83, bintje 35'50 mm opw laten april 13.80. bieden april 13,50, slot april 13,50, stemming april kalm. openstaande posities april min 6 is geworden 21. Omzet april 6x13.50. GOES - Tijdens de Paasdagen zijn de veilingtijden gewijzigd. Op Goede Vrijdag zijn 's middags alle Zeeuwse veilingen gesloten. In Goes wordt de groente 's morgens om 11.00 uur ge veild. In Terneuzen is er de hele dag geen groenteveiling. Daar kunnen de groenten woensdag meegeveild wor den. In Krabbendijke wordt dinsdag 5 april niet geveild. Op donderdag 7 april wordt om 10.30 uur fruit geveild in Ka- pelle. In Goes wordt die dag het fruit geveild om 13.15 uur. AARDENBURG - De gemeente Aardenburg en de projectontwik kelaar Zeeland bv. bespreken dinsdag 3 mei hoe het recreatie- project Ydewalle gerealiseerd zal worden. Met name zal bekeken worden in welke vorm de samen werking tussen de gemeente en de projectontwikkelaar gegoten moet worden. Het college van b en w wil naar aanleiding van deze be spreking de vaststelling van het bestemmingsplan recreatieter rein Ydewalle uitstellen tot uiter lijk 23 juli. De eerste termijn voor de vaststelling verloopt op 24 april. Het college wil nog drie maanden extra respijt, ook omdat de ambtelijke behandeling van de bezwaarschriften nog niet is vol tooid. Er zijn bij de gemeente der tien bezwaarschriften binnenge komen. Het college zal moeilijk verdere stappen kunnen ondernemen om dat de gemeente Oostburg. zoals bekend, beslag heeft laten leggen op de grond van Zeeland bv in Aar denburg. De rechtbank heeft de be slaglegging nog steeds niet van waarde verklaard. Waarschijnlijk zal dit volgende week gebeuren. De gemeenteraad zal donderdag verder moeten beslissen over een voorstel van het college om de alge mene politieverordening (APV) te wijzigen, zodat de aanvragen voor ventvergunningen voortaan met een beroep op het gemeentelijk be lang gewijzigd kunnen worden. Volgens het college leert de erva ring dat de winkels in kleine kernen het al moeilijk hebben zónder con currentie van venters of mobiele verkooppunten. Aangezien de leef baarheid in de kernen afhankelijk is van het op peil blijven van het huidige winkelbestand en dus een gemeentelijk belang is, wil het col lege de APV zo wijzigen, dat er een beter handvat verkregen wordt om ventaanvragen te behandelen. Ook moet er een beleidsnota worden vastgesteld waarin de uitgifte van vergunningen tot bepaalde bran ches wordt beperkt en aan vaste plaats en tijden wordt verbonden. Verder vraagt het college een kre diet van 156.000 gulden voor de aanschaf van een nieuwe vracht wagen voor gemeentewerken. De huidige vrachtwagen verkeert in een zeer slechte staat en voldoet niet meer aan de wettelijk gestel de eisen. De raad beslist donder dag 31 maart over deze voorstel len. De vergadering begint om 19.30 uur op het gemeentehuis. vooral schuilt inde sterk gestegen ener- maanden huurachterstand gelijk een gieprijzen, kosten van overheidsdien sten, en kosten van levensonderhoud, die sneller stijgen dan het inkomen. deurwaarder werd gestuurd. Nu komt de deurwaarder pas als de sociaal me dewerker geen succes heeft geboekt. „Dat betekent dat er ingeleverd moet „Toch zijn we veel strenger geworden". worden. De huurbetaling komt daarbij nogal eens in het gedrang". De laatste vier a vijf njaanden heeft zich bij de 'regionale' een stabilisatie ia de huurachterstand voorgedaan. Volgens hoofd administratie M. Goed bloed - de auteur van het artikel in het informatieblad - is dat te danken aan de sociaal medewerker, een nieuwe functionaris binnen de RZVW. Deze zegt het hoofd van de administratie. „Als ook het bezoek van de deurwaar der niet helpt dan gaan we over tot uit zetting van de huurder uit de woning. De laatste maanden hebben we al een paar gevallen gehad. We gaan nu echt door. want zo kan het met langer, 't Is voor iedereen inleveren geblazen". SCHORSINGSVERZOEK VERWORPEN PLAN SCHONEVELD (Van ome Haagse redacteur) DEN HAAG De Raad van State heeft de bezwaren van het Zeeuws Coordinatie-orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming te gen de aanleg van een camping inclu sief overdekt zwembad aan het Scho- neveld bij Breskens verworpen. Vol gens de Raad kan met name het zwem bad een rol vervullen als 'slecht-weer'- accommodatie. De bezwaren van het ZCO dat de gemeente Oostburg géén totaal-visie heeft ontwikkeld wat de recreatie bij Breskens aangaat en dat de toestemming voor de realisatie van deze camping daarop had moeten GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: Uitzending Nomen Nescio. HULST St. Liduinaziekenhuis. 10- 11.30 uur: Uitzending radio Nightinga le. MIDDELBURG De Mug, 21 uur: Jazz door trio Pim Bergman en Yvonne de Kok. Schouwburg. 20 uur: 'De ingebeelde ziekte', komedie door Reizend Volks theater uit Antwerpen. Gasthuis, 20-21.30 uur: Uitzending Ra- wa. OOSTBURG St- Antoniusziekenhuis en verpleeghuis De Stelle, 10-11.30 uur: Uitzending ra dio Delta. OOST-SOUBURG De Zwaan, 14-17 uur: Muzikale Workshop. TERNEUZEN Julianaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: Uitzending radio Julia na VLISSINGEN Bachten Komme, 19.30-21.30 uur: Contactavond soos Ge handicapten. Bethesda-St. Josephziekenhuis, 20- 21.30 uur: Uitzending Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: De vierde man, 16 jr; Roxy II. 20 uur: The nightporter. Cinem'Actueel I en II, 20 uur: Tootsie, 12 jr; Cinem'Actueel III, 20 uur: Charlotte, a.l. a.l. GOES Grand, 20 uur: E.T., HULST De Koning van Engeland. 20 uur: De vierde man. 16 jr; 20 uur: De vlaschaard, a.l. 20 uur: Zwarte ruiter, a.l.; 20 uur: Teenager in love, 18 jr. MIDDELBURG City. 20 uur: Polter geist. a.l. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Annie, a.l. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: De vierde man. 16 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: De vierde man, 16 jr; Alhambra II. 20 uur: De rechter- en linkerhand van de duivel, a.l, TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t'm 2/5); Kindergalerij, 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: Werken George Minne (t/m 16/4). BRUINISSE Visseri,j- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland^. HOOGELANDE Kapel St. Maarten, 13-17 uur: Werken Willem Ditmar (t'm 9/4). KAPELLE Bibliotheek. 14-17 en 18-20 uur: Bronsplastieken van Marijke Schouten (t'm 20/4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-17.30 uur: 'Projek- ties' van Sjoers Bijlsma (tm 7/4). Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur Gra fisch werk van Rob Clous 'tm 17/4). Vleeshal, 13-17 uur: Schilderijen van Eindhovense kunstenaars (tm 10/4). Galerie Montparnasse, 14-18 uur: Et sen en litho's van Saint Genies (tm 23/4). Galerie 'De Wijnstock': Werken diverse kunstenaars (tm 26/6). Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: Diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum. 10-17 uur: Werken Hercules Seghers (tm 27/4). TERNEUZEN De Branding, 15-21 uur" Expositie aquariumveremging VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (tm 16/4). Zaal 'Bellamy 19', 10-12.30 en 13.30-17 uur:Plastieken van Louis Damen (tm 4/4). Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Wilffied van den Boom (tm 22/4). Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieën en msekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel- 01100- 14444 look voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10-00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-000555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. wachten, zijn door de Raad van State verworpen. Het ZCO had beroep aan getekend tegen de goedkeuring die GS van Zeeland aan de camping-plannen van Bouwvas BV uit Nieuwerkerk aan den IJssel hadden gehecht. Het ZCO had er onder meer op gewe zen dat hel nu nog geldend streekplan uit '68 dateert en volstrekt achterhaald is. Er zouden nieuwe plannen op tafel moeten komen, en grootscheepse re creatieve ontwikkelingen zouden niet meer mogen worden opgesteld voordat zo'n nieuw streekplan er zou zijn. Oost- burg schermt al jaren met een recrea tienota, aldus het ZCO. maar die is nog steeds niet verschenen. Het recreatiegebied Schoneveld zal met de komst van de camping 4.000 nieuwe slaapplaatsen erbij krijgen, een gegeven met kwalijke effecten voor natuur en milieu, aldus het coordina tie-orgaan. Volgens GS kan een.groot deel van de plannen worden uitgevoerd op grond die 'gewonnen' is nu de zeedijk een stuk noordelijker is komen te liggen. GS zien ook het zwembad als een bijdrage in de 'regulering' van het dagtoerisme. De Raad van State stelt dat het niet onlogisch is dat de nieuwe gronden een recreatieve bestemming krijgen, en vindt het zwembad even eens acceptabel, juist vanwege de eisen die de dagrecreanten stellen. Mede daarom is het wachten op een totaal plan niet nodig, aldus de Raad, die ook geen andere bezwaren tegen de realisa tie van de camping-plannen ziet. TERNEUZEN De auto van E. A. V. uit Terneuzen is zondag zwaar be schadigd bij een aanrijding met een bus van de ZWN op de Rooseveltlaan in Terneuzen De bus. bestuurd door A. B. uit Scharendijke, stond voorgesor teerd na het verlaten van de halte en belemmerde zo de doorgang voor V. De lijnbus hep bij de aanrijding geringe schade op. SINT-JANSTEEN De evenementen commissie van het gemeenschapscen trum 'De Warande' in Sint-Jansteen hield een prijskaartrng, die slechts acht deelnemers trok. Mevrouw Van Dorse- laer uit Sint-Jansteen de enige vrouwe lijke deelneemster behaalde de eerste prijs. Voor H. Vergauwen en C. Nachtegaal. TERNEUZEN - De bewoners van de Puntstraat en Wilhelminastraat in Zaamslag kunnen de bouw van twaalf woningen voor één- en tweepersoons huishoudens in hun buurt niet tegen houden. De afdeling Rechtspraak van de Raad van State koos maandag de kant van de Regionale Woningbouw vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in het geschil tussen de buurtbewoners en de vereniging. Trouwens, ook gede puteerde staten en de gemeente Ter neuzen kregen te boren dat op de pro cedure, die zij hadden uitgestippeld, weinig of niets aan te merken viel. De woningbouwvereniging kreeg een bouwvergunning en mag, nu het schor- smgsverzoek is afgewezen, eigenlijk di rect beginnen met de bouw van de wo ningen (in twee bouwlagen). Maandagmiddag kregen de omwonen den de mogelijkheid hun bezwaren nog eens toe te lichten tijdens een bijeen komst van de commissie bezwaar- en beroepschriften in Terneuzen. Commis sievoorzitter mr A. Snoodijk wees er de bewonersdelegatie - onder aanvoering De commissie formuleert nu binnen en kele weken een advies voor b en w van Terneuzen. Die hakken direct daarna de knoop door. Eind april spreekt de gemeenteraad van Terneuzen zich over de zaak uit. De woningbouwvereniging wacht met het starten van de bouwacti viteiten tot de uitspraak van het ge meentebestuur bekend is. „We willen niet provoceren", aldus een woordvoer der van de vereniging maandagmid dag. „We willen voorkomen dat de om geving zich tegen ons keert". van A. Stoffels - op dat de bewoners ei genlijk niet veel meer te doen staat dan overleg te gaan plegen met de woning bouwvereniging over de manier waarop de twaalf woningen worden gebouwd. De ervaring leert dat, wanneer de Raad van State een schorsingsverzoek af wijst, de kans op succes bij een her nieuwde behandeling van de zaak erg klein is. De bewoners bleven op het standpunt staan dat de bouw van de woningen wel erg zorgvuldig moet plaatsvinden, wil len zij niet opnieuw naar de Raad van State stappen- Ze vreesden de sterkte 1/1/1/ A v/,7 hncnfnh- van de verlichting op de galerij van de VVV /lAt-i DCSpFUK etagewonmgen, ze tekenden bezwaar aan tegen het hoogteverschil, protes teerden tegen het heien en klaagden over de rooilijn. Verder vonden ze dat er in de woningen slechts bejaarden mo gen worden ondergebracht ("we heb ben nu tenslotte een rustige wijk en dat moet zo blijven"). De vrees van de be wonersdelegatie. „Straks komt er mis schien van alles in. AARDENBURG - In Aardenburg bestaan bezwaren te gen het principebesluit van het college over bet caril lon van Pieter de Boer op de Markt te plaatsen. Direc teur H. Tromp van de Rabobank in Aardenburg heeft de raad schriftelijk meegedeeld dat hij het plan afbreuk vindt doen aan het carillon in het op de Markt gevestig de gemeentehuis. Hij geeft de voorkeur aan andere plaatsen in Aardenburg. „Ik vind twee carillons op de Markt te veel van het goede. Het carillon van het ge meentehuis zal door de klokken van Pieter de Boer veel van zijn glans verliezen", aldus Tromp. Ook wethouder J. de Ridder verklaarde maandag dat hij de Markt als locatie niet erg ziet zitten. Volgens hem zou het grasveld voor de Sint Baafskerk een betere plaats zijn. In opdracht van de gemeente gemaakte trucfoto's zou den aantonen dat het carillon bij de kerk het beste tot zijn recht zal komen. „Maar dat is een puur persoonlijke mening", voegde De Ridder daaraan toe. Wat betreft het plan, de klokken in de toren van de Sint Baafs op te hangen, had de wethouder weinig hoop. Hij verwachte niet dat de, in het kader van een werkgelegen heidsplan aangevraagde subsidie, toegekend zal wor den. Om desondanks toch tot een snelle plaatsing van het carillon te komen, vind De Ridder het maar het beste om de klokken in een raamwerk bij de Sint Baafskerk op te hangen. Het college stelt voor om de brief van de Rabobank, die donderdag in de raadsvergadering aan de orde komt, voor kennisgeving aan te nemen. NA CONFLICT MET WETHOUDER REKVELD activiteiten voor het komende seizoen AXEL —De VW Axel hield maandag haar jaarlijkse vergadering waarin de plannen voor dit jaar naar voren wer den gebracht. Hierbij werd met name gesproken over het steunen van zoveel mogelijk Axel-promotende activitei ten van de plaatselijke verenigingen en groeperingen, vooral op sportief en sociaal-cultureel gebied. Bij de bespre king hiervan bleek dat vorig jaar voor al de touwtrekwedstrijden een groot succes waren. Deze werden dit jaar op nieuw gehouden op de braderie in Axel, de Bemardfeesten in Koewacht en de Boekhoutfeesten in Zuiddorpe. Verder kwam naar voren dat de VW actief wil deelnemen aan het onlangs opgerichte overlegplatform Axel Pro motion. waarvan binnenkort een activi teitenprogramma uitkomt voor de pe riode september tot en met december 1983. De VW is momenteel bezig met het vernieuwen van de nieuwe VW- welkomstborden aan de grenzen van de gemeente Axel. Medio april zal dit pro ject afgerond zijn. Voorts wil de VW meer bekendheid geven aan het VW- informaüecentrum in het stadhuis in Axel, dat tijdens kantooruren geopend is. Op langere termijn wil de VW probe ren te bereiken dat de grote kreek ook opengesteld wordt voor andere recrea tiesporten dan de Hengelsport. De hen gelsportvereniging had echter bezwa ren tegen dit plan. Deze problemen wor den besproken tijdens een vergadering van de VW Axel en de plaatselijke hen gelsportvereniging. Tot slot werd beslo ten dat de twee-wekelijkse uitgave van de Axelse activiteitenkalender ook het komende jaar zal verschijnen. Actie Honduras Hoekse school HOEK Een inzamelingsactie van de openbare basisschool 'De Wegwijzer" in Hoek ten bate van S.O.S. Kinderdor pen in Honduras heeft 1860,25 opge bracht. TERNEUZEN - Hengelsportvertegcn- woordiger W. Koole uit Terneuzen is na rijp beraad uit de Terneuzense sportraad gestapt. Daarmee kwam een eind aan een al geruime tijd sluime rend conflict tussen hem en de voorzit ter van de raad, wethouder drs A. Rek- veld. Koole maakte zijn besluit bekend in een brief aan de ledenvergadering van de hengelsportvereniging ONI, die onlangs gehouden werd. Het opgestapte lid. dat vijf jaar deel van de sportraad heeft uitgemaakt, ver klaarde dat de directe aanleiding tot zijn besluit de laatste sportraadverga dering vormde, waarin hij om ophelde ring vroeg over de reglementen van het elektrisch vissen Hy werd toen volgens zijn zeggen zo "aan de kant gezet", dat een verder functioneren in de sportraad met meer mogelijk wordt geacht. „Ik moest later by Rekveld op het matje komen, omdat ik bepaalde dingen aan de orde had gesteld, die hij liever niet in het openbaar gebracht zag. Je mag dus blijkbaar alleen maar positieve dingen naar voren brengen, en over negatieve dingen moet je je mond maar houden. concludeerde Koole. „Het was op een gegeven moment zelfs zo erg dat de heer mij verwy ten dat ik niet goed zou func tioneren, maar ik vraag me dan af of het Rekveld zijn gezicht afwendde als ik zo behoorlijk van hem was om my ge- aan het woord was. Later maakte hij woon te negeren". De voorzitter van de sportraad, drs Rekveld, verklaarde desgevraagd dat het punt van elektrisch vissen al eens eerder aan de orde was geweest. „We hebben het toen voorgelegd aan een ob jectieve deskundige", vertelde hij, daarmee doelend op de visserykundig inspecteur voor Zeeland, die zich over de kwestie van het elektrisch vissen boog. „De inspecteur heeft toen duide lijk gesteld dat diegene die dergelijke apparatuur mag bedienen aan zware ei sen moet voldoen, die door middel van een examen worden getoetst. Rekveld bestempelde de verhalen van Koole dan ook als 'indianenverhalen'. „Ik heb toen ook geadviseerd om m een volgen de vergadering erop terug te komen als er bezwaren waren". Bezwaren Die bezwaren waren volgens Koole verschillend van aard. Het elektrisch vissen zou onder meer gevaar kunnen W. Koole: ...doffe ellende... opleveren voor de watersportende re creanten. Daarnaast zette hij vraagte kens bij het uitoefenen van de controle op de apparatuur en op de bezetting van de boot. „De reglementen schrij ven voor dat er tenminste drie perso nen in de boot moeten zitten en ik weet dat er slechts twee mensen bij betrok ken zijn. Bovendien wordt er ook niet gewaarschuwd naar de kant als er elektrisch wordt gevist". Sportraadvoorzitter Rekveld zei het overigens te betreuren dat de heer Koole de gebeurtenissen van destijds niet heeft aangegrepen om beter te gaan functioneren aLs lid van de sport raad. „Ik had al geruime tijd de indruk dat Koole de sportraad meer aangreep om de gemeente een hak te zetten dan om de belangen van de hengelsportver enigingen te dienen, en dat is erg jam mer". Vanuit de hengelsportwereld is nog geen opvolger gevonden voor de opge stapte vertegenwoordiger. „Niemand voelt er iets voor om zich beschikbaar te stellen", verklaarde Koole nog. „Het is allemaal een doffe ellende". GOES - De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap adviseert de Zeeuwse gemeente besturen en die van de Beigïs^be grensgemeenten om voor de perio de 4 april tot en met 21 mei de op- hokperiode voor postduiven voor het zaaiseizoen 1983 vast te stellen. Er is over de periode overlegd met de districtsraden van het schap. Met de besturen van de postdui- venhoudersbonden is gepraat over de invulling van het ophokgebod. Voorgesteld wordt het ophokgebod te laten gelden van 09.00 tot 19.00 uur. met dien verstande dat de postduiven wel mogen deelnemen aan wedstrijdvluchten. Het ophok gebod geldt niet voor jonge duiven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27